Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Kompjuthor stuff mkII
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kompjuthor stuff mkII

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678>
Author
Message
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2012 at 17:29
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Js sem ti mislil svetovat backup, sam sem predvideval, da si že šel čez to, pa ni ratalo, saj je to neka očitna izbira na začetku :)

Ok, zdaj pa js...kupujem poceni oz. recimo solidne kompjutr zvočnike, pa nekako trenutno kolebam med dvema izbirama...verjamem, da se še da najti kaj boljšega v tem cenovnem rangu, sam kaj ko sovražim naročanje elektronike iz tujine, in pol izkoriščanje potencialne garancije, ki se lahk precej zalomi. Genius so dobrih 50 €, Logitech pa 80€...zanima me predvem če se kteri bolje odnesejo pri poslušanje trših zvokov, pa nasplošno bi se odločil za tiste, ki so superiorni, kar se tiče kvalitete zvoka. Glede na 30€ razlike bi rekel Logitech, sam nwm, mogoče pa je ta razlika sam zarad firme :) Ima mogoče kdo kake izkušnje z njimi, oz. se na slošno spozna na to?


Genius SP-HF 1800A


Logitech Z523



Omenjeni logitechi majo bolj ghetto blaster zvok, vsi cenejši 2.1 sistemi pa samo grmijo in šrkipajo, vmes pa ni nič:)
Moj predlog gre JBL Duet II (okoli 50€ tudi) ker mi igrajo nekoliko bolje kot omenjena sistema. Ali pa katerikoli Altec Lansing v tvojem budgetu. Je pa to odsebno mnenje. Pri meni pa je tako, da.. Logitech in Genius nikoli več.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2012 at 19:16
Po mojem se splača razmisliti tudi o nakupu solidnih slušalk namesto računalniških zvočnikov.
Dobiš več 'zvoka' za manj cekinov.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2012 at 21:09
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Js sem ti mislil svetovat backup, sam sem predvideval, da si že šel čez to, pa ni ratalo, saj je to neka očitna izbira na začetku :)

Ok, zdaj pa js...kupujem poceni oz. recimo solidne kompjutr zvočnike, pa nekako trenutno kolebam med dvema izbirama...verjamem, da se še da najti kaj boljšega v tem cenovnem rangu, sam kaj ko sovražim naročanje elektronike iz tujine, in pol izkoriščanje potencialne garancije, ki se lahk precej zalomi. Genius so dobrih 50 €, Logitech pa 80€...zanima me predvem če se kteri bolje odnesejo pri poslušanje trših zvokov, pa nasplošno bi se odločil za tiste, ki so superiorni, kar se tiče kvalitete zvoka. Glede na 30€ razlike bi rekel Logitech, sam nwm, mogoče pa je ta razlika sam zarad firme :) Ima mogoče kdo kake izkušnje z njimi, oz. se na slošno spozna na to?


Genius SP-HF 1800A


Logitech Z523



Omenjeni logitechi majo bolj ghetto blaster zvok, vsi cenejši 2.1 sistemi pa samo grmijo in šrkipajo, vmes pa ni nič:)

Moj predlog gre JBL Duet II (okoli 50€ tudi) ker mi igrajo nekoliko bolje kot omenjena sistema. Ali pa katerikoli Altec Lansing v tvojem budgetu. Je pa to odsebno mnenje. Pri meni pa je tako, da.. Logitech in Genius nikoli več.


Sicer sem že pred tem postom bil nekako odločen, da vzamem te Genius, tko da si bom verjetn težko premislil...najprej sem bil prepričan v Logitech, sam pol mi je en tip, ki jih ima ali jih je imel rekel, da imajo precej muddy bass, pa da ne dosežejo nekih višin al kaj mi je vse našteval, in mi je svetoval, da vzamem Genius...bral sem tud neke recenzije, ki ji kar hvalijo, sicer pa kako komu. So mi pa tud estetsko nekako bolj pri srcu kot una ogromna subwoofer krava in pa dvoje korenčkov...sem pa mal počekiral te Duet in pa Altec...in ne bi rad zvenel nazadnjaško ali pa kakorkoli omejeno, sam mi ta futurističen izgled nekako ne potegne...bi preveč izstopali v moji sobi :D...pa rabil bi nekaj mal bolj robustnega kot je to...še je mogoč kak predlog v tvojem repertuarju, ki je vizualno bolj klasične oblike? Big smile 

