Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Message
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: HiFi ali na kaj si najraje nasukate muziko?
    Posted: 08.Mar.2009 at 03:53
Končno sm si po vec kot dveh letih uspel nekak sestavt hifi do te mere, da se slis neki vn zato se morm itak tle pohvalt, ob tej priložnosti me pa še zanima, na kaj kej vi poslušate svoje fav. mptrije,cdje,vinilke,kasete,diskete,klucke in podobne zadeve..

slike so zelo zazeljene :)


moj sistem je zdj sestavljen iz:
ONKYO DV-L5 dvd plejr
FISHER EQ-275 equalizer
LUXMAN L-3 ojaćevalo
Technics SL-PS700 cd zasukalnik
JBL TLX 40 boksa


rabm pa se en dobr gramofon, sam na bolhi vsi misljo, da bojo obogatel s starimi gramofoni, tko da bo treba ocitn na ebayu kej stauhat btw: ce ma kdo ksn dobr gramofon, k ga ne rab, se priporocam



Back to Top
Janchk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2750
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janchk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 04:32
dober sistem mas za razliko od mojga,jst mam namrec sam mal boljse zvocnike,pa se te so u kurcu.sam d neki poka pravjo.
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 09:56
Js trenutno vse sukam na računalniku ... sam kurc, je za preživet zarad kr dobrih zbočnikov ^^
Če bo pa ostalo kaj denarja po poletnih koncertih in festih pa si to ujagam

Predvaja vinilke, (mp3) CDje, kasete, bere z USB ključa ... skratka, svašta.
Tehta pa 150€ ^^
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 11:13
Originally posted by Voith Voith wrote:


moj sistem je zdj sestavljen iz:
ONKYO DV-L5 dvd plejr
FISHER EQ-275 equalizer
LUXMAN L-3 ojaćevalo
Technics SL-PS700 cd zasukalnik
JBL TLX 40 boksa

CD predvajalnik se mi dopade. Še nekaj pa bi IMO pridobil če bi dal EQ ven. Zvočnike pa sem mel take, simpatični:)

Kaj sem si lastil in kaj še imam:
JBL LX2001 (podaril punci)
System Audio 1050 (se nekje prasi v kotu, zeeelo soliden zvocnik)
Bowers&Wilkins 685 (prodal.. ni pasal k ojacevalcu, odlicen zvocnik)
Yamaha RX-V440RDS (podaril punci)
Yamaha SW-215 (prodal)
Mission M71 (ti zvocniki.. za 150€ trgajo. Sploh niso veliko slabsi od ostalih dveh, ki so v 550€ /par in 1200€ /par rangu)
Diabeisi Ne vem kateri(samostojeci zvocniki.. z dodanim nizkotoncem ob strani), jih bom danes podaril frendici
Logitech Squeezebox (se mi dopade)
DIY Kit DAC (TDA 1543 vezje, SMPS napajalnik)
Nek stari lenco tuner(za kdaj ars poslusat)
NAD 302 (integrirani ojacevalnik)
T.amp KIT vezje (končna stopnja, 2x15W, zanimiva igračka)
Yamaha NS-333 (niso moji.. atovi, pa si jih kdaj sposodim)
In the one and the mighty:
Cyrus Straight Line (nekaj najboljsega kar se mi je zgodilo v zivljenju).

Kabli pa so:
Eagle Silver Line(zvocniski)
QED Silver Anniversary (zvocniksi)
Vivanco ProWire (interkonekti)
Van Den Hul D-102 mk III (interkonekti)
Audioquest Alpha-Snake (interkonekti)
Vivanco poceni opticni(dig. interkonekt,)
Vivanco poceni coax (dig. interkonekt)

Atacama SE stojala za zvocnike..

Ostalo pa mi je pobegnilo iz spomina..

