Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Aritmija & Frekvenca
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Aritmija & Frekvenca

 Post Reply Post Reply
Author
Message
exploder View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Aritmija & Frekvenca
    Posted: 18.Dec.2007 at 11:04
Razvedrilni program




Dragi nasi,

Aritmicno obdobje stirih let edinega glasbeno-informativnega tednika na TVS se morda zakljucuje. Enako se godi mladi portretni glasbeni oddaji Frekvenca, ki z zivimi studijskimi nastopi od letosnje pomladi, v okviru ponedeljkovih Glas(be)nih vecerov na drugem, dopolnjuje informativni glasbeni mozaik. Ne glede na to, da oddaji opravicujeta poslanstvo nacionalne TV, ki naj bi za razliko od komercialnih TV gledalcu ponujala izbiro in skrbela tudi za pescico z druga,,nimi interesi, se je programsko vodstvo TVS odlocilo, da javna TV glasbenih oddaj ne potrebuje, zato se z letom 2008 ukinjata tako Aritmija kot Frekvenca.

Zakaj? Zaradi nujnega sparanja TVS in slabe gledanosti omenjenih oddaj! Ob pavsalnih programskih zakljuckih pa se o ozadjih, ki pogojujejo rezultate oddaj za odpis ne govori. Macehovski odnos TVS do urbane kulture z »manj komercialno glasbo« in posledi,,no »low budget« oddajami brez promocije, smo ustvarjalci morali vzeti v zakup. Ampak tako tudi argument ,,paranja ne zdrzi – z ukinitvijo Aritmije in Frekvence bo TVS presneto slabo na financnem dobicku.

Ocitki s strani glasbenikov (kot tudi gledalcev-ljubiteljev glasbe) na racun pomanjkanja prostora za glasbo na TVS so bili ze prej upraviceni, saj TVS ne premore niti izvedbeno enostavnega prostora za predstavljanje glasbene videoprodukcije. Ob ukinjenih Videospotnicah, Sobotni noci, letos pa se Izza odra ter Koncertov, sta Aritmija in Frekvenca v svoji majhnosti (tako financni kot produkcijski) se zadnji glasbeni oddaji na TVS, ki pokrivata aktiven, predvsem pa kreativen glasbeni prostor. Zanima ju sporocilnost glasbe, ki jo predstavljata z objektivno kriticno distanco in je ne izkoriscata v zgolj razvedrilne namene.

Res da se oddaje namenjene glasbenikom in ljubiteljem glasbe ne morejo kosati z dometom »paradnih« oddaj na TVS a dejstvo, da javna TV v prihodnje ostaja brez glasbenih oddaj, pomeni ignoranco in zavra,,anje stevilcno sicer manjsega a zato zahtevnejsega, bolj kriticnega in posledicno pronicljivejsega kroga kulturne druzbe; od alternativnih rock kultur, punka, metala pa vse do elektronske glasbe, hip hopa, etna in jazza. Ob tako eksplicitnem programskem ciscenju in »turboizaciji« programa pac tezko ostajamo pohlevno tiho!

Ce tudi tebi ni vseeno, bomo veseli tvojega odziva (aritmija@rtvslo.si in frekvenca@rtvslo.si) z mnenjem ali pa zgolj glasom - podpisom za ohranitev glasbenih oddaj na TVS (zbrana mnenja bomo v vednost predstavili odgovornim), sicer pa naj bo to na,,e pisanje zgolj v vednost in na znanje, da smo ustvarjalci omenjenih oddaj delali s srcem in odgovornostjo do kvalitetnega razvoja doma,,ega glasbenega prostora.

