Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - [RIP] Chuck Schuldiner (Death)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

[RIP] Chuck Schuldiner (Death)

 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
Message
Sine aka Wrba View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 532
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sine aka Wrba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2008 at 17:29
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Sine aka Wrba Sine aka Wrba wrote:


ne morš tega rečt ...dva različna stila, dve različni perfekciji...
Vsak lahko reče kaj si misli. Seveda je fajn, če to tudi argumentira.
Tudi Tončkov je napisu svoje mnenje in jaz sem mu na to odgovoril. Saj za to pa so debate. Verjamem, da bi nekateri rajši preganjali drugače misleče in prepovedali ljudem, da pišejo svoja mnenja. Sam se s tem ne strinjam, ker ni logično. Moramo vedeti, da to lahko deluje v obe smeri, ne pa le v to, da vi nekomu prepovete, da izrazi svoje mnenje, ampak, da tudi on to prepove vam.
...In evo mojega argumenta:
Izrekel bi dve trditvi, ki se nanašata na prej omenjena benda:
- oba benda spada v žarn Death Metal, se pa zaradi širokosti žanra precej razlikujeta. V tem žanru sta oba prispevala veliko in težko se je odločiti, kateri je bojši v tem žanru.
- Death je bend, ki je definitivno šou tudi čez meje svojega žanra, ne toliko glasbeno in tematsko, ampak je zaobjel večino metal sveta. Menim, da je Death všeč več ljudem, ki jim Death metal ni všeč, kot pa Morbid Angel. Zakaj je temu, tako mislim, da ni potrebno razlagati.

Če se kdo ne strinja s temi dvemi izjavami bi bilo lepo, da napiše zakaj (i'm all ears!).


nism mislu d bote ta "ne morš tega rečt" vzelo tako dobesedno...se pa čisto strinjam s tabo...sj sm tudi sam napisu...dva različna stila, dve različni perfekciji...meni osebno so morbid angel pred death, ampak zj da bi razlagau kako so mi death zakon itd. itd. ni potrebe, kr so death oz. chuck šli preko meja death metala in še katere druge podzvrsti metala...meni osebno sta symbolic ter the sound of perseverance dve stvaritvi, ki na moji lestvici chucka držijo zelo visoko...
If the milk turns out to be sour, I ain't the kinda pussy to drink it.
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2008 at 19:22
Sine, by gone :)

Drugače pa meni Control Denied sploh ne potegnejo, glavni razlog pa je prav vokal. Jebiga! Grem nazaj poslušat Death ... :)
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2008 at 19:27
Ti rabijo kaj potegniti, da ti bo všeč vokal?...:) Sicer pa,...sem izgubil upanje, če vam vokal ne paše vam pač ne paše...Vam tremTongue
 
 
Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2008 at 19:50
sej se ne bi rad obešal na besede, bi samo opomnu, da v eni drugi debati je biu nekdo takoj napaden, ko je omenu, da mu vokal ni všeč. ok, dejmo rečt, da ni tako lepo argumentiral, zakaj je temu tako, kot ste tukaj storili nekateri :)  
al je to heavy al death al.... sploh ni važno, to je C.D. glasba v prvem.

meni je pa timov vokal tukaj zakon. sploh njegova emocionalna širina, če bi temu lahko tako reku. z death vokalom bi pomojem težko ustvaru tako paleto občutij, ki se pomoje lepo sklada z instrumentalijo.
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 13:21
Originally posted by Sine aka Wrba Sine aka Wrba wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Sine aka Wrba Sine aka Wrba wrote:


