Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Spletni brskalniki & razno o spletu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Spletni brskalniki & razno o spletu

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Spletni brskalniki & razno o spletu
    Posted: 03.Mar.2010 at 18:50


evropska protimonopolna politika od windows odslej zahteva, da namesto že naloženega internet explorerja ponudi možnost, da takoj ob zagonu sistema izberete privzet brskalnik, izbirate pa lahko mislm da med okoli 12, od katerih jih je 5 pomembnejših: opera, chrome, firefox, safari in ie8.

mal sm gledal statistiko paranoid uporabnikov in morm ocent da ste navadni bebci:) hec, ampak res je preveč IE8 ali celo nižje različice tega browserja, pa seveda firefox.


sodeč po paranoidu, facebooku in drugih spletnih skupnostih preživite na netu kr nekej časa, mnogi kr cel dan.. zakaj si nebi stvari olajšali?

jst sm zaprisežen opera user, in bi, če se debata razvije mal več povedal o tem browerju, kakšne možnosti ponuja, kako lahko avtomatizira in olajša vaše delo... učerej je izšla verzija 10.50 in je s prenovljenim renderingom najhitrejši browser na svetu, hitrejši od chromea, ki je nekaj časa bil vodilen.



kasneje mal več o strukturi spleta in serverjih (ki je vgrajen tudi v opero), zdej pa me zanima predvsem IE in Firefox uporabnike, zakaj delate celo spletno skupnost zaostalo; oba browserja sta okorna in počasna, ie ma vodilni delež ker je priložen windowsom, firefox ma pa najbolj agresivno reklamno politiko, oglašuje se na vseh torrent straneh, v vseh medijih kot najboljši browser, hkrati pa so to buče za folk, ki se mu ne da probavat in preverjat in požrejo vse kar jim servirajo... da negovorim o tem da zaradi IE trpi cela skupnost razvijalcev spetnih aplikacij, ker ne upošteva standardov in je treba samo za ta pofukan glup počasen browser pisat 30 vrstic kode za najbolj enostavne stvari, ki se jih za ostale browserje da rešit z eno vrstico.

no, to je to zaenkrat, o operi in ostalem več kasneje, metalkino in vse ostale aplikacije tečejo znotraj opera browserjem kar nrditi enostavno tako, da označite mapo s filmi oz. glasbo in že lahko delite s svetom.. to so vse reči, ki se jih da navadit z lahkoto in ne boste več odvisni od serverjev okoli sebe..

zdej me pa zanima kaj uporabljate in zakaj... mal več bi radzvedu tud o safarijevem brskalniku, ki ga nisem kj dosti testiral, nevem zakaj bi ga, če najdete kkšno uporabn reč pa sigurno bom. zaželjeni so tud screenshoti orodnih vrstic in podobno... (razen IE)

Edited by frogstomp - 02.Feb.2016 at 17:51
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1914
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 18:58
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mal sm gledal statistiko paranoid uporabnikov

... Confused



Back to Top
Hopsy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Canada
Status: Offline
Points: 1320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hopsy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 18:59
Safari mislm da je kr kul, sam sem ga samo na macu uporabljal, na windowse ga nikoli nism vidu pojnta nalagat..

drugač pa uporabljam chrome, nevem točn zakaj, simpl, hitr pa lep mi je :) pa ful se ga lepo navadiš in je kul!
... Each morning when I awake, I experience again a supreme pleasure - that of being Hopsy ...
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 19:01
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mal sm gledal statistiko paranoid uporabnikov
... Confused


no sej vidm da maš ff, torej avtomatsko nimaš kapacitete poštekat ;)

statistiko najdeš tm kot vidiš na spodnji sliki, ni blo treba nč kj dosti brskat, paranoid ponuja da pogledaš katere teme se trenutno čitajo in maš tudi napisano s čim, da ne boš mislil da kj vohunim:)

http://www.frogstomp.operaunite.com/shared/content/stats.PNG

(kot vidte slika ni naložena na shrani.si ali kam drugam ampak je vidna direktno z moje kište, to opera omogoča z dvema klikoma..)

