Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Black metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Black metal

 Post Reply Post Reply Page  <1 7980818283 103>
Author
Message
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Feb.2016 at 02:08
Kzohh poznam sam bežno, ampak se mislim k njim še vrnit v bližnji prihodnosti. Tko že Khors, Ygg in Ulvegr se ne morm naveličat.

Drugače pa:



Edited by Lif. - 29.Feb.2016 at 02:10
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2016 at 10:46
Tale repetitivnost v tem komadu sploh ni švoh:



Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2016 at 12:53
Tale Schammasch singl je kar obetaven, še vedno pod očitno Behemoth influenco, določene sekvence pa imajo občuten Kriegsmaschine (EoM era) in Thy Darkened Shade priokus. Trojni album, tako da bo materiala za seciranje na pretek.

http://schammasch.bandcamp.com/track/i-consensus


Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2016 at 16:33
Tole res ni slabo! Me je pa presenetlo to, da pri njih igra kitaro saksofonist iz Blutmond. Všeč mi je, ko ima nekdo čista kontra projekte in ne zveni vse kot eno in isto.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2016 at 23:01
Meni so se Blutmond vedno zdeli kot neko neposrečeno avantgardno skrpucalo, je pa res, da sem slišal le kak komad tu in tam. Je v njihovem opusu kak izstopajoči komad, ki bi me prepričal v nasprotno?

Prihaja pa še ena noviteta, nad katero sem precej navdušen, in sem po slišanem prvem teaserju malce ponorel od navdušenja, za teaser so dali izsek komada, melodijo, ki me je spominjala na vsemogočno Arizmendo in sem sklepal, da bo celota v teh vodah psihadeličnega bm, še vokali in ostalo muziciranje je zvenelo podobno, ta DSBM filing v ozadju, v ospredju pa psihadelična norost. No izkazal se je za kanček nereprezentativno, celotna zvočna podoba ni tako wacky, še vedno pa slastno. "For Fans of: Deathspell Omega, MGLA, Altar of Plagues, Bethlehem & Leviathan"

Celoten komad http://apocalypticwitchcraft.bandcamp.com/track/a-furious-withering
Omenjeni teaser

Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2016 at 19:26
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2016 at 18:24
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Meni so se Blutmond vedno zdeli kot neko neposrečeno avantgardno skrpucalo, je pa res, da sem slišal le kak komad tu in tam. Je v njihovem opusu kak izstopajoči komad, ki bi me prepričal v nasprotno?


Niti ne. :) Tam okol 2004 sem jih po nekem naključju našla na soulseeku, neke demo posnetke, in v spominu mi je še ostal komad Flammentod, ampak tega nisem našla na yt. Zanimivo mi je, da so po prvencu v takem stilu kar naenkrat z vsakim naslednjim albumom šli v čist tretjo smer. Ne vem, če se mi že posluša kaj v bolj eksperimentalni smeri, si vedno raje zavrtim Netro.

Hm, izsek komada od Mortichnie res malo zavede. Celotn komad izmed naštetih še najbolj spominja na Altar of Plagues, kar je zakon. Gre na wishlisto. ^^

Ko že omenjaš Mgło, se pri telih Američanih res čuti njihov vpliv. Se mi zdi, da še kar obetajo:




Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 23:55
Sej sem takoj, ko si jih omenila, odvandral na YT, da bi jih še 1x preveril, pa so spet vsi komadi šli mimo mene, tako da bom jih js lepo pustil pri miru.

Drugače pa je Uada ja tud na moji wish listi od objave tega singla, njihov tremolo piking mi je takoj v glavo priklical Mglo, idd.

Sicer pa tistega stejtmenta "FFO" od Mortichnie nisem js spisal, so kar sami navedli njihove influence. Kakorkoli, plata je doživela premiero danes, celoten stream na YT zaenkrat



Za polno mero dodajam še drugi  Schammasch singl, kar nepričakovan prehod v bolj dark metal stil, predvsem vokalno, zveni bolj kot nek interlude temu trojnemu leviatanu, nimam pa pripomb, mi paše, bo bolj dinamično in lažje spoprijemljivo.



