Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Kompjuthor stuff mkII
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kompjuthor stuff mkII

 Post Reply Post Reply Page  <1 5678>
Author
Message
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Oct.2013 at 09:15
Se je že kdo ukvarjal s tem, kako izklopit oglasna sporočila na youtubu ?
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2013 at 00:37
oglasna sporočila? Ok če maš Firefox si dodaj kot razširitev Adblock plus in Adblock plus addon...
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2013 at 13:17
Adblock lepo pobije odvečne oglase, ampak mislim da ne zmore utišat video oglasov ki se občasno zavrtijo pred ogledom kakšnega posnetka.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2013 at 13:40
O tenks, zgleda da špila, pa hitro se ga instalira. :)
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2013 at 21:36
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Adblock lepo pobije odvečne oglase, ampak mislim da ne zmore utišat video oglasov ki se občasno zavrtijo pred ogledom kakšnega posnetka.



še nikol vidu video oglasov pred ogledom posnetka stari...pol ne vem no...mam pa profil nerejen mogoče pa če nimaš profila ti pol oglase fura bwo...


Edited by explicit - 16.Oct.2013 at 21:42
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Oct.2013 at 07:33
Najbrž je mislu po drugih portalih (npr. 24kur, rtvslo...) in ne jubitube.
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2013 at 00:04
mogoče...sam tam se jih ne da skenslat,kr so pripeti pred posnetek...ko stisneš play ga upali...you have to watch it!!   Fuck
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2013 at 12:09
Hehe, da se ga zjebat, sicer bolj po kmečko, ampak pali.Big smile

Enostavno daš na mute in ti ni treba teh pezdetov poslušat, kolk oh in sploh je popolnoma nov koncept zračne blazine itd. Gibajoče se slikce pa že prežvim nekak.Smile
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Oct.2013 at 22:33
Zdaj, ko so umrli stran isohunt, ker so menda zgubili tožbo in morali še plačat 10mio dolarjev, mi ne odpre niti Thepiratebay... Žalosten, pretresen in potrt sem se odločil poiskat novo najljubšo stran za zbiranje uporabnih podatkov Cry

naletel sem kar na top 30 iz leta 2013:

Zanima me, če tudi vi tako kot jaz spremljate kje ljudje pobirajo material z interneta in tako kot jaz zbirate uporabne podatke, ocene o filmih in glasbi, ki jo potem kupite, ker nočete, da se vam filmi nabirajo na računalniku, predvsem pa vam na kraj pameti ne pade, da bi si ilegalno prilastili avtorsko zaščiten material...

Ker vem, da je mnogo takega znanja željnih med nami, me zanima, katere strani obiskujete...


Edited by Mitja M.J. - 22.Oct.2013 at 22:35
MacGyver je zakon!
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Oct.2013 at 22:56
http://kickass.to/      ...tle je kar fajn...aja sej jo maš na drugem mestu na tistem linku,drgač pa gugl pove za najbolj pop...


Edited by explicit - 22.Oct.2013 at 23:00
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 17:50
Sem preizkusil stran in deluje. Škoda za ISOHUNT, bil sem že lepo navajen. 

novo vprašanje:
(mogoče bi ga moral dat po temo vprašanja)

a se da na e-bay-evih avkcijah pogledat kateri je najvišji "bid"? 
Namreč, če je nekdo dal 50eur za eno vinylko, meni še vedno izkazuje 12eur. Ko pa jaz svoj bid višam, mi vsakič pove, da še nisem dosegel vodilnega, najvišjega. Pol pa višam po en eur in to traja, traja. Če bi videl, da je nekdo pred mano pripravljen dat zanjo 50eur, se nebi niti spuščal v avkcijo... 


Edited by Mitja M.J. - 26.Oct.2013 at 17:51
MacGyver je zakon!
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 18:33
To ni možno. Valda bi potem lahko tkole ljudem kar nabijal gor bide čisto za hec, če bi hotel.:)
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 18:40
mislim da ne, ker si potem "primoran" kupit. 