Edited by frogstomp - 05.Mar.2010 at 16:23
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 19:04
FUCKOFF FIREFOX JE AMAZING
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 19:07
dej probi napisat kkšn stavk več... zakaj, kaj nudi več od ostalih? pa primerjava z IE8 ali nižje ne velja (ker je totalno zanič, in zaostal)? pr hitrosti popuši, pr +10 tabsih začne klecat, ma sicer nekejdobrih extensionov ampak dvomimm da jih uporabljaš..
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 20:06
čist dost hitr odpira
včasih je treba mal počakat toj pa to,to kr ma hopsy je tud zakon sam mam pč tiste bljižnice na vrh pa je to to:)
jst mam miljavžnt(par okenj-v vsakem 30 tabov-forum paranoid)čakm japonsk youtube da zlovda.ie nism maru ker nima tabov zdej jih ma.
sam sm itak na mozilco navajen
še kej?
kvab probawu neki nowga če pa to vredu dela
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 20:16
eh... k so se ljudje s prvim parnim vlakom peljal so mislil da bodo umrli od hitrosti...

za vse stvari k jih vidš v mozzili je opera zaslužna, ostali so skopiral;)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 20:30
ma jst je ne zamenam za nben dnar

drgač je pa vse prišlo iz lunixa :)
posledično tud opera.pa čeb vedu pred ie za opero bi pa vzeu to
jebatga.večinoma folka ne ve za to reč

btw.v velik novih konzol se da opero naštimat
jst sm zaenkrat widu drgač sam lunix na ps2
čist zakon pa še miš pa tipkovnico kupiš

Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 20:34
Originally posted by yordan yordan wrote:

FUCKOFF


IMO 2.

Opero sm sicer sam kar neki cajta uporabljal, pa potem šel na Firefox, sm si pošlihtal bookmarke točno tko kt mi paše po mapcah v orodni vrstici, to sm potem probal še v Operi in nekako ni blo tko smooth/prijetno vse skup, preveč leseno mi je delovalo.:/ Ostajam kar lepo pri Firefoxu. Nimam nobenih problemov z njim, še mar mi ni za Opero več. Nism nek zahteven uporabnik, glavno, da imam lahko pošlihtano tako kot mi paše pa sm vesel.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 20:42
nerazumem kako lahko življenje posvetite gledanju v ekran pa ne postanete zahtevni uporabniki... dej sceen vrstice, da vidm kaj se kao ne da v operi, k je 100% customizable..

yordan, glede na to da celo življenje preživljaš v alternativi in odkrivljanju enih bizarnih bandov k niso ugledal luči javnega poznanstva, a nebi po tej poti stopal tud na drugih področjih? :) to kar prej pride nebi smel bit faktor..
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 22:17
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

v operi, k je 100% customizable..

Mene je pa ravno to motilo. Sam se imam za povprečnega uporabnika, znajdem se v cubasu, auditionu, photoshopu, operi pa NE. Nepotrebnih stvari je.. SHITLOAD.

90% stvari se mi zdi neuporabnih, če hočeš nekaj nastavit si moraš vzet kar veliko časa. IE pač dela, to je to. Obožujem še tisto barvanje zavihkov(eno domeno pobarva z eno barvo, drugo domeno z drugo), ter zadeve za preprečevanje izvajanja določenih skript.

FF mi je zadovoljivo hiter, enostaven, in dela. Določene stvari se da nastavit, mogoče res ni 100% customizable, ampak to me ne moti. Tako se lahko ukvarjam z vsebino strani, ne pa z samim programom.

Pri FFju uporabljam še mouse gestures plugin.

