Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?

 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 20:55
Se pravi rabiš še ojačevalec in zvočnike? Koliko pa maš veliko sobo? :)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 21:02
Soba je 4 x 5 metre, drugače pa mi je trenutn primary mission dobit stolp al pa ojačevalec. Zvočnike že mam:

Niso ravno vrhunski, a za svoj keš ponujajo ogromn ^^
V bližnji prihodnosti pade kak boljši komplet Embarrassed
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 21:04
http://www.bolha.com/oglas3318493/prodam-zvocnike-energy-c3

ali

http://www.bolha.com/oglas382839565/zvocniki-zvocniki-jbl-e90

+

http://www.bolha.com/oglas382967685/komponente-ojacevalec-sony-ta-f690es-esprit-serija-vrhunski-

Na bolhi je suša:/

Naj te Sony napis ne ustraši. ES serija premaga rotela, NADa v svojem razredu..
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2009 at 15:24
Ali ima kdo izkušnje z ripanjem vinilk v digitalen format?
Ali je poceni gramofon z USB prikljuckom dovolj? Ali je potrebno investirat več cekinov v pošten gramofon in phono predojačevalnik z USB izhodom, da bo zvok kot iz srca prepisan?
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2009 at 21:32
Poceni gramofon z USB-jem bo delo opravil, a bolj tako/tako.

Neko srednjo verzijo bi lahko ubral z NADovim phono predojačevalnikom, ki ima digitalen(USB mislim da), izhod. Cena ni pretirana (129€)

Sicer pa, analogno-digitalni konverterji imajo lahko cene z pet mestno številko, predojačevalniki pa tudi znajo bit dragi..

Poceni gramofonov z USBjem pa bi se izogibal.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2009 at 16:30
Mater, šele zdle sm opazil, da so mi v Big Bangu pozabl zravn zapakirat protiutež Angry
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2009 at 16:55
Originally posted by Person-man Person-man wrote:

Mater, šele zdle sm opazil, da so mi v Big Bangu pozabl zravn zapakirat protiutež Angry

Kupil bi pri uradnem zastopniku(Intek, KR): *
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2009 at 17:10
Mah, fuck it ... kar je, je. Dvomim, da mi bojo dal protiutež en mesec po tem, ko sm kupil. Šele zdle sm opazu, ko sm dobu svoj ojačevalnik in sm mislu predvajat celo plato. Kurca ... po eni minuti že sranje. Je možn to kje kupit, al bom mogu svojo nardit? Big%20smile
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2009 at 21:44
Vseeno jim zateži, da ti dajo tisto kar si plačal.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2009 at 07:42
Pomoje ti morajo dat. Če piše da je to v škatli, mora bit zraven ko kupiš.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2009 at 18:49
kaj je povašem mnenju spodobna nadgradnja malce nadpovprečnih računalniških zvočnikov, morm mal upgradeat "hi-fi" sistem v nekej bol kulturnega, recimo dva, štir, ornk zvočnika + neke vrste ojačevalo ?
Aja pa zanima me še če je kakšna dejanska razlika če cd-je poslušaš prek kompa ali če jih poslušaš pač v stolpu ali nečem podobnem ?
. . .
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2009 at 13:01
Če imaš dobro zvočno kartico potem naj ne bi bilo razlike med PCjem in CD predvajalnikom, vsaj dokler ne greš v res visok rang zvočnikov..

Spodobna nadgradnja?
2 zvočnika imaš dovolj, 4 so IMO traparija:D
Za kak budget?

Za kakih 120€ rabljeni zvočniki, + ojačevalec za nekaj podobnega.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2009 at 15:34
Mel na testu Tannoy M1, lušten zvočnik za manj kot stotaka €(par).

Rezerviral gramofon, še jaz dobim v kratkem enega Pro-jecta. 1 Xpression mk. II:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Sova View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 595
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sova Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2009 at 12:56
Js sm kupil rabljen ojacevalec Technics su-610 v prepricanju, da bo ustrezen za starejsa, a dobra zvocnika fotrovega hi-fi ja, kateremu je ojacevalec/tuner ze veckrat shodil in se mi ne da vec ukvarjati z njim. V glavnem, nekaj ne stima - zvok je cist brez basov, moci (k da bi poslusal mini prenosni radio). Pomoje je presvoh ojacevalec, ali je lahko kaj drugega? Kakega bi rabil za te zvocnike?





