Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Union vs. Laško
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Union vs. Laško

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2014 at 00:54
kera "brutalno" huda stran!:

jaz sem popizdil, ko sem videl tele slike:

Thumbs Up +1.000.000
Back to Top
megafreak87 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote megafreak87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2014 at 20:15


Fuck je tale dobr pirčk!!
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Sep.2014 at 19:27
Fucking Hell. Made in Germany:



ブレードランナー
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Oct.2014 at 22:58
Tole j pa zlata medalja na SLO festivalu piva 2014. Itak:



ブレードランナー
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 21:28
Lasko pijemo union scijemo
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 21:35
Pa ne vem če... jaz sem tudi mislil tako, dokler nisem poskusil tega v škartoc zavitega nefiltriranega... 

Mislim... odvisno od okusa, ampak meni je prow zakon bira! 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 22:11
A ni to že dost vseeno? Itak bo Heineken vso proizvodnjo iz Laškega v naslednjih 10 letih preselil v Ljubljano in bojo našo pivovarno tu zaprli. Upravo in vse že selijo in predčasno upokojujejo ljudi, verjetno sledijo še odpuščanja. Lastnik in ene in druge znamke pa je spet isti.

Nefiltriranega Uniona vsi hvalijo, bo treba probat. :)
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 22:11
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Pa ne vem če... jaz sem tudi mislil tako, dokler nisem poskusil tega v škartoc zavitega nefiltriranega... 

Mislim... odvisno od okusa, ampak meni je prow zakon bira! 


Js sm prešaltu bolj na češke pive in največ Kozla pijem, nism pa še tega nefiltriranega od Uniona. Baje z nefiltriranim prideš hitreje do ciroze.
...larper
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 22:25
Po mojem dela cirozo alko in ne usedlina :)

ne vem, no... jaz sem bil zelo prijetno presenečen. Nisem maral laškega, uniona pa še manj. Laško sem pil potem, ko je pumpa že potegnila al pa ko ni blo druzga. Po unionu sem pa itak samo bruhal. Je pa tudi res, da nisem nek hud pivec (4bire=koma), pa še pivske kulture nimam (piva se ne guštira ampak se ga zliva vase), tako da mogoče nisem ravno ta prava oseba za ocenjevat...

Zdaj sva s kolegom spila pivo, ki ga je zvaril nekdanji kitarist Black Oath. Pohvalno dobro. Mislim, da je single hop apa...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jan.2017 at 07:22
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Pa ne vem če... jaz sem tudi mislil tako, dokler nisem poskusil tega v škartoc zavitega nefiltriranega... 

Mislim... odvisno od okusa, ampak meni je prow zakon bira! 


Js sm prešaltu bolj na češke pive in največ Kozla pijem, nism pa še tega nefiltriranega od Uniona. Baje z nefiltriranim prideš hitreje do ciroze.


Uf ja, Čehi jih majo "na tone"Big smile - Kozel je tut men precej pitenClap
Men je bil npr. špica tut Pilsner Urqel (tko nekak)

Nefiltriran union je pa svetel dober, temen mi je pa ne vem... Preveč kavnat okus? Mogoče ga pa nisem probal v pravem momentu, kaj vemSmile
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jan.2017 at 10:00
men je pa Kozel najprej zelo sedel, samo potem, ko sem ga kr dost skonzumirala, mi je pa postal presladek ... zdej pa spet pijem Laško. 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jan.2017 at 23:10
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

men je pa Kozel najprej zelo sedel, samo potem, ko sem ga kr dost skonzumirala, mi je pa postal presladek ... zdej pa spet pijem Laško. 


hej mati, preveč sladko življenje imaš Wink

Js sm te dni čist overdoziral s poticami, piškoti in raznimi sladkarijami... mam prov slabo vest.





Edited by Potty Mouth - 10.Jan.2017 at 23:12
...larper
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jan.2017 at 21:19
Men je bil pa un domač per v Murglah dober. Tam med eno pošto pa nekim centrom. Neka picerija je to men se zdi.

Pa da ne povem kolk je un rock kafič bedarija v unmu centru. O fak.