...slušalke pa pridejo, ko bo dopuščal buđet (vsekakor pa rabim zvočnike, saj si ne morem predstavljati, da bi par h na dan imel na sebi nekaj takega...pa ne morem si privoščiti, da bi se totalno odklopil, in nč slišal, kaj se dogaja okoli mene)...dans je padla razor miška in podloga, drug teden zvočniki, pol pa še slušalke, če bo ostalo kaj cekinov :)

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2012 at 11:56
Hja, lepih računalniških zvočnikov pač ni: ) Tako da nimam predlogov. Sicer pa, če si odločen za tiste Geniuse potem te ni kaj za prepričevat.

Slušalke so fajn, ampak.. potegnejo za sabo stroške tako kot zvočniki. Predojačevalec, DAC.. $$$
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2012 at 17:01
Ok kul, če pa bi imel mal večji budget, pa so mi bili priporočeni Klipsch ProMedia 2.1 THX, tko da za zdaj se bom zadovoljil z šrotom, če pa bo kdaj mal več pod palcem za take igračke pa vem v ktero smer razmišljat :)
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2012 at 21:14

Ok...pred 3 dnevi sem se vdal pod pritiskom ikonce windows updejta tam v orodni vrstici...sicer sem nekaj zasledil, da s piratskimi verzijami naj ne bi delali tega, saj windows z vsakim updejtom namesti neko zaščito, tko da sem zdaj mal najebal...ko sem naložil sedemko sem vse zrihtal z RemoveWat, tko da sem mislil, da sem varen, zdaj pa, po tem updejtu pa mi kaže uno v desnem spodnjem kotu "Windows 7, Build 7601, This copy of Windows is not Genuine"...tko da sem hitro znova zlovdal RemoveWat, ta pa ni laufal, saj je kao Wat že odstranjen...pa tud nek windows loader ni delal, tko da sem zdaj rahlo v temi (ne sam na namizju :p)...seveda sem poguglal to zadevo, in našel neka navodila, sam ta navodila so stara že kako leto, meni pa se je to zgodilo pred 3 dnevi, tko da ne vem če še je to aktualno, čeprav so navodila za odpravo tega "Build 7601". Namreč meni se je ikonca za updejt pokazala nedavno, tako da me malo čudi, kako bi bil v takem zaostanku.

A?

Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2012 at 23:14

Rabiš oz cukni Windows 7 loader extreme edition. Inštaliraš, zaženeš pol pa sam zrihta. 1x/2x znova zažene in to je to:) Js tudi zafukal apdejte pred leti. Cuknem ta RemoveWat. Kurac. Nič pomagalo. Vprašam kolega ki se v nulo spozna na kompe. Mu povem kje je težava, mi pove za program in sem zrihto takoj:)

KB971033-tega updejta se izogibaj oz ga ne updejtaj.... Ta je za licenco...

Nomen est omen.
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Apr.2012 at 03:19
Windows.7.Loader.v2.1.2-DAZ       ......tega si dej dol pa bo vse ok! Js sm s tole stvarco legaliziral predinštalacijsko verzijo win7 ki je potekla po 60ih dneh! This thing is awesome!Sam ja windows validation updejta ne dljaj seveda...btw to je blo že pri Xp-jih  Shocked
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Apr.2012 at 09:09

Jaaaaa, ratalo Big smile...hvala obema Hug...res da je malo trajalo, ker najprej sem probal oba, ni noben deloval, nato sem komaj skapčal, da moram najprej odstraniti Wat (od removewat)...za tem sem najprej probal ta običajni lovder, ki začuda ni deloval (kdo ve zakaj :D), pol pa sem še končno zalaufal extreme edišn, ki pa je razrešil vse windows tegobe.