Jaz si to predstavljam kot navadno dražbo. Stvar stane minimalno 10eur. Jaz dam 15. Ti, 20. Jaz 25, ti si pripravljen dat 30. Meni je 30 preveč, zato stvar odneseš domov ti.

Tukaj pa poteka tako (vsaj kar sem jaz videl):
Ti si pripravljen dat 30, ampak jaz tega ne vem. Začnem s 15 in grem gor po en euro. Sistem mi vsakič javi, da ti staviš več (ker tvoje stave avtomatično povečuje po en euro nad mojo) in tako moram jaz 16x stavit, da te prehitim. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 19:27
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

mislim da ne, ker si potem "primoran" kupit. 

Jaz si to predstavljam kot navadno dražbo. Stvar stane minimalno 10eur. Jaz dam 15. Ti, 20. Jaz 25, ti si pripravljen dat 30. Meni je 30 preveč, zato stvar odneseš domov ti.

Tukaj pa poteka tako (vsaj kar sem jaz videl):
Ti si pripravljen dat 30, ampak jaz tega ne vem. Začnem s 15 in grem gor po en euro. Sistem mi vsakič javi, da ti staviš več (ker tvoje stave avtomatično povečuje po en euro nad mojo) in tako moram jaz 16x stavit, da te prehitim. 

Kompliciraš brez veze IMHO no.:D Pač sam nastavi svoj maximum bid, menda že veš, kolk si dejansko pripravljen največ dat, potem pa vso srečo.:)
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 19:37
Res, je malo kompliciram Smile

ampak bi vseeno rad vedel, kolko je uni pripravljen dat že v štartu... kot prava licitacija Wink sem malo pogooglal, pa menda ni mogoče. 


MacGyver je zakon!
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 20:45
Nope, videt "nasprotnikov" najvišji bid ni mogoče, v tem je ravno poanta, ker v nasprotnem primeru bi ta sistem izgubil smisel. Hohoh, ničkolikokrat sem dobil bidiran artikel s pomočjo le-tega.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Oct.2013 at 21:36
Ja, sej včasih me kar prijetno preseneti, ko dobim Obituary  - Slowly we rot za 4,5 eur(al so bli celo dolarji?!) Wink

Edited by Mitja M.J. - 26.Oct.2013 at 21:37
MacGyver je zakon!
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2014 at 10:36
Ste se že lotili spreminjat passworde ? Big smile

http://mashable.com/2014/04/09/heartbleed-bug-websites-affected/

Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.May.2014 at 20:21
Še kaka žrtev NVIDIA driver mayhema?

Par dni nazaj sem dal gor windows 7, mimogrede mi je gor skočil nov driver za GTX 550 ti, in KRAK! Sistem zmrzne vsakih par minut in je treba restartirati računalnik. Driverje sem pobrisal, počistil še z display driver uninstallerjem, nasnel starejše ki so bili prej stabilni in isto. Nasnel s CDja tiste, ki so lepo delali v XPjih, isto. Se igral z nastavitvami, driverji,... isto. Šel pogledat na forume in je očitno folk isto zmeden in jezen kot jaz.

Zdaj sem na integrirani grafični, ki je poden, ampak imam vsaj osnovno uporaben komp. Če je kdo kaj pogruntal oziroma, če spusti obvestilo ko bo rešitev na voljo bom hvaležen. :-)



Edited by devlin - 03.May.2014 at 20:23
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.May.2014 at 23:19
z osnovnimi driverji deluje? Se pravi tistimi ki jih Win 7 instalira? Register si počistu po uninstalu driverja? Si 100% da so grafični driverji krivi? Probi v safe mode it...zato ker safe mode se naloži brez driverjev.  Najhitrejša rešitev -> winse na novo in predzadje driverje gor...če praviš d je folk na forumih zmeden ,pol je bug v tazadnjih.. ja fuck it!
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 07:43
Jp, register sem spucal po uninstalu.

