Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 456457458459460 540>
Author
Message
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2018 at 01:03
Vsakič ko pade marketcap začnejo vsi pametovat kakšen scam je kripto in da nima smisla zapravljat denarja za "meglo". Ravno nasprotno, kadar je dip se kupuje.

Toliko se je prejšnje desetletje govorilo o monetarnem sistemu, v smislu kako je pokvarjen... Dokumentarci tipa Zeitgeist so bili res redpill za množico. Alternativa monetarnemu sistemu je tukaj. Kriptovalute ne bodo šle nikamor, tukaj bodo ostale za vedno.
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Jun.2018 at 23:20
Mogoče mal neumestno vprašanje, pa vseeno, že ko razmišljam o tem...

Kako so kripto žetoni, keš in ostale stvari ki temeljijo na blockchain tehnologiji, se pravi računaniški tehnologiji, zaščiteni v primeru jedrske eksplozije ali pa močnejše sončeve "nevihte". A preživi nek prenosni elektronski medij in njegova vsebina v nekem bunkerju npr.? Al se zabava konča in se spet preide na žlahtne kovine...
...larper
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 13:14
Močnejše sončeva "nevihte", elektromagentni pulz (EMP) ipd... nikoli ne ubijejo vso elektroniko, kot to prikažejo v popularnih post apokaliptičnih serijah. To je mit -  nekaj elektronike preživi. Tu so tudi zadeve, ki so po vojaških standardih namensko narejene, da preživijo. 
Celo nekaj datacentrov, kot je napr. popularen banhofov Pionen (kjer gostim nekaj spletnih strani) pa Cyberbunker (katerega lastnik cyberob - ex ircar mi cca 25 let dolguje $10 - ne bom pozabil! :p), pa Iron Mountain in Western PA, the Bunker Uk, švicarski "fort knox" v alpah... itd... (poklikaj linke, ti bo všeč) preživijo marsikaj, s tem da gre za komercialno dostopne DC-je. Gostovanje v prvem omenjenem niti kaj posebno drago ni. Države imajo podatke na varnem še v bistveno bolj zaščitenih ustanovah ...

Problem v dotičnem primeru bi znal biti, da linka, verige, ni več in da je tako osamljen kripto "podatek" zapisan na osamljenem dotičnem mediju zato brez vrednosti (upam, da sem se prav izrazil, da me ne bo kdo vlekel za besede). No pa tudi s kreditno kartico, ki je nimaš kam utakniti, ne bi bilo nič bolje :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 14:32
O MAMA HOTEL! A BOŠ KEJ ZNAČKO POKAZAL, AGENT SPEADGE?

poberi ti te linke skupaj s svojo mastno, IZDAJALSKO ritjo...

kaj pa postavljaš te doomsday povezave, če praviš, da nič ne bo?
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 18:42
> J. Koreja in Japonska sta med tem imo [z mal zakasnitvije] zaključili z "sexualno revolucijo", torej tranzicijo moči v družbi iz moškega na ženski pol. [feminacistični fašisti pravijo temu tudi "enakost" .... ]


Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 19:28
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

O MAMA HOTEL!  A BOŠ KEJ ZNAČKO POKAZAL, AGENT SPEADGE? 

poberi ti te linke skupaj s svojo mastno, IZDAJALSKO ritjo...

kaj pa postavljaš te doomsday povezave, če praviš, da nič ne bo?  

O, glej jo, naša dežurna brezposelna jokica z novimi velikimi sanjami in upi na odrešitev, ker bo enkrat s pomočjo tisto malo kripto drobiža zanj vse drugače, bolje. A si malce na levo nogo vstal? Buci, buci, bu ...