Zadnje tedne pa tudi ne uporabljam več googla, ampak bolj simpatiziram z bingom.

pa lep večer.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 22:49
Kar se bebca tiče se glede tehnike ne bi mogel bolj strinjati tako da mnenje enega čisto http://www.youtube.com/watch?v=khSIYmTzt6U človeka: Imam Mozillo. Zakaj? Ker sem  se je navadil. Sem imel kako leto Opero, ampak me ni najbolj potegnila.
Brskalnik Google. Ker je zadovoljiv in sem se ga navadil : ).

Comp retard has spoken.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 23:01
Mene neki zanima okol Opere. (pač čudno naključje, da je tut mene zjle zadn tedn prjela potreba po mal čekiranju browserjev, čeprav snm čisti laik in sn zjle 3 dni uporabljala Safai, ki je čist lep pa vse, samo men se proti FF, i sn ga bla navajena miljon let neuporabn. Mislim lepota, pa OK, ne vem ka vse še ma, samo organiziranje bookmarkov pa podobno je pa tam ful nepraktično...)
Dans sn si pa Opero dol skinla (glih zard te teme in Frogijevga opevanje dotičnega browserja) in pač najprej me je šokiral kak ta stvar hit odpira strani. Lepo zgleda, da se bookmarke super ob strani uredit in jih lahko na hit skriješ in spet odpreš, ampak neki me pa zanima.
Hotla sn odpret Partis, pa me enostavno preusmeri nazaj na Google(homepage), medtem ko mi ga in Safari in FF odpreta. Pa tut z Lunikom sn se pogovarjala in je reku da je mel Opero, ampak je glih zard ne-odpiranja strani prešaltu nazaj na FF. Zj pa ne vem v čem je fora, a vsem to dela, al so kake nastavitve kje okol določenih strani al kaj?
Ker me je res navdušla iz prve, pol mi je pa tole ne-odpiranje strani nekak kvari ta vtis in me prepričuje proti, ne glih za. Ker ne mislim met zard tega, ker mi nečesa odpre še enga browserja odprtega...

Frogi, kaki protiargumenti, nasveti ipd? :D

Aja, pa še eno slabost njeno sn ugotovila. Slike niso jasne (pač to, kar je Frogi gor nalepu, pol logo od Googla, pa še v več podobnih primerih so podobni primeri, medtem ko v drugima dvema brskalnikoma so. Mogoče obstajajo kake nastavitve kvalitete slik al ka? Al pa spet Opera kriva?)

Edited by jajčk - 03.Mar.2010 at 23:07
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
demshy View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote demshy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 23:10
najprej sm precej uporabljal mozilo, pred tremi leti prešaltal na IE7 in kasneje IE8 - sprva zarad šihta pol mi je pršov v navado.
Nedolgo nazaj sm se pa ogrel za chrome, ker je hiter in lep. pa všeč mi je da je zgornja vrstica res minimalna da vidiš več vsebine naenkrat. uglavnem trenutno chrome all the way!
opera mi vizualno nikol ni bla posebej všeč (tud firefox ne), vrjamem pa da je za sprobat zarad hitrosti..
safari kolkor sm ga uspel sprobat je pa super
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 23:21
Originally posted by jajčk jajčk wrote:

Mene neki zanima okol Opere. (pač čudno naključje, da je tut mene zjle zadn tedn prjela potreba po mal čekiranju browserjev, čeprav snm čisti laik in sn zjle 3 dni uporabljala Safai, ki je čist lep pa vse, samo men se proti FF, i sn ga bla navajena miljon let neuporabn. Mislim lepota, pa OK, ne vem ka vse še ma, samo organiziranje bookmarkov pa podobno je pa tam ful nepraktično...)
Dans sn si pa Opero dol skinla (glih zard te teme in Frogijevga opevanje dotičnega browserja) in pač najprej me je šokiral kak ta stvar hit odpira strani. Lepo zgleda, da se bookmarke super ob strani uredit in jih lahko na hit skriješ in spet odpreš, ampak neki me pa zanima.
Hotla sn odpret Partis, pa me enostavno preusmeri nazaj na Google(homepage), medtem ko mi ga in Safari in FF odpreta. Pa tut z Lunikom sn se pogovarjala in je reku da je mel Opero, ampak je glih zard ne-odpiranja strani prešaltu nazaj na FF. Zj pa ne vem v čem je fora, a vsem to dela, al so kake nastavitve kje okol določenih strani al kaj?
Ker me je res navdušla iz prve, pol mi je pa tole ne-odpiranje strani nekak kvari ta vtis in me prepričuje proti, ne glih za. Ker ne mislim met zard tega, ker mi nečesa odpre še enga browserja odprtega...

