Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Heavy metal kot religija?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Heavy metal kot religija?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
Egzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.Feb.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1604
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Egzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Heavy metal kot religija?
    Posted: 27.Jan.2010 at 20:56

Revija Metal Hammer je začela s pobudo, da bi glasbena smer heavy metal tudi uradno dobila verski status in da bi postal religija.

Kaj menite o tem?


http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/bo-heavy-metal-tudi-uradno-postal-religija.html

Ne preklinjam več.
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:09
Men osebno se zdi to bedarija.
Pač če že "veruješ" v heavy metal, potem ne vem zakaj bi za to rabo nek papir, da bi bla to vera. Itq je čist od tebe odvisno če živiš heavy metal in če ga, potem pač je to to. To s tem "pouradnjenjem" vere še ni nikol nič dobrga prnesl. Odzad je itq sam biznis. Če ti paše posluši in deli to s srcem, ne pa da to izkoriščaš... Tole se mi pa zdi da lahko samo izniči pomen vsega, ker bo potem že vsak hotu met veroizpoved "heavymetal-sko" da bo kul in potem bo iz tega ratal kr neki. Zgubil se bo ves čar vsega, ker bo po moje s tem postal samo neka farsa vse skupi...
No, samo moje mnenje.
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:09

to je copy paste mojega odgovora iz ene druge teme :)

katastrofa Ouch 

/se ne hecam in upam, da le česa ne dojamem... to bi bilo zelo Cool
 
 
to pa dele dodajam:
ma ne... this must be a joke! LOL
jst verjamem v to, da imajo metalci in metalke več v glavi ! morda pa sem le naivna...
 
joj, jajček: spet ti!! ob isti uri!!! :)


Edited by mother earth - 27.Jan.2010 at 21:10
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:13
Hehe, jp Mama, dans sva si usojeni LOL
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:14
i think that's  fuckin retardet....  
 
 
 


Edited by Wind Carrier - 27.Jan.2010 at 21:16
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:34
Kdo pa bo duhovni vodja?
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:35
hm.. pomislte tko kot kristjani na use benefite če si uradno priznan.. tedn frej ko je metalcamp pa paranoid pa mmoa pa tuji festivali... pa še tedn po tem da se zbistiš. zaradi opravljanja duhovne in verske dejavnosti (čupanje in dretje na koncertih ob svetem kadilu in obredni pijači) lahko mamo povsod, tud na cesti alko v krvi..

total fucking metal madness:)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 21:45
dej pa sploh nam poslušu hevi metala
Back to Top
d_Omen :P View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 23.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 556
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d_Omen :P Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 22:33
smeha pouhno skledo!!!LOL
kva je????rt set maje!!!!
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 22:42
đordan hevi metal je kle mišleno kot izraz za vso metal musko in ne sam heavy metal podzvrst...
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 22:44
Originally posted by Kali Kali wrote:

Teb se meša. In vsem ostalim, ki ste za to. Sploh ne veste kaj je religija, sploh ne veste, da obstaja Bog in da s tem, ko podpirate to delate velik greh.

Dol z metalci.


Očitno ne bo šlo.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
AmarNat View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AmarNat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 23:36
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

[QUOTE=Kali]Teb se meša. In vsem ostalim, ki ste za to. Sploh ne veste kaj je religija, sploh ne veste, da obstaja Bog in da s tem, ko podpirate to delate velik greh.

Dol z metalci.


o.k. take ludi k izjavjo neki takga  bi blu treba mal h sep spraut.. fucking verski fanatiki .. Wacko dj misl no!, sj maš glavo za tu! ..
JOŠ! :D

We must not allow other people's limited perceptions to define us!
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jan.2010 at 23:50
Lahko bi vsaj cel člank objavl... to je Biffov odgovor na to, da je blo na zadnjem popisu v UK ful ljudi, ki so po veri jediji (zarad takratnega pompa za Star Wars)... pri nas par let nazaj je publika z Joker foruma podobno akcijo izpeljala, je blo ne vem kolk 100 pingvinov po veroizpovedi. Tko da tole je bolj za šalo, kot zares.