Ce koga zanimajo slike pa naj rece, bom malo pobrskal:)

Plani za prihodnost.. sistem v rangu kakih 5,10k€.. ampak za to bo treba faks naredit.. ter potem se pocakat kakih 10 let:)

Edited by pestilence. - 08.Mar.2009 at 11:16
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 14:25
no dej slikej kej, si kr zalozen vidm

evo js sm sliku zadevo, pa prej sm se pozabu oment, za komp in filme z dvdjev uporablam logiteq 5500 in se zadeva solidno obnese, sam iz luxmana pride bl usesom prijazen zvok, brez dvoma.

http://www.moj-album.com/slike/599159/RqLbbbARu_gx5d64.jpg
evo sm sliku setup, drgac pa eqalizer mam vec al mn skos na off, sam ucas k se mi igra z zvokci se pol igram pac

drgac pa gramofon mam en cheap shite benytone tko da ga prodajam in si bom pol neki bl solidnega nabavu ker ta plasticna kista ni za nikamor.

sm pa lep oglas napisu cist v stilu top-shopa seveda z namenom, da se mal ponorcujem iz folka k prodaja nicvredne gramofone na bolhi po 600 evrov pa take. kmetija majkemi.
http://www.bolha.com/oglas382733304/komponente-gramofon-benytone-direct-drive-p50

drgac pa edina stvar iz tega setupa, k je nedam za noben dnar je amp. luxman ma res tak zvok, da se ti kolena omehcajo in lulika zarosi, ko ga slisis pri nizkih obratih
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:14
Originally posted by Person-man Person-man wrote:

Js trenutno vse sukam na računalniku ... sam kurc, je za preživet zarad kr dobrih zbočnikov ^^Če bo pa ostalo kaj denarja po poletnih koncertih in festih pa si to ujagamPredvaja vinilke, (mp3) CDje, kasete, bere z USB ključa ... skratka, svašta.Tehta pa 150€ ^^


Zelo razumna cena. Kako se zadevi reče, če bi slučajno iskal? In najpomembnejše vprašanja: Ima radio + budilko?
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:26
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:36
ei tole je pa zakon stvarca!

tole je pa kr za kupit...... no odvisn kaka je kj kvaliteta...


kaj ta trgovina tut obstaja fizicno? al je sam spletna?

Edited by FABO-SUPERGRIZL - 08.Mar.2009 at 19:36
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:39
Svaka ti čast da si to stavhal, zmeraj bolj se mi ga lušta... Dost gešenk za tako ceno... Budilka pa je res ena naprilika, ker kot kroničen zaspane resno rabim en glasen grindcore/deathmetal šus da me katapultira iz jutranje nirvane...
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:43
Nej bi bla v Mariboru, sam nism 100%
Sam okej, kokr vem ti za take dražje stvari niti ne zaračunajo stroškov dostave ^^

Aja, devlin ... na telefonu nimaš budilke? Big%20smile
Drugač pa sm js včasih tut mel za jutranje bujenje ultragrind komad ... ne priporočam tega, ker vedn, ko me je to zbudil, sm mel utrip srca nek okol 500 Big%20smile


Edited by Person-man - 08.Mar.2009 at 19:45
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:44
ma ne, rad bi mal v roke prjel, udaru po strani pa tak da dobim mal obcutek o kvaliteti
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 19:47
Originally posted by Person-man Person-man wrote:



Nej bi bla v Mariboru, sam nism 100%Sam okej, kokr vem ti za take dražje stvari niti ne zaračunajo stroškov dostave ^^Aja, devlin ... na telefonu nimaš budilke? Big%20smileDrugač pa sm js včasih tut mel za jutranje bujenje ultragrind komad ... ne priporočam tega, ker vedn, ko me je to zbudil, sm mel utrip srca nek okol 500 Big%20smile


Razen radia imam še 3 obične budilke + telefon, pa mi komaj znese(za na ši(h)t vstanem ob 5h...).

Fabo ja, tudi sam malo razmišljam o kvaliteti,... ampak damn, luškan je, pa tako prepričljivo mu pojejo hvalo da je zihr en drek .
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 21:48
take vse v eno zadeve so ponavad totaln crap. tale gramofonska glava rdeca kr naglas govori o kvaliteti :)

mislm da majo te rdece glave plasticn stylus kar ni lih neka zvocna nirvana.. kasete v mp3 zakodirane se tut pomoje slisjo zakon :D

Back to Top
gribbo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 306
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gribbo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 22:03
žepni mp3player!

