Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Spletni brskalniki & razno o spletu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Spletni brskalniki & razno o spletu

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 16:01
tiča na mizo pa da widmo ga :)
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 16:33
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

a si upaš stavt:)?

Ah, ne ... Raje te permbannam na podlagi irc clienta LOL
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 16:51
Frogi vidm tvoj point sam pomoje še vsen pretiravaš....
Zase lahko rečem da sm brskalniška kurba in ne prisegam zvestobe nobenemu brskalniku.
Trenutno uporabljanam spet novi firefox, ker me je enostavno presenetil,  saj se je po hitrosti zelo približal chromu, včasih pa ga celo prekaša. Na splošno mislim da noben brskalnik ni najbolši v vseh kategorijah zato včasih vzporedno uporabljam dva. Recimo za gmail mi ful ne sede chrome, ne vem točno zakva, ampak ff mi je pri tem opravilu prijaznejši.
Torej moj sekundarni browser je chrome, ki je pač lite in to je to.
Nekej časa sm se tud ubadal z opero, pa mi je tko no, sj je kul pa zmogliva pa dalač največ funkcija pa tega, sam res se mi ne da s tem ukvarjat.
IE 8 sm uporabljal le mesec ali dva takoj ko je prišel vn, bil sm presenečen da je bil dejansko tolk uporaben kot je bil.
Za safari se pa strinjam s hopsijem, ni to prijatelj oken.

No da sklenem moje misli: moje mnenje je da se ne splača nekej navezat na en brskalnik pa se ga oklepat vs čs, ga costumizat pa ne vem kaj vse, ker jih te dni itak štancajo tok na gosto da praktično vsak tedn nov vn  pride.

Aja frogi zakaj pa statistika uporabnikov za w7 pravi da so windows NT?!


Edited by matos - 05.Mar.2010 at 16:53
. . .
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 17:11
meh.. jst sm se pa navezal.. cel ta utrip razvijalske ekipe mi je zakon, skos kj po forumih odkrivamo nove reči, unite aplikacije so čist nore, zdej samo še čakam da bodo multicast naredl, da bom lahko mel internetni radio in svojo metal oddajo enkrat tedensko:) men bi blo dbest da bi se folk posluževal teh zadev na polno... drgač pa tud sam uporabljam ff, ie, chrome, pa najbrž bom dal še ostale gor za testiranje strani...
razumem da dostim ljudem te reči ne vzbudijo strasti ampak kot rečeno, nism samo opazovalec na netu ampak probam čimveč vsebin tud ponudit, zato so mi taka orodja pisana na kožo.

win 7 so pa win nt6.1 po oznaki kokr vem..

Edited by frogstomp - 05.Mar.2010 at 17:12
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 21:50
Saj nekako zastopim frogyja, ampak.. se ti ne zdi da malo pretiravaš? Ljudje naj pač uporabljajo kar želijo. Enim je pač važna vsebina strani, ne pa okno okoli vsebine:)

Pa, um, nič slabega ne mislim.. ampak nisem se mogel zadržat..




Edited by pestilence. - 05.Mar.2010 at 21:51
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 21:52
hehe.. tko tud jst sebe vidm(s tremi rokami;) hec

ja štekam ja, jst sm celo znanost in strast iz tega naredu, sploh ne pričakujem da bo kdo sledil temu :)
ampak se splača zarad unite;)

Edited by frogstomp - 05.Mar.2010 at 22:03
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2010 at 16:47
Po dobrem dnevu uporabe mam to za povedat oz napisat:

-hiter je res fuul-sem primerjal z Firefox in je hitrost več kot očitna!
-danes sem uplodal en video na youtube(70mb)-mi napiše da je uspešno naložlo-grem gledat pa vidim da je tam pod my videos za video napisalo da je failed-ker kao ni moglo pretvorit videa?? wtf? Ok. Dam še 1x-isto. Pol dam en video 6 mega pa je šlo. Vse vredi. Še 1x probam oni video(3.!!)-isto. Pol naložim prek Firefoxa-brez težav. Zaj pa vedi kaj je (blo) narobe...
-včeraj ko sem si vse tako lepo uredil zaznamke pa pač zapiram browser in pol odperem in ni blo več zaznamkov!! sem mislo da bom popizdo-sem mogo vse spet znova delat. Sem pa mel shranjene in ko sem dal tam Import bookmarks ni šlo...
-pa vseh gesel na shranjuje kot to dela firefox-tudi če recimo začetno črko gesla oz upor. imena vpišeš ne(pri Firefoxu pa)