Nisem več povsem ziher, ker mi je včeraj parkrat zmrznil tudi z standard VGA graphic adapter - brez da bi se kaj pregreval ali kaj. Ima pa sodeč po debati na NVIDIA forumih ogromno ljudi iste in podobne probleme. Zanimivo... Moram še malo povprašat, če komu zmrzuje tudi po uninstallu :-/.

Update, ja, sigurno je driver - tudi po čiščenju je zgleda ostalo še nekaj. Nič, ne ostane drugega kot še enkrat sformatirat, dati na VGA in čakat, da doli zrihtajo en konkreten popravek, ker trenutno se mi vsak sesuje.


Edited by devlin - 04.May.2014 at 10:19
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 16:14
Ni mi tole jasno :S si sploh zih, da je zarad nvidia driverja? :S   men čist tko on a hunch deluje stvar hardwarska - v bistvu sm se zdele spomnu, da se mi je točno to dogajal kaka 2 meseca nazaj - po ene cca 3-5 minutah mi je frizunu sistem! - ravno, k sm se spravu, da bi menju GT grafo na workstationu, sm za foro gor prklopu drug monitor [oz TV - čez HDMI] in je stvar delala normalno - veš kaj je bil na konc razlog - zalomnjen oz zakrivljen pin na VGA kablu - čist po "naključju" sm opazu...kupu nov kabel - dela vse brez problemov.  

jst furam drugač 4 kompe z GTX & GT karticami in nikol nism mel enega problema z driverji :S še celo zanč sm premenju gtxa med sabo iz kompa v komp, pa so winsi kr sami vse dojel in poštimal, sploh nism kej pretirano prčkal  - nek kratkoročni problem je bil z zvočnima, ker ma nvidia driver, če dojame hdmi po mojem po defoltu nastavlen, da hoče zvok furat najprej čez hdmi pa šele potem čez zvočno...ampak ni pene, k sam disablaš.




Edited by Wind Carrier - 04.May.2014 at 16:16
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 16:43
Ful hvala, dejansko bi utegnila biti zvočna. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 17:41
pozabu sm še omenit, da pr men, po tem, k mi je parkrat friznu komp -ni blo več slike, k sm resetiral - po soundu iz mašine se je slišal, k da vse dela (disk, ram itd...) zato sm pač sploh posumu grafo...

zvočna je edin fora pr nvidia driverjih, če daš čez hdmi, da ti pač zvok ne dela iz zvočne ampak ti gre prek hdmi-ja npr na TV. [sam to je z enim klikom rešeno - desni klik na ekranu - nvidia ctrl panel - set up digital audio].

Jst osebno bi v tvojem primeru na novo dou gor winse [ja vem pain]. Če bi se stvar še kar ponavljala, bi mogoč šou celo na kak servis :S  na misel mi je pršou med drugim napajalc al pa pregrevanje grafe [v primeru, da je starejša] :S .... res težko rečt... men osebno se zdi, k da bi blo hardwersko - ni pa spet nujno.

Men sam res čudno, da bi se to dogajal zarad nvidia driverjev, k jst osebno z win7 in nvidia res še nism mel problema v lajfu, pa sm dost šalabajzer za kompe :S



Edited by Wind Carrier - 04.May.2014 at 17:44
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 17:52
Eh, windows 7 gor dati je šala mala napram starejšim. Sem to itak že naredil in se ponavlja. CPU in HDD se mi ne pregrevata, saj ostaja vse na tam okrog 30 - 40 stopinj. Teste komponent sem tudi naredil in izgleda vse okej. Tak da bom probal še avdio, drugače pa res dvignem roke in grem z njim na servis. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 18:00
jst rečem, da je grafa al pa če ne grafa - pa mogoč napajalnik :P 

Edited by Wind Carrier - 04.May.2014 at 18:01
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 18:01
Upam da ne, ker sem drugače obsojen na VGA Big smile. Drugače pa imam res en drek od napajalnika, tako da.... možno je vse.