Edited by Ijus - 12.Jan.2017 at 21:21
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jan.2017 at 21:20
Pa eno obdobje sem full rad pil (kva je bil dober!) temnega točenega Gesserja. O fak. Uber dober per.
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jan.2017 at 22:38
Union proizvaja samo eno dobro pivo: temno pivo Spar premium (se ne hecam :) drugo je zame umazana voda. Sej lasko tudi ni vec taka kot je bla leta nazaj. Uzivam pa z vsemi zvrsti piva, session bitter, ipa, stout, weiss, witbier, lambic/gueze, lager, bock, doppelbock. Belgijska piva sem nekoc pil zdej mi ne grejo vec. Raje pijem te ki sem napisal s posebnim pogledom na angleske zvsti. Na zdravje!
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jan.2017 at 22:43
a to vi kupujete ta eksotična če bi tko rekel piva v special dedicated štacunah al majo kje v kakih super/mega/giga/supernova štacunah od tuša, mercatorja, špara,...

pa kake so kej cene? vem za eno dedicated pivsko štacuno v stari ljubljani ob nekem trgu ob nekem mostu k se gre za križanke/aškerčevo. tam so cene zasoljene da me je vse minil.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jan.2017 at 15:44
Kak večji Spar ma neko malo izbiro, drugače ma pa Leclerc na Rudniku kr ok izbiro pa sprejemljive cene. Se pa ne spomnem več čist točno, menda tam od 1,8–3 € za 0,5 l flašo, odvisno od proizvajalca.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jan.2017 at 15:47
v stari ljubljani je tud med novejšimi zadevami na trubarjevi: Že v redu, Primož

se grejo pa bolj prodajo piv višje kakovosti.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jan.2017 at 15:55
en krat sem bil z matko v interšparu v celju v city centru. fak kolk vin. pa to ne moreš verjet. prov tist več k hrane v celi štacuni. nisem pa opazil kako je s pivi.

ne vem. piva so taka stvar da se je fajn jt mal pivoljuba. ne recimo pecivoljuba, ker to nekak ni. ne vem. ni. pivo pa je. al pa cigare. tobak mogoče. žgane pa to.

k* čem kdaj mel kej dnara si bom prvošu kako zalogo teh eksotičnih piv. prov šel bom nekam pa kupil za ene 300€ perov. pa sej najbrć nam dubu velik pera ampak okej. da vidm to tujino.

sej drugač laško pa unio nista men bnikol bla švoh. kaka sta pa danes pa ne vem. na zadnje sem pil kak mesec dni nazaj tega novega unionovga nefiltriranga svetlega. pa nč posebnega. še celo mogoče mal težek okus. utrujajoč.
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1086
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jan.2017 at 18:59
Sem bil zdej parkrat v Za popen`t pivoteki. Kup odličih piv, ni pa za vsak dan, ker te kar dobro udari po denarnici. Ampak kdaj je treba mal pošnofat kaj se ustvarja v pivovarnah. Majo pa po mojem bolj majhno skladišče, tako da ni vedno tistega, ki si ga prejšnjič pil in ti je bil res dober. Pa probaš neki drugega Big smile Priporočam obisk. Se moram spet kej oglasit mimo pa pogledat kake še ne pokušene porterje Smile
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2018 at 13:31
Men je prov šik, da so tovrstne debate zginle iz lokalov.. ker je bizarno, da se folk krega okoli dveh znamk pod istim lastnikom, kot nekim regijskim ponosom, od katerega je domačega samo voda.

In z veseljem pozdravljam trend, ki je tu prisoten bi reku da dobre 3 leta, s tem da je v zanjem času res dobil pogon - kraft pivska scena. 

Začel sem s Brewdog Punk Ipa, ki sem jo točeno probal v Kranjskem beer pupu.. Prej sm časoma pomočil klun v kkšno irsko O'haro, ampak me ni prepričala, da bi se primarno na Ale sorte osredotočal. No, dns sm lager vrsto že skor popolnoma izločil iz sistema, in posežem po njej le še, če res ni nič drugega na sporedu.

Od domačih pivovarjev bi priporočil mariborski Lobik, sploh Fruitpocalypse now, ki ima precej tropsko noto in je po sočnosti že skoraj podobna radlerju, ampak ni nič soka dodanega - vse to z kombinacijo hmelja dosežejo.

http://www.facebook.com/LobikBrewery/
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2018 at 15:44
Tole priporocam ce komu pod roke pride. Kot neljubitelja piva me je vseeno preprical, da je se upanje :)

Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2018 at 08:19
Hm, hecni so ti okusi. Meni npr. so razni porterji al pa stouti zanimivi zarad močnih/različnih okusov, ampak zgolj zato. Za žejo gasit so mi pa še najbolj lagerji (al sm blasfemerLOL) al pa kakšen navaden PA kot npr. Vega od Maistra (taka nevsiljiva grenkoba iz ozadja).

