Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?

 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
Message
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2010 at 19:41
Človeško uho zazna zvoke od približno 20Hz do 20kHz (odrasli baje malo manj).
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2010 at 22:54
Originally posted by matos matos wrote:

Zopet sem se malo spravil nabavlat zovčno opremo. Nekej me pa rahlo bega, in sicer: frekvenčni razpon, kolk more to bit za pač normalno poslušanje različnega metala/glasbe ?


Človek načeloma sliši od 20Hz - 20kHz. to kar pa piše na stvareh, pa je druga stvar. Na veliko računalniških zvočnikih piše 20-20, večina PRAVIH zvočnikov pa ni sposobna sproducirat kaj manj kot 30Hz.

Recimo, moji 5.1 logitech zvočniki so mrtvi pod 100Hz, ampak bobni pa kot na koncertu.

45, 50hz+ bo čez glavo:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
WD-40 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Apr.2009
Status: Offline
Points: 360
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WD-40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2010 at 15:44
jst si pa najraje nasukam dobro muziko kar u avtu.
mam znance ki se aktivno ukvarjajo z car-audio tekmovanji in dobim od njih zastonj al pa za mali denar dobro robo za u avto, tko da kar fino poka :)

za u sobo mam en navaden glasbeni stolp kar mi cez glavo zadosca. zakaj bi zapravljal denar za neko "profesionalno" ozvocenje za doma? ce lahko nardis celo zurko kamor koli prides z avtom, pa se med voznjo ti je prijetno :)  (+ lahko nerviras mimoidoce capce in stare mame kadar se peljes mimo njih ce ti naziga metal ali rock :P te gledajo ko neumni, ker niso navajeni da se iz avtmobilov slisi kaj drugega kot elektronska glasba ali cefurka LOL)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2010 at 19:37
Originally posted by WD-40 WD-40 wrote:

jst si pa najraje nasukam dobro muziko kar u avtu.mam znance ki se aktivno ukvarjajo z car-audio tekmovanji in dobim od njih zastonj al pa za mali denar dobro robo za u avto, tko da kar fino poka :)za u sobo mam en navaden glasbeni stolp kar mi cez glavo zadosca. zakaj bi zapravljal denar za neko "profesionalno" ozvocenje za doma? ce lahko nardis celo zurko kamor koli prides z avtom, pa se med voznjo ti je prijetno :)  (+ lahko nerviras mimoidoce capce in stare mame kadar se peljes mimo njih ce ti naziga metal ali rock :P te gledajo ko neumni, ker niso navajeni da se iz avtmobilov slisi kaj drugega kot elektronska glasba ali cefurka LOL)

Zato da ne motiš ljudi okoli sebe^^

+ avto že v osnovi ni nek primeren prostor za glasbo. Za reprodukcijo nižjih basov potrebuješ vsaj 15m dolg prostor, kar pa avto ni. Zato v avtih miljon nizkotoncev, bas pa.. slab^^
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
WD-40 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Apr.2009
Status: Offline
Points: 360
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WD-40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2010 at 21:01
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:


Zato da ne motiš ljudi okoli sebe^^

+ avto že v osnovi ni nek primeren prostor za glasbo. Za reprodukcijo nižjih basov potrebuješ vsaj 15m dolg prostor, kar pa avto ni. Zato v avtih miljon nizkotoncev, bas pa.. slab^^


ce koga moti glasnost bo ze povedal, sicer pa muska se naziga pred ali po koncu kake prireditve kjer je ze itak glasna glasba. al pa na ksnih "piknik varjantah" ker ni druge muske, take stvari pa ponavadi niso sredi naselja

samo razmisljam
da ma kdo u bajti 15m dolg prostor? malo verjetno
potemtakem soba u hisi tud ni nek primeren prostor za glasbo al kako?
tko da ta argument pr men nekako ne pade na plodna tla
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2010 at 22:14
Originally posted by WD-40 WD-40 wrote:

samo razmisljamda ma kdo u bajti 15m dolg prostor? malo verjetnopotemtakem soba u hisi tud ni nek primeren prostor za glasbo al kako?tko da ta argument pr men nekako ne pade na plodna tla

15m dolg prostor? Malo ljudi:)
Ampak kvaliteta narašča skupaj z večanjem prostora, dokler nekako ne presežeš tiste magične meje več kot 10-15m, potem pa prostor nima več takega vpliva.

