Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Black metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Black metal

 Post Reply Post Reply Page  <1 8586878889 102>
Author
Message
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Dec.2018 at 19:47
Kej v tem duhu?








Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Dec.2018 at 20:06
OdiumNostrum in Poli - sj jz nism reku, da bobnar od Kriegsmachine ne obvlada (tehnično) bobnov, ampak, da je isto dolgočasen kokr njihovi brezvezni disonantni ''rifi'' Sleepy Kwa ti pomaga, če znaš na bobnih odigrat/odkvačkat 100 zblojenih not na sekundo, če gre pa vse čez en uho not in kuj ven čez ta druzga LOL
In ne primerjat tega tega sterilnega Kriegsmachine bobnarja z Jamie-jem iz Ulcerate Shocked Jamie obvlada tehnično in za povrh vloži še ful filinga v svoje bobnanje Approve Un Darkside izpade kokr da ma bobnarsko kliniko na enmu glasbenmu sejmu, Jamie pa ustvarja Komade na bobnih - neprimerljivo Wink

Aja, v DSBM sceni je pa isti šmorn kokr pr teh umetniških/disonantnih black metalcih, na celo plato spravjo ene dva rifa, ostalo je ''atmosferičen'' emo-metal jokanje. S to razliko, da disonantni umetniki zafilajo plato z najbl dolgočasnim jazzom - DSBM jokice pa plato zafilajo z najbl dolgočasnim postrockom  Thumbs Down LOL
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Dec.2018 at 23:30
Tudi meni je zadnja Kriegsmaschine plata uber dolgočasna. Bi pa reku, da jo zanimiv način bobnanja dejansko rešuje, ker rifi so samo variacija eno in iste teme in za takojšnjo pozabo.  

Katere so vam sicer TOP 3 BM plate tega leta? Jaz zagovarjam sledeče:


Odličen, na rifih zasnovan BM, brez odvečnega mešetarjenja in kompliciranja. Nekateri deli smrdijo po Grand Belial's Key, na trenutke potegne na Darkthrone, vsekozi pa se čuti močan vpliv Negative Plane in njihove kletarske atmosfere.   


Niti ni nov bend, je pa njihov prvi full length - na Terraturju. V Youtube disclaimerju so tole okategoriziral kot "atmospheric/melancholic BM", ampak se ne bi najbolj strinjal, ker je zadeva precej bolj temačna in surova kot plejada bendov, ki se etiketirajo pod to oznako. Če že, me zadeva potegne v zlate čase repetitivnega lo-fi BM-ja - ampak ima kljub temu dovolj modernega "twista", da ne izpade le kot nostalgičen sprehod v preteklost. Support! 


Tole toplo priporočam vsem, ki so fani Cosmic Church in jim je žal, da od tega projekta najverjetneje ne bo nič več. Poslušajte komada "Astral Witch" in "Puhe Mestauspaikalla"- čista black metal poezija. 
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 07:46

"Zvenenje kosti" sem ravno te dni poslušal, kar zanimiva in sick zadeva.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 10:53
Jep Atuin, MaC...KY bi vsekakor pasali v ta predal. Poznam to zadnjo plato, več kot soliden povratek po daljšem hiatusu, Bonjour Tristesse pa mi niso poznani, bom čekiral, hvala.

Gmajnar, saj Darkside uspešno zadovolji obe preferenci poslušalcev, pri Mgla z groovom in dinamiko (aka feel kot praviš) mal razrahlja mehe, pri Kriegsmaschine pa jih neusmiljeno prisilno upokoji. Pač kaj ti maje barko...

Pečat odobritve za Blood Red Fog, verjetno moja najljubša "muh riffs" stvaritev tega leta.

Drugače pa bi moja AOTY lista zgledala nekako takole:

Argonavis - Passing the Igneous Maw
Adzalaan - Into Vermilion Mirrors
Albionic Hermeticism - Ancient Hermetic Purity
Wolvennest - Void
Urfaust - The Constellatory Practice
Svartidau?i - Revelations of the Red Sword
Blood Red Fog - Thanatotic Supremacy
Serpent Column - Invicta
Peste Noire - Peste Noire - Split - Peste Noire


Predvsem Wolvennest plata je ostala na široko spregledana s strani publike. BM puristi bi verjetno vihali nos nad njo, je zmes BM, psihadelike, dooma in tistega specifičnega Van Records X faktorja (okultni ženski vokali in počasno razpletanje). Res pa rabi nekaj potrpljenja in pozornosti, da klikne.

Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 14:48
Gmajnar, a ti mal nasga predragega Sida projeciras z svojo nestrpnostjo? Al je samo primer, ko se clovek boji/sovrazi tistega kar ne razume? Prasam, ker bentis cez glasbenike ki poskusajo pac neki novga pogruntat, med tem ko vsak opis banda, ki ga ti objavis zveni isto;

nalezljivimi rifi, zakon solažami, klasicno-metalsko udarno ritem sekcijo in divjim vokalom

ogromn filinga za catchy in groovy rife, razpizdenimi bobni in mocnim growlom

udarno, groovy, zlobno, jezno in še hitr gre v uho/glavo in tam tud ostane

do roba nafilan z groovy rifi, mocnim vokalom in swing/zibajocimi bobni

prvinski, zlobn, surov, razgiban in groovy - popolno za slow motion slemanje

In tako naprej in tako nazaj Wink

OdiumNostrum, ni problema. Zal je to vse kar mi pade od letos na pamet, sem tudi bol po disonancnih vodah plaval in pustil dsbm nekje zadaj :)

Pa se mojih par svetlih tock v nasploh zelo plodnem letu;

Misotheist - Misotheist
Curse Upon A Prayer - The Three Woes
Wolvennest - Void
Voodus - Into the Wild
Svartidau?i - Revelations of the Red Sword
Serpent Column - Invicta
Cosmic Church - Täyttymys
Funeral Mist - Hekatomb
Abyssous - Mesa
Make a Change... Kill Yourself - IV

Pa srecnega in zdravega banda black metalska! Hug
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 15:46
Jz nkol ne morm izbrat ''top 3, top 5,...'' albumov, vseeno kera zvrst muske je v igri. Odvisno od filinga v kermu sem trenutno (kakšno vzdušje-filing si želim ojačat al pa pričarat z musko), tko, da se recimo top 10 albumov iz ene zvrsti (v tistem letu izdani albumi) iz mesca v mesec spreminja.


Tole so zame najbolši black metal albumi/demoti iz 2018, zravn nisem dal tistih bendov, ki so v bestial/war metal vodah, ker bi bla lista predolga in tud prevelka razlika je med zvrstema - druga energija in čist drug filing (vsaj v večini primerov).