Hvala!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2009 at 16:27
Moči bi načeloma moralo biti dovolj. Problem je lahko v tem, da ojačevalec ne podpira poganjanja 4 ohmskih zvočnikov(poglej v navodila, ali na internet), ali pa samo ne pašeta skupaj. Ampak, če res igra tako slabo, potem je nekaj drugega..

To poslušaš preko gramofona?
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Sova View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 595
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sova Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2009 at 22:15
Aha, potem more bit nekaj drugega, saj sem zraven ojacevalca dobil 4-8 ohmska zvocnika, na katera dela normalno. Mogoce sta grundigova zvocnika ze tolk stara, da je vse drugace :) Skoda, ker mata kar hud, mocn zvok.

Se slika z zvocnika, katerga sem dobil zraven:



Tnx!

Aja, prikljucil sem mp3 player na aux vhod (2 chincha al kva)


Edited by Sova - 11.Oct.2009 at 22:17
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 03:16
bo še stric Alen pokazal kaj ima:
 
- ojačevalec = Rotel RA-971 4x70W
- CD-player = Harman/Kardon CDR 20
- zvočniki = Infinity Alpha 40
 
še slikca:
 
in še ena slikca:
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 03:50
imam pa, nekak cilj, za začetek, si tole kupit v bližnji prihodnosti:
 
 
cena je za komplet: 800€ za gramofon in 545€ za ročko = 1345€. niti ni tolki vleik. njegov najmočnejši model gramofona Stabi XL 4 pa stane v SLoveniji 11.800€ + ročka 2.722,50€ = 14.522,50€. v tujini je en krat več = 29.045€! hudo tole.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 04:56
Hi-Fi
Sci-Fi
Fi-Fi
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 09:40
Js mam pa ena second hand jajca od strica (Kenwood receiver + CD player) pa JAMO zvočnike (2×100W) + 2×150W neke homemade boxe s hornom. Ma podarjenemu konju se ne gleda v gobec, tko da... Aja, za LP-jke sukat pa Pioneer PL-200X. Vsaj zaenkrat sem zadovoljen (vse do tedaj, ko nam mel več kam z dnarjemLOL)
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 14:23
http://forum.paranoid-zine.com/forum_posts.asp?TID=2269

od včeri tole...MMMMmmmMMMMMMMM
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 14:54
Originally posted by Ijus Ijus wrote:


- ojačevalec = Rotel RA-971 4x70W

- CD-player = Harman/Kardon CDR 20

- zvočniki = Infinity Alpha 40


Opa. Ta ojačevalec sem imel nekaj časa. Opasna pošast. Zvočniki so solidni, CD pa ni po mojem okusu, čeprav načeloma ni slab: )

@Šujo: Priden

Sam pa sem prodal celotno zbirko svojo(kar lep kup ojačevlcev, cd predvajalnikov, zvočnikov..), ker šparam za nov nakup..

Ostala sta mi še dva večja KEF samostoječa zvočnika, ter dva ogromna samostoječa zvočnika jugoslovanskega porekla, ki sta bila podarjena/posojena.

Kefi so zanimivi. Pri Kataklysm.. nothing really happes.. Kakšna Diana Krall, Patricia Barber, mmmmmm, skorajda Audiofilska izkušnja <3

Tisti jugoslovanci pa so sposobni strest 5x10m sobo pri koncertni glasnosti. Podarjeni bikerju ki posluša bolj ali manj thrash^^

Če koga zanimajo KEFi (gre za model q55 mislim da, ali q55.2, bolši kot novejši iq5), jih z pokvarjenim visokotoncem prodam za kakih 170€(par), lahko pa jih nekemu majstru dam zrihtat. V tem primeru je cena višja:)