V zahvalo en avtoportret Tongue

 
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Apr.2012 at 10:40
Samo da ti je rataloClap
Nomen est omen.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4870
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2012 at 19:34
Občasen problem:
vsake tolko (recimo 1x na 10 dni), mi komp zmrzne in se na ekranu pojavijo navpične raznobarvne črte. Za normalno nadaljevanje z delom, ga moram resetirat na gumb...

Ko do tega bizarnega pojava pride, ne delam na računalu nič posebnega... al pišem kak mail, al kak post na paranoidu...

kak nasvet morebiti?


Edited by Mitja M.J. - 17.Apr.2012 at 19:36
MacGyver je zakon!
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2012 at 20:11
Kere windowse maš?
Nomen est omen.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4870
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2012 at 20:18
7 piratske, delujejo že kako leto ali dve brez posebnosti... no, zadnje recimo 3 mesece pa ta hec...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2012 at 22:02
Rami, napajalnik ali grafična. 

Za rame se najdejo razni testerji ali pa ročno odstranjevanje modulov, če jih je več.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4870
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2012 at 23:43
Bom preizkusu, hvala.
MacGyver je zakon!
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2012 at 08:45
Js sem imel podobno težavo, vendar se je pri meni dogajalo pogosteje...tko par krat na dan. Ram tester ni pokazal nobene napake, tko da sem reskiral nekaj cekinov in ga nesel na servis. In vzrok? Zaprašenost, ki je onemogočala grafični (mogoče še čemu drugemu) normalno delovanje :)...sem pa tud mel prave mavrice in severne sije na ekranu hehe.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4870
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2012 at 09:43
Malo mi je tečno odpirat kišto, kr je še pod garancijo. Po drugi strani ga na servis mirne duše glih ne morem nest, kr bojo vidli piratske winse in bojo takoj rekli, da je 100% to vzrok za napako. Sem malo v precepu kaj naredit. Pa s servisi imam itak katastrofalne izkušnje. Nikoli nič ne najdejo... moram potem vedno sam s stricem guglom reševat sranje... no, vsaj neke smernice ste mi dali. Se bom najbrž kar sam lotil kirurškega posega (pa Carcass si bom gor dal, bo bol v stilu:) 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2012 at 16:05
Hej. No ni problem, kot tak, ampak bolj prošnja za nasvet.
Do zdaj se namreč še nikoli nisem ukvarjal z a) izbiro internetnega ponudnika in b) vzpostavitvijo wireless dostopa.
Reč je namreč sledeča: s punco se seliva v manjhno stanovanje, imela pa bi wireless internet, da se ne mučiva s kabli (imava vsak svoj laptop).
Kar se ponudnika tiča siola ravno ne bi, ker imam kr slabe izkušnje, zdaj se pa odločava med amis in t2. Samo internet, brez tv, telefona ali česa podobnega. Kaj priporočate?
In drugič: na kaj naj bom pozoren pri nabavi wireless routerja? Kot pravim, se s tem kosom opreme še nikdar nisem ukvarjal in mi ni kaj prida jasno njegovo funkcioniranje.
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2012 at 18:23
a) Imam T2 in je kar zanesljiv. Malo poglej kateri ponudniki so cenovno najugodnejši.
b) Jebeš wireless, kabel forever. Razen če dosti premikaš laptop po stanovanju.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2012 at 21:25
Če ni optike, vsi providerji delajo preko bakra od Telekoma, ki je najšibkejši člen verige... ostalo so nianse, večino cajta vsi delajo enako OK. Tko da v tem primeru glej samo na ceno. Če je optika, sploh ne bi smelo bit večjih razlik v kvaliteti napeljave, zato glej samo ceno :)