Edited by devlin - 04.May.2014 at 18:02
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2014 at 23:16
...sam čudno a da ti grafa odpove takrat ko nove winse daš gor...čak a prej si mel xp-je d si zej s sedmico menju al kako? Grafo vn pa mal spucat,pa nazaj not si probu? in pasto menjat če je že par let stara ne b škodlo...na grafi itak.


Edited by explicit - 04.May.2014 at 23:19
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2014 at 07:54
Jp, v xpjih je vse delalo normalno. Grafa je tudi spucana, mrbit malo paste res ne bi škodilo sicer. Probal bom še tisti Dyzijev nasvet za obvozit zvočno ko spet pridem do njega, drugače pa dvignem roke in nesem na servis.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2014 at 11:22
uno je bil bolj side note - ne nasvet. Ko to nima veze z zmrzovanjem sistema po mojem - sam z potjo zvoka.

Lahk probaš še grafo dt v drug komp :D pa pol vidš, če je res grafa...čeprou, če ti šteka sistem tud, k maš grafo iz plate...


k že ravno pametujem v tej debati, k ni lih zame.

A MOGOČ KDO VE?

V workstationu mam eno GT210, k ma 2 izhoda-  en je VGA en je DVI - in čez ta dva zaenkrat furam 2 monitorja - zdej pa če bi hotu še en ekran prklopt, pa če vzamem še eno GT 210. A to bo delal, al more grafa uno SLI bridge podpirat? :S mism jih je nujno treba tko zvezat? K po mojem ne - sam k sprašujem folk, tud une, k kao neki vejo o tem, take mešane odgovore dobivam. :S Mam pa na omenjeni grafi še HDMI izhod, sam mi je nekdo reku, da če ga uporabiš, da pol una dva kao ne delata - nism pa še probal. Mislu sm kdaj mogoč tud 4 ekrane furat, tko da bi vseeno rad probal z dvema grafama, k nista zvezani skup.

Če kdo lahk deli kej izkušenj glede tega, bom vesel.


Edited by Wind Carrier - 05.May.2014 at 11:22
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2014 at 01:22
jp grafo u drug komp da se prepričaš,sam dobr če maš temperature ok pol ni za menjavat pasto...če jo maš zuni pač menjaš če se ti da mal šraufat...hmm če je v XP-jih vse delalo tud mene vse skup na driverje poveže...si tle downloadal driverje ? : http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73780/en-us
tale sedmica tvoja je 32bit ali 64bitna? Ker XP-je si mel sto posto 32bitne ,da ni tle fora...v zgornjem linku sem poiskal za Win7 64bit...tle je še dodaten link :http://www.geforce.com/drivers
ma sej so isti driverji...


Wind Carrier tle neki piše o GT 210: http://forums.geforce.com/default/topic/483261/geforce-300-200-100-series/gt210-only-support-two-monitors-not-3-monitors-/

tle pa piše da moraš met SLI support: http://www.tomshardware.co.uk/forum/380758-33-crossfire-monitors


Edited by explicit - 06.May.2014 at 01:42
I work for the streetcleaner

When the work day is done

I bring home some organs

For some late night necrophiliac fun...
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2014 at 18:12
Sem si na novo inštaliral windowse, kr sm mel s tastarimi probleme... tokrat dal 64bit, da bo vse hitrejše delovalo in da mi polovica starih programov ne bo več delovala...

ampak kolko je to enih updateov Wacko pa to je čisto noro... že tri al 4 dni vsakič en masten paket robe za posodobit... pa tile niso normalni....
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2014 at 13:08
Focus Magic

To Recover Detail and Sharpen Your Blurred images.

