Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Heavy metal kot religija?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Heavy metal kot religija?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 20:17
e, za to se borimo:)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 21:20
Mja, izpade čudno. Je pa zagotovo praktično

Edited by pestilence. - 12.Apr.2010 at 21:21
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 08:06
bi blo fajn če bi blo to še pri nas možno :) ...mislm da bi blo kle hitr kr večina forumašeu delnih invalidou in odvisnikov hehe :)
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 10:27
zakon!
ej pomoje bi bli kr vsi invalidi pa delni odvisniki :))
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 10:29
...mah, raj ne komentiram :)
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 14:40
hehehe, kjut.. :))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 15:29

evo, lih piše se mi. sem dve kave spil mal prej.

metal kot religija.
nikol nisem o tem razmišljal. je pa zanimivo vprašanje.
 
jaz bi najprej povedal, kaj si mislim kaj je religija:
je nek skupek napotkov kako živet na podlagi nekih davnih, pra davnih, kaj naj rečem? dogodkov? v smislu zgodovina se ponavlja. v smislu vojn pa to. sej človek je tak kot je. že dolg časa. in pač so bili neki misleci, filozofi, naučari, profesorji,... in pač, to so samo napisal na papir. to je tista oprijemljiva stvar religije. neoprijemljiva stvar religije je pa mitska, mistična, nezemeljska, pa pol naprej nepojasnjena, nerazložljena, neoprijemljiva stvar. da pač obstaja bog ki vse vidi in vse ve. pa pol naprej scena z jezusom k še kar neki ugibajo pa tolmačijo. sploh se več ne ukvarjajo z vero samo ampak a je tisti prt res njegov al ne. na kocu bojo pozabil na religijo samo. hehe.
 
no, "metal kot religija" si pa tko razlagam:
je lih tko napotek kako živet oziroma kaj se naj bi doseglo oziroma kritiziranje/grajanje. to se naj bi izražalo preko besedil. vsak bend je isto kot včasih nek preroški potencial. včasih so bili preroki pa uni street učenjaki, ne? no, sedja pa imamo bende pa pesnike pa pisatelje. in metal je lih tko kot rock pa punk pa elektronika torej glasba. ne? pač, ti se razlikuješ od okolice in boš šel tam kjer se boš počutil dobro oziroma doma, na nek način, oziroma zaželjen. in če spadaš v metal boš pač metalc. ne? pol pa isto kot oprijemljiv del pri verah. ker pa metal je produkt sedajšnjega sveta, torje je nastal v realnem času, sproti, pol to ni neka nepojasnjena stvar. sej je sedaj nastala. in je še. še vedno. sej se točno ve zakaj je do tega prišlo, ne? dobr, jaz nikol nisem bil tako močan hard-core metalc. sem pa šel v wikipedijo pogledat kaj piše za pomen besede heavy-metal - torej na nek način filozofije metala. kako če bit pol to religija. ne vem. nisem nikol velik o tem razmišljal, sam zdi se mi da je tko. sej je res da metal bendi pišejo pa govorijo tudi o bogovih, božanstvih, mistiki, sam je vse to že bilo prej. vera je bila prej kot metal.
 
sej v bistvu je to zelo podbono. samo da pri veri je še bog zdraven. jaz nikol nisem se spraševal kaj je bog. nikoli me tudi ni zanimalo. če imaš tam napotke "10 božjih zapovedi" je to pač to. in biblija je poleg tega še polna enih naukov. pač na podlagi nekih ali resničnih ali izmišljenih dogodkov iz preteklosti. saj ni važno, ali je bil dogodek resničen. važno da znaš neko zgodbico povezat z naukov. dobr, če ni bil Janez pa je bil Franc ni s tem nič narobe. razen če je pomen v imenu. pol je to nekaj drugega.
 
no, dejansko ne vem kaj je pomen "boga" v religiji. kot vem metal nima kaj takega. metal ne bo častil boga ampak bar, pivo, druženje, koncerte, čupo, našitke, logote, cdje, plate, pogovarjnaje, istomislenost, privrženost.
 
lahko pa rečeš, da je vera v metal to, da vstrajaš pri tem kar veš in hočeš. da se ne daš, da ti to izbrišejo iz glave. da veruješ v metal - torej v svoje prav.
 
