Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - metal kulinarika - recepti in ostalo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

metal kulinarika - recepti in ostalo

 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 16>
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2012 at 13:22
Originally posted by Monxster Monxster wrote:

kumare so itak najbulše v solati Smile dela se pa loh tut juhe (obično kot vsako zelenjavno juhco), tople in hladne omake. je pa ena jed - tople kumare, jst sm jih sicr sam enkrat delou že lep cajt nazaj. gre pa nekako takole:

skuhaš oluplen krompir in ga zmečkaš v pire, osoljen seveda. kumare olupiš ali ne, naribaš na kolobarje al pa palčke, pustiš stat, da se mal voda spusti in odcediš. loh jih tut najprej sam po dolžini na pol prerežeš pa posoliš in postavš na paprinat servetk, da gre voda vn. na masti popražš čebulo pa česn in k postekleni dodaš kumare in nek cajta tenstaš. pol pa to zadevo zmešaš s krompirjem, dodaš nekej vode (loh od krompirja al pa kumar) sam zadvea more bit kr gosta kokr vem. eni mislm, da dodajajo tut kislo smetano al pa paradajz mezgo. aja, pa poporaš tut zadevo, kumina cela ali mleta tut ni izključljiva. to zadevo loh ješ samo al pa maš še kako meso zravn, klobase, hrenovke....

porovo juhco maš zgorej, uporabš ga pa tut loh kot omako, men je pa kr najbolš za kako kitajsko zadevo, pač sam pražena zelenjava s sojino omako pa rezanci al riž zravn.
 
aham, tko praviš. kulčy preprost receptič hehe. ja men so kumare tud dobre v solati. thanks za receptič.
Back to Top
WD-40 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Apr.2009
Status: Offline
Points: 360
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WD-40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2012 at 17:33

jst sm bil vceraj kuharsko razpolozen, pa sm naredu:

Hardcore s sirom polnjene paprike navite v slanino. okusen, socen in nasiten obrok za malo dnarja.

ajde recept:

cas priprave cca 45 minut ce si storast tko kot jst ;D pa zravn se pojem pa plesem (na fajno muziko ki jo na tem forumu noben ne mara ((metal kot omejenost?) :P )

(disclaimer - tocnih merskih kolicin za sestavine ne morem tocno navajat ker jst huham po obcutku. kaksno zadevo bom verjetno pozabu, so feel free to ask or improvise yourselves)

glavna jed

-paprika podolgovata (moja izvedba, v originalu naj bi bil jalapeno (mehiska zadeva, nek krizanec med papriko in feferonom)) prerezes ob strani tolk da lahko zadevo popucas unih semenk pa kar je notri. odrezani del shranis za pokrovcek, da ne bo nadev uhajal ven.

-nadev: zlica (2?) kisle smetane + par vrst sira, karkoli vam pase. narezes nasekas, nadrobis na cim manse koscke, jst sm dal not navaden sir, feta sir, random topljeni sir,zdenka sircek, plus (zadnji 3 majo mocan okus, tko da ne pretiravat) mal cheddar-ja in mal sira z modro plesnijo, ter mal naribanega parmezana. malo popramo, soli nic, ker je sir ze sam po sebi dost slan! ) & na koscke narezan dimljen file lososa. tu vas se posebej pozivam k improvizaciji! vatevr(TM) floats your boat, zmecte not kar se vam zdi. ce je mesanica pregosta za mesat -> mikrovalovka za 10-15 sekund pa bo slo lepo.

-nadev nafilamo v pocisceno papriko. postavimo nazaj odrezani del ter povijemo s slanino ( da se ne odpre) tu je moja napaka da sm uporabu slanino v kosu, ker jo je jebeno rocno narezat na tenke rezine da lahko lepo zavijes. zato vam toplo priporocam da nabavite fabrisko/trgovinsko narezano slanino, ker se jo da lepse zavit. to pomeni da jo lahko tud fino hrustljavo zapecete, ker men je na debelo narezana ze prej zacela raspadat & mogu sm uporabit zobotrebce da jo je skup drzal.

-aja, jst sm koncano zadevo speku na toasterju (un ko se odpre gor-dol), dal bi se verjetno tud u ponvi, pecici ali vatevr(TM)

-omakca: kar vam ostane od nadeva das se not par zlic kisle smetane, eno zlico majoneze, eno tamalo zlicko kisa, polovico tamale zlicke sladkorja, narezane kisle kumarice (tamale da fino zahrustajo ko ugriznes), mal narezanega dimljenega lososa kar ga ne ponucas za nadev, cist najmanjsi scepec zmlete kumine.