Menda se ja ni mati Justin že pred dvanajsto opoldne pojavila s kosmiči na pragu tvoje sobice in te kar zbudila? :( Ali pa omg... so bili navadni in ne čokoladni?! Prekleto, pa ko si ji že tolikokrat zabičal, da naj bodo čokoladni, čokoladni kosmiči, ane!!! :/

No, kar naklepaj nadaljnih 50+ strani svojega cmeranja sem. Niti motil te ne bom kaj dosti. Dokler te imamo tu v rezervatu bojujočega se s svojimi lastnimi duhovi in obsesijami, bo svet lepši Big smile
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 19:55
Kaj Speadge? :D

Baje, da imaš avto, a v Kranj si prismrdel brez? Kako pa vem, da imaš stanovanje? haha.... Če že, si zagotovo DEBT SLAVE. :D saj gre fino skupaj z WAGE SLAVE , kar sicer trdiš da si. A pridno plačaš najemnino, a? hahaha

Tisti tvoj alternativni profil je reku, da si nek paznik. Ščijem ti na glavo. Zame si izdajalski prašič na prvem mestu, kod drugo pa že zamaščen, zafrustriran, sociopatski pezde, ki čaka na svojo šanso za maščevanje :D

jaz nikakor nisem brezposelen. Ravno nasprotno. Delam celo, kadar nisem v službi. Tvoj lajf me sicer ne zanima, mi pa marsikaj pove tvoje slinjenje in firbec, ter volja po vtikanuu v mojega, hahaha...

Ti ne veš ničesar o meni ali mojem življenju Speadge. To vidim že po neumnostih, ki jih tu smetiš Branko iz Trbovlj. Kar grozi mi in me nadleguj z objavljanjem priimka mame. :D očitno si tako obupan, da drugega ne moreš, hahaa...

Mama hotel pa pri meni leta 2018 nič več, dragi Spreadge in vse ostale pičkurske svinje, ki ste me želele sramovat na račun nepremičninskega problema. S tem, da sem jaz lastnik, vi ste pa najmniške kurbice.

Tako, tako. hitro se pospravi ja, drugač se bova naslednjo zmenla kar pri tebi v Trbovljah

Kar se kripta tiče s takim socioptaskim prašičem, kot si ti, ne mislim razpravljat. Če so 4 in 5 mestne cifre zate drobiž, se imaš očitno fajn na račun mame države, ki te plačuje, ne vem, kaj naj ti drugega rečem, svinja mastna

Edited by Sid Ninja - 21.Jun.2018 at 19:55
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:02
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:


Tako, tako. hitro se pospravi ja, drugač se bova naslednjo zmenla kar pri tebi v Trbovljah
 

A, da se boš po vsem junačenju tu, potem spet prišel "samo pogovarjat" :) Imaš mojo telefonsko (če je nimaš ti jo komot pustim) - ti kar pokliči, ko bi me želel srečati.

Aja, pa čestitam, če imaš res končno službo. Saj pri 41ih letih ali koliko si star bi bil pa že čas, da se osamosvojiš. Menda te ja ne bo mati živela celo življenje? Bravo! 
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:17
Originally posted by Speadge Speadge wrote:


A, da se boš po vsem junačenju tu, potem spet prišel "samo pogovarjat" :) Imaš mojo telefonsko (če je nimaš ti jo komot pustim) - ti kar pokliči, ko bi me želel srečati.



> tole bo ostalo na forumu :)

> telefon sem zbrisal, a ne bo problema. Imava forum

> Tokrat ne bo nobenih pogovorov. Bo izključno fajt s fokom zraven, k bodo mal pomerkal, pa posnel se bo lepo na telefon, da ne boš pol spet slinil, kako sm jst tebi "bežal".
Sicer iskreno nisem šur, al si tako zažagan, ali tebi footwork & head movement pomenita beg? :D haha, ali pod beg smatraš to, kar smatram jaz, torej: obrnit hrbet.

Ti si dejansko zdej užaljen, k ti nism pustu, da bi me na gobec celo minuto, haha, med tem, ko sm jst nepopisno užival :D ko sem se naveličal, pa nisi hotel naprej :D le zakaj? Sem ti reku, da če vztrajaš, lahko greva.... pa nisi hotel in pol tle najokal cele kilometre :D [

hahaha... al si užaljen, k si še eno ujel zraven? :D HAHAHAHA...


Jaz trdim, da ti niti enkrat nisem obrnil hrbta. In to bom tud dokazu, če bo potrebno :) zdej pa kar naprej seri po mili volji.... :)

> Next time : it's Trbovlje ;) 100%.