Edited by gribbo - 08.Mar.2009 at 22:41
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 22:17
a dejansko vsi sam na komp poslusate musko al kva? dejmo ksne slike eksoticnih komponent pa to !!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 23:34






Zadnja je simbolična, ostale so moje.

Če bo vse po sreči med počitnicami pride:
Monitor Audio RS6
NAD CD predvajalnik ter integriran ojačevalec(pomoje da C315)





Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2009 at 23:34
Tisti gramofon zgoraj pa mi ne vliva posebnih pozitivnih nagnjenj. Prvo je cena. Drugo pa je subjektivno mnenje o gramofonih -nisem jim pretirano naklonjen.

Nekaj boljšega kar se je zgodilo v zadnjih nekaj letih na področju HiFi-ja mi je zgoraj omenjeni Logitechov Squeezebox. Gre za t.i. Music Server. Na računalniku v ozadju dela program(ni nek ram eater), ki pošilja podatke squeezeboxu. To je bolj ali manj predvajanje preko računalnika, vendar ne kot preko zvočne kartica in vmesnika na računalniku. Vse komande se vršijo preko daljinskega upravljalnika. Komponenta preko svojega izhoda predvaja glasbo ki se sicer nahaja na računalniku. Bolj ali manj je to zvočna kartica (brezžična, deluje preko WiFi-ja ali preko UTP kabla) z svojimi komandami. Vgrajen konverter je kar dober, in out of the box kar lepo igra. Z zunajim dacom pa je odličen transport.

Priporočam vsem ki ste imeli namen kupit zvočno kartico v rangu 200€, pa bi jo imeli zgolj za poslušanje glasbe.
Podpira pa še internetni radio. Cena znaša okoli 170€ in pada.

Edited by pestilence. - 08.Mar.2009 at 23:40
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2009 at 01:30
to js prodajam ta gramofon, ker mi ni kul. cheap shite pac :) tok butast opis in tok nizko ceno sm dal zato ker vsi tok cenjo ta stara jajca gramofonska, saj na bolhi.

drgac pa gramofon da iz sebe precej lepsi zvok kot cd. sam mora bit dobr gramofon ne ena plasticna skatla z vrtiljakom. recimo od kuzme stabi XL z airline rocko bi mel ce bi zbral tistih 100.000€ :>
kar se pa slik tice, uni system audio boxi so sexi kot le kaj :D

takele bw bokse je mel pa tut kolega sam smo enga skurl na enem zuru. zlo obcutljivi na pretiravanje..

evo tole je pa holy grail gramofonov. made in slovenija afkors

http://www.stereophile.com/turntables/407kuzma/

Edited by Voith - 09.Mar.2009 at 01:42
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2009 at 09:53
System Audio so ti lepi? Jaz sem tudi bil vcasih kar navdusen nad samostojecimi zvocniki. Zdaj pa vedno manj.. Pa tudi po samemu izgledu se mi bookshelf na kvalitetnih stojalih bolj dopade:)

B&W niso namenjeni za žur. To so nežni zvočniki, namenjeni kvaliteti in ne glasnosti:) IMO je B&W 685 največ zvočnika za ta denar kar se dobi zvočnikov v sloveniji. Mogoče pa je bil ojačevalec slab(kateri pa je bil?)

Ne bi rekel da da gramofon boljši zvok. No, ko si enkrat čez rang 10k€, potem mogoče. Do 10k€ pa bo vsak CD ki stane enako kot gramofon nekajkrat boljši. O kuzminih gramofonih pa so mnenja deljena.. eni pravijo da so nateg, eni pada so dobri.

