Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Dimmu Borgir
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dimmu Borgir

 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Sep.2011 at 19:57
mogoče bojo pa bojo mel isto foro kot Amon Amarth bonus dvd pri tazadnem albumu, kjer igrajo komplet prve štiri albume - precej dobra stvar. fajn bi bilo met to dokumentiran, če ne video pa glasbeno.

sicer pa kakor je davorin reku, posiljevanje z matrico... :\
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2011 at 09:13
Bo zbor in orkester na For all tid komadu. LOL
Večji zločin nad nečem unikatnim, a še ne popolnoma zrelim, bi bilo samo neko zgodnjo nastnico nekam privezat in jo pofukat.
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2017 at 08:28
davnega leta 2011 je tekla debata o bandovem live performansu, zdaj je pa ta spet na DVD-ju: http://www.paranoid.si/recenzije/dimmu-borgir-forces-of-the-northern-night
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2017 at 22:14
Hm... kolikor sem prebiral razne članke in intervjuje, se je dalo razumet med vrsticami, da odkar je odšel Vortex in ko sta se rahlo sprla prvotna člana oz. ustanovna člana skupine Shagrath in Silenoz (no tudi Galder je že precej dolgo) se je stvar malce ustavila po izdaji zadnjega albuma Abrahadabra. Je pa mimogrede, če se ne motim, prav za letos napovedan nov album.

Jaz osebno imam sicer raje, da se posname kakšen album manj, kot pa da se štancajo nekvalitetni in posiljeni albumi. Torej nekako predvidevam, da bo po letos izdanem albumu od naslednjega leta dalje obdobje kakšnega leta ali dveh, ko bomo lahko Dimmu Borgir videli na vseh mogočih koncih in krajih.

Osebno pa jemlem Dimmu Borgir v kasnejšem obdobju, recimo zadnjih 10 let, kot povsem drug band, kot tisti Dimmu Borgir iz začetkov njihova ustvarjanja, zavedat se je potrebno tudi tega, da sta Gaute Storaas in še en možakar naredila večino simfoničnih kompozicij, kar dela Dimmu Borgir tako poseben. Osebno jemljem zadnje plate nekje bolj kot filmsko glasbo, katere velik fan sem, kot pa nekega zajebanega black metala, oz. bi nove Dimmu Borgir raje gledal v ambientu Cankarjevega doma, kot pa neke povprečne koncertne dvorane. Zelo podobna je situacja s Rotting Christ in predvsem zadnjo plato, ali pa Septicflesh.

Kakorkoli, nova plata prihaja letos, gledal sem jih že mislim, da 5x (vedno odšpilano v nulo, še posebej po parih pirih) v vseh mogočih obdobjih in verjetno jih bom še kdaj. Kot rečeno ne gre z nek sharp black metal, ampak bolj za neko "background glasbo"/filmsko glasbo... bi bil pa pripravljen dati tudi do 100€ za vstopnico, da vidim Dimmu Borgir z orkestrom, kot je bilo nazadnje v Oslu in Wacknu (video spodaj). Aja mimogrede še to, naslednje leto imajo 25-letnico obstoja in z novo izdano plato mislim, da tudi 10. album v svoji diskografiji, več kot idealna priložnost za turnejo...

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2017 at 06:59
Ko si napisal zadnjih deset let in filmska glasba, sem moral prav it preverit, katere albume si s stem mislil. meni se DB ne zdijo nič filmski, so kr ves čas zelo konkretno riffovsko poudarjeni, je pa res, da so postali dodatno simfonični in da so nekateri instrumentali morda uporabni v tej smeri.
kreganja in podobne zadeve seevad zavlečejo nastajanja in izdajo novega materiala, a roko na srce, tak medli nastop, kot so ga ponudili v LJ leta 2007, pa tudi ni za nikamor. Shragrath je takrat ves čas buljil v neke papirje, ki jih je imel nastavljene na odru. energija, ki pa je prihajala od banda v celoti, je pa tudi bila komaj za enega lenega cestnega delavca.
ja, naj si vzamejo čas in naredijo dober album, vsekakor. toda več kot očitno je bilo, da so ta čas tudi potrebovali. po mojem jim je takrat zmanjkalo tako idej in inspiracije kot tudi volje. po drugi strani je pa spet res, da ko so v formi, jih je res užitek gledati. zato mi ni žal, da sem šel 2010 v ZG. pač upam, da se bodo spravili skupaj in se lotili zadeve kot je treba, ne pa polovičarsko.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2017 at 17:34
Sicer sta pojma filmske glasbe oz. filmski soundtracki in soundtracki v igrah zelo širok pojem, tako da je lahko mirno tudi tovrstna glasba del tega... bistvo je bilo v tem, da sem hotel reči, da jih bolj doujemam kot "nekje bolj" filmsko glasbo, kar pomeni, da je stvar bližja temu žanru, kot pa nekem zajebanem black metalu... nisem pa nikjer rekel, da ni dosti poudarka na riffih, če ne bi bilo temu tako bi verjetno tut tu imel Shagrath za vsako turnejo drugega session glasbenika. Ali na kratko, tisti, ki išče zlobn black metal, ga tu ne bo dobil, podobno kot ne pri kakšni drugi glasbi, kjer je poudarek na orkestralni glasbi, kitarah, basu, bobnih in ne smemo pozabit, da tudi pevskih zborih.