Originally posted by Speadge Speadge wrote:


Aja, pa čestitam, če imaš res končno službo. Saj pri 41ih letih ali koliko si star bi bil pa že čas, da se osamosvojiš. Menda te ja ne bo mati živela celo življenje? Bravo! 


Kot sem ti že povedal imam službo od jeseni 1995. Star sem toliko, kot pač sem - se te v neobenem pogledu ne tiče :)

Ti sebe smatraš za osamosvojenega, k si se prisvinjal z vlakom v Kranj? hahahaha pol si mi pa še neki tam smrdel, kako punca pa ne vem kaj? Kaj pa je? A ti ni hotla dt avta, za tvoje neumnosti. Pravilno! Marš peš, veper!

Edited by Sid Ninja - 21.Jun.2018 at 20:18
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:23
A rabiš prijatle zraven? :D Ti jih kar prpelji, da ne boš sam, pa naj te za rokico držijo. Jaz ne potrebujem nikogar :)

A zdaj boš pa spet dramatiziral, se cmeral, popisal deset strani epskih eskapad in jokal tle, namesto da bi me kot dec preprosto kontaktiral, pa si bom vzel čas zate. Saj veš, da bom, ane? Obljubim.


Naj ti osvežim spomin s tvojimi lastnimi citati :)

Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

A zate je umik, bežanje? 

Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

 
Priznam tud, da sm se po unem tvojem zagonu proti meni, po tem, k sm se ti umaknu nazaj, nehu smejat in sm resen ratu.

Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

 
Veš kaj tud fora to s tem, k trdiš "bežanje". Jst sm pač prlagodu.
  

Naš Sid se je pač "prlagodu" ane. Od prvega momenta, ko sva se srečala ane :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:30
ooooo :D lej ga Brankota, kako je hud! hahahaha



nikoli nisi odgovoril na vprašanje, če sem ti kadarkoli obrnil hrbet. Mism, da je to zadosti. Da si pa gostilniško pretepaško prase, pa si mi sam povedal. Vrjetno tud tega ne veš, kaj to footwork & headmovement. Naj ti dam namig. Tarča je premična. Če nočeš, da se ti umika, boljš, da kar v vrečo naprej nažigaš. Una ti ne bo BEŽALA HAHAHAHAHA


Edited by Sid Ninja - 21.Jun.2018 at 20:31
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:31
Je že uredu.
Rabiš mojo telefonsko?
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:34
Ja SPIĐY! ahahaha... kako se je zjezu... ja, kaj paj zdej? :D

na zadnje, k sm ti sms poslal, nisi odgovoru. Zakaj bi držu cifre v imeniku, ki ne odgoarjajo, m? :D


Kaj mi bo tvoj telefon, cipa debela, saj imava forum.

Kaj pa se ti tako mudi v privat sfero, če si se v imenu javne pršou sem izživljat nad menoj in še nekaterimi, ki smo želeli tu izrazit svoj pain glede migracij in vsega, kar se dogaja? zdej bi pa on naenkrat privat zadeve urejal z menoj.... nikoli več. Samo še javno vse 100%. Boš ti javno lagal o meni. Jaz sem bil tisti dan tam pripravljen pustit svoj lajf, a le na tvojo željo, prasec masten. Boš ti O MENI tu javno lagal in se zdej hotel ven mazat, s privatnostjo ja... KDO JE PA PRVI OBJAVIL PRIVAT SPOROČILA OD KOGA? A SM JIH JST, AL SI JIH TI? ZDej bi pa model TELEFONIRAL, pazi ti to!
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:41
Daj ne dramatiziraj.
Bi me rad srečal ali ne? Za moment se mi je namreč zazdelo, da bi me. Potrebuješ mojo telefonsko, da se dogovoriva, ali pa boš raje v prazno na dolgo in široko kokodakal tu? 
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:52
jaz, da dramatiziram? S čim in kako? :D definiraj : "dramatiziranje".