Torej? Še ma kr nekaj minusov...
Nomen est omen.
Back to Top
Vragg View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Feb.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vragg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2010 at 18:36
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

se še spomete irca?...opera pa ima vgrajen irc klient...


Kej več o tem? Jest nekak ne najdem, oz. ko grem na nastavitve ne morem "obkljukat" chata.
Your god is dead! The goatchrist prevails!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2010 at 18:43
na hitr samo na zadnje, zdele nimam časa, dobite tud na private nazaj jutr....

za irc maš nastavitve pod tools/mail and chat accounts pol pa add/ chat(irc), za server si daš pa irc.arnes.si, s tem prideš na metal.si, se vidmo gor;)

po nastavitvi boš tud chat lahko dal med panels, isto gre za mail

Edited by frogstomp - 07.Mar.2010 at 14:27
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2010 at 14:16
za windows 7 uporabnike ena zanimiva preobleka, z download naložite, vam v sekundi spremeni, če vam ni ušeč kliknete no, sicer yes.

Real, priznam, 10.50 ma precej napak, prezgodej so jo izdali, 10.10 je bla precej bolj stabilna.

Nadaljevanje rss:

tkole zgleda če ste naročeni na več rss readerjev + opero uporabljate za odjemalec pošte.

probejte tudi mouse gestures:

na kratko: od naštetih v navodilih jst uporabljam samo ene 5 ponujenih možnosti, desni klik + levo = stran nazaj, desni klik + desno = stran naprej, desni klik + gor dol = reload page, ctrl + scroll = povečava...

navodila
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2010 at 23:07
No frogi, po tvoji vztrajnosti sem se odličil da peljem novo opero na testno vožnjo.
Hm všeč mi je font tule :) no pa tud hitrost in gladkost odpiranja strani je pohvalna, ostalo več al mn poznam od prej.
Ne vem a samo mene moti, ampak me res ful moti to da je nad zavihki za par pikslov širok pas niča in ko površno preklaplam med njimi pogosto kliknem v ta nič ne pa na tab. V chromu ni tako, v ff pa so tabi še bolj okorni.
Sej vem da sm zoprno pikolovski, ampak saj si rekel, tolk ur na dan bulmo v ekran pa nam pomankljivosti ne grejo na živce... no nekej takga
No kakorkoli, bom se še mal igrov s tole opero da odkrijem še kakšno radost oziroma hibo.

aja pa unle w7 link ne dela...

Edited by matos - 07.Mar.2010 at 23:07
. . .
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2010 at 00:04
ja, piše opera community will be back shortly.. upgradeajo:)

pol pa dobiš en skin, ki ma že v naslovu "annoying few pixels above the tab bar fix"

v panels mate še notes, namesto ctrl + v uporabite ctrl + shift + c in vm skopira v notes oz. operino odložišče.. uporabno če rabte kej kopiranega od prej poiskat, jst jih mam okol 20 pa ne uporabljam dolg. če si jih pa skopirate pod description v bookmarke za page s kjer ste kopiral pa še tok boljš. že mal birokratsko :S

aja pa še to, spodej mate v vrstici poleg unite še link ikono, s katero lahko bookmarke, zgodovino, notes, (sploh se ne morm odločit a bi angleško al slovensko...), speed dial, kontakte... prenesete med različnimi računalniki.

Edited by frogstomp - 08.Mar.2010 at 00:27
Back to Top
Chop View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Chop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2010 at 01:08
Frogi, ne se zanašat na to, kaj javi Active Users stran od foruma.

Zame pravi, da uporabljam Windows XP in IE8, sem pa zelo prepričan, da sedim za mašino z Windows 7 in tole tipkam v Operi 10.10.