Zame recimo cez nekaj let ne bo obstajal ne CD predvajalnik, ne gramofon. Glasbeni strežniki se mi ful dopadejo. Pa tudi, gramofon vrti plate, CD po red book standardu gre do 44.1khz/16bit.. SACD do kakih 20 ali 24bitov.. Glasbeni strežniki pa večinoma podpirajo že kar 192kHz/24bit posnetke. Vse to za kar nizko ceno, kolikor pride tisti squeezebox(170,180€), pa kakih 80€ za diy DAC, ali kakih 150 za novega.

Ampak, vsakomur nekaj. Nekateri bodo se vedno zaradi samega rituala poslusali plate:)

Vseeno pa mogoce nek dan tole:



Edited by pestilence. - 09.Mar.2009 at 09:56
Back to Top
Ejsi_Disi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Apr.2008
Status: Offline
Points: 1374
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ejsi_Disi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2009 at 17:33
Mal naprej od mene je Kuzma doma (njegove gramofone bi moral poznat vsak audiofil) in nas je enkrat povabil mal poslušat. NArolal je itak Floyde Embarrassed. Jao, jao kaki zvok


Rock n' roll ain't noise pollution.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2009 at 18:35
Sem slisal ze o njem. Ne pa se njegovih gramofonov. Mnenja med audiofili, pa so deljena. Bo treba slisat..
Back to Top
Ejsi_Disi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Apr.2008
Status: Offline
Points: 1374
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ejsi_Disi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2009 at 18:50
Deljena? Res? Kakor sem videl po člankih, je več ali manj pohvaljen. Sicer ima pa itak tako veršterkerijo doma, da dol padeš, z nekimi pozlačenimi kabli. Sem že pozabil kaj je razlagal takrat - je že precej let, ko sem bil tam. Pa niti zastopil se nisem nič.Confused
Rock n' roll ain't noise pollution.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2009 at 21:14
Hm, te testi so bolj tako tako.. Vse zivo sem ze prebral in bil razocaran potem ko sem sel poslusat. Njega ne bom sodil, ker en poznam. Se moram enkrat oglasit ter slisat..
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2009 at 00:53
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Mnenja med audiofili, pa so deljena. Bo treba slisat..


hehe tok so mnenja deljena o njegovih gramofonih in rockah, kot so med avtomobilisti deljena mnenja o ferrariju. so tisti k so zavistni in tisti, ki imajo cast si lastiti ali uzivati v zvoku teh zverin.
ce so si top revije na svetu edine,da je kuzma izmed zelo redkih ce ne celo najboljsi na svetu v tem biznisu, vrjamm da se ne motjo

drgac pa js sovrazim digitalni zvok. se mi zdi da je nekak oropan nekega mehkega priokusa. zato sem sploh sel zbirat te old skul zadeve, ce bi mi bil digitaln zvok kul za poslusat musko bi se naprej poslusal logiteq 5500 ki ima popolnoma soliden zvok, sam nekak mu manjka neka mehkost, tko kot vsej digitalni muziki. sicer je zdj ze mal bols ampak se vseen igra cd ki je spet digitalna zadeva. zarad tega rabm platr in plate, ker mi je usec glazba 100% analogna taka kot pride v osnovi iz fersterkerja :)

sicer se to pri metalu in ksnih tehno zvokcih res ne slis sam pri bolj zahtevnih zadevah se pa pozna in recimo klasika se s cdja pac ne slisi tko kot se mora oz kot se slisi z gramofona..

trenutno se mi oci solzijo nad telima primerkoma:
http://www.bolha.com/oglas382669596/komponente-gramofon-thorens-td-166-rega-rb-250
http://www.bolha.com/oglas3223264/gramofon-luxman-272


drgac pa teli vec barvni pro-ject debut 3 k si slikco nalepu so baje kr solidne zadeve, vec nagrad dobil pa en rdec se na bolhi prodaja za 230e. sam men so bl old skul zadeve usec :)
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2009 at 09:26
Originally posted by Voith Voith wrote:

take vse v eno zadeve so ponavad totaln crap. tale gramofonska glava rdeca kr naglas govori o kvaliteti :)

mislm da majo te rdece glave plasticn stylus kar ni lih neka zvocna nirvana.. kasete v mp3 zakodirane se tut pomoje slisjo zakon :D



