Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Spletni brskalniki & razno o spletu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Spletni brskalniki & razno o spletu

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2010 at 20:01
kaj te je pa zmotilo?
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2010 at 23:56
Men Chrome tudi ni...Že sama oblika...
Nomen est omen.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 10:53
bi kkšn zaprisežen firefox uporabnik predstavil še kkšne addone?

sam sm probal firefox voice addon, ki sicer ni tako lepo vgrajen v celoto (odpre se plugin v novem zavihku) kot pri operi, pa še zvok je zanič.

primerjava:

firefox

opera

par stvari, ki so pr ff boljše kot pri operi, predvsem se dobr obnesejo na sistemih, ki so javno dostopni, knjižnicah, mladinskih centrih..:

- upravljanje z zgodovino; pri brisanju firefox ponudi čiščenje zgodovine tekoče ure, dveh ur, dneva, tedna, vse, pa tudi da se nastavit da se ob zapiranju programa pojavi umesnik, ki predlaga brisanje zasebnih podatkov.

v operi 10.5+ je alternativa private browsing, ki avtomatsko pobriše vse podatke, cookije.. ob zaprtju taba ali okna. ampak to je treba vedt, stvar pa poiskat z desnim klikom, kar začetnikom ni ravno pred nosom.

drgač pa zanimivo, da vsi browserji zdej igraj na karto hitrosti, tud firefox se oglašuje kot najhitrejši, pa nima šanse, opera 10.51 je od prejšnje različice še 30% hitrejša.
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 11:15
Ko sem uporabljal še Firefox je bil en dodatek Screengrab. S tem si lahko stran shranil kot sliko. Je kaj podobnega v Operi?
Nomen est omen.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 15:22
@Frog:

FF je načeloma res počasnejši. Glede private brskanja, pa ima to FF že kar lep čas(Orodja -> Vključi zasebno brskanje).

Od addonov uporabljam:
1-click You Tube Video Downloader. Zraven viewcounterja dodatek doda download gumb.

Extended Statusbar: Dodatek ki prikaže hitrost nalaganja strani(KB/s), procente, čas ter prenešene KB.

FireGestures; pač mouse gestures plugin.

Ostalo me ne zanima.

Pri chromu pa me je motilo, bolj ali manj vse. Tako zelo čudno se obnaša. Pa pri FF imam nastavljeno, da mi zgodovine strani ne prikazuje v naslovni vrstici, ampak samo strani z zvezdico(neka vrsta priljubljenih), da mam manj sranja za gledat.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 15:29
aha, tale video downloader sm jst tud mel za opero, se odziva tako na youtube kot tui na metlakinu, sam bi mog jst svoje htmlje mal spremenit oz. narest posebej div, kjer mi to prikazuje, sicer mi piše eno čez drugo..

btw, ko sm že ravno omenil, rabil bi znalca htmlja, da mi pomaga samo embed code vnašat za videe, ker dajem cel south park gor in je za 100+ delov malo mučno..

opera ma ta "extended statusbar" že avtomatsko notri, ampak mi gre na živce postavitev.. znotraj adressbara je neuporabno ker se linke iz tm vedno kam kopira in v primeru prenosa se to polje zakrije... pol maš možnosti še pop up at the bottom k bi lahko dal show inside status bar, ker nič ne ovira.. uglavnem popolnega browserja ni, pr vseh me kej moti, dost stvari bi se dalo izboljšat.

tud opera je mela možnost, da ne beleži zgodovine že prej, ampak to je povsem nekej drugega zdej kot to kar tud sam navajaš, da je treba v orodja/nastavitve it it tam spreminjat parametre.. pri novi operi enostavno z enim klikom namesto navadnega taba odpreš private tab.

real, hvala za tole, slišat je uporabno, bom preveril če je za opero, nism še videl sicer tega.


še vedno mislm da top zadeva, ki ločuje opero od ostalih browserjev je opera unite, implementirano orodje, ki vaš browser povzdigne v server (več o tem na prejšnji strani)

kle se mi res zdi da so presegli sami sebe in celotno idejo browsanja. jst recimo se youtubea, raznih photo hostingov/ file serverjev ne poslužujem več, vse vsebine mam na svojem compu in mam popoln nadzor nad številom prenosov, takoj dostopam do slik in vsega.. naprimer da bi že objavil galerijo na mojalbum al pa picasaweb, bi se namatral da bi isto sliko obdelal in ponovno dal na isto mesto. tuki pa samo odprem photoshop, popravim sliko in jo shranim na obstoječe mesto...

