Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - zasvojenost z čiki
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zasvojenost z čiki

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zasvojenost z čiki
    Posted: 21.Apr.2010 at 14:19
DeadDead
 
kolk folka kle kadi? Tongue 
 
 
jst se do včeri nism zavedal tega, kolk faking sm v resnici zasvojen z nikotinom. Ok, sm vedu, da sm zasvojen, da sem heavy smoker- sam to je bullshit - to si rečeš zato, da si daš pol mer. Ne veš pa, dokler ne probaš nehat.
 
Pač 2007 sm prenehal z kajenjem ganđe in skozi 2008 skori popolnoma skenslal alkohol. Čiki so pa itak ostal.
 
Včeri sm prvič v celem lajfu probal nehat kadit. Najprej sploh nism mel namena. Sm samo namenoma pustil čike doma in šou na šiht brez.
 
Po cca 5,6 urah se je začela totalna kriza, živčnost..... abstinenčna kriza narkomana bi reku. Confused  začutu sem, da bi mogoč lahka prou prenehal, pa sm se itak na koncu usral.... zanimivo je, da če probavaš nehat, začneš z ljudmi izzivat spore zato, da se lahko umakneš in greš na čik - VSE bi naredu samo zato, da bi lahko prenehal z abstinenčno krizo in spet pržgal uni smrad LOL - da možgani dobijo novo dozo drogice Tongue
 
Ob enem sm pa prvič v lajfu od kar kadim (po 14 letih) začutu, kwa je lajf power brez čikov.
 
Ob enem me je k pisanju spodbudila ena knjiga od nekega Carra - sam ne vem original naslova - slovenski je "končno nekadilci", k pač ne špara z besedami in pove jasno, da kajenje ni neka razvada, slaba navada ali bulšit like that - kajenje je močna odvisnost od droge - nikotina.
 
 
Jst sm do včeraj pač enegijo / pozornost posvečal travi in alkoholu - opazoval sm, videl sem, da tega v lajfu resnično ne rabim več in zdej so na vrsti čiki.
 
Lahka pa sam rečem zaenkrat, da je odvisnost od čikov zame osebno bolj pasja od trave, alkohola, heroina ali česarkoli drugega.
 
Trava in Alkohol sta bila resnično šala v primerjavi s čiki. Vedno je blo uno - pit in kadit travo je lahko nehat, če ti ostanejo čiki.... zdej je pa una iluzija strahu - > kaj bo pa ostal, če dam stran še čike??.... heh, ja kaj bo ostal - > dober in svoboden lajf.
 
 
Vse lepo in prav - ampak abstinenčna kriza je pač zajebana stvar. LOL dones sm že 3 skadu in bom "veselo" nadaljeval. Zdi se mi, da edina reštitev je popolno prenehanje in to takoj.... samo, k nimam moči.
 
 
 
Zanimivo je tudi, kolk imam občutek, da družba ne smatra cigaretov za drogo amapak neko "razvado" "slabo navado" - to je čisti bul šit - pol folka na svetu nas je navlečenih na drogo LOL 
 
 
Zanima me, kaj na to pravijo drugi. LOL 
 
zdej grem pa na čik Wink LOL 


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 14:26
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 14:24
Na hitro rečeno, če si kadil 14 let potem "popolno prenehanje in to takoj" ne bo ravno delovalo najbolj. To bo treba postopoma it (mater, a bi lahk js še kej bolj splošnega napisal? :D), pa good luck pri tem :D


Edited by Person-man - 21.Apr.2010 at 17:37
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 14:31
ja veš kaj je fora Smile - če ti začneš omejevat čike, pol s tem dosežeš, da ti čiki postanejo ful neki dobrga - komi čakaš na tisti čik....  pozabiš na to, da je to smrdliva nesnaga, ki jo uporablaš za drogiranje ampak postane neka nagrada..... LOL  po drugi strani verižno kajenje povzroči to, da se ti zagravžajo....
 
sj zdej sm pač najprej zmanšal dozo - sam po izkušnjah s travo to ne pomaga.... treba je pač nehat....  Cry 
 
ja jst sm 14 let kadil čike in do danes še vedno kadim. Vmes nism niti enkrat sploh probal nehat LOL niti se mi ni zdel, da je to zdej spet ne vem kaj.... LOL  10 let nazaj enkrat nism ene 5 dni kadil, ker sm bil ful bolan, to je pa vse....
 
problem je v tem, k ta pasja zasvojenost uletava počasi.... jst sm si priznal, da sm zasvojen šele po 3 letih kajenja... ker sm res prej po 3 leta kadil ful na izi - včasih tudi manj kot škatlo na teden....  pol v kombinaciji z ganđo spet ne pokadiš tolk ane.... npr - če si skadu 2 đoli v 1 dnevu, pol si itak zravn pokadu sam ene 3,4 mogoče 5 čikov, ker je doza od trave tolk močna, da ne rabiš kadit - šele, k ni blo trave in sm pokadu celo škatlo sm vidu, kaj jst počnem LOL sam takrat je blo pa že kake 7 let po tem :D lol
 
ja no.... vse je 1x prvič LOL itak ni druge poti.
 
sporočim, če mi rata nehat LOL


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 14:33
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 14:32
Jst kadim že dobrih 10 let pomoje, pa nimam nobenih problemov.. nedelje sm večinoma doma, ne grem nikamor in niti pomislm ne na cigaret..  enkrat nism šu v lj, sm ostal doma in nism zapalu ceu tedn.. tud tukej v lj grem lahko v dnevno sobo kadit pa se mi ne da.. seveda ko grem nekam vn, pa samo skozi vrata stopim pa mam že čik u ustih Smile

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 14:34
eh..... LOL   meni se to zdi samo prelaganje Tongue 

Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 14:34
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 14:44
Mene je mati bodrila, da nej neham.., pa sm ji obljubu, da neham kadit ko dobim prvega mulca .. upam, da ne bo zasvojenost taka, da na koncu ne bom hotu mulca met LOL

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 14:53
ma ne vem, kaj nej recem.. jz tut ce kadim ze od 15 leta lahko recem, da nisem zasvojena.. komot sm zdej 1 teden brez cika.. in definitivno zmagam v stavi, da ne pokadim cika pol leta.. sm ze enkrat.. :) tista res potreba se pojavi samo ob alkotu.. najbrz so eni bl eni mn zasvojeni.. tko da nimam cist pravga nasveta.. mogoce edin z racionalizacijo posledic, kaj ti nardi cik.. al pa poklic stevilko, ki je na skatlici cikov.. ;)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 15:14
kajenje je uživanje droge. postaneš odvisen že zelo kmalu.
pitje alkohola je uživanje droge. postaneš odvisen po res dolgem velikem pitju.
kava je ista stvar.
vse to uživamo zato, da rešimo neko trenutno stanje pomanjkanja.
isto je z sladkorjem. jaz bom tko rekel: sem prepričan, da je sladkor droga. zelo huda.
 