Vsaj traka ti več ne more vun potegnit : ).
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2009 at 09:38
Meni pa je digitalno blizu. Saj gramofon zveni mehko. Ampak je do dodano. Digitalno, vsaj z dobrim konverterjem zveni tako kot mora, in ne ravno trdo:)

Saj ce gledas ni take razlike.
Plata:
Instrument se posname, potem pa se signal v obliki brazd v vinylu zapiše. Ko to glava bere lahko bolj ali manj kvalitetno prebere, ter potem phono preamp ojača do neke normalne 1 ali 2V glasnosti.

Digitalno:
Inštrument se posname, samo da se ne vreže v vinyl, ampak se 44.100x na sekundo zapiše trenutna vrednost signla z 16biti. Zapiše se to. Ko se to bere konverter vse skupaj prebere. Konec koncev se vsaj signal more pretvorit, le da so gramofoni dosegli svoj vrhunec, cd predvajalniki pa se ne.

Ampak, ce tako gledas.. vecina audiofilov ni pravilno opravila A/B testa, ker v visokem rangu med gramofoni in CD predvajalnik razlik.. preprosto ni:)

Če ti je všeč mehkejši zvok, si mogoče poslušal kak ojačevalec v A klasi(še vedno tranzistorc, ampak A), pa mogoče kak tube buffer? To se meni se kar dopade. Neka zdrava stopnja mehkobe. Ne preveč, tako da ne nastane en zmazek..

Ne razumem pa zakaj imaš potem JBL zvočnike? Relativno grob zvočnik.

Edited by pestilence. - 10.Mar.2009 at 09:40
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2009 at 09:39
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by Voith Voith wrote:

take vse v eno zadeve so ponavad totaln crap. tale gramofonska glava rdeca kr naglas govori o kvaliteti :)

mislm da majo te rdece glave plasticn stylus kar ni lih neka zvocna nirvana.. kasete v mp3 zakodirane se tut pomoje slisjo zakon :D



Vsaj traka ti več ne more vun potegnit : ).

Oh, pogrešam kasete. Vsakič sem, ko sem hotel sišat določen komad brskal med kasetami, ter potem previjal kasete podolgem in počas, da sem prišel do We're not gonna take it. In zdaj? Pritisnem tipko na daljincu, pa mam ta komad.. Boooring:D

Realno pa, tudi slab gramofon uniči plato, kot slab kasetar navije trak:D
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2009 at 03:34
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Meni pa je digitalno blizu. Saj gramofon zveni mehko. Ampak je do dodano. Digitalno, vsaj z dobrim konverterjem zveni tako kot mora, in ne ravno trdo:)

Saj ce gledas ni take razlike.
Plata:
Instrument se posname, potem pa se signal v obliki brazd v vinylu zapiše. Ko to glava bere lahko bolj ali manj kvalitetno prebere, ter potem phono preamp ojača do neke normalne 1 ali 2V glasnosti.

Digitalno:
Inštrument se posname, samo da se ne vreže v vinyl, ampak se 44.100x na sekundo zapiše trenutna vrednost signla z 16biti. Zapiše se to. Ko se to bere konverter vse skupaj prebere. Konec koncev se vsaj signal more pretvorit, le da so gramofoni dosegli svoj vrhunec, cd predvajalniki pa se ne.

Ampak, ce tako gledas.. vecina audiofilov ni pravilno opravila A/B testa, ker v visokem rangu med gramofoni in CD predvajalnik razlik.. preprosto ni:)

Če ti je všeč mehkejši zvok, si mogoče poslušal kak ojačevalec v A klasi(še vedno tranzistorc, ampak A), pa mogoče kak tube buffer? To se meni se kar dopade. Neka zdrava stopnja mehkobe. Ne preveč, tako da ne nastane en zmazek..