Frogi, kaki protiargumenti, nasveti ipd? :D

Aja, pa še eno slabost njeno sn ugotovila. Slike niso jasne (pač to, kar je Frogi gor nalepu, pol logo od Googla, pa še v več podobnih primerih so podobni primeri, medtem ko v drugima dvema brskalnikoma so. Mogoče obstajajo kake nastavitve kvalitete slik al ka? Al pa spet Opera kriva?)

Opera kriva :D

Pač, malo pokvari sličice zaradi potrebe hitrosti. V starejših verzijah se Turbo funkcije ni dalo izključit, v novejših mogoče se. bing it:D
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 23:30
Ahaaaaaa, tenks, no to mi ni blo jasno zakaj je temu tako. Bom izključla, tenks.

Aja, kaj je pa krivo za neodpiranje strani? Spet Opera?

Edited by jajčk - 03.Mar.2010 at 23:38
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 23:49
a si našla, izklopla turbo? kaj na partisu ne dela? men je z vseh testnih računalnikov. naj se all browsers troubleshoot začne!
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2010 at 23:59
Izklopla turbo, slikce delajo. Ma pač prijavno stran Partisa odpre, vtipkam uporabniško ime in geslo, kliknem prijavi in me kr vrže na homepage. Nimam pojma zakaj, ampak to mi je večkrat nardilo.

Edit: zj pa kr čudežno dela. No, zj mi je Opera spet zelo všeč :D

Edited by jajčk - 04.Mar.2010 at 00:14
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 00:30
browser se še privaja na novo okolje... to je k živalca s katero se morš zaštekat... zdej ko sta eno (tko kot v avatarju uni ptičozavri pa modrijani k dajo repe skup;) pa le prijetni uporabi na proti:)

ne res, pol kurca ne štekam kva ti je nagajalo, če se spet pojav bomo pa probal pomagat.

ko obdelamo browserje lahko pa kkšno o audio n video playerjih rečemo :)






Edited by frogstomp - 04.Mar.2010 at 00:36
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 00:38
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

v operi, k je 100% customizable..

Mene je pa ravno to motilo. Sam se imam za povprečnega uporabnika, znajdem se v cubasu, auditionu, photoshopu, operi pa NE. Nepotrebnih stvari je.. SHITLOAD.

90% stvari se mi zdi neuporabnih, če hočeš nekaj nastavit si moraš vzet kar veliko časa. IE pač dela, to je to. Obožujem še tisto barvanje zavihkov(eno domeno pobarva z eno barvo, drugo domeno z drugo), ter zadeve za preprečevanje izvajanja določenih skript.

FF mi je zadovoljivo hiter, enostaven, in dela. Določene stvari se da nastavit, mogoče res ni 100% customizable, ampak to me ne moti. Tako se lahko ukvarjam z vsebino strani, ne pa z samim programom.

Pri FFju uporabljam še mouse gestures plugin.