ne morš tega rečt ...dva različna stila, dve različni perfekciji...
Vsak lahko reče kaj si misli. Seveda je fajn, če to tudi argumentira.
Tudi Tončkov je napisu svoje mnenje in jaz sem mu na to odgovoril. Saj za to pa so debate. Verjamem, da bi nekateri rajši preganjali drugače misleče in prepovedali ljudem, da pišejo svoja mnenja. Sam se s tem ne strinjam, ker ni logično. Moramo vedeti, da to lahko deluje v obe smeri, ne pa le v to, da vi nekomu prepovete, da izrazi svoje mnenje, ampak, da tudi on to prepove vam.
...In evo mojega argumenta:
Izrekel bi dve trditvi, ki se nanašata na prej omenjena benda:
- oba benda spada v žarn Death Metal, se pa zaradi širokosti žanra precej razlikujeta. V tem žanru sta oba prispevala veliko in težko se je odločiti, kateri je bojši v tem žanru.
- Death je bend, ki je definitivno šou tudi čez meje svojega žanra, ne toliko glasbeno in tematsko, ampak je zaobjel večino metal sveta. Menim, da je Death všeč več ljudem, ki jim Death metal ni všeč, kot pa Morbid Angel. Zakaj je temu, tako mislim, da ni potrebno razlagati.

Če se kdo ne strinja s temi dvemi izjavami bi bilo lepo, da napiše zakaj (i'm all ears!).


nism mislu d bote ta "ne morš tega rečt" vzelo tako dobesedno...se pa čisto strinjam s tabo...sj sm tudi sam napisu...dva različna stila, dve različni perfekciji...meni osebno so morbid angel pred death, ampak zj da bi razlagau kako so mi death zakon itd. itd. ni potrebe, kr so death oz. chuck šli preko meja death metala in še katere druge podzvrsti metala...meni osebno sta symbolic ter the sound of perseverance dve stvaritvi, ki na moji lestvici chucka držijo zelo visoko...

Ne gre za tak fizični prestop žanra (da bi šel v druge zvrsti), gre za tematski oziroma bistveni prespot. S svojo glazbo je bolj zaobjel bistvo metala kot pa Morbid Angel - in to je tisto, ki šteje.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 13:25
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Ti rabijo kaj potegniti, da ti bo všeč vokal?...:) Sicer pa,...sem izgubil upanje, če vam vokal ne paše vam pač ne paše...Vam tremTongue
Veš, da je tebi tud všeč, če ti potegne ;)

Ne gre le za vokal,  gre za napačen koncept - kot bi devu sladkor v pasulj - ene stvari pač ne gredo skupaj. Malo čudno je, da zagovarjaš to tezo, saj kot glasbenik sam veš, da vokalne frekvence ne morejo tako odstopati, od frekvenc glasbe.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 13:56
Najbolj zgrešeno pri vsem skupaj je tvoje dojemanje glasbe.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 14:35
kako lahko tok politično gledaš na glasbo? kot da je chuck predstavil svoj 4 letni načrt kako bo zaobjemal metal, potem pa dobil še par mandatov oz. je tko kot tito bil dosmrtno na položaju in buri duhove še dans. mislm da se metalci oz. death metalci mormo strinjat da je njegovo glasbeno delovanje pustilo izreden vtis, vzorec na sceno in nam enostavno more bit všeč (glede na to da so metalci ljudje ki ljubijo metal glasbo). ampak ne na račun primerjave al pa celo v nič dajanja drugih bandov! morbid angel so prav tko pustili močno sled in dali death metalu že zelo zgodaj pomen in zvok, ki ga po tem izročilu še dans potvarjajo druge skupine. kdo je bolj izoblikoval sceno je pa težko govorit ker je scena heterogena. eni so vplivali na ene, drugi na druge, na nekatere oboji. glasba obeh bandov je taka kot je, edino kar šteje pri vtisu in dojemanju je zmožnost in naravnanost tega pri poslušalcu. morm se strinjat s tonckowin glede legend. sigurno legenda more narest nekej da si zasluži ta naziv. ampak ko enkrat to si ti imena več ni potrebno opravičevat. odličen primer je metallica: okoli gre beseda, da se za metalca spodobi vsaj 1x videt ta band v živo. zato majo tudi razprodane koncerte, pa v primerjavi z morbid angel, death, megadeth, ki tudi na zadnjih albumih dajo ven visokonivojske stvari metallica prodaja drek, ker so nove stvari slabe, starih pa niso sposobni več odigrat. vmesno pop obdobje pa metalce itak ne zanima.

