Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Bathory
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bathory

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
pogan View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 145
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bathory
    Posted: 29.Nov.2007 at 18:19
Klasika. O njih se pa razpišite, ki njim podobnega benda preprosto ni.
Unikaten stil, izjemno vplivni bend, zanimiva besedila...
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2007 at 19:27

Za njih sm zvedu ko si je sosed od njih majco naroču... Tisto nejbol pogosto, s kozlom pa pentagramom zadi. Smile In ko mi je posodo neki njihove glasbe (Nordlanda, pa Blood Fire Death) sm po na hitrem poslušanju izjavu da zadeva smrdi.

   Čez nekaj časa pa sm kr naenkrat začel poslušat tiste 3 albume in oba Nordlanda,  malce pozneje pe še Blood Fire Death... in so mi začeli postajati izjemno všeč. In sem poslušal, poslušal... Nato sem si dobil od njih počasi diskografijo in še danes mi srce veselo poskakuje ob glasbi prvih štirih, prav tako pa večkrat ob Twillight of the gods, že omenjenih Nordlandih, Blood on Ice in še nekaterih drugih komadih iz ostalih albumov.
 
Zakaj mi je glasba od Bathory tako všeč? Ker ima nek edinstven pridih, kot da bi Quorthon del svoje duše za vedno zapakiral v to glasbo... Ob zvokih Twillight of the gods te pribije nazaj v stol, ko poslušam The return... samo čakam, kdej se bo zemlja odprla in kdaj me bo odneslo po temnih podzemnih tunelih bogvekam... Da ne omenjam škripajočega zvoka prvega albuma, ki kljub hladu seže nekam pod srček ali veličine epskega Blood on Ice in Nordlanda...
 
Under the sign of the black mark in blood fire death pa itak posekata vse s tisto energijo...
 
''Blackmetalski'' del Bathory opusa ima v vseh komadih prisotnost nečesa odtujenega... Redki so bandi, ki bi lahko pri pravzaprav slabi kvaliteti snemanja ustvarili tako močna dela. Ko se je pa Quorthon spravil delat viking metal, pa se je tista prisotnost zlobe prelevila v epskost, v duh, ki daje poznejši glasbi tako strašen in mogočen, kot tudi mestoma žalosten pridih.
 
Ima pa Bathory diskografija nekaj padcev. Octagon hm hm hm no ja fuj. In besedila... nekatera so dobra, dosti pa jih tudi ni ravno nevem kaj... Ampak še vseeno so dobri.
 
Vsekakor bolje, da je Quorthon pustil punk in se spravu k temnejši glasbi.


Edited by rožica - 29.Nov.2007 at 19:42
Back to Top
pogan View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 145
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 21:33
se strinjam..besedila so mi všeč pa vsa viking metal, ostala pa kok kira.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 22:58

men osebno eden boljsih bendov, sam zdej odvisn katero obdobje bathory gledas... men sta najbol zakon plati nordland 1 pa 2, pa hammerheart je tud uredu... drgac na zacetku k so bli black neki, tisto mi ni nvem kaj...

Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2007 at 23:39
Nordlanda sta waaaaaaaaaah... nora res. Pa hammerheart tudi ni slab ne, sm ga prej pozabu oment.
 
Obstaja ena verzija komada Song to Hall up high, ki sta jo skupi posnela Quorthon in neka njegova sestrična al neka sorodnica pač. Ma kdo to? Je v redu?


Edited by rožica - 30.Nov.2007 at 23:40
Back to Top
khors View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 219
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote khors Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2007 at 00:23
Misliš Jennie Tebler? Baba naj bi bila njegova sestra.... kao
po moje je to obupna tržna poteza...
Izdala je en EP. gor sta 2 komada, Song to hail up high in Silwerwing.
Kao zadnji quortonov studijski posnetek. Meni se ne zdi da je imel karkoli zraven...
Agencija za sramoto in slab vtis d.o.o.
Back to Top
Neddah View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Neddah Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2007 at 21:06
a pogresate ga ne pa nic..kasn rip bi lahko padu^^
Back to Top
Nordy Nuš View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nordy Nuš Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 18:27
Jaa. Js sem bila na terenskih vajah, ko sem dobila msg, da je umrl. Sem kr solzico potočila, ne vem zakaj :~)  Pol so pa padale take izjave kot: dobro, da je šel pod rušo, da ne bo še kakšnega slabega albuma izdal :D Ma nevem, pač je raziskoval in se spreminjal skozi leta, zj ma pa vsak svoje mnenje al na boljše, al na slabše. Slaba produkcija je pa tud predmet za razpravljat. Lajk it or not, bend je mel močen vpliv na BM in predvsem na viking sceno.
 