Aaaaaaaampak. Verske skupnosti imajo veliiiiiko bonusov v dost državah, tko da bi se dal na ta račun lahko kej dosežt - če lahko cerkveni zvonovi nabijajo cele dneve, tud kakšen mal glasnejši koncert ne bi smel zmotit sosedov? Kaaaaaj? Prenaglas? Samo molimo, prosimo vas, da spoštujete našo versko svobodo! Ne vem, če je še tko, ampak včasih so ble verske skupnosti recimo oproščene davka na "nujne potrebščine". Metal kot religija ima lahko CDje in alkohol cenej... itd itd.

Je zajebancija, ampak mogoče ne bi blo slabo kej tazga speljat, ker slabih stvari (razen posmehovanja) ni velik - je pa par dobrih, ki bi znale prit prov.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 08:53
ah, boli te k... za posmehovanje... za tiste katerim se zdi tako prav, je tako prav in meni je to čist ok... imamo različna očala :) moja so flower power :D 
jst ne razumem tebe , ti ne razumeš mene (zgolj primer)... in to sploh nima veze... DOKLER!!! obstaja spoštovanje... sweet dreams... khm...
 
sama takšnih grupiranj ne podpiram... sovražim tudi etiketiranje !
(s tem pa nočem rečt, da je to edina prava varianta - to je v odnosu do mene; jst nočem bit etiketa (raje sem megla kot pečat), če se drugi prostovoljno spuščajo v to, je to njihova stvar... -> takšnih stvari se mi ne da vedno razlagat Sleepy
ne pripadam (khm...) nikomur & nikamor & tudi nočem, da kdorkoli ali karkoli pripada meni... oz. poskušam tako... če bi bilo to realizirano, potem ne bi bila tle...
 
I am addicted to cheese for example Lamp no shit!
addiction & possession ;)
 
ma vam pravim -> univerzalna ljubezen Heart
LOL
 
/ammm, se opravičujem vsem tistim, ki se jim moj spis zdi izven konteksta.../
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 09:24
to pomeni/bi pomenilo, da se določeni ljudje niso naučili ničesar. Popolnoma ničesar. Ponemi vrnitev na začetek; začetek konca. Zajebancija ali ne, tole je grozna ideja.

Pero: al niso bili tisto Bagerjanci? LOL


Edited by Davorin.L. - 28.Jan.2010 at 09:26
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 09:37
Meni osebno se zdi žaljivo metal primerjati z religijo, ampak kot neke vrste zajebancijo in potencialne pozitivne pridobitve za metal sceno, bi pa mogoče tole idejo še podprl.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 09:59
mal sm stara za to, no, pa vseeno... metal je kvechjemu lah ideologija - skupina ljudi si deli iste ideje o druzhbi, ... vrednote, preprichanja... religija je neki druzga... ma svoje obrede, delitev sveta, vernike... zdej vsi poznamo un komad: hevi metal iz awr relidzhn... kaj pa vem... na nek nachin se zdi, da potom te "obsedenosti" metala s krshchanstvom in satanizmom... populacija, ki jo druzhi poslushanje te glasbe, zheli ustvarjat nek tak filing alternativnega obchestva... in koncerte povzdiguje v nekakshne njegove obrede... vendar she vedno predstavlja predvsem neko alternativo, ali pa po svoje sfrizirano ideologijo, ki pa spet ni neki posebno drgachnega od neke sploshne "morale", kvechjemu jo potencira in tezhi k njenemu dejanskemu uresnichevanju in zhivljenju... ne vem... nisem se nikoli posebej poglabljala v smisel subkultur... verjetno se v tem skriva kar nekaj odgovorov, ki bi ustreznejshe lahko predstavili odnos metala in religije kot koncepta...
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 10:30
vsec mi je ta debata..
jz osebno sicer ne bi bla hm vernik.. tak lejbl je naceloma neki fixnega, men pa to ni vsec, ker floutam vsepovsod.. in pol se zihr se kdo najde, nek mesija, ki se pametnga dela.. hm je muska z razlicnimi ideologijami, ki spodujajo predvsem svojsko obnasanje in razmisljanje s svojo glavo.. ne pa neki grupnega.. ce das vse metalce na kup, ni niti ene stvari, ki bi lahko bla skupni imenovalc.. niti oblacenje v crno, dolge cupe, excesno pitje al poslusanje 'sundra' ne more to bit, ceprav je prevladujoce..
ok mogoce ne bi blo slabo, da bi biu 6.6. dan metalcev in dela prost dan.. :))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 11:20
Metalsteel so potem preroki:)
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 11:32
če se osvobodimo koncepta religije kot ga poznamo in začnemo od začetka se mi zdi da bi si lahko združeni pod enim uradnim zaznamkom precej olajšali bivanje. za tiste, ki celo življenje spremljajo eno kulturo, poslušajo to glasbo, hodijo na koncerte.. pa ne priznavajo da jim to vpliva na življenje oz. na izgradnjo sebe samo zato ker je etiketa.. nimam razumevanja. sam oblikuješ družbo, sam si odgovorn za svoja dejanja, sam aktivno sodeluješ v tem kakšna bo človeška al pa metalska narava - če se le pustiš tako poimenovat. bom razložil po potrebi.