Edited by frogstomp - 24.Mar.2010 at 15:33
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 15:59
Ma tuk ko ma Opera res to Unite opcijo je res kul, ampak glede na to kuk meje zafrkava sn obupala nad njo. Za vsako pizdarijo me vn meče, itq unite sploh ne dela kot bi mogu, kr enih strani ne odpira in podobno. Pa glih ko sn misla da bo z nadgradnjo kul spet ugotovim da pol ne dela. Pač žal, fajn browser, sam pr men osebno je presegu meje živcev tak da sn nazaj na FF, tu vsaj stvari delajo kot je treba vse. 
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 16:02
mnja sej praivm.. sm testiral na 20+ kištah in nikjer še nism naletu na take težave kt maš ti.. res čudn.. eni mate zgleda kište res v razsulu :)
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 18:44
Ej ne žal moje kište, je lan kuplen nov bil :D
Ne vem, mogoče je pa Opera kaj kriva Shocked
Al pa je res moj kompič revež Big%20smile


Edited by jajčk - 24.Mar.2010 at 18:44
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 19:27
Originally posted by jajčk jajčk wrote:


Ej ne žal moje kište, je lan kuplen nov bil :DNe vem, mogoče je pa Opera kaj kriva ShockedAl pa je res moj kompič revež Big%20smile

Ne, Opera je VEDNO kriva
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2010 at 19:53
ma jebi se ti (jovo™)
Back to Top
Chemas View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 15.Feb.2008
Location: Western Sahara
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Chemas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2010 at 00:25
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

...drgač pa zanimivo, da vsi browserji zdej igraj na karto hitrosti, tud firefox se oglašuje kot najhitrejši, pa nima šanse, opera 10.51 je od prejšnje različice še 30% hitrejša.

Chrome je pa še zmer za 30% hitrejši od Opere :)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2010 at 01:30
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2010 at 18:05
http://www.shrani.si/f/1F/67/4ISuR5ze/frogilight.jpg
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2010 at 18:43
ma jebi se ti (jovo ™)
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Apr.2010 at 21:51
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahaahahahahahahahahahahahah
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Apr.2010 at 11:16
opera 10.52

v linku je changelog
Back to Top
Chemas View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 15.Feb.2008
Location: Western Sahara
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Chemas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2010 at 12:00
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2010 at 12:50
hehe :)
google dela nore stvari, sprobejte google picasa za slike, mal se poglobte.. preskenira vse slike na računalniku in avtomatsko poišče vse face in jih pogrupira.. samo še ime dodaš in lahko pogledaš vse slike na katerih je določena oseba..
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2010 at 22:22
Picasa je ql ja
Nomen est omen.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2010 at 22:29
Originally posted by Chemas Chemas wrote:

Chrome speed test ;)

Cached from SSD disk :)
Back to Top
demshy View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote demshy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2010 at 09:40
frogi dej vpraš mal tvoje operovce kdaj mislijo html5 websocket vključit
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2010 at 10:01
nared en primer, ki deluje v drugih browserjih recimo, da pošljem bug report, tm so najhitrejši
Back to Top
demshy View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote demshy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.May.2010 at 10:07
ma ne sej ni bug, ubistvu stvar dela zaenkrat samo v eni developer verziji chroma. bo pa zakon, zato me zanima če načrtujejo kej kmal to uporabit :)
sm probal s chromom in nekim simple java serverjem pa stvar dela ko urca, cant wait :D
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2010 at 08:20
Že kar nekaj časa mi chrome zmrzuje, včasih manj včasih bolj pogosto...je pa pršlo že do te mere, da mi zmrzne tud na vsakih 15 min, kar je izjemno annoying...in ja sem sledil nekaterim "rešitvam", ki sem jih našel na različnih forumih in ni nč pomagal...tko da razmišljam na prehod na Opero, čeprav sem se na Chrome zlo navadil...vsaj do updata, ki bo rešu to zmrzovanje...res upam, da z Opero ne bo podobnih težav, saj neb rad menjaval browserjev vsak mesc
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2010 at 11:44
probaj, za več informacij bomo pa poskrbeli v tej temi :)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2010 at 17:13
Originally posted by Goregrindmadnes Goregrindmadnes wrote:

Že kar nekaj časa mi chrome zmrzuje, včasih manj včasih bolj pogosto...je pa pršlo že do te mere, da mi zmrzne tud na vsakih 15 min, kar je izjemno annoying...in ja sem sledil nekaterim "rešitvam", ki sem jih našel na različnih forumih in ni nč pomagal...tko da razmišljam na prehod na Opero, čeprav sem se na Chrome zlo navadil...vsaj do updata, ki bo rešu to zmrzovanje...res upam, da z Opero ne bo podobnih težav, saj neb rad menjaval browserjev vsak mesc


Malenkot bolje kot opera ^^
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2010 at 17:24
tis fuknen
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2010 at 11:20
Ja saj FF bo na vrsti, če bo opera kaj ga srala...

