Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - metal kulinarika - recepti in ostalo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

metal kulinarika - recepti in ostalo

 Post Reply Post Reply Page  <12345 16>
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2010 at 22:52
ti nč nawš kuhala ker ne maraš česna
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2010 at 23:03
+ check your signature Lamp
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2010 at 23:13
ya sori
posoda pa še lahk pomivaš
ti dovolim
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2010 at 23:24
sestavine:

kruh
2 jajci
poper
sol


priprava:

2 jajci vržemo v krop za 3 minute, dokler niso mehko kuhana. olupimo samo zgornji del in vaše bašemo sestavine v poljubnem vrstnem redu.

Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 09:10
Jaz sem si v dijaško-študentskih letih vsaki drugi dan naredil palačinke.

Sedaj pa si dostikrat spečem krompir skupaj s sirom in origanom, včasih dam še malo paradižnikove mezge ali pa čebule.
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 10:43
nč ne bo nobenga fabota pa nobene jedi k je še nikol ni delo na naslovnci



je pa ene par prav lepih receptov se pojavl na novo

jerina koruzna juha zgleda fajn, petrini žepki....... mmmm



no, če že glih ne bomo kuharske knjige nikol nrdil pa bi lahk vsaj paranoid piknik nrdil, pa bi mi mal kuhal pa likerčke mešal pa to, pa vsak bi še kj prneso....   
Back to Top
Zupan View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Nov.2007
Status: Offline
Points: 792
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zupan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 12:12
Zrezki s smodnikom in bodečo žico

1xzrezek
1x sod smodnika
1m bodeče žice
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">


Edited by Zupan - 11.Feb.2010 at 12:13
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 14:52
? kaj je jedel on...
 
 
FABO: ideja je dobra!
 


Edited by mother earth - 11.Feb.2010 at 15:15
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 16:48


slika je link!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 17:24
ej, sam ti si definitivno bolj brutal kot tortilje !!!  :)
čist divji! :) pa to vidim, bo nadaljevanje :))
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 18:53
in kva zaen hudič je tole?
men noče ofnaat
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2010 at 19:02
tortilje.zip

evo yordan.. zgleda da nimaš pdf plugina
Back to Top
kArOsS View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2008
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kArOsS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2010 at 13:58

haha frogi zaaaaaaakon!!! (:

ful fajn, da je nastala tema o kulinariki Thumbs%20Up

sicer se nikak ne spravim napisat kaksen recept, ker je pri meni vse od oka :D ampak, casu primerno, bom vseeno napisala en recept za krofe, ki sem jih danes spekla:


veganski KROFI

600 g moke

1 kocka svezega kvasa (lahko tudi 2 zlicki suhega kvasa)

7 dag margarine

20 dag agavinega sirupa (lahko tudi javorjev, ne-vegani lahko daste med, ali pa 3,5 dag sladkorja)

1 vanili sladkor

0,5 dcl ruma (po zelji)

¾ zlicke soli

2 dcl ovsenega, sojinega, rizevega...mleka (jest sem dala sojino vanilijevo mleko)

malo kurkume (za rumeno barvo)


(kdor ma probleme s tem, da so krofi veganski, lahko uporabi pac navadno mleko in sladkor, margarina se lahko nadomesti z oljem, dodas pa se 5 rumenjakov)

mleko, margarino in sirup segrejes tolko, da je mlacno in da se margarina stopi, potem notr nadrobis kvas in pustis, da kvas vzhaja. posebi zmesas vse ostale sestavine in jim dodas mesanico mleka in kvasa...zgnetes v testo...pri krofih je zelo pomembno, da res dobro pregnetes testo (ce je prevlazno, dodas se malo moke, ampak je boljse, ce je bolj vlazno, kot pa bolj suho testo)...potem pustis testo vzhajati, dokler ni dvakrat vecje (to traja nekje od pol do ene ure)...testo zopet pregnetes in oblikujes kroglice (iz te kolicine moke priblizno 20 kroglic)...kroglice polozis na desko in pokrijes s krpo in zopet pustis vzhajati dokler niso enkrat vecje(kroglice se bojo, ce je le blo testo dovolj rahlo, malo polegle in bo ratala taksna oblika, kot so krofi)...med tem segrejes v posodi olje (ne sme biti prevroce niti premalo vroce ) in vanj polozis krofe, ter posodo pokrijes za priblizno 2-3min...ko so krofi na spodnji strani lepo rjavi, odkrijes posodo in krofe obrnes in cvres se na drugi strani dokler niso lepo rjavi (tokrat pa ne pokrivas posode)....ko so krofi peceni, jih napolnis z marmelado, cokolado... (jest si pomagam z uno stvarjo, ko je za krasit torte s smetano)...ce maste radi ful sladko, jih pol pac potrosis se s sladkorjem v prahu...

pa dober tek!

Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2010 at 09:54
kje kupujete kajmak in kjera znamka vam je naj? hvala 
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2010 at 12:08
js sm ga že iskal po večjih trgovinah pa je jako slaba ponudba...

mercator prodaja nek namaz, na katerem piše da je kajmak (prozorna embalaža z modro etiketo se mi zdi) in je kr dobr, ampak ni pa niti malo podobn kajmaku, ki ga dobiš zram tvoje omiljene pleskavice na celjski avtobusni, kjer majo istočasno tut najbolši kajmak za moje pojme

Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2010 at 14:50
ja ne...me prav zanima, a ga tej k majo te 'fast food-e', a ga sami delajo al kaj...hvala, bom probu tega mercatorjevega, sej mogoče se ga da z dodatki še kej zboljšat
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2010 at 16:21
kaj pa, če kr unga strica, k pleskavice peče, vprašaš kje ga dobi oz če ti morda proda eno kantico za začetek ?  :) 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
kArOsS View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2008
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kArOsS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2010 at 22:30
men se zdi, da se da kajmak kupit na trznici v lj..tam spodi not gres, ko tut ribe al kaj ze prodajajo....pa majo tut neke salame in sire in majo ponavadi tut kajmak..samo ga nisem nikol probala, tak da ne vem kak je...za sprobat (;
Back to Top
opička View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06.Dec.2007
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opička Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2010 at 10:34
Ta s tržnice > merkatorjev.
Back to Top
black_cat View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote black_cat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2010 at 19:12
o,tnx frogstompu za tale recept! izgleda sočno!
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6062
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2010 at 12:19
mmm... fino je blo... moja sirova shtruchka s shunko in ego aronija grozdje ob branjo te niti... fajn
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 15:19
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 15:25
ejjj!!!! jst grem pa zdele žvarovno kuhat :))  jeeeeee !!! matr, se tuk veselim, mi je že slabo od pic, pohanih sirov, kruha in sira, pomfrija Dead fak! pa sama hrana od zunaj, mastna ko svinja... nujno rabim nekoga, ki kuha, pomiva in pospravlja :) staro mamo bi imela... prehrana me jebe! to ne more it tko :(
bom pol enkrat prišla povedat :)  ma zakon, neki doma skuhanega!! prav praznik :)
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 15:26
mah.. ta zimska kulinarika je itak od prve do zadnje stvari krneki.. pol se itak žar vrti vsak dan od maja do septembra.. fabota upraš kako to gre:)
Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 16:18
frogstomp, zrezke mi odpre, tortij pa ne, neki cajta melje, pol mi pa odspodi v kakosežekliče vrstici napiše stopped

zrezki zgledajo odlično, bomo sprobali. vodo se najbrž doliva segreto?
aja, dobra mera česna...na sliki ga niti za vzorc niLOL dej, a je kje tuki blizu (kaka Francija zna bit) česen festival. v kaliforniji vem da je
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 18:47
ja, žvarovna je pa prav dobra zadeva!!! pa ful dobro, k sem imela neposušen petršilj, to je po moje kr nujno pri tej zadevi... pa tudi česen sem dala notri (ma sem rekla, da se je treba soočiti s predsodki :)) ... tko... ne samo en strok, več, več..
ja, mnjam! dobra hrana Thumbs%20Up recept za v knjigo, torej :)
 
ok, naslednja zadeva bo kompot, sicer me zelo mikajo žepki iz listnatega testa, samo tistu moraš imet mal več sestavin, pa tko... ampak žepki bodo pa tretji!!! k to mora bit hudo dobro :)
 
edit:
mislim, da sem dala malo preveč česna :) res...


Edited by mother earth - 17.Feb.2010 at 19:09
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 19:18


zgleda da si spregledal.. 2 kr zajetna stroka sta poletela notr:)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 20:38
popravljene tortilje, zdej na blogu.. za tiste k vam ne dela
Back to Top
Vragg View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Feb.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vragg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2010 at 22:52


Vsi ste neki hudi kuharji... TOREJ tu je moja specialiteta!