Back to Top
Goatt View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 08.Nov.2010
Location: Srpska
Status: Offline
Points: 840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goatt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2016 at 12:53
Provocator & Sahrana - Holy Incest (2015)



Bands: Provocator & Sahrana
Album: Holy Incest
Year: 2015
Type: Split-EP
Label: Iron, Blood & Death Corporation
Genres: Black Metal
Lyrical themes: Perversions, Satanism & Balkanian Barbarism, Death
Countries: Slovenija / Republic of Srpska

Tracklist:
1. Provocator - Lords of Terror
2. Provocator - Mother of the Black Moon
3. Provocator - Rebirth in Blood and Blasphemy
4. Provocator - Holy Incest
5. Provocator - Angel ov Death and God of Doom
6. Sahrana - Satanic Wild Hogs (Eaters of Christ's Flesh)
7. Sahrana - Mosque Burner (Anti-islamic & intolerant)
8. Sahrana - Raped Apostles of Holy Father Kačavenda
9. Sahrana - Blessed be You, the Holy Pig
Total playing time: 36:31

https://yadi.sk/d/QwC3UI02qMfVX
Uz očajni ropac umirahu gresi, kupljeni životom: to mre vasiona.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Mar.2016 at 10:49
Vem, da nisi tiste primerjave ti napisal. :) Pač tist prvi komad mi je iz naštete peterice najbolj potegnil - zanimivo - na Irce (edit: lih vidla, da je Heir to Scoria and Ash produciral James Kelly, what do you know). Plata od 35. minute naprej res spominja na Mgło, Bethlehem vplivov pa še kr ne slišim. Ampak jo poslušam že ene petič in vsakič odkrijem kakšno stvar več. Ni album, k te iz nule vrže s stola, ampak je pa res kul. Hvala za tole pa kr privat link si šeru, hh.

Med novimi izidi sn nazadnje odkrila še tale biser. Res mi je všeč vzdušje, k so ga Turia dosegl na tem albumu:



Edited by Lif. - 31.Mar.2016 at 11:35
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Mar.2016 at 17:19
Meni pa Bethlehem omemba ni tok mimo, itak pa sama influenca ne pomeni, da nujno z inputom vn outputaš kake bajno prepoznavne zvočne vzorce ipd., so pa vokali definitivno bolj tam v DSBM vodah pa tud ta low fi sloj v ozadju močno spominja na depra bm.

Pa post apokaliptični Islandci Zhrine se ravno tko razdajajo s celotno premiero plate http://noisey.vice.com/blog/zhrine-unortheta-stream

Nokkvi pa fura isti plašč, kot  ga je v Ch0-ju pred par leti z Mglo (nepomembna malenkost, ki sem si jo kot fanboi pač zapomnil :)).
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Mar.2016 at 20:15
To itak, sam so Bethlehem tok daleč od tipičnega dsbm benda, da ob njihovi omembi pomislim na neki čist drugega kot pa če bi za orientacijo poleg napisali, ne vem, Nyktalgia al pa Yellow Eyes. Ampak nevermind, spet dlakocepim. :)
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2016 at 14:43
Saj imaš prav, js sem tko leno zgeneraliziral to povezavo, sem pa vsekakor imel v mislih njihovo zgodnjo ero in ne tega depra rocka, ki ga igrajo "zdaj". Bo vseeno treba osvežiti spomin in po letih odpihniti prah iz SUIZID in Dictius...

Drugače pa leto postaja vse slajše...

(GEVURAH - Temple Without Form)
https://soundcloud.com/profoundlorerecords/gevurah-temple-without-form


Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2016 at 22:16
Meni so se pa Immortal spet odprli...

Po mnogih letih, dajem spet celo diskografijo skozi.

Sem že na Damned in Black. Zanimiva mi je glasbena evolucija banda. Nekako bi jo lahko povezali s Cannibal Corpse. Da razložim, preden me kdo na križ z glavo navzdol pribije:

Oboji so naredili prvi album, ki je bil nek grob začetek, uvertura v nekaj posebnega.

Nato so nadaljevali z ustvarjanjem in naredili iz svoje zvrsti nekaj več. Nekaj ekstremnejšega. Norvežani so naredili slavni Pure Holocaust in Battle in the North, američani pa Butchered at birth ter Tomb of the mutilated.

Četrti album je bil spet novi korak. Tam The bleeding, tukaj Blizzard beasts. Spet korak v evolucijo.

Peti album spet BUM nova stran, novo poglavje, ki se nadaljuje s sledečimi si albumi, ki se le rahlo razlikujejo med sabo.

