Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
Author
Message
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 16:18
Mja, glede playerjev so pogosto bitke.
Podobno je bilo z ASIO driverji na XPjih. Ni se poznalo samo pri DSP latencah, ampak tudi pri zvoku.

Kvaliteta zvoka je pač odvisna od SW in HW. HiFi je itak poln mitov in resnic, ki se izpodbijajo iz dneva v dan, tako da se more človek sam odločit kaj sliši in ne, ter čemu verjet.

Glede SWja pa ne morem delit veliko izkušenj, ker sem nekaj časa nazaj prešaltal na Squeezebox, in to je to: )

Podobno kot "kabl je kabl." Ma kurac je.



Edited by pestilence. - 08.Mar.2011 at 16:22
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 16:21
kabl je ko žila, če je zanič, ne gre skoz kri..... Big%20smile če je kabl zanič oz. cheap crap je slabši sound 100%. Sploh zvočniški morjo bit uredu - ravno razmišlam o enem ornk nakupu za zvočniške kable v studiu, k mam ene XLRje, k mi niso najbolj všeč Confused
 
Glede teh zadev pa prvič slišim in nimam pojma...
Kwa je to SW / HW?
 
 vedno sm mislu, da pač dokler je zadeva digital je vseeno kaj in kako jo playa - sound se dela na konvertejih?!
 
 
kwa je fora? MAD? dekoder ČESA? to dela samo za mp3 ali tudi wav? Confused 
 
drugač pa - probi za foro apollo player - meni se je resnično zdela ORNK razlika in sm bil ful presenečen - sm pa samo 1x poslušal, k sm šele čez vikend zrihtal :)  lahka da je bil tudi psychoacustic efekt - morm si poštimat vse do konca in si ornk čas vzet.... mi pa je ta apollo ful nepraktičen in ostajam pri svojem VLCju LOL 


Edited by Wind Carrier - 08.Mar.2011 at 16:24
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 16:25
SW/HW -> Software, Hardware.

Mja, saj v teoriji se razlike ne bi smele poznat, dokler gre za 0 in 1, lahko rezultate spremenijo le motnje(npr: kabel z slabim oklopom, mikrovalovka zraven konverterja..). V praksi pa se pač stvari poznajo. Kot pravim, playerjev nisem primerjal, pa trenutno nimam primernih zvočnikov. Bi pa bilo zanimivo.

Pri digitalnih operacijah je pač vse v kvaliteti računanja. Podobno kot slab in dober DSP. V praksi pa se nikoli ne ve.. razlike so lahko majhne in velike.

Nč, bo treba probat.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 16:38

ej, če bi ble razlike male, se mi ne bi dalo sploh pisat. Sm reku, da morm mal povprašat na ta forum, ker je kr neki folka tle, k ma neki pojma o tem g33k stuffu :)

sam ful raje uporabljam zadeve, kot pa da bi se ful preveč poglabljal v to kako delujejo. No, tle me je vseeno presenetilo, ker nism prčakval, da bo kaj razlike - sj po mojem bi se moglo slišat tudi na računalniške boxe, če le niso čist najbolj cheap :/
 
če se komu da zajebavat, naj si sname Apollo player ali tisti drugi Footbar 2000 (tega nisem sprobal), pa naj sporoči, če se še komu zdi, da je razlika ali ne.


Edited by Wind Carrier - 08.Mar.2011 at 17:23
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 18:11
evo znalci.

iščem feršterker, ki bi imel optični vhod in phono preamp; preferiram stereo. po možnosti neprou gromozanske zveri, nej ma pa vsaj ene 4 klasične stereo vhode...
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 18:39
Hja, integrirca težko dobiš z digitalnimi vhodi, če sploh. Potem pa so tu recieverji, z vsem možnim.. a brez zvoka:)

Iščeš novo?
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 19:08
a ve kdo oz.če to sploh obstaja,da bi zraven h HiFi komponentam kupil še eno komponento na kateri bi bil vhod za usb ključke in bi potem brala mp3..pač sam tega še nisem kje zasledil 
Metal on metal Never will die

Parties and concerts

Keep it alive

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 20:24
Večina DVD predvajalnikov omogoča to. Če maš blizu TV ekran pa je kul kak WD TV2. Priključiš gor računalnik, USB ključ.. disk.. in preko TV brskaš po mapah.