Ne razumem pa zakaj imaš potem JBL zvočnike? Relativno grob zvočnik.


jbl je pac po sili razmer. scasoma pride verjetno kej druzga sam spet je pr ns vseskp totalno precenjeno. bi pa tut mel lampaski fersterker ampak za te varjante sm short pocasi se dalec pride baje

drgac pa analogna pa digitalna muzika nemorta bit enaka nikol, ker v koncni fazi digitalizirana muzika je razkosana na koscke, ki so potem bolj ali manj na gosto reproducirani, analogna reprodukcija pa direktno bere obliko zvoka z vinila in so edine motnje smeti v plati in povrsinsko praskanje, ki se v precejsnji meri da odpravt z dobro opremo.

sicer pri res kvalitetnih digitalnih posnetkih prakticno ni razlike, sam po drugi strani je to dost subjektivno. js ne slism razlike nekateri pa jo. pa tut uprasanje ce je nebi tut js ce bi velik poslusal oboje..
Back to Top
grdksmrt View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 882
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grdksmrt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2009 at 13:55
a kdo mogoče ve, kje se prodajajo čistilne naprave za LPje.
Samo ne pri Kuzmi, ker mi cenovno verjetno ne bi odgovarjal:)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2009 at 07:32
Je res da se digitalen zapis razreže na koščke.. ampak, ti koščki so veliko bolj kvalitetno zapisani kot vinyl. Digitalen zapis ima nekajkrat večjo ločljivost kot LP.

Pa saj, vsakomur nekaj:)

Saj tudi digitalne končne stopnje recimo, zvenijo bolj lampaško od tranzistorskih v a klasi:)
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2009 at 13:52
mogoce je sam to, da mi gre tko na splosno na jetra tole digitaliziranje vsega skos :D

poslusanje lpja je nekaksen obred, kjer poslusanje trikilometrske mp3 liste ni.. mogoce je sam to. :)

grdksmrt: ebay pomoje.
Back to Top
Ejsi_Disi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Apr.2008
Status: Offline
Points: 1374
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ejsi_Disi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2009 at 19:28
Ehhhh, to te samo nostalgija daje.
Sem ravno danes neke kasete najdu in ko sem jo dal v radio - ajjeeeej. Boga moja ušesa.
Rock n' roll ain't noise pollution.
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2009 at 04:08
Originally posted by Phantom Phantom wrote:


Včasih so delali fantastično glasbo, ki se je predvajala na fantastični tehnologiji.




res je. zdj so stvari made in china, ucas niso ble

komi cakam da zacnejo se bandi outsorce-at :>
Back to Top
Zupan View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Nov.2007
Status: Offline
Points: 792
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zupan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2009 at 15:24
Moj hi-fi,višek tehnologije

Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2009 at 19:26
moj Hi-Fi sistem vse od Technics razen ojačevalec je Yamaha RX-V357
Equalizer Technics SH-GE70,kasetofon Technics RS-TR373 in Technics compact disc chancger SL-PD8,zvočniki pa Pro Vision BXS1000
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2009 at 22:58
Originally posted by Voith Voith wrote:

mogoce je sam to, da mi gre tko na splosno na jetra tole digitaliziranje vsega skos :D

poslusanje lpja je nekaksen obred, kjer poslusanje trikilometrske mp3 liste ni.. mogoce je sam to. :)

grdksmrt: ebay pomoje.

Digitalizacija je lahko dobra dobra in slaba :D

Saj za digitalno ni treba da je to playlista mp3jev, lahko imas en dober SACD ali CD predvajalnik, integrirca v A klasi.. pa spila cisto solidno:)
Jaz sem se nekako nehal obremenjevat z tem digitalno/analogno, ponavadi sele na koncu ce mi je zvok vsec pogledam kaj je v skatli pod pokrovom:)

@crow: solidno:)

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2009 at 18:06
Nekaj zvočnikov šenkal, nekaj prodal, nekaj menjal..
Po novem mam neke 70s/80s zvočnike(Wharfedale Delta) + Onkyo komponente.
Mam pa en sistem preveč (je med oglasi). Nak kdo kupi;D
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2009 at 18:55
Moj HIFI sistem:
- ojačevalo NAD C355;
- CD igralo NAD C525;
- Squeezebox Classic + preprosto DIY napajalo;
- zvočniki Dynaudio Audience 52 + Kimber 8VS;