Če ne verameš meni, si nekje najdi enačbe, na netu ali v knjigi, pa izračunaj dolžino zvočnega vala z frekvenco 40Hz(nek soliden bas).

Sicer pa, tisti post ni bil mišljen kot napad ali karkoli. Sem slišal že veliko dobrih sistemov v avtu, ampak tistim hišnim pa ne pridejo blizu. Sicer pa so okusi preveč različni:) Meni recimo v avtu ne paše glasbe poslušat, doma pa vedno. Nekaterim pa obratno:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2010 at 22:31
jst morm met musko POVSOD, res povsod...doma, v avtu, v službi...nonstop. in mam o sistem doma, zdej končujem sistem v avtu (kul sound BREZ wooferja), šiht pa itak...
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2010 at 12:04
Muska povsod!!! Doma soliden hifi, v avtu za silo, na šihtu GEEENEEELEEEC  Heart
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2010 at 18:40
Originally posted by W.U.K.O W.U.K.O wrote:

Muska povsod!!! Doma soliden hifi, v avtu za silo, na šihtu GEEENEEELEEEC  Heart

Ni dnar za Genelec

In, mimogrede, zanima koga Rotel pre+power kombinacija? Mam odveč.

Edited by pestilence. - 08.Jan.2010 at 21:36
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2010 at 16:38
In še enkrat, ni ni denar za Genelec Cry
Moram se končn spraut, in narest zvočnike za surround... skor vse je doma, sam voljo pa cajt je treba še staknt Smile

Drgač pa neki (vizualno) všečnega:


Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jan.2010 at 20:15


Samo tole imam še. Tale reel-to-reel pa ne gre od hiše.. that thing got me into metal :D

Ostalo je prodano ali rezervirano. Treba bo it v korak z svetom, in kupit lifestyle sistem za 100€.




Edited by pestilence. - 16.Jan.2010 at 20:19
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 01:13
Js sm se pa (skor) vse robe znebu, k je nism uporablu. Sicr se bom enkrat zih po glavi tolku, sam jebi ga, velik placa mi je jemal. Med šaro je bil tudi tale legendaren koluter Smile


Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 01:43
Revox? Nice. Za tega pa si pomoje dobil nekaj evrov:)
Jaz sem bolj imel probleme z denarjem kot z prostorom. Met različne zvočnike za različno stanje duha.. je bilo.. žal predrago:/ Čeprav malo pogrešam Kef-e ter Bowers&Wilkinse. No, zdaj je kar je;D It's like a hobby.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 02:10
Prodal sem nedelujočga za 300€. Drgač mi pa Revox B750mkII poganja zvočnike že kakih 10 let. Mam pa še zvočnike BX4100 pa gramofon B790 (oboje naprodaj). Počekiri to robo, kwa so znal 30 in več let nazaj skup spraut!
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 12:48
BX4100 sem slišal nekaj let nazaj.. fajn zvočnik za glasbo iz tistega obdobja:) Ampak malo velik in neroden o.O
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 14:34
VELIK in neroden ---> VELIK razlog za prodajo Smile
Drugač pa super zvočnik tud za moderno produkcijo. Mehk, pa še zmeri točn skor k monitor. Vsaj v navezi z zgoraj omenjenim ojačevalcem.
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 14:54
Mja, nekje v velikosti hladilnika če se prav spomnim:)

pa ti ni uspelo prodat ali si si premislil?
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 15:10
Umes sm si že premislu, sam zj sm 100% da grejo od bajte. Jah, velikost manjšega friđa pa 40kg po komadu Big%20smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 17:56
Wuko ne takih zadev prodajat no!! enkrat ti bo še kako žal!

no pa še moje:
- tole več ali manj cele dneve laufa in mi masira ušesa



- tole pa v spalnci daje ritm :P



www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2010 at 19:05
Če bi mel namensko sobo za poslušanje/kino, bi jih zih obdržu. Tko pa k se stiskam na 20 kvadratih pa ne gre. Sj vem da mi bo enkrat žal, a jebi ga. Če bi hotu vse obdržat, bi že zdauni spal v banji, drugje neb blo placa več Big%20smile

btw, zlo zanimivi BOSE-i, sploh glede na to, kakšn minimalizm zdj furajo Smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2010 at 16:48
Hja, tisto so eni zadnjih dobrih BOSE-ov.
Novejše zadeve me ne ganejo, če pa me.. pa jokam. Res Sranje. 600 in 900 serija pa.. njam!