Bi pa vsem ki razmišljate v tej smeri priporočil Logitech Squeezebox. V osnovi se stvar preko omrežja (WiFi, UTP), poveže na računalnik, in predvaja vse kar je gor(no, audio, za video ta zadeva ni). Men je blo fajn.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2011 at 21:29
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

evo znalci.

iščem feršterker, ki bi imel optični vhod in phono preamp; preferiram stereo. po možnosti neprou gromozanske zveri, nej ma pa vsaj ene 4 klasične stereo vhode...


ej pred časom sm tole kartico prodal (prej sm jo mel v studiu, za doma mi je bla prevelka in pre-nerodna. Gor maš 4 trs stereo in / out, pa še mislm, da 2 rca (činč) - pa PHONO out je tud - samo to ni feršt - ob predpostavki, da bi fural aktivne monitorje (zvočnike) bi stvar odgovarjala zahtevam  Big%20smile cena pa skoz sam pada - po mojem bi se jo dal že za 100 eur dobit :) aja pa maš še optic adat in + spdif

kvaliteta zvoka je bla pa tudi zelo uredu. V primerjavi z tem RME adi, k mam zdej ne slišm neki ful razlike - mogoč ima RME mal bolj smooth mid fq range.

glede hifi ampov pa pojma nimam. Si pa kr zahtevne pogoje postavu :)






Edited by Wind Carrier - 08.Mar.2011 at 21:31
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 08:38

Tudi jaz še nisem videl integrirca z naštetimi vhodi. Zakaj pa rabiš optiko? Ker ma skor vsaka zadeva s spdif izhodom tudi analognega... Drgač pa bolha -> ojačevalec pa en DAC... ali pa komplicirat z zvočno + končna sopnja Smile

Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 08:42
al pa aktivni monitorji? Big%20smile jebeš hi fi Big%20smile Big%20smile


ej zdele sm še enkrat probal tisti a/b comparison win amp / apollo player in se mi še vedno zdi razlika Confused res si želim, da bi še par folka to probal in povedal svoja mnenja, ker dones se mi stvar ne sliši več tako očitna, ko zanč Big%20smile

Ta apollo je btw totalnu sux player - nemogoča grafika (VLC je lepotica prot njemu LOL pa sploh ne najdem VOLUME knoba Confused Confused ful ne maram playerjev čist do konca terat, k majo te stvari dones tolk masterje našopane, da zna rado vse fercerat pol.... Embarrassed


Edited by Wind Carrier - 09.Mar.2011 at 08:58
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 08:46
Baje je boljše imet player do konca odprt, in kontrola glasnosti na koncu verige... neki v zvezi z rezanjem bitov(?) in uničevanjem dinamike...
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 08:49
ja sj toj možno ja :) pač manjši razpon ma muzika v digitalnem svetu, če maš priprta vrata, ko jo naprej spuščajo :) as simple as that (biti so tisti, ki določajo, kolk stopen je od najtišjega, do najglasnejšega dela :)   v bistvu zdele k mam novo kartico furam vse do konca, pa še nisem opazu hreščanja - sam tud nisem neki ful muzke še preposlušal......
 pa pol pač volume knob v analognem svetu gor / dol za adjustment :) :)  prej sm pa mel po navadi ne čisto do konca VLC, ker je hreščalo (pač integrirana zvočna pa to :D

ma se mi vedno manj sliši tiste razlike o kateri sm pisal - če bi ta fuking apolo mel volume :S ali svaj neko referenco - zdi se mi, da stvar glasneje playa od WinAmpa - četudi je Winamp do konca :S morda je sam zato pol ta filing, da se boljš sliši - še vedno primerjam (Apollo vs. WinAmp) - pa še vedno ne na ene dostojne zvočnike.... morda je vseeno le bil pscyhoacustic effekt Confused  ker zanč se mi je res občutna razlika slišala, sam sm pa samo 2x kliknu play in zapru, ker se mi je ful mudilo... zdi se mi, da je na nizkih srednjih win amp bolj zamazan - pol pa ne vem....to bi blo res treba še sprobat ornk :) :) ker me zanima..... pač vedno sm bil 1000% prepričan, da to nima nikakršne veze z soundom, kaj playa zadevo...

bomo vidli s časom Smile


Edited by Wind Carrier - 09.Mar.2011 at 08:59
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 09:11
A si probal WinAmp kj preko Asio driverjev furat? Pa VLC ma 100% na sredini, čez sredino pa zna lepo skakat v headroom in čez(clipping). I think al nekej Big%20smile