Focus Magic uses advanced forensic strength deconvolution technology to literally "undo" blur and recover lost detail.
It can repair both out-of-focus blur and motion blur (camera shake) in an image.

Focus Magic increases the "actual sharpness" (with deconvolution) rather than the "perceived sharpness" (with unsharp mask or equivalent).

Can be used stand alone and as plugin for photoshop, all versions. 32-bit.



Poster: I assume one can use it on all kinds of images

Password: KL

https://mega.co.nz/#!i9hBQKgL!lU7kFEn-xJECAKlAadsQgpTZFAehvAjJk6BIDY5JyWE

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2014 at 10:21
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1791
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2014 at 11:11
Razmišljam o zamenjavi svoje "škatle" in večina folka mi priporoča,da se najbolj splača računalnik nabaviti po komponentah in ga sestaviti sam. Kakšni nasveti glede komponent,kompatibilnosti,možnosti nadgrajevanja,...so dobrodošli. Lahko tudi kakšen nasvet kje bi se najbolj splačalo nabavit material ipd.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2014 at 12:05
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2014 at 10:09
Okej, naj mi kdo prosim priporoči dober kompjuter servis v Ljubljani, kjer se folk dejansko potrudi kaj narediti.

Moj komp ga že tako serje, da je vse skupaj nevzdržno in pričenjam razmišljati o novemu. Siguren sem, da je nek hardware problem, zdaj že skoraj krivim osnovno ploščo. Sem ga imel tudi pri kolegu znalcu, pa ni našel kaj ga točno jebe, ker se je prav takrat odločil delati normalno.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2014 at 22:20

Eno, vprašanje ... Ima morda še kdo isto težavo: v VLC-ju mi v podnapisih že lep čas ne prikazuje "č"-jev (in ć-jev)? V WMP ni teh problemov. 
Imam zadnjo verzijo VLC, meniji v slo.

Any idea?


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2014 at 20:13
V nastavitvah je treba spremenit kodiranje v vzhodnoevropsko.

Je pa VLC iz leta v leto počasnejši in večji, tako da razmisli o uporabi MPC-HD, super stvar za minimaliste : )
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2014 at 21:27

Ups, sem kakšen dan/dva nazaj našel zadevo (pogooglal), pa nisem gor popravil. Vseeno hvala. Tudi za MPC-HC. Bom preveril. :)




Edited by Poli - 02.Dec.2014 at 21:29
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2015 at 19:30
se mi spet zaklepa MS Office... sm ga hotu spet odklenit z nekim ključem pobanim z neta, pa se je zaklenu še bolj. se mi zdi, da se je prav pokvarila ključavnica :(

kake izkušnje imate kaj z OpenOffice, Freeoffice al LibreOffice?  
MacGyver je zakon!
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2682
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2015 at 20:41
Ker office maš? Za 2010 mam delujoč aktivar. So se tudi men zaklenli že kdaj   
Nomen est omen.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2015 at 20:55
ma nek professional plus 2010. sej me zeza vsako leto. pa sm vsakič nek keygen dobu in je delovalo... tokrat sm probal neko foro, ko vtipkaš kodo, pol izbereš telefonsko potrditev, pa neko indijo izbereš in vtipkaš še neko kodo in se je vse tako zjebalo, da mi javi nek error, že takoj ko odprem...

sm pobral zdaj libreoffice, da vidim... sej zame, ki doma potrebujem le najosnovnejše funkcije bo najbrž dovolj...

hvala vseeno!