Edited by pestilence. - 12.Oct.2009 at 14:59
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 20:46
Phillips LX8200SA



v kombinaciji z Equation RP21 (priključene tudi na pcju ker nimam zvočnikov za pc)

Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 20:58
Zakaj bi nekdo imel pc zvočnike, če ima 'domači kino'!?
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Oct.2009 at 22:04
na "hišni kino" je vezan drug računalnik in ne ta ki ga uporabljam.
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 10:45
Nej ti bo Tongue
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 16:59


slušalke pridejo prav če si v bloku ki je poln penzionistev..
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 18:01
Ja, res je... js živim pa v pokleti, tko da pod mano ni nobenga in se noben kurac ne prtožuje, lahk celo noč gledam filme, polne eksplozij, muska... pač na neki normalni jakosti. Lucky me Big%20smile

Drgač pa bom enkrat te dni vzel na probo tole:

http://www.genelec.com/products/2-way-monitors/8030a/
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 18:03
Originally posted by W.U.K.O W.U.K.O wrote:

Ja, res je... js živim pa v pokleti, tko da pod mano ni nobenga in se noben kurac ne prtožuje, lahk celo noč gledam filme, polne eksplozij, muska... pač na neki normalni jakosti. Lucky me Big%20smileDrgač pa bom enkrat te dni vzel na probo tole:http://www.genelec.com/products/2-way-monitors/8030a/

Genelec? Nice. Sem jih poslušal nekaj dni nazaj, simpatična zadeva.

Sam bom pomoje vzel Mackie, mogoče M-audio. Ni ni denar za Genelec, čeprav računam naslednje leto na Dynaudio..
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 18:10
Da ne bo pomote, ne bom jih kupil... samo zanima me, kako se slišijo v moji sobi z glasbo po mojem okusu. Bojo sposojeni iz šihta Smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 18:12
Originally posted by W.U.K.O W.U.K.O wrote:

Da ne bo pomote, ne bom jih kupil... samo zanima me, kako se slišijo v moji sobi z glasbo po mojem okusu. Bojo sposojeni iz šihta Smile

Se pa zna zgodit da jih boš potem kupil
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2009 at 19:55
Ne, ni ni denar za Genelec Big%20smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Oct.2009 at 21:06
nisem to večkrat ponovil, da bi se načrtno prepričal, ampak ene parkrat sem za foro zavrtel v svojem Harman/Kardon CD-player-ju ene par CD-R-jev zapečenih na računalniku, kjer so bli za source neki electronic live seti posneti v mp3 @ 192kbps, in sem opazil, da se stvar bolje sliši, kot če bi na kompjuterju poslušal glasbo v lossless formatu (APE, FLAC, WV, WAV...). imam neko asus plato z neko hi-fi integrirano zvočno, ki podpira tudi 192khz predvajanje v 32bitnem zapisu. kao mal boljša plata. bila je najdražja v ponudbi v uni trgovini kjer sem jo kupil. sam, kakor koli že, je ta H/K vseen zverinca. bil je starih 150.000 SIT = 625€. ni nek hud znesek, sam je kar dost. podpira celo snemanje na audio-CD-R. imajo tak poseben znak - logo. teli CDji so ful dragi. pa sploh ne vem, če se jih še da dobit. za snemanje iz analogin ali digitalnik sourcev na audio-CD-R. imajo drugačno barvo, če jih okol obrneš. niso zleni, pa modri. men se zdi da so srebrni. kot originalni audio-CD-ji. drgač je pa kul k daš lahk not dva CD-ja pa predvaja pol enga za drugim. infinitely, hehe. in ima dva izhoda za dva ojačevalca za dve sobe. kao, hehe, techno in house party at Čika Ijus's home. al pa Gore & Grind party.
 
drgač je pa ojačevalec 70 watten. ampak če ga dam do polovice al pa mal čez (sej pol se čez par minut avtomatsko izklop, ker se pregreje, ker so zvočniki premočni) to tolk nabija da se sploh ne moreš pogovarjat, če si v sobi. prou tist morš se dret na uho.
 