Edited by W.U.K.O - 09.Mar.2011 at 09:13
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 12:56
Asio? kaj to človek rabi za doma muzko poslušat? Confused Smile ma nisem nič - sm samo od M-Audio driver dal.... kaj to tudi vpliva kaj na sound?! Shocked jst sm dejansko mislu, da so Asio driverji za furanje direct monitoringa LOL Big%20smile 
 
pač DAW za studio dam vedno štimat drugim ljudem, k mi je ukvarjat se s temi rečmi super annoying Big%20smile Big%20smile 
 
ja jst nism pri VLCju prej volume nikol mel do konca...  zdej pa mal Winamp probavam.... še nism probal VLCja na kartici - oz. nism bil pozoren, če bi kaj clipalo, ko je volume do konca...
 
a je komu jasno, zakaj mi Red Alert 3 špil meče na kartici Sample Rate na 8kilo?!?!?! LOL tko dost dobr pa to Big%20smile
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 13:18
Ne, itak da ni treba, sem sam mislu, če si kej probaval, pa če je boljše. Tudi jaz nisem, je Pestilence prej nekej omenjal Asio, pa itak lahko v WinAmpu daš to opcijo... ko bojo reVoxi zrihtani se bomo spet mal igral, na superior homecinema from LG se mi pač ne da s tem ukvarjat.
drgač pa:
ASIO bypasses the normal audio path from the user application through layers of intermediary Windows operating system software, so that the application connects directly to the sound card hardware. Each layer that is bypassed means a reduction in latency (the delay between an application sending audio information and it being reproduced by the sound card, or input signals from the sound card being available to the application). In this way ASIO offers a relatively simple way of accessing multiple audio inputs and outputs independently. Its main strength lies in its method of bypassing the inherently high latency and poor-quality mixing and sample rate conversion of Windows audio mixing kernels (KMixer), allowing direct, high speed communication with audio hardware. Unlike KMixer, an unmixed ASIO output is "bit identical" or "bit transparent", that is, the bits sent to the sound card are identical to those of the original source, thus having higher audio fidelity.


Edited by W.U.K.O - 09.Mar.2011 at 13:19
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 14:29
ja sj dokler ti muzko sam poslušaš, je latency čist vseen :)

"...poor-quality mixing and sample rate conversion of Windows audio mixing kernels (KMixer) ..."

 tale del je edino mal spooky zvenel :) samo ne vem, kaj to pomeni v praksi Smile sample rate conversion? :/  kako mislejo sample rate conversion? :S kje v kompu? Confused vidm, da mi nč ni jasno - jst sm vedn mislu, da k je muzka enkrat v 0 in 1kah, pol je pač tam in ni pene....

 ja, sj jst pa enako - dokler si ne porihtam do konca svojega kompjuter kotička in nazaj prklopim yamahic, se mi tud ne da neki ful zajebavat - sam probal sm uni Apollo player, k je pač un ga ful hvalu :)

sanjam o tem, da bi si enkrat tud doma ful porihtal za muzko poslušat sobo - z bastrapi in vsem :) pa mogoč celo kake fajn hifi boxe included :) da ne bi cel lajf sam studio monitorjev fural :)


Edited by Wind Carrier - 09.Mar.2011 at 14:31
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 16:38
Poanta ASIO drivrjev je bila (poleg latance, za studio uporabo), da bypassa Windows Mixer v XPjih, ki je naredil nekaj ne preveč pozitivnih stvari za zvok. Če se ne motim je bil ves sample rate up/downsamplan na 44.1k. Pol pa nej se človek gre 24/192: )

V Windows7 tega ni več, zato take grozne razlike z Asio driverji ni.

Glasbna je v 0 in 1. Obstajajo pa različni alrogitmi za to sestavit. Tako v programju, kot v DACih. Pač, vse se pozna.

Dober primer je recimo, če maš soliden DAC, pa ga priključiš na PC, DVD predvajalnik in CD predvajalnik. Zvok ni isti: )

Kvalitetnega zvoka iz računalnika, ki bi se lahko primerjal z LPji ali CDji zaenkrat še ni. Preveč motenj in procesiranj.