Albumi so po naključnem vrstnem redu:

CLANDESTINE BLAZE ''Tranquility Of Death'' - Mikko je eden redkih, k mu rata nardit album, k bi komot izšu na Norveškem med leti 91-94 in je še zmer frišn šus v glavo.

ESOCTRILIHUM ''Inhuma'' + ''Pandaemorthium'' - tale francoz (one-man-band) je letos izdal kar dva albuma in me čist odpihnu s svojim ultraevil demonskim in brutalnim opustošenjem. Ogromne temačne kompozicije, ki učinkovito združijo disonantne/avantgardne prijeme in evil death metal razčefuk v svoje black metal kraljestvo. 

NYREDOLK ''Demo'' - odličen prvi demo primitivnih dancev, kjer se prepletajo surovi psihotični rifi in primitivni bobni pod taktirko maničnih vokalov. Regresivna muska v vsej svoji slavi.

MARE ''Ebony Tower'' - norvežani so po 15 letih EPjev in demotov končno izdali album in spet jim je ratal nardit pravi audio-ritual. Okultne energije se pretakajo skozi te grandiozne komade in iščejo nove pripadnike njihovega Kulta.

BEHEMOTH ''I Loved You At Your Darkest'' - ogromni komadi z dovršenimi aranžmaji in zlo nalezljivo vsebino. Eden redkih ful popularnih metal bendov, k si res zasluž vso slavo.

THE BLACK MYSTERIES ''Lemegeton'' - prvi album nizozemskega one-man-benda (že star maček na sceni). Unikaten pristop do surovga in zlobnga black metala z odlično narejenimi komadi. Edini bend, k mi pride na misel ob poslušanju je mogočna Necromantia s svojim zlo unikatnim okultnim black metalom. Res poseben bend/album.

AETERNUS ''Heathen'' - norveške legende se vračajo z novo dozo bojevniških himn. Odličen album izpod rok enga najbl unikatnih norveških bendov - Viking black metal z občasno death metalsko rušilnostjo. Vrhunski aranžmaji in smisel za delanje epskih komadov.

DALKHU ''Lamentation And Ardent Fire'' - slovenski bend z enim bl izstopajočih black metal albumov letos. Originalen pristop in izstopajoč zvok + hudi rifi, divji bobni in vživeti surovi vokali = zakon. 

ULVEGR ''Vargkult'' - značilen ukrajinski tour-de-force black metal z epskimi in divjimi melodijami je zmer dobrodošel. Podivjani vokali vodijo smrtonosno ostre rife in brutalne bobne novim bitkam naproti.

WULKANAZ ''Wulkanaz'' - švedski mističen in primitiven bend je spet izdal novo dozo podivjanga in mal abstraktnega black metala. Ta muska je tok odtrgana, divja in groovy obenem, da te kr prime, da bi mal zaplesu zravn. Odlična norišnca.

MISOTHEIST ''Misotheist'' - frišn Norveški bend z odtrgano dobrim prvim albumom. Masiven in zadušljiv black metal, k se zruš nate kot neskončen plaz. Pod vso to zasičenostjo se skrivajo tud vrhunski rifi in trans-vzbujajoči ritmi ter noro dobr zverinski vokal. Vrhunsko.

CRUEL MASTER ''Demo V'' in ''Demo VI'' - ameriški one-man-bend z ultra nalezljivimi komadi. Tip ma filing za delat primitivne, razpizdene, repetitivne in ekstra hladne black metal komade. Stara šola kjer sta bla glavna prfoksa gospod Ildjarn in gospod Darkthrone. 

HATESPIRIT ''Ageless Wilderness'' - finski manijaki iz gmajne z odtrgano dobrim in čist podivjanim black metalom. Rifi k letijo k snete skere, bobni k sekajo drva, bas k se kotali k smrekovi hlodi in vokal lokalnega wovkodlaka. Totalna divjina.

EINHERJER ''Norrone Spor'' - teli Norvežani so eden tistih bendov, k šele po ene 25ih letih obstoja začne delat dobre albume. Njihove stare plate so mi brezvezne, predzadnja in tale sta pa ful dobre. Unikaten miks vikinške šole black metala in klasičnga heavy metala. Hudo dodelani komadi z ogromnimi aranžmaji.

DEATH FORTRESS ''Reign Of The Unending'' - teli američani so pa en redkih bendov, k mu je ratal na najboljši možen način združt vplive od mogočnih Hate Forest, Blood Of Kingu in Immortal. Mogočni bojevniški komadi nafilani z mistično energijo neke vzporedne dimenzije ... veličastno.

MARDUK ''Viktoria'' - stari borci se ne dajo in z novo plato spet pelejo scat velko večino mlajših black metal bendov, k se preizkušajo v agresivnem black metal sektorju. Desci znajo v svoj rušilen trademark stil vključit ultra-catchy rife in nalezljive refrene. Noro dobra plata, k te odpihne na najboljši možen Marduk način.

Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 16:41
Atuin - oooohhhh, a sm maw prizadel tvoja ''despressive-suicidal'' čustva Cry LOL  Aja, mrbit sm pa prizadel tvoja artsy-fartsy disonantna čustva, ti bogi umetnik UnhappyBox Cool

Vidm, da si ti bl une Dejzijeve sorte, k uporablaš take brezvezne besede kot je ''projeciraš'' iz raznoraznih internetnih ''bitk''. Pa še to si se navleku od njega, da greš za nazaj raziskovat kwa je folk na Paranoidu napisu in pol kwoutaš njihove stavke in mislš, da jih boš s tem osramotil/spravil v zadrego - in pol si s tem kao zmagu v eni internetni bitki, debil ane Wink Jezen LOL
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 17:05
Gmajnar, daj ne seri :)

Dans ti je všeč to, jutri ti bo drugo ... le čemu bi neobjektivno kurcal nekaj, kar ti pač danes, to sezono, ne sede? Pač, poslušaj kar ti je všeč in dovoli drugim, da poslušajo in imajo radi to, kar je njim všeč - brez enih neumestnih, brezveznih sodb, ki konec koncev nimajo nobene teže. V glasbi, ki si jo enostrasko opisal, kot si pač jo, najdeš marsikateri biser, podobno kot tudi v tej, ki jo imaš rad sam. 
Saj, jutri, pojutrišjem se bomo pa tako ali tako "našli" pri istih bandih, ane? 