Pri wirelessu nikoli ne morš zgrešit z linksys wrt54gl, če ga še delajo. Men pokrije celo bajto (dela tudi preko pol metra debele stene, ki loči bajto od prizidka + eno debelo plato vertikalno dol)
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2012 at 20:20
Hvala za nasvet!
Ravno ta router mi je padel v oči, ko sem malo brskal po neki spletni prodajalni.
No še eno vprašanje. Cenik t2 (http://www.t-2.net/ceniki/internet/dostop-vdsl)ima dve opiciji, zdaj pa me zanima kaj pomeni 'polno razvezani dostop' in kaj 'skupno razvezani dostop'?
Oh, in še nekaj (ja, vem, ampak res še nisem nikoli tega delal, tu pa tudi nimam koga, ki bi mu težil v živo :D): stanovanje sicer ima telefonski priključek, vendar ga prejšnji uporabnik ni uporabljal. Ne za telefon, ne za interent. Bo potemtakem treba tudi kaj telekom klicariti. Stroški?
Hvala še enkrat!
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jun.2012 at 14:13
V nosilcih ekrana mojega laptopa je očitno nekaj (dokončno) popustilo in zaslon ne stoji več pokonci ampak se prosto suče okoli osi (se zapre).

Na internetu sem našel ogromno napotkov kako stvar popravit. Ali imam po vašem mnenju dobre možnosti, ali naj raje nesem na servis, glede na to, da:
a) sem računalnike že sicer nekajkrat odpiral ampak predvsem zato, da bi sčistil ventilator ali menjal RAM - baš nek strokovnjak za njihovo drobovje pa nisem ...
b) nevem, kaj točno je narobe (nič ni vidno počenega, zlomljenega)

No, če se je že kdo ukvarjal s tem ... ? :)

edit: eeeeeeeeeh zlomljeni nosilci za ekran; tam pri vrhu sta šla pri obeh nosilcih 2 šraufa v maloro.


edit 2: ropotarnico sem obrnil na glavo in našel zakovice pravšnje velikosti; porihtal nosilce z njimi in ekran je spet pokonci kot se za ekran spodobi.Approve
odgovora na vprašanje torej nekako ne rabim več ...


Edited by rožica - 24.Jun.2012 at 22:04
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4870
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2012 at 20:44
Originally posted by (((OdiumNostrum (((OdiumNostrum wrote:

Js sem imel podobno težavo, vendar se je pri meni dogajalo pogosteje...tko par krat na dan. Ram tester ni pokazal nobene napake, tko da sem reskiral nekaj cekinov in ga nesel na servis. In vzrok? Zaprašenost, ki je onemogočala grafični (mogoče še čemu drugemu) normalno delovanje :)...sem pa tud mel prave mavrice in severne sije na ekranu hehe.

napaka se je zgostila... pol mi je zakuhalo in sem poskusil tvojo varianto. Bilo je res prašno tam not (pa 30C v sobi najbrž tudi ne pomaga pri hladitvi računalovega drobovja). Sem vse lepo posesal in zaenkrat deluje BP, upam da je bila res zaprašenost... naj čas pokaže. 

Hvala.
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Aug.2012 at 22:52
Queščn: Moja grafična geforce 9500 gt se počasi stara in malo razmišljam, da bi jo zamenjal. Drugače se je njena sposobnost občutno zmanjšala odkar sem nabavil komp, čeprav je bila nekaj mesecev nazaj spucana in namazana, se pregreva CPU, tak da možno da bo treba menjati tudi še kaj drugega. Ampak nekak sem se vpičil tudi v to, da bi menjal tudi grafo.

Špilam v glavnem bolj nostalgične starejše zadeve ala fallout 3, San andreas, Brothers in arms.... denarja pa nimam baš preveč, zato me zanima če bi se dalo za oko 100 evrov dobiti kakšno zadevo - komot tudi rabljeno, ki bi vse to prebavljala brez problemov, pri srednjih nastavitvah pa tudi kako modernejšo stvar ala New Vegas, Skyrim,.... Sicer že malo delam raziskave ampak me vseeno zanima, kakšen model bi mi predlagal kdo, ki malo bolje pozna hardware, tak da se še malo ozrem po Bolhi in štacunah.  -Oziroma če mislite da naj za toliko kolikor mislim vložit raje obdržim trenutno in jo malo bolj redno pucam ter mažem, pa pozabim na novejše špile.

Moja kišta pa je AMD 64 X2 dual, core 6000+, 3.11 GHz, 2GB ram.

Tenks.