drugač pa, če bi imel denar, bi definitivno tole kupil: the one and only laser turntable in the world (tko pravjo na wikipediji) - ELP laser turntable
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2009 at 14:33
Verjemi, da ima cd-player višjega srednjega razreda boljše konverterje, kot pa kao dobra zvočna na matični! Glede izklopa ojačevalca... maš mogoče 4ohmske zvočnike, ojačevalec podpira pa 8? Premočni zvočniki niso vzrok za to, kvečjemu obratno... premočan ojačevalec ti lahko skuri (pre)šibke zvočnike (odvisno od poslušalca in njegovega obračanja potenciometra za glasnost v desno, hehe). Lahko pa je tudi okvara... kaj pa maš zaen ojačevalec?
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2009 at 15:49


nikol nism bil soundgeek, tole mam pa en set 5.1 nižjega cenovnega ranga. razn izredno glupega softwarea začenjši z driverji lepo procesira zvok. s časoma si bom nabavil neki da bom lahko tole povezal prek optičnega kabla.. bitmatched playback omogoča, tko da bi znal zvenet supr
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2009 at 20:24
Hm, X-Fi? Creative nekako vodi v rangu budget večkanalnih kartic. Niso slabe. Sam se recimo spomnim da sem imel Audigy 2, ter bil nekajčasa zelo zadovoljen. Potem pa sem kupil E-mu 1212, in poti nazaj več ni bilo: )
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11763
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2009 at 23:04
tud jst sm mel audigy 2 pa mi je bla supr kartica za kar sm rabil:) z x-fi nism najbolj zadovoljen, sicer zvok da od sebe pa tud procesor z 51 miljonom tranzistorjev omogoča da mi teče gladko 6x guitar rig, superior drummer pa cel kup efektov vse prek x-fi asiota... ampak gnilo spisan software oz. gnila arhitektura; moreš uporabljat načine (game, entertainment, audio creation) v game ti delajo eax efekti in maš boljše pozicioniranje.. res slišiš po korakih od kod prhaja sovrag do milimetra natančno..., entertainment ma podporo za dts, dolbydigital.. audio creation ma drugače urejene kanale za snemanje, maš bitmatched playback, asio.. ampak ne dela woofer, ni podpore za bass management v tem modeu...

kr neki, to preklapjanje med načini je res butasto, pa še umesnik se sesuje in je restart edina rešitev.. da ne govorim o tem da povzroča bluescreene :S

dobra ideja, dobr proc, arihtektura obupna.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2009 at 23:41
kot sem že malo višje gor napisal: Rotel RA-971 4x70W za dva para zvočnikov oziroma za bi-wireing (trenutno imam tako naštiman - 4 pari kablov). drgač pa je tko, mislim, če jest to prav vem, pa zdi se mi da prav vem, da se ti ojačevalec skuri, če imaš premočne zvočnike. a ni tko? če imaš pa ojačevalec premočen, pa zvočnike skuriš. skuriš tudi zvočnike če imaš prešvoh ojačevalec pa daš preveč naglas (še preden se ojačevalec dodobr segreje in izklopi, če je že tko narejen), ker sproducira močno popačenje in pol kretnica v zvočnikih ne ve kaj bi pa kr pošlje signal namenjen nizkim in srednjim zvočnikom visokim zvočnikom (primer) in skuriš visokotonce. men se je to že zgodil. pri tem sistemu, ker sem, sploh ne vem zakaj (sploh ne vem kje sem mel pamet), dal eksterno hlajenje gor na reže od ojačevalca. sem sam jokajoče odpeljal zadevo nazaj v trgovino in rekel: uaaaa, popravit! (k smo že glih pri đoukih - k sem kupoval tele zvočnike pa ojačevalec in cd-player, sem vprašal kolk so pa zvočniki wattni, jer prodajalec kar doživel popizditis, ker so vsi audiofili, sploh hard-core audiofili, alergični če jih vprašaš kolk so wattni zvočniki, ker pri zvočnikih igra vlogo glasnost, tko da moraš povprašat po decibelih. je sam rekel, tko komaj se zadržujoče, veste, zvočnike se opisuje z decibeli in ne z watti. zakaj pa? :#$%#$T#: hehe)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Oct.2009 at 03:11
čak, da nau pomote. si ti hotel rečt, da se ojačevalec ne izklopi zaradi pregretosti, ker bi bili zvočniki premočni?
 