Zadnje tedne pa tudi ne uporabljam več googla, ampak bolj simpatiziram z bingom.

pa lep večer.


probi novo opero. je minimalistična, nobene od funkcij ki so disablane ne boš opazil dokler ne boš začel gledat kaj rabiš, so na voljo, ne porabljajo sredstev in se ne vsiljujejo.

za kkšne nasvete če bi želel napredovat v spoznavanju sm pa kle navoljo za svetovanje
Back to Top
Mraz View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mraz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 00:50
OPERA FTW!
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 01:31
Na računalu imam Chrome, Epiphany in Firefox.
Uporabljam predvsem prva dva, ker Firefox poje malo več pomnilnika.
Bom probal tudi Opero, da vidim to čudo. :)
Back to Top
Sushy View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 141
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sushy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 01:34
browser : chrome
audio: wmp - čeprav si obupno želim stran, ampak lepo poindeksira knjižnico - če kdo pozna kako boljso naj pove
video: VLC

argumenti: hitrost, enostavnost, nič navlake in "look what my browser can do and yours can't" vtičnikov oz dodajnikov.

frogi, ti bi mogu it v njihov Opera promo street team počas.
Back to Top
doda24 View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 23.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote doda24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 05:09
Nevem jest sm jo naložu tole novo opero k sm pr sajmonu prebral in rezultat na moji mašini laufa počasneje kot mozzila zato sm dal nazaj mozzilo.Internet explorer mi pa sploh počas dela.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 09:42
3, 4...gremo vsi skupi "opera browser is our religiooooooon, opera browser is the laaaaaw" (sej veste na kero podlago) ;)

Ane Frogy?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 10:35
no gazda, ne se mi zajebavat v te jtemi. rajš pošlji kkšnega služabnika moderatorja da počedi ko se bo svinat začel. to so resne zadeve :) doda, kakšno kišto maš. ker kar govoriš zveni nemogoče, heretik

face gestures;)

Edited by frogstomp - 04.Mar.2010 at 10:47
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 11:34
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

v operi, k je 100% customizable..

Mene je pa ravno to motilo. Sam se imam za povprečnega uporabnika, znajdem se v cubasu, auditionu, photoshopu, operi pa NE. Nepotrebnih stvari je.. SHITLOAD.

90% stvari se mi zdi neuporabnih, če hočeš nekaj nastavit si moraš vzet kar veliko časa. IE pač dela, to je to. Obožujem še tisto barvanje zavihkov(eno domeno pobarva z eno barvo, drugo domeno z drugo), ter zadeve za preprečevanje izvajanja določenih skript.

FF mi je zadovoljivo hiter, enostaven, in dela. Določene stvari se da nastavit, mogoče res ni 100% customizable, ampak to me ne moti. Tako se lahko ukvarjam z vsebino strani, ne pa z samim programom.

Pri FFju uporabljam še mouse gestures plugin.

Zadnje tedne pa tudi ne uporabljam več googla, ampak bolj simpatiziram z bingom.

pa lep večer.


probi novo opero. je minimalistična, nobene od funkcij ki so disablane ne boš opazil dokler ne boš začel gledat kaj rabiš, so na voljo, ne porabljajo sredstev in se ne vsiljujejo.

za kkšne nasvete če bi želel napredovat v spoznavanju sm pa kle navoljo za svetovanje

Tried. Back to FF.

Mam pa opero na mobilnih windowsih 6.1.

Edited by pestilence. - 04.Mar.2010 at 11:34
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 12:02
OPERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FOR THE WIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to Top
doda24 View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 23.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote doda24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 12:37
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no gazda, ne se mi zajebavat v te jtemi. rajš pošlji kkšnega služabnika moderatorja da počedi ko se bo svinat začel. to so resne zadeve :) doda, kakšno kišto maš. ker kar govoriš zveni nemogoče, heretik

face gestures;)



Amd athlon dual 64 x2 dual processor 4400+ 3GB rama.Mam pa opero mini na telefonu za zezanje na šihtu.