Edited by pestilence. - 09.Mar.2011 at 16:38
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 19:45
zakaj to rabim? da opišem sistem:
-LCD tv z optičnim audio outom (klasičen stereo out ima le preko scart 2, pa še to je pol samo zvok tvja, npr playca al pa usb filmov pa ne fura vn :( )
-gramofon
-cd predvajalnik
-videorekorder
-računalnik
-playstation
-internetni radijski tuner

vse to potrebujem zvezat. in vse lepo štima, sam zvoka tvja ne morm prpelat na amp in posledično nimam lih nekega sounda pr filmih/playstationu....

reciverji mi grejo na jetra, zato preferiram integrirca. aktivne zvočnike pa bognedaj....
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 21:01
Integrircev z digitalnim vhodom je zelo zelo zelo malo. Ostane ti kakšen NAD C315, to je to od integrirca za ta dnar. Nima pa ne digitalnega vhoda, ne phono preampa. Bi pa še dodal da Recieverji majo načeloma podn phono. You're fucked^^

Mogoče pa lahko pogledaš za kakšnim starejšim recieverjem. Kako upper range Yamaho dobiš za nizek denar.

V praksi ti potem ostane Reciever+Phono Preamp, ali pa Integrirc+DAC. Sam bi šel z drugo verzijo: )

Je pa tko, da če gor ne boš tlačil nekih hudih zvočnikov, pride reciever vpoštev, ker maš pač vse v eni škatlji.

Edited by pestilence. - 09.Mar.2011 at 21:06
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 21:43
pizda za dac sm jako skeptičn, kr dost stanejo pa iz čnkkonga ga morš naročit ...a to dela?

Edited by Šujo - 09.Mar.2011 at 21:45
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2011 at 22:49
Dela že. Večina resnih sistemov ima digitalen vir+ločen DAC. DacMagic je pri nas relativno popularen, stane okoli 300e, ali nekaj podobnega:) Za okoli 200e maš še Beresford DAC.. Potem pa cenejše kitajce:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2011 at 15:12
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2011 at 15:28
/facepalm  (delam u bigbengu)

hvala!
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2011 at 16:11
Če pa nimaš prehudih zvočnikov bo tudi dovolj dober. No, itak pa sam veš če ga prodajaš^^
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2011 at 19:02
nisem ga še videl v živo (nimam ga v štacun). in ja, nism tok avdiofila.....bo čez glavo zame, če mam še vedno tvojega nada :)
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2011 at 12:45
Kdaj pa boš to kupoval? Bi mogoče NADa nazaj, če ti bo stal nekje.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2011 at 09:34
Me je včeraj DIY mrzlica nekej grabila in iz starega utp kabla je nastalo tole:
 
 
Zdej pa rabim en dober sistem za testirat tele interkonekte Smile


Edited by W.U.K.O - 16.Mar.2011 at 09:35
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2011 at 12:46
Pa ti ql špila?
Jaz jih nisem dolgo mel.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2011 at 13:11
Nimam (še) kje sprobat. Je pa to utp cat5 kabel nižjega razreda, ne pričakujem baš nekej, je pa ziher boljši in cenejši kot casual consumer stuff iz prodajnih polic nakupovalnih centrov.
 
Predvsem mi je včeraj nekej kliknilo in sem moral nekej narest. In ker sem ravno prebiral forume o DIY kablih... woila Smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Dec.2011 at 11:26
Da mal obudim temo... Pred nekej dnevi dobu nove slušalke, Superlux HD 699. Sicr sm jih načeloma kupil za k bobnom, ma so mi v primerjavi z AKG K141, k jih mam trenutno v uporabi... boljše, vsaj po prvih primerjavah Smile
Sicr majo AKGjčki lepši soundstage, že zrt polodprte izvedbe nasprot zaprtim Superluxom, sam slednji špilajo ful bol živahno, bas je tight, kul separacija... AKGji so dolgočasni, basa skor ni, pač studio monitoring, pa še fuuul potih špilajo. Edin očitek Superluxom zaenkrat so mal preveč nasikani visoki toni, sam to se bo verjetn pobolšal, k se slušalke uigrajo... Smile

Tko, da če kdo išče kul slušalke za male pare, nj počekira robo iz Superluxa, sicr mogoče raj kako polodprto varianto kot zaprto.

Superlux HD 669 - 30€
AKG K141 - cca 100€


Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:22
Špilaaa

ne še čist, kot bi mogl, sam počas pa bo

Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:28
WUKO: kje si kupil Superlux pokrovke?
...separation of delusion and cum...

Back to Top
AmaJezterHead View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.May.2011
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AmaJezterHead Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:34
Mam slušalke superlux 668,za svoj keš zakon!