Hvala za sodelovanje in upajmo na boljse case ,

EKIPA ARITMIJE IN FREKVENCE:

- Katarina Cas - voditeljica Aritmije
- Toni Cahunek – redaktor, voditelj Frekvence in novinar
- Mitja Novljan – reziser
- Miha Salehar – kolumnist in novinar
- Luka Zagoricnik – kolumnist in novinar
- Miroslav Akrapovic – redaktor in novinar
- Maja Pavlin – urednica in scenaristka
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 13:38
sm glih gledu včeraj....jst sicer načeloma podpiram take oddaje čeprov majo kake mim izjave glede metalcev npr. včeraj so prjavli da so noctiferia začetniki metalske subkulture pri nas

samo ne vidm pa neke blazne potrebe da bi se 'alternativa' vrtela po tv-ju...glede na to da je publika teh zvrsti bol ko ne drugačna kot mainstream ki buli musko na tv-ju, se mi zdi mal bedasto predvidevat da to počnejo tud alternativci. naj se poslužijo tud alternativnih možnosti objavlanja, recimo webzine ali pa kar dajanje oddaj na net, da jih loh vsak gleda ko in kakor mu paše. ne razumem pa tud fore, da kljub nizki gledanosti oddajata 2 oddaje ki si dokaj skačeta v zelje
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 15:22
Aritmija in Frekvenca naj bi predstavljali alternativno sceno? Nigga please.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 15:32
Se popolnoma strinjam s Play2kill, cheprou je lepo vchasih kej "domachga" na TV vidt, se v "alternativi" zadeve shirjo "alternativno"... Sm pa glih dns razmishljala o kakem internetnem radiu - z dostopom na Paranoidu..., ki bi vrtel slo sceno... pa se nism namenla tega na forum napisat, ker sm si rekla: mrbt pa to zhe je, sam da ti tega she ne vesh... ker res nism tolk v tem internetu, pa tu... :)))) ajdi

Edited by PiWi - 18.Dec.2007 at 15:33
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 17:20
ni se mi lubl brat, sm pa vidu uspodi napisan KATARINA CAS

SHE IS HOT!
Back to Top
Gastrofox View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 30.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gastrofox Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 17:46
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

ni se mi lubl brat, sm pa vidu uspodi napisan KATARINA CAS

SHE IS HOT!


Razlog, da gledam aritmijo
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 17:57
tut manjšine niso večina, pa morajo bit zastopane na nacionalni tv, zato ker je javna in se financira iz proračuna. a ni tako? ste sfalili point.
če ne pa tudi js ne gledam teh oddaj.
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,30.0.html
Back to Top
exploder View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 21:29
gre pac za to, da ta oddaja itak ni nevemkak financirana, enkrat na tedn je, promovira slovenske bende in dogajanje na slovenskih tleh, ponavadi tut kaj pokritizirajo in podobno.  tak da z ukinitvjo nebi kaj dosti prisparali.

v glavnem mislim da je ena izmed redkih dejansko koristnih oddaj na tvs pa ce le mam cas, si jo ogledam.

in ja, manjsine bi mogle bit zastopane na nacionalki ker vsi placujemo davek ne.

drugace bi mogli ukinit tut tiste neke oddaje z narodnjaki ( z ovimi hardcore narodnjaki) ker njih tut majnšina poslusa. :)

ja, katarina cas je hot Big%20smile


Edited by exploder - 18.Dec.2007 at 21:30
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2007 at 21:49
Najbolje bi bilo da bi imeli raperji, metalci, raverji,... vsak svojo oddajo. Ali pa da bi vsak teden pokrivala ena eno področje. Tako bi se celo kdaj vsedel za TV. Ne pa da je vse skupaj namiksano in ne vidiš skoraj nič uporabnega zase. Jazzerji so kolikor sem spremljal bili kar dostikrat na Sobotni noči(če še obstaja).
Katarina Čas je hot.