no mam eno vprašanje...opazil sem, da ko v Operi odpiraš nove zavihke, jih ne moreš odpirat z ukazom ctrl+ klik...tko da je mogoče kaka podobna bližnjica?...ker se mi ne da vedn desni klik in open in background tab...in ja v mislih imam bližnjico za to izbiro open in bckgrund tab...ker če greš open in new tab te vrže v ta novi tab, in tko morš se ročno prestavit nazaj na 1. stran
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2010 at 13:20
v backgroundu odpeš z srednjim klikom na link ali ctrl + shift + levi click
bližnjice si lahko tudi po svoje naštimaš z ctrl + f12/advanced/shortcuts

priporočam, dap robaš še mouse gestures, držiš desn gumb na miški in potegneš levo, te opozori dasi prvič aktiviral mouse geestures, klikneš yes in te odpelje na stran z navodili...
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2010 at 14:49
o zakoon thx...izi bližnjica...bi jo lahk sam pogruntal, sam mi ni padlo na pamet...zaenkrat ne rabm nč štimat, saj drugih bližnjic ne uporabljam, edin za text...če pa bom kaj rabu v prihodnje pa bom pršel čekirat tvoj post...

aja...kaj pa je fora z temi mouse gestures?...ker sem vleku na levo pa kliknil yes...pa mi ni nč pokazal...


Edited by Goregrindmadnes - 16.May.2010 at 14:49
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2010 at 15:02
mouse gestures je eno supr orodje k so ga razvil pr operi in služi navigaciji po spletu.. recimo desni klik + poteg v levo = stran nazaj, v desno stran naprej, desni klik + gor, dol = refresh, desni klik + kolešček = navigacija med tabi




Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2010 at 17:54
kar kul zadeva...sem mal sprobal...sam bom vseen rajš ostal pr običajni navigaciji
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.May.2010 at 21:07
še nekaj...ne v takšni meri povezano z samimi browserji...zadnje dni mi komp na trenutke dela izjemno počasi, tko da sem šel preverit Task Manager in opazil, da mi Opera "požre" 267000K spomina...je to dosti? in ali je mogoče to razlog upočasnitve delovanja vseh funkcij na kompu?
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.May.2010 at 21:42
To je mal, firefox pozre men okol 750 mega, se prav 3x tolk... odvisn pa, kolk maš rama :)
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.May.2010 at 22:44
Men pa Opera 'samo' 152 000 nekje-seveda se to zviša če gledam kaj na Youtubeu ipd.
Nomen est omen.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.May.2010 at 22:44
Meni recimo firefox je 113.316 K.
Sicer pa ne vem od kje ti boji za pomnilnik.

FREE RAM = WASTED RAM

Edited by pestilence. - 20.May.2010 at 01:03
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2010 at 00:28
aha...ja saj nisem skapčal da so to direkt rami...če je sam K...mam 2GB, tko da to ni izvor mojih oz kompovih težav...thx za replyje :)
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2010 at 01:05
2GB je res nekoliko malo za te čase. 3x2GB je trenotno idealno. Lahko tudi 3x1GB.

Sicer pa, jaz se ne bi nekaj šel zdaj z številkami. Dokler stvar dela kot more, potem se je škoda obremenjevat z ciframi. Če pa ti več kot en browser nagaja, pa zna biti problem drugje.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2010 at 08:05
mah za brskanje po netu res ne rabim 1k € mašin

bo kar ta ja...najprej IE, takoj zatem Chrome, zdaj pa že Opera nagaja
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2010 at 11:13
problem leži med ekranom in stolom ;)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2010 at 02:02
sem prebral uvodni post, pa vidim da navijaš za opero. jest tega programa sploh še videl nisem. tako da ne bom nič rekel. bi pa rad samo eno izkušnjo povedal. in sicer z IE8 v Windows 7 z zadnjimi updejti ispred tedna dni.
 
am, že kar nekaj časa uporabljam IE8 pa sem že postal precej živčen glede hitrosti nalaganja strani pa browsanja. maloprej sem pa slučajno odkril kaj ponuja opcija compatibility mode. stvar se tolk pohitri da ni res. vse se pohitri. dobesedno. in to na mejo izredno všečnega in zadovoljivega. sem bil kar vesel. recimo vidi se, ko zaženem IE8 in se vseh 7 zavihkov naloži (strani se naložijo do izpisa v orodni vrstici "Done") v ene slabih 10 sekundah. stvar je ful hitrejša kot prej. za najmanj 50%. in tud tko na sploh stvar deluje precej hitro. sem za foro mal pobrowsal pa res stvarca šopa.
 
tako da jaz še kar navijam za IE8. no, v bistvu ne navijam amapk nimam nič proti IEju. sem že probal firefox in chrome pa sta oba preveč tuja. sem navajen na toplino in domačnost microsoftovih programov kot sta windows in office in ie. edino wmp je mal falen kar se tiče peke cdjev. - enkrat probal pa bil razočaran.
 
drugače ima, če grem še mal offtoic, microsoft ene par programčkov k so pravi bombončki: nek player, če se ne motim je njihov. ej, ful d'best zgleda. sam škoda, k je premalo dodelan glede podpore fajlov - recimo lossless fajli z embeded zadevami - da maš tuto kompleto cel album v enem fajlu z končnico recimo .flac.