Edited by doda24 - 04.Mar.2010 at 12:38
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 15:10
aha ok.. no sej noben nikogar ne sili, rad bi samo da ste odprti do alternativ.. konc koncev je blo to potrebno, da ste metal začel poslušat..

naj bo ta tema vedež, kjer bodo tisti, ki želijo iz svojega browserja, kateregakoli že je iztržit največ, enovrstičnice kaj rox in kaj sux niso zaželjene.



1. točka: RRS readers



to ikono ste najbrž že kje zasledili, ampak redkokdo klikne. na kratko, vsi browserji dans ponujajo možnost, da se naročite na novice, torej ni treba it na stran, da vidite kaj je novega ampak novice pridejo k vam...

paranoid to sicer ponuja ampak če redno spremljate ne potrebujete, jst uporabljam za bloge, kjer je manj objav (recimo vsak mesec ali teden).

stran, ki ponuja te storitve bo v operi in ff prikazala v url vrstici to ikono, s klikom nanjo bo prikazanih zadnjih nekaj objav in možnost kam se naročiti.. v operi in ff je default možnost žive novice, kar pomeni, da imate nekje v browserju sekcijo, da te novice s klikom nanje pripeljete na ekran, v ff je že nrjen dropdown meni z 24ur objavami.

nekje primerov rrs novic:

galerija na foto.ksk
reporti koncertov

metalkino - novi filmi

od tod jordan črpa svoje gife



Edited by frogstomp - 04.Mar.2010 at 15:11
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 19:01
Smile ammmm... mene te stvari res ne zanimajo, kljub temu pa na celi črti podpiram frogstomp-ov :))) pristop... mali (veliki¿) tečaja internet za telebane :)) no, tiste, ki so željni vedeti kej več, pa se jim ne da brskat... začetek se je zdel mal čudn pa uno Wacko 
yes I am IE7* user and me suck LOL to zdej pa zgleda Thumbs%20Up 
/ma sem prišla sem in tela povedat, da nas enih to res ne zanima in da nismo bedni, če nas ne... pol sem pa vidla ku se je lepo razvilo, tak da Cool
 
Thumbs%20Up
 
*to sem vidla na unem linkcu :)
 


Edited by mother earth - 04.Mar.2010 at 19:04
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 19:18
nism reku da ste bedni. samo pozivam, da stvari opravljate s srcem.. 10 ur zabit kr tko da visiš na paranoidu.. nevem.. je treba kj koristnejšega, naj kišta ne bo kradljivec časa ki vas odvrača od produktivnosti drugje, spoznavejte programe, orodja za obdelavo fotografij, zvoka, objavljajte, delite! P2P!!!

opero sm ravno na ta namen želel predstavit, ker je prvi in edini brskalnik, ki je vase vgradil server.. to pomeni, da niste več prepuščeni na ljubo in neljubo rapidshareu in ostalim hosting servicom ampak lepo označite na disku mapo, katere vsebino želite ponuditi in to je to..

mržnja proti IE, pa čisto zato, ker ta stvar ne upošteva novih standardov, ki razvijalcem precej olajšajo delo.. ima pa večinski delež tko da bremza vse skupej...

opera ma 2% pa je zaslužna za vse inovacije ki jih dans vidte v ostalih browserjih, od tabbed browsing, speed diala, je edini, oz. je bil dolgo časa edini, ki nrdi acid 3 test(več o tem)... hkrati pa par stran ne dela, in se človk upraša zakaj je temu tako...


v glavo html se da napisat preprosto skripto, ki za vsak browser posebi nrdi določeno vsebino.. in ker ma opera samo 2% jo ne upoštevajo.. v operi lahko nastaviš da se "predstavi" kot firefox ali ie in pol stran dela... z operinim renderingom torej ni nič narobe... samo tko je kot povsod v svetu zarad te ignorance.. the little guy gets pushed around... folk ma pa ie ker jim je vsiljen. to je to. to je temelj vsake zgodbe o krivici na tem svetu. ker je težko vidt kakšn je svet če si z glavo v blatu in misliš da ti je prijetno..
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 19:27
men se sploh ne da brat teh razlag Embarrassed res... sej mogoče kej zamujam, sam reeeeeeeeeeees ne morem.... sem brebrala prvi odstavek pa... jeejjjj, različni svetovi.... vi kar uživajte... jst bom pa kje drugje Wink  
ginger or not we are all the same :))
/konec spema/
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 22:55
Za foro sem primerjal koliko pomnilnika zasedejo Opera, Firefox in Chrome pri gledanju nekega youtube videa.
Ubuntu 9.10 / 750 rama / Celeron 2.40GHz
Mnenja?

Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 22:59
Aja, neki me še zanima okol Opere. Zakaj mi vedno ko na novo odpre odpre tisto stran, ki sn jo gledala zadnjo namest domače strani? Kje to nastavitev spremenim? (ja, laik okol kompov sem na hard :D )
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 23:14
greš na preferences (ctrl+f12) in tab general, tm maš najbrž continue from last time izbrano.. dej si start with homepage.

o linuxu pa žal bore malo vem

Edited by frogstomp - 04.Mar.2010 at 23:20
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 23:19
Danka. Pa ti si prava enciklopedija :D
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
Vragg View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Feb.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vragg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2010 at 23:24
Originally posted by jajčk jajčk wrote:


Hotla sn odpret Partis, pa me enostavno preusmeri nazaj na Google(homepage)...

Poskusi mogoče tole, odkljukat "enable automatic redirection". Tole najdeš z Ctrl+F12.

-----------------------
Pa še iz winsov xp, SP3 2.6ghz, 3gig ram. Ve mogoče kdo zakaj se chrome tko čudno laufa? Uporablam pa opero... ker mi je pač najbl seksi. Itak se telih par cifr ne pozna, vsaj za povprečnga uporabnika.


Edited by Vragg - 04.Mar.2010 at 23:27
Your god is dead! The goatchrist prevails!
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 10:14
Frogy, kaj če bi začel tečaj na 1. nivoju po ISO-OSI modelu, šele pol prešaltu na aplikacije? 
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 10:42
Sem tudi jaz zaj inštaliral Opero. Odpira res zelo hitroThumbs%20Up
Morm jo malo raziskat...
Nomen est omen.
Back to Top
Provo Kator View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Oct.2009
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 364
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provo Kator Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 10:55
Frogi = Don Kihot
(se bori z mlini na veter)

FF je de facto orodje za razvoj spletnih strani, zaradi množice pluginov (web developer, live http headers, firebug, yslow, js debugger... Opera pa ni za to najbolj primerna. Imam Opera mini na mobilcu, ker zmanjša promet, saj naloži minimalne elemente in slike, ker gre preko proxyja. Sajt 1MB v Opera Mini ima le kakih 50kB.

Prav tako za razvoj pluginov, ali pa kot API za integriranje browserja v kako lastno aplikacijo, je FF izjemno primeren. Tukaj žal vodi sicer IE, saj je že po defaultu dostopen kot ActiveX komponenta.

Chrome ne bom uporabljal, ker Google že tako ali tako preveč ve o meni, pa mu ne zaupam. Dosti da ve, kaj iščem, medtem ko pa katere sajte gledam, pa nima pravice vedet. Tud Google Docs in Wave in Gmail zato ne uporabljam.

Safari je mišljen za Mace, ker je Linux based. Je portan na winse, ampak je tukaj preveč drugega.

Frogi, kaj pa Konqueror? Za KDE desktop na Linuxu?

Pozabil si pa na best browser ever: Lynx
Vodkodlaki in vamparji
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 12:22
Js bom najverjetneje presedlal na Opero
Zanima me edino če ma te vse dodatke kot Firefox-screengrab ipd...
Nomen est omen.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 13:13
provo, v operi maš tud dragonfly razvijalsko orodje od 10.0 dalje se mi zdi. kr uredu, zlo pregledno.
glede googla se strinjam.. praktično ve za vsak naš interes, mogoče celo skrite ljubezni iz otrošva, najbolj nore spolne fantazije k jih z nikomur drugim ne deliš:) da ne govorim o praktično vseh podatkih o bivanju, ke ste bli, kam greste..