Meni so besedila zelo všeč, sploh ta z viking plat, čeprav so taka preprosta, kot da bi jih napisal en barbar v tistem času :)  Mogoč lahk posebej izpostavim besedilo "To enter your mountain" in "Burnin' leather".
Moje ime je v bistvu ostalina od takrat, ko je izšel Nordland I in sem ircala, pa sem rabla en nick na hitro :)
 
Ja, Bathory... čeprav ne poslušam več veliko, je še vedno v meni na nek način.


Edited by Nordy Nuš - 04.Dec.2007 at 18:36
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 20:12

Ja, zleze ti pod kožo zelo zelo. :D

 
Glede RIP-a... Ustvaril je nekaj enkratne glasbe, za moje pojme, in po tej plati ga vsekakor močno spoštujem. Večni počitek u miru pa bi si zaslužil še marsikdo drug, ne le on...  In bolj smiselno se mi zdi govorit o njegovi glasbeni zapuščini.
 
Naj ima večni mir.
 
Da se smiselno nadaljuje debata... Vaš najljubši Bathory album/komad?
 


Edited by rožica - 04.Dec.2007 at 20:20
Back to Top
Neddah View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Neddah Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 20:38
Lake of fire.. vredu opening.. sicer so pa skoraj usi komadi zame bolj razbijaskega znacaja <_<
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2007 at 22:41
Lake of Fire ja... :) Dobr komad ful...
 
13 candles poseka... pa Enter the eternal fire tudi... Golden walls of heaven, Bestial lust, War, Massacre, Dies Irae... ubijajo.
 
Iz vikinškega obdobja pa tudi... Twillight of the gods, Vinland, Great Hall awaits a fallen brother, Stallion... Pa mirnejši komadi tipa Hammerheart, Ring of Gold, Man of Iron so mi tudi zelo všeč.
 
Edn izmed komadov, ki pa najbolj raztrgajo, je pa Blooded shores...
 
Marš na konc bom naštel pol diskografije. :D
Back to Top
Grazyn View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grazyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2008 at 12:05
Under The Sign Of The Black Mark je imel tisti tapravi Black Metal felling, ki so ga kasneje poskušali ujeti švedski/norveški black metalci, ampak je malokateremu uspelo...
Back to Top
Pervertor View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 28.Nov.2007
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pervertor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2008 at 15:26
Under The Sign je super ja
Back to Top
Cepo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2727
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cepo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 13:49
prva plata je legendarna!
naslednji dve preveč blekk met'l buka za mene.
blood fire death me je takoj potegnila not zaradi tega, ker zveni zelo grob thrash.
hammerheart in twilight of the gods pa sta mi 2 top plati za deževne dni.
ostalo mi je povprečno, ampak še vedno BATHORY!!!
Clive Barker For President!
Back to Top
Mighty Hammer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3592
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mighty Hammer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2008 at 22:36
Sicer Bathory ne poznam zelo dobro, mi je pa zakon komad One Rode To Asa Bay! Wink
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2008 at 22:49
 
 
Clap
 
Hm, pa a je bil Quorthon res tist čist taprvi ko se je to spravu viking (al kokrkol se uradno tej podzvrsti reče) metal špilat al je bil kdo u resnici še prej?


Edited by rožica - 06.Feb.2008 at 22:56
Back to Top
danzig View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2638
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danzig Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Feb.2008 at 18:58
BATHORY forever !!!
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Feb.2008 at 15:05
to grem pa zdej dol potegnit hehe
kr diskografijo


Edited by puzavnar - 09.Feb.2008 at 15:06
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2008 at 18:48
no zdej mam pa mal poslusam.
kr vredu sploh plata blood fire death
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
danzig View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2638
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danzig Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2008 at 19:17
Tudi meni je najboljša plata (-blood fire death-) !!!!!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2008 at 19:24
Ja, ta plata je sploh super za u avto.
 
OOOOH, PACE TILL DEATH!!!
 
Kr tuki je poleg Fine day to die pa BFD ko sta bol srednjega tempa res tisto fino naspidirano žganje ko te fajn požene u luft. woohooo :D
 
Sicer pa eeem... Ogromno dobrega materiala ma. Ma pa to res super reči. 
 