Anyway, nisem se zato logiral sem, ampak da delim:



Quote My name is Krzysztof “Derph” Drabikowski. Most of You know me by the moniker ??????????, the leader and creator of the musical project Batushka. I am recording this video because I have lost control over Batushka’s website, Facebook page, webstore and as of Tuesday, even the Instagram account. This is the only way I can tell You what is happening and how my former vocalist is trying to take the band away from me. I created Batushka in the spring of 2015. I am the author of the music, lyrics, the name, the painting that you know from the album cover and the overall monk image idea. I have made the musical arrangements, wrote the melodies and recorded most of the instruments on the Litourgiya album in my private home studio. Before the finishing touches I invited Bartłomiej Krysiuk to do the vocals according to my guidelines, and Marcin Bielemiuk to re-record my drums parts on acoustic percussion. Batushka was meant to be an anonymous musical project, and from the beginning the idea was to keep the line-up unknown to the public so that the listeners could focus their attention on the musical experience itself. The album, released by Krysiuk’s underground label, became a hit. The demand for live shows from all over the world was enormous. So, I decided to, with the help of my friends, bring Batushka's music on to the live stage. During the past two years I have written and recorded the material for the second Batushka album, and Krysiuk pressed me to release it as soon as possible. As I wasn't satisfied with the results yet, I postponed the release of the follower of Litourgiya which followed with Krysiuk declaring he is leaving the band. On the Friday of the 21st of December I learned that Krysiuk hired musicians to produce an album that he planned to release as the new Batushka record, behind my back! He also registered Batushka as his personal trademark. Before I managed to do anything, he cut off my access to all Batushka's media platforms, and tries to enforce some kind of censorship on all media interested in the band situation. In response I have taken legal action and have been advised by my lawyer to not say anything further. All the new pictures you see on the website and Facebook page are of Krysiuk and random people like his son pretending to be Batushka. Every upcoming festival claiming to have Batushka in their line-up has made a deal with Krysiuk and not me. I would like to kindly ask You to copy and share this message wherever You can. Let the truth be heard. 
As of now the only true Batushka will be that without Krysiuk behind the mic. 

Bedno. Glede na to, da je drugi osebek znan "Witching Hour Productions" asshat Bartłomiej Krysiuk, pa da je bilo to, da so se razšli objavljeno že nekih 10 dni nazaj predno se je zgodilo ta overtake, se mi zdi kar verjetno, da se ta tip zgoraj ne laže.


Edited by Speadge - 31.Dec.2018 at 17:09
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 17:47
Spedge, dej spizdi LOL

Sj vem, da si bl v teh DSBM vodah in si mal prizadet zdj. Sam boli me kurac, to je forum o METAL muski in Metal je bil zmer scena z ostrimi mnenji o tem kwa ti je všeč in kwa ne. Vsak se kdaj najde med unimi k kurcajo ene bende/albume, drugič pa si sam na un stran, k jo eni drugi kurcajo - in s tem ni nč narobe, razn, če si bogi pusy - pol pa itak sam spizdi Jezen Evil Smile

Ne vem kje si ti vidu, da se komu ne ''dovoli'' poslušat kar mu paše? Men so tud že stokrat na temu forumu napisal, da poslušam bedno musko, pa kwa pol? Vsak ma svoj okus/okuse in vsak od nas tuki gor piše osebna mnenja o muski - vsaj upam, da ni kšn tak debil, k bi se hotu kermu prlizvat s svojim kao ''osebnim'' mnenjem o določenem bendu/albumu.

Čeprow mi je velka večina DSBM muske totaln dowgcajt in obup, to še ne pomen, da mam kj osebno prot teb, Atuinu al pa OdiumNostromu - sj sploh nobenga od vas ne poznam.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 18:04
Moj del pisanja namenjen tebi ni bil nic osebnega. Bom probal drugace... to je ena redkih, ce ne skoraj edina tema o glasbi na tem forumu, kjer relativno redno tece neka debata, se izmenjuje bande, mnenja itd in to brez incidentov. In res ne vidim potrebe po tem, da se komentarji spuscajo na nivo "jokice" in podobno. Pa sem temu problemu tud sam zdej loncek prstavu, se posipam...

Ne sede ti ta glasba? Kul, povej da ti ne, to obrazlozi na nek objektiven nacin (ce ze delimo mnenja o glasbi mi recimo "dolgcas" in "brezweze" o bandu ne pove absolutno nic) in zivlenje gre naprej, limajo se novi linki in debata gre dalje Thumbs Up

Kar se pa Batushke tice...ne dolgo nazaj sm glih s kolegom to debato mel, zakaj sm proti ghost producentom v elektroniki. Velja tukaj podobno, idejnemu vodji je do integritete dela, placancu pa do profita. Zgubimo pa mi....


Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 18:40
Atuin - ti se kr posipaj LOL

Kwa bi ti rad, da OBJEKTIVNO govorim o muski??? Shocked Jz o muski loh govorim/pišem le SUBJEKTIVNO (osebno mnenje) - jebeš objektivna mnenja o muski, sj nisem en (pod)plačan cenzurist Wacko In ne bom jz teb v detajle razlagu kwa vse točno mi pr kšni muski ni všeč - tuki gor si noben ne vzame cajta, da bi o muski napisu en svoj osebn mnenje. Vse kar se zgodi je link in moooooogoče ena/dve/tri besede. Jz še daleč največ pišem o muski tuki gor, tko da ... Afne

Tuki pišeš k da ti ful sodeluješ v tej ''debati'', k enkrat na 100 let en link prpopaš in zraven napišeš eno al pa clo dve besede Clap Jz zmer pohvalim in se zahvalim, če ker kj tazga objav kar jz še ne poznam in mi je všeč. Kadar mi pa kj ni všeč, pa v 99% sploh nč ne komentiram - tko, da ne deli take drame o ''spuščanju nivojev debate''. 
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 19:52
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:


Aja, v DSBM sceni je pa isti šmorn kokr pr teh umetniških/disonantnih black metalcih, na celo plato spravjo ene dva rifa, ostalo je ''atmosferičen'' emo-metal jokanje. S to razliko, da disonantni umetniki zafilajo plato z najbl dolgočasnim jazzom - DSBM jokice pa plato zafilajo z najbl dolgočasnim postrockom  Thumbs Down LOL


se skorajda podpišem pod tole. meni tale moderna atmosferičnost tudi nikakor ne sede. tu in tam ok, ampak da bi pri različnih bandih isto poslušal... meni ti novodobni bandi ciljajo preveč na neko atmosfero in pri tem pozabijo na dobri stari riff.
je pa tudi res, da me od vseh žanrov kakšen jazz še najmanj privlači, kar se po mojem odraža tudi pri metalu, ki pa poslušam.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 20:38
A veš tisto, ko kdaj koga, ki ni iz metal voda slišiš "ah metal je kr neki, eno in isto nabijanje", pa si misliš, ah, kaj pa ti veš. Skoraj ne dvomim, da smo se vsi tu kdaj v življenju srečali s takšno situacijo.
No podobno je, ko berem te oslarije zgoraj. 
Nalašč sem uporabil besedo "oslarije" - ker so "argumenti" nekako na istem nivoju, kot argumenti teh, ki ne razumejo "tebe" in "tvoje" glasbe, pa se zato ekstra potrudijo in pohvalijo s tem lastnim nerazumevanjem.