se strinjam z grafin glede raznolikosti, in to je ena najboljših stvari ki jo ta glasba nosi sabo. maš neskončno načinov za interpretacijo scene, mišljenja, besedil... vseen se mi zdi da eno najbolj pomembnih izročil metala je "bodi to kar si" kar je se mi zdi še najbolj direktno povedala zgodnja sepultura.

nekje sm že prebral "only heavy metal is real", ravn učer sm pa gledal southpark o mormonih... kjer satirično prikaže kakšnim neumnim zgodbam vrjamejo pripadniki teh in onih religij... mi pa enostavno vrjamemo v metal, v metalce, v tisto kar je blo povedano in se še sporoča iz odrov.

pred kratkim sm gledal dokumentarc o charlesu mansonu in mal preštudiral idejo "kultleaderstva" in sm se uprašal, če metalci sledimo kakšnemu kultleaderju.. no in po parih urah premlevanja sm sigurn, da je to satan. resno, kdor si zdej predstavlja rdečo kozo in padle krščanske angele.. nehite poslušat metal ker enostavno poštekat ne morete.

ideja satana je obstajala še predn so izumli kolo, smao rekli so ji drugače... me zanima kam se bo razvijo, predajam besedo:)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 11:37
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ideja satana je obstajala še predn so izumli kolo, smao rekli so ji drugače... me zanima kam se bo razvijo, predajam besedo:)

Berlusconi.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 11:44
BEERlusconi!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 13:36
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

hm.. pomislte tko kot kristjani na use benefite če si uradno priznan.. tedn frej ko je metalcamp pa paranoid pa mmoa pa tuji festivali... pa še tedn po tem da se zbistiš. zaradi opravljanja duhovne in verske dejavnosti (čupanje in dretje na koncertih ob svetem kadilu in obredni pijači) lahko mamo povsod, tud na cesti alko v krvi..

total fucking metal madness:)


Takoj podpišem za take benefite.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 14:01
mah, morda sm pa jz tolk iztirjena, da se mi "metalska ideologija" (skupno tochko vseh teh domnevnih "ideologij" omenja grafin) ne zdi chisto nch posebnega z ozirom na moje konservativne korenine, bolj tuje se mi zdi mishljenje, vrednote, ... danashnje mladine in otrok, ki ne pozna vech lochnice med zasebnim in javnih itn itn... pa se opravichujem, che nase in na svoje blizhnje gledam kot na nch posebnega :O 
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Provo Kator View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Oct.2009
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 364
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provo Kator Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 14:05
V bistvu ni poanta v tem, da bi HM zdj imel pa nekega boga in predpisane rituale. Itak da vsak metalc dela in bo delal po svoje, ker ravno nepokoravanje družbenim normam in pravilom in individualnost sta glavna lastnost poslušalcev metal glasbe.
Tudi satan in ostale neumnosti tukaj niso sploh pomembne.

Bistvena stvar je, da pač OBSTAJAJO druge religije, ki so uradno sprejete in zato imajo nekatere privilegije in potencialno moč. Zato ne vem, zakaj bi metalci stali ob strani in to mirno prenašali. Bolje je namreč biti "zraven", pri čemer lahko predstaviš svoje poglede itd. Če ne drugega, bi vsaj lahko s tem malo provocirali krčanarje in zbanalizirali sam koncept religije.

Zato podpiram možnost, da bi HM postal uradno sprejeta religija. Seveda le, če thrash, black in death spadajo sploh v HM.

P.S.: ali je pripadnost religiji izključujoča? Ker kristjan ne more biti hkrati še musliman. Potem metalec ne bi mogel bit kristjan? Kaj se potem zgodi s christian metalom?