V bližnji/daljni prihodnosti upam, da si bom lahko omislil kakšen soliden gramofon, da si bom lahko spet vrtel vinile. :/

Drugače se mi pa zdi audiofilija eno navadno mešanje megle in dreka. BIC!!!
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2009 at 19:30
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Moj HIFI sistem:
- ojačevalo NAD C355;
- CD igralo NAD C525;
- Squeezebox Classic + preprosto DIY napajalo;
- zvočniki Dynaudio Audience 52 + Kimber 8VS;V bližnji/daljni prihodnosti upam, da si bom lahko omislil kakšen soliden gramofon, da si bom lahko spet vrtel vinile. :/Drugače se mi pa zdi audiofilija eno navadno mešanje megle in dreka. BIC!!!

Lep sistemček:)
Enkrat sem v Inteku poslušal nekaj podobnega(le z audience 42). Super zvočnik.

Takrat sem se odločal med Dynaudio in pa Bowers & Wilkins, pa so mi bili B&W bliže:) Zaj so sicer že prodani, 685 model sem imel.

Audiofilija pa, pustimo to na forumu metalcev
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2009 at 21:08
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Drugače se mi pa zdi audiofilija eno navadno mešanje megle in dreka. BIC!!!


Jebiga, jaz sem pa včasih zbiral znamke . Dokler ni pedofilija,...
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2009 at 18:45
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:


Audiofilija pa, pustimo to na forumu metalcev

Zaradi (s stališča audiofilov) obupno produciranih metalskih albumov ali zaradi drugačne mentalitete metalcev, ki večinoma  poslusajo svoje najljubse bende v mp3 formatu?

Originally posted by devlin devlin wrote:

  Dokler ni pedofilija,...

Quoted for truth!

Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2009 at 19:00
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Drugače se mi pa zdi audiofilija eno navadno mešanje megle in dreka. BIC!!!


Jebiga, jaz sem pa včasih zbiral znamke . Dokler ni pedofilija,...

sej lohka zbiraš mrtve otrokeLOL
to pa ni pedofilijaEmbarrassed
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2009 at 23:41
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:


Zaradi (s stališča audiofilov) obupno produciranih metalskih albumov ali zaradi drugačne mentalitete metalcev, ki večinoma  poslusajo svoje najljubse bende v mp3 formatu?

Ne. Preveč posplošuješ audiofile. Stop doing that:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 09:36
Eto, za rođen dan padla tale zadevca Heart

Zdej pa je čas za severe zbiranje keša, da si dobim en konkretn glasbeni stolp ^^
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 09:40
Pro-ject debut III?
Kaj pa boš zraven dal?

/me pa ima tudi nove zvočnike <3
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 10:30
Točno tako ^^

Za zravn bi si omislu še en br00tal glasbeni stolp, ker (sicer mi je to optional) bi rad še CDje zravn poslušu666. Drugače pa vidim, da si ekspert na tem področju ... maš kakšen dober predlog, kaj bi se splačal tule zravn dobit? Po možnosti do 500€? Če bi blo kej fajnga za par 100€ manj bi bil tut presrečn Big%20smile

Za priporočila se ti zahvalim v obliki pirov na Pestilence, za kar po čudnem naključju predvidevam, da greš Big%20smile
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 10:51
hud platenšpiler :)

neki konkretnega rabš za zravn, ker prklopt kšno aiwo je svojevrstn blasphemy
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 11:08
Blasphemy je že, če kej od Aiwe sploh kupiš tbh Big%20smile
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 20:01
500€? Si pripravljen rabljeno kupit? Potem dobiš lahko relativno veliko za ta denar..

Jaz pa se ob mojih zvočnikih vedno manj navdušujem, saj pogrešam nek konkreten ojačevalec:/
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2009 at 20:42
Sem pripravljen rabljeno kupit, ja Big%20smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,512 seconds.