Okusi se pa tako ali tako spreminjajo. Sčasoma v marsičem vidimo, najdemo nekaj, kar se nam prej še sanjalo ni, da obstaja. Pač, vsakdo pozna in ljubi "svoj" metal. 

Po drugi strani pa tudi sam marsikateri band, ki ga prilimate, vidim kot prazen, klišejski, prezvečen ... ampak evo, najdejo svojo publiko. In nič narobe s tem.


P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 21:11
Speadge - a si hotu slučajn kj povedat s to diplomatsko moralno pridigo? Stern Smile Big smile

Pa kašni ''argumenti'' neki - tuki je govora o osebnem mnenju o določeni muski, ne pa o sprejemanju novega zakona LOL 

Sj nam je vsem jasn (vsaj upam), da kr je za enga ful huda in posebna muska, je loh za druzga stokrat prežvečen klišejski drek - fora v tej debati je sam al se boš zarad različnega pogleda na določeno musko sekiral al pa ne. Enim vam je zgleda preveč do živga pršlo, ko je govora o določenih metal žanrih. Če si pa človek s hrbtenico, pa v obrambo ''svoje'' muske napiš kwa ti je všeč pri njej al pa kašne filinge pr teb vzbuja ta muska - pa napiš subjektivno/osebno mnenje o tej muski in ne kšna objektivna diplomatska jajca Approve 
Jz ko kj napišem o muski, k jo tuki objavlam, zmer črpam iz osebnega dojemanja te muske in zravn uporabm besede k men neki pomenjo v zvezi s to musko - briga me kwa bojo drugi mislil. Če bi se sekiru z mnenjem drugih rajš sploh neb nč objavlu, ker vem, da dost muske, k je men zakon, drugim ne pomen nč.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 21:21
Nisem hotel povedati, ampak sem povedal. Očitno. Razen, če imaš težave s funkcionalno pismenostjo.
In ja, saj te razumemo no, da se ne boš ves čas ponavljal. 
Uživaj še naprej v svoji glasbi in čao :)


P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2018 at 21:28
No končno se bomo poslovil, vsaj za letos. 
Jz bom itak uživu ob svoji muski, drugim pa želim čim več muske ob kateri jim bojo mogoče mal zrasla jajca Evil Smile
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 17:20
Ko se mavrične dušice užalijo zaradi pousta:
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Tale ta now album od Kriegsmaschine je pa prow šolski primer dolgočasnega modernega black metala. Na celmu albumu se najde glih ene 3 rife, ostalo je pa disonantno drkanje strun - nč od nč Sick 
Cela plata deluje k en neskončen in čist nenavdihnjen jazz intermezzo LOL Bobnar je zgleda hotu dokazat, da se da bit tud na bobnih dolgočasno disonanten - prekleti umetniki Jezen LOL


Gmajnar, prosim za več nežnosti, manj iskrenosti, več politično korektnih komentarjev, več linkov z nič komentarji (to se danes izredno ceni, ker z objavo linka brez komentarja, nikogar ne moreš užaliti pa še mnenja ne rabiš izraziti kar je zelo prikladno za konformiste).

Zelo debilno se mi zdi, da se Gmajnarju očita izrazoslovje (in ne prvič). Izgleda kot da je izražanje, ki ni v okviru trendov, precej nezaželeno. Jst tvoje izrazoslovje obožujem. Tudi zato, ker ni jebeno dolgočasno.

Gmajnar, tvoji pousti o muski na tem forumu so vsekakor dobrodošli. Razen Dejana, ki objavlja recenzije, je vsega skupaj bore malo. In vsekakor so mnogo bolj izrazni od lepljenja linkov. V dobi interneta, kjer je praktično vse na dosegu roke, ni lih nek dosežk nalimat linka.

In ja. AETERNUS
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 17:36
čeprav se ne strinjam s tem, kako je Gmajnar stvari nagovoril (lahko bi povedal lepše Smile), se strinjam s tem, kaj je povedal. osebno sem namreč mnenja, da stvari pač ne moreš zmeraj objektivno opisati. zakaj? zato:
1. objektivno lahko opišeš stvari, ki so tako ali drugače slabe. se pravi, da se na nekaj spoznaš in nato opozoriš na pomanjkljivosti.
2. objektivno ne moreš opisati stvari, ki ti organsko niso všeč - saj človek sam ne ve, zakaj je tako. pač ni ti všeč in pika. in od tod tudi pregovor, da se ookoli okusov ne da kregati.

če se motim, bom vesel, če me boste popravili in mi razložili, kako objektivno opisati nekaj, kar ti ni všeč - mislim povsem resno, brez sarkazma.
in še nekaj: Gmajnar se je obregnil ob novi album Kriegsmaschine. namesto, da ste dvignili obrvi ob tem, kako je to naredil grdo, sem pogrešal nekaj argumentov, ki bi povedali ravno nasprotno. in sicer, zakaj je album dober. ker argumenti v smislu, "album je ful dober", so ravno tako zelo močni, kot "album je za en kurac!".

in da ne bom povsem offtopic. moj album leta 2018:

Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 18:21
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

Ko se mavrične dušice užalijo zaradi pousta:
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Tale ta now album od Kriegsmaschine je pa prow šolski primer dolgočasnega modernega black metala. Na celmu albumu se najde glih ene 3 rife, ostalo je pa disonantno drkanje strun - nč od nč Sick 
Cela plata deluje k en neskončen in čist nenavdihnjen jazz intermezzo LOL Bobnar je zgleda hotu dokazat, da se da bit tud na bobnih dolgočasno disonanten - prekleti umetniki Jezen LOL
 

Gmajnar, prosim za več nežnosti, manj iskrenosti, več politično korektnih komentarjev, več linkov z nič komentarji (to se danes izredno ceni, ker z objavo linka brez komentarja, nikogar ne moreš užaliti pa še mnenja ne rabiš izraziti kar je zelo prikladno za konformiste).

Zelo debilno se mi zdi, da se Gmajnarju očita izrazoslovje (in ne prvič). Izgleda kot da je izražanje, ki ni v okviru trendov, precej nezaželeno. Jst tvoje izrazoslovje obožujem. Tudi zato, ker ni jebeno dolgočasno.

Gmajnar, tvoji pousti o muski na tem forumu so vsekakor dobrodošli. Razen Dejana, ki objavlja recenzije, je vsega skupaj bore malo. In vsekakor so mnogo bolj izrazni od lepljenja linkov. V dobi interneta, kjer je praktično vse na dosegu roke, ni lih nek dosežk nalimat linka. 