Edited by devlin - 31.Aug.2012 at 22:58
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 09:49
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 11:11
Problem je vrjetno v tem, če zamenjaš en del se prične verižna reakcija ,da ostali so prešvoh da bi ga podpirali in na koncu narediš nov komp!

Edited by EndZeit - 02.Sep.2012 at 11:11
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 11:14
Jp. Moram sicer še malo povprašat par bolj izkušenih kolegov iz foha ampak se mi zdi, da bo šlo brez ekscesnih menjav hardwarea. Drugače bom pač pozabil na tole in vzel za 60 evrov 430ko. A mače je tvoje ali je kar tako, ker je kul gif?


Edited by devlin - 02.Sep.2012 at 11:15
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 11:33
Random internet najdba :D Moj maček se sploh ne premakne :D
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 11:46
Kolikor sem zdaj preveril kompatibilnosti bi moralo iti brez problema, edino kaj rama bi še lahko dodal... ni pa mus. Mislim da bom kar 550 Ti vgradil, pa bo za dolgo časa mir.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
WD-40 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Apr.2009
Status: Offline
Points: 360
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WD-40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 12:02
Originally posted by devlin devlin wrote:

Thanks for help, sem se odločil za malo dražjo varianto vseeno :-)

http://www.mimovrste.com/artikel/2630097330/graficna-kartica-asus-geforce-gtx-550-ti-1-gb-pci-e-engtx550tidc-di-1gd5

mal premocna varjanta za tvoje specifikacije ki si jih zgori omenu. sej delal bo lepo, brez problema vendar bo polovica moci moci te graficne kartice ostala neizkoriscena. procesorja pa rama v kisti je premalo za polni izkoristek tele graficne. je mal skoda dat denar za tole, ce ne nameravas nadgradit kompa.


jst mam podobno situacijo:

komp -> dual core E6600 @ 3.07GHz  4GB RAM

graficna -> asus AMD HD 6770 (isti rang kot tvoj link)

pa ni tapravga izkoristka. graficna se komaj spoti, mogla bi pa svicat ko konj :D tako da sem se odlocu zamenat ram na 8gb in pa procesor bom dal kolegu mal navit ;) ce se pa skuri pa jebiga novo maticno plato pa nov procesor pa bo mir za kar nekej casa

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2012 at 14:01
Tenks za napotek. Itak sem šel še enkrat skozi, pa videl, da imam prešvoh napajalnik zanjo, tako da bom res izbral cenejšo in šibkejšo varianto, ker ne mislim kompletne mašine na en mah menjati, za tisto kar jo jaz nucam pa bo tudi dovolj. Edino rama bom še nekaj dokupil s časom.
Skyrimu ipd najbrž še dolgo zavestno ne bom lezel blizu, ker me včasih v kak frp preveč potegne, pa mi je škoda izgubljati cajt.

Kot zanimivost sem pa našel štacuno, kjer jo imajo za neverjetnih 115 evrčkov, če še koga z boljšim kompom srbi menjat. http://www.agt.si/racunalniska-oprema/graficnekartice/asus-gtx-550-ti-curectcu.html


Edited by devlin - 02.Sep.2012 at 14:28
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2012 at 12:18
Kaj je sploh point novejših, boljših grafičnih ? Včasih si imel lahko večjo resolucijo, danes pa če imaš lcd monitor ne vem kolk ti boljša grafična pomaga ?
A se kaj hitreje, tekoče filmi rolajo ?
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2012 at 13:44
Eh, fora teh grafičnih je danes samo v igrah in ničemer drugemu več ali manj.

Edited by devlin - 03.Sep.2012 at 13:45
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Sep.2012 at 20:37
Menjava drobovja uspešna, sedaj mi za grafiko skrbi tale mrcinica. http://www.mimovrste.com/artikel/2630006017/graficna-kartica-gigabyte-geforce-gtx-550-1-gb-pci-e-gv-n550wf2-1gi

Tenks za pomoč pri nasvetih.