Gas Station v LJ (za orientacijo nekak med Orto barom in Žalami, hm, kako pomenljivoBig smile) ima tudi svoj (manjši) prostor / skladišče, kjer lahko naberete žlahten izbor piv. Sicer ima bogato paleto tujih piv tudi Pivoljub (Bežigrad, ob Dunajski cesti).
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2018 at 15:34
Hit letošnjega Metaldaysa (in tudi promocijsko izpostavljen, postreženo iz banje polne ledu) je:


Njam! Zelo pitno.. diši po še!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Aug.2018 at 21:15
Aj kle kdo za mango ipe? Men je to ratal top. Ressel pa mad scientist. Ma akdo se kak predlog?
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2018 at 13:22
Šujo, povej več, kje si probu? 

Učeri sm prvič nanjušil kislo pivo oz. sour beer vrsto. 
Nism prepričan, da je ravno moja stvar.. manj mehurčkov, bolj vinski okus in res kislo da ti ustva skup potegne.

Back to Top
Vin View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.Sep.2018
Location: Dolenjska
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2018 at 19:41
Na kratko še jst o piru... Ko sem bil še mlad pizdun (20let nazaj) sem pil laško. Obvezno!
Potem sem pred leti prešaltal na union. Nekak mi je bil boljši. 

Zdej pa mi je vseen kakš pir je, dokler ima alko noter.
Walk on home, boy!
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2018 at 19:43
hehe

men je bil uber dober v pizdun letih točen temen gesser
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2018 at 21:11
Jst sem pila Union. Eno poletje se je zgodilo, da sem skos pila toplega. Se mi je zagabil, ko svinja. Sem začela pit Laško. Zadnje čase je Laško prow ekstremno zanič (že dolgo ni več odlično, samo zdej je postalo katastrofalno slabo). Vmes sem malo poskušala različne lagerje. Ni šlo skozi. Iz obupa sem zanč poskusila Union. Topel je bil boljši kot mrzlo Laško (Laško je kot bi ultra postan pir ohladil. Okus po postanem. Brez mehurčkov. Ogabno.) Zgleda, da se bom po cca 19 letih vrnila na Union :-) čeprow še ne wem.

Najbolj mi v zadnjih časih sede Corona. Sam je mal draga, če si priden pivopivec. Mi pa res najbolj ustreza.


Butični piri mi niti malo ne sedejo.

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2018 at 18:14
Butilčni piri so za gejsiče, ne metalce. Big smile Laško pil cel lajf, potem je postal okus za kozlat...
FUCK THE WORLD
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2018 at 19:00
Laško in Union sta dans praktično isto sranje. Za odžejat raje naročam Uniona, čeprav sem prej tudi vedno pil Laško.

Probal IPA varianto ko sem šel mimo SirWilliamsa glede na to koliko je govora o tem piru, ne vem kero. BRUH. Komaj skremžil dol cel (mali) kozarec. Ful zoprn aftertaste v ustih še pol dneva. :-/


Edited by devlin - 19.Sep.2018 at 19:02
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 07:52
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Butilčni piri so za gejsiče, ne metalce. Big smile 

Approve
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 10:40
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Butilčni piri so za gejsiče, ne metalce. Big smile Laško pil cel lajf, potem je postal okus za kozlat...



Ti si gejsič. Buticni piri vs. Lasko je k Riot vs. Metallica. Eno poznajo vsi pa za flikat nujo je dbest, vcas je blo pa noro, sam uno drugo je pa tisto, res pravo.

:P

Edited by Šujo - 20.Sep.2018 at 10:40
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 10:49
Šujo, WORD!

Resno folk, ko enkrat daš nekaj nase, pa opustiš te Union/Laško/Heineken/Tuborg ipd. brozge, pa začneš pit pivo, ki ima dejansko okus, sestavine, ki niso smeti, dobro vodo.. Ne vem kaj imaš sploh od tega kot mačka naslednji dan, pa okus po smeteh v goflji. Pa to je kot bi cel lajf žrl v McDonaldsu, potem bi ti pa nekdo vrhunsko domačo kuhinjo predstavil. Big smile

Jaz se teh industrijskih razširjenih brozg zlepa ne dotaknem več, v skrajni sili, če bi bil pa res obupan in ponudba praktično ničelna, pa bi verjetno vseeno raje Uniona naročil kot Laško. Vseeno, čimmanj, tembolje. Smile


Drži pa tudi, da sem vero v pivo dobil šele ko mi je v domačem naselju začela pivovarna obratovat. Če se to ne bi zgodilo, bi še danes verjetno ostal zgolj na vinu ali žganici.