Edited by Mitja M.J. - 19.Jan.2015 at 20:55
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2015 at 20:07
a ima kdo linuxe? sm malo gledal okoli in vidim, da so se kr prijeli! in razen tega, da mnogi prog. niso kompatibilni z njimi, vidim same pluse v primerjavi z winsi! bolj stabilni, manj ranljivi, hitrejši, ZASTONJ...

a je to vse res?

sm pa vidu, da so različni tipi, pa mi ni čisto jasno... bi moral malo pobrskat, pa ima dan premalo ur...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Crow View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crow Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jan.2015 at 17:27
Mitja js ti svetujem da,najprej naložiš Virtulalbox iz www.filehippo.com(stran z več uporabnimi programi,če je ne poznaš) potem se odloči za linux ali ubuntu in ga prek virtualboxa naloži.Uporabljal ga boš lahko z Windowsi  prek virtualbox-a,preizkusi več linuxov in k se odločiš za enega pristopi iz wimndows na linux.So pa res zastonj ,če si dobra duša lahko malo nekaj doniraš,drugače je pa free in večina programov ki jhih boš potreboval po namestitvi lunxa.Kar se pa igranja iger tiče je pa windows razred zase pa sploh ne razmišljaj o linuxu.

Edited by Crow - 30.Jan.2015 at 19:23
Metal on metal Never will die

Parties and concerts

Keep it alive

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jan.2015 at 20:22
ej ful hvala, sm že pobral ubuntu in sprobal s funkcijo "try", preko DVDja, kjer pa lahko preizkusiš le osnovne funkcije.  Kaj bo preko Virtualboxa mogoč dostop do datotek in programov, ki jih imam trenutno inštalirane (tako da bi v realtime sprobal kaj dela in kako?) 

... in hvala tudi za filehippo! ima res pester nabor.


Edited by Mitja M.J. - 30.Jan.2015 at 20:28
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jan.2015 at 23:05
ha ha ! pozdrav iz Ubuntuja :)
MacGyver je zakon!
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2015 at 15:25
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

ha ha ! pozdrav iz Ubuntuja :)

Kakšni so prvi vtisi?
...separation of delusion and cum...

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2015 at 16:17
meni kot nezahtevnemu uporabniku je prav kul. Ga sprobavam sicer le z virtualboxom kjer deluje vse bolj počasi, ampak razen tega ima vse kar povprečen uporabnik potrebuje. najbrž še marsikaj več, ampak še nisem raziskal. na prvi pogled se mi zdi vse nekako bolj enostavno, prijazno... pa še kul screensaver ima:



če bi mi winsi zatajili bi si 100% inštaliral to gor. pa ful hitro se tudi inštalira! to sm se šele zdaj spomnil... winse moraš čakat 100 let v primerjavi s tem. če me lenoba nebi preganjala, bi za hec vrgu winse dol in pol to gor. ampak dokler deluje to kar imam bom pustu (imam podoben pristop kot pri avtu... ne tikaj dokler dela Smile

se mi pa drugače zdi bolj podoben mac osx kot windowsom. kar je dobro. sej winsi niso spet takooo slabi... če jih dobiš zastonj! za to ceno, ki se prodajajo so pa res podn Dead vsaj meni se tako zdi. sej sm vidu, da obstaja tudi virtual box za ubuntu, kamor si lahko v končni fazi naložiš windowse...

bi bilo smešno, da bi imel windowse inštalirane, pa virtual box z ubuntu, pol pa v ubuntu spet virtual box z windowsi LOL

nisem pa nikjer našel remote desktop connection. bi se za foro povezal s službenim računalom, če deluje preko ubuntuja.




Edited by Mitja M.J. - 01.Feb.2015 at 16:18
MacGyver je zakon!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2015 at 18:45
Linux je fajn, samo s kakim novejšim hardware-om imaš lahko težave, ker ni driverja, ali pa je driver slab.

Za remote desktop imaš inštaliran "Remmina ..." program. Lahko pa s konzole uporaviš rdesktop (sudo apt-get install rdesktop) oziroma vncviewer, če uporabljaš VNC.

Datoteke lahko sharaš "drag and drop", imaš pa tudi opcijo "shared directories" - mislim da moraš inštalirat virtual box tools pred tem.


Edited by mizzi - 01.Feb.2015 at 18:48
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 5678>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,297 seconds.