uživanje drog bi bilo smotrno, če bi jih užival če je to res potrebno. ampak ne tako, da to postane odvisnost. ker odvisnost je stanje telesa ko raje vidi da vzameš dorog kot da greš oziroma delaš po naravni poti. ne vem kako bi to rekl. lejte, recimo tko: dobiš hudo pomanjkanje sladkrja v krvi. ker si pač nekaj delal. recimo nenadzorovano si moral delat, veliko, ker je pač okolica tako hotela. in si padel v stanje, ne vem kakšen je strkovni izraz, ko ti hudo manjka sladkorja. in se začneš trest. in kaj večina naredi? vzame sladkor, ta čisti beli sladkor, ki ga kupiš v trogvini, v obliki peciva, sladkarij, čokolade. in to je narobe. narobe je, če to vedno narediš. ker pol to postane odvisnost, ker telo vidi, da je tako lažje. oziroma tvoja volja vidi, da je tako lažje, kot pa, da bi normalno pojedel nekaj, spet ne vem kako se taki vrsti hrane reče, v smislu testenin, kruha in podobnega. zdej, k sem omenil sladkor. glede tega so rešitev une hrane, ki nimajo sladkorja v sebi ampak jih telo razgradi in spremeni v sladkor. tukaj gre za to, da je ta postopek malček dolgotrajen. ko padeš v stanje tresenja zaradi pomanjkanja sladkorja, se boš še nekih 15-20 minut tresel. sam pol bo spet normalno. če pa vzameš direkt sladkor pa zajebeš cel sistem. sej ni zdej fora v tem sistemu ki je pač tako kot je ampak to, da si pač moral preterat z delom in potrošil ves zalogaj. ... zdej, kako s tem povezat hujšanje pa ne vem. oziroma maščobne obloge.
 
in isto kava. pač potrebuješ jo, ko moraš, spet zaradi spletao koliščin ali okolice same ker je pač taka, potegnit v noč ali dobit extra energijo. ampak to lahko narediš samo redko. ker boš spet padel v odvisnost.
 
pri sladkorju in kavi je lahko celo tako, da postane učinek negativen. da postaneš pri kavi, recimo, zaspan.
 
...
 
in ja, težko se je odvadit drog.
in če hočeš se odvadit katere od drog od katere si odvisen moraš to narediti na enkrat. prenehat in konc.
če si odvisen od večih, predvidevam da bi bilo lažje eno pa po eno.
 
...
 
sam sem bil hud kadilec cigaret. prišel sem že do skoraj 2,5 škatlic na dan. na koncu sem že bruhal. in sem sam nehal. fuknil vse stran in prenehal z kajenjem. prvih 14 dni je kriza. huda kriza. potem me je 2 mesca relativno velik jebal, potem je blo pol leta dobro, in na koncu še kaka dva meseca spet mal krizice. pol je blo dobro za veliko časa. neki me je še metal kak dan pa tko, se je najdel, ko me je skomin dajal. zdej je pa ok. sem čist že dve leti.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 15:34
Originally posted by grafin grafin wrote:

ma ne vem, kaj nej recem.. jz tut ce kadim ze od 15 leta lahko recem, da nisem zasvojena.. komot sm zdej 1 teden brez cika.. in definitivno zmagam v stavi, da ne pokadim cika pol leta.. sm ze enkrat.. :) tista res potreba se pojavi samo ob alkotu.. najbrz so eni bl eni mn zasvojeni.. tko da nimam cist pravga nasveta.. mogoce edin z racionalizacijo posledic, kaj ti nardi cik.. al pa poklic stevilko, ki je na skatlici cikov.. ;)
 
mene to ne prepriča. Zakaj vdihavat neki, kar veš, da smrdi in je zanič - "zato, ker odbije"  - je edina racionalna razlaga po mojem. (poleg te, da si zraven delaš nek socialni smoke screen) Po mojem si pač par stopničk niže in imaš večjo samokontrolo - ampak pot zasvojenca z drogo gre vedno samo v eno smer - "to consume more of it".
 
Ma nič, jst se bom za ene 3 dni umaknu, da ne bom komu kej naredu, pol bo pa po mojem ta najhujše mimo :) se psihično prpravlam LOL   ----> oz. odlagam neodložliv opravek LOL Embarrassed 


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 15:45
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 15:38
post Ijusa mi je edini kul do zdej :) - si pa pozabu omenit, da so tudi anti-depresivi zelo močna in nevarna droga.
 
Jst le ne razumem družbe - zakaj so sladkor, kava, cigareti, antidepresivi in ostalo sranje od tablet legalne droge? Sj so čist iste kot heroin, samo, da pač delajo na daljši rok in so šibkejše - en heroinski odvisnik si pač z eno dozo vbrizga par ton čokolade LOL  to je pa to.... 
 
 
jst mislm, da je fora sam v tem, da pač folk, k je na čikih, kavi in sladkorju je še vedno za silo produktiven, v zaporu, zastrašen in industrija zraven lepo služi mastne denarce, med tem, ko od nekoga, k je na heroinu ne more nič imet in je zato prepovedan.
 
Če pogledamo iskreno - sj družba se niti pretirano ne trudi na glas povedat, da so čiki ful močna droga - sam neki straši, da boš čez 50 let dobil raka in to razlagajo ljudje, k so tolk odbijajoči, da bi šou najrajš kr takoj kadit že samo zato ,da ne bi postal tak, kt oni LOL 
 
v končni fazi meni nek rak ali možganska kap ne predstavlata glavne motivacije - itak bomo vsi en dan mrtvi in tudi če neham še vedno lahko nekoč zbolim za rakom - meni je glavni motivator to, da bi rad žvel svoboden lajf in da bi rad nehal se skoz obdajat s smradom teh nemarnih reči, s katerimi sm zasvojen k svinjaTongue 
 
 
 
glede zasvojenosti : v nas je ena "pošast" -  strah in ljudje si niso za brezveze zmislni metafore "hudič" ali pač "demoni" whatever - point je, da je v nas poželenje, k vedno hoče še in še in še in še.... in mislemo, da če bomo to vase dajal, da bo manj strahu - v resnici, pa ga je več....
 
hehe.... sj lahko je to pisat pod dozo čika....  če pa recimo od včeri ne bi kadil, bi zdele vrjetno komp letel v steno LOL LOL LOL 
 
nč, se beremo kasneje.....


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 15:55
Back to Top
Zmešnjavca View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zmešnjavca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 16:57
ma jest se sem v teh sedmih letih (odkar kadim) že ene parkrat spravu nehat kadit, pa mi je ponavad ratal zdržat največ kšne par tednov, razn enkrat sem fasov eno dokaj ornk plučnco, tko da sm še clo v bolnc prisotv za ene 2 tedna in takrt sm si reku da je to idealna priložnost da neham, ker itak nism smel kadit, tko da sem pol ene 3 mesce vztrajov, sam pol je blo pa tko da greš mal vn pa si rečeš eh sj enga pa lahko ob kofetku (ni kofeta brez cigareta), samo ena itak ni nobena, tko da pol še enga itd... in vsi vemo kaj sledi...

sj vretn je tut zelo od človeka odvisn kok ma samokontrole, ker poznam par primerov ki so pač preprosto nehal, brez kšnih hudih težav, med tem ko nekateri pa probamo, pa mogoč zdržimo nekej časa, pol pa kmal spet kšnga prpalimo in ko prpaiš enga boš zlo hitr tut drugega in tretjega itn.

drugač s kšnam drugam zadevam kokr je kava, alkohol al  trava, pa nism imu nikol kšnah problemov... travo sem parkrat probal, pa se mi ni zdel nič posebnega, pa še ene dvakrat na paranojo usekal tko da sem si reku ko jebe to sranje... z alkotam se ga pa tut nism nikol nekej ful nalivov, pa še takrat kadar sem se, sem ugotovu da na konc ni blo nč posebnga in da res ne vem zakaj sploh to počnem, ker nimam praktično nič od tega, tko da sem se nacejanju z alkotam odreku... kavo pa mogoče eno na mesec spijem pa še to bolj zato ker mi ima prijetn okus... med tem ko pri čikih pa ne vem kva je fora... dobrga okusa nimajo, kšnga posebej hudega efekta tut v bistvu ne pustijo po tem ko enga skadiš, sam odrečt se jim je pa težji kokr alkotu, kofetu in ganči skupej pomojem...

drugač za odvadt od kajenja sem pa gruntov, da bi mi blo pomoje ful lažji, če bi se s kšnim kolegom, k tut kadi, skupej odvajov, da bi en drugmu skos težila, če bi enga zamikal da bi kšnga pržgav, ker sam sem preveč pussy da bi mi to ratal Big%20smile in bi mi pomoje ful pomagal, če bi imu zravn enga k bi mi vzbujov slabo vest, kadar bi hotu enga pržgat...