control denied: zakon zadeva!!! vokal mi je super, če bi že moral kej skritizirat so to določene solaže ki mi res ne grejo. še 1x, opozaram da glasba je taka kot je, vse kar šteje je poslušalčevo dojemanje.

kle bi se spomnu na besede cirila zlobca, ko smo šli s šolo na obisk k njemu in je okregal prfokso, da je grozno kar delamo v šoli - javna interpretacija pesmi... pesm je taka kot je, doživljanje je pa subjektivno in se veže z spomini, osebnostjo, kompleksi, dogodki v bralčevi zavesti...

bravo nekaterim tuki, ki ste si drznil glasbo zbanalizirat do tega, da jo gledate matematično. frekvenčno, harmonično ne gre skupi!? kaj ma to veze z glasbo? dokler ne pride do poslušalca je glasba matematično hrup, zaživi šele ko naleti na bitje sposobo emocij.

Edited by frogstomp - 21.Dec.2008 at 14:38
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 16:22
Dragi Frogi.

Ne vidim, kjer naj bi politično govoril o glazbi. Sploh pa nisem govoril o tem kako sta ta dva ebnda vplivala na druge. Torej nisem govoril o posledicah njihovega ustvarjanja ampak o pomenu njihovega ustvarjanja.

Tvoja opazka glede Cirila Zlobca je izhajala i z videnja literarne teorije, ko je pa moje a frenkvečnosti in harmoničnosti iz muzikologije. Seveda se oba videnja ne izključujeta, tako kot bi ti mogoče hotel trditi. Seveda moramo tudi vedeti, da je predmet muzikologije glazba, literarne teorije besedila, filozofije glazbe pa bistvo. Ker pa vsi ti objekti v pesmi delujejo skupaj je potrebno le prevesti iz enega diskurza v drug. Ali pa če povem povem domače: vokal in glazba pri control denied ne pašeta popolnoma skupaj.

Vsak glazbo dojema drugače - ampak jo pa vsi dojemamo tudi zelo podobno. Saj imamo podobne čutilne organe in tudi pdoobne možgane. Razlike dojemnja glazbe so torej različni, ampak zelo malo in tisti, del, ki se razlikuje je le od poslušalca (subjektivni del). Ne moremo pa govoriti le od subjektivnem delu seveda.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 17:00
A ne pašeta ker je vokal visok, kitare pa ne? Kako pa vemo, da to ni subjektivno?
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:09
Pismo, potem ne bi Warrel Dane in tisti komad od Behemoth nikakor šli skupaj, hehe.

Meni osebno Death predstavlja nekaj unikatnega. Način, kako me vsaka pesem intrigira še po tolikih letih predstavljanja je tista lastnost, ki vsaj meni dela ta bend vrhunski, da sploh odličnih glasbenikov ne omenjam (tudi Rick Rozz, hehe).

Atheist - ja, mora me potegniti za prst ;)
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:42
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

A ne pašeta ker je vokal visok, kitare pa ne? Kako pa vemo, da to ni subjektivno?
To lahko preveriš tudi sam - igraj se z gumbi na svojem ojačevalcu.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:46
Ampak, to bom ocenjeval jaz.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:48
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Ampak, to bom ocenjeval jaz.

Pa dej...nisem vedel, da je to neko tekmovanje :P
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:50
V čem?

Ali sliki ki ju ocenjujem tekmujeta med sabo? Ali pomaranče ki jih izbiram tekmujejo med sabo? Ali je rdeča boljša od rumene? Je to Grand prix du colour?


Edited by mizzi - 21.Dec.2008 at 22:53
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:54
Seveda tekmujeta, ne pa dobesedno :D
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 22:59
No tole predrkavanje prenesenih pomenov ne pelje nikamor, vseeno me zanima kako vem, da je nekaj bolje in da mi ni samo bolj všeč?
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 23:03
Nima smisla se meniti le o okusih nekoga. Menimo, oziroma poskušamo odkriti kar je tisto univerzalno.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 23:07
Saj si že odkril: "vokalne frekvence ne morejo tako odstopati, od frekvenc glasbe." Edino kar manjak je utemeljitev zakaj je to univerzalna trditev in zakaj trditev je da ne obstaja fizikalni kriterij razločitve dobre od slabe glasbe ni. Oziroma bolje zakaj obe nista zgolj mnenj. 
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 23:12
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Saj si že odkril: "vokalne frekvence ne morejo tako odstopati, od frekvenc glasbe." Edino kar manjak je utemeljitev zakaj je to univerzalna trditev in zakaj trditev je da ne obstaja fizikalni kriterij razločitve dobre od slabe glasbe ni. Oziroma bolje zakaj obe nista zgolj mnenj. 