Po mojem imajo skupen tudi sloves, da jih neposlušalci označujejo kot kopije samih sebe. No, sej to se zgodi še premnogim bandom ampak vseeno. Oba banda svojih fanov še nista pustila na cedilu. Vsaj po mojem, ni nobeden od njiju izdal nič povprečnega.

 


Edited by Mitja M.J. - 01.Apr.2016 at 22:18
MacGyver je zakon!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2016 at 22:57
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Meni so se pa Immortal spet odprli...

Po mnogih letih, dajem spet celo diskografijo skozi.

Sem že na Damned in Black. Zanimiva mi je glasbena evolucija banda. Nekako bi jo lahko povezali s Cannibal Corpse. Da razložim, preden me kdo na križ z glavo navzdol pribije:

Oboji so naredili prvi album, ki je bil nek grob začetek, uvertura v nekaj posebnega.

Nato so nadaljevali z ustvarjanjem in naredili iz svoje zvrsti nekaj več. Nekaj ekstremnejšega. Norvežani so naredili slavni Pure Holocaust in Battle in the North, američani pa Butchered at birth ter Tomb of the mutilated.

Četrti album je bil spet novi korak. Tam The bleeding, tukaj Blizzard beasts. Spet korak v evolucijo.

Peti album spet BUM nova stran, novo poglavje, ki se nadaljuje s sledečimi si albumi, ki se le rahlo razlikujejo med sabo.

Po mojem imajo skupen tudi sloves, da jih neposlušalci označujejo kot kopije samih sebe. No, sej to se zgodi še premnogim bandom ampak vseeno. Oba banda svojih fanov še nista pustila na cedilu. Vsaj po mojem, ni nobeden od njiju izdal nič povprečnega.

 

Podobno bi lahko rekel za veliko bandov, ki so na začetku ven dali dobre demote in EPje in kak res dober album ali dva, potem so se malo iskali in na koncu so izdali kup plat ki so mele le redke res dobre momente, ne glede na to ali so si bile čisto preveč podobne med sabo ali ne. Npr. Paradise Lost, Samael, Cathedral, ... 


All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2016 at 23:03
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:



Sicer pa tistega stejtmenta "FFO" od Mortichnie nisem js spisal, so kar sami navedli njihove influence. Kakorkoli, plata je doživela premiero danes, celoten stream na YT zaenkrat


V čem je fora te youtube scene? Opazil sem tvoj YT kanal z ogromno albumi - a gre pri objavljanju teh albumov samo za nek hobi ali imaš kaj od tega, npr. a dobiš od založb ali banda kakšne zastonj promo kopije albumov ali merch v zameno za objavo na popularnem kanalu? Od oglasov ipd. verjetno ne bi mogel služit, ker objavljen material ni tvoj, ali pač? 


  
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2016 at 09:56
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Meni so se pa Immortal spet odprli...

Po mnogih letih, dajem spet celo diskografijo skozi.
Sem že na Damned in Black. Zanimiva mi je glasbena evolucija banda. Nekako bi jo lahko povezali s Cannibal Corpse. Da razložim, preden me kdo na križ z glavo navzdol pribije:
Oboji so naredili prvi album, ki je bil nek grob začetek, uvertura v nekaj posebnega.
Nato so nadaljevali z ustvarjanjem in naredili iz svoje zvrsti nekaj več. Nekaj ekstremnejšega. Norvežani so naredili slavni Pure Holocaust in Battle in the North, američani pa Butchered at birth ter Tomb of the mutilated.
Četrti album je bil spet novi korak. Tam The bleeding, tukaj Blizzard beasts. Spet korak v evolucijo.
Peti album spet BUM nova stran, novo poglavje, ki se nadaljuje s sledečimi si albumi, ki se le rahlo razlikujejo med sabo.
Po mojem imajo skupen tudi sloves, da jih neposlušalci označujejo kot kopije samih sebe. No, sej to se zgodi še premnogim bandom ampak vseeno. Oba banda svojih fanov še nista pustila na cedilu. Vsaj po mojem, ni nobeden od njiju izdal nič povprečnega.
 