Edited by Lunik - 20.Sep.2018 at 10:50
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 11:37
Sam mački po ipi/ale so kr brutalni. Četrta v večeru mi že pokvari naslednji dan. Se mi zdi da je precej precej težja za telo.

Also, verejtno ste opazil, da med kraft pivi sploh ni lagerjev.. Enostavno se da ipo precej lažje narest, vre pri sobni temperaturi, medtem ko je treba lager aktivno gladt na cca 7 stopinj.  Kvasovke pri lagerju potonejo, v ipi pa ostanejo.. tko da teoretično zaužiješ več "smeti".. oz. neki s čimer se more telo tolk bolj matrat, da jih odplavi. Ampak jebeš, okus je vreden trpljenja :D 
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 11:53
Ne vem če se strinjam glede mačka. OK, glede IPA pirov ne rečem, so le tolk močnejši, jih pa tudi redko pijem in posledično stežka pretiravam. Komad ali dva ja, da bi pa zdej to nalival mi pa ne paše.

Ale po drugi strani pa.. Hja, ne vem od kje naj bi se ga bal po mačku, če je pa najbolj optimalen. Sej seveda lahko pretiravaš pa ga mnogo preveč zliješ vase, pijanost bo posledično temu primerna, ampak ko se zjutraj zbudim sem samo 'malo beden' in potem ko gre vsa rutina po vstajanju skozi sem načeloma OK. ČE ne prej pa ko se najem.

Brozge, ki jih lahko kupiš v vsakem lokalu/trgovini? Ne samo, da je že proces zlivanja vase mučen ko hudič, ampak naslednji dan.. Ma kaj naslednji dan, ponavad me že ponoči šraufa vse po spisku, ko se pa zbudiš pa.. Suicidal Tendencies. Smile Nazadnje sem samo par Staropramen piksen spil in mi je šlo še vsaj pol naslednjega dne v nič. Ko si tko brezvezen, da ti je še ležanje odveč. Union mi je tudi dal že krepko po betici, čeprav morda ne v tako ekstremnem smislu.
Nefiltrirane zadeve so mogoče po okusu odtenek znosnejše, ampak tam se pa prebava dobesedno podre (isto kot pri pšeničnih) in ti gre tudi pol naslednjega dneva po zlu, čeprav v malo drugačnem smislu. Kakorkoli obrneš, čimdlje stran od tega pa je najboljši možni scenarij.

Drži, da lagerjev ni kaj preveč od pivovarn, ki niso med najbolj razširjenimi, ampak meni to ni panika, ker mi je lager od nekdaj 'mnjeh' kategorija piva. Za spit, nič več kot to. Drži, da mi je pa recimo pšeničen pa še bolj mnjeh. Al pa dimljen itd.


Kakorkoli obrnemo, lepo je, da imamo v zadnjih 5-6 letih dejansko IZBIRO in da se vse več lokalov/klubov/kakršnihkoli prizorišč odloča, da bi dejansko stregli še kaj pivu podobnega in ne samo brozge, čeprav je v osnovi zadeva dražja. Tudi med relativno standardno ponudbo se najde kaj ustreznega (npr. Bernard, ki je nič kaj posebnega, a ga od t.i. 'klasike' z veseljem spijem sem pa tja) in da se pri ultra specialnih zadevah za sladokusce vseeno najde še precej brezveznosti, ki so bolj same sebi namen. Recimo točno tiste kislice, ki si jih par postov više omenjal, pa hkrati pridobivajo na popularnosti. Tudi naš Fish ni nič kaj drugačen v zvezi s tem in veselo vari kis s pirom ker da je to kul. Eh ja.. ConfusedOuch

Vseeno na koncu dneva situacija pomeni, da je izbire precej, cene so pogosto znosne (pri nas recimo nekje od 2,6 - 3,5 €, odvisno od sorte piva) po drugi strani pa ena Ljubljana pogosto navadno Union/Laško streže dražje od 3€. Do the math..