Nikoli nisem govoril o dobri in slabi glazbi. Ti pač opredeljuješ glazbo le preko sovjega okusa - torej zakaj potem še debatiraš z menoj?
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 23:16
1. če velja vokalne frekvence odstopajo od frekvenc glasbe=>zgrešen koncept
2. ne obstaja fizikalni kriterij, ki bi služil kot zadosten pogoj zgrešenega koncepta




Edited by mizzi - 21.Dec.2008 at 23:21
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Dec.2008 at 23:17
Predlagam, da se debata preseli v nit razumevanje in doživljanje metala
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 01:04
Big%20smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 10:36
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Predlagam, da se debata preseli v nit razumevanje in doživljanje metala



a če bi bla debata v živo bi tole zvenel "dejva se poment zunaj lokala"? ;)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 15:24
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Sine aka Wrba Sine aka Wrba wrote:

ne morš tega rečt ...dva različna stila, dve različni perfekciji...
Vsak lahko reče kaj si misli. Seveda je fajn, če to tudi argumentira. Tudi Tončkov je napisu svoje mnenje in jaz sem mu na to odgovoril. Saj za to pa so debate. Verjamem, da bi nekateri rajši preganjali drugače misleče in prepovedali ljudem, da pišejo svoja mnenja. Sam se s tem ne strinjam, ker ni logično. Moramo vedeti, da to lahko deluje v obe smeri, ne pa le v to, da vi nekomu prepovete, da izrazi svoje mnenje, ampak, da tudi on to prepove vam....In evo mojega argumenta:Izrekel bi dve trditvi, ki se nanašata na prej omenjena benda:- oba benda spada v žarn Death Metal, se pa zaradi širokosti žanra precej razlikujeta. V tem žanru sta oba prispevala veliko in težko se je odločiti, kateri je bojši v tem žanru.- Death je bend, ki je definitivno šou tudi čez meje svojega žanra, ne toliko glasbeno in tematsko, ampak je zaobjel večino metal sveta. Menim, da je Death všeč več ljudem, ki jim Death metal ni všeč, kot pa Morbid Angel. Zakaj je temu, tako mislim, da ni potrebno razlagati.Če se kdo ne strinja s temi dvemi izjavami bi bilo lepo, da napiše zakaj (i'm all ears!).


in kako točno je to dobro za death metal? pozitivna lastnost zaobjeti celoten metal pomeni po drugi strani negativno lastnost, ker stvar ni več brezkompromisna.

metal se od drugih zvrsti, posebno ekstremne oblike kot so black, death metal in še nekatere, loči ravno po tem, da ga težko poslušajo ljudje katerih uho ni ozko specializirano in to je vrlina.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 18:30
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Sine aka Wrba Sine aka Wrba wrote:

ne morš tega rečt ...dva različna stila, dve različni perfekciji...
Vsak lahko reče kaj si misli. Seveda je fajn, če to tudi argumentira. Tudi Tončkov je napisu svoje mnenje in jaz sem mu na to odgovoril. Saj za to pa so debate. Verjamem, da bi nekateri rajši preganjali drugače misleče in prepovedali ljudem, da pišejo svoja mnenja. Sam se s tem ne strinjam, ker ni logično. Moramo vedeti, da to lahko deluje v obe smeri, ne pa le v to, da vi nekomu prepovete, da izrazi svoje mnenje, ampak, da tudi on to prepove vam....In evo mojega argumenta:Izrekel bi dve trditvi, ki se nanašata na prej omenjena benda:- oba benda spada v žarn Death Metal, se pa zaradi širokosti žanra precej razlikujeta. V tem žanru sta oba prispevala veliko in težko se je odločiti, kateri je bojši v tem žanru.- Death je bend, ki je definitivno šou tudi čez meje svojega žanra, ne toliko glasbeno in tematsko, ampak je zaobjel večino metal sveta. Menim, da je Death všeč več ljudem, ki jim Death metal ni všeč, kot pa Morbid Angel. Zakaj je temu, tako mislim, da ni potrebno razlagati.Če se kdo ne strinja s temi dvemi izjavami bi bilo lepo, da napiše zakaj (i'm all ears!).