sem si pa drugač reku da bom že enkrat nehov, ko bo taprav čas, samo s tem pomoje samo neko lažno tolažbo iščem in celo zadevo samo prelagam namesto da bi kej naredu, je zmer samo "sej bom pol, sej bom pol"... -.-
sicer pa enkrat bom ziher nehov, če ne prej pa takrat ko škripnem LOL

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 17:02
ce se ze gremo odvisnost, je teh tok, da je prou adijo.. od sexa, dolocenih vrst odnsov, do adrenalinskega sporta.. vsaka navada je na tem, da se prevesi v odvisnost..
 
kar se mene tice, je heroinska odvisnost (sm spadajo tut vsi ostali opiati) res najbl zajebana.. ker se vse zgodi ful na hitr.. ker si notr, se predn se zaves, da neki jemljes.. in ker je ta zasvojenost tok mocna, da si sposobn v parih tednih prodat lastno mater, zanikat froce in zajebat zeno, samo da ti je omogocena nova doza.. plus to, da ti na hitr zjebe zdravje v totalu.. svobodna volja gor al dol, za legalizacijo heroina nisem in najbrz nikoli ne bom.. prevec folka sm vidla zjebanga.. vrsta mojih vrstnikov je sla.. od samomora do mental institution.. sm pa za dekriminalizacijo, da ne bo pomote..
 
aja, men pr cikih ni zjebala nikotinska odvisnost sploh.. ampak, kako naj recem.. odvisnost od tega, da mam zaposlene prste.. tako sem lep cas hodila naokoli s kosom papirja in kulijem, da sm neki ceckala.. ocitno je odvisnost od cikov lahko vecplastna.. :D
 
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 17:12
Originally posted by Zmešnjavca Zmešnjavca wrote:

/.../ sem si pa drugač reku da bom že enkrat nehov, ko bo taprav čas, samo s tem pomoje samo neko lažno tolažbo iščem in celo zadevo samo prelagam namesto da bi kej naredu /.../
 
ok, pol sva ista :D ja ja, ko bo pravi čas, bom nehala... ja, to mora spontano prit, ne pa da tle neki na silo delam LOL no, sej ni smešno, samo...
 
kar se tiče trdih drog in alkohola, pa nimam komentarjev oz jih ne želim imeti... bom le rekla, da se strinjam s tistim delom, da je heroin odvisnost močna, sam tuk čez noč pa tudi ne padeš notri, ravno tako so različni načini uživanja horsa... bla bla bla...
 
grafin Thumbs%20Up ja ja !!! točno točno !!! sumim, da je moja mami kadila, ko sem bila mala, sam da je to skrivala... ona je skos eno radirko po rokah vrtela :) 
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 17:27
@ Zmešnava --> ja točn to, jst zdej skoz morim enmu frendu, k je nehal 4 mesce nazaj, sam se mi zdi, da kr za vedno. Po mojem je v glavi vse - telesna zasvojenost traja par dni, duhovna pa cel lajf...  Do včeri se mi sploh ni dal pogovarjat pretirano o tem, kokr pravm, sm odlagal ta neodložliv opravek....  včeri sm se šele resnično zavedu, kolk močno sm navlečen na cigarete :)
 
@Grafin - ja vidikov je ful - samo galvni je v odvisnosti od Nikotina... vse ostalo pol pride samo od sebe po mojem.
 
@Andreja - jst sm si tud govoru, ko bo pravi čas, sam mislm, da je zdej pravi čas, ker če ne, lahka cel lajf odlagam...
 
jst bom po mojem kr vzel eno spalko in šou nekam za 3 dni v gozd nepremično sedet, trmarit, švicat in razmišlat kako velik bedak sem bil v lajfu, da sm se navleku na tobak LOL LOL LOL  
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 17:37
dejzi Smile veš kaj, afna pa že nisem LOL ok, šalo na stran...
 
res ti želim, da ti uspe Thumbs%20Up /ma nisem za neke konstruktivne debate o tem, sem lih kr tko sem prišla, tko, da zdej kr grem :))
 
p.s.: a nisi reku, da ne boš nikoli več v spalki spal Evil%20Smile LOL
 
dijo !! dijo !! :)))
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 18:38
no, meni se je uspelo enkrat zafixat s horsom.. veckrat sm pa snifala.. pac v moji adolescentni fazi experimentiranja z drogami.. :) no in po enkratnem susu me je se ene 14 dni na izi zokalo, da bi se enkrat.. pa sm relativno stabiln clovk, brez potrebe bezat v omamo..
ubistvu me je blo horsa ful strah.. in si nism upala prevec ponavljat zadeve.. in sm si postavla ultimat.. max. 1x na 3 mesce.. sej pravim, sm vidla, kaj je naredu na mojih tedanjih kameradih..
 
kar se tice odvisnosti s ciki, deyzi.. kaj pa vem, ce je nikotin univerzalno glavni.. razlicni ljudje smo in razlicne stvari nas lahko zasvojijo.. ergo, ne vem, zakaj nism mela nikol abstinencne krize?
 
no najbrz to glede univerzalnosti velja tut za hors.. strah ima velike oci.. :)))


Edited by grafin - 21.Apr.2010 at 18:40
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
_wasted-tina_ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1866
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _wasted-tina_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 20:14
jst kadim ene 9 let pa mi je čist ql pa tud dol mi maha kok ni zdrav pa kok sm odvisna od čikov (sm kar precej... skadim od 1 do 2 škatle na dan, za vikend pa hmm... precej)
doma sicr manj kadim ampak še zmerej se kar dostkrat zavlečem na balkon:)))
no so pa tud posledice... bronhitis 2krat do 3krat na let:))

nism pa še nkol razmišlala de bi nehala kadit..

aja no edin med šihtam pač nimamo pavz do malce... se prav 4ure brez čika... no ke pa gre šef na sestank u lj al pa na kšn potovanje po pa itak de se kadi:)))

pa če ne morm ponoč spat de se premetavam po postl se oblečem pa grem na balkon na čik, pa tud če je 4zjutrej ura...



.....
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 20:17
hm.. predlagam da kadiš do zime, pa takrat nehaš, vsaj mini je tko ratal.. mal manj se obleči pa pejte s kolegi na sok al pa brezalkoholno pivo, in pejd z njmi vn k bodo kadil... pomembno je da se premal oblečeš... da ti kajenje postane sinonim za mraz... mina je tko nehala v enem mescu, pa do tega novega leta ni pržgala ene 2 leti niti enega... po novem letu je tud nism vidu kadit.

jst ne morm svetovat ker nikdar nism kadil.. v alkoholu in mnogo kasneje v travi sm vidu en smisel, vsaj mal zatavaš v meta svetove... pr čikih pa nič...
Back to Top
_wasted-tina_ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1866
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _wasted-tina_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 20:19
ah mraz sploh ni ovira:)))
.....
Back to Top
Bezo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bezo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 20:29
Kar sm jaz probaval v svoji cca 10 letni kadilski karieri je uspeh 1,5 leta, sam takrat sm ful manj kadil, je blo lažje, pa še takrat je blo: sam ta čikec pri kofetu, pa sam na tej žurki čik....prej ko sm se zavedu sm bil v trafiki.

Zadnji poskus je bil letos poleti, ko mi je po dobrem dnevu folk začel molit cigarete pod nos, sam d bom dal mir. Težil za brezvezarije, sitn ko hudič, pa lačn nonstop. Seveda ni dolgo trajalo da sem se zlomil. Mislim,da je blo cca 3 dni:)

Zanimivo je, da če sm pa na krajih kjer nisem vajen kadit (npr doma ne kadim), mi pa ni noben problem ne kadit, doskrt se nit spomnm ne na čik.
In pa če sm zaposlen in se z nečim ukvarjam, mi tudi ni problema bit brezčika. Sam čim pride brezdelje, al pa kako delo k lahko kadim zravn pa je konc...