huh, zanimiva in zelo drzna primerjava. edino, kar tukaj vidim skupnega, je to, kar je že tudi rožica napisal.
toda, medtem ko so CC oblikovali svoj slog, ki se ga držijo še danes, so se Immortal kljub nekim določenim stalnicam vseeno močneje spreminjali. in ko se kritizira CC zaradi "ponavljanja lastnega sloga", je treba Immortal kritizirati zaradi "kopiranja tujega sloga". posledično zadnji album zame sploh ni več to, kar bi si želel. enostavno ni več tiste primarne esence v njihovi glasbi. rekel bi, da bi moral biti Abbath tam, jer stoji All Shall fall (čeprav me tudi Abbath ne navdušuje preveč). zato osebno menim, da CC resda nimajo slabega albuma, medtem ko ga pa Immortal imajo na trenutnem repu svoje diskografije. mislim, da ideja mešanja Bathory in Immortal sloga ni slaba, samo zaenkrat še ni najbolj uspešno zaživela na ploščah...
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2016 at 10:33
 



Write the code "1488" when you order a ticket for a 20% price reduction.? Big smile
...larper
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2016 at 10:36
Originally posted by rožica rožica wrote:

hobi?


Bolj ali manj, držim pa tko ozko stilsko nišo, da raja ve, kaj pričakovati na kanalu. V bistvu stranska promocija in nič kaj več. Glede kakih posledičnih posebnih bonitet,  v zameno ne pričakujem nič, pade pa tu in tam kak cukr v obliki digi promota, pre-master verzij izdaj ipd., primerljivo z večino recenzisti in ostalimi akterji na sceni. O kakem partnerstvu niti nisem razmišljal in ne nameravam, itak pa verjetno sploh ne bi laufalo, zaradi avtomatske prepoznave audio vsebin, kot si že sam sklepal.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2016 at 19:37
Si ravno izpostavil njihova najboljša dva albuma. :3 Ampak tut kasnejše stvari so kul, sploh Schatten aus der Alexander Welt pa zadnji Hexakosioihexe... (od tle naprej vedn pozabim, kak gre naprej, hh). Pa vedno so mel res dobra besedila, škoda da sta se čist do konca skregala Bartsch in Olav, ker se prav sliši, da je vse boljše stvari on napisal. Kar je Bartsch sam naredil na drugem CD-ju v boxed setu (Vergor'n im Spinnenmaul), je čist druga pesem. Je ok, ampak noben presežek in tut ničesar ne odtehta to, da sta vokal za po eno pesem prispevala Onielar in prvotni vokalist s plate SUiZiD. Sn mislala, da z Bethlehem ne bo nč več, ker je  lani enkrat prišla ven novica, da je Bartsch zbolel, bojda za rakom, ampak zdaj vidim, da pripravljajo nov album. ^^

Aja, sem šla poslušat tist komad od Gevurah in pogledam še spodi komentarje - čitno niti soundcloud ni varen pred spamom. :D



Edited by Lif. - 02.Apr.2016 at 19:42
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2016 at 23:16
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

 
toda, medtem ko so CC oblikovali svoj slog, ki se ga držijo še danes, so se Immortal kljub nekim določenim stalnicam vseeno močneje spreminjali. in ko se kritizira CC zaradi "ponavljanja lastnega sloga", je treba Immortal kritizirati zaradi "kopiranja tujega sloga". posledično zadnji album zame sploh ni več to, kar bi si želel. enostavno ni več tiste primarne esence v njihovi glasbi. rekel bi, da bi moral biti Abbath tam, jer stoji All Shall fall (čeprav me tudi Abbath ne navdušuje preveč). zato osebno menim, da CC resda nimajo slabega albuma, medtem ko ga pa Immortal imajo na trenutnem repu svoje diskografije. mislim, da ideja mešanja Bathory in Immortal sloga ni slaba, samo zaenkrat še ni najbolj uspešno zaživela na ploščah...

Prvi album je zgodnji Bathory worship in ima super vzdušje. Tudi nekatere Immortal hite iz raznih albumov občasno preveva močan TODG/Nordland Bathory duh. Dosti je bilo rečenega o vplivih Bathory na All shall fall plato, ampak se mi zdi da je marsikdo pozabil da so ti vplivi bili dosti vidni že prej v diskografiji.  Je pa res da sem All shall fall album poslušal res zelo malo in morda tukaj ne vem čisto o čem govorim. 
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Apr.2016 at 07:10
Originally posted by rožica rožica wrote:

Originally posted by Dejan Dejan wrote:

 
toda, medtem ko so CC oblikovali svoj slog, ki se ga držijo še danes, so se Immortal kljub nekim določenim stalnicam vseeno močneje spreminjali. in ko se kritizira CC zaradi "ponavljanja lastnega sloga", je treba Immortal kritizirati zaradi "kopiranja tujega sloga". posledično zadnji album zame sploh ni več to, kar bi si želel. enostavno ni več tiste primarne esence v njihovi glasbi. rekel bi, da bi moral biti Abbath tam, jer stoji All Shall fall (čeprav me tudi Abbath ne navdušuje preveč). zato osebno menim, da CC resda nimajo slabega albuma, medtem ko ga pa Immortal imajo na trenutnem repu svoje diskografije. mislim, da ideja mešanja Bathory in Immortal sloga ni slaba, samo zaenkrat še ni najbolj uspešno zaživela na ploščah...

Prvi album je zgodnji Bathory worship in ima super vzdušje. Tudi nekatere Immortal hite iz raznih albumov občasno preveva močan TODG/Nordland Bathory duh. Dosti je bilo rečenega o vplivih Bathory na All shall fall plato, ampak se mi zdi da je marsikdo pozabil da so ti vplivi bili dosti vidni že prej v diskografiji.  Je pa res da sem All shall fall album poslušal res zelo malo in morda tukaj ne vem čisto o čem govorim. 


pod črto so torej Immortal šli skozi podoben razvoj kot Bathory, kar se na začetku čuti dosti manj kot na koncu - tako zelo grobo povzeto...
saj na All Shall Fall je dosti vpliva albuma At the Heart of Winter, morda celo več kot od Bathory, a albumu v mojih ušesih manjka malo več začinjenosti/žmohta. če bi bila glasba bolj razburkana, malo bolj kaotična in manj tekoča in predvidljiva... tako pa album sploh ne odmeva dolgo v ušesih, je bolj za kratek fiks.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Apr.2016 at 08:25
Originally posted by rožica rožica wrote:

[QUOTE=Dejan]
Prvi album je zgodnji Bathory worship in ima super vzdušje.
 


ravno vzdušje je tisto, ki ga pri zadnjih albumih od Imortal pogrešam. s čistejšo produkcijo jim je nekak uspelo tudi zbrisati atmosferičnost in ostala je samo glasba. v živo še kar dobro deluje, na plošči pa malo manj.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2016 at 03:59
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2016 at 16:33
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Bethlehem


Se spomnim objav o nekih zdravstvenih težavah ja, za tem pa nisem bil na tekočem, no mogoče pa celo preverim post-SUIZID ustvarjanje :D

Tisti nov Zhrine album je vau, so se za kanček oddaljili od že rahlo stagnirajoče Islandske bm formule, me je pa prvič, ko sem slišal zadnje trenutke Unortheta komada precej piknilo v osrednjem organu, tipi so šli predelat (nič drastičnega sicer) enga mojih najljubših segmentov celotne scene. Končno simultano poigravanje obeh kitarskih melodij na koncu komada je preteklost, zdaj končni trenutki ustvarijo ubčutek totalnega emocionalnega opustošenja, kar pa tudi ni od muh, vseeno pa preferiram tisti temačen triumfalni vibe live verzije komada.

Očitno še neobjavljen potrjen event v Gali, bi bilo fajn ujet Šamaš (pa tud Inkvizicijo in Rotting Christ, ko sem že pri tem)




Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2016 at 16:50
jap, tole je ful dobra kombinacija; zgleda co-headlining turneja...
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2016 at 17:10
Je že objavljen event, sam še ne na forumu. :) 
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2016 at 00:53
Nov Dehn Sora projekt (Treha Sektori norc). Singl je obetajoč, precej Blut aus Nord-i (za Vindsvala delal tud naslovnice).


Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.May.2016 at 21:39


še mal packarije... to sem nedolgo nazaj odkril
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2016 at 15:42
...larper
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2016 at 14:01
Nam najbliže pridejo očitno 11. septembra v Salzburg. :3



Edited by Lif. - 20.May.2016 at 14:03
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11314
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2016 at 11:37
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2016 at 12:48
Ker komentar: "Jebaše mu kevu, odsviraše ga maestralno" haha


Men je ta komad Kosovarian Hyperborea dober. Kva nabijajo. Kva bobnar šopa. Brez utrujenosti. Skoz isti tempo. Čist nč ne zmanjšajo tempa. Sam udri.

