Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Skrb za ojačevalec
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Skrb za ojačevalec

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Feb.2008 at 16:20
Originally posted by devlin devlin wrote:

Quote kaj pa slušalke? je še zmer cenej kot pa da se odseliš

 

Če ti uspe dobiti 100w zadevo s slušalkami kar izvoli. Verjetno jih boš skuril in si hkrati odstrelil bobniče s prvim rifom.



mam 200W glavo in špilam tud na slušalke

če so kvalitetne slušalke ni problema...morjo met samo gumb za volume štelat in to je to

Edited by Play2kill - 03.Feb.2008 at 16:20
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 07:23
Originally posted by Jure Jure wrote:

Težko je imeti prav.
Ja vem!!!
 
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 07:25
Originally posted by Ozee Ozee wrote:

Bolje dober lampaš kot pa dober tranzistorc,hibrida ne štejem pod tranzistorca ampak lampaša. :)
 
A ni nekje vmes?
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 09:56
[/QUOTE] mam 200W glavo in špilam tud na slušalke če so kvalitetne slušalke ni problema...morjo met samo gumb za volume štelat in to je to[/QUOTE]
 
Moj pa nima tega vhoda Cry
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 14:19
Je vmes ja ampak js osebno ga štejem pod lampaša ker ima lampo.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 15:56
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Sestro pošlji z mano na Manowar koncert (njihov rekord je 130dB - najglasnejši bend), nazaj bo prišla kot metalka. Smile
Prej gluha kot metalka LOL
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 15:59
Originally posted by MORDRED MORDRED wrote:

Originally posted by Jure Jure wrote:

Mogoče so res skupine,ki si jih naštel snemale na tranzistorce...
Naštel si samo peščico skupin,sploh pa ne večjih. Na svetu obstajajo skupine,ki so veliko bolj vplivale na celotno zvočno sliko rocka in metala. Led Zeppelin,Judas Priest,Scorpions,Deep purple,Rainbow,Metallica,Van Halen,Saxon,Iron Maiden,Jimmy hendrix... Spisek je še dolg. Zvok,ki je v celoti zaznamoval pol stoletja je izšel iz lampaškega ojačevalca in pika. Exclamation
 
Pantera ni bila večji bend?
Cannibal corpse ni večji bend?
Death so bili med manjšimi?
 
I
V primerjavi z nastetimi, seveda LOL Ej, mislm, Metallica al pa Pantera (ki je sele po Metallici zacela ruzit thrash), ve se kaj je vecje. Cannibal Corpse, lol LOL Edino za Death bi se strinjou, vendar ponovno, v primerjavi z zgoraj nastetimi, ne (se sam Chucky-boy je bil fan Kiss in Judasov in podobno).
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 16:37
Originally posted by devlin devlin wrote:

Quote mam 200W glavo in špilam tud na slušalke če so kvalitetne slušalke ni problema...morjo met samo gumb za volume štelat in to je to

 

Moj pa nima tega vhoda Cry


kašnega vhoda?...ne štekam kaj si hotu povedat
sej rabiš sam line out
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 20:03
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Sestro pošlji z mano na Manowar koncert (njihov rekord je 130dB - najglasnejši bend), nazaj bo prišla kot metalka. Smile
Prej gluha kot metalka LOL
 
Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.
Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.


Edited by devlin - 04.Feb.2008 at 20:03
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 20:05
[/QUOTE]
prov berem knjigico od tega live albuma in piše da je v braziliji (monster of rock )meu demaio sound check in je skuru šestnajst 18inchnih bas zvočnikov. pol je tulu na organizatorje da ta oprema ni dost dobra za manovor in nej mu nove zvočnike pripelje. torej se sklepa da ni njegova oprema. pa tud bral sem intervju, kjer je reku da igrajo večinoma na svojo opremo razen na kakih festivalih.
[/QUOTE]
 
 
Ali niso najglasnejši band Motorhead Shocked?
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Feb.2008 at 21:04
Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.
Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.


Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 02:57
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.
Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.


Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 08:46
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.
Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.


Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.
 
K Prophiju jo prpelji...Bo še ona drisko fasala, sam da bo ta mal dlje trajala (skupaj s travmami)...Ampak bo vsaj vedla, kaj je to metal...Za modrost se splača potrpet...LOL 


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Phil View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Nov.2007
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Phil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 13:21
Originally posted by devlin devlin wrote:

[/QUOT

prov berem knjigico od tega live albuma in piše da je v braziliji (monster of rock )meu demaio sound check in je skuru šestnajst 18inchnih bas zvočnikov. pol je tulu na organizatorje da ta oprema ni dost dobra za manovor in nej mu nove zvočnike pripelje. torej se sklepa da ni njegova oprema. pa tud bral sem intervju, kjer je reku da igrajo večinoma na svojo opremo razen na kakih festivalih.
[/QUOTE]
 
 
Ali niso najglasnejši band Motorhead Shocked?
[/QUOTE]

ne
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 16:34
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:


Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.

Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.
Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.


a smem zvedt zakaj?
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 18:19
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.
Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.


Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.
 
ejjjjjjjjjjj STFUAngryTongueTongueTongue Debata o tem je enkrat že tekla, ne me pripraviti do tega, da grem kopirat poste iz starega forumaaaaaBig%20smileBig%20smile
Sicer pa, kaj/ kdo se danes sploh še definira kot metalec?...
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 18:25
Em če te že zanima, kako se vsak sebe definira kot metalca nared v temi čikfajt novo temo pa tm debatiri o tem....ta tema je namenjena skrbi za ojačevalce in podobne stvari...ne pa ugotavljanju posameznikove identitete!
www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 18:37
A res? Utrujaj komu drugemu, če avtor niti odobrava odstopanja od teme (glede na to, da tudi sam piše o drugih zadevah), mislim, da ni nič narobe, če sem oddal EN post izven teme, pa še ta je bil le odgovor...
Sicer pa...je bil v vsej temi oddan 1 (mogoče 2) konstruktivna posta o skrbi za ferše, ostalo je bilo dokazovanje "znanja" o kitarski opremi in soundu...
O skrbi za ojačevalce ipd. sem imel spisan daljši post, a ga nebom oddajal, saj vidim, da je tukaj prisotnih več kot dovolj pamentnjakovičev, ki itak vse vejo o tem...hvala za nezanimivo branje bjačezzzzTongue
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 18:58
Se ti oprašičujem če sm te užalu,ampak debata je že tko izven konteksta, da mi je zmeri žou k odprem tole...potem pa si napisal vprašanje, ki se ga mljaužnkrat povsod sliši, in je namenjen v čikfajt...da se ne bi debata nadaljevala v tako smer sem pač opozoru, preden se to zgodi...

Drugače me pa zelo zanima tist omenjen post, da vidm kako ti skrbiš za svojo feršterkerijo...mogoče se bom pa kej nauču iz njega...

Jest mam npr. svoj preamp od Gregata(Crossbreed) in ojačevalec ter footswitch lepo pospravljen v masivnem rack ohišju in mislim da je zadeva kar lepo zaščitena...trenutna temperatura, na kateri hranim rack ni lih primerna ampak nimam druge izbire...

www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 19:58
offtopic: se strinjam z obema 1.) da je itak celotna tema že mimo in se ni treba razburjat zarad parih postov 2.) vseeno se probamo izognit temu in se prestavi t v chickfight. zato pozivam vse da ne nrdite nikol več te napake in se nikol ne utaknete v bilokater prophetov post, ker je ponavad to smrt za debato. bi se lahko v vseh teh letih naučili:)

nazaj na topic:


ramious, mal nazaj sem uprašal če kdo prepozna opisane simpstome, kopiram:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

dobr skrbite za ojačevalec v tej temi;)
btw bi kdo po simptomih prepoznal napako v feršu? namreč moj niha v jakosti in tonu, učasih začne neki brnet, kokr da bi pihal v trobento, ko ugasnem n spet prižgem je ok, tud če ga butnem prec neha:D so to stare lampe al kj drugega?



in si mi reku nej pokličem perota.. verjam če bi se mi tok šlo takoj rešit zadevo sploh nebi uprašal na paranoidu, ampak bi ferš samo peljal nazaj k stricu, ki mi ga je naredu, in bi mi zastonj zrihtal, oz. plačal bi materjal, dela ne.

tko me pa samo zanima mnenje od folka tukej, torej neki pisnega, da zjutrej pred šihtom ob čaju preberem, se mi res neda klicat..:D tko da bi si želu nadaljevat o tem.
Back to Top
Ramious View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 577
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ramious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 20:04
js sm hotu sam pomagat!Cry
jah js ti predlagam da si zadevo zrihtaš pa k boš rabu boš mel...lohk pa tud rentaš, pa dobiš mal keša nazaj...ne pa da ti stoji tm v kotu pa prah nabira...hehe... bilo omenjeno da ni to dobr za opremo...hehe


www.facebook.com/Ramious

www.myspace.com/necroticofficial

http://www.firestartersmc.com/

http://www.necrotic.si/
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 20:23
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Sicer pa, kaj/ kdo se danes sploh še definira kot metalec?...