Kaj točno tu dramatiziram? :D Sem se karkoli zlagal? :)


Kam pa se ti tako mudi? Že v Kranju se ti je mudilo in sem ti povedal, da se meni ne mudi in da sva lahko tam tudi mnogo ur. Fizično sem bil vsekakor pripravljen

vem, da si ti tu razvajen, da lahko prideš drek mešat, kadar se ti sprdne, a srečanj ti ne boš diktiral, ker ne držiš "leverage" v pogajanjih To bom jaz povedal, kdaj. Najbolj me pa še zabava, ko si tako nervozno odreagiral. Kot bi se na hitro hotel otrest problema, ki si ga sam skuhal s svojim svinjarstvom, zahrbtnostjo, podmuklostjo, lažmi in tako naprej :)

> saj imamo forum. XD Kadarkoli se lahko zmeniva tule....
Kadarkoli pomeni = čez mesec, dva, tri, štiri, leto, dve? Zakaj ravno zdele ta moment, m? Saj si mel šanso v Kranju, pa si se pokakal
Lej bom za foro kontaktiral, pa povprašal, če bi bla varianta, prav? :* jst mism, da bo! :D

Vsakič, ko boš prišel sem srat, vedi, da obstaja možnost za to ;)
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:55
Od kje vama energija, js sm čist paf od vročine, kaj šele da b bil pripravljen na boj. Sm pa ready za per Beer

Nimam pojma o kriptu, sam če se kej tacga zgodi kar sm gor opisal se verjento vsi pod nosom obrišejo, razen tisti ki imajo zlato in drage kamne. Razparcelirane oz. razpršene kode živ krst ne spravi skp, ker vsi kompi pa le niso zaščiteni, verjetno tud sateliti ne. Posledično je ves kripto mrtev in lastništvo nedokazljivo. Lohk da se motim, sam po verjetno to kr drži.

...larper
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:56
Ah, kurc, same old story. Veliko besedičenja, pa nobenih jajc. Izgleda da je jezik spet prehitel tvoje možgane. Na pvt. sem ti pusti cifro. Se ti bom skušal časovno prilagoditi.
Ti zdaj še kaj preprečuje, da se srečaš z menoj?
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 20:59
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Nimam pojma o kriptu, sam če se kej tacga zgodi kar sm gor opisal se verjento vsi pod nosom obrišejo, razen tisti ki imajo zlato in drage kamne. Razparcelirane oz. razpršene kode živ krst ne spravi skp, ker vsi kompi pa le niso zaščiteni, verjetno tud sateliti ne. Posledično je ves kripto mrtev in lastništvo nedokazljivo. Lohk da se motim, sam po verjetno to kr drži.

Jaz tudi tako mislim. 
Si kaj poklikal tiste "bunkerje" zgoraj? Pa so v bistvu čisto običajni komercialni datacentri. Fenomenalno ane :)

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:00
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Ah, kurc, same old story. Veliko besedičenja, pa nobenih jajc. Izgleda da je jezik spet prehitel tvoje možgane. Na pvt. sem ti pusti cifro. Se ti bom skušal časovno prilagoditi.
Ti zdaj še kaj preprečuje, da se srečaš z menoj?





vse kar si mi poslal na privat, bo šlo na forum, v kolikor imaš jajca karkoli odgovarjat v privat :)


se nikamor ne mudi. Ti si se enkrat na veliko hvalil tule, kako je fajn, ko mal vpadeš, narediš štalo in pol potuhneš svojo mastno rit... :D


bodi priden in veliko smeti v prihodnih mesecih :D , tako boš najlaže izsilil, v kolikor se ti mudi :D Zakaj pa mora bit zdele? A spet izsiljuješ? :D tebi mogoč sede zdele, meni pa trenutno sede umirat od smeha, k vidim, da sm te strigal, kot pujsa
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:08
Izkazal si nek namišljen interes, da bi se srečal z menoj. Dal sem ti telefonsko cifro - pokliči. SE bova dogovorila, ali pa se boš preko dolgih yada yada forumskih esejev spet vlekel ven in čez pol leta na veliko dramatiziral tu, kako jaz nisem bil zainteresiran. Sem ti na voljo. Kar pokliči. Prazno junačenje na forumu ne pomeni nič.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:14
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Nimam pojma o kriptu,


točno tako :)