Za zaključek - najboljš je, če človek ne pije (pre)pogosto, če pa že, pa naj pri tem uživa. Meni za slednje definitivno ne zadostuje 'samo da ima alkohol' in mi tudi ni panike spustit kake žurke ipd. če vem da bo samo par platojev Berg Königa oz. podobne grozote. V končni fazi si pa še vedno povsod lahko prineseš svoj flaškon, pa magar stekleničko domače žganice. Sam da paše. Big smile
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 13:27
2 od 5 kamniških pivovarn imata v ponudbi tud lager
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 13:36
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 14:50
Dobro vprašanje, bom dons intervjujal zaposlene, ko grem na tradicionalno četrtkovo osvežitev po šihtu. 
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 14:59
Pero, na vaših koncih ste mal posebni ker imate odlično vodo za več sort piva, med drugim tudi lagerjev. To je tudi glavni razlog, zakaj imate kar 5 pivovarn tam, sem z večih koncev dobil potrdilo, vključno z nekaterimi predstavniki teh istih pivovarn, recimo Mali grad.

Naša po drugi strani je pa dobra za stouta, medtem ko ale, lager, ipa in vse to pa pač 'nekako ratajo'. No ja, vsaj čez zimo je fajn, ko se stout dejansko pije. Big smile


Edited by Lunik - 20.Sep.2018 at 15:00
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 15:25
Mali Grad ma dons menda 2 nova lagerja na pipi.

Pa en hud burger majo dons



Edited by Pero - 20.Sep.2018 at 15:27
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 16:14
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Šujo, povej več, kje si probu? 

Učeri sm prvič nanjušil kislo pivo oz. sour beer vrsto. 
Nism prepričan, da je ravno moja stvar.. manj mehurčkov, bolj vinski okus in res kislo da ti ustva skup potegne.


se morm popravt. ekstremno kisel je bil le prvi iz nekega tasting paketa. ostali so šli kr lepo čez. bolj so mi šli navadni rahlo kisli, čeprov tudi tisti s dodatki soka češnje etc.. niso bli švoh. ljubiteljem probavanja in eksotike bi kr priporočil, ampak ne takoj skočit na glavo notr.. prvo prsto nemočit v kkšno milejšo obliko.
Back to Top
Vin View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.Sep.2018
Location: Dolenjska
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 19:54
Zadnjič sem pil neko pšenično pivo. Moram rečt, da ni bil švoh. Bi se ga dalo napiti z njim.
Walk on home, boy!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2018 at 21:05
Pšenična se mi zdijo kr težka (in niti ne okusna). So za silo ok, če jih degustiram. Eno gre skozi. Ne pa da jih spijem šest. Mi postane slabo še predno se nažgem jst mam bjro za pijačo, s katero se nažgem. Če hočm bit trezna, pijem vodo :) sokcov z okusi nikol nism mela rada
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2018 at 12:10
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Butilčni piri so za gejsiče, ne metalce. Big smile Laško pil cel lajf, potem je postal okus za kozlat...



Ti si gejsič. Buticni piri vs. Lasko je k Riot vs. Metallica. Eno poznajo vsi pa za flikat nujo je dbest, vcas je blo pa noro, sam uno drugo je pa tisto, res pravo.

:P


Ne, Metallica je Laško, Riot je pa recimo Favorit, nek nepoznan a dober, podcenjen pir. Butični piri so Muse al neki hipsterskega pač.

Jst isto pijem pivo da se napijem, ne pa za okus.

FUCK THE WORLD
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2018 at 17:50
Tis tečn, Favorit je pa zanič kot kozje scanje. :P
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2018 at 09:08
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Butilčni piri so za gejsiče, ne metalce. Big smile Laško pil cel lajf, potem je postal okus za kozlat...



Ti si gejsič. Buticni piri vs. Lasko je k Riot vs. Metallica. Eno poznajo vsi pa za flikat nujo je dbest, vcas je blo pa noro, sam uno drugo je pa tisto, res pravo.

:P


Ne, Metallica je Laško, Riot je pa recimo Favorit, nek nepoznan a dober, podcenjen pir. Butični piri so Muse al neki hipsterskega pač.

Jst isto pijem pivo da se napijem, ne pa za okus.


Reci, da ne misliš resno
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2018 at 15:55
Strinjam se s tem, da je Metallica Laško. (Oboje je zanič) Embarrassed
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2018 at 18:19
A navadn laško pa union sploh še obstajata? Ok Shocked
The real monsters are often just people.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Sep.2018 at 07:56
Ja, delajo ju na istem traku, samo ena izmena lima gor rdeče, druga pa zelene etikete. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,344 seconds.