Glede Safarija - pred Opero sem uporabljal Safari (na Windows platformi). To je bila verzija 3.1, delala super, hitro, res sva bila dobra prijatelja :) Verzija 4 je okorna, nalaga se celo večnost in vse skupaj dela čist prepočas (na mašini P4 2.8HT, 2GB rama).

Sem probal novega Safarija tudi na Macu (nek dokaj nov iMac s 4GB memorije), pa je en kurc bolš. Tko da na Macu na faksu uporabljam Firefox.

Firefox je kar soliden, najbolj me moti, da se predolgo nalaga (Win in Mac verziji, isti kurac). Overall pa imam do njega isti odnos kot do boga - I don't have a problem with god, it's his fanclub that pisses me off.

Opera je pa seksi, ker ima speed dial (mnogo boljši in hitrejši kot Safarijev Top sites), mouse gestures, ctrl+klik za shranit sliko in funkcijo za ponovno odpiranje zaprtih tabov.

Edited by Chop - 08.Mar.2010 at 01:13
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2010 at 01:54
tole s ctrl + click nism vedu, zakon:) tisti, ki dosti photoshopirate ali kako grugače urejate pa lahko izberete copy image to clipboard(zdej kr copy image) pa z ctrl + v vnesete v urejevalnik.

chop, preveri identifikacijo opere v network tabu pod site preferences/desni klik na stran.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2010 at 13:11
...no js sem pa presedlal iz IE 7 na Chrome, ki mi je vizualno zelo všeč, tko minimalističen...sam nwm če bom dolg zdržal, ker mu manjkalo fore ala drsnik pri priljubljenih, autoffil!!!(na kterem že baje deljao), spustni meni pr url okencu pa še kaj bi se našlo...
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2010 at 13:34
vsekakor plus da si pustil ie počas umret grde smrti:)
ampak.. mi operovci hočemo več:)
Back to Top
Nazgul View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nazgul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2010 at 14:44
Jaz sem bil izključno samo na Firefox od verzije 0.8 naprej, vendar mi zadnjih nekaj verzij dela počasi in se pogosto obesi. Sem probal Opero, ki me je pozitivno presenetila s svojo hitrostjo in manjšo požrešnostjo. Frogy, najdi mi alternative za naslednje Firefox add-one za Opero in takoj menjam:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1320
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7661
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10137
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6623
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865


Al pa počakam na FF 4.0 :).
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2010 at 15:37
zdele sm na faksu ampak na kratko:

1. opera ma svoj mail klient, navodila najdeš nekje višje na tej strani,
2. adblock ma opera že notri, ga pa razširiš z unite funkcijami, kot rečeno več o tem ko pridem domov.

3. za downloadat iz youtube se naloži widgete, tudi več kasneje, da se pa tudi razširit desni klik meni za enostavnejše delo da ni treba kopirat linkov..
4. read it later; v operi maš funkcijo link, ki ti vse bookmarke sinhronizira z vsemi mobilnimi in statičnimi mašnami kamor se na link logiraš.
5. tale reči za večjo varnostp a ne poznam, povej več, kaj nrdi..

neki sm še spustil ampak pogledam še 1x ko bom doma.. dej ta čas uredi svoj post da bodo aplikacije linkable;)

Edited by frogstomp - 10.Mar.2010 at 15:41
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2010 at 13:22
opera 10.51 windows snapshot

kot rečeno opera 10.50 je pršla vn mal prezgodej, nekej vas je poročal o nestabilnosti, napakah.. dans je pršu popravk vn, novosti:


Changelog
Desktop/UI
Skin tweaking (more native default skin)
Fixed several common crashers reported via the crashlogging tool
Fixed DSK-273787 (Inline find toolbar uses Google search)
Fixed DSK-283210 (Drag & Drop in page broken)
Fixed DSK-283085 (Icons on customized status bar duplicated on upgrade)
Fixed DSK-279809 (Wrong accelerator key for CJK)
Fixed DSK-275798 (Chat notification appears even if chat tab is active)
Fixed DSK-278443 (Importing bookmarks imports a second "Trash" folder)
Fixed DSK-276834 (Ini file variables no longer working: %s, %t, %c, %u, %l)
Fixed DSK-279652 (Deleting bookmark closes/collapses all folders)
Fixed DSK-274429 (Focus lost when deleting bookmarks)
Fixed DSK-272965 (Plugins not moved to new window when dragging tab from a different window)
Fixed DSK-280340 (Use image on desktop doesn't work)
Fixed DSK-268249 ('Use Integrated Search' searches in google, not in the page)
Fixed DSK-280390 (The O menu button can reappear when the menu bar is enabled)
Fixed DSK-274949 (Icon remains in the system tray after closing Opera)
Fixed DSK-283422 (Crash on startup with old profile)
Fixed DSK-286209 (Crash when disabling "Encode international Web addresses with UTF-8)
Fixed DSK-279060 (Minimized tabs don't display after restart)
Fixed DSK-280780 (Favicon not added to bookmarks due to question mark in filename/path)
Fixed DSK-282359 (Icons missing from menus in 16-bit color mode)
Fixed DSK-285442 (Scrolling performance is slower in 10.50 than 10.10 on some configurations)
Fixed DSK-275546 (No main menu after upgrading)

Core
Fixed DSK-279742 (Incorrect font used for UTF8 page without lang specified)
Fixed DSK-284316 (Crashers when syncing against random Link data)
Fixed DSK-285606 (Opera Link fails to sync when item has no value for id or content attribute)
Fixed CARAKAN-1058 (Memory leak in Dromaeo tests)
Fixed CARAKAN-1138 (Crash when throwing exception from JIT-invoked eval())
Fixed CARAKAN-1141 (Crash on thejit.org demo (JIT only))
Fixed CARAKAN-779 (Incorrect toString of accessor properties)
Further Carakan crash fixes
Fixed CORE-28353 (Thread migration with cross-scheduler back references cause a crash)
Fixed CORE-28317 (Cookies received over NPAPI are incorrectly parsed): DnB NOR login fails
Fixed CORE-17989 (Should allow cookie mode override in ua.ini)
Fixed CORE-27420 (drawImage called with an image with non-existent source throws)
Fixed CORE-28379 (Crash when calling opera.io.filesystem.browseForDirectory() from widget)

Mail
Fixed DSK-255372 (Add functionality to get quote-marks from documentedit)
Fixed DSK-284837 (Attachments not accessible for sent messages)
Fixed DSK-284161 (Ghost e-mails in the Trash folder after emptying it and a restart of Opera)
Fixed DSK-286102 (Message not loaded when it's deselected and selected again)
Fixed DSK-284168 (Only possible to attach images after inserting an image in an HTML mail)
Fixed DSK-262824 (Missing inlined image when reopening draft when image has space in filename)
Fixed DSK-283465 (Mail is blank when using fit to width)
Fixed DSK-284781 (Attachments not sent if mail is sent quickly after attaching files)
Fixed DSK-283709 (Emails container has extra border)
Fixed DSK-270134 (Welcome mail in Opera Mail shows old logo)
Fixed DSK-275889 (Quotes missing in mail.css and webfeeds.html)
Fixed DSK-269693 (Missing option to move mail.css)
Fixed DSK-286863 (Opera Mail welcome e-mail message not localized)
Fixed CORE-28422 (Added possibility to get blockquotes as text)

nismo še tm, še vedno manjka par funkcij iz 10.10 ampak smo že zlo blizu. s tem popravkom je tudi rendering še hitrejši za 14%
Back to Top
Nazgul View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nazgul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2010 at 17:06
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

zdele sm na faksu ampak na kratko:

1. opera ma svoj mail klient, navodila najdeš nekje višje na tej strani,
2. adblock ma opera že notri, ga pa razširiš z unite funkcijami, kot rečeno več o tem ko pridem domov.