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


sam če se kej tacga zgodi kar sm gor opisal se verjento vsi pod nosom obrišejo, razen tisti ki imajo zlato in drage kamne. Razparcelirane oz. razpršene kode živ krst ne spravi skp, ker vsi kompi pa le niso zaščiteni, verjetno tud sateliti ne. Posledično je ves kripto mrtev in lastništvo nedokazljivo. Lohk da se motim, sam po verjetno to kr drži.



ko greš v službo, te zjutri lahk avto zbije. A zaradi tega ne greš v službo? ker tale tvoj apokaliptični scenarij pelje samo v tak način razmišljanja. Vsak je sam svoj gospodar in odgovoren zase. Mi je prav zanimivo, da izdajalski svinjar, ki javno podpira migracije in zraven v privat sam prizna, da so zblaznele in bi jih bilo potrebno ustavit, sedaj prdi čez kripto.... kaj pa bo drugega? Kar naenkrat je privlekel iz riti težke doomsday scenarije, med tem, ko se je tle na veliko krohotal in krulil o t.i. "piksnah graha" in ne vem še kaj.... tudi te je sicer privlekel iz lastne riti, a vrjetno je bla to fora zaradi tega, ker mu gre na jetra pogledat v ogledalo in sprejet dejstvo, da PODPIRA GENOCID

tako pač je :)
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:23
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

 
tako pač je :)
A da si se po velikem besedičenju usral?
Ja, tako pač je.

No, telefon bom zdaj zvečer vseeno pustil naglas, če te kaj prešine.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:26
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Mogoče mal neumestno vprašanje, pa vseeno, že ko razmišljam o tem...

Kako so kripto žetoni, keš in ostale stvari ki temeljijo na blockchain tehnologiji, se pravi računaniški tehnologiji, zaščiteni v primeru jedrske eksplozije ali pa močnejše sončeve "nevihte". A preživi nek prenosni elektronski medij in njegova vsebina v nekem bunkerju npr.? Al se zabava konča in se spet preide na žlahtne kovine...


Nevtronska bomba uniči v nekem radiju vse elektronske naprave. Če bi bili rudarji samo recimo v LA in bi rocketman Kim vrgu tja nevtronsko bombo, bi bilo 99% vsega konec. Samo na sreči so po celem svetu in bi težko uničili vse compe od vseh rudarjev. Važno je, da je nekje ena veja, ki to vzdržuje in se lahko tam vršijo transakcije.

S tem, da imaš kovance v denarnici ali na borzi, jih nimaš v lasti fizično oziroma digitalno. Imaš samo dostop do določenih kovancev, ki so na blockchainu. Če se ti uniči comp ali telefon, lahko denarnico obnoviš in jih pridobiš nazaj. Na borzi jih ima sicer borza v lasti v tvojem imenu, ker si v tem primeru ne lastiš ključev do kovancev. Posledično si deležen airdropa pri forkih samo v primeru, da ti jih borza dodeli. V teoriji ne bi bilo nujno.

Drugače je pa z kriptovalutami, ki se jih ne da majnat. Te so spravljene na serverjih nekje na 'varnem'. En tak primer je Iota. Samo to so zaradi tega centralizirane valute. Vse bistvo tega šundra okrog cripto valut je pa prav zaradi decentralizacije.
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:30
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Močnejše sončeva "nevihte", elektromagentni pulz (EMP) ipd... nikoli ne ubijejo vso elektroniko, kot to prikažejo v popularnih post apokaliptičnih serijah. To je mit -  nekaj elektronike preživi. Tu so tudi zadeve, ki so po vojaških standardih namensko narejene, da preživijo. 
Celo nekaj datacentrov, kot je napr. popularen banhofov Pionen (kjer gostim nekaj spletnih strani) pa Cyberbunker (katerega lastnik cyberob - ex ircar mi cca 25 let dolguje $10 - ne bom pozabil! :p), pa Iron Mountain in Western PA, the Bunker Uk, švicarski "fort knox" v alpah... itd... (poklikaj linke, ti bo všeč) preživijo marsikaj, s tem da gre za komercialno dostopne DC-je. Gostovanje v prvem omenjenem niti kaj posebno drago ni. Države imajo podatke na varnem še v bistveno bolj zaščitenih ustanovah ...