-krompir = standard made. plata, dve zlici olja, sol poper -> pecica, dokler ni gotov

-okrasje (ce kerga briga) koscek lososa, svez petersilj (ko sred najhujsiga dezja bos laufas na vrt po en no vejco petersila) :D se spodobi mal vincka za zraven. izgled jedi je 1/3 (mogoce 1/2) okusa!

slika



Zakljucek: skuhal sm fajn obrok za dve osebi. ampak ker sm sam, sem se se tolk bol najedu dvojne porcije Pig

to je blo vceri, pisem dones, popil sm ze 6 piv zato sem verjetno kaksno podrobnost pozabu, pa ne me jebat za slovnico! :D

se zanimiva zgodba! : ko sm sel u klet iskat krompir sm srecal not zabo. dost veliko debelo zabo! (pojma nimam kako je lahko not prsla O.o ) verjetno je hotla je pridet nazaj ven iz kleti (je bla na vrhu stopnic) ker notr ni nc hrane zanjo (se pajki so se pojedli sami med sabo odkar smo dal mrezo na okno in insekti ne morejo vec not) nebodiga len sm jo seveda hitro ujel v kozarec za ulaganje. mal sm razmisljal o ocvrtih zabjih krakih, vendar po kratkem premisleku sm se odlocu da mam ze tko dost hrane. in sm jo spustil ven na vrt, naj se sama znajde naprej! poimenoval sm jo Savitri (kot je ime eni moji kolegici :P ). mal mi je zmedeno delovala ampak najberz je bla doticna zaba zelo vesela, da ni koncala na krozniku, ji zelim se mnoge paglavcev pa to! vatever(TM) kot se glasi star pregovor: jst sit, zaba cela. .....francoska kuhinja bo drugic Evil Smile

Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2012 at 18:54
waw !!! ku lepo si dekoriral !!! mi je všeč, če si človek tako lepo naštima tudi samo zase :-)
 
in všeč so mi tudi sporočila, napisana z občutkom Smile karkoli to za kogarkoli pomeni :D no, v glavnem... tako v živo napisano sporočilo me je vzbodbudilo*, da še enkrat zapišem par zadev v našo prvo elektronsko kuharico Big smile kar sem sicer naredila že v nedeljo, pa je šlo nekaj narobe in je šlo vse pisanje po zlu Censored 
 
ammmmm, no na vrtu raste grm z rdečim ribezom... ker mi je bilo žal, da bi šel v nič, sem tuhtala, kaj čem naredit... no, pa sem naredila
 
SIRUP IZ RDEČEGA RIBEZA
potrebujemo sladkor in rdeči ribez...
 
razmerje je od oka 1 : 1, imela sem 1,8 kg ribeza in 1,6 kg sladkorja (ven je prišlo od oka 1,666 litra sirupa)...
 
ribezove jagode premečkamo, zmešamo s sladkorjem in pustimo stati čez noč...
 
naslednji dan naj bi zadevo precedili čez pleničko (jupi jupi, še dobro, da imam malega mihca!! mi je dal eno pleničko :))) ampak meni ni čisto nič steklo čez, zato sem vzela tisto edino večje cedilo, ki ga imam in sem kako uro in pol izvajala meditatitvne vaje... lepo dve šlefarci pa z žlico brazdat notri, vendar ne preveč, da ne bi šle peškice čez luknjice... pa spet dve šlefarci...
 
potem to zavremo, še vroče zlijemo v steklenice in zavijemo dekco (meni je papagajček posodil svojo veliko in malček debelejšo brisačo), da se ohladi... to je to !!
 
sirup je ZELO dober, morda za moj okus malček presladek, tko da bi pri naslednji kuhi dala manj sladkorja... če nimamo velikoh količin, se hitro porabi, zato ni panike v zvezi s konzerviranjem...
 
zadevo bi lahko že pred zavretjem zmešala z vodo, ma se mi je zdelo brezveze, ker itak lahko potem redčim, v hladilniku pa tudi nimam veliko prostora... še sploh pa ne sedaj, ko je notri še bezgov sirup (tega sem naredila 7 litrov)... bla bla bla...
 
zdej bom pritisnila pošlji in naslednjo zadevo napisala v novem sporočilu, ker bom sicer dobila živčni zlom, če mi gre spet vse po zlu :PPPPPP pa itak se moram malo spočit :)
 
*weediš, spet se je izkazalo, da WD-40 vedno prav pride :))
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2012 at 19:25
sirup na varnem :D
 
no, še pred sirupom sem naredila
 
JOGURTOVO PECIVO Z RDEČIM RIBEZOM, JAGODAMI IN JABOLKI
2 jajci
5 žlic sladkorja
žlica medu
2 lonča moke
1 lonček jogurta
1/2 lončka olja
vanilijev sladkor
pecilni prašek
2 jabolki
 
jajca in sladkor z mešalnikom penasto umešamo, postopoma dodajamo ostale sestavine, naribani jabolki čisto na koncu...
 
v namaščen pekač vljemo maso, potresemo z jagodami in rdečim ribezom...
 
damo v pečico, 180 stopinj, cca 25 do 35 minut....
 