Edited by devlin - 12.Sep.2012 at 00:04
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2012 at 18:34
nism še zasledil v tej debati teme okrog programov za zaščito in čiščenje sistema in registra,zato me zanima katere programe uporabljate in mnenja plus če ima kdo kakšne good izkušnje s kakšnim zastonjskim programom 
Metal on metal Never will die

Parties and concerts

Keep it alive

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2012 at 18:49
Meni se kot zastonj antivirus zdita avast in avira kar okej. Kar se čiščenja ostalih sumljivih stvari tiče me pa isto zanima kaj bi bilo zastonj in razmeroma ok.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2012 at 18:58
za čiščenje uporabljam  avg pc tuneup,pa zaenkrat kr vredu se ga da z crackom dobit na partisu,ampak bi rad preizkusil še kaj boljšega novega.Drugače pa kakšen mesec nazaj izvedu za NoVirusThanks sam od njih poskusil to zadevo-Hijackhunter imajo pa kr veli zastonjskih zadev,ampak meni to ne nekak ne deluje najbolj sigurno
Metal on metal Never will die

Parties and concerts

Keep it alive

Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2012 at 22:10
CCleaner, doh Big smile
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2012 at 09:01

Ima  mogoče kdo kake izkušnje z Acer in pa Asus prenosniki? Svoj spisek za nov laptop sem nekako skrčil na ti dve firmi, natančneje na dva modela, ki imata skoraj identične komponente pri identični ceni. Asus ima le 2 GB rama več (6GB vs 8GB), to pa je, mislim da, tudi to. 

Majhna razlika je še edino v grafiki, Geforce GT 630M  vs GeForce GT 640M.

Sem vprašal za mnenje serviserja, ko sem vsak drug mesec vlačil na servis svojga sedanjega HP-ja, in je dejal, da bi on osebno raje vzel  Acerja, saj zadnji modeli slovijo po izjemno kvalitetnih komponentah, pri Asusu pa da baje dobiš največ za tak denar, vendar niso tko izpiljeni. 

Tko da njegovo "strokovno" mnenje pomeni precej, sam je vseeno dobrodošel kak komentar zadovoljnega Asus ali Acer uporabnika. Wink

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2012 at 09:12
Imam ko zemlja starega Acerja. Meni je cool. Robusten, zanesljiv, za tisto kar ga nucam perfekten. Edino zaradi baterij so jih včasih kritizirali, ker so baje komu ful hitro šle, meni je delala - oziroma še vedno dela okej, ne vem pa kako je danes z njimi. 

Edited by devlin - 18.Sep.2012 at 09:13
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2012 at 20:31
Je  tu slučajno komu jasno zakaj meni zaslon na prenosniku ob večji resuliciji pri nagibu zaslona naprej oz. nazaj in tudi,če ga pustim primiru,postane modre barve oz.takšne modre odtenke dobi,potem pa malenkost zaslon pramknem je pa vredu slika.Zanimivo je pa to,da na manjši resuluciji dela pa normalno,ne glede na nagib.Prenosnik je star 4leta grafična je ati radeon hd 3200,driverje za grafično pa sem posodobil par dni nazaj.Se vnaprej zahvaljujem za vse odgovore!
Metal on metal Never will die

Parties and concerts

Keep it alive

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2013 at 14:44
Če je še aktualno.. Najprej dol vrzi driverje, pa poskusi če zi z native windows driverji (standard VGA Controler) deluje normalno.

Ponavadi pa je to posledica slabega kontakta na VGA kablju.

No, pa še nekaj aktualnega.. ma še kdo dobre izkušnje z SSD-ji?
Jaz sem si zadnjič privoščil enega (sistemski disk shodil po šestih leti), pa sem presenečen. (pa tudi cene so ratale normalne).
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
plecocicho View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jun.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1521
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plecocicho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2013 at 20:02
Zdravo,odločam se za nakup tabličnega računalnika. Prioriteta mi je multimedija, brskanje po netu in branje pdf in e-book knjig. Če me ne bi motil premali ekran pri Nexus 7, bi odločitev že zdavnej padla. Nexus 10 je sicer spica, sam bo verjetno pri nas res imel ceno 500+, toliko pa nočem dati. Izbiram med naslednjimi: prestigio 9,7/Acer iconia a210/Lenovi ipad A210/ galxy note 10,2? Kaj menite o Yarvik XENTA 10ic tab 10-201, slednjega prodajajo o Harvey Nomrmanu? Katero tablico priporočate za budžet do 330 evrov recimo? Prestiogio je dal ven še tole:http://trgovina.mercator.si/tehnika/racunalnistvo-in-foto/racunalniki/tablicni-racunalniki/tablicni-racunalnik-prestigio-pmp7100d3g-duo-16-gb-590162