jaz sem hodil k verouku, pa dal sem skoz in obhajilo in birmo. tudi v cerkev sem hodil. sam kaj je bog in kaj naj bi bil se pa nikoli nisem spraševal. enkrat me je en mulc, starejši od mene, še ko sem hodil v 1. al 2. al 3. razred OŠ vprašal, če verjamem v boga. sploh nisem vedel kaj me sprašuje. niti nisem vedel pomena besede "verjeti?" niti "bog?". sploh nisem vdel kaj rečt nazaj.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 16:13
:)

glede na to kako žive so te debate se kr strinjam. hočeš nočeš pa vsi, ki smo kdaj pršli v stik z metalom, ki to aktivno živimo (od obiskovanja koncertov do druženja, zbirateljstva..) aktivno ali pasivno gradimo podobo in krojimo mišljenje o tem kaj to metal je.. čupa, oblačenje je lahko povsem nepomembna zadeva, ampak simbolika je zadi, interpretacij je pa mnogo.. dovolj je že to včasih, da ene simbole nosiš, četudi ne znaš točno povedat kaj pomenjo; ker se tudi na ta način po ljudskem izročilu prenaša kultura - od metal noše do glasbe in vsega povedanega.. tko da na kratko se kr strinjam po površnem branju..
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2010 at 12:02
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

evo, lih piše se mi. sem dve kave spil mal prej.
metal kot religija.nikol nisem o tem razmišljal. je pa zanimivo vprašanje.
 
jaz bi najprej povedal, kaj si mislim kaj je religija:
je nek skupek napotkov kako živet na podlagi nekih davnih, pra davnih, kaj naj rečem? dogodkov? v smislu zgodovina se ponavlja. v smislu vojn pa to. sej človek je tak kot je. že dolg časa. in pač so bili neki misleci, filozofi, naučari, profesorji,... in pač, to so samo napisal na papir. to je tista oprijemljiva stvar religije. neoprijemljiva stvar religije je pa mitska, mistična, nezemeljska, pa pol naprej nepojasnjena, nerazložljena, neoprijemljiva stvar. da pač obstaja bog ki vse vidi in vse ve. pa pol naprej scena z jezusom k še kar neki ugibajo pa tolmačijo. sploh se več ne ukvarjajo z vero samo ampak a je tisti prt res njegov al ne. na kocu bojo pozabil na religijo samo. hehe.
 
no, "metal kot religija" si pa tko razlagam:
je lih tko napotek kako živet oziroma kaj se naj bi doseglo oziroma kritiziranje/grajanje. to se naj bi izražalo preko besedil. vsak bend je isto kot včasih nek preroški potencial. včasih so bili preroki pa uni street učenjaki, ne? no, sedja pa imamo bende pa pesnike pa pisatelje. in metal je lih tko kot rock pa punk pa elektronika torej glasba. ne? pač, ti se razlikuješ od okolice in boš šel tam kjer se boš počutil dobro oziroma doma, na nek način, oziroma zaželjen. in če spadaš v metal boš pač metalc. ne? pol pa isto kot oprijemljiv del pri verah. ker pa metal je produkt sedajšnjega sveta, torje je nastal v realnem času, sproti, pol to ni neka nepojasnjena stvar. sej je sedaj nastala. in je še. še vedno. sej se točno ve zakaj je do tega prišlo, ne? dobr, jaz nikol nisem bil tako močan hard-core metalc. sem pa šel v wikipedijo pogledat kaj piše za pomen besede heavy-metal - torej na nek način filozofije metala. kako če bit pol to religija. ne vem. nisem nikol velik o tem razmišljal, sam zdi se mi da je tko. sej je res da metal bendi pišejo pa govorijo tudi o bogovih, božanstvih, mistiki, sam je vse to že bilo prej. vera je bila prej kot metal.
 
sej v bistvu je to zelo podbono. samo da pri veri je še bog zdraven. jaz nikol nisem se spraševal kaj je bog. nikoli me tudi ni zanimalo. če imaš tam napotke "10 božjih zapovedi" je to pač to. in biblija je poleg tega še polna enih naukov. pač na podlagi nekih ali resničnih ali izmišljenih dogodkov iz preteklosti. saj ni važno, ali je bil dogodek resničen. važno da znaš neko zgodbico povezat z naukov. dobr, če ni bil Janez pa je bil Franc ni s tem nič narobe. razen če je pomen v imenu. pol je to nekaj drugega.
 