Edited by Ijus - 21.May.2010 at 02:09
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2010 at 11:46
Js nikoli nisem maral IE in še ga zdaj ne. Mene verjetno najbol beden brskalnik!
Nomen est omen.
Back to Top
Obleey View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Obleey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2010 at 12:06
Uporablam ponovem Opero... Thumbs up!

Edited by Obleey - 21.May.2010 at 12:06
My Friend, watch out for traitors

www.god-scard.com
www.facebook/GodScard
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2010 at 16:29
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

sem prebral uvodni post, pa vidim da navijaš za opero. jest tega programa sploh še videl nisem. tako da ne bom nič rekel. bi pa rad samo eno izkušnjo povedal. in sicer z IE8 v Windows 7 z zadnjimi updejti ispred tedna dni.
 

am, že kar nekaj časa uporabljam IE8 pa sem že postal precej živčen glede hitrosti nalaganja strani pa browsanja. maloprej sem pa slučajno odkril kaj ponuja opcija compatibility mode. stvar se tolk pohitri da ni res. vse se pohitri. dobesedno. in to na mejo izredno všečnega in zadovoljivega. sem bil kar vesel. recimo vidi se, ko zaženem IE8 in se vseh 7 zavihkov naloži (strani se naložijo do izpisa v orodni vrstici "Done") v ene slabih 10 sekundah. stvar je ful hitrejša kot prej. za najmanj 50%. in tud tko na sploh stvar deluje precej hitro. sem za foro mal pobrowsal pa res stvarca šopa.

 

tako da jaz še kar navijam za IE8. no, v bistvu ne navijam amapk nimam nič proti IEju. sem že probal firefox in chrome pa sta oba preveč tuja. sem navajen na toplino in domačnost microsoftovih programov kot sta windows in office in ie. edino wmp je mal falen kar se tiče peke cdjev. - enkrat probal pa bil razočaran.

 

drugače ima, če grem še mal offtoic, microsoft ene par programčkov k so pravi bombončki: nek player, če se ne motim je njihov. ej, ful d'best zgleda. sam škoda, k je premalo dodelan glede podpore fajlov - recimo lossless fajli z embeded zadevami - da maš tuto kompleto cel album v enem fajlu z končnico recimo .flac.

Microsoft žal ne podpira flac formata, ker so preveč denarja vložili v lossless windows media audio.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2010 at 16:38
make sens
amapk! to je isto, kot če nebi mogel vtakniti običajnega kabla za karkoli že napajat v vžigalnik v avtu, ker bi, recimo mercedes, bil preveč ponosen na svoj mp3/wav audio surround sistem v avtu. ne?
recimo.
beda od bede.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2010 at 15:41
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2010 at 15:53
zakaj /vrsticakode?

men so pa ušeč take stvari :)
btw, opera 10.60alpha stestirana... neverjeno, še za 70% so pohitril:)

Edited by frogstomp - 06.Jun.2010 at 16:20
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2010 at 16:14
Ja, še tko nej nardijo Chrome OS, da ne boš imel address bara sploh, ampak boš mogu v google search vpisat page... če ti ga ne najde, pač ne morš na njega.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2010 at 16:27
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

zakaj /vrsticakode?

men so pa ušeč take stvari :)


Zato ker:
a) Ne boš mel svojega diska. Vsi podatki bodo pri googlu. Absolutna zasebnost, ni kaj. (moram omenit še to, da če jim kaj ne paše te pač odklopijo).

b) Uporabljal boš lahko samo programe ki se jih bo google spomnil.

c) Če ostaneš brez interneta.. you're fucked. (sploh aktualno zdaj ko se pišejo zakoni v povezavi z tem da ti država lahko odkopi internet).

d) Nasplošno mam slab občutek z tem. Pač, podatki nekako niso tvoji. Podobno kot če bi imel svoj avto ali sposojen. Svoje stanovanje ali najeto. Pač, očitna izbira..

Ostala podjetja pa ne bodo imela dovolj kapitala za kaj podobnega. Google pa že tako ponuja brezplačen internet v ZDA.

Sploh pa, pri meni je google dobil že par minusov. že tako niso najbolj ljudem prijazna firma, zdaj pa grejo vedno dlje.

Google ve več stvari o meni kot moje dekle. And that's bad.

EDIT: @frog: Pa še brez opere boš ostal.

Edited by pestilence. - 06.Jun.2010 at 16:31
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.