Zadnjič slišal Tannoy DC, pomoje me bo ta hobi spet nazaj pritegnil^^
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2010 at 19:07
ja na nekaterih audiofilskih forumih so bili proglašeni za en najboljših stereo sistemov... problem je le, da je zelo pomembno kako in kam jih postaviš...jaz jih nimam pravilo, ker nimam nobenega primernega prostora... vendar tudi takole prav lepo špilajo...

dobil sem pa takale...je blo potrebno kar nekaj dela in čiščenja in jebanja da so spet oživeli:P

šele pri čiščenju pogruntal, da so visokotonci zelene barve...
aja kot zanimivost...nič ni bilo cinjeno... kablčki so bili zelo natančno naviti na kontakte...

takole pa od znotraj zgledajo:P za tisto rjavo volno so skrite žarnice ki prevzemajo špice :)
www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2010 at 20:31
Uuuf, razsulo. Upam da so kvalitetno zamenjane obrobe. Spodoben zvočnik:)

Na kaj pa jih imaš priklopljene? Ne vem če nisem tam na mizi videl Harman Kardona, samo ne vem če prav vidim: )
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2010 at 23:28
maš res:P
Harman / Kardon HK6150 trenutno poganja zadevi...

v kratkem pa nameravam oz. upam da bom nabavil eno eksotiko/rariteto, in sicer SANSUI AU-20000
če mi rata, bom pa prec sporoču
www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2010 at 00:00
Se mi je zdelo da je to ta logo:)

AU-2000? Ne poznam sicer, ampak večina takih sansuiev(višji razred), je bila pošast. Samo, nekateri so imeli probleme, pa so hitro pregoreli (nekje je šlo tako daleč, da so ljudje določene modele prižigali samo z vključenimi slušalkami).
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2010 at 00:12
evo tega pa nism vedu:P
pa še mal domačega branja XD
http://www.classicsansui.net/DefinitionSeries.htm

Edited by Ramious - 19.Jan.2010 at 00:13
www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2010 at 00:51
Sem si malo ogledal, model o katerem sem govoril.. ni iz te serije, toliko bolje:)

Na žalost pa nisem tak Velik Vintage Fan.

Mam raje new age zadeve:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2010 at 01:19
uf, si me kr mal ustrašu^^

hja...men so pa le bolj ušeč oldskul stvari:P OLDSKUL JE TANAJTABUL!!

pa skoraj bi pozabil pokazati še eno zadevco ,katero si lastim:

hi-end power amp BINSON P.O. 601/100- lampaška zadevca...popolnoma obnovljena in restavrirana by PSSE
odlično mi poganja moj  4x12 box, s Celestion Vintage 30 zvočniki


www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
kuzo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 23.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kuzo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 23:22
http://www.hifi.nl/gfx/pd_magnat_506_110407.jpg
MAGNAT-quantum 506
Evo toj pa moja nova pridobitev, sm jih llih prklopu pa kr pokajo;)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 00:07
Hmm, magnat so ponavadi bili solidni zvočniki za ne prevelik denar. Večina teh mangatov v SLO je bila kupljenih na janusovih razprodajah.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
wdream8 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 554
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wdream8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2010 at 00:25
[QUOTE=pestilence.]Hmm, magnat so ponavadi bili solidni zvočniki za ne prevelik denar. Večina teh mangatov v SLO je bila kupljenih na janusovih razprodajah.[/QUOTE

ja kje misls da so bli teli kuplen :)
GURI GUGURIN
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2010 at 16:58
Originally posted by wdream8 wdream8 wrote:


Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Hmm, magnat so ponavadi bili solidni zvočniki za ne prevelik denar. Večina teh mangatov v SLO je bila kupljenih na janusovih razprodajah.
ja kje misls da so bli teli kuplen :)




To si jih ti kuzotu prodal?