seweda damo lahko katerokoli sadje, sem dala jagode in ribez, ker sem to nabrala na vrtu... pred tem, sem ene par dni prej naredila pecivo brez jabolk pa je ribez praktično izginil neznano kam LOL se je kr konkretno pogreznil in spotoma izginil, saj ga je bilo videti bore malo... ta drugič pa se mi je zdelo, da bo zaradi jabolk lažje ostal na vrhu, pa tudi pecivo je mnogo bolj sočno, če so notri jabolka... in res je zakon imeti domača jajca, biskvit je bil tako rumen kot da bi človek dodal kurkumo za barvilo :)) aja... mase je dovolj za pekač 20 x 30 cm, če imate bistveno večjega bo premalo... povem zato, ker je bilo zelo zelo nizko (sploh pri različici brez jabolk) in sem se kr malo posrala, kako bo to izpadlo, ma je potem lepo naraslo :))
 
hwala ti, mati zemlja za tvoje darove ... ali kot pravijo v indijanski vasici v kempu v savinjski dolini Hvala, mati zemlja, za vse obilje in lepote. Spoštujemo in ljubimo te. Mi je tuk lepo kuhati južne, delati namaze, sirupe in peciva iz sadov, ki jih naberem na vrtu Cry Embarrassed prav poseben čar... če bi tega ne bilo, bi imela bistveno manj veselja za te zadeve... preprosto NI enako, it v nek supermarket al kamorkoli že, nabavit zadeve in... človek mora imeti stik z zemljo !! pika. konec. hwala za (ne)razumevanje! 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2012 at 21:13
aja !! prej sem tuk v ribez zaplavala, da sem pozabila vprašat tole:
 
Originally posted by WD-40 WD-40 wrote:

-krompir = standard made. plata, dve zlici olja, sol poper -> pecica, dokler ni gotov 
 
kaj to pomeni ?? plata ??? a da krompir v olju povaljaš pa po električni plati al kuko ??? al po toasterju ??? in potem v pečico ?? nisem še nikoli tega slišala Embarrassed
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
WD-40 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Apr.2009
Status: Offline
Points: 360
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote WD-40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2012 at 23:01

ne ne ne, kr jst recem plata to nevem ce je ksn strokovni izraz za to zadevo XD ko mas cist navadno kuhinjsko pecico, in notri mas najbrz dva nastavka -> eden je mreza eden je pa plata al pekac al nevem kako se temu rece (plosca brez lukenj (uno ko das gor pect piskote pa strudel pa podobne zadeve) to je to dve zlici olja mal razmazes po celi povrsini, das gor krompir, popopras, posolis (ce mas slucajno grobo mleto sol, al pa se celo kameno sol, ti se dodatno obogati teksturo okusa), <opcija>za se lepsi izgled in bolj bogat okus malenkost posujes z mleto papriko (cist navadno, nepekoco). nato vse skupaj z rokami mal obrnes enkrat-dvakrat tolk da se spojijo okusi. krompir razporedis nazaj po povrsini plate, da pac ne lezi eden na drugmu. das u pecico ogreto na ene 180-200 stopinj za cca 20 minut. umes ko se pece gres ene dvakrat z lopatko ( ? spet nevem strokovnega gospodinskega izraza) samo po podnu sam tolk da se ti krompir ne prime (ni treba nic obracat). ma sej vidis kdaj je gotov, vecji ko so kosi dalj casa traja.

voala, cist preprosto pecen krompir da ti ga zavidajo v bliznji in daljni okolici XD

Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2012 at 09:40
aja !! razumem, ja :)) protfan iz pečice... ja ja ja, takšen krompirček je res zavidanja vreden :)))
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Von Iron View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Jan.2011
Location: Transylvania
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Von Iron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2012 at 14:35
mati zemlja, en predlog! jst ko sem pekla muffine, so mi vedno koščki čokolade šli na dno muffina in ni lepo zgledal..potem sm pa sam koščke čokolade povaljala v moki, preden sem jih vmešala v maso. tko da pomojem bi blo kul tud ribez (al neko sadje pač) prej povaljat v moki! :))
''Isn't it strange that as soon as you're born you're dying?'' - Iron Maiden, The Clairvoyant
Back to Top
Zmešnjavca View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zmešnjavca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2012 at 16:23
Moj prvi poskus peke (sacher) torte. Ni ravno kot iz trgovine, je pa narejena s srcem :D oblika ni popolnoma okrogla, ker imamo pekač za torte iz pantiveka, ki ima luknje tako da sem ga podložil s peki papirjem in se je na robu vse malo nagubalo. Pa nekateri očitno ne vedo kaj je to rumena barva, tko da starfleet logo ni ravno rumen Ouch

Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2012 at 23:20
von iron... hwala Smile 
 
roki :) maaaaaaaaaaa, lepa torta !!! in če uporabim svojo lajno... ma nima veze, če ni kot iz škatlice po trenutnih standardih... tvoja torta deluje domače in ima toplo obliko (vsaj zame)... uni KAO brezhibno (khm) oblikovani kolački in torte ipd se mi že na daleč uprejo... najboljša začimba pri kuhi je Ljubezen ob ustvarjanju... in nobena industrijsko navidez brezhibno oblikovana torta nima osnovnih karakteristik, da bi zadostila tem pogojem ;-)
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Von Iron View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Jan.2011
Location: Transylvania
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Von Iron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2012 at 15:54
evo, glihkar sm si nardila zakon kosilo, čist primerno za tele vroče dni..simpl, mal pacanja, in ful dobr za jest!

testeninska solata

3 pesti makaronov (za eno osebo) skuhaš in ohladiš. v večjo posodo (lahk za solato) daš zelenjavo po izbiri. jst sm tokrat dala čebulo, paradajz, papriko, koruzo. ko so makaroni ohlajeni, zmešaš skupaj! jst pa sm v manjši posodici zmešala mal majoneze, kisle smetane in pa začimbe: peteršilj, koprc, drobnjak, rdečo papriko, mleto čebulo in česen v prahu- vse po filingu..in sem omakico zmešala skup z makaroni in zelenjavo. za mesojedce: zraven sem skuhala še par hrenovk, jih narezala in prav tako ohladila ter zmešala zraven. če niste neučakani, lahko zadevo mal postavite v hladilnik, da bo še bolj sveža, če ne pa se komot poje. okrasila sem s svežimi lističi bazilike in naseckanim drobnjakom! po kosilu pa še ena velka šalca kave s kepico vaniljevega sladoleda in 2,3 čiki. da šit!




Edited by Von Iron - 27.Jun.2012 at 09:57
''Isn't it strange that as soon as you're born you're dying?'' - Iron Maiden, The Clairvoyant
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2012 at 22:39
Lepa torta ^^ črke so skor kot iz trgovine, jst jih rajš sploh ne delam, k tok grde nardim :P je bla dobra?


Pa še par slikc z morja, easy & yummy meals :)






Edited by Katana - 27.Jun.2012 at 00:32
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2012 at 08:45
fak! sem postal lačen, ko sem videl to pašto! kaj je not? pa tisti paradajz zgleda kot bi ful pasal zraven Tongue

Edited by Mitja M.J. - 27.Jun.2012 at 08:46
MacGyver je zakon!
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2012 at 12:29
hmm... dva reciklirana polpeta, banana in pomarancha... bah, do 17h bo zhe... 
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Von Iron View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Jan.2011
Location: Transylvania
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Von Iron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2012 at 12:50
dans spet ni blo mat doma, in sm mogla sama si skuhat :P

omleta s sirom in zelenjavo

spet je ful simpl za narest..za eno osebo stučkaš 3 jajca v enem lončku. narežeš zelenjavo po želji (nesme bit preveč, ko čene se vse razbaca (kot meni), in ni lepo za videt :P). jst sm dala paradajz in koruzo. narežeš tud sir na take male kockice. v ponvi segreješ olje/mast/lahk tud ocvirke, in zliješ not jajca. ko je kr uredu zapečeno, položiš gor sir v lističih (jst sm dala un kao nacho sir v lističih, ker ga obožujem), in nato še paradajz,koruzo in sir. vse to položiš samo po polovici omlete, kr z drugo polovico pokriješ zelenjavo. no, če vam rata to iz ponve dat, svaka čast, men ni :P je pa ful dobr.! aja, pa začimbe po želji =)
''Isn't it strange that as soon as you're born you're dying?'' - Iron Maiden, The Clairvoyant
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2012 at 12:50
kaj so to reciklirani polpetki ?  Embarrassed
 
ti ej, meni je pa sodelavka pripravila malico (ja, ma če sem jo medtem, ko naj bi šle v trgovino po papico, peljala kupit kopalke)... žemlce in bučkine polpete...
 
cca pol kilce bučk naribamo, malček posolimo, da spustijo vodo in ožamemo... dodamo dve jajci, cca 15 do 20 dag naribanega sira (ona je dala mocarelo) in drobtine po občutku... oblikujemo polpetke in spečemo... amnjmam mnjam mnjam mnjam :))
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2012 at 14:30
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

fak! sem postal lačen, ko sem videl to pašto! kaj je not? pa tisti paradajz zgleda kot bi ful pasal zraven Tongue