Nekoč mi morda uspe....Smile
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 21:09
Tuki je enako kot pr vseh stvareh...Čim manj kompliciranja, kar pomeni, da enostavno nehaš kadit...Tut jst sm kadu dobrih 15 let in tu kr fajn, pa mi je tut zlo pasal, en dan mi je pa dokurčil in sem enostavno nehu...Mnil je 4 leta in jih tut mal ne pogrešam pa še stokrat boljše se počutm (sploh če spijem kako pivo preveč)Dead...Itak tuki pogrešaš le ritual in ne samega dima in nikotina, zato namesto da si pržgeš čik pač neki drucga bolj pametnga počneš (karkoli j že to)...Big%20smile


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 21:34
Originally posted by grafin grafin wrote:

no, meni se je uspelo enkrat zafixat s horsom.. veckrat sm pa snifala.. pac v moji adolescentni fazi experimentiranja z drogami.. :) no in po enkratnem susu me je se ene 14 dni na izi zokalo, da bi se enkrat.. pa sm relativno stabiln clovk, brez potrebe bezat v omamo..
ubistvu me je blo horsa ful strah.. in si nism upala prevec ponavljat zadeve.. in sm si postavla ultimat.. max. 1x na 3 mesce.. sej pravim, sm vidla, kaj je naredu na mojih tedanjih kameradih..
 
kar se tice odvisnosti s ciki, deyzi.. kaj pa vem, ce je nikotin univerzalno glavni.. razlicni ljudje smo in razlicne stvari nas lahko zasvojijo.. ergo, ne vem, zakaj nism mela nikol abstinencne krize?
 
no najbrz to glede univerzalnosti velja tut za hors.. strah ima velike oci.. :)))
 
katastrofa :)
 
ampak ja - STRAH, le zakaj? Zakaj nas ni čikov strah? Kolk ljudi na leto umre za čiki in kolk za horsom?
 
Jst vem, da če bi kadarkoli v lajfu probal horse in bi ga pol še kdaj, bi me blo ful skoz strah in bi skoz preverjal če nism odvisen - pri čikih je blo pa uno - njah, kako nej bom odvsien, če pa skadim škatlo na teden? in pol je blo dve škatli na teden in pol je blo ena škatla med tednom pa dve za vikend itd itd.... sj vedno gre samo v eno smer - ostalo so detajli in stvar samokontrole - pač eni jo mate več, drugi jo mamo manj - ampak smer je vedno samo ena...
 
 


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 23:46
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 21:37
Originally posted by _wasted-tina_ _wasted-tina_ wrote:

jst kadim ene 9 let pa mi je čist ql pa tud dol mi maha kok ni zdrav pa kok sm odvisna od čikov (sm kar precej... skadim od 1 do 2 škatle na dan, za vikend pa hmm... precej)
doma sicr manj kadim ampak še zmerej se kar dostkrat zavlečem na balkon:)))
no so pa tud posledice... bronhitis 2krat do 3krat na let:))

nism pa še nkol razmišlala de bi nehala kadit..

aja no edin med šihtam pač nimamo pavz do malce... se prav 4ure brez čika... no ke pa gre šef na sestank u lj al pa na kšn potovanje po pa itak de se kadi:)))

pa če ne morm ponoč spat de se premetavam po postl se oblečem pa grem na balkon na čik, pa tud če je 4zjutrej ura...



 
 
bad dude!
jst na srečo nimam problemov z zdravjem *trkam na les* - samo celoten se po 15 letih kajenja počutim kot cunja - vedno utrujen, nč se mi ne da, ne da se mi neki baš športat redno, četud začnem, kmal neham - skoz bi spal itd itd..... vedno sm mislu, da je to zarad tega in unega in sm v bistvu vse skup skenslal - ne kadim trave, ne pijem alkohola, jem tud ne neki ful nezdravo ampak čist v mejah normale....
 nakar sm končno dojel, da čist MOGOOOČE je pa to zarad une škatle čikov na dan (v povprečju pade okol škatla na dan - včasih pa tudi več)
 
 
in ja, puznam un filing - ob 4h ali 6h zjutri na čik - sam da pr men sta zdej na koncu ratala kr rajši po 2 skup :D LOL - zdej sm ful omejil kajenje - sam to omejevanje - mam slabe izkušnje s tem....  itak prej al slej pol gre nazaj gor in na koncu včas kadiš še več :)


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 21:39
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 21:41
Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Tuki je enako kot pr vseh stvareh...Čim manj kompliciranja, kar pomeni, da enostavno nehaš kadit...Tut jst sm kadu dobrih 15 let in tu kr fajn, pa mi je tut zlo pasal, en dan mi je pa dokurčil in sem enostavno nehu...Mnil je 4 leta in jih tut mal ne pogrešam pa še stokrat boljše se počutm (sploh če spijem kako pivo preveč)Dead...Itak tuki pogrešaš le ritual in ne samega dima in nikotina, zato namesto da si pržgeš čik pač neki drucga bolj pametnga počneš (karkoli j že to)...Big%20smile
 
lepo povedan - sj te stvari sm že ugotovil - sam vsaj par dni se mi zdi, da je kriza kr ornk no - jst sm bil živčn k pes, k sm hotu nehat LOL
 
kar se rituala tiče sm dojel in mi to ni panike :) hehe
 
sam te reči vseeno niso tolk enostavne no, po mojem - odvisno tud kolk si s strastmi zraven.... je res, da si ti bolj "boli me k" oseba - mogoč ti zato uspeva lažje.... Confused LOL  jst grem pa vedno do konca notr in ja kompliciranje je moj middle name Big%20smile 
 
 
zdej sm zvedu še prekrasno stvar - namreč če ti tolk kadiš, kot jst - in če npr. takoj odrežeš je to ful šok za organizem in ravno zarad tega lahka stakneš nekega raka al kej... LOL - kakšen prikladen izgovor - jst pa še vedno kadim, da ne bom raka dobu - kaj teb ni jasno?!?!?!  LOL 


Edited by Wind Carrier - 21.Apr.2010 at 21:46
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 21:48
Kadil dve leti, nehal. Brez problema. Ampak jaz sem zvijal tobakec. Je bolj zabavno ker so vsi na vasi mislili da sem hardcore đanks kadar sem šel na bus.
Samo kadar sem bil na Metalcampu sem pušil takrat ko se nisem imel kam dati. Eno škatlo na festival, predlani pol, pa ostalo čisto zmečkal pa vrgel preč, lani me pa itak ni bilo.

Baje da nikotin sicer deluje malo antidepresivno... Ne vem kaj je s tem. Itak te po mojem res bolj sprosti sam ritual.



Edited by devlin - 21.Apr.2010 at 21:50
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2010 at 23:33
jah, sj pravim, tebleti so tud ful močna droga in če si na njih, pol mogoč tobaka res ne rabiš. Confused  itak si na drogi 24 - 7 - odvzet eno stran ni tolk problem, če še vedno ena ostane - umetni stabilizator možganske kemije - men to ni no Dead   - mislm je začasna, ne pa končna rešitev.
 
jst sm tud dost lahko skenslal travo in alkohol, dokler so mi ostal čiki, k so v bistvu, kokr opažam enako močna droga in v končni fazi nism velik naredu, dokler se še kr vsak dan drogiram z nikotinom.
 
po mojem je vsaka droga mal "anti depresiv" - sj ravno v tem je trik- anti depresiv na kratki rok in zelo depresiv na dolgi rok - najlepše se vsaka droga pokaže, kaj je, če jo skenslaš - ampak resno mislm skenslaš, ne da si govoriš, da lahka kadar kol nehaš Tongue 
 
je pa zlo vrjetno, da bodo moje besede teb zvenele nelegitimno, ker nimam pred svojim imenom predznaka "dr." - ti padaš na te reči, se mi zdi.