In ja. AETERNUS  
Človek se lahko obnaša kot primitiven cepec in bo nazaj dobil nekaj podobnega ali pa skuša povedati nekaj v normalnem pogovornem tonu (a je to res tako prekleto težko na internetu?) in se bo tudi debata običajno tako odvijala.
Kar si ti tu rekla je sledeče: "zakaj človeku, ki se izraža kot primitiven cepec očitate, da se izraža kot primitiven cepec". In zakaj ne? A ker bo bojevnik užaljen? A ker bosta obadva užaljena? In? 

A je tako težko preko neta z nekom debatirati tako, kot da bi oseba stala pred teboj? 

Hecno je tudi kako se interpretira, kdo tu je užaljen. Meni deluje užaljen prej on. Vsaj glede na način, kako sprejema kritiko. Pa še ti si čutila potrebu, da mu stopiš v bran ... Torej imata probleme s tem, da "ni nobene potrebe, da se v debati o glasbi obnašaš kot primitiven omejen debil", predvsem vidva. A vaju moram posledično oklicati za užaljena mavričarja? Pač v duhu vajinih postov.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 18:53
Piki, kaj res? Tole je zate moteče izrazoslovje aka izrazoslovje primitinega cepca?
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

/.../med tem ko vsak opis banda, ki ga ti objavis zveni isto;

nalezljivimi rifi, zakon solažami, klasicno-metalsko udarno ritem sekcijo in divjim vokalom

ogromn filinga za catchy in groovy rife, razpizdenimi bobni in mocnim growlom

udarno, groovy, zlobno, jezno in še hitr gre v uho/glavo in tam tud ostane

do roba nafilan z groovy rifi, mocnim vokalom in swing/zibajocimi bobni

prvinski, zlobn, surov, razgiban in groovy - popolno za slow motion slemanje

In tako naprej in tako nazaj Wink




Al morda Gmajnarjev poust, ki sem ga prejle citirala?
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 19:19
Pikica, izgleda, da si od same ihte stopiti prijateju v zagovor pozabila dejansko prebrati debato, da bi razumela o čem teče pogovor. 

Kakorkoli pač že, meni se zdi (mogoče se motim), da se je Atuin odzval na omejene cvetke tipa:

Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Aja, v DSBM sceni je pa isti šmorn kokr pr teh umetniških/disonantnih black metalcih, na celo plato spravjo ene dva rifa, ostalo je ''atmosferičen'' emo-metal jokanje. S to razliko, da disonantni umetniki zafilajo plato z najbl dolgočasnim jazzom - DSBM jokice pa plato zafilajo z najbl dolgočasnim postrockom   

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Gmajnar, a ti mal nasga predragega Sida projeciras z svojo nestrpnostjo? Al je samo primer, ko se clovek boji/sovrazi tistega kar ne razume? Prasam, ker bentis cez glasbenike ki poskusajo pac neki novga pogruntat, med tem ko vsak opis banda, ki ga ti objavis zveni isto;

Kakorkoli pač že, razumem, da smo se šli v osnovni šoli "moja glasba je edina taprava - tvoja glasba je navaden shit" bi pa danes od človeka nekih zrelih let pričakoval vsaj toliko intelektualne kapacitete, da bi se zavedal, da če njemu to sezono (ja, to sezono) nekaj ne odgovarja, da ne predstavlja svojih osebnih mnenj, ki temeljijo na nerazumevanju nečesa, kot absolutno resnico. 

To pa hkrati odgovori tudi na Dejanovo vprašanje zgoraj. Dejan o glasbi, ki jo imaš rad lahko dajem vrednostne sodbe tipa (zgolj primer) "da je bedno nekakovostno dolgočasno hipstersko shitty post rock jokcanje" (kaj naj bi to sploh pomenilo?) in s tem izkažem svojo intelektualno inferiornost, ali pa se zavedam, da zadeva samo ni "my thing" in povem ravno tako iskreno brez nepotrebnega bullshitanja, da mi "to in to deluje nerazgibano repetitivno, nikakor ne padem noter, bla bla" ... če razumeš razliko? 
Človek je lahko v vsaki debati ali popoln asshole, ki svoja osebna mnenja interpetira kot absolutno dejtvo (čeprav to ni) in dodaja primitivne vrednostne sodbe (s čimer slej ko prej pride v konflikt - kar ni nujno narobe, če le nisi potem ves užaljen, ko se nekdo na shittanje dejansko odzove), ali pa se zaveda, da nekaj samo ni njegov stvar, se ne najde v tem, ter razloži na čemu ta pogled temelji. 
In ne, ni nobene potrebe, da ti je nekaj všeč, ne problema, če to poveš. Od tu dalje imaš pa vse opcije - od življenske modrosti in razumevanja ter zavedanja hkrati, da tvoj osebni okus ni nujno reprezentativen, ter na ta način nastopiš, ali pa si zgolj self-righteous asshole, ki predstavlja svoje mnenje kot edino pravo.

Ne Gmajnar & Pikica, nisem užaljen (debate v tej smeri "ste užaljenčki, bla bla" padejo na osnovnošolsko prepucavanje) sem pa izrazil svoje mnenje, ki ga ima Gmajnar izleda težavo sprejeti in čuti potrebno preko ponovno primitivnih izpadov pokazati, da on pa ja ve in ima jajca, ker posluša takšno in takšno glasbo.

No, iskreno dvomim, da tista jajca vleče po tleh za seboj zato, ker posluša tako oh in sploh "boljšo" glasbo ;-)


Edited by Speadge - 01.Jan.2019 at 19:49
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 19:26
Pizda, sem se razpisu .... Ne grem več na zagovor danes! Over & out! :P





Hug
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 20:07
Spidži Gonzales - itak ti spet ni nč jasn. Kje si ti prebral, da je moje OSEBNO MNENJE o eni muski ABSOLUTNA RESNICA? Wacko LOL Pomoje si ti preveč na faks hodu, k tok filozofiraš. Pa tok se obnašaš k ena moralna avtoriteta, da te sumim, da si v resnici fajmoštr Shocked LOL

Ajde, Spizdi Gonzales Afne
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 23:12
Haha that escalated quickly ...  ja nč, moderatorji, dejte prestavt edino normalno temo na forumu v chickfight LOL  

Jaz se do neke mere strinjam, da (black) metal ni subkultura, v kateri bi bilo pretirano treba pazit na politično korektnost in diplomatsko spoštovanje tujih mnenj, sploh če ti gredo ful na kurac Smile jebiga, teh imperativov je vsepovsod drugje dovolj in - roko na srce - nekega blaznega napredka družbe to ni prineslo. Številni ljudje so (namesto da bi se napajali iz široke palete "možnosti") apatični, brez izrazitega mnenja glede česarkoli, zaviti v vato oziroma ujeti v nek milni mehurček, ki ščiti pred "obveznostmi", ki jih prinašajo jasno izoblikovana stališča.