Okusni navadni sendviči!

Sestavine:
Sir (skori kirkol)
Salama (pomojem kirakol, razn poli ker je zanč)
Kruh (kirkol isto)

*Vse količine so relativne, pazite le na to, da bo šel v mikrovalovko

Prednosti:
1. Enostavna priprava
2. Hitra priprava (lahko tudi naknadna, če obrok ni zadosten)
3. Nasitnost
4. Cenenost
5. In še bi lahko našteval

Priprava:
1. Pripravite dve skladajoči se rezini kruha (zgornjo in spodnjo stran)
2. Narežite sir in salamo (še lažje če kupite že narezano)
3. Založite salamo in sir na sendvič po principu 1 na kruh 2 v usta
4. Poiščite primerno velik krožnik
5. Postavite v mikrovalovko za minuto do dve (odvisno od kruha) dokler se kruh zelo ne segreje in posledično stopi sira
6. Dober tek!

O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte sami s seboj. Konzumiranje prevelikih količin se lahko izrazi v nezmožnosti premikanja zaradi polnega trebuha ali ob daljši uporabi pri pridobitvi teže.

Za morebitne poškodbe z nožem pri rezanju ne odgovarjam.

Your god is dead! The goatchrist prevails!
Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 00:23
a si ti zihr da vroč kruh posledično topi sir?Big%20smile

frogy, nč nism spregledu, tisto je pljunc u morje :)
ne sej ne, če si še nevem kak ljubitelj česna, ga preveč najbrž 'pokvari' jed. zmernost pa to. sm pa enkrat tolko zapretiravu z njim, sm meu pomoje ene 39 telesne temp. pa srce na 120 obratov.LOL
čeprav...zdej mi ni lih najbolj jasno te povezave...če neka stvar znižuje krvni tlak, a lahko pospeši bitje srca...ker meni se zdi lih nasprotujoče si, lahko pa da je lih prav :)



...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 00:26
boli te ketna, to samo pomen da ti bacili pomirajo:)
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 07:28
tudi sestra je rekla, da je žvarovna dobra :)
 
kvadratni umetni sirčki niso fajn, ker se nič ne vlečejo (premalo mastno, preveč vodeno...)
 
šporhat na drva! joj, pa kaj majo to za ene šporhate... neke indukcijske plate ali njihove naslednice, ne vem zdej... ki ne zaznajo vsake posode... kr neki... če pridem k našim, si moram kavo skuhat v 8-x preveliki đezvi, ker une ta male sploh ne zazna... waw, kako bistroumni smo... mi, moderni ljudje :) instant people... mmmmmmmmmmm... rada bi svojo staro mamo Ermm
če bi vsaj lahko malce upočasnili čas... ne morem tko hitro živet :(


Edited by mother earth - 18.Feb.2010 at 07:34
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 21:50
česen - huh, zgleda da sm že kr konkretno zabredu v odvisnost od česna, če sta tist 2 zajetna stroka hmmmm   

pikniki, žar - tuki sicer nism tak ekstremist kot ti, frogi,ampak ja,   BBQ je zakon!!!!!!       
pa tut da se spečit marsikej več kot sam meso (ki je sicer mašina in motorno olje obenem! ) (krompir v foliji pa raznorazno zelenjavo na žaru...) ... mmm ribe .....

kaj pa SIR ZA ŽAR?    to sm js lani polet prvič probo in mi je totalno brezveze....    nima okusa, ne nč.... al je kaka posebna fora v pripravi?


------------------------------------------



kaj pa zajtrki??   se kdaj potrudte pa si kj posebnga nrdite al kornfexi pa topli sendviči vsako jutro?

js kosmičov in podobnih stvari za v mleko ne pojem kj velik, kr vsako jutro spijem vlke količine črnega kofeta in mi pač tut mleko iz kosmičev zram ne paše....

toplih sendvičev in nasplošno kruha zjutri sm se pa že tut mal naveličo, zato sm danes zjutri si nrdil tole....