Edited by AmaJezterHead - 29.Aug.2013 at 23:23
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:36
V Thomann-u. Bojo v kratkem še ene padle, ker to je res drobiž
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:45
Zdele mam že 3 leta nek LG hišni kino v sob; Zvok je fenomenalen, sosede zjutraj lepo zbudi pa tudi kakšno metlo kar dobro zaduši!
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:55
Sm mel do nedavnega LG domači kino... za filme je še nekak šlo, sam sm se ga z veseljem znebil... trenutno počiva pr tastarih v dnevni
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:57
Sam en problem ima; CD/DVD morš odpret na napravi, ni na dalincu. Ma vsen sej svojo rit kej premaknem :)
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 14:59
Haha, sej to je pa res vseen, morš itak tja, če hočš disk zamenjat
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2012 at 15:00
Ja pa ravno 10 sekund se odpira da lohk še škatlco odpreš :)
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2012 at 12:25

Ok, hear me now... kot je že v moji navadi sem si spet nekaj vbil v glavo...jebeni Vinyl! Vedno sem se mu na široko izogibal, saj sem nekako imel predstavo, da so gramofoni izjemno draga reč, ko pa sem včeraj videl nek Deathspell Omega 7 komadov vinyl box, kar me je tako zrajcalo, da sem dejansko celo šel preverit mal to sceno. Vem, da se ti cheap usb gramofoni ne morejo primerjati z starejšimi škatlami, sam kot je bilo že iz parih postov tle na paranoidu mogoče razbrati, sem sam navaden poor student bastard, brez rednih prihodkov, tko da nabava česa boljšega, to se tiče vse feršterkerije, trenutno ni mogoča.   

Ok, torej za uspešno preigravanje vinila rabim sam gramofon, pol un phono amp, in pa zvočnike?

Takoj sem letel na amazon, ki mi je zadnje čase nekako iztočnica za elektroniko, predvsem zaradi ocen in recenzij, čeprav se zavedam, da so lahk v nekaterih primerih kar zgrešene.

Gramofon (itak da je v nizkem cenovnem rangu, sam ni pa ravno un šrot za 80$)

http://www.amazon.com/Audio-Technica-ATLP120-Professional-Turntable/dp/B002S1CJ2Q/ref=wl_it_dp_o_pC_S_nC?ie=UTF8&colid=2HFPU39GDYRTQ&coliid=I111BKGMMA3OL5

Zvočniki (o teh taprvih sem prebral dosti res dobrih mnenj, tko da so nekako bili moja prva izbira, ostala 2 sem vključil zaradi podobne cene in pa dobrih mnenj)

http://www.amazon.com/M-Audio-Studiophile-Powered-Monitor-Speakers/dp/B0051WAM64/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=2HFPU39GDYRTQ&coliid=I3LPL7FNJMRVR5

http://www.amazon.com/Sony-SSF-5000-Floor-Standing-Speaker/dp/B000OG4E1G/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=2HFPU39GDYRTQ&coliid=I3K67IVU7ST8CM

http://www.amazon.com/Sony-SS-B3000-Bookshelf-Speakers-Black/dp/B000OG6I6A/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=2HFPU39GDYRTQ&coliid=I2R97D7AV59R9G

O phono ampu pa še nisem nič razmišljal/iskal...

My main man Pestilence bi lahk rekel kaj o temu (ali pa seveda kdo drug, ki se spozna na te reči)? Vem da je več ali manj vse to cheap stuff, sam kot vedno bi rad dobil največ za ceno...



Edited by (((OdiumNostrum - 26.May.2012 at 12:29
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2012 at 13:28
No pol bi pa še jest ob priliki dodal da me nekoliko zanima ta budget stran gramofonov.
ma kdo izkušnje z tem "šrotom za 80€" in raznimi multifunkcijskimi napravami? je to sploh vredno probat, al je čist stran vržen dnar? 
Oziroma kolk dnarja rabiš za opremo, ki je sposobna sproducirat tisti pravi vinil čar? se zavedam da je tole vrjetno navzgor neomejeno, ampak kje se začne, recimo. (no tu so vrjetno odstopanja od posameznika in posameznika, pa recimo če nisi ravno hard case audiophile) 


Edited by matos - 26.May.2012 at 13:29
. . .
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2012 at 18:30
Originally posted by matos matos wrote:

Oziroma kolk dnarja rabiš za opremo, ki je sposobna sproducirat tisti pravi vinil čar? 

Pravi vinil čar? Odvisno kam meriš z tem. Če to leti na kvaliteto analognega posnetka, potem je to treba jemat z veliko rezervo, ker večino današnje glasbe  obdelajo z digitalno tehniko, preden jo vrežejo na vinile in zadeva nima smisla. To še posebej velja v metal in ostalih alter scenah, kjer je  kvaliteta ovitka včasih bolj pomembna od posnetka na plošči. Pravi čar vinilk je po mojem v tem, da si vzameš čas za poslušanje glasbe, kar je danes postalo že kar malo redkost, ne pa zablode avdiofilov ali mentalitete zbiralcev znamk.