Najbolj simpl na svetu. Pa tut prbližn tok dobr :D bučke, paradajz, korenje, česen, peteršilj, stročji fižol, mešanica mediteranskih začimb, sol, poper.. Aja pa sladka smetana, sej se vidi da je kremna omaka :P Paradižnikova solata res ful paše zraven, v njej je pa še čebula in začimbe. Podobna zelenjava je tut v drugi jedi, samo da tam zraven je bla zelena solata, tut odlično. Zdej poleti mi ful pašejo take osvežilne jedi :)
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2012 at 14:05
reciklirani polpeti so mesni polpeti iz narezanega mesa z župe z malo dodanega mletega mesa, chebulce, petrshila, smetance, jajca, soli in mokce. :) 
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Ewelin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ewelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2012 at 18:40
da nam posebj teme odpirala - kje u Lj se da dobit mehišk pir - štacuna mislm - če kdo ve....
Out of control
Back to Top
skellington View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Sep.2011
Location: Finland
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote skellington Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2012 at 19:00
Ma kdo kak fajn recept za slive? :)
No shit.
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1087
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2012 at 19:56

Originally posted by skellington skellington wrote:

Ma kdo kak fajn recept za slive? :)


jih maš fuuul? slivovka Wink

Back to Top
skellington View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Sep.2011
Location: Finland
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote skellington Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2012 at 11:52
Originally posted by FINc FINc wrote:

Originally posted by skellington skellington wrote:

Ma kdo kak fajn recept za slive? :)


jih maš fuuul? slivovka Wink



Fajn pa enostawn.. :D
No shit.
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1087
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2012 at 13:27
fajn je...zeloBig smile  ni pa simpl, pa še kotu rabš.
Back to Top
Von Iron View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Jan.2011
Location: Transylvania
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Von Iron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2012 at 13:34
fajn že, fajn. sam ni pa priporočljivo met flaše na soncu, in pol to pit :D kot nasvet, recimo ;P
''Isn't it strange that as soon as you're born you're dying?'' - Iron Maiden, The Clairvoyant
Back to Top
skellington View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Sep.2011
Location: Finland
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote skellington Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2012 at 14:45
Kaj narest z miljon slivam.. :D
No shit.
Back to Top
plecocicho View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jun.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1521
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plecocicho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2012 at 14:59
Das v pekac, poliješ z mlekom, da jih 1/3 ven gleda, dodaš sladkor, cimetovo skorjo in das pect. njam
Following our will and wind we may go where noone has been
plekokiko
Back to Top
skellington View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Sep.2011
Location: Finland
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote skellington Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Oct.2012 at 16:59
No shit.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Oct.2012 at 17:19
sprazni-hladilnik-corba-a-la-grafin..

za 2 osebi..

1 cebulo, 2 pesti cvetace, 2-3 korena, 2 krompirja (oziroma podobna gomoljasta zelenjava po izbiri, ki visi v hladilniku ze dlje casa) narezi na koscke pocvri na olju nekaj minut.. malenkost osoli..
dodaj se 1-2 paradiznika in 1-2 papriki v kosckih..
dodaj nastrgan ingver..
in scepec garam masale (indijska mesanica zacimb)..
za 2dcl kozarca kvinoje (hranljiva semena znana ze iz inkovskih casov)..
zalij z vodo.. da bo vse skupaj pod vodo..
kuhaj cca. 15-20 minut, ugasni, narezi notri se strok cesna in pocakaj 5 min..

za tiste, ki nimate pticjega zelodcka, svetujem se ajdov kruh z orehi ali kateri drugi omiljeni kruhek..
in jasno, kozarec crnega vina!

(kot vse corbe, je tut ta drug dan se boljsa, zato lahko mal pretiravate s sestavinami..)

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2012 at 12:40

v ponedeljek sem končno Embarrassed naredila mafine, ki jih je predstavil rožica :))  /stran 10/  uspeli so super, recept enostaven, v sredino sem dala košček bele čokolade... jedci so bili veseli :))) v bližnji prihodnosti bi rada poskusila katanine... bela čokolada-jagoda ali pa jabolko-cimet... mmmm... to me najbolj mika :) modelčke sem po pripročilu paranoidovih kuharjev in kuharic, kljub uporabi oblekic za mafine, še malo nasmastila...

in ja... če se komu ne da ukvarjat s peko, rad pa je sladko (sama sem obratna... totalno rada pečem, nisem pa tolko od sladkega Clown), so mafini od rožice res zadetek v polno :) v ponedeljek sem prišla iz šihta, spekla lešnikove rogljičke, rižev narastek, marmeladne žepke in potem... je bila ura več kot osem... ma mafini so šli kot po maslu :D in ob koncu večera sem se počutila kot da odpiram pekarno LOL  pečjak… že 40 let pravzaprav ;-)

 
en recept mi je res super fantastičen, vse dobro pa je dobro deliti :)))  je pa iz kulinarične slovenije...

 

ŠPINAČNA PITA

listnato testo (ok, sem kupila zmrznjenega, nisem sama naredila)

1 kg špinače / blitve  (s špinačo mi je boljša)

0,5 kg skute

1 kisla smetana

2 deci mleka

4 jajca

sir

 

surovo špinačo narežemo na trkace, posolimo... počakamo, da spusti vodo in jo močno ožamemo... zmešamo s skuto, kislo smetano, jajci, mlekom, naribanim sirom...