ZAJTERK NR. 6623


-kuhana čičerika (priročna stvar v hladilniku tud sicer, ko se že enkrat namoči in skuha, se je splača nrdit mal več)
-jajce
-sir
-kaka suha salama
-paradajz
-paprika
-česen
- S&P, začimbe - js sm uporabo baziliko, k so bli lih neki listi sveže pr hiši...


v ponev pač vržemo vse, začensi z zmešano jajco (lahk pa tut čičeriko prej popečemo mal) in dodamo še ostale stvari narezane na kocke al pa trakce in to je to

(no, za malco sm pa jedo sam čičerko + sir popečen in je blo tut dobr, se pravi se lahk recept tut konkretno poenostavi )





Edited by FABO - 18.Feb.2010 at 21:52
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 22:31
uffff, meni zjutraj lih ne paše jest...
 
-------- ne fruštk :)
 
banane s čokolado :)
aja!!! za pusta sem videla banano, hodečo po cesti LOL
pač banane :))
potem pa raztopiš čokolado, daš malo margarince pa mlekca pa ruma...
poliješ po banani... mmmmmmmmmmmmmm :)))
 
sploh so mi stvari, ki imajo okus po rumu zelo dobre... mmmmm, zelo dobro, če damo v maso za palačinke rumov sladkor... mmmmmm...
 
sicer pa... palačinke iz kakršnekoli mase že... običajno jem brez nič...
 
ajdove so fajn...
ajdova & bela moka, mleko, malček soli, voda (radenska...) pa nasekljan drobnjak... palačinke znamo, ne... ni treba posebej pisat... notri recimo paše skuta...
 
fabo, ti si ultra kuhar Thumbs%20Up hudo dobro! ma te prav občudujem :) waw!
 
če delamo palačinke brez jajc, pa hočemo barvni efekt :) ... kurkuma
 


Edited by mother earth - 18.Feb.2010 at 22:43
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 22:42
lassi
 
jogurt
voda (mleko)
kardamom
sadje (jagode, banane, mango... pač dam eno sorto)
rjavi sladkor -> nebarvan :D
 
vse sestavine s paličnim mešalnikom (recimo) zmešaš...
 
to je to :)


~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Vragg View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Feb.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vragg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 22:43
He, jest se pa kr prsilm zju3 jest. Čene pol v šoli preveč me skp vleče in mam filing da bom samga sebe prebavu počas.

Skratka, obstaja ena kul zadevica k se ji reče iron (kovinska pjača za vse kovinarje :P). Sicer ni neki posebnga sam je hitr pa dost te nafila.

Naliješ jogurt (navadn) pa vodo v razmerju 3/1 pa soliš po filingu in vse skupej fest prešejkaš. In popiješ.

Kar se pa palačink tiče (lih zanč delal spet), probejte kt nadev sladkor pa limono ;)
Your god is dead! The goatchrist prevails!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 22:48
jogurt solit?brrr
mene ni hteb u kuhno

ja mati fruštek je najbl pomembna stvar ever
fabo:enkrat si wablen na pico ka jo bova mi2 naredla in na kateri bo ful česna
in ja česn je hrana in will rule the wwworld
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 22:48
Originally posted by Vragg Vragg wrote:

Kar se pa palačink tiče (lih zanč delal spet), probejte kt nadev sladkor pa limono ;)
 
Thumbs%20Up
 
ja, poleg skute, je to tudi zeloooo dobro (pudarek na limoni :)))... nimam rada cukra namazanega na kruhu -> marmelada al pa vikikrema... ma nisem neki cukr človek :)
 
p.s.: ne, nisem zbirčna, sem čist zadovoljna le s kruhom, nadeva ne rabim... ok, sira se nikoli ne branim :D
 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 22:50
Originally posted by yordan yordan wrote:

ja mati fruštek je najbl pomembna stvar ever
 
ma sem se ful let matrala, da bi jedla zjutraj... sam res ne morem... tko, da zdej se ne silim več... bolj se dan nagiba v noč, več jem...
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Vragg View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Feb.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vragg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Feb.2010 at 23:10
Originally posted by yordan yordan wrote:

jogurt solit?brrrmene ni hteb u kuhnoja


Hehe, sej se sliš ful čudn, sam ka nej rečem. Probi enkrat. Itak nimaš kej velik zgubit tist slb € za navadn tekoč jogurt :D
Your god is dead! The goatchrist prevails!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2010 at 00:15
Originally posted by mother earth mother earth wrote:

Originally posted by yordan yordan wrote:

ja mati fruštek je najbl pomembna stvar ever
 
ma sem se ful let matrala, da bi jedla zjutraj... sam res ne morem... tko, da zdej se ne silim več... bolj se dan nagiba v noč, več jem...

pol pa jamraš das debelaEmbarrassedkva te pa košta tist zju3 zrawn kofeta ofnt eno zasko pa klobaso zrawn
aja sej res vegeterjancDead
pol ne morm niti enga recepta napisat
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2010 at 09:57

lahko napišeš recept, lahko... smo vsesorte jedci tlele... kr napiši svoj prispevek v kuharsko temo :) več kot dobrodošlo...

p.s.: ne ej, če te je strah, da ti bom kej sikala, nč skrbet...  ne bom... 
 