Following our will and wind we may go where noone has been
plekokiko
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jan.2013 at 21:32
Vse te tablice so zelo tam/tam, vsaj po mojih izkušnjah. Najbolje narediš če greš v kakšno bolje založeno trgovino da vidiš kako se obnaša ena ali druga. Na vsaki se najde nekaj kar človeka zmoti:)

Za ta denar mogoče tudi rabljen iPad 1 ni slaba izbira.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2013 at 17:16
Originally posted by Pero Pero wrote:

Če ni optike, vsi providerji delajo preko bakra od Telekoma, ki je najšibkejši člen verige... ostalo so nianse, večino cajta vsi delajo enako OK. Tko da v tem primeru glej samo na ceno. Če je optika, sploh ne bi smelo bit večjih razlik v kvaliteti napeljave, zato glej samo ceno :)

Pri wirelessu nikoli ne morš zgrešit z linksys wrt54gl, če ga še delajo. Men pokrije celo bajto (dela tudi preko pol metra debele stene, ki loči bajto od prizidka + eno debelo plato vertikalno dol)


nice info... za ene 25 eur se ga da dobit, kakor čekiram. Ravno neki tazga bi rabu, ker hočem prek wirelessa studijski komp povezat z enim v sosednem prostoru, k je na netu.

Am - eno vprašanje za internet & komp g33ke.

Na enem od računalnikov, k ju imam na netu, mi na fb ne dela embeded youtube (na youtube strani dela normalno) - tudi ostali playerji delajo normalno (reverb, soundcloud...)

Je problem v mozzila + flash player? ali kje drugje?

ja vem - mozzila sux - sam jst sm se je navadu. Imam na vseh 3 kompih tudi chrome, pa se mi ga ne da uporablat, ker sm se navadu na zillo.


Edited by Wind Carrier - 07.Feb.2013 at 19:12
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2013 at 19:57
Čist noben video ti ne špila al samo nekateri? Mogoče je kakšna fora v HTML5 (http://www.youtube.com/html5), ampak verjetno je kombinacija flash+zilla kriva. Sem vidu par podobnih primerov, pa je update obeh dveh pomagal. 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2013 at 22:49
Originally posted by Pero Pero wrote:

Čist noben video ti ne špila al samo nekateri? Mogoče je kakšna fora v HTML5 (http://www.youtube.com/html5), ampak verjetno je kombinacija flash+zilla kriva. Sem vidu par podobnih primerov, pa je update obeh dveh pomagal. 


v bistvu kar sm dojel, ne dela Youtube video embedan kamorkoli. (katerikoli) - na youtube strani dela normalno.

Vse ostalo dela normalno. Po mojem je tud to, kar si reku - čeprav kašno leto nazaj, k se mi je podobno zgodil (sam takrat mi ni delal noben player embedan na FB) sm updejtal vse, un/reinstalal pa je še kar trollal -_- ... ah ja... trollzilla.... Hug
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2013 at 01:52
Originally posted by W.U.K.O W.U.K.O wrote:

Očitno tut ta(oz prejšnja) tema šla u k*rac...