Lep pozdrav,

Provo Kator,
Kratka ulica 139,
Srednji Duplek
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 14:12
1.)seveda spadajo vse te veje v heavy metal.
2.)ah to je zanemarljiv delež. tina kic žal mi je, izpadeš:)
3.) se strinjam s to individualnostjo, ampak biti samo individualist in nič drugega je (jst mislim, se pustim spustit v debato) mal žaljivo do celotne skupnosti, ki ti tolko nudi. tko kot ljubiš starše se mi zdi da je prav da pokažeš nekej spoštovanja okolju, ki te je vzgojilo. vzajemno deluješ na družbo in družba nate. če si zgolj individualist najbrž kej dost o tem ne razmišljaš. sicer pa nisi samo to kar si sam rečeš.

k satano se še vrnemo oz. satan k nam:)
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 15:05
Metalsteel so zajebali, ker so naredili komad Heavy metal is our religion. Shocked
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Mraz View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mraz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 18:44
Rahlo useless..
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 19:17
hja, u bistvu verske skupnosti sploh ni taka umetnost registrirat, rabiš dost ludi (bodočih članov), in par formalnosti...


po eni strani:
-
ja pa djte no mir..... kaka verska skupnost,   v koga verjamete?   zakaj bi se včlanl v skupnost, ki ma tok skupnih točk z večinsko skupnostjo pr nas, prot keri ma zmeri raja tok za povedat.... (hec :) ) pitje vina med obredi, oblačanje v črno.... ?!     sj je heavy metal močna subkultura,   po določenih stvareh podobna religiji (skupinski rituali, zbiranje relikvij (CDi, trzalce...)...)    ampak to je tut to.... vse ostale stvari (recimo svete knjige, voditelji obredov) bi ble v "heavy metal religijo" vsiljene....




saaaam, po drugi strani:
- če lahk mamo pr nas kot PRIJAVLJENO sekto t.i. RAELJACE, pol si pa svojo zaslužmo tut metalci

RAELJANSKA RELIGIJA V SLOVENIJI,

Spletna stran se začenja z: „Bilo je 13. decembra 1973, bil sem na poti v službo, nakar sem na nebu videl zelo močno utripajočo svetlobo, ki jo je oddajal zelo svetleč metalen objekt, ki se je počasi spuščal. In loputa se je počasi odprla, prikazalo se je človeško bitje, ki se je namenilo naravnost proti meni - sledil sem mu v plovilo, kjer mi je pričel narekovati sporočilo – intelligen design“
Real se je rodil 1946 v Franciji, bavil se je z glazbo, dirkanjem z automobili, še vedno uživa v igranju dirkalnih računalniških iger preko interneta... S 27 leti naj bi srečal osebo iz drugega planeta, ki jo imenuje Jahve. Napisal je knjigo z naslovom „Knjiga ki govori resnico“ in njegovo prvo predavanje je privabilo več kot 2000 ljudi. Ustanovil je gibanje MADECH, ki se je pozneje preimenovalo v Raeljansko gibanje. V 86 državah ima 65 000 članov. Realjanska religija absolutno podpira kloniranje in verjame da smo z drugega planeta.
Real je izdal še nekaj drugih knjig: Resnična podoba Boga, Čutna meditacija, Geniokracija, Za kloniranje človeka;
in speljal nekaj akcij kot: promoviranje uporabe kondomov v šolah do promoviranja samozadovoljevanja... http://sl.rael.org/rael_content/intro.php
Druge povezave: http://www.raeliangay.org/en/index.html (o seksualni naravnanosti) ,
http://www.infidel-club.com/ (sporna navedba, ki se nanaša na znanost nima vira: znanost ni nikoli trdila, da sta zvestoba in promiskuiteta genetsko določeni).
http://www.proswastika.org/page.php?2 (swastika symbol) ...



, da ne omenjam kakih scientologov, da o raznih sektah, ki sam potegneje kak sporn stavk iz svetga pisma in iz tega nrdijo svojo religijo (Cerkev Živa voda, Svobodna cerkev, Cerkev v novo življenje...)