Jst se. Smile

Glede ojačeval & ostale opreme: vsi moji ojačevalci, efekti in ostalo so v moji sobi, podvrženi toploti, mrazu in predvsem prahu, pa že leta delajo tako kot je treba (je pa res da imam same tranzistorce, tako da o lampaših ne morem govorit).
FUCK THE WORLD
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 20:51
[/QUOTE] in si mi reku nej pokličem perota.. verjam če bi se mi tok šlo takoj rešit zadevo sploh nebi uprašal na paranoidu, ampak bi ferš samo peljal nazaj k stricu, ki mi ga je naredu, in bi mi zastonj zrihtal, oz. plačal bi materjal, dela ne. .[/QUOTE]
 
A tvoj cool striček lahko še komu drugemu kaj naredi Tongue? Seveda napiši kaj je bilo narobe ko izveš da izvem če se splača LOL.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2008 at 20:53
[[/QUOTE]koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.
[/QUOTE]
 
Sori ne morem da ne bi ampak mene je ko sem 5 minut gledal Slayer minila volja do lajfa(slikovna ponazoritev: Dead), tako da so Iron Maiden še vedno daleč boljši.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Bezo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bezo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2008 at 12:31
To je ratala bl debata lampaž vs tranzistroc+najglasnejši bend+devlinova sestraSmile
Drgač še dodatek k juretovemu postu-tud jst sm že vidu VHT glavo, v postojni v jazzyu, kjer bi jo lahko vsakdo poliu al karkoli...
Drgač moj nekdanji valvestate je bil že polit, dž ga je zmoču, pa vrjetno je blo še kej, ampak je delal brez problema. Zdej glava je še mal prenova d bi kej reku, je ap na suhem in kolkrtolko toplem platcu.
Aja in glede tranzistorc ali lampaš-lampaše mam rajš.



Edited by Bezo - 06.Feb.2008 at 12:32
Back to Top
MORDRED View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 225
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MORDRED Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2008 at 07:08
Originally posted by Bezo Bezo wrote:

Aja in glede tranzistorc ali lampaš-lampaše mam rajš.

Kot vsak ki se mal spoznajo na glasbo in opremo
I KILL.....you die....I EAT...!!!
Back to Top
Bezo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bezo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2008 at 11:11
Originally posted by MORDRED MORDRED wrote:

Originally posted by Bezo Bezo wrote:

Aja in glede tranzistorc ali lampaš-lampaše mam rajš.

Kot vsak ki se mal spoznajo na glasbo in opremo

Ne zrd tega kr jih majo radi vsi strokovnjaki in "strokovnjaki", enoastavno lepš zvok mi ima...
Nimam pa nič proti tranzistorjem, par k sm jih probau so mi bli čist všeč (hibride nekako štejem pod tranzistorje), valvestate mi je biu čist fajn, pa roladovi cube so mi tudi kr solidni(ok, so tamale kištice, sam vseeno), po drugi strani so mi bli pa od randalla g3 150w glava, pa nevem kater peavey (tako kot ga ma fatur se mi zdi, sam 2X10 combo, sicr je bil kr zjahan), pa stinger bl nevšečni.
Vsak ma svoj okus, to kreganje lampaš vs tranzistorc mi brezveze.
Ma pa tranzistorc prednost gre ga upališ, odigraš, ugasneš. Pa ni treba lamp menjavatSmile


Edited by Bezo - 07.Feb.2008 at 11:14
Back to Top
Bezo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bezo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2008 at 14:01
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:



Kukr js vem je 130dB rekord, na koncertih pa imajo nekoliko manjše vrednosti. Drugače pa vedno igrajo na svojo opremo.

129 bendin 131 demaio, anyway
http://youtube.com/watch?v=OA3uR1fB5KI
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2008 at 18:34
nej en mod preimenuje debato v lampaš vs tranzistorc...

grem stavt da neben od tuki ni zmožn po zvoku posnetka povedat a je igrano na lampe al na tranzistorja. daleč od tega da bi hotu od koga nesposobnost izpostavljat ampak zato, ker je treba vedt, da so lampe samo ena od zadev k pripomorejo k zvoku. vsaka komponenta (kitara, efekt, glava, zvočniki) ma svoje lasnosti, svojo barvo, svojo dinamiko, equalizer, kompresijo in ostale parametre maš na vsaj dveh od naštetih, tko da je brezpredmetno se kregat kaj da boljši zvok, ker se itak da vse tok prenastavljat, zakrit z simulatorji, post produkcijo itd...

je pa res da bi najbrž slišal razliko če bi na istem boxu in isti kitari samo glave menjaval in uporabljal clean kanal.

dejmo zdej še odpred debato diesel vs benzinar;)
Back to Top
Bezo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bezo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2008 at 18:49
Dobro če daš efekte spredaj, digitalne po možnosti, pol maš brezveze lampaža. Stvar okusa. Sm mislu d se pogovarjamo o kitara+glava+box, oz combo. Drgač pa sigurno je slišat razliko isti kitarist, ista kitara isti box druga glava. Sam če tko pogledaš je pr tem tud slišat razliko md dvema lampažema in dvema tranzistorcema...
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2008 at 15:44
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:


Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.

Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.
Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.


a smem zvedt zakaj?


sej bi reku, da pogledaš svoj primer ampak ti nisi potencialni metalec nikoli bil :>

Sprobi to na mladih. Dej jim Iron Maiden CD-je pa boš vidu če se jih bojo prijel.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2008 at 15:46
Originally posted by devlin devlin wrote:

[
koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.
[/QUOTE]
 
Sori ne morem da ne bi ampak mene je ko sem 5 minut gledal Slayer minila volja do lajfa(slikovna ponazoritev: Dead), tako da so Iron Maiden še vedno daleč boljši.
[/QUOTE]

Vsak pač ne more poslušati metala, tako kot si vsak ne more dober sound naštimat na ojačevalcu.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Mtal View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 144
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mtal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2008 at 16:07
Ja profet ja!
Back to Top
Ozee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Antarctica
Status: Offline
Points: 779
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ozee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2008 at 18:56
Večinoma kitaristi brez filinga na istem ojačevalcu z istimi nastavitvami spravijo dost slabši sound iz njega,kot izkušeni kitaristi.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2008 at 19:15
Meni zdaj kar klapa in sem ful vesel. Primarno je bila tema namenjena skrbi za ojačevalec in to kako razne variante prenašajo mraz + vlago in sem se glede tega naučil zadosti, pa še marsikaj zraven. Kar nadaljujte debato, je zanimiva.
Aja Prophy, glede na to da si v zadnjem času vzljubil black metal tudi zate ostaja upanje da boš lepega dne le razčistil s pojmom dobra glasba. Sicer morda šele tik pred zdajci ampak tudi pozno je bolje kot nikoli.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2008 at 19:44
Originally posted by devlin devlin wrote:

Meni zdaj kar klapa in sem ful vesel. Primarno je bila tema namenjena skrbi za ojačevalec in to kako razne variante prenašajo mraz + vlago in sem se glede tega naučil zadosti, pa še marsikaj zraven. Kar nadaljujte debato, je zanimiva.
Aja Prophy, glede na to da si v zadnjem času vzljubil black metal tudi zate ostaja upanje da boš lepega dne le razčistil s pojmom dobra glasba. Sicer morda šele tik pred zdajci ampak tudi pozno je bolje kot nikoli.


nisem vzljubil black metala, pri tebe pa vidim, da se tudi nič ni spremenilo - posluha in okusa še nisi pridobil in tudi ne kaže, da ga boš. Želim ti veliko veselja pri poslušanju mož v pajkicah :*
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2008 at 14:19
Tebi pa mnogo užitkov pri poslušanju mož v najkicah :*

Edited by devlin - 11.Feb.2008 at 14:19
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2008 at 21:37
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:


Originally posted by devlin devlin wrote:

Ne verjamem da bi šla. Nad geji ni bogve kako navdušena. Enkrat sem jo sicer zvlekel na Maidne ampak ji ni bilo ne vem kva(meni se je pa trgalo). Pa ko bi te uzrla bi hitro tekla noter po eno težko vazo, dala noter karto, in ti jo vrgla v glavo.

Pa ko bi jo ti uzrl bi se verjetno takoj pognal v nasprotno smer in se ne ustavil do Afrike. Izgleda namreč kot bi jaz z dolgo čupo. Ko sem jo še nosil naju je bil majčken problem ločiti. Če pa usta odpre imaš pa drisko še pol meseca.
Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
koncert iron maiden lahko odvnre vsakega bodočega metalca od tega, da bilo kdaj postane metalc.


a smem zvedt zakaj?
sej bi reku, da pogledaš svoj primer ampak ti nisi potencialni metalec nikoli bil :>Sprobi to na mladih. Dej jim Iron Maiden CD-je pa boš vidu če se jih bojo prijel.


če nimaš tega za podkrepit s konkretnim primerom ali večim, da se izognemo naključju me tvoje "boš vidu..." sploh ne zanima. izmišljotine.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2008 at 14:31
Aaaarrrghhh, govorite kar hočete samo ne celih strani citirat!!!!!!!!! Wacko
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,359 seconds.