Evo, naveliču sm se k*rčevga laptopa in u petk naroču kišto...





proc - AMD PHENOM II x4 955, 3,2GHz


grafa - ASUS ATI RADEON HD5770, 1024MB DDR5


matična - ASUS M4A77TD PRO, AMD 770/SB710, <span style="border-bottom: 1px dashed rgb(0, 102, 204); : transparent none repeat scroll 0% 0%; cursor: pointer; -moz--clip: border; -moz--origin: padding; -moz--inline-policy: continuous;" ="yshortcuts" id="lw_1263165689_5">Socket AM3</span>, DDR3


ram - 4GB DDR3 1333


disk - 1.5TB 7200RPM 32MB


ohišje - THERMALTAKE HTPC DH101 VF7001BNS



napajalnik - 650W
 
+ še neki periferije



K bo kej keša spet, pa še ena konkretna zvočna Smile



AAAAAAAaa, kwa bo to delal Hug


stari, naredu si napako. laptop je way to go. vse naj bo mobilno. tudi v laptopu bojo sčasoma enormno zmožni proci pa rami pa lcdji pa kuki fukiji pa itd. sej nema veze. viva la muerte! pa špagete u čelo. še vroče!

kište sucks.
kište sucks.
kište sucks.








...


drugač pa ja. prej sem se narežal k sem se spomnil da če bi nekdo pogledal moj brain log fajl bi crknil od smeha.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2013 at 01:53
sicer je pa tko. kill the leadane ljudi. to ni fore. al jih pa pozdravt! brez heca. res. to je to.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2013 at 02:12
drugač bi pa jaz eno osebno zgodbico povedal. oziroma probal orisat situacijo, ki je bila izražena v sobi kjer so bile učne ure za hobbi računalničarje.

živeli smo v domžalah. na ljubljanski 87. moj birth year je 78. vse jasno. od takrat naprej. in sem imel željo se naučit računalništva. pridem tam v hišo, ki še danes tam stoji. danes je tam neka uradna zadeva not. nekaj v smislu za študente al nekaj za zaposlovanje. ne vem točno kaj. si nisem dobro zapomnil. tista stavba, ki stoji direkt nasproti železniške postaje. sam čez cesto. zdraven je bla nekoč neka gostilna. sem si tudi zapomnil nekega pijančka, ki je bil znan, po razgrajajočem glasnem govorjenju. psoval je, v glavnem. nekaj takega.

no, in pridem jaz not. in odidem ven. ves tegoben. do AMENA!

kaj je blo?

bilo nekaj v kontekstu kar se mi je zgodilo ko sem bil še res čist majhen ko smo bli na morju ko sta čale pa mat šla stran od mene na kopno jaz sem pa bil recimo 10 metrov stran od plaže sam v napihljivem bazenčku ali čovnu al neki tazga. nekaj rdečega okroglega.

kaj je poanta? to da sem sam. v tem svetu. ker jaz sem takrat dobesedno začutil IZJEMNO, NENORMALNO, samoto, strah, odtujenost, kako mi noben ne pomaga.

no, to sem začutil v tej sobi, kjer je bila namenjena za DIY računalničarje. kao samouke. samo hobbiste. kako povedat kaj bi rad.

kako je izgledalo, ko sem prišel not.
noben me ni jebal pet posto. noben me ni porajtal. noben mi ni pokazal zanimanje za mene. niti noben ni sugeriral da bi kdo to naredil.

tam sem spet sam pri sebi kazal, ne vem komu, tisto notranjo silo, da mi kdo pomaga in ni nihče tega opazil. to je to. to je bilo to.

skratka:
otopeli ljudje niso porajtali mojega notranjega počutja. kaj bi rad. prišel sem se učit računalništva. kaj naj zdej? kam naj grem? ne morem kar nekam. se kr nekam vsest. pa kr neki brat. kva? EJ! TO! dam rabil 10 let, da sem kaj naučil. ja pa lej,te, dobesebno je tko: welcome. what's your name? hi! i am alen. what do you want? i would like to teach myself computing. programming. aha! what type of language? what type of computers? well, i don't know. you tell me. okey. please, follow me. please, sit here. here you have the brochure, for first step, and you will get to know what computer is, what type of computers there are in the world nowadays and what can you do with the computers. you wuil see, like, programming, using already written programs for different things like writing, calculating complicated mathematical šišmišeš (i see you are not old enough to know what mathematic is, so please, young man, excuse me my joking) and else.

in jaz bi rekel: hvala teta. bom bil priden in se učil.

tako pa PUŠI KURAC!

in smo zaključili tisti dan.

Edited by Ijus - 20.Sep.2013 at 07:22
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.