no, dejansko ne vem kaj je pomen "boga" v religiji. kot vem metal nima kaj takega. metal ne bo častil boga ampak bar, pivo, druženje, koncerte, čupo, našitke, logote, cdje, plate, pogovarjnaje, istomislenost, privrženost.
 
lahko pa rečeš, da je vera v metal to, da vstrajaš pri tem kar veš in hočeš. da se ne daš, da ti to izbrišejo iz glave. da veruješ v metal - torej v svoje prav.
 
jaz sem hodil k verouku, pa dal sem skoz in obhajilo in birmo. tudi v cerkev sem hodil. sam kaj je bog in kaj naj bi bil se pa nikoli nisem spraševal. enkrat me je en mulc, starejši od mene, še ko sem hodil v 1. al 2. al 3. razred OŠ vprašal, če verjamem v boga. sploh nisem vedel kaj me sprašuje. niti nisem vedel pomena besede "verjeti?" niti "bog?". sploh nisem vdel kaj rečt nazaj.
S prvim odstavkom se načeloma strinjam.
Pri drugem bi mogoče le dodal, da metal ne more biti religija, saj te napotki skupin niso zakoni. Gre bolj za filozofijo, kot pa teologijo. Torej bolj za razlago, kot pa za zlata pravila kako živeti.
Bog v monoteizmu (in ponavadi nasploh) je zavedna višja sila.
Kot sem že v drugem odstavku zapisal je težko rečt, da veruješ v metal, saj tu gre za nekaj bolj oprijemljivega - metal lahko dokažeš, boga pa ne moreš. Enako tudi ne moreš častiti piva (pa ne to, da ga nekomu plačaš :D), čupe itd, ker niso svete. Oziroma nimajo neke mistične vrednosti.
Privržeost, oziroma v primeru religiji sledništvo je pa stvar, ki v pravm pomenu v metalu ne obstaja. Metalci se družijo zaradi skupnih interesov (predvsem glasbe), ko pa temu ni tako pri religijah. Recimo en kristjan nima nujno nič skupnega z drugim razen v tem, da veruje v ista pravila (v idealnem primeru). Tu je še ena velika razlika: metalec ponvadi postavlja svoja previla, ko pa recimo verujoči ljudje sledijo enim pravilom (recimo biblija).
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2010 at 12:44
Budizem naj bi bil tudi religija, čeprav ne verjamejo v boga. Za mene je bolj nauk, z dodanim obredjem.
V tem smislu bi lahko bil to tudi metal : ))))) Pač namesto Bude rečemo da so nauk pričeli Ozzy in klapa ali kogarkoli že hočete za začetnika metala - izpopolnili drugi veliki preroki (Maidni, Metallica, Death,...), obredje pa je obiskovanje koncertov in poslušanje glasbe pa ostalo kar paše zraven : ).
Pa namesto v oranžno smo odeti v črno pa je.


Edited by devlin - 14.Apr.2010 at 12:45
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2010 at 14:16
Thumbs%20Up
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 12:45
obujam temo, ker bo morda še aktualna za realizacijo vseh prihajajočih koncertov.. beri davčne blagajne
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 22:29

Lej, donacija je nakazilo denarja, pri katerem ni šlo za izmenjavo storitev oz. izmenjavo blaga. 

Donacija pri maši = darilo. Vsak inšpektor ki bo prišel tja bo zadovoljen ker bo videl, da v resnici človek ki nosi košarico z denarjem naokoli, nič ne prodaja ampak samo sprejema darila.

Ti lahko društvu slovenskih šahistov ... veslačev ... ribogojcev ... metalcev ... devaš donacije vsak mesec in tvoj prispevek ne bo obdavčen.

Če bi na vratih koncertne dvorane pobiral donacije (kot se to ponekod počne) bi to pomenilo da je višina tvojega prispevka neodvisna od tega ali lahko greš v dvorano ali ne.