a ni z wattažo povezana jakost magneta? torej, če hočeš poganjat dva različno močna para zvočnikov pri isti glasnosti, da boš moral dat pri močnejših zvočnikih bolj na glas oziroma mora ojačevalec več od sebe dat - torej se bolj greje. kot če bi ista kabina vlekla prazno ali polno prikolico pri isti hitrosti. veš da bo morala kabina več od sebe dat.
 
ker po podatkih na uradni strani od Infinity piše da je za moje zvočnike primeren ojačevalec moči od 25-120W (nekak tko). in če imam 70w ojačevalec, so pol zvočnki skor enkrat močnejši. ker men se ojačevalec že pri 45-50% izklopi po parih minutah. več sem dal samo enkrat ali dvakrat, ker mi je prodajalec v Vklop trgovini rekel da naj ne dajem čez polovico!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Oct.2009 at 14:44
Tisti rotel je načeloma kar zverina in se mu ne bi bilo treba izklapjlat (nekoč je poganjal 86dB/2.83V zvočnike cel večer na 80% glasnosti, pa se ni izklopil (zaščita je delala, na 100% se je ugašal). Si poskušal če se pri drugih zvočnikih ojačevalec tudi izklaplja?

P.S. Ojačevalec ima 2x70W, tisti dodatni izhod ne poveča moči na faktor 2 :)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Oct.2009 at 16:13

nimam drugih zvočnikov, da bi sprobal.

bi-wireing vem da ni bolj na glas.
 
dva para (recimo istih) zvočnikov pa najbrž sta glasnejša od enega para, ne? ... tle vem da glasnost (dB) gre po logaritmični skali gor, kar pomeni, da za še enkrat bolj na glas (faktor 2) rabiš precej več kot enkrat močnejši ojačevalec (faktor >2).
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2009 at 18:06
Novi zvočniki :D

tokrat zadetek v polno, in če bo vse po sreči.. še nekaj časa ne gredo iz hiše: )

V kratkem gredo starejši od hiše, tako da če kdo kaj rabi.. PM:
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2009 at 22:23
Kateri so ti novi zvočniki? :)

Drugače mi je pa danes uspelo uničit že druge slušalke to leto. Res, da so bile poceni, ampak vseeno. :'(
Je na tem forumu kakšen slušalkarski guru, ki bi mi lahko priporočil kakšno dobro zamenjavo.
Naj bodo robustne in zvok naj bo...hmmm...soliden.
Katere  vi uporabljate? Uporabljate ojačevalce posebej za slušalke? Ali lahko solidne slušalke nadomestijo soliden par zvočnikov? Slušalke, pač. :)


Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3381
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2009 at 22:51
Senheiser HD210. Pred cca 14 meseci sem jih na hitro ujagal v bigbangu, uporabljane skoz. Prestale so že tudi kak padec po tleh in podobne male nezgode, delajo še kar kul. Udobne. Včasih, ampak redko,  malo živcira ker bi si rad sicer kako zadeo navil mogoče še rahlo bolj na glas ampak glede na to da sem dal zanje slabih 20 evrov če se prav spomnim ... :) zvok okej, mi je bilo rečeno naj, razen če ne mislim res neki velik klasike poslušat, vzamem to, ker da je več kot dovolj. :)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2009 at 14:09
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Kateri so ti novi zvočniki? :)Drugače mi je pa danes uspelo uničit že druge slušalke to leto. Res, da so bile poceni, ampak vseeno. :'(Je na tem forumu kakšen slušalkarski guru, ki bi mi lahko priporočil kakšno dobro zamenjavo. Naj bodo robustne in zvok naj bo...hmmm...soliden.Katere  vi uporabljate? Uporabljate ojačevalce posebej za slušalke? Ali lahko solidne slušalke nadomestijo soliden par zvočnikov? Slušalke, pač. :)

Slušalke načeloma lahko nadomestijo dober par zvočnikov, samo bo tudi cena vrhunska. Sam sem si lastil že Sennheiser, Grado Labs, AKG.. AKG bi priporočil vsakomur, model pa si izberi glede na budget. Tudi grado labs so ql(samo tu gre cena od kakih 80€ naprej..).