 
Originally posted by yordan yordan wrote:

pol pa jamraš das debelaEmbarrassed
 
LOL sam res !  
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
opička View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06.Dec.2007
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opička Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2010 at 12:27
Domac namaz za na kruh za zajtrk: manjmastna skuta in kisla smetana (priblizno 1:1), sol in zacimbe (jaz dam koper, majaron ali drobnjak, lahko tud mleto sladko papriko, čili v prahu, praktično karkol), takrat ko se mi pa res da, pa na čisto drobno narežem not kisle kumarce ali čebulo.
Aja pa namest kruha so mi wasa polnozrnati kruhki ful fajn za tole Smile.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5974
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2010 at 12:35
Thumbs%20Up 
pa najbrž je čist vseeno, če vzamem kr navadno skuto (polnomastno al kako se reče), a ??
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
opička View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 06.Dec.2007
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opička Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Feb.2010 at 02:53
Ja čisto vseeno je, sam men je una manjmastna ful bolša... stvar okusa, tud tip kisle smetane ni važen, ko je nisem mela sem celo kak gost jogurt namest tega uporabla. po filingu pač :)
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Feb.2010 at 08:22
Kajmak na tržnici zmaga na celi črti... je pa res, da še vedno to ni glih to, je pa najbližji približek. Nikakor pa ne nabavt un Meggle kajmak u trgovini... tist pa sux. Tko nekak kot da bi ajvar delal na Norveškem... pač ne gre...
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Feb.2010 at 09:22
LOL

hm, po kajmak u lj...? tolko mi pa spet ni do njega :)
sploh pa tuki pr nas v Gorici še tej k pečejo pleske nimajo nevem kaj dobrega, sploh če ti ga še zagreje skupej z mesom al kaj jst vem in pol tisto zgleda že bolj ku oljeDead


sm pa včerej za večerjo nrdu zrezki alla frogy z manjšimi custom nastavitvami...zelo dobro.  sicer nisem pristaš vrečk, je pa tekstura omake kot more bit...brez bi se kar matru prit do podobne
tako da frogy: uommo del monte a detto SI! :)


Edited by dupli - 20.Feb.2010 at 09:22
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Feb.2010 at 18:31
kva? :)

jah.. vrečke.. sej večina sestavin je sveža zelenjava pa meso.. tole z vrečke ubistvu daš da ti ni treba pacat z raznimi pecilnimi praški, emulgatorji... namesto tega lahko daš jušno kocko, mal več gob pa mal več smetane.. samo tole je res simpl pa zakon rešitev..

v 3. številki pomoje lahko pričakujete kitajsko, nek približek chopsuija z nam bolj domačim sestavinam (spet veliko paprike).. polet pa itak t-bone z rožmarinom in raznorazne žar dobrote, ki niso ravno vržt meso na žerjavco pa čakat..

Back to Top
dupli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Cayman Islands
Status: Offline
Points: 1535
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dupli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2010 at 02:28
ne ti meni kva  Big%20smile
ma nč, uno je kar neki. je bla na enem italijanskem kanalu stalno ena reklama, k so kmetje ful pridno obdelovali zemljo pa negovali kulture, pol pa, k so pridelke pobrali, je pršu en možakar z belim klobukom, poizkusu pridelek in dau zeleno luč, kao, to je pa kvalitetno, to gre z mojim odobravanjem na prodajne policeLOL
...vsaj sendvič z mortadelo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Feb.2010 at 12:29
dej pogej si food inc. dokumentarc pa boš vidu kaj je za tako podobo:)

http://www.youtube.com/watch?v=mu6f29zV3kM

dobro domače smo jedl še okol časa osamosvojitve ko smo mel monopolni protekcionizm, zdej jemo tisto kar je cenejš kar si je pa sam potrošnik kriv.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,296 seconds.