Za moje pojme je v metal sceni povsem kul, če se naglas pove, kadar ti je nekaj zanič in da ni treba tega vselej argumentirat z vidika glasbene teorije, slovenske ustave in Foucaulta LOL Zatorej menim, da se ljudje ne bi smeli pretirano obremenjevat, kadar kdo na forumu napiše mal bolj provokativno, od večine odstopajoče mnenje in pri tem ni primerno "takten". 

That said, Gmajnar, spuščanje na nivo "Spizdi Gonzaleza" je že blizu Dejzijevi forumski retoriki in ta je bila všeč redko komu v teh koncih in se je slabo končala Tongue...zatorej dejmo se mal umert in raje šerajmo med sabo še kakšen dober black metal. 

Jaz danes tripam na tole:






Edited by Vrankol - 01.Jan.2019 at 23:13
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2019 at 23:34

jebenti, kwa je zdj to, majndriding or sth? lih dons sm brskal po Autarcie Big smile



še nekaj letošnje francoske bere (isti bobnar)... nism še čist zihr, a mi čist sede tale produkcija, ampak... ideje so




Edited by Poli - 01.Jan.2019 at 23:34
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2019 at 14:12

Men je nova Kriegsmaschine zakon in res mi je všeč, da sta brez „opozorila“ objavla kr celo plato, ker itak ni namenjena poslušanju po posameznih komadih. Kot drugo morš bit res prepričan v svoj izdelek, da ga izdaš brez ustaljenega piarovskega pristopa. Kot tretje pa je blo res lepo presenečenje, ker sn že dolg nazaj dobila občutek, da sta Kriegsmaschine po uspehu z Mgło postavla na stranski tir. Dodatn plus je še artwork, sam da sta z zlate na Enemy of Man tokrat prešaltala na srebrno.

V glavnem me je Apocalypticists navdušu, ker mi že dalj časa pašejo bolj repetitivne zadeve, za kar se lahk v prvi vrsti zahvalim Blut aus Nord. 
Res redkokdo zna izpeljat temo na sto in en način, kot se spodobi, in jo prpelat do vrhunca, kakršn pride okol sedme in pol minute v The other death. Je pač album, k zahteva od poslušalca vlko mero potrpežljivosti in pozornosti. Pa opažam, da mi poleg atmosferike postajajo bas linije in bobni kr pomemben faktor, če se mi bo kaj vtisnilo v spomin. Večinoma majo to vlogo res kitare, se mi pa zdi fajn, da jo kdaj prepustijo tut kakemu drugemu instrumentu.

Recimo Ebony Tower od Mare je bil deležn raznoraznih hvalospevov, pa mi še vedno ne potegne. Pač vsakmu svoje.

Ko že omenjam različne projekte istih ljudi, je že kdo preverju Yerušelem? 
Po prvem komadu sn bla kr hyped, po drugem mal manj.

Če je limanje linkov letel name, je mel že Potty nazadnje neke svoje zahteve. Če to koga moti, pač ne kliknat. :D Če kaj delim, je itak bolj namenjeno v vednost tistim, ki te bende že poznajo. Sem že dostkrat kaj spregledala in je pol kdo delil na forumu, za kar sn vedno hvaležna (v teh dneh recimo novi Wolvennest, Autarcie pa bom preverla že zato, ker se z Vrankolom glede muske dost prekrivama). Že tko sn cele dneve za računalnikom zarad dela in mi pač zmanjka volje za še več tipkanja tle.

To z Batushko je res gnilo, ampak me po pravici ni neki ful presenetlo. Očitno grejo še naprej po stopinjah Ghost.

Drugače pa tle ni nobene politične čistke v ozadju, ampak ma večina forumov enaka pravila iz preprostega razloga: da debate ne zapadejo v offtopic chickfight prepucavanje na osebni ravni. To lahk delate tut prek zasebnih sporočil. Divji zahod oz. za tak način komuniciranja obstaja že NWN forum, ampak se še tam takoj obesi kdo nate, če napišeš bedarijo, a la erektna jakna. :D

Top 3 plate v 2018:

Slidhr – The Futile Fires of Man
Outre – Hollow Earth
Kriegsmaschine – Apocalypticists


Vredni omembe so še:

Mournful Congregation – The Incubus of Karma
Drudkh – ?? ????? ??????? ?????
Hooded Menace – Ossuarium Silhouettes Unhallowed
Wayfarer – World’s Blood
Windhand – Grief’s Infernal Flower
Mortuus Umbra – Omnipraesent



Edited by Lif. - 02.Jan.2019 at 14:14
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2019 at 19:02
Meni je Black Metal zanič ker zveni kot električne citre z račko na vokalu. A dobim ban zdej?Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2019 at 20:02
Lif - a se po NWN forumu tihotapiš? Al ti agenta Vrankol in OdiumNostrum poročata tajne informacije s fronte? LOL  
Da boš lažje razumela - jakne, k majo toooook našitkov gor, da se jakne sploh več ne vid in da že kr same od sebe stojijo pokončno (''erect'') - take jakne so bedarija. To je itak moj osebn mnenje in ne sveta resnica (isto kokr v tej debati) - eni so istga mnenja kot jz, drugim so pa take jakne zakon. 
Jz tam na NWN nism napisu erektna jakna - ti pa tuki mal po svoje napišeš, da je bl kul slišat Thumbs Down Blabla Ne bo vam uspelo LOL
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2019 at 21:28
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Meni je Black Metal zanič ker zveni kot električne citre z račko na vokalu. A dobim ban zdej?Big smile

To je zato, ker se ne potrudiš dovolj in poslušaš s predsodki. Tongue

Meni so številni old skul heavy metal bendi zelo kul muska. Sem živ dokaz za to, da si lahko uber kool in aktivno poslušaš oboje Big smile 
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2019 at 21:42
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Lif - a se po NWN forumu tihotapiš? Al ti agenta Vrankol in OdiumNostrum poročata tajne informacije s fronte? LOL  
Da boš lažje razumela - jakne, k majo toooook našitkov gor, da se jakne sploh več ne vid in da že kr same od sebe stojijo pokončno (''erect'') - take jakne so bedarija. To je itak moj osebn mnenje in ne sveta resnica (isto kokr v tej debati) - eni so istga mnenja kot jz, drugim so pa take jakne zakon. 
Jz tam na NWN nism napisu erektna jakna - ti pa tuki mal po svoje napišeš, da je bl kul slišat Thumbs Down Blabla Ne bo vam uspelo LOL

Itak Gmajnar, jaz zelo redno spremljam NWN forum, noben tvoj post mi ne uide. Big smile  Ob nabreklih jaknah sm se kar lepo nasmejal, hvala za to! Folk, če vam je nasploh kul Gmajnarjev način pisanja, si lahko v temi o tem, kaj poslušaš ob jutranji kavi, preberete angleške veezije Gmajnarjevih slikovitih opisov določenega benda. Jaz definitivno uživam v njih. BREZ HECA!  Gmajnar, kr tako naprej!
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2019 at 21:48
Gmajnar, ti si bil tam verjetn že nekajkrat (mal pretiravam) kanček pred tem, da bi postal persona non grata, stopi na žulj Yosuki in boš hitr passe :D

Kakorkoli, grem v bolj izi bm vode: "liturgični black metal", ki bo v studio izvedbi izšel kmalu. In fact, tip, ki stoji za projektom je omenil, da ima materiala za 2+ albuma, tko da si že manem roke. Po celi plati so prepletene melodije, za ktere ne najdem pravega pridevnika. Transcendentalne? Mah naj bodo kar liturgične.