in kako točno je to dobro za death metal? pozitivna lastnost zaobjeti celoten metal pomeni po drugi strani negativno lastnost, ker stvar ni več brezkompromisna.

metal se od drugih zvrsti, posebno ekstremne oblike kot so black, death metal in še nekatere, loči ravno po tem, da ga težko poslušajo ljudje katerih uho ni ozko specializirano in to je vrlina.

Kaj si hotel povedati s prvim odstavkom (sploh drugi stavek)?

Ne bi se popolnoma strinjal z drugim odstavkom. Tu menim da ne gre toliko za težavnost poslušanja kot pa samega razumevanja teme. Težavnost poslušanja zaradi specializacije je pa bolj negativna odlika kot pa pozitivna. Zakaj bi se specializiral le za površinski sluh --> iz tega bi sledilo, da slišiš pri "ekstremnih" zvrsteh le šumenje, kar bi prej veljalo za tiste ljudi, ki jim takšne zvrsti niso všeč. To je tako, kot da v "ekstremnih" stvareh prepoznaš le agresijo.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 18:40
Hotel je samo povedati, da širina ne pomeni enoznačno dobro. 
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 18:50
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Hotel je samo povedati, da širina ne pomeni enoznačno dobro. 

Kdo je pa govoril o širini? Če izpostavljaš eno stvar, ki je skupna vsem zvrstem ne boš nič slabega naredil --> ne boš nič manj "death" ali pa "thrash". Tu gre za sinergijo, ne pa zato, da se kaj zgubi v prevodu.
Upam, da kdo tu ne razmišlja na način: "ena zvrst te ful omejuje, zato mi špilamo tri zvrsti obenem oziroma špilamo svoje, ker ne vemo kaj smo" Evil%20Smile
No, čeprav je tudi zelo zbavno, če kdo razmišlja na ta način Evil%20Smile
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 20:29
ne, ne gre za sinergijo. še 1x. naj bo res, da je izpostavil skupno nit metala (sigurno ne blacka, dooma in grinda). nekompromisne zadeve z izpostavitvijo odpadejo, vsemu metalu je pa skupnega bore malo, od kitare do ritma in vokalov. če si sin črnke in belca ali po spolu obratno ne moreš rečt, da ker si pol črn zato nisi nič manj bel. ne moreš imet hkrati dolgih in kratkih las. žanrska ločitev pomeni iti v eno smer in opuščati drugo, tako smo v osemdsetih in devedesetih iz metala dobili thrash, death, malo kasneje black... dans se pa te zvrsti spet združujejo v hibride. podobno kot kit, ki ima tako kot vsa kopenska bitja preteklost v morju dans kaže zakrnele kopitarske ude, ker se je vrnil v morje, če vrjamemo evoluciji. boš poskusu s sinergijo epsko združit še pop in underground?

Edited by frogstomp - 22.Dec.2008 at 20:40
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 21:30

Nadaljujta drugje...

Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 21:34
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ne, ne gre za sinergijo. še 1x. naj bo res, da je izpostavil skupno nit metala (sigurno ne blacka, dooma in grinda). nekompromisne zadeve z izpostavitvijo odpadejo, vsemu metalu je pa skupnega bore malo, od kitare do ritma in vokalov. če si sin črnke in belca ali po spolu obratno ne moreš rečt, da ker si pol črn zato nisi nič manj bel. ne moreš imet hkrati dolgih in kratkih las. žanrska ločitev pomeni iti v eno smer in opuščati drugo, tako smo v osemdsetih in devedesetih iz metala dobili thrash, death, malo kasneje black... dans se pa te zvrsti spet združujejo v hibride. podobno kot kit, ki ima tako kot vsa kopenska bitja preteklost v morju dans kaže zakrnele kopitarske ude, ker se je vrnil v morje, če vrjamemo evoluciji. boš poskusu s sinergijo epsko združit še pop in underground?