Če bi za artikle na tvojih stojnicah pobiral donacije (kot se tudi ponekod dela) bi to pomenilo, da bi lahko doniral kolikor bi želel in vzel karkoli bi želel. Konec koncev so tudi inšpektorji ki so zatežili šolskim sejmom, rekli nekaj podobnega za šolske sejme - motile so jih CENE za stvari. Če se greš namreč neko DONIRANJE to ne pomen da PLAČUJEŠ ampak DARUJEŠ.

Če se vrnemo na župnike: izraz, ki ga župniki konsistentno uporabljajo je darovanje maš. Verjetno ravno zaradi tega kar sem ravnokar napisal.


Edited by rožica - 05.Jan.2016 at 22:35
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 22:36
si sposojam Lif.in post iz sosednje teme:

Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Razumem, ampak spet gre tu za neko tolmačenje po svoje. Če ima cerkev na vidnem mestu obešen cenik ali pa omenjene cene za določene storitve, ki jih ponuja, zakaj se jo obravnava kot izjemo in v čem se potem razlikuje od dobrodelnosti npr. v šolah (samo za primerjavo).

Primer:
"Pogrebni obred in maša osmina s stroški za cerkev pride 65 €. Priporočimo prijateljem in sorodnikom, da v imenu rajnih darujejo za humanitarne namene ali za cerkev."
http://zupnija-izola.rkc.si/index.php?option=com_content&view=article&id=59:obred-pogreba-v-upniji-izola&catid=48:pogreb&Itemid=65 



cena je napisana.
reciva takole.

če organiziram koncert in napišem:

"stroški povezani s tem koncertom znašajo 400€. nadejamo se obiska okoli 100 obiskovalcev. po svoji vesti naprošamo, da darujete za metal in glasbenike" in priložim kalkulator z predvnešeno 400/100, je to ok?


kakorkoli, če se spomneš debate o solidarnosti na koncertih in dajanju folku za karto ali spuščanju folka notri brez plačane vstopnine, kjer sem jst ta dejanja zagovarjal je sicer prevladovalo mnenje "ni fer do drugih, ki so koncert plačali". vidš, da gre tu za le malo razliko v dojemanju. ekskluzivnost za plačnike. jst pa sm že tedaj koncerte in vse v povezavi z glasbo in udejstvovanjem v tej in oni kulturi povezoval z duhovnim. meni zveni bolj smislno. čist tko, mal za glodat razmislek.. :)


Edited by frogstomp - 05.Jan.2016 at 22:39
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 22:41
Frogi, ena poved pred odlomkom ki ga je citirala Lif pravi da se za teh 65 EUR uredi račun.

Cenik ----> račun. Račun = obdavčen.


Edited by rožica - 05.Jan.2016 at 22:42
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 22:42
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 
cena je napisana.
reciva takole.

če organiziram koncert in napišem:

"stroški povezani s tem koncertom znašajo 400€. nadejamo se obiska okoli 100 obiskovalcev. po svoji vesti naprošamo, da darujete za metal in glasbenike" in priložim kalkulator z predvnešeno 400/100, je to ok?

To je pomoje ok če pobiraš donacije pred vhodom. Ampak ne sme pa bit to vstopnina. Pri plačilu teh štirih evrov ne sme priti do izmenjave storitev ali blaga.






Edited by rožica - 05.Jan.2016 at 22:46
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 22:48
Originally posted by rožica rožica wrote:

Frogi, ena poved pred odlomkom ki ga je citirala Lif pravi da se za teh 65 EUR uredi račun.

Cenik ----> račun. Račun = obdavčen.

ja, tako kot band dobi račun na petrolu.
sej finta je v tem k nej bi bil davk na vsako menjavo.. kjer mi nikdar ni bla čist jasna matematika, k to pomeni da en znesek lahko lupiš v nedogled.

ti dam primer. igramo s skupino. dobr dan je, v ortu mnogo ljudi, izdam račun na SP, prejmem 500€. 

grem dvignit na banko, teh 500e bi rad razdelil med 5 članov. ee, po reglcih ne gre. vsak naj bi mi prinesu svojo napotnico. fuck that shit. 
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 23:04
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 

ja, tako kot band dobi račun na petrolu.
sej finta je v tem k nej bi bil davk na vsako menjavo.. kjer mi nikdar ni bla čist jasna matematika, k to pomeni da en znesek lahko lupiš v nedogled.