Jaz pa mam trenutno 5.1 sitem. Miss the stereo:/
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
wdream8 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 554
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wdream8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2010 at 18:44
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by wdream8 wdream8 wrote:


Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Hmm, magnat so ponavadi bili solidni zvočniki za ne prevelik denar. Večina teh mangatov v SLO je bila kupljenih na janusovih razprodajah.
ja kje misls da so bli teli kuplen :)




To si jih ti kuzotu prodal?

Jaz pa mam trenutno 5.1 sitem. Miss the stereo:/


zamenu sm jih za 2 tattuja
GURI GUGURIN
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2010 at 11:20
Iz racka potegnu Yamaha PC 2602 končno in zadeva dela čudeže. Totalno bolj definiran bas kot pr reVox-u Smile


Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
_Erik_ View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 20.Sep.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _Erik_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2010 at 18:48
Ne da se mi brskat po netu in kot vidim je tule kar nekaj audiofil ekspertov, tak da bi mogoče znal kdo pomagat.

Kupujem slušalke, nekje v rangu 30€, in bi rabo kak nasvet oz priporočilo, katere bi se recimo splačalo nabavit :)
How can you die, when you've never lived?
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2010 at 19:32
nisem ekspert ampak tole mi služi že tretje leto, sem že enkrat priporočal tistim ki iščejo poceni reči,. zadovoljen.

Originally posted by rožica rožica wrote:

Senheiser HD210. Pred cca 14 meseci sem jih na hitro ujagal v bigbangu, uporabljane skoz. Prestale so že tudi kak padec po tleh in podobne male nezgode, delajo še kar kul. Udobne. Včasih, ampak redko,  malo živcira ker bi si rad sicer kako zadeo navil mogoče še rahlo bolj na glas ampak glede na to da sem dal zanje slabih 20 evrov če se prav spomnim ... :) zvok okej, mi je bilo rečeno naj, razen če ne mislim res neki velik klasike poslušat, vzamem to, ker da je več kot dovolj. :)


pa ignoriraj tisto pripobmbo o glasnosti.


Edited by rožica - 04.Nov.2010 at 19:36
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2010 at 20:33
Originally posted by _Erik_ _Erik_ wrote:


Kupujem slušalke, nekje v rangu 30€, in bi rabo kak nasvet oz priporočilo, katere bi se recimo splačalo nabavit :)


Js sm kar zadovoljen s temi:
http://www.mimovrste.com/artikel/1260018624/slusalke-sony-mdr-xd200

Mogoče se jih da kje dobit bolj poceni.
FUCK THE WORLD
Back to Top
naur View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 342
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote naur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2010 at 21:28
Back to Top
_Erik_ View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 20.Sep.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _Erik_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2010 at 23:40
Hvala vsem za predloge;) Čeprav tega zadnjega ne štekam najbolj :)


Edited by _Erik_ - 04.Nov.2010 at 23:46
How can you die, when you've never lived?
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2010 at 16:19
Počasi bom moral upokojiti moj stari glasbeni stolp, tko da bi bil vesel kakih priporočil od osebkov, ki imajo res nekaj pojma o tem...
Zamislil sem si nek mikro oz mini hi-fi sistem, tja do 350€...sem že brskal po različnih pagih, tud po audio-kontakt, kjer sem naletel na nekaj solidnih priporočil in tud na nekaj postov od Pestilence-ja (če si to ti no)...nekaj danih predlogov:

1
2
+
komplet 3
4

...bi blo res bolje kupit npr. ta receiver in zvočnike posebaj, kot pa sistem skupaj?

Ta NAD sistem mi je vizualno zelo všeč, in tud mnenja in ocene so dobre, sam nwm kako je z močjo (2X20W)...bi blo to dovolj za 30 m2 sobco?...ker star sistem je bil 2X100W, sicer pa ne ravno kvaliteten sound in plastik fantastik ohišje...zanima me tudi kako bi nekaj takega laufalo z to zvrstjo glasbe...thx
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2010 at 18:27
Jst ja

Za 350e? Rabljeno bi že nekaj dobil, novo tako/tako. NAD je sigurno boljši od SF. SF imamo doma v dnevni sobi, pa je bolj bogi.

Ločeni sistemi so defenitivno boljši kot kompleti.
Mam pa doma ene zanimive zvočnike, za 100,150e se lahko zmeniva.. pa kupiš še ojačevalec na bolhi za kakih 100e pa je to to^^

Watti so zelo.. nepomembni. Večina plastičnih sistemov z 100+W ni nek višek ne kvalitete, ne glasnosti.