3. za downloadat iz youtube se naloži widgete, tudi več kasneje, da se pa tudi razširit desni klik meni za enostavnejše delo da ni treba kopirat linkov..
4. read it later; v operi maš funkcijo link, ki ti vse bookmarke sinhronizira z vsemi mobilnimi in statičnimi mašnami kamor se na link logiraš.
5. tale reči za večjo varnostp a ne poznam, povej več, kaj nrdi..

neki sm še spustil ampak pogledam še 1x ko bom doma.. dej ta čas uredi svoj post da bodo aplikacije linkable;)


Nisi nič spustil. Nevem kako narediti te linke linkable. Na drugih forumih je to avtomatsko :D.

1. tega klienta ne morem odpret. Ne morem kliknit na možnost mail, ker je siva (enako kot contacts in chat). Sicer pa cel klient? Ne rabim tega-pošiljam in berem z www.gmail.com. Rad bi eno majhno ikonico nekje v enem kotu, ki bi mi takoj pokazala če sem dobil kak nov email. Po možnosti tako, ki bi podpirala več emali računov naenkrat in ki bi jo lahko kliknil pa bi se ti odprl gmaič račun v browserju (www.gmail.com). Točno to dela gmail manager add-on v firefoxu in je super!

2. bom počakal, da se razpišeš o tem.

3. nevem kaj so widgeti. a to so kot add-oni?
najbližje kar sem prišel tistemu add-onu za firefox, je neka skripta, ki sem jo našel z googlom. edina pomanjkljivost je, da vpraša, če jo shrani ali odpre, v kateri folder naj shrani in avtomatsko poimenuje datoteko "video.končnica" (kar se ne da spremeniti). Tisti add-on v firefoxu pa avtomatsko dol potegne video v download folder in poimenuje video po youtube naslovu videa. Z drugimi besedami, z enim klikom imaš video z youtuba v dowload folderju.
Verjetno bi se dalo to skripto za opero predelat, da bi naredila isto, vendar tega sam ne znam. Zdaj namreč v Operi rabim 2 klika+ročno preimenovat datoteko, ko se zdownloada.

4. Mislim, da si zgrešil point? Key words: "one click saving". Z enim klikom na en znakec v naslovni vrstici, ti bookmarka stran na kateri si v readitlater bookmark folder. Kul je za kake "one-time interest" strani, ki jih hočeš prebrat, vendar se ti ne ljubi takoj in nočeš zgubut linka. Da se pač ne zajebavaš z Ctrl+D bookmarkanjem, ki ti vzame dosti več klikov/časa.

5. Piše ti: "Better Privacy serves to protect against not deletable longterm cookies, a new generation of 'Super-Cookie', which silently conquered the internet. This new cookie generation offers unlimited user tracking to industry and market research. Concerning privacy Flash- and DOM Storage objects are most critical.
This addon was made to make users aware of those hidden, never expiring objects and to offer an easy way to get rid of them - since browsers are unable to do that for you."

Firefox ti s tem add-onom avtomatsko zbriše te cookieje, ko ga zapreš.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2010 at 17:30
Firefox 3.6 je počasen. Switching to IE for the time being:)

Edited by pestilence. - 12.Mar.2010 at 17:30
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2010 at 17:45
hm..

1.) za tako rešitev v operi nism še slišal, kot rečeno uporabljam klient, ki mi avtomatsko posortira vse po vrsti priponke, search deluje zelo hitro, zelo pregledno je, ko dobite mail pride gor nevsiljiv popup, lahko si nastavite zvok ob prispeli pošti (jst mam nastavljeno eno sekundo fadeout/fadein takega basa da bolj čutim kot slišim:) + opera svoji ikoni doda pismo. (tako ikona kot tray) tudi klient aktiviraš tako kot chat, sicer se ga ne da izbrati, do pošte pol dostopaš v panelu. probej, če ti ne bo ušeč pa izklopi klient.. mene je takoj prepričalo, izgled maš pa nekje linkan višje na tej strani.

2. morm še mal naštudirat:) uglavnem ta ff adblock najbrž deluje na osnovi user js? za take reči se uporabi unite js maneger(link), za to funkcijo morate meti operaunite account.. bom pa še naštudiral, več o tem kasneje. še ena zanimivost, če koga motijo elementi na strani pa bi rad da v času gledanja zginejo si tu dragdropate nekam v orodno vrstico gumb kill in z njim poklikate vse česar nočete vidt.