Problem v dotičnem primeru bi znal biti, da linka, verige, ni več in da je tako osamljen kripto "podatek" zapisan na osamljenem dotičnem mediju zato brez vrednosti (upam, da sem se prav izrazil, da me ne bo kdo vlekel za besede). No pa tudi s kreditno kartico, ki je nimaš kam utakniti, ne bi bilo nič bolje :)


S tem postom sem te videl prihajati nazaj na forum z belo zastavo. Samo si se hitro premislil, ko te je Sid malo podražil.
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:36
Originally posted by Speadge Speadge wrote:


A da si se po velikem besedičenju usral?
Ja, tako pač je.




išiši....hahaha, jst pa mislim, da si kar lepo ti usral, kar si tudi pokazu s svojimi velikimi tiskanimi smradilniki :D lej, tako ali tako, boš odmastil od tu in potem enkrat prišel nazaj.... itak si že pokazu, da nimaš lajfa in te bolj zanima lajf drugih :D 100% boš nazaj 1x, 2x, 3x.... enkrat te bom mel pa poln kurec :) takrat boš pa lahko videl, ali gre za besedičenje, ali ne. :D

Če se ti SLUČAJNO mudi, kar bolj pogosto to počni v prihosnoti in hodi sem smrdet, pa boš videl, ali gre za besedičenje, ali realnost. Prej al slej te bom že povabil na zmenek no - sam ne bit tako obupan. Iz prve nikol ne uspe Spidđ! :D

Jaz misim, da si se usral in se ti mudi, sedaj si pa zavohal, da ti dones ne bo treba skozi to, se pa že nazaj napihuješ. :D haha... ko si ponujal svojo cifro, kot kurbica, si bil čisto resen :D Ti se kar še napihuj. Pridno hodi svinjat sem, pa bo enkrat pobavilo že padlo, ne skrbi ;) :*

Na zadnje si me hodil prosit kar 6 mesecev [avgust 2016 - feb. 2017]. Ali tokrat lahko popraviš ta rekord? Boste šli spet stavit? :D

Čim več se napihuj in hodi sem smradit! <3 :D daj si duška BRANKICA! <3


Ti Spreadge? Kje pa je kaj Grumpy? Uni tvoj alternativni profil, ki vse od najine drame ni napisal ničesar. Takrat pa je bilo NUJNO napisat, da si cel zajeban paznik in ne vem še kaj, da si. Še z neko "značko" si tam opletal, kot da bi bil še mentalno moten zraven. V bistvu niti ne izključujem te variante


Originally posted by Speadge Speadge wrote:


No, telefon bom zdaj zvečer vseeno pustil naglas, če te kaj prešine.



a si ti kurba, da tako ponujaš svojo telefonsko naokol?

Na zadnje, ko sm ti pisal na sms, je bla "cista tisina"...ni ni blo spidđija...
Zdej pa spidđy NAENKRAT joku in ponuja svojo telefonsko, ko da je najbolj obupana prostitutka v Trbovljah!
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:40
Saj je vseeno kaj napišeš. No, če si se premislil in stisnil rep med noge, pa pokliči, ko se boš opogumil.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:42
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Saj je vseeno kaj napišeš. No, če si se premislil in stisnil rep med noge, pa pokliči, ko se boš opogumil.


Vse je odvisno od tebe, Brankica iz Trobovelj. <3

Pridno se še naprej hodi sem prostituirat, pa boš dobila enkrat zmenek z menoj, do takrat pa poljubčka :*
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:43
Ah, torej nič ne bo od tebe? Spet samo malo zadramtiziral se junačil, potem pa rep med noge.
Tipično zate.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:47
> in zakaj pa pol tako vztrajaš, če ni nič od mene? :D

> Sem ti že povedal, da za razliko od tebe nisem gostilniška pretepaška svinja?