Na žalost ja. Ponavadi lupiš vsaj dvakrat. Če ti organizator plača 1000 EUR in če se boš odloču ves ta keš plačat preko napotnic, bodo člani banda na račune prejeli cca 500 EUR (celo nekaj manj, če sem pravilno poračunal), vse ostalo gre državi (plačilo davka na prejet znesek + dajatve ob plačilu). 

Quote
ti dam primer. igramo s skupino. dobr dan je, v ortu mnogo ljudi, izdam račun na SP, prejmem 500€. 

grem dvignit na banko, teh 500e bi rad razdelil med 5 članov. ee, po reglcih ne gre. vsak naj bi mi prinesu svojo napotnico. fuck that shit. 

Ja tako je. Tebi se zdi to morda neka nova grožnja in dokaz da se državi vsako leto bolj kisa. Ampak te stvari so znotraj društev pač že stalna praksa. Moja izkušnja je takšna da je brezveze razmišljat koliko smisla ima vse skupaj, ker se boš moral na koncu dneva tako ali drugače ravnat po pravilih če ne bojo težave.

Vem vsaj za več bandov, ki so imeli lastna društva. Tam se ljudem ni izplačevalo honorarjev za špile ampak so se namesto tega dogovorili da bo band del društvenega denarja vsako leto porabil zato da bo kupoval opremo in da bo načeloma vsak član na neki točki prišel na vrsto. Plačila posameznikom so namreč veliko bolj obdavčena od računov za nakup stvari in tako je bil denar vsaj bolje izkoriščen. Lahko pa da so bili še tudi kakšni drugi razlogi zadaj, kaj pa vem.


Edited by rožica - 05.Jan.2016 at 23:09
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 23:13
ja, ampak po tej logiki lahko prenehamo z vso dejavnostjo, ki ni v prvi fazi pridobitna (g'n'r so se že ponovno združil za keš, kar pa lahk rečem da ni primarni motiv niti za enega od domačih bandov), ker se ne splača. oz. je minusprofitna. če se gremo pa po reglcih pa do te mere, da je nevzdržna. 

najbl smešno mi je  da se celo država k to forsira potem na seminarjih, ki jih sama ukaže nekomu odgrgrat... na teh seminarjih uči kako priti okol tega kar so naumili. maš prav. nikr preveč razmišljat o tem. 


kakorkoli, žebram že par dni in kličem okol bande da vidim kako so organizirani okoli tega.. moja skrb je kle še vedno za scenski podmladek, ker resno nevem kaj naj jim rečem, kako naj se uštimajo da bo prav. 

mutil smo že z vsem, članerine, prispevki.. majce pa cdje se bo zgleda didal v senci.. sam naumimo eno buletproof zgodbo za te kravatarje z značkami, da bo mir pred njimi in bo mladina lahko neki počela. društva in tak način poslovanja kot ga omenjaš je smisln, te dni se odločamo, a je to za naš kolektivček primerno, sicer si pa globoko prizadevam da se ena oblika druženja, ki ni ulivanje pira in ruma v bližnjem lokalu ne preda državi pod lupo. 


Edited by frogstomp - 05.Jan.2016 at 23:15
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 23:20
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ja, ampak po tej logiki lahko prenehamo z vso dejavnostjo, ki ni v prvi fazi pridobitna (g'n'r so se že ponovno združil za keš, kar pa lahk rečem da ni primarni motiv niti za enega od domačih bandov), ker se ne splača. oz. je minusprofitna. če se gremo pa po reglcih pa do te mere, da je nevzdržna.

Ne vem zakaj mešaš pridobitnost tu zraven. Sej neko manjše recimo planinsko društvo je za člane lih tolk nepridobitno kot je en band za mulce ki špilajo v njem. Oboji delajo za lastno veselje, nimajo dobička od tega in vse država trešči po žepu kadarkol prihaja do takšnih in drugačnih transakcij.


All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2016 at 23:29
vendar pa ko je strošek nastopa 150e, kar bi sicer lahko dobil na roke, pa prek napotnice pol dobiš 70e in more folk, ki nima drugih prihodkov dokapitalizirat svoj nastop je to lahko uničujoče... aka ne da se sfurat, ja?

tako da pozdravljam geslo, ne obupajmo, goljufajmo. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,473 seconds.