3. isti user java script fora. sem že mel na prejšnji različici naloženo, bom poiskal, vem da se da.

4. nism vidu kj takega. jst bookmarkam vsepovprek:)

5.) opera ma po novem private tab browsing ki ne beleži zgodovine za cookie pa nism sigurn. če se že grem varno zadevo pol se na vpn dam in sm neizsledljiv samo še nism domislil kdaj bi mi prov pršlo to.
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2010 at 23:31
No jest sm si ustvaril opera unite account...
media player je kr kul, mislm hitr dela pa ful enostavn, ostalo morm še sprobat.
Frogi boš prišel na internetni zmenek z menoj? se dobiva v opera unite ;)
. . .
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Mar.2010 at 15:22
hehe dej link:)
opera 10.51 rc je že na voljo za testiranje, upam da bo do final (objavjo link na uradni strani) tud voice zrihtal.. 10.5 je bla precej prehitro na voljo upoabnikom.. ej prov tko.. iz dneva v dan se veselim kaj bodo majstri novga pogruntal:)

drgač pa lepo vabljeni tudi firefox uporabniki da kej več poveste o addonih
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2010 at 11:41
youtube downloader za opero

evo, kot rečeno preprost user java script, odzipate, prenesete .js file v mapo ki jo nastavite v preferences/advanced/content/java script

ta stvar doda pod youtube filmčke download linke, zgleda tkole:

uploader.bmp

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2010 at 12:11
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

youtube downloader za opero

evo, kot rečeno preprost user java script, odzipate, prenesete .js file v mapo ki jo nastavite v preferences/advanced/content/java script

ta stvar doda pod youtube filmčke download linke, zgleda tkole:

uploader.bmp


Jaz uporabljam podoben dodatek v nekem drugem brskalniku. Uporabno:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2010 at 12:15
no, napiši vodič:)
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2010 at 14:44
Zadnji dve verziji RealPlayerja integrirata download gumbek v vse browserje in lahko z njim downloadaš katerikoli flash video, ne le YouTube. Nadvse priročno.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2010 at 15:37
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Zadnji dve verziji RealPlayerja integrirata download gumbek v vse browserje in lahko z njim downloadaš katerikoli flash video, ne le YouTube. Nadvse priročno.

Fajn informacija.

Samo real playerja pa pomoje 5 ali 6 let nisem namestil:)

Well.. vseeno uporabno.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2010 at 15:43
jst tudi tega playerja nism maral kj posebi.. odkar je vlc ni potrebe po odvečni šari... v browserjih si pa vse z user java scriptom lahko pomagaš.. v kratkem za opero dobite par uporabnih, nekoč sm mel nastavljen da mi je mouseover na linku do slike naredu v levem kotu thumb preview, kar je dost uporabno če kj brskate po ftpjih recimo...
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 21:12
evo zej sm si še jst zrihtu opero pa morm rečt da je res kul... mal se morm navadit še.
prvo kar sm opazu... ej frogi kje v operi lahk greš za recimo dve strani nazaj? ok to da držš gumb na "back" puščici sm poštudiru sam gre dlje kot za dve recimo... :S
to sm zdej prvo opazu. pa ful si je treba vse nastavlat ej... :S
aja pa alternativa za firefox addons?
Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 21:20
kere addone rabiš? opera ma večinoma vse vgrajeno, addoni so z opera unite (file,photo, music fridge, messenger maš default notr, pol maš pa še ene 100 razširitev - jst uporabljam za metalkino še collection maneger in stream media player), glede strani se z javascriptom da vse (malo višje v tej temi), obstaja pa šešteto drugih skript predvsem pa gumbov ki jih z dragdropom namestite v vrstico.. o tem več na željo kasneje.. pol maš pa še widgete.. razne stvari za vreme, take in drugačne umesnike, igrce.. ni da ni..

mislm da vem kaj mislš s temi puščicami.. maš back pa back z eno črtico, vsaj v prejšnjih verzijahh jebil ta default toolbar, s tisto drugo greš v root se mi zdi, nism nikdar uporabjal.. večalmanj vse linke odpiram v novem tabu.. če tab zapreš in bi ga rad nazaj lepo prtisneš ctrl + z oz. maš closed tabs gumb levo zgorej:)

navadi se na mousegestures, pol udobja opere ne zamenaš več za nič:)