Tudi leta 2007 sem bil na DB... torej sem zgleda bil na njih 5x... če je bil to koncert v Cvetličarni z Amon Amarth mislim da,  takrat sem se koma tudi slikal z bandom na takrat še šudrastem parkingu pred Cvetličarno.

Anyways, po prebranem članku sem te bolj, kot kaj drugega hotel opozorit na to, da se prav letos pričakuje plata, ko si ravno omenil, da je ni na vidiku. Drugače pa če band ni v formi, če je koma,...  lahko mimogrede dobiš greznico od koncerta, je pa bil ta koncert v Sloveniji edini od njih, ostale sem vse gledal v tujini in žal sem še vedno mnenja, da je Slovenija mnogokrat samo vmesna postaja za bande.

Težko za takrat v LJ kaj rečem, ker sem bil koma... sem pa bil na celem kupu black metal koncertov in bi dejansko zelo težko rekel, da jih je bila vsaj 1/3 res na nivoju, večina black metal bandov me običajno v živo razočara, še posebej če se band res trudi da bi imel kao old school 80-90' black metal surov sound.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2017 at 20:34
Nisem nek strašen poznavalec Dimmu Borgir, so mi pa npr. iz Death Cult Armageddon komadi kot tale



zelo filmsko obarvani. Ko sem bral Gospodarja prstanov se je album zelo prilegal zraven ravno zaradi atmosfere. Prav taka... filmska je bila. Pa tudi va kakega Batmana bi glasba pasala.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2017 at 20:09
jah, če jih primerjaš s kakšnim (brutalnim) death metalom, potem res delajo filmsko glasbo. sicer pa so klasičen simfonični black metal s sodobno ultra čisto produkcijo. edit: ja, neki hudo zlobni pa res niso :)
za novi album sem izvedel že pred pisanjem recenzije, vendar dokler ni znanega kaj več kot samo napovednik, ne verjamem gvooricam. tudi tale album v živo je nastajal predolgo.
verjamem pa, da bo spet kaj novega ali drugačnega, koliko se bo pa prijelo, pa bomo še videli...


Edited by Dejan - 14.Jul.2017 at 20:10
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2018 at 07:32
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Mar.2018 at 11:44
zanimivo:


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 15:09
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 15:16

Joj, zadnjič ob poslušanju zadnjih Immortal sem pomotoma naletel tudi na tale album DM in skoraj bruhnil. Samo preletel sem ga ... takšnega pofla pa že dolgo ne. Kdor ga še ni poslušal naj si naredi uslugo in tudi ne prične z njim. Bljak!


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
darker666 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10.Jul.2014
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darker666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 15:48
Men je pa totalno zakon plata :)
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 16:37
načeloma Interdimensional Summit komad ni švoh pa slab samo preveč vilin je pa preveč power metal če ne bo komu sedlo v nos tole kar sem napisal. sej nimam nič proti power metalu sam nekak ni tolk black metal tale komad od DB - nekak bolj dol vleče kot gor ta power metal sfera.

ni švoh komad v glavnem.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 18:10
Originally posted by Poli Poli wrote:


Joj, zadnjič ob poslušanju zadnjih Immortal sem pomotoma naletel tudi na tale album DM in skoraj bruhnil. Samo preletel sem ga ... takšnega pofla pa že dolgo ne. Kdor ga še ni poslušal naj si naredi uslugo in tudi ne prične z njim. Bljak!



pa si dejansko kdaj tovrstno glasbo poslušal, pa ti ni pač album ni všeč, ali ti ta zvrst nasploh ne sede?
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 18:11
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

načeloma Interdimensional Summit komad ni švoh pa slab samo preveč vilin je pa preveč power metal če ne bo komu sedlo v nos tole kar sem napisal. sej nimam nič proti power metalu sam nekak ni tolk black metal tale komad od DB - nekak bolj dol vleče kot gor ta power metal sfera.