.... skratka,   očitno se da delat norce iz vsega, če se kj na temu področjo zresni (za začetek bojo mogl o tem pisat kje drugje kot na 24 ur ), bom se takoj včlano, bonitet mamo kot verniki o-ho-ho več kot pa navadni metalski smrtniki

Edited by FABO - 28.Jan.2010 at 19:20
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 19:20
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by Kali Kali wrote:

Teb se meša. In vsem ostalim, ki ste za to. Sploh ne veste kaj je religija, sploh ne veste, da obstaja Bog in da s tem, ko podpirate to delate velik greh.

Dol z metalci.


Očitno ne bo šlo.
O_o kaj si pa ti to mene neki čudn quotu?? k jes tega nism napisala
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 19:22
ta quote je komentar enega xy uporabnika na 24ur
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 21:39
Originally posted by Kali Kali wrote:


Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by Kali Kali wrote:

Teb se meša. In vsem ostalim, ki ste za to. Sploh ne veste kaj je religija, sploh ne veste, da obstaja Bog in da s tem, ko podpirate to delate velik greh.

Dol z metalci.


Očitno ne bo šlo.
O_o kaj si pa ti to mene neki čudn quotu?? k jes tega nism napisala


aaa, my bad! Šele zdaj videl. No, popravljat nima smisla ker so še ostali quotali..

Moja napaka.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Jeraa View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07.Sep.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jeraa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 22:26
To bli blo mimo. Se en nacin omejevanja več.
http://www.myspace.com/whitenightband
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2010 at 22:38
Clap
 
                                                                  
                                                                    Lamp
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
puntar View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Kuća Poso
Status: Offline
Points: 876
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puntar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jan.2010 at 00:17
DIE, YOU INFIDELS!!!  Tongue

Mha! It is EVIL! It is? SO EVIL!! It is a BAD BAD plan that will hurt many people... ...that are GOOD!

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jan.2010 at 01:38
Samo res, najbolj zagrizene veterane za samomorilce..
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 14:07
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

če se osvobodimo koncepta religije kot ga poznamo in začnemo od začetka se mi zdi da bi si lahko združeni pod enim uradnim zaznamkom precej olajšali bivanje. za tiste, ki celo življenje spremljajo eno kulturo, poslušajo to glasbo, hodijo na koncerte.. pa ne priznavajo da jim to vpliva na življenje oz. na izgradnjo sebe /.../
 
tole mi je ušlo... razumem, da nimaš razumevanja, pa nič hudega,  dojemljivost vseh nas je omejena :)
naj ti malček osvetlim zadevo: nekateri ljudje (ne govorim o sebi, če ne drugega, itak ne hodim na koncerte! govorim pa o obstoječih osebah, ki bi lahko padle v tvoj opis) ne potrebujejo tega, da se umeščajo nekam na tak način, polega tega PA!!! nekateri ljudje ne rabijo, da si olajšajo bivanje tukaj na takšen način kot to počno tisti, za katere te isti ljudje nimajo razumevanja oz imajo celo pripombe čez njih (tole ne leti nate, splošno je, da ne bo nesporazumov...)... nekateri ljudje za svoje funkcioniranje in osebno zadovoljstvo ne pobirajo vzorcev tistega kar v svojem bistvu zavračajo.... ja, se strinjam, je pa precej lažja pot, pa jebi ga...
 
vseh vrst pajackov nas je Heart mavrica pač :)


Edited by mother earth - 01.Feb.2010 at 14:08
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
white_as_hell View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Oct.2008
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote white_as_hell Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 14:27
to z religijo je čisto sranje, kamorkoli pride neka religija zraven, se vse sfuka
pa malo pomislimo zakaj bi si eni to želeli, da bi pol bli neki kvazi mesije, ker so že počasi v zatonu tak al drugače, pa še probajo malo prit v medije, magari s tako debilno idejo, kot je to.