Edited by frogstomp - 16.Mar.2010 at 21:22
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 21:42
ma za addons me zanima imagezoom, pa cooliris. Nč posebnga siecer. Imagezoom je sam da ko držiš desn klik lahk s ščegijem pač zumiraš sliko. tega v bistvu največ uporablam.

drgač pa kje si lahk to kej dol potegneš? sm gledu mal na opera community strani pa nism nč kej najdu.

Aja pa youtube mi ne dela vredu. naprimer film začne igrat, pa ni slike. pol ko pa poscrollam mal nižje pa pol nazaj gor pa slika je. mal bedno.
Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 21:49
veš kaj se dogaja, dans me so me tudi pvt že prek tega foruma povprašali ravn za to reč.. youtube se je resno lotil nadgranje in je problem z cookiji.. tko da ctrl+f12(preferences)/advanced/cookies pa si pobriši vse kar je od youtube pa od googla.. pol bi mogl delat..

te napake bodo z naslednjim popravkom odpravljene.. kot rečeno opera 10.5 je zelo bugasta ker so prezgodej izdali da bi ujeli tist razpisan rok od microsofta ko vsi ki majo IE za default dobijo en veli pregleden screen kjer se odločajo kater browser bodo meli (varstvo konkurence).. v 10.10 teh problemov nikol ni blo, še sam jo uporabljam..

tale image zoom sm si pogledal v firefoxu, kr ok, bom probu najt user js rešitev za opero, jst sm drgač vedno uporabljal operin zoom ki je isto ctrl + kolešček, samo da poveča vse..
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 22:05
ok thx. you tube zdej dela :)
zaenkrat je kr vredu tole. hiter k kurba haha
Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 22:07
si sprobal mouse gestures? desni klik z miško pa potegni za centimetr v levo za stran nazaj, prvič te upraša če želiš uporablat to, pol je pa avtomatsko..

aktivirej še unite, ti ne bo več treba stvari pošiljat po msnju in ostalih počasnih gnilih rečeh, lepo link daš pa je;)
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 22:29
sm probu ja... kr vredu. se še treba navadit. Sm pa našu uno puščico tak da mam zdej bolj ko ne vse. Če najdeš še on image zoom pol pa itak zakon :)

bom probu še unite. se bom zdle kr vpisu hehe
Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Mar.2010 at 23:36
hehe, pol ko si nrdite za unite account mate za vse v povezavi z opero - blog, 2gb placa za karkoli, pol mate pa še opera link - sinhronizacija med večimi računalniki - se vpišete z istim usernameom na link in vam sinhronizira bookmarke, zgodovino....
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2010 at 15:59
chrome zdej avtomatsko zaznava v katerem jeziku je stra/forum napisana in ponudi možnost prevoda.. slovenščina je sicer kilava ampak iz švabščine v angleščino je pa čist dbest:)

uglavnem nikoli nism spremljal športnih tekmovalnih dogodkov, tale browser war/competition je pa od vraga :)!!!
Back to Top
Vragg View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Feb.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vragg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2010 at 17:20
Ola vsevedni!

Mene pa zanima, kako pomanjšaš fotko, ki je v neznosnem formatu direkt. Recmo da maš fotko ene 10megapikslov in pol ko daš link od te fotke jo boš fasal čez 5 ekranov in pol si primoran scrollat levo desno oz. control+scroll. Ma kje opcijo da jo avtomatsko pomanjša ko se naloži (tko kt je mel IE tisti 2 ikonci ko si mouseoveral in pol si lahko kliknu da skoči čez cel ekran).
Your god is dead! The goatchrist prevails!
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2010 at 17:22
Ej Froggy, click
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2010 at 17:34
vragg če nisi toolbarov spreminjal maš v densm kotu viev oz. zoom bar, klikneš gor in zbereš fit to width
Back to Top
greebo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 10.Jun.2009
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote greebo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2010 at 15:10
Ce vas res muci "hitrost in pozrenost" Firefoxa, potem poskusite z verzijo optimirano za novejse procesorje (AMD Athlon 64, Sempron, Opteron processor family, Intel Pentium 4/D/M, Intel Xeon, Intel Atom, Intel Core processor family)

http://weblog.pigfoot.org/pigfoot/2010/01/25/firefox-3-6-release-optimized-build/

Razpakiras cez obstojeco firefox instalacijo.
Et voila.