(demo plata/komad)

https://soliustitiae.bandcamp.com/album/iam-christe-sol-iustitiae


Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2019 at 12:14
Gmajnar, ne spomnem se, kak točno si napisal, sam sej smo vsi razumel, kaj si hotel povedat. :)
Drgač pa ja, sn že od nekdaj bolj lurker, tut občasno na NWN-ju. Sn med drugim še tam opazla en zanimiv projekt (z vsaj enim članom Svarti Loghin), k se ne spomnem več, kje točn sn ga staknala prejšnji teden.



Včer sn drugače hotla tole objavit in itak pozabla:

Radio Študent, Študentsko filozofsko društvo (ŠFD) in KUD Anarhiv vabijo k sodelovanju vse, ki bi s svojimi predlogi in prispevki želeli sooblikovati prihajajoči mednarodni simpozij na temo black metala: Black Metal Theory. Simpozij se bo 18. aprila 2019 odvijal v Ljubljani.

Svoje predloge za diskusije, okrogle mize in prispevke (izvlečke v obsegu do 250 besed) lahko do 10. januarja 2019 pošljete na naslov: bmt.ljubljana@gmail.com.

Vloge morajo obsegati avtorjevo ime, naziv, ustanovo in kontaktne informacije (naslov, e-pošta). Prispevki morajo biti v angleščini, ki je uradni jezik na konferenci. Organizatorji bodo avtorje pravočasno vloženih prispevkov o morebitnem sodelovanju na konferenci obvestili do 15. februarja 2019.
____________________________________________________________________________________

Call for papers:

Void, Lack and Destruction – Black metal and negativity

International Black Metal Theory Symposium

Organized by Radio Študent, ŠFD Philosophy students Organisation, KUD Anarhiv

The inflation of the cosmos
Receive the world
Larva formed in glorious negativity
Another form readying the destroyer
(Leviathan, Receive the World, Massive Conspiracy Against All Life)

The inflation of the cosmos. In the last decade, the speculative resurrection of non-conceptual negativity on a cosmic scale is taking place.

Receive the world. Blame philosophy, blame science, blame technology, blame politics. As a probably most completed (sonically, aesthetical, metaphysical, political and cryptic) form of negativity, black metal was soon, yet with considerable historical latency, established as a theoretical forefront of such a resurrection. blame black metal. Blame black metal as a form of thinking, which at the same time establish and eliminate the contradiction of contemporary historical conjuncture. Also, blame black metal for its truth of extinction and numerous ontological and political consequences that follow.

Larva formed in glorious negativity. Between the years of 2009 and 2015, several Black Metal Theory Symposiums were conducted, which foregrounded the subterranean world of interconnected forces of theory and black metal, both in the widest possible terms. Our aim is 
to resurrect such a glorious and larval (non)connection once again, especially in our regional context of a theoretical tradition that was fully preoccupied with a limited conception of negativity on the one hand and analytical preoccupation with other, more affirmative subcultural tendencies on the other.

Another form readying the destroyer. We also believe – what an inappropriate word – we could create an opportunity to critically reflect on black metal theory, especially in the context of further penetration of black metal in (popular) culture and often contested multifarious nature of black metal, but also to reflect on a wider epistemical, historical and para-institutional conditions for the constitution of black metal theory. Perhaps the time is right for the second wave of black metal theory or perhaps it is time to put black metal theory in oblivion to resurrect in another time and another place.


THE INTERANTIONAL CONFERENCE WILL BE HELD IN LJUBLJANA, SLOVENIA, ON APRIL 18TH 2019. Our main goal is to use knowledge of different disciplines to advance the study of specific topics related to black metal and similar phenomena. We also hope to contribute to the further theorization of black metal and development of black metal theory.
The editorial board welcomes particularly (but not exclusively) contributions focusing on aspects of negativity in black metal as well as the following approaches to the theorization of black metal:

Metatheoretical, critical approach towards black metal theory.
- Why black metal theory?
- What is black metal theory? I.e., the (re)conceptualization of black metal theory.
- Is there a theory inherent to black metal or is it only a theory about black metal?
- Unilateral/bilateral relation between theory and black metal.
- What is the relation between black metal theory and (black) metal studies?
- An assessment of black metal theory: Is it consistent? What are its flaws?
- Contextualization: the historical conjuncture of theory/philosophy and black metal.
- Black metal (theory) as an inhuman mode of thinking.
- Black metal as a form of (non)mediation and or (non)communication.

Politics of metal;
- National socialist black metal - a take-over or an inner tendency?
- New right movements and black metal.
- Anti-fa strategies against the far right in metal.
- The metalhead as a militant.
- Black metal as a form of ideology.
- Black metal and nostalgia.
- Black metal and its relation to modernity and civilization.
- Black metal as a xenochronic temporality.
- Black metal and its utopian and dystopian tendencies.
- Black metal as a form of xenopolitics.

Cultural and historiographical approach;
- Wider historical contextualization of black metal.
- Black metal as a subculture.
- Different cultural forms of black metal.
- Aesthetics of black metal.
- Popularity of black metal, i.e., the mainstreaming of black metal.
- Black metal, nature and ecology.
- Black metal and technology.

Black metal, religion and metaphysics
- Black metal, theology and atheology.
- Receptions of different religions in black metal.
- Metal as religion.
- Strategies of desecration.

Musicological approach;
- Analysis of techniques and sonic procedures of black metal and related genres.
- Influences of the development of specific technologies on the evolution of metal music.

Phenomenological approach;
- Phenomenological analysis of the act of listening to metal.
- Black metal as mood and atmosphere.

Black metal in Slovenia;
- Formation, history and local specifics of black metal scene in Slovenia/Yugoslavia/Eastern Europe.
- Black metal in context of socialism/postsocialism.
- Musicological specificities of Slovenian or East European Black metal.

New perspectives and innovative approaches to the conceptualization of black metal and related phenomena.

We invite proposals for panels, round table discussions, and papers addressing the outlined conference theme. Abstracts of under 250 words should be sent to bmt.ljubljana@gmail.com by
10th January 2019 at the latest.