tak, kot je, je super. tisto predalčkanje bi mogoče res pasalo raznim ovcam, istočasno bi pa povzročlo konkretno deljenje folka zaradi še ene nepotrebne bedarije. skratka jebeš to!
she wanted nothing and i delivered
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 14:43
mami.. :)
niti ne gre za okvire umeščanja, bolj gre za to da se reče bobu bob - da se z eno besedo poimenuje nek pojav.. jst to zlo strogo podpiram.. tko kot ti google nudi da s keywordom oz tagom poiščeš vsebino ki jo rabiš to obstaja od nekdaj v družbi, vsaka skupnost ima določene simbole, smernice.. variacije gor al dol... sam moreš bit tok zrel da ob ponujenem orodju znaš videt tud več kot samo tisto črno čupavo glasno.. a se razume:) seveda pa vsakemu svoje. ne poskušam prepričat, ponujam prijazen pogovor.
se pa tud na nek način strinjam s komentarjem pod tvojim, tud med ljudmi, ki majo opravljen krst itd.. jih je kr precej, ki to počnejo zgolj zaradi darila za birmo.. tud v morebitni metal religiji bi blo tko najbrž.. sej se vidi kako je ko se sreča ta naša metal agenda, ki je še sami ne znamo razvozlat s pop kulturo. ampak men je vseeno celotna ideja ušeč, ker dokler bodo take debate žive bo vseeno dosti ljudi, ki res živijo za to kar dans raziskujemo..
Back to Top
N.J.C. View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 575
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N.J.C. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 14:58
TWO IN THE PINK, ONE IN THE STINK!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 15:05
frogstomp :)
 
Cry pa zakaj mi vsi rečete mami... tega nikoli nisem razumela LOL pol se počutim ful staro :) 
 
vem, vem... kako misliš :) jst sem pa pač ena taka f(R)oggy Evil%20Smile zmeda :D hehe...
ma tko ku si rekel: vsakemu svoje!
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 15:33
ja, vsakemu svoje, ampak z razvito kolektivno zavestjo se da tok več narest, od stene lobanje na notr že bodi individualist in bodi v tem svetu karkoli hočeš bit, bodi ti, ampak zunanji svet pa gradimo skupej...

ne pravm, da je treba zdej na facebook in vse "polajkat" pa se prdružit vsem skupinam, s katerimi se vsaj delno strinjaš... večje plače, proti mučenju živali, proti globalnem segrevanju...

ampak da poskušaš osmislit vse kar veš znaš in počneš.. da si hvaležn za vse te produkte družbe, brez katerih si dans težko predstavljaš sebe takega kot si.. kle mam zase v prvi vrsti v mislih metal in pa internet:)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 16:12
sm se zdle spomno na eno temo v Odmevih pred par leti, k je bla debata o tem kak je (prejšnja) vlada sofinancirala  neko romanje al zborovanje vlke skupine rimokatoličanov (potovanje, prenočišče.... )...

no, gost je bil en od teh RKC trobilcev in prav živo se spomnem njegovih prbližnih besed:
"js sm vernik in državljan in kot tak imam določene potrebe, kot je bilo to romanje, ki mi jih je država dolžna izpolnat"



hm?


Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 16:20
slabo slabo... sej takega sranja imaš polno... ampak, ej!!! a ni tko, da nočemo biti taki kot tisti, katerih dejanja in delovanje se nam ne zdi ok?
remember -> we who are not as others :) ej, ej... moja naslovnica seminarske na faksu :) tko rdeče črna... matr, samo kartuše sem pa ponucala LOL ajej /vmesni preblisk/
kje sem že ostala... aha... mislim, jst sem mislila, da to dejansko nekaj Pomeni :) ma dobro, sej jst skos neki mislim, da je tko pa tko, pol se pa izkaže da vse neki narobe (not!) dojamem Wacko
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 16:25
priznanje - v angleščini, ker gre za samozanikanje LOL 
sometimes I feel more metal than people who think Lamp they are metal :)
/samo, da ne bo tega kakšen tr00 preveč zares vzel... ne, I don`t fit in/
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 16:27
teb se kisa:)
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 16:34
Thumbs%20Up ne veš, kako pravi imaš :)
resno mislim Ermm
 
to se zgodi, če preveč na netu visiš LOL kislica pa to...


Edited by mother earth - 01.Feb.2010 at 16:36
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2010 at 20:55
kot bi rekli MANOWAR  metal It's "more than our religion, it's the only way to live."Clap
MacGyver je zakon!
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 19:51
heavy metal kot dvisnost:

Neki moški na Švedskem je dobil uradno potrdilo, da je zaradi svoje odvisnosti od heavy metala delno invaliden. Dela v restavraciji, kjer pomiva posodo, in delodajalec mu mora omogočiti oziroma pustiti, da lahko med delom posluša glasbo in opleta s svojimi dolgimi lasmi. Lahko si celo vzame izredni dopust, če je ravno med njegovim delovnikom kakšen težkometalni koncert.
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 20:00
:))
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,391 seconds.