Edited by greebo - 21.Mar.2010 at 16:43
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2010 at 15:55
A ma Chrome tut moznost tega mouse gestures?
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2010 at 17:45
možakar z enim komentarjem, vabljen da nas še kj več podušiš, napišeš kkšno vrstico več :)

jovo, jst sm tud to iskal, sporočim če kj odkrijem.

en kratek vodič: OPERA SESSIONS

to ste morda opazli že takoj ko zaženete opero, tisti ki mate tko nastavljeno dobite en startup box kjer izbirate med start with home page, start with no tabs, continue from last time pa select saved session..


recimo jst mam par profilov, en je standard da mi odpre paranoid in še neki forumov, ker delam od doma mam tud za službo profil nrjen, ki mi odpre vse tabe, ki jih rabim za delo.

ulavnem nastavite si vse kar želite meti odprto (VSE, to pomeni od tabov, widgetov, toolbarov) in greste na opera button/file/sessions ter shranite.. ta session lahko vedno potegnete vn in deluje neodvisno od tega kako ste zadnjič opero spremenili.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2010 at 20:22
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

A ma Chrome tut moznost tega mouse gestures?

Chromium Smoothe Gestures plugin.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2010 at 11:38
Opera 10.51 final

Opera 10.51 for Windows changelog
Release notes
Release date: March 22, 2010

Opera 10.51 is a recommended security and stability upgrade. Opera highly recommends all users to upgrade to Opera 10.51 to take advantage of these improvements.

Changes since Opera 10.50 (with Opera Widgets for Desktop)
User Interface
Fixed
Drag and Drop not working in some instances
Deleting a bookmark closing/collapsing all folders
Focus being lost when deleting bookmarks
Integrated search performing searches in Google and not in the page
The Opera O menu button reappearing when the Menu bar is enabled
The Opera icon remaining in the system tray after closing Opera
Minimized tabs not displaying after a restart
Favicon not being added to Bookmarks due to a question mark in the filename
Individual characters in Chinese text being rotated anti-clockwise
Mail, News, Chat
Fixed
A problem occurring when right-clicking entries under "All messages" and selecting Compose
Chat notification appearing if a chat tab is active
Ghost e-mails appearing in the Trash folder after emptying it and restarting Opera
Message not loading when it is deselected and selected again
Mail being blank when using fit to width
Attached files not being sent if mail is sent immediately after attaching them
Opera Mail welcome e-mail message not being localized
The text part of HTML e-mails missing the reply character " > " for block quotes
Display and scripting
Improved
Numerous improvements to the Carakan JavaScript engine
Fixed
Icons missing from menus in 16-bit color mode
Slow scrolling performance
Incorrect font used for a UTF-8 encoded page without the language (CJK) being specified
Security
Fixed
Fixed an issue where the HTTP Content-Length header could be used to execute arbitrary code; see our advisory (http://www.opera.com/support/search/view/948/).
Fixed an issue where XSLT could be used to retrieve random contents of unrelated documents, as discovered by crazypops; see our advisory (http://www.opera.com/support/search/view/949/).
Network
Fixed
Cookies:
Cookies received over NPAPI being incorrectly parsed
Reinstated blocking of third party cookies by default
Opera sometimes storing a cookie for the domain it came from, rather than the set domain
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2010 at 12:45
Nomen est omen.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2010 at 13:01
voice še vedno ne dela, pa za facebook, youtube, google etc. je potrebno ročno pobrisat vse cookije če ste mel opero že prej, pr clean installu naj nebi blo problemov
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2010 at 16:26
Danes sem nekaj ur preizkušal Chrome. No go: )
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,781 seconds.