Submissions should include the author's name, academic qualification, institutional affiliation and position, contact information (address, email).

Scholars who will submit their proposals by this deadline will be notified of their acceptance prior to 15th february 2019. The official languages of the conference is English. 



Edited by Lif. - 03.Jan.2019 at 12:32
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2019 at 19:17
Vrankol + Odium + Lif - vidm, da ste dobr obveščeni in med seboj prepredeni NWN strici in tetke iz ozadja LOL
A vidte, zdj ste še clo blede osebnosti mal življenja pokazale in se razpisale o muski - zgleda rabte človeka kokr sm jaz, da v vas zbudi vsaj mal navdušenja al pa jeze (oboje sta zakon filinga) ob muski Cool

... kwa za hudiča je pa to? Shocked
 ''International Black Metal Theory Symposium'' LOL ne me jebat filozofi in umetniki bojo mel black metal simpozij in to clo mednarodni TantrumWacko LOL LOL LOL
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2019 at 20:08
lmao, simpozij Facepalm o fak LOLLOLLOL Na nek način pogrešam stare čase, stvari so ble bolj preproste... LOL


...larper
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2019 at 22:47
Jao, načeloma ne nasprotujem ideji, da se par družboslovcev zanesenjakov zbere in organizirano razpravlja o black metalu. Pač žanr se je od "surovih" začetkov do danes razvil v razmeroma kr kompleksno tvorbo z milijontimi podžanri, pristopi, ideologijami itd., tko da izhodišč za debato je ogromno. 

Kar me moti pri zasnovi tega konkretnega dogodka, so že velikopotezni naslovi tem, ki bi se jih naj obdelalo. Fenomenološka analiza poslušanja metala? Black metal (teorija) kot nečloveški način razmišljanja? Bilateralna relacija med teorijo in black metalom? Mislim, vem, da so to samo idejni okviri, ampak kaj hudiča se hoče doseč s tem? Vse skupaj mi močno smrdi po pretiranem mistificiranju/sofisticiranju oziroma potrebi po neki filozofski umestitvi žanra, ki v osnovi niti ni tako zakompliciran, ampak si ga nekateri pač skušajo na silo naredit takega.

BTW, NEVER FORGET Big smile


Ne vem, se samo meni zdi, da je (black) metal žanr, pri katerem razna trivia o članih benda, zgodbe o nastajanju albuma, dogodki iz toura itd ... VEČ povedo o subkulturi kot neke jake teorije z izhodišči v metafiziki, fenomenologiji in podobnem predrkavanju?


Edited by Vrankol - 03.Jan.2019 at 23:00
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2019 at 08:13

Hja, panta rei. Tako se tudi BM scena spreminja, kar se je videlo že konec 90-ih s prehodi v bolj industrial in elektronske vode, pa potem spet v trve garaža pristop, sedaj na eni strani disonanca in na drugi post rock pristop ... ampak ok, to so glasbeni atributi. Ne vem, morda bo pa zanimivo videti, kakšne odgovore bodo postregli na npr. vprašanje/postavko "Black metal in context of socialism/postsocialism". Morda bi Dejzi kakšno razdrl. Ali pa njegovi kameradi Potty, vendy ... LOL

Saj ene stvari so čisto na mestu, npr. začetki BM scene v Slo, pa BM as mood and atmosphere, potem tehnike (npr. to dodajanje vplivov drugih žanrov itd.).
Samo res - kaj se želi s tem doseči? Bo na koncu izšla kakšna domača knjiga na to temo? Big smile

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2019 at 09:18
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2019 at 09:37
Sam delila sem, ker se bliža rok za oddajo predlogov. Mogoče pa je kdo spregledal in bi dejansko sodeloval.

Nisem spremljala prejšnjih BMT dogodkov in tale je mogoče glede na predlagane naslove res ambiciozno zastavljen, pa to vpletanje kolektivističnih ideologij v tok individualističn žanr mi je mimo. Bo pa vsaj na tem verjetno velik poudarek na filozofiji (in literarni teoriji) in bom šla vsaj poslušat pa potem sodla, če je zadeva smiselna al ne.

Gmajnar: Maš mal burno domišljijo. :)

frogi: To z Batushko je delil že Speadge mal višje gor.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2019 at 10:01
ah.. opravičujem, sm še mal novoleten...
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2019 at 21:13
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Sam delila sem, ker se bliža rok za oddajo predlogov. Mogoče pa je kdo spregledal in bi dejansko sodeloval


Aja. Sam delila si dobr, da si skoz klevetanje sam opomnila na Gmajnarjeve prijave za katere se niti ne spomniš kaj je napisal, sam neumne so ble. Čeprov se lih ne spomniš kaj je napisal. Bedna naslada. Še če izjav ne bi dal v narekovaje. Ampak dobr. Sam spomnila si se, a ne. ker se lih bliža rok za prijave bljak metalskega simpozija.

Edited by mati zemlja - 04.Jan.2019 at 21:15
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jan.2019 at 22:30
*sigh*


P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2019 at 11:07
Speadge - Sigh Heil LOL
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2019 at 22:38


Recorded at Black Christmass Festival, Sweden, December 18th 2015

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2019 at 00:26

iz Belgije, o Inkih, druga plata


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2019 at 00:31

zanimiva muska, Švabi, tut druga plata


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jan.2019 at 14:01
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2019 at 09:23
1349 - Norvežani so nam predstavl en now komad ''Dodskamp'' ... kuuuurbaaaaa kok je hud tale komad Headbang upam, da še letos izdajo cel album, ker so zdle očitno v odlični formi za delat odfukano dobre komade z majstrskimi aranžmaji in brezhibno izvršitvijo Clap 

 Povezana slika


Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2019 at 19:39
KAEVUM - so odličen norveški bend, k je izdal dva odlična demota - ''Prakt'' iz 2008 in ''Nordnorsk Hatmusik'' iz 2010, k sta bla kasnej tud skup izdana na njihovi kompilaciji ''Kosmos Erwache''. Izdal so pa tud še en odličen album, ''Natur'' iz 2012. Vsi njihovi komadi so nafilani z mrzlimi in ostrimi rifi, ki se velikrat razvijejo v catchy melodije. Bobni so neustavljivi in skos pelejo komade naprej, pa naj bo to midtempo al pa oldskul blastbeat. Vokal je pa fenomenalno hreščeč in nardi to musko totalno jezno in sovražno - kokr je blo značilno za stare norveške black metal bende Approve
Tale bend je pokazu, da tud 20 let po razcvetu norveške scene, še zmer obstajajo bendi, k majo isti filing v seb kokr pionirji in se da še zmer delat surov in primitiven black metal, k te odpihne Clap Headbang

  
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Feb.2019 at 15:27

Finci, frišna zadeva, dost oldiš & obskuriš






Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8586878889 102>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,578 seconds.