Kakšni avantgardi na 5W ojačevalec pa.. BOOM. Koncertna glasnost.



Edited by pestilence. - 11.Dec.2010 at 18:30
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Dec.2010 at 12:43
Ja se selim in pol je vse na1X, tko da imam zlo omejen budget ...Thx za info...se bom dost lažje odločil ...če pa se bom nagnil na stran ločenega sistema, pa vem kje te najdem
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jan.2011 at 21:41
Js sm pa lihkar tele bidal, sam so me outbidal za 10€

gad dem.

http://cgi.ebay.de/Quadral-Vulkan-Phonologue-/260723086499?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item3cb44e94a3&autorefresh=true

Edited by Voith - 23.Jan.2011 at 21:42
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2011 at 16:43
Ker sem kr naenkrat pridobil 20m², in nimam več prostorske stiske, se spet ogrevam za big stuff!

reVox visokotonci danes romali na popravilo, verjetno pade DIY d-klasa amp + tube buffer.

Sem provizorično mal postavu skup multimedijski kotiček(steno):



LG 'homecinema' je tam začasno Big%20smile


Edited by W.U.K.O - 18.Feb.2011 at 16:50
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2011 at 17:58
Ne bi z kakšno A klaso šlo bolje?
Je pa tako, da če hypexe na hitro skupaj zmečeš prideš kar poceni in kvalitetno do solidnega power ampa.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2011 at 13:17
Poslušal zadnjič pri sodelavcu D/buffer 2x100W kombinacijo, oboje kit verzija, kar impresivno, za cca 200€(kompletno). Zato me mal vleče v to smer Smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2011 at 14:46
Pripravljeno na temeljito čiščenje/poliranje in novo ožičenje Smile


Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2011 at 20:45
...separation of delusion and cum...

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Mar.2011 at 21:49
Believe what you will: )
V audiu so nategi kar pogosti, ampak ravno toliko je ljudi ki radi udrihajo po vsem, da takih videov ni treba resno jemat. Jaz sem še vedno zagovornik poslušanja, pa naj se vsak sam odloči kje so razlike, in kje ne:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 16:14
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by matos matos wrote:

Zopet sem se malo spravil nabavlat zovčno opremo. Nekej me pa rahlo bega, in sicer: frekvenčni razpon, kolk more to bit za pač normalno poslušanje različnega metala/glasbe ?


Človek načeloma sliši od 20Hz - 20kHz. to kar pa piše na stvareh, pa je druga stvar. Na veliko računalniških zvočnikih piše 20-20, večina PRAVIH zvočnikov pa ni sposobna sproducirat kaj manj kot 30Hz.

Recimo, moji 5.1 logitech zvočniki so mrtvi pod 100Hz, ampak bobni pa kot na koncertu.

45, 50hz+ bo čez glavo:)
 
eno je sproducirat frekvenco, drugo je pa to frekvenco suvat ven z enako energije, kot npr. 1khz....
 
večina zvočnikov po mojem (po filingu) že kmalu po 250Hz začne upadat... kar se pa računalniških boxov tiče - bi blo prou zanimivo pomerit zadevo - po filingu bi reku, da je njihov razpon nekje od 200 do 16 kilo, če sploh :)  za orientacijo - ol. skul televizije / monitorji so od sebe dajal tisti visoko frekvenčno piskanje, k ga večina folka sploh ne sliši in ta je 10Khz....
 
Človek sliši (če sploh) tam nekje do enih 16Khz - pa to so že tolk visoke fq, da nas jih po mojem večina ne sliši... pol so pa še tu poškodbe od vseh koncertov in vse možne galame (slušalk :)
 
20Khz je čista teorija - neko zaokroženo povprečje.... definicija.
 
 
 
Jst sm si zdele M Audio Audiophile 24 / 96 inštaliral v komp za domačo rabo in mi je boljši sound ven pršou. Poslušam pa (doma) na Yamaha msp5 zvočnike. So ful lušni na srednjih / visokih frekvencah - podna (nizkih frekvenc) pa nimajo prav veliko.
 