 

odtaljeno testo razvaljamo (oba kvadratka)... eno plast testa položimo na pomaščen pekač in ga z vilico malček popikamo... dodamo nadev in nanj položimo še drugo plast testa... razrežemo na poljubno velike kose... potem pa pečemo cca 40 minut na 180 do 200 stopinj...

 
 

z vaskotom imava tradicionalno kuhanje indijskih dobrot, teh receptov pa ne vem iz glave, knjigo Krišnova kuhinja imam doma., tko da ne morem prepisat.. moram napisat en recept za lečino juho, takuuuu dobraaaa !! pa birjani !!!! mmmmm, kako dobro je, če v riž malo jogurta zmešamo... kako lepo nežen postane... mmmmmm ... aja, pa v kuhanje indijskih dobrot sem rekrutirala še mitjo, pa še sonce in žiga sta se navdušila nad ingverjevim čajem Cool

 

KUHANJE JE ZAKON !!! PA GMAJNA TUDI, DA SE RAZUMEMO :PPPPPP

 

 

uffffffffffffffffffffffff, pa sem tela samo povedat, da so mafni na strani 10 super !!  Embarrassed

 

ajooooojjjj ! pa še tale župca iz uglašene kuhinje !!!! taku dobraaaaa !!! 

 
 
ps: iz izabelce sem pridelala 17,5 l grozdnega soka  Tongue super odlična letina !!! količinsko ne (lani mislim, da je bilo 30 litrov), ma po okusu pa !! ena steklenica deluje kot da si morda želi eksplodirati... ma sem jo zavezala v dve vrečki in postavila pred vhod... nič bat, vhod je rjav, tako da se ne bo toliko poznalo :PPPPP
 
 
pa lep dan vsem skupaj !
 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Nov.2012 at 13:21
 
solata z rdečim zeljem
rdeče zelje narežemo na trakce, polivko pa naredimo iz:
nasekljana šalotka (šalotko sem imela doma, če ne bi pa katero drugo dala)
gorčica
hren
sok ene limone
malček olja
 
zmešamo in polijemo po zelju Tongue
 
 
lečina juha s paradižnikom
150 g zelene leče (s katero drugo še nisem probala) skuhamo v slabem litru in pol vode (odvisno kolk gosto imamo radi), ki smo ji dodali pol žličke kurkume... tole kuhamo cca 30 minut... malenkost pred koncem dodamo nasekljano šalotko popraženo na maščobi (olje, maslo... ma ne olivnega olja, ker s svojim okusom -če je kvalitetno- ubije okus začimb), ampak tako  da se zmehča, ne da porumeni in stresemo k leči, ki se kuha v vodi...
 
na maleč maščobe popražimo slabo žličko kumina, dodamo žličko naribanega ingverja in slabo žličko mletega koriandra... malček popražimo in dodamo tri na kockice narezane paradižnike... pražimo še par minut, potem pa to stresemo k leči in kuhamo še cca 10 15 minut... toliko, da je leča kuhana... ja ja ! potem pa solimo po okusu...
 
v receptu je asafetida in je nimam... glede na to, da je le-ta nadomestek čebule (zasledila sem, da lahko tudi česna), sem pač malo po svoje naredila pa je... če pa imamo asafetido, jo dodamo pri praženju žačimb (za ingverjem)...aja... pa še to... moja različica je bila s kumino in ne kuminom... sem pa sedaj KONČNO nabavila še kumin, tako da bom še tako sprobala... enkrat Clown 
 
 
IJOJ, pa še to Big smile
pirine palačinke
2 deci prine moke
3 deci črne moke
1 deci čičerikine moke
6 deci mleka (kakršnegakoli že... sem ga imela premalo, pa navadno vodo dodala)
0,5 deci radenske
vanilji sladkor ali dva
pol žličke cimeta
malček soli
malček kurkume ?
 
zmešamo in spečemo palačinke... kurkume ne bom več dajala notri, ker nimam najmanjše potrebe po jajčnem efektu (barva)... v bistvu sem to naredila za foro, nikoli do zdej nisem sprobala tega... meni je bilo ok, prjatlu, ki niti ni vajen niti mu niso ne vem kako dobre te eksotične začimbe, sem pa palačinke čisto do roba namazala z domačo slivovo marmelado Cool sama običajno jem nenamazane... če bi dodala sladkor, bi verjetno vse skupaj omilila, samo potem pa meni ne bi potegnilo... bla bla bla bla bla... sicer pa ful dobre, komaj čakam, da naredim spet... hmmm... no wem, al pa bom raje pirino-ajdove, ne wem še... mogoče pa nobenih ! :D
 
 
ps: dušeno rdeče zelje in stlačen krompir je dobra hrana!
 
ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Edited by mati zemlja - 07.Nov.2012 at 13:26
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 15:30
ZLOŽENKA IZ KISLEGA ZELJA IN KROMPIRJA
 
krompir
kislo zelje
čebula
olje
/razmerje zelje - krompir poljubno, meni je 1:1 zelo všeč :)
 
cel neolupljen krompir damo kuhat... spotoma na olju podušimo čebulco (nedeath metalska razližica) in malček posolimo... dodamo kislo zelje in ga dušimo nekaj časa (po občutku)...
 
kuhan krompir olupimo in narežemo na rezine... v pekač damo eno plast krompirja, pa eno plast zelja, pa krompir pa zelje in spet krompir .... če želimo po vrhu polijemo z mešanico kisle smetane in jajca, ni pa nujno... kakšne pol urce pečemo na cca 180 stopinj, tako da rahlo porjavi...
 
ej, dobro za znoret! še naslednji dan, ko je mrzlo je tuk najbolj dobro, da bi kr še in še in še !! Tongue
 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 15:37
Same odlične zadeve, mati mmmmmmmmmmThumbs Up vsi trije zadnji posti...
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 22:11
 
hvala, tilen :) ti si tako prijetna oseba, da bi zate z veseljem skuhala karkoli od tega  Embarrassed 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2012 at 17:36
Tale zloženka iz kislega zelja in krompirja je res zakon! Pred nekja dnevi sem mami povedal za tale recept in že čez 2 dni smo imeli to stvar za kosilo! Seveda nad to zadevo nisem bil navdušen samo jaz, pač pa tudi vsi ostali! Komaj čakam, da bo stvar spet za kosilo! Tongue 
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3266
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2012 at 22:03
solata ala dominique, za dve osebi.

Očistiš konkretno glavo solate in narežeš 8 češnjevih paradižnikov.Popečeš 200g lososa (lidl pakunga) in 180g rakcev (lihtko lidl pakunga). počakaš da se ribe malo ohladijo, medtem pa v sloato natrgaš eno bombico feta sira/lahke mocarele. ribe streseš na solato, premešaš in preliješ z pprelivom po želji.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2012 at 01:36
test or it didn't happen!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3266
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2012 at 15:58
a?
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2012 at 18:09
dej mal za posemplat ane
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2012 at 20:48
kleđy, lepo slišat Smile 


~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 11:52
en forumaš, ki je tok kul dečko, da nisem mogla rečt ne Big smile me je našuntal, da naredim fotko ajdovčkov... ampak !! najprej moram še povedat, kako se naredijo, a je tko :D ja! recept je v originalu iz kulinarične slovenije, jst sem rahlo spremenila zadevo, da nisem uporabilja jajca, zato, da lahko piškotke jedo tudi ljudje, ki ne jedo jajc... bla bla bla bla bla

AJDOVČKI
60 g ajdove moke
80 g polnozrnate moke
90 g mletih orehov
30 g kakava
20 dag sladkorja v prahu 
cca 115 g masla
cca slabo žličko cimeta
cca slabo žličko mletih klinčkov
2 veliki žlici ruma

marmelada

ves skupaj zgnetemo... oblikujemo majhne kroglice, ki ji sploščimo in položimo na pekač... z ročajem od kuhalnice naredimo vdolbinice, kamor bomo kasneje dali marmelado... pečemo 10 minut na 160 do 170 stopinj... vzamemo ven iz pečice in takoj napolnimo luknjice z marmelado... damo nazaj v pečico za 5 minut na 150 stopinj... 

/lih en majhen nasvet, če se kdo loti... marmelado je še najboljše dati v polivinilasto vrečko in na koncu narediti majhno luknjico in potem brizgati v vdolbinice... če dajemo z žličko in je marmelada trda, potem ne pridejo vdolbinice lepo zapolnjene... no, al pa če imate kaj v stilu majhnega testomata, bi tudi šlo, pa še odpadka ni !!!/

slikceeeeee... no, včeraj sem naredila 4 sorte piškotov, ker sem važna Afne nalepim vse slikice... receptov za vse, se mi ta trenutek ne da pisat, če bi slučajno kdo želel, naj pove, pa ni problem :-) 

ajdovčki


lešnikovi rogljički



marmeladni žepki


pirini medeni piškoti 

(ti so edini, ki imajo notri jajce, ker mi še ni uspelo stestirati kakor rata brez... glede na to, da so piškoti za darilo za rojstni dan, pa nisem tela testa lih zdej delat :D)
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 12:00
Njam!
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 12:06
Mmmmmmm, to pa izgleda zares takoj pojedljivoBig smile včeraj sma z bratom v studiju nekaj podobnega jedwa, ampak 2 dni staro lol:D...Zelo lepo Andreja, metalnjam, metalnjam...Hug
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 12:19
FORTE PIŠKOTKI!!!
 