Kk se spominjam ko sm prvič Twillight of the Gods čul... <3 
Back to Top
seba_incarnated View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 457
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seba_incarnated Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2008 at 19:58
Meni so ble leta in leta Hammerheart in Twilight naj,... sam zdej se okus nagiba h Blood Fire Death in prvim platam.

Drugače pa moram mal bolj raziskat Black Mark bende, ker to je res ena od redkih založb, kjer se še sliši naraven bobn in surov distorž.
http://www.myspace.com/incubationdeath
http://www.incubation.si/
http://www.facebook.com/pages/Incubation/111925898832567
http://www.reverbnation.com/incubation
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2008 at 22:44
Na Hammerheart so naravni bobni? Niso trigerji?
FUCK THE WORLD
Back to Top
Cepo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2727
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cepo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2008 at 17:29
mislim, da je Quorthon vedno na ritem mašino nalimal oz. nekdo odšpilal taprav boben. nisem ziher, ne me zdej odma za jajca obešat! samo, mislim, da je tle neki resnice, ker se bathory boben na teh novejših platah ful "čudno" sliši. sploh pa na BFD plati, ki prav hrešči...
Clive Barker For President!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2008 at 17:34
Nevem kok so mel točno s tem... ampak vsaj pri fotošutingu za BFD so bli trije, med njimi kolk se men zdi tut bobnar. Pol naprej men tut ni čist jasn...  

Edited by rožica - 14.Feb.2008 at 17:36
Back to Top
Cepo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2727
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cepo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2008 at 17:38
nekje sem prebral, da je vedno bil nekdo z njim na vseh platah, čeprav večina misli, da je začetne plate snemal Quorthon sam. baje temu ni tako!
Clive Barker For President!
Back to Top
seba_incarnated View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 457
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seba_incarnated Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2008 at 17:58
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Na Hammerheart so naravni bobni? Niso trigerji?
Ma mislim da ne. Sem jo mogu dt na gramofon, mogoče je malo new age tiktik-a :) , sam potrigani po mojem mnenju niso.
 
Mislu sem na Edge of Sanity, etc.
 
 
http://www.myspace.com/incubationdeath
http://www.incubation.si/
http://www.facebook.com/pages/Incubation/111925898832567
http://www.reverbnation.com/incubation
Back to Top
danzig View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2638
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danzig Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2008 at 19:00
Danes sem jih poslušal v avtomobilu,in moram priznati da so me utrudili !!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2008 at 20:41
Originally posted by Cepo Cepo wrote:

nekje sem prebral, da je vedno bil nekdo z njim na vseh platah, čeprav večina misli, da je začetne plate snemal Quorthon sam. baje temu ni tako!
 
Ne, predvsem za začetne je zihr da je blo vpletenih več ljudi. Sam Quorthon je na www.bathory.se med opisovanjem delovanja v 80h zapisu da so le stežka našl basista, ker so bojda vsi vidl Bathory kot projekt ki bo šel takoj v pozabo.
 
Lih spet malo poslušam Blood on Ice... Noro noro noro. Ker filing. :)
 
 
+
 
 
 
+
 
quorthonov cover war pigs od black sabbath - meni sicer ni všeč, mogoč bo komu. Big%20smile Če ne drugega se bo vsaj kdo začel kregat nazaj da ne bo debata zamrla.
 
 
 
 


Edited by rožica - 11.Jun.2008 at 20:53
Back to Top
Abyss View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 512
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Abyss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2008 at 21:12
Bathory je zakon.
 
Glasba in besedila so res špica, škoda da je Quorthona to doletel.


Edited by Abyss - 11.Jun.2008 at 21:16
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2008 at 21:19
Priredba od Slack Babbath je zelo spodobna...
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2008 at 00:11
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Na Hammerheart so naravni bobni? Niso trigerji?

itak da niso.LOLLOL
takrat še niso puznal tega

LOL
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2008 at 01:30
Bathory jih niso poznali/uporabljali? Manowar npr. so jih uporabljali od '84 naprej.
FUCK THE WORLD
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2008 at 01:34
V bookletu mojega Hammerheart CDja piše da ma bobne čez Vvornth. Kaj so pa dejansko uporabili nevem, so pa uborabili dobro. Clap 

Edited by rožica - 12.Jun.2008 at 01:34
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2008 at 10:38
to pa itak
ma čuje se itak nč tega
sam naraven zvokThumbs%20Up
to mij še nekak najbolš pr temu bendu


Edited by puzavnar - 12.Jun.2008 at 10:38
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Aug.2008 at 15:10
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=9683913
 
tule gor je v playerju zlo zanimiv cover, čist vmirjen, in sicer Blooded Shores. Zakon. <3
Back to Top
[Beast] View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Oct.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 561
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote [Beast] Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2008 at 11:23
Prvič sem jih slišal pri prijatelju, ki je imel Blood Fire Death na vinilu. Zakon, sam slikam v LPju sem se pa res nasmejal.