Me je pa ful presenetil en frend, k mi je pisal, da je brezveze menjat kartice, če uporablaš Winamp player ali podobne zadeve.... sm reku sam uno "WTF" - od kdaj je kvaliteta zvoka od playerja odvisna...
 
napisal mi je tole : "poinštalirej nekej, kar ma MAD decoder, apollo player, al pa foobar 2000, apollo je bolš, ima MPEG audio decoder in direct access mim procesorja na zvočno...primerjej sound pa nkol več ne boš druzga playerja uporabu"
 
eee - wtf je MAD decoder? Kaj to se gre glede dekodiranja mp3jev? tega prou ne štekam :S
 
Sem pa sprobal ta apollo player in na presenečenje se mi je zdelo, da ima mp3 zares ful lepši sound - morm še probat parkrat na yamahice (ker takrat sem poslušal na fotrov hi-fi, k je tko neka pioneer škatla iz leta '86...sj ni slab, sam ni lih audiofilski Big%20smile 
 
 
zdelo se mi je sploh na visokih frekvencah, da je bila OPAZNA razlika - ne mislim mp3 / wav razlika, k jo tam od 224kb/s sploh ni moč slišat.... ampak prou uno RAZLIKA... oz. popravek - mogoč ne mp3 - morda je mp3 samo pionir in bo pršla ven kaka nova iznajdba, k ohrani velikost datoteke in še izboljša kvaliteto - kokr sm reku - zanč sm primerjal na Adam a7x na neko srednjo jakost A/B - Wav file in ta isti file prekonvertiran v 224kb mp3 in nisem opazil razlike - mogoč res MINIMALNO, tako, k jo z zavezanimi očmi ne bi slišal - sem 99.99%.
 
 
ma kdo kej pojma o tem?
 
 
 
btw - pred leti (kakih 5 let nazaj) sm pisal zelo negativno o mp3 mediju, vendar sem s prakso popolnoma spremenil mnenje. V studiu sm delal primerjave in morm rečt, da če je mp3 kvalitetno narejen, jih po mojem skori ni ušes, k bi slišale razliko (če je recimo 320kb). Mp3 je medij prihodnosti - praktičen je in super mi je ratal. Nasploh v prihodnosti po mojem solo albumu sploh ne mislem več izdajat nobenih cdjev in nič - samo še mp3 format in na net Smile 
 
fora je, da takrat še nism sam delal mp3jev in sm jih večinoma kopiral od frendov, k so mel zelo slabo higieno skinevanja - in so se vmes našli mp3ji z  po 80kb in podobna nesnaga Smile to je itak bad - isto, kokr je bad, če je stvar iz mp3 nazaj v wav (k npr. folk iz mp3 speče audio cd), pa pol to nekdo drug spet zripa itd...... folku je včas res vseeno, kaj ma na kompu, sam da lahka reče, da ma vse diskografije od vseh bendov Smile 
 
sicer je pa tko, da te zadeve že mal preteklost ratujejo, ker peka cdjev praktično izginja - sam sem se tako polenil, da se mi ne da več skor sploh original cdjev pleyat :) dejansko se mi jih niti ripat ne da, k je laže kar mp3 iz neta potegnit Big%20smile LOLz - pol pa si loadam Exodus in Forbidden diskografije, k jih mam kot originale na polici.... eh, kam gre ta svet LOL LOL 
 
problem je v tem, k kašn folk dela čudne in ogabne mp3je z čudnimi konverterji - ali konevrtira večkrat iz wav v mp3 in nazaj in naprej - pol se res uniči kvaliteta.
 
Pa v mjuzik prodakšnu je treba nujno narest mp3 seveda čist na koncu (no sj večina to itak ve).... pol je vse zupa šen und fantastiš!
 
 
Sm pa bil ful razočaran, da za konec še napišem - k sm primerjal fotrov Sony cd-player - ena dost kvalitetna 17 stara zadeva - z soundom tega M-Audio Audiophile. Res CD player je mel FUL lepši sound - škoda, da konverter iz leta 1992 zveni za 50% lepše ko en konverter na kartici, k bi mogla bit kao skori semi/pro studio stuff..... sm bil mal razočaran :)
 
ol skul ftw! Big%20smile 


Edited by Wind Carrier - 08.Mar.2011 at 17:31
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,531 seconds.