Edited by Wind Carrier - 22.Apr.2010 at 01:13
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 07:34
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Tuki je enako kot pr vseh stvareh...Čim manj kompliciranja, kar pomeni, da enostavno nehaš kadit...Tut jst sm kadu dobrih 15 let in tu kr fajn, pa mi je tut zlo pasal, en dan mi je pa dokurčil in sem enostavno nehu...Mnil je 4 leta in jih tut mal ne pogrešam pa še stokrat boljše se počutm (sploh če spijem kako pivo preveč)Dead...Itak tuki pogrešaš le ritual in ne samega dima in nikotina, zato namesto da si pržgeš čik pač neki drucga bolj pametnga počneš (karkoli j že to)...Big%20smile
 
lepo povedan - sj te stvari sm že ugotovil - sam vsaj par dni se mi zdi, da je kriza kr ornk no - jst sm bil živčn k pes, k sm hotu nehat LOL
 
kar se rituala tiče sm dojel in mi to ni panike :) hehe
 
sam te reči vseeno niso tolk enostavne no, po mojem - odvisno tud kolk si s strastmi zraven.... je res, da si ti bolj "boli me k" oseba - mogoč ti zato uspeva lažje.... Confused LOL  jst grem pa vedno do konca notr in ja kompliciranje je moj middle name Big%20smile 
 
 
zdej sm zvedu še prekrasno stvar - namreč če ti tolk kadiš, kot jst - in če npr. takoj odrežeš je to ful šok za organizem in ravno zarad tega lahka stakneš nekega raka al kej... LOL - kakšen prikladen izgovor - jst pa še vedno kadim, da ne bom raka dobu - kaj teb ni jasno?!?!?!  LOL 
 
Mislm, da nubn ud nas ne bo šou na un svet zdrou...Big%20smile


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Ytsejam View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 21.Nov.2007
Status: Offline
Points: 697
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ytsejam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 07:56
Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Tuki je enako kot pr vseh stvareh...Čim manj kompliciranja, kar pomeni, da enostavno nehaš kadit...Tut jst sm kadu dobrih 15 let in tu kr fajn, pa mi je tut zlo pasal, en dan mi je pa dokurčil in sem enostavno nehu...Mnil je 4 leta in jih tut mal ne pogrešam pa še stokrat boljše se počutm (sploh če spijem kako pivo preveč)Dead...Itak tuki pogrešaš le ritual in ne samega dima in nikotina, zato namesto da si pržgeš čik pač neki drucga bolj pametnga počneš (karkoli j že to)...Big%20smile
 
lepo povedan - sj te stvari sm že ugotovil - sam vsaj par dni se mi zdi, da je kriza kr ornk no - jst sm bil živčn k pes, k sm hotu nehat LOL
 
kar se rituala tiče sm dojel in mi to ni panike :) hehe
 
sam te reči vseeno niso tolk enostavne no, po mojem - odvisno tud kolk si s strastmi zraven.... je res, da si ti bolj "boli me k" oseba - mogoč ti zato uspeva lažje.... Confused LOL  jst grem pa vedno do konca notr in ja kompliciranje je moj middle name Big%20smile 
 
 
zdej sm zvedu še prekrasno stvar - namreč če ti tolk kadiš, kot jst - in če npr. takoj odrežeš je to ful šok za organizem in ravno zarad tega lahka stakneš nekega raka al kej... LOL - kakšen prikladen izgovor - jst pa še vedno kadim, da ne bom raka dobu - kaj teb ni jasno?!?!?!  LOL 
 
Mislm, da nubn ud nas ne bo šou na un svet zdrou...Big%20smile


Ti si itak car!!! Res si faca!!!
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 08:15
Moja izkušnja:
 
Kadil 14 let...na dan po 1 škatlo...živel še s kadilko ki je kadila 1x več kot jaz....
 
V glavnem v nekem članku sem prebral 5 simptomov pljučnega raka. In jaz sem jih imel 4!  Takoj ko sem ta članek prebral sem ugasnil čik in ga nikoli več prižgal. Strah od mučne in boleče smrti je najboljši motivator!
Opisani simptomi so bili zelo specifični (Hropenje - nezmožnost izkašljanja, splošna slabost+pogosta povišana telesna temperatura, bolečina v levem hrbtnem predelu, Mravljinčavost leve roke, izkašljevanje krvi...).
Sicer kašelj večinoma spremlja kadilce vendar, kot sem že omenil kašelj postane specifičen - piskav.
 
Ko sem nehal kaditi, so simptomi izginili po cca. 2-3 tednih...Zadnjega pa sem ugasnil 22.01.2009. Danes me kajenje drugih ne mami kot nekaterih ampak me spomne na tisti strah, dokler niso začeli simptomi izginjati...
 
Res je tudi, da sem se zredil in začel piti kot žolna, vendar sta tudi te dve težave že pod kontrolo!  Prenehanje kajenja nikakor ni mogla razumeti  moja življenjska sopotnica, kar je še povečalo najina nesoglasja, kar je pripeljalo do neizbežnega konca ( po 7ih letih!). Danes športam vsak dan  po 1 uro (vsaj), živim v nekadilskem okolju, ukvarjam se s hobijih ki jih imam rad in se NE izogibam družbi, ki kadi. Namreč tisti, ki to počne izvaja velik pritisk , da bo zopet začel kaditi. 
Prihodnost bo lepa (upam!)
 
 
Upam, da moja izkušnja še komu koristi. Če ima še kdo zgoraj navedene simptome - prenehajte s tobakom...ubilo vas bo... in to na najgrši možni način - boleče,počasi in mukotrpno.  Metalcu ni mesto umreti v pojstli!
 
LP
 
 
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 08:53
nikotinski obliž? ali pa oni čigumiji?


Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 09:27
Originally posted by Ytsejam Ytsejam wrote:

Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Tuki je enako kot pr vseh stvareh...Čim manj kompliciranja, kar pomeni, da enostavno nehaš kadit...Tut jst sm kadu dobrih 15 let in tu kr fajn, pa mi je tut zlo pasal, en dan mi je pa dokurčil in sem enostavno nehu...Mnil je 4 leta in jih tut mal ne pogrešam pa še stokrat boljše se počutm (sploh če spijem kako pivo preveč)Dead...Itak tuki pogrešaš le ritual in ne samega dima in nikotina, zato namesto da si pržgeš čik pač neki drucga bolj pametnga počneš (karkoli j že to)...Big%20smile
 
lepo povedan - sj te stvari sm že ugotovil - sam vsaj par dni se mi zdi, da je kriza kr ornk no - jst sm bil živčn k pes, k sm hotu nehat LOL
 
kar se rituala tiče sm dojel in mi to ni panike :) hehe
 
sam te reči vseeno niso tolk enostavne no, po mojem - odvisno tud kolk si s strastmi zraven.... je res, da si ti bolj "boli me k" oseba - mogoč ti zato uspeva lažje.... Confused LOL  jst grem pa vedno do konca notr in ja kompliciranje je moj middle name Big%20smile 
 
 
zdej sm zvedu še prekrasno stvar - namreč če ti tolk kadiš, kot jst - in če npr. takoj odrežeš je to ful šok za organizem in ravno zarad tega lahka stakneš nekega raka al kej... LOL - kakšen prikladen izgovor - jst pa še vedno kadim, da ne bom raka dobu - kaj teb ni jasno?!?!?!  LOL 
 
Mislm, da nubn ud nas ne bo šou na un svet zdrou...Big%20smile


Ti si itak car!!! Res si faca!!!
 