Po mojem so 'vstopni' modeli priznanih hifi znamk več kot dovolj za povprečnega poslušalca glasbe, kar pomeni nekaj stotakov škode za denarnico.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2012 at 20:43
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:


Originally posted by matos matos wrote:

Oziroma kolk dnarja rabiš za opremo, ki je sposobna sproducirat tisti pravi vinil čar? 

Pravi vinil čar? Odvisno kam meriš z tem. Če to leti na kvaliteto analognega posnetka, potem je to treba jemat z veliko rezervo, ker večino današnje glasbe  obdelajo z digitalno tehniko, preden jo vrežejo na vinile in zadeva nima smisla. To še posebej velja v metal in ostalih alter scenah, kjer je  kvaliteta ovitka včasih bolj pomembna od posnetka na plošči. Pravi čar vinilk je po mojem v tem, da si vzameš čas za poslušanje glasbe, kar je danes postalo že kar malo redkost, ne pa zablode avdiofilov ali mentalitete zbiralcev znamk.

Po mojem so 'vstopni' modeli priznanih hifi znamk več kot dovolj za povprečnega poslušalca glasbe, kar pomeni nekaj stotakov škode za denarnico.

Lepo povedano.

Dodal pa bi še nekaj v zvezi z "vinilnim čarom." "Vinilni čar" imajo predvsem cenejši gramofoni ki dodajo tisti svoj značilen pečat. Recimo, ko ljudje slišijo gramofon za 10.000 ali 20.000€ tega zvoka ne morejo povezat z zvokom poceni gramofonov. Višje po ceni in kvaliteti kot človek gre, bolj sta si CD in vinil podobna.

Moj glas gre za kakšnega poceni Pro-Jecta. Kakšen rabljen Expression al neki. Mogoče tudi kak legendaren technics, samo tukaj pazi ker večinoma so v zelo zlorabljenem stanju (pač, klubski DJ gramofon).
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Minnix View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Aug.2011
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Minnix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2012 at 21:21
pro-jecta sm kupu od uporabnika nad mano, pa mi v kombinaciji z nad ampom in sistem fidelity zvočniki sistem še zdej čist zadovoljivo dela.....pa je blo useskp ene 300€ rabljeno (by Šujo)< id="_npwlo" ="applicationpwlo" height="0">

Edited by Minnix - 26.May.2012 at 21:21
http://dtorkar.blogspot.com
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2012 at 12:29

Tisti moj prejšnji post ni več aktualen, saj je seveda poštnina za te relativno težke stvari enormna. Tko da sem zdaj pristal na playroom.si...da bi drugje (slo e šopi) držali Pro-jecte nisem opazil. Mi lahko prosim kdo mal razstavi to slikco in razloži kaj bi se najbolj splačalo vzeti? Je velika razlika med prvo in drugo škatlo? Se splača vzeti z vgrajenim phono pre ampom ali brez? Iglo moraš posebaj kupit ali pride zraven z škatlo?



Edited by (((OdiumNostrum - 27.May.2012 at 12:33
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2012 at 18:31
Phono preamp je odvisen od tega na kaj boš gramofon priključil. Če ima tvoj ojačevalec že phono vhod, potem gramofona z preampom ne rabiš. Če ima ojačevalec samo linijske vhode, potem preamp potrebuješ. Sicer pa.. to škatljico lahko dokupiš kasneje.

USB na gramofonu je krneki.

Pro-Ject gramofone prodaja tudi Intek (samo nimajo pa e-shopa).
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Minnix View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Aug.2011
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Minnix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2012 at 23:45
projecte drži tut bigbang mega u lj
http://dtorkar.blogspot.com
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2012 at 11:04
Zlomka, torej še povrhu vsega rabim ojačevalec...js sem pa mislil, da to delo opravi ta preamp...to bo treba nabavljati postopno, saj je vse skupaj kar velik finančni zalogaj...kakih minimalnih 700€ za cel komplet. Aja, kako pa glede igle? Jo dobiš zraven ane? Verjetno ne kaj kvalitetno vendar vseen.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2012 at 16:21
Jup, samo od sebe ne bo igralo. Bo pa z kakim starim iskrškim: )

Bom pogledal če lahko kje kaj poceni dobim, pa ti omenim...
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,328 seconds.