Ker tempo no. Skoz isto. Kot bivši bobnar lahk povem, da je to full teško dosegljivo. Moraš vadit ko pr norcih non stop vsak dan po ure.

Običajno je pr hitrih bandih bobnar najšibkejši člen. In ko se približuje refrenu al premoru al presledku se prov sliš k ne more več pa počas zmanjšuje tempo. Pol ko se mal oddahne lahk spet za nekaj časa nabija isti tempo. Tale pa tolče k pr norcih. Manijak.

Sm pa že naletel na primere, ko je pa po premu še bolj nabijal. LOL. To so pa izjeme. K se je prov čutlo da mu je fast blasting nabijanje za đabe.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11314
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2016 at 12:57

khm, qua pa če j' mašina? Clown đast sejin'
saj ne, da se ne bi dal tolk hitr nabijat ... drugač mislim, da je Trym "med najhitrejšimi" bobnarji

me pa zanima, če tole res špilajo Albanci al je ker đouk uzadi ... ker če jih dobijo v roke kateri od bolj HC Albancev, bo tekla Blut ... pa ne aus Nord LOL




Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2016 at 14:44
Hyperborea. Sem prebral na Wikipediji. Blut aus nord. LOL

Dubu prej Shiptarian Darkenss And Evil EP ter The Dawn Of Shiptarian Supremacy EP. O fak ker rastur.

In The Honour of Goddess Genusus. No comment. Preveč dober komad.

Originally posted by Poli Poli wrote:


khm, qua pa če j' mašina? Clown đast sejin'





Neb reku, da je tole mašina. Se preveč humano sliš. Opasni dečki so teli.

Pa stari kva ga nabijajo. Če nisem ene 5x zapored poslušal vse komade.

Ja če so muslimani to sucks. Pol mi bo neprijetno tole poslušat zarad očitkov. Sam so mi full dobri. Če pa niso muslimani ala jim vera. Da se upajo. Itak je pa men vseen za narodnosti, vere, itd. Če si človk si človk. Če ne... pač... si ljud. Imaš ljubezenski ud in ti sam fuk po glav hod. In pol se kmal is fuka sprevrže v muka. Pizdarija.

Sorry za grde besede. Se opravičujem.
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2016 at 21:20
Ni slab ta šiptarski band, mal monoton v celoti, sam kul, majo tud zanimive dele. Kar se bobnarja tiče je mal sumljivo, to se vidi (kolikor produkcija dopušča) v prehodih in snare-u k je skoz isti. Ok, lahko je trigano in mal manjka dinamika. Drgač pa to hitrost (blast beat) se da špilat, bas bobna na to pa bolj ne, razen če je trigan. Včasih sm tud js bobne igral in sm lahko špilal hitrost ala The Abyss - Summon the beast npr., seveda brez hitrega bas bobna... na old school način brez fensi tehnikalij in trigerjev je cela znanost oz. se morš pisat Sandoval :D
...larper
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 07:11
Natančnost pri hitrem igranju je lažje dosegljiva kot pri počasnem. Zato se šele pri počasnem igranju izkaže kako dober je glasbenik oziroma band.

Tak tempo se da doseči vendar moraš veliko vadit.

Če je ritem mašina, potem to sucks. Potem jih to ne naredi opasne dečke.

Jaz še kar mislim, da gre za človeka. Sploh zaradi momentov, ko bobnar naredi prehod.

Robot machinen Auswitz genomen! Brutalen udaren!

Mi pa full mori tist elementizem muslmanizma. Tiste megafonske/đamijske zvokovne zadeve.

Skoz mi po glavi hodjo Koldbrann z albumom Nekrotisk Inkvisition glede tega blastinga v tem kontekstu, ko ugotavljamo ali gre pri teh Shiptarian Darkness za človeka ali ritem mašino/PC.