Itak, da sm, ne pa taka pička k si ti...Big%20smileTongue


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 10:40
hehehe..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 10:45
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

no, meni se je uspelo enkrat zafixat s horsom.. veckrat sm pa snifala.. pac v moji adolescentni fazi experimentiranja z drogami.. :) no in po enkratnem susu me je se ene 14 dni na izi zokalo, da bi se enkrat.. pa sm relativno stabiln clovk, brez potrebe bezat v omamo..
ubistvu me je blo horsa ful strah.. in si nism upala prevec ponavljat zadeve.. in sm si postavla ultimat.. max. 1x na 3 mesce.. sej pravim, sm vidla, kaj je naredu na mojih tedanjih kameradih..
 
kar se tice odvisnosti s ciki, deyzi.. kaj pa vem, ce je nikotin univerzalno glavni.. razlicni ljudje smo in razlicne stvari nas lahko zasvojijo.. ergo, ne vem, zakaj nism mela nikol abstinencne krize?
 
no najbrz to glede univerzalnosti velja tut za hors.. strah ima velike oci.. :)))
 
katastrofa :)
 
ampak ja - STRAH, le zakaj? Zakaj nas ni čikov strah? Kolk ljudi na leto umre za čiki in kolk za horsom?
 
Jst vem, da če bi kadarkoli v lajfu probal horse in bi ga pol še kdaj, bi me blo ful skoz strah in bi skoz preverjal če nism odvisen - pri čikih je blo pa uno - njah, kako nej bom odvsien, če pa skadim škatlo na teden? in pol je blo dve škatli na teden in pol je blo ena škatla med tednom pa dve za vikend itd itd.... sj vedno gre samo v eno smer - ostalo so detajli in stvar samokontrole - pač eni jo mate več, drugi jo mamo manj - ampak smer je vedno samo ena...
 
 
sej ne umres zarad cika.. umres zarad kompliciranih vzrokov, h katerim tut ciki prispevajo svoj delez.. jz drgac nobenga ne poznam, k bi umru zarad cikov, nekaj pa, ki so umrli zarad zlatega susa..
en kolega je imel "nikotinski overdoze" in je su na urgenco, ker mu je srce ful nabijalo.. je pa se ful pil zraven, ker je neki traumiru za eno bejbo.. tko da vprasanje, ce loh to na izi samo na cike zvrznes..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 13:33
Originally posted by MORDRED MORDRED wrote:

Moja izkušnja:
 
Kadil 14 let...na dan po 1 škatlo...živel še s kadilko ki je kadila 1x več kot jaz....
 
V glavnem v nekem članku sem prebral 5 simptomov pljučnega raka. In jaz sem jih imel 4!  Takoj ko sem ta članek prebral sem ugasnil čik in ga nikoli več prižgal. Strah od mučne in boleče smrti je najboljši motivator!
Opisani simptomi so bili zelo specifični (Hropenje - nezmožnost izkašljanja, splošna slabost+pogosta povišana telesna temperatura, bolečina v levem hrbtnem predelu, Mravljinčavost leve roke, izkašljevanje krvi...).
Sicer kašelj večinoma spremlja kadilce vendar, kot sem že omenil kašelj postane specifičen - piskav.
 
Ko sem nehal kaditi, so simptomi izginili po cca. 2-3 tednih...Zadnjega pa sem ugasnil 22.01.2009. Danes me kajenje drugih ne mami kot nekaterih ampak me spomne na tisti strah, dokler niso začeli simptomi izginjati...
 
Res je tudi, da sem se zredil in začel piti kot žolna, vendar sta tudi te dve težave že pod kontrolo!  Prenehanje kajenja nikakor ni mogla razumeti  moja življenjska sopotnica, kar je še povečalo najina nesoglasja, kar je pripeljalo do neizbežnega konca ( po 7ih letih!). Danes športam vsak dan  po 1 uro (vsaj), živim v nekadilskem okolju, ukvarjam se s hobijih ki jih imam rad in se NE izogibam družbi, ki kadi. Namreč tisti, ki to počne izvaja velik pritisk , da bo zopet začel kaditi. 
Prihodnost bo lepa (upam!)
 
 
Upam, da moja izkušnja še komu koristi. Če ima še kdo zgoraj navedene simptome - prenehajte s tobakom...ubilo vas bo... in to na najgrši možni način - boleče,počasi in mukotrpno.  Metalcu ni mesto umreti v pojstli!
 
LP
 
 
 
 
zakon zgodba ej! :) ne vem kaj nej rečem - vsekakor tud sam izpolnjujem vse simptome, razn pluvanja krvi - sam s tem se mi en da ukvarjat.  :) mene pač zanima moja navlečenost na drogo in kako jo skenslat.
 
 
uno o metalcih je pa en velik LOL :D  ok, ok - stay tr00 warrior!!!! Tongue
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 13:35
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

no, meni se je uspelo enkrat zafixat s horsom.. veckrat sm pa snifala.. pac v moji adolescentni fazi experimentiranja z drogami.. :) no in po enkratnem susu me je se ene 14 dni na izi zokalo, da bi se enkrat.. pa sm relativno stabiln clovk, brez potrebe bezat v omamo..
ubistvu me je blo horsa ful strah.. in si nism upala prevec ponavljat zadeve.. in sm si postavla ultimat.. max. 1x na 3 mesce.. sej pravim, sm vidla, kaj je naredu na mojih tedanjih kameradih..
 
kar se tice odvisnosti s ciki, deyzi.. kaj pa vem, ce je nikotin univerzalno glavni.. razlicni ljudje smo in razlicne stvari nas lahko zasvojijo.. ergo, ne vem, zakaj nism mela nikol abstinencne krize?
 
no najbrz to glede univerzalnosti velja tut za hors.. strah ima velike oci.. :)))
 
katastrofa :)
 
ampak ja - STRAH, le zakaj? Zakaj nas ni čikov strah? Kolk ljudi na leto umre za čiki in kolk za horsom?
 
Jst vem, da če bi kadarkoli v lajfu probal horse in bi ga pol še kdaj, bi me blo ful skoz strah in bi skoz preverjal če nism odvisen - pri čikih je blo pa uno - njah, kako nej bom odvsien, če pa skadim škatlo na teden? in pol je blo dve škatli na teden in pol je blo ena škatla med tednom pa dve za vikend itd itd.... sj vedno gre samo v eno smer - ostalo so detajli in stvar samokontrole - pač eni jo mate več, drugi jo mamo manj - ampak smer je vedno samo ena...
 
 
sej ne umres zarad cika.. umres zarad kompliciranih vzrokov, h katerim tut ciki prispevajo svoj delez.. jz drgac nobenga ne poznam, k bi umru zarad cikov, nekaj pa, ki so umrli zarad zlatega susa..
en kolega je imel "nikotinski overdoze" in je su na urgenco, ker mu je srce ful nabijalo.. je pa se ful pil zraven, ker je neki traumiru za eno bejbo.. tko da vprasanje, ce loh to na izi samo na cike zvrznes..
 