Tale je pa že za na radio, tolk je mehek... sam je hud! Res vikinško.

http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 240
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2008 at 18:52
Originally posted by rožica rožica wrote:

 
 
Clap
 
Hm, pa a je bil Quorthon res tist čist taprvi ko se je to spravu viking (al kokrkol se uradno tej podzvrsti reče) metal špilat al je bil kdo u resnici še prej?


V svojih besedilih so že prej opevali vikinge in valhallo Manilla Road, sam da oni igrajo heavy. Ta viking metal je pa definitivno ustvaro Quorthon. To kar se dans pojmuje pod viking metal je daleč od tega, kar je viking metal z Bathory v osnovi bil.

Drugače pa Bathory v obeh svojih obdobjih odlični.
Back to Top
SifilisBastard View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SifilisBastard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2009 at 13:02
Thumbs%20Up .... gods of viking metal.... vse ostalo je le vzgled po najbolšem... 
Back to Top
SifilisBastard View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SifilisBastard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2009 at 13:06
JAA  recimo da stvari res ležijo nekako tako ampak so še zmeraj oni tisti ki so bili zagon za to ( kot nap. Venom pr black metalu - dejansko velik odstopajo od današje scene so pa 300x boljši )... kar so pa eni bendi danes naredili iz vikig metala je pa katastrofa.... ali pa še hujše .... celo mađari in italjani so začeli špilat ''viking'' metal LOL
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2009 at 14:41
Se slovenci mamo svoje podalpske vikinge Tongue
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2009 at 02:09
Originally posted by SifilisBastard SifilisBastard wrote:

JAA  recimo da stvari res ležijo nekako tako ampak so še zmeraj oni tisti ki so bili zagon za to ( kot nap. Venom pr black metalu - dejansko velik odstopajo od današje scene so pa 300x boljši )... kar so pa eni bendi danes naredili iz vikig metala je pa katastrofa.... ali pa še hujše .... celo mađari in italjani so začeli špilat ''viking'' metal LOL
 
Ja sej z blackom je pa povsem ista zgodba se ti ne zdi.
 
 
Slovenski Vikingi, smeh, kaj rečt. :)) Prebunkal jih bodo v Valhali če pridejo do tja ... 


Edited by rožica - 16.Feb.2009 at 02:11
Back to Top
Grazyn View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grazyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2010 at 21:40
 

Edited by Grazyn - 09.Mar.2010 at 21:42
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2010 at 21:47
Originally posted by rožica rožica wrote:

Vaš najljubši Bathory album/komad?

The Return... + Under The Sign... KVLT !!!

solaža pri call from the grave Cry emocije, emocije...


Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2010 at 13:11
Reap of evil

TAKE HEED

glede solaž
mene verjetno najbol odnese tista iz Blood fire death ali Wind of Mayhem.
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 240
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2010 at 00:05
Watain špilajo cover. Kr kul.
Na začetku govori tudi Boss, za vse tiste, ki legendarnega možica še niste vidli kako zgleda.
http://www.youtube.com/watch?v=XdTHFe6-qg8&feature=related

Bathory = eden in edini. Quorthon - legenda! Treba kr Blood fire death zasukat Thumbs%20Up
Back to Top
Gigo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1681
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gigo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2010 at 07:31
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

Originally posted by rožica rožica wrote:

Vaš najljubši Bathory album/komad?

The Return... + Under The Sign... KVLT !!!

solaža pri call from the grave Cry emocije, emocije...


+1!!!
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2010 at 12:51
stari: woman ov dark desires
srednji: one rode to asa bay
poznješi: nisem nikol poslušal
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2010 at 13:27
od "poznejšega" se zelo splača vzeti čas za Blood on Ice.
in z zelo mislim ZELO; če potegnem črto je meni verjetno najvšečnejša od vsega izdanega po BFD ... :)
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2010 at 13:52
če ti tako praviš Wink

bom sprobal, ko bo čas pravi. hvala
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,563 seconds.