mama zemlja the goddess of the cuisine worship
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 12:33

cookie monster! Clap


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 12:40
:))))))))))
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2012 at 22:32
uuuuuuuuuuuuuuuu, kako prijetno ste me presenetili s svojimi odzivi :)) hwala vsem, me veliko pomeni Smile 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Dec.2012 at 00:07


Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

BUČKIN KOLAČ  Tongue
 
250 g bučnega mesa
150 g bele moke
100 g mletih orehov
4 - 5 žlic medu
4 jajca
1 žlička pecilnega praška
 
bučno meso na drobno naribaš... jajca penastu umešaš (notri daš lahko še sladkor ali pa vanilijev sladkor... meni ne tuk do sladkobe :)) in med mešanjem dodajaš moko, ki jo pred tem pomešaš s pecilnim praškom, orehi in bučkinim meskom, vmešaš še med... vliješ v modelček in pečeš cca 1 uro na 180 stopinj...
 
meni je to FUL dobro !!! in če atek ne bi videl, da so bučke notri bi ZIHR jedel... tko pa uno `bljak bljak, tega ne bom jedu... buče so za prašiče` LOL  hello, meet me Pig  hrk hrk  ...  jah, pol pa nič... več za nas!!!  hwalaaaaaaaa !!!  :PPPP
sicer pa je recept `ukraden` iz Čarobni svet buč, Ruth Podgornik Reš
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2013 at 20:03
sem po par letih končno spet kupila kardamom :D no, pravzaprav sem ga znala uporabiti samo pri lasiju... no, potlej sem pa malo pobrskala po netu in sem našla tele piškotke... ZELO so dobri !!! sem jih v treh dneh dvakrat delala... ta drugič iz dvojne mase, pa je že vsega zmanjkalo Tongue pa tko... zdijo se mi tudi res mega zadevca za v hribe, pohode... 

piškotki s kardamomom  
  • 5 zvrhanih žlic ovsenih kosmičev
  • 4 zvrhane žlice polbele moke (tip 850) ... sem dala pol bele in pol črne moke, ker polbele nisem imela :D
  • 8 suhih marelic
  • 2 žlici rozin
  • 2 žlici suhih brusnic
  • 3 žlice sončničnih semen
  • 3 žlice drobno mletih mandljev ali lešnikov
  • 1 čajna žlička pecilnega praška (vinski kamen)
  • 10 kardamomovih strokov
  • 1 noževa konica zmletih klinčkov
  • 1/2 žličke cimeta
  • na drobno naribana lupinica 1/2 neškropljene limone ... 
  • 1 ščepec soli
  • sok 1/2 limone
  • 8 dag margarine 
  • 2 žlici javorovega sirupa
  • 1 dl sojinega mleka ...  sem dala navadno alpsko mleko
  • 1 žlica ruma
  • 20 polovičk orehovih jedrc ali celih mandljev za okras

 

 

Priprava:
1. Rozine in brusnice namočimo v rum za 30 minut, nato jih na grobo sesekljamo (lahko v multipraktiku, vendar le na hitro, da ne nastane pasta).


2. V suhi ponvi popražimo sončnična semena in jih grobo zmeljemo. Kosmiče namočimo s sojinim mlekom, marelice narežemo na drobne koščke.


3. Kardamomove stroke stremo v možnarju in poberemo iz njih semena. Semena stremo v možnarju, lupinice lahko shranimo za kuhanje kompota.


4. V skledi zmešamo moko, pecilni prašek, mlete lešnike, marelice, sončnično seme, limonino lupinico, rozine, brusnice in začimbe (kardamom, klinčke, cimet in sol). Na koncu dodamo namočene kosmiče.


5. Posebej zmešamo limonin sok, javorjev sirup in stopljeno margarino ter zlijemo k suhim sestavinam. Vse premešamo, da dobimo gosto zmes. Nato z žlico zajemamo maso, iz nje v roki naredimo kroglico in jo položimo na pekač, ki smo ga obložili s papirjem za peko. Kroglice sploščimo z roko in vilicami, da dobimo približno 5 mm debele piškote s premerom 6 cm. Na vsakega položimo polovičko orehovega jedrca ali mandelj.


6. V pečici, ogreti na 180 stopinj, pečemo 20 minut.

/www.revijaanja.si/

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2013 at 17:15
Lihkar jem pohane bučke, pri čemer sem jih pohala tkole:

Pomočila v vodo, moko, spet vodo, potem pa v tole mešanico namest krušnih drobtin: 1 pest indijskih oreščkov, 1 pest orehov, 3 stroki česna, 1 žlička vegete = zmleto v multipraktiku.

Izpadl je ful okusno :)


Edited by Katana - 14.Jan.2013 at 17:16
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2013 at 17:40
ooo, zakon!
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,344 seconds.