ej men se zdi tole tvoje pisanje en velik denial Confused  jst sm tud skoz vse drugo krivil, sam čiki so se zmuznli - ja preveč cukra, premal spanja, preveč trave, premal športa - bla bla bla..... itak, da niso sam čiki vsega krivi - sam 10 ur na dan dihat monoksid in katran nalagat v vitalni organ - sj to po defaultu ne more bit dobr LOL
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 13:39
Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Tuki je enako kot pr vseh stvareh...Čim manj kompliciranja, kar pomeni, da enostavno nehaš kadit...Tut jst sm kadu dobrih 15 let in tu kr fajn, pa mi je tut zlo pasal, en dan mi je pa dokurčil in sem enostavno nehu...Mnil je 4 leta in jih tut mal ne pogrešam pa še stokrat boljše se počutm (sploh če spijem kako pivo preveč)Dead...Itak tuki pogrešaš le ritual in ne samega dima in nikotina, zato namesto da si pržgeš čik pač neki drucga bolj pametnga počneš (karkoli j že to)...Big%20smile
 
lepo povedan - sj te stvari sm že ugotovil - sam vsaj par dni se mi zdi, da je kriza kr ornk no - jst sm bil živčn k pes, k sm hotu nehat LOL
 
kar se rituala tiče sm dojel in mi to ni panike :) hehe
 
sam te reči vseeno niso tolk enostavne no, po mojem - odvisno tud kolk si s strastmi zraven.... je res, da si ti bolj "boli me k" oseba - mogoč ti zato uspeva lažje.... Confused LOL  jst grem pa vedno do konca notr in ja kompliciranje je moj middle name Big%20smile 
 
 
zdej sm zvedu še prekrasno stvar - namreč če ti tolk kadiš, kot jst - in če npr. takoj odrežeš je to ful šok za organizem in ravno zarad tega lahka stakneš nekega raka al kej... LOL - kakšen prikladen izgovor - jst pa še vedno kadim, da ne bom raka dobu - kaj teb ni jasno?!?!?!  LOL 
 
Mislm, da nubn ud nas ne bo šou na un svet zdrou...Big%20smile
 
 
yo ej - men lih to moj brat skoz mori - "naš tamau bo pa zdrou umru" - kao  -> where's ur point my little brother .... in ja... res je, jst si želim umret zdrav. Meni se to totalno ne zdi pointless. Mogoč je bil pa en izmed pointov mojga lajfa to, da paš okusim svinjarijo in se pol očistim. I don't see anything wrong with that. Men to ni pointless :)
 
Tle je tud razlika - če uporabim eno metaforo :
 če si ateist, pol zate pomen, da boš šou pač spat in se ne boš več zbudu in je v končni fazi vseeno, kakšen greš spat. Jst pa nisem ateist in bi se pač rad naslednji dan prebudil spočit in z mislijo, da sem prejšni dan neki ful dobrga naredu zaseTongue 
 
In ja - tud 1 mesec lajfa na svobodi je več vreden, kot cel lajf v zaporu.
 
 


Edited by Wind Carrier - 22.Apr.2010 at 13:40
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 14:23
pa dej desc čist preveč se obremenuješ.
jenaj pa je:)
ma na začetku je gadn,predvsem če maš tako družbo.dergač pa nakonc itak vsak neha kadit :)
če pa vsak dan skadiš po 3 škatlce kukr eni moji kolegi si pa itak zdrav za u begunje še prej pa na golnik :)
bom pol še kej več napisu
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 17:13
ja fak no Smile - ne vem, i actally care, dude :) ne vem, kaj nej ti rečem.
 
probej, pa boš vidu, da vseen ni tolk simple - brezveze govort, če si vsak dan zadet od vsega, kar obstaja. Probi bit en dan brez trave najprej sploh Wink  - sj ne rabš pisat ja - lahk nehaš kadar hočeš in kadiš skor ne, sam včas.... 1ga na vsake tolk cajta, kadar ti zasede Big%20smile


Edited by Wind Carrier - 22.Apr.2010 at 17:17
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 17:17
kaj vas je sploh prpeljal do tega da ste začel kadit cigarete.. to pa kofetkanja nism nikdar razumel... oz. nism doživel tega kar so drugi ko so probal.. kava in čik sta mi itak eni najbolj smrdljivih stvari, sploh da bi mel to v ustih.. poleg teg pa še kava, k sm jo probal (1x v celem življenju) ni zbudila, kadil sm pa enkrat koma in sm samo povrgu še lahko...

no ja, kakorkoli, navlečeni ste, dejmo vam pomagat...

tole s strahom pred bolečo smrtjo se na nek način strinjam... pred leti so mi deda isto odpeljal v bolnico in mu z eno cevko počistil žile... in rekli nč kadit ker bo štala... sta se oba, deda in babica odvadla brez problema.. deda ga je začel tankat, in je precej bolj družaben, namreč ne pije ga sam, rad pa dobi obiske in degustira do onemoglosti :) mat je tudi začutla tu idealno priložnost da se odvadi pa se je kr pol leta držala, pol je začela spet študirat pa mel smo še eno smrt v družini, kar jo je postopoma spravlo nazaj na tobak... poleg tega so bli največji problemi pri prebavi.. namreč kava + čik zjutri... kadilci to morda kej poznate... brez tega pa zaprtje in nervoza...

men se v končni fazi razn teh negativnih posledic ne zdi nič narobe, če jemlješ nekaj, zaradi česa maš urejeno prebavo, občutek miru itd...

razumem, da se nekateri od vas ravno zarad tega, da nisi ujetnik lastnih navad želite tega rešit.. ampak men odvisnosti ne predstavljajo problema, 100% samostojnost ne obstaja... jst sm največkrat v situaciji, ko sm odvisn od dobrote soljudi... predvsem ko štopam ob 2h zjutri recimo... mi je 500x boljš občutk da se usedem k nekemu dobrosrčnežu v avto, kot da bi bil sam gospodar svojih poti pa smrdel okol z 8l/100km...

tud kar se tiče nasploh matejrjalnih stvari... rajš mam za sproti, za koncerte itd.. čim začneš kopičit, ko maš stanovnanje, položnice, avto, to so tista prava sidra, ki te prikujejo na en kraj in en slog življejna... po svoje občudujem kkšne hipurje, ki mu je glavno, da ma svojo bučo in v žepu nekaj, kar v tej buči nrdi cel svet, to deli z ostalimi (pr drogah opažam ogromno solidarnost), nima nič vrednega, noben mu nič ne more uzet.. to je res svobodn človk...

moje odvisnosti in razvade so pomoje internet (v moji buči je to velecenjena skladovnica vsega znanja, rad berem vtise soljudi... končno smo dosegli globalno povezanost, samo še prav jo mormo usmerit... naloga vsakega posameznika...), alkohol... brezveze zanikat.. na vsaki fotki svojega socialnega življenja je vidt flašo al pa piksno v roki... zakaj nebi reku bobu bob in to je, rad ga pijem... čeprav mi sam okus alkohola ni ušeč... zadnje 2 leti trava.. prej sm že kadil na koncu osnovne in začetk srednje šole pa sm popolnoma nehal za 3-4 leta.. nism niti pogledal zadeve.. zdej spet in čist drugače to dojemam.. vsekakor mi izboljša vse česar se lotim, razmišljanje mi pohitri in ne opočasni, boljši je seks, koncerti, sploh black metal so fenomenalni.. zaprem oči in hodim po melodiji... lažje skinem kej, če preigravam... ker vidim tisto, kar slišim...

te stvari visoko cenim.. bi probal tud kj močnejšega, se pa zavedam da hitr zagrabim in posvojim take reči... dark side mi diha za ovratnik :)

uglavnem vsak vnos je ena kemija k bo prej ko slej končala tko da bo kj prčkala po glavi.. zarad alkohola sm mel 2x previde, in to po tednu pitja, ko sm 2 dni abstiniral.. sm šel spat in sm mel lucidne sanje.. zakon zadeva.. nism mel popolne kontrole nad tem kar se dogaja, nism se pa mogu zbudit, kar je lep ampak ob enem izredno grozljiv občutk, podobn utapljanju..

skratka.. prov fino, da mamo vse te stvari, da človk izkusi take in drugačne sfere mentalnega popotovanja...

čiki in kava tega ne data, zato me ne mikajo....