Koldbrann - Fortapelse I Svovel Og Helvetesild:

.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 07:23
Originally posted by Poli Poli wrote:


me pa zanima, če tole res špilajo Albanci al je ker đouk uzadi ... ker če jih dobijo v roke kateri od bolj HC Albancev, bo tekla Blut ... pa ne aus Nord LOL





Nimam pojma o zgodovini, verah in politiki zato ne morem vedeti ali gre za joke na račun muslimanov ali so teli Shiptarian Darkness muslimani.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 07:50
Ne vem. Tole je men ena od najboljših zadev kar sem jih slišal po letu 2000.
Spet nabijam. Ura je: 07:50.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 08:04
Prej sem neko elementarno dejstvo napisal o ljudeh pa sem po pomoti skenslal upload teksta. Da jim jebem zmotitis u pičko matr. Potem sem probal še enkrat isto napisat pa se nisem spomnil. Da jim še enkrat jebem zmotitis u pičko matr. Proklete budale deformirane od ljudi. Ja. Sej vem. Najbolj boli resnica. O pičkah pa kurcih pa lobanjah pa radiaciji. Pa molekulah in atomizaciji. Proklet fouširan debilizem failsky od DNK-aja in DNA-ja. Prokleti makaroni. Preklete budale krščanske. Pizda. Jaz bi pa prov prvoščil tem kristjanom, da jih pobijejo muslimani. Potem pa naj še vesoljci pridejo pa te muslimane pobijejo, ko bojo že mislili kaj so uspešno naredil.

Zdej sem prav jezen.

Pisal sem o parjenju z nekom, ki ti je po kolenu čim bolj oddaljen. V teh primerih so otroci bolj zdravi kot teli debili kotlovski ala Angleži, Tuhinjci, zobarji in fukarji. Go-laž od ljudi.

Saj pravim: Če si človek, si človek. Če ne, si ljud, ki ima ljubezenski ud in ti samo fuk po glavi hodi. In, če ne dobiš fuka, nastane od tega muka. In posledično problemi. Ko se ne razume več raznolikosti. In je raznolikost problem. Awe! Awe blue blood! Awe Christians! Awe Muslims! Awe rasfukat ta proklet debilen planet pa vse te debile, ki delajo probleme!!!

Tole!


Tole je bil epilog vsega.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 08:09
Zato prav uživam, ko teli Shiptarian Darkness nabijajo ko pr norcih!
Živele vojne in trpljenje!

Kar naj!

Debili...
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11314
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 08:21
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 08:37
Ni mi to dobr.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2016 at 08:38
Shiptarian Darkness! Big smile
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11314
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jul.2016 at 15:56
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2016 at 10:28
https://www.youtube.com/watch?v=AAS6Fp16Mfo

Coldworld-AUTUMN 
Metal on metal Never will die

Parties and concerts

Keep it alive

Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2016 at 21:07
Nova Arizmenda se še ni čisto prijela, bo verjetno bolje po kvalitetnejšem WEB relisu, ko bodo slišane vse nianse kitarskih linij, ta rip kasete je bolj tko. Pa nov Shataan je tud za probat, zaporedje tonov konca prvega komada je čisti Silencer tribute heh.


Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2016 at 00:59
Danes naletela na tole. Bandi res že pretiravajo s to popolno anonimnostjo, sploh ker se načeloma sliši, iz katerih drugih projektov verjetno izhajajo člani. Ni pa slabo, daleč od tega. Naslovnica me je spomnila na fotografijo mrtvega otroka pri albumu Grief od Germ, pa me zanima, a je kdo zasledil tisto razpravo o naslovnici prvenca Numenorean? Kakšna mnenja?




Edited by Lif. - 02.Aug.2016 at 01:06
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 13:30
Na obzorju je nov projekt Martrö?, v kterga so se združli člani Aosoth/Antaeus, Skáphe/Krieg/Chaos Moon, Leviathan, Mis?yrming/Na?ra, Wormlust in Moloch/Fides Inversa/Frostmoon Eclipse. Glede na line-up sn nekako pričakovala več, po drugi strani pa so vtisi zaenkrat še dost sveži. Mnenja?


Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2016 at 10:17
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

  Glede na line-up sn nekako pričakovala več...


Imel identičen odziv, s talentom skoraj prenasičen projekt, končni produkt pa je nekako preveč blizu Aosoth/VI zvoku, tudi po produkcijski plati (kar je sicer razumljivo, saj jo je imel prek Aosoth član, če me spomin ne vara). Nič pretresljivo izvirnega, bom pa z zanimanjem prisluhnil celotnemu EP-ju. Če nas ne bi že mesece pred tem rajcali s to oh in oh super skupino, niti ne bi bil kaj prida razočaran, zdaj pa...

Mene pa vleče na to, res težko pričakoval ta debi, upam da ne razočara.


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7980818283 103>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.