čas je za še en vedež!

2. Opera unite - sharing!

predstavitveni video

kaj je opera unite?
opera unite je v opero 10.5 vgrajena komponenta, ki deluje kot server, na kratko o serverjih in stukturi interneta:

jst sm kot mulc mislil da podatki kr nekako stojijo na kablih.. pol mi je ratal jasno, da so serverji tko kot to kar uporabljamo mi, računalniki, s tem da so mal bolj zmogljivi.. vsak računalnik ob priklopu dobi Ip številko IPv4, (primer: 207.112.23.45) ki je lahko vsakič druga, lahko pa se z ponudnikom internetnih storitev dogovorite za statični ip, torej da je vaša številka vedno ista. ker ip naslovov zmanjkuje zaradi preveč internetnih naprav gremo počasi na nov protokol IPv6, ki ima večje število mest in večji nabor znakov, tako da bo na vsakega človeka na svetu odpadlo nekej tisoč al kok že številk.

ko se priklopite na neko stran, ki ponavadi zgleda tkole www.nekineki.com, se pravzaprav priklopite na neko ip številko, tisto kar je čez je pa domena, kar urejajo dns strežniki. (na številko napopa ime, da si ljudje lažje zapomnemo.)


z opero vam nič od tega ni potrebno vedeti, ne potrebujete močne kište, rabite samo aktivirati operin account.

video navodila za opero 10.10, v 10.50 je enako le da imate panels button na dnu

ko mate to narejeno priporočam, da si na namizju ustvarite bližnico do mape, ki ste jo označili za file sharing. karkoli spustite v to mapo lahko v trenutku delite s svetom! odjemalci lahko downloadajo s katerimkoli browserjem, zmotno je prepričanje da deluje to le na opera-opera relaciji!

pogoj za deljenje je podoben kot pri ostalih sharing aplikacijah.. kišta more bit prižgana in opera more tečt, lahko jo ob neuporabi pospravite v tray (zraven ure).

dejte se probat mal poigrat, če se pa kje zatakne se pa slišmo.

poleg deljenja datotek imate na voljo tudi music player in photo gallery - enostavno označite mapo z vsebino in v trenutku to delite s svetom - vaši mp3ji bodo predvajani iz katerega koli browserja in bo zgledalo tako:

klik,

fotogalerija pa tko: klik

če bi radi od drugod dostopali do svojih datotek, pa ne želite da so vidne vsem imate na voljo zaščito z geslom.
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 14:20
Ej, ko smo spet na Operi (ma js mam same probleme z njo ej... )
Ko hočem na FB aplikacije igrat pa sprejemat darila (ja, sn ovca ker to delam, obeste me ) mi zapre browser in javi error. Zaka pa zaj spet to?
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 14:22
Jaz bom odprl topic "recimo ne operi":D
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 14:44
če ga nawšti gam jst :)
men je glupa
čist neuporabna,brezveze
sm iz firbca probu
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 15:07
dejte mal bolj natančno povedat kaj vas moti.. bom poslal naprej da bo naslednja verzija brez teh pomankljivosti:)

jajčk, dej mi pvt podrobnosti o napaki pa bova rešla..

se še spomete irca? metal.si je namreč še vedno aktiven, opera ima pa vgrajen irc klient (in mail klient in voice browsing in mouse gestures... :)
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 15:23
Ja, ampak v mIRCu si jaz lahko naštimam, da avtomatično vsakič, ko frogi omeni Opero, napiše na kanal "frogstomp liže moda", tvoj Opera client pa te funkcije ne omogoča Tongue
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11766
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2010 at 15:32
a si upaš stavt:)?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,391 seconds.