Edited by frogstomp - 22.Apr.2010 at 17:21
Back to Top
krepitacija View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.May.2008
Status: Offline
Points: 173
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krepitacija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 18:26
jaz sem kadila ene 6 let. več kot škatlico na dan. pol sem pa enkrat ostala brez čikov (nevem al je bil praznik al kaj) in sem šla od samga hudga kadit ogorke iz pepelnika :/ no to mi je blo neki najbolj gnusnega ever in sem se v bistvu zavedla kako bedno je da se ti v precejšen del lajfa vrti okoli blesavih čikov. škoda dnarja, časa , zdravja, pa še smrdiš povrh.
in sem nehala čez noč :)
me pa kar preseneča, da ljudje ne morejo enostavno nehat.. go figure.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 19:23

ufff, prvič mi začenja ratvat žal, da sm odprl debato Tongue LOL 

duuuuuuuuuuuude!¨!!!!  Confused ogorke kadit Dead ja fak Tongue - kašn extremizem. Kwa ti si filtre od čikov pušila in pol si čez noč nehala - kakšna puhla bull shit zgodba stari LOL
 
 
@Frog -> nism mislu direkt na strah pred bolečo smrtjo ampak pač na svobodno smrt - ali nej rečem - smrt na svobodi. Itak ti lahka živiš super fajn zdravo, pa te pol kej zahakla Tongue   - sj pretirano napihovanje mišične mase (sploh s kemijo) je ravno tako zasvojenost. Celo pretirano športanje je ravno tako droga.... Sleepy 
 
je sj vrjamem, da je težko štekat ta debilizem - tle gre dejansko za auto brain wash - pač glede na to, kolk te družba in TV nafilata z idejo, da so čiki zakon, se tolk časa siliš, da pozabiš na smrad in te zagrabi odvisnost od droge, pol se pa naučiš, da so kao dobri :)  
 
no, jst mislm, da če maš kolkr kej strasti v sebi, pol ne morš kr čez noč skatat take obsedenosti.... Smile ne vem - ne znam drugač gledat, k skoz svoje oči in včas mam itak filing, da eni ljudje so mal prazni in je mogoče takmu folku dejansko laže.... ker pač mal vetr zapiha pa neki nardijo, ne da bi jih sploh bolio k*** Big%20smile 
je pa tko, da še zmer, k sm se kdaj kej v lajfu neki lotu in usmeru vso energijo tja, sm na koncu to izpeljal. Tle je sam vprašanje časa, strahu,
želje in odločnosti.
 
nč počas bo res cajt, da se debata zaključi.... neki zanimivih postov je vseen blo... ampak tole je pa zdej že mal bolano ratal. Dead 
 
 


Edited by Wind Carrier - 22.Apr.2010 at 19:30
Back to Top
krepitacija View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.May.2008
Status: Offline
Points: 173
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krepitacija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 19:35
Sorry if I hurt your feelings (?) W.C., sem mislila da lahko tu vsak svojo zgodbo napiše.
Drugače pa ja, dvakrat sem potegnila (moj) ugasnjen čik iz prejšnjega dne na katermu je blo še neki tobaka pač. Ni pa bil sam filter, obviously.

Anywhozzle, zarad mene se tut lahk zapre :-) good luck
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 19:50
ogork je przgav tut ns basist u enmu kaficu, k smo bli usi brez cikovLOL


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 20:07
hehe, jst mam mal višjo toleranco do tega kaj je bolano itd.. tud sami smo na motopiknikih mulci stari 14 let, k smo se pršli napit pa nismo mel keša, počakal, da so bajkerji dol popadal pol smo jim pa vzel kozarce od katerih so naredl 2 požirka.. ni mi žal, treba tudi kkšno neumnost narest kdaj da se živga počutiš..
Back to Top
Bezo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bezo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 20:44
Originally posted by krepitacija krepitacija wrote:

Sorry if I hurt your feelings (?) W.C., sem mislila da lahko tu vsak svojo zgodbo napiše.
Drugače pa ja, dvakrat sem potegnila (moj) ugasnjen čik iz prejšnjega dne na katermu je blo še neki tobaka pač. Ni pa bil sam filter, obviously.

Anywhozzle, zarad mene se tut lahk zapre :-) good luck

Če te kej tolaži-been there, done that. Sam d jst sm spaljene čike razstavu, stresu vn tobak, pa na kupčk in v rizlo pol z njim. Za silo je blo.
Back to Top
Ewelin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ewelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 22:18
ne vem, jst sm tud mnenja da nehaš samo tk de ne pržgeš nobenga več, vse ostalo je zatiskanje oči - jst tud med tednom praktično ne kadim, pa pol k grem vn vse nadoknadm - sm pa mnenja da ko je čs zreu in volja prava nehaš, tko da dejzi k bo cajt boš že - jst še nism nkol zares probala nehat lih zarad tega kr sm mnenja da takt k bo cajt zreu bom že - kljub temu da sm sestro zgubla zarad pljučnga raka.... ne vem, odvisnost je pač jebena stvar
Out of control
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2010 at 23:04
Ja itq, fora je sam v volji. Tak ko je Eva rekla, drugo je zatisanje oči, ker pol vedno nekak nazaj prideš in spet kadiš. Al nehap, al pa pač nadaljuješ. Srednje poti ni. Če je Luniku ratal, pol bo teb tut :D
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2010 at 00:17
Originally posted by krepitacija krepitacija wrote:

Sorry if I hurt your feelings (?) W.C., sem mislila da lahko tu vsak svojo zgodbo napiše.
Drugače pa ja, dvakrat sem potegnila (moj) ugasnjen čik iz prejšnjega dne na katermu je blo še neki tobaka pač. Ni pa bil sam filter, obviously.

Anywhozzle, zarad mene se tut lahk zapre :-) good luck
 
 
hahaha, ok ok no - sam če je pa fakin' grose :)  ugasnen čik prpalit je ful ogabno to sm sam enkrat naredu po mojem ene 12 let nazaj, k sm bil tolk broke, pa je lih bus pršou al neki :) pa še modri Galvas je bil :D haha (pardon my french btw - pojma nimam kako se napiše LOL ... se pa spomnem, da sm đole vkol vlaču na pol pokajene - fuj ej LOL  kok to vse smrdi, pa še k jo pržgeš ful časa noče nehat smrdet...
 
jst sm si predstavlu, da si tko ne vem FILTRE pušila al neki?! Tongue
 
ma sj uni post je bil sam pika na I. Tko sj večino postov mi je ql - sam vmes mi je kej ful mim, k folk ful glumi pa blefira neki, k veš, da ni res - ampak ok - sj to sm itak računal s tem, k sm odprl debato... Pač mal mi je sedl popričat na to temo, zdej je že mim.


Edited by Wind Carrier - 23.Apr.2010 at 00:26
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2010 at 00:19
Originally posted by jajčk jajčk wrote:

Ja itq, fora je sam v volji. Tak ko je Eva rekla, drugo je zatisanje oči, ker pol vedno nekak nazaj prideš in spet kadiš. Al nehap, al pa pač nadaljuješ. Srednje poti ni. Če je Luniku ratal, pol bo teb tut :D
 
po mojem ni fora sam v volji, ker če je samo volja, pol je neki na silo, po mojem je fora še v ful drugih stvareh, sam zdej se mi mal ne da več razpravlat.
 Jst se bom lotu tega pa zih bom skenslal - je sam vprašanje časa....


Edited by Wind Carrier - 23.Apr.2010 at 00:25
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2010 at 00:36
temu se reče tipr brez hrbtenice
neki se drž aneWinkal kad alpa ne
srednje poti ni
jst ti priporočam da pč nehaš
čeb res rad nehu
prmen so vsi kadil zdej nben,tko je.pa nben nimu problemov enostawn niso več kadil
aja.pa deyz mal se umir noWinkteli izbruhi jeze morjo nekje izvirat
pejd rajš enga skaditLOL


Edited by puzavnar - 23.Apr.2010 at 00:37
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.