ni švoh komad v glavnem.


cel album ni švoh! Big smile
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 18:20
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:


Joj, zadnjič ob poslušanju zadnjih Immortal sem pomotoma naletel tudi na tale album DM in skoraj bruhnil. Samo preletel sem ga ... takšnega pofla pa že dolgo ne. Kdor ga še ni poslušal naj si naredi uslugo in tudi ne prične z njim. Bljak!



pa si dejansko kdaj tovrstno glasbo poslušal, pa ti ni pač album ni všeč, ali ti ta zvrst nasploh ne sede?
Em, cel simfo BM mi bolj švoh sede, se pa najdejo izjeme (Bal-Sagoth, Carach Angren, stari CoF, Carpathian Forest, Limbonic Art, Old Man's Child, Rotting Christ, Summoning, Tiamat ...).

Kar se Dimljenega Bureka tiče, mi pa itak bolj kot ne sedeta le prvi dve plati.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 19:08
Originally posted by Poli Poli wrote:


Em, cel simfo BM mi bolj švoh sede, se pa najdejo izjeme (Bal-Sagoth, Carach Angren, stari CoF, Carpathian Forest, Limbonic Art, Old Man's Child, Rotting Christ, Summoning, Tiamat ...).



no tu si pa kr estro mešanico bandov skup nametal, katerih skupni imenovalec je komajda BM, ne pa simfonični... Wink ampak ok, vem, kaj misliš.


Edited by Dejan - 01.Jun.2018 at 19:10
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2018 at 20:14

Mah, pošvrkal sem jih iz neta, kjer so jih umestili med simfiće. Jaz tudi nekaterih ne bi tja tlačil, a kdo sem jaz. Big smile

Mogoče je pri simfoBM pri meni podobno kot s švedskim meloDM, večina mi ne sede, je pa par bendov k gate trgajo, čeprav imajo "Göteborg sound".


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2018 at 00:56
Po dolgem času končno dober album od Dimmu Borgir, sploh druga polovica albuma! Clap
Dejan, recenzija Thumbs Up

Leave no cross unturned
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2018 at 04:19
zdej sem si dol potegnil to novo plato od dimmu borgir eonian.

fak. to je uber dobra plata.

full dinamična, raznolika in pestra glasba.
full elementov iz sicer znanih bendov sam tukaj je zelo dobro vkomponiran. ni za zamert da je skopiran aka neizvirno oziroma neoriginalno. tud zaigrano je zelo dobro in tudi melodije so zelo dobre. pestro in z užitkom zaigrano. prav čuti se kako špilajo s ponosom. dober album.

edino naslovnica mi ni toliko dobra. preveč monotona za tak album.


Edited by Ijus - 02.Jun.2018 at 04:32
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2018 at 04:24
mal mi je bad k je box cd 40€. šit no.
bom mogoče čez kak mesec dva čopoviča dregnil da mi pošlje omenjeni box cd.

//edit: šele zdej porajta da je 2xCD + 2xVD. digi pol.


Edited by Ijus - 02.Jun.2018 at 04:39
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2018 at 04:26
sedaj pa eno pehtraonvo potičko pojem pa ene par kokosovih piškotov pa mal sokca čez spijem pa grem uredit ta album.

Edited by Ijus - 02.Jun.2018 at 04:37
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2018 at 22:15
zakaj ni noben objavil ta album?

Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2018 at 22:16
Originally posted by Destroyer Destroyer wrote:

Po dolgem času končno dober album od Dimmu Borgir, sploh druga polovica albuma! Clap
Dejan, recenzija Thumbs Up


men je pa prvva polovica. zadnji 4 komadi niso tolk dobri kot pred tem.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2018 at 20:39
men je pa ta plata čedalje boljša. kurba da jo bom kupu.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2018 at 20:40
Tongue
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2018 at 08:33
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Originally posted by Destroyer Destroyer wrote:

Po dolgem času končno dober album od Dimmu Borgir, sploh druga polovica albuma! Clap
Dejan, recenzija Thumbs Up


men je pa prvva polovica. zadnji 4 komadi niso tolk dobri kot pred tem.


ja, sčasoma tudi druga polovica zleze pod kožo. sploh predzadnji komad je odličen!!
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2018 at 12:56
zna se zgoditi, da bom celo na ta koncert šel 12.12. na Dunaj, v Gasometru so, skupaj s Kreator in Bloodbath Thumbs Up
Leave no cross unturned
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.