Edited by devlin - 18.Dec.2007 at 21:49
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 08:12
:))))))))) jz sm tud najprej zagledala Katarina Chas... in tko nad glavo vprashajchki: Kdo je zhe to??? :))))))) Drgach pa ja, Tancha mash point, sam vseeno zame ni nevem kaka izguba tale oddaja oz. oddaji, po pravici povedano prvich sploh slishm zanju, tako da... kar se mene tiche ni blo uchinka od njih... informacije do mene ochitno pridejo po drugih kanalih... drzhavni dnar in njegova poraba,pa... no koment
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 10:57
no, js televizije skorajda ne gledam, še manj rtvslo, še najmanj pa poznam vse oodaje, hidak in tako, pa to še ne pomeni, da bi jih mogli ukint Wink. oz. če bi bila moja gledanost kriterij, zarad mene lahko tut ne obstajajo. js vem, da je za vikend na slo sama govedarija. pa bi lahko blo kaj bolj pametnega. recimo, še za koga drugega. sobotna noč recimo. vsebina oddaje je pa neki drugega. to je pa problem ustvarjalcev. tko da zame OSEBNO tudi oddaja ni neka izguba, sem vedla da obstaja in to je blo vse. za JAVNO tv je pa le mogoče izguba. no sej, sem zdej pol ure porabla da sem sploh moje geslo pogruntala, samo da sm ta post sem prlimala :P
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,30.0.html
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 12:03
Če že na RTV-ju znižujejo stroške, naj Časovo odpustijo in naj dajo neko novo neznano voditeljco... Tista drolja pa itak zahteva tak honorar da zadevo zagotovo naredi neprofitabilno. Kakšno mlado v stilu Vanesse Warvick pa bo!
 
Drgač pa mislim da Katarinca pobere več dnarja kot obe snemalni ekipi skupaj.
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 12:08
za javno tv je izguba.Thumbs%20Down
vse dobre oddaje treba skenslat da bo kmetija pa nazdravje pa podobn sranje gor.Dead

jst sm ta1 muzikalne stvari widu glih kle na slo1,2 ka sm biu mulc widu na tvslo.body count,nofx,metallica,maidni,queenm,whatewa hehe blo je dost
ok ni glih metal sam sm pa pol widu headbengres ball.
pa sobotna noč ka je mela res zakon koncerte.

taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 12:19
Hja, vazno, da imamo cez vikend dopoldne Ozare, zvecer pa neizvirne povprecne kvazi zabavljace.Vazno je, da imamo porocila za zamejce (ok, proti temu nimam nic, da so) ki so po kvaliteti en navadn soder in seveda, vazno je da je vec kot pol dneva nas preljubi Info kanal... bravo TvSlo, fenomenalni ste! Obvladate svoj posel basanja denarja v zepe in jamranja: Mi nimamo pa nic, smo revcki, cestitke tudi ob uvedbi reklam (se dobro, da nimamo saj 5 komercialnih televizij).
Ampak, konec koncev, vazno, da mi veselo placujemo narocnino (vedno visjo), dobimo pa vedno manj. Koncno se je tudi nas "nacionalni ponos" pridruzil toku kapitalisticnega obratovanja sveta...
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 14:07
tut komercialni kanali so vedno bl za drek stukat.. Confused komplet.. se dobr, da mi teve kuha mulo v kotu skrit.. Thumbs%20Up
drgac pa vivat rekatolizacija in podebiljenje medijev!!Evil%20Smile
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 17:18
Originally posted by devlin devlin wrote:


Najbolje bi bilo da bi imeli raperji, metalci, raverji,... vsak svojo oddajo. Ali pa da bi vsak teden pokrivala ena eno področje. Tako bi se celo kdaj vsedel za TV. Ne pa da je vse skupaj namiksano in ne vidiš skoraj nič uporabnega zase. Jazzerji so kolikor sem spremljal bili kar dostikrat na Sobotni noči(če še obstaja).Katarina Čas je hot.


to ja...k pr tej aritmiji nikol nis vedu kaj bo na sporedu...pa še to: metal naj dela metalski novinar, ne pa da potem neki kvazistrokovnjaki delajo poc iz stvari k jih ne poznajo
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 17:33
Kolikor se spomnim Aritmije se je v njej vedno pojavil nek artfag v neki temačni kleti, ki je s velikimi kvazi intelektualnimi besedami komentiral/kritiziral razne stvari na 'sceni'. Koga misli, da zajebava?
Ufff, če ukinitev teh oddaj pomeni, da se ta sljuz ne bo nikoli več pojavila na televiziji, potem TOTAL SUPPORT za ukinitev teh oddaj iz moje strani. :]
...separation of delusion and cum...

Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 18:04
Jebatga, saj ste glasovali ZA bolj kvalitetno javno televizijo na referendumu oz. niste glasovali proti. Zdaj so se pač znebili nekvalitetnega šodra Tongue
Back to Top
exploder View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2007 at 20:40
ah ja..
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.