če pa hočeš zamenjat solidne zvočnike, pa bo to to:



http://www.stax.co.jp/

Zvočniki pa so Wharfedale Diamond 9.2. Za ta denar res ql, vrhunski pac ne:D (na sliki pa še Rotel predojačevalec, in Rotel končna stopnja.)

Še nakj slik za šujico:





P.S. Če se komu doma valja kak Rotelov CD predvajalnik(preferiram narejen v devetdesetih), i'm a possible buyer:)

Edited by pestilence. - 26.Nov.2009 at 14:10
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2009 at 12:31
Rožica & pestilence. hvala za zanimive iztočnice!
Po prebranem na internetu / slišanem sem si omislil kar bestbuy Sennheiser HD555.
Kar lep preskok med njimi in mojimi prejšnjimi pokrovkami. Heart
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2009 at 12:51
In sedaj: "NEEEEEEEEEEE SENNHEISER!":D
Ampak tu je podobno kot se ljudje tepejo ibanez vs. gibson^^

Jaz bi vseeno raje vzel AKG, ali pa Grado Labs.

Za podoben denar, AKG K530:

http://www.mimovrste.com/artikel/1260031215/slusalke-akg-k530

Škoda ker se k141 ne prodajajo več, pač pa samo mk 2 verzija. Mark 1 verzija je bila zakon. škoda, mk2 je že dražji..

http://www.mimovrste.com/artikel/1260036624/slusalke-akg-k141-mkii

Pa še grado labs sr80 <3



Oboje dobavljivo v SLO. Saj sennheiser ni slab, samo jaz tega z metalom ne bi kombiniral:) Ampak, vsak ima svoj okus. Nobene slušalke v tem rangu niso slabe:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2009 at 13:14
Niso za metal? Hmm. Do sedaj so slušalke kar zadovoljivo prestale dve plate od BOLT THROWER. :D
Kako se pa kaj nosijo Grado slušalke? Na prvi pogled izgledajo malo neudobne. Ali pač?
Ko sem po internetu prebiral o teh audio zadevah mi je kar nekajkrat padla v oči trditev, da zvočniki / slušalke šele po določenih urah igranja dosežejo svoje optimalno delovanje. Ali je kaj resnice v tem? Ali gre le za placebo učinek, da se človek navadi na zvok naprave in ima občutek, da igra bolje?
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2009 at 14:34
Hihi, sennheiser za metal. Saj načeloma vse slušalke lahko predvajajo vse, ampak.. Nekatere stvari jim bolj sedejo:) Sennheiser ima zelo umazano nizkotonsko področje, zato meni osebno malo preveč bobnijo.. Ampak to je lahko enim plus:) Sennheiser so defenitivno najbolj udobne od vseh zgoraj opisanih.

Tisti zadevi pa nekateri pravijo burn-in effect. Nah, to so večne debate, kot razlika v kablih, koliko je človeško uho sposobno slišati, itn, itn..:)

Jaz opazim nekaj malih razlik na basih, pri nakupu novih slušalk(enote se morajo uigrat, raztegnit). Ni pa to neka velika sprememba. Pomoje se to sliši, samo v primeru da to iščeš, drugače pač ne. Bi pa se prvih nekaj ur izogibal bolj glasnemu poslušanju.
Če iščeš udobne slušalke, pa si bil do sedaj zadovoljen, potem je mogoče res 555 pravi model zate:)

Edited by pestilence. - 28.Nov.2009 at 14:35
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2010 at 16:47
Zopet sem se malo spravil nabavlat zovčno opremo. Nekej me pa rahlo bega, in sicer: frekvenčni razpon, kolk more to bit za pač normalno poslušanje različnega metala/glasbe ?
. . .
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.