S tabo se sploh ne bi strinjal, saj verjamem, da imajo metalske podzvrsti več skupnega, kot pa različnega. Pa ne govorim le o površniskih stvareh, kot so posamični inštrumenti. Enako se ne bi strinjal, da se nekatere stvari izključujejo. So pa nekatere stvari, ki se en dajo združiti, ker so protipolne (kot naprimer pop in underground). Pri združevanju v hibride je ponavdi tako, ampak vprašaj se ali imamo več hibridnih zvrsti ali pa nehibridnih (oziroma katerih bendov je več).
Sicer pa bi te rad še opomnil, da je prvo bil black, potem thrash ter speed in končno death - seveda pred njimi je bil še power.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2008 at 21:36
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Stratocaster View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 219
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratocaster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2008 at 19:42
R.I.P. Schuldiner. Death pa Control Denied so bli carji.
Back to Top
Mighty Hammer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3592
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mighty Hammer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2008 at 20:24
Originally posted by Stratocaster Stratocaster wrote:

R.I.P. Schuldiner. Death pa Control Denied so bli carji.


Kratko in jedrnato! Wink
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Dec.2008 at 19:22
Ja, ker so tudi njegovi komadi so bili kratki in jedrnati! Clap
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Dec.2008 at 11:39
Grindcore!!!
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2009 at 03:13
http://www.metal-rules.com/zine/content/view/254/40/
Kuul intervju z Chuckom, takoj po izzidu Fragile Art of Existence, malo po tem, ko je prišla v svet novica, da ima tumor, 1999...
Omeni tudi, da je bil najprej Warrel Dane namenjen za Control Denied plato plus še par interesantnih zadev...
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2009 at 17:48
FUCK THE WORLD
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2009 at 18:26
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Pull The Plug


meni eden boljših Death (in komadov na sploh) tako kot vsebinsko kot glasbeno

Thumbs%20Up
MacGyver je zakon!
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2009 at 19:41
zakon
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2009 at 19:12
Originally posted by Phantom Phantom wrote:

The Sound of perseverance = perfekcija?


Pika namesto vprašaja
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2009 at 19:25
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by Phantom Phantom wrote:

The Sound of perseverance = perfekcija?


Pika namesto vprašaja

The Sound of perseverance = The Sound of perfection .
. . .
Back to Top
Mighty Hammer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3592
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mighty Hammer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2009 at 20:23
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by Phantom Phantom wrote:

The Sound of perseverance = perfekcija?


Pika namesto vprašaja


Ne pika, ampak !

Thumbs%20Up
Into Glory Ride!
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2009 at 14:52
Včeraj sm gledal Death koncert iz 1998. Chuck je med igranjem kitare non-stop čekiral volume, prou stalno... Ta volume bi morali vgrajevati malo nižje v kitare, tudi mene moti in ga vsake toliko po nesreči premaknem (stišam).


Edited by Gašper Fatur - 14.May.2009 at 14:52
FUCK THE WORLD
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2009 at 15:35
jst tud ko dušim strune z mezincem tišam volume.. 

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2009 at 01:01
R.I.P Confused
+
Heavy metal
Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Oct.2009 at 10:25
http://www.youtube.com/watch?v=lwklinAXfzQ&feature=related

eni boljših in bolj zanimivih priredb.
Back to Top
Crnobog View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crnobog Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2009 at 18:47
8 let.

R.I.P. Cry
Back to Top
bostjan_death View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 29.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bostjan_death Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2009 at 19:59
Legenda še živi v naših kovinskih srcih!
R.I.P.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 492
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2009 at 20:22
R.I.P.
Good Guys Wear Black
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.