To pomeni, da fajta ne izrabljam za razreševanje prepirov. Uporabljam ga pa za samoobrambo. Lepo, da si javno povedal, da sem se jaz v Kranj prišel pogovorit, ti si se pa hotu sfajtat in na koncu še eno ujel + minuto mahal po zraku, kot pobesnel pijanec brez uspeha, hahaha :D

jaz se lahko sfajtam samo, če me ti napadeš. Drugače mi morala tega ne dopušča. Ne dvomim, da boš v Trbovljah pokazu svoj pogum na domačih tleh! :D saj za tako jokico, kot si ti zadoščata že 2 napačna stavka in si že ves penast...

sedaj se ti bom samo še bolj smejal....

Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:53
Dajmo si tole shraniti. Pa kako je potekalo.
Čez pol leta bo namreč trdil in na vse svete prisegal, da me je v bistvu cel večer klicaril, pa se mu nisem upal oglasiti  ... al kako že njegovi možgani delujejo.
Skratka, spet veliko junaških praznih besed in blebetanja za prazen nič. Ermm

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 21:59
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Dajmo si tole shraniti. Pa kako je potekalo.
Čez pol leta bo namreč trdil in na vse svete prisegal, da me je v bistvu cel večer klicaril, pa se mu nisem upal oglasiti  ... al kako že njegovi možgani delujejo.
Skratka, spet veliko junaških praznih besed in blebetanja za prazen nič. Ermm



aja? no super..... jaz imam bolj občutek, da boš naenkrat začel motovilit.... ne pozabi Grumpya spet angažirat :D

kaj pa tako ignoriraš Grumpy profil? Kje je Grumpy, Speadge? Gledu si me v faco in mi zatrjeval, da gre za real osebnost :D ti si LAŽNJIVA SVINJA :D

ti misliš, da boš mel privlegij, da ti bom priletel v tvoje konce, kadar boš ti določal. Predobro poznam tvoj ponos. Kadarkoli te pokličem, boš prismrdel, ker ne boš dopustil, da bi javno izpadel to, kar si ravnokar izpadel in želiš nalimat name :*

sedaj grem pa eno odlaufat Brankica :*

ti kar naprej svinjaj in laži <3 take stvari imam "najraje" pri smeteh tvoje kategorije! :D
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 22:09
Glej človek, patetičen si izpadel. Človeku pač ne bluziš in razlagaš kaj boš in bla bla... če za tem ne stojiš. 
Usral si se takrat, ki si na forumu veliko grozil in napovedoval kaj vse bo, potem, ko si me imel pred seboj si se pa nenadoma prišel samo "pogovarjat" iz varne razdalje in usral si se nocoj, ko ti je jezik spet prehitel možgane ... zdaj, ko imaš pa možnost pa spet nič od nič.
Ah, Domen, ko bi ti enkrat za spremembo uporabil možgane, bi bilo tvoje življenje dosti lažje.
Mojo telefonsko, ki sem ti jo prej napisal pa le obdrži. Mogoče ti enkrat zrastejo jajca.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 22:44
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Glej človek, patetičen si izpadel. Človeku pač ne bluziš in razlagaš kaj boš in bla bla... če za tem ne stojiš. 
Usral si se takrat, ki si na forumu veliko grozil in napovedoval kaj vse bo, potem, ko si me imel pred seboj si se pa nenadoma prišel samo "pogovarjat" iz varne razdalje in usral si se nocoj, ko ti je jezik spet prehitel možgane ... zdaj, ko imaš pa možnost pa spet nič od nič.
Ah, Domen, ko bi ti enkrat za spremembo uporabil možgane, bi bilo tvoje življenje dosti lažje.
Mojo telefonsko, ki sem ti jo prej napisal pa le obdrži. Mogoče ti enkrat zrastejo jajca.




juj, kako joka! Sedaj bi me rad nadlegoval pa še na račun tega, kako je kdo izpadel. BAHAHA! Ta je pa dobra! :D

ti še nisi dojel, da se meni v končni fazi jebe, kako sem izpadel? Ne jebe se mi pa za izdajalske svinje, ki se hodite izživljat semle [in včas celo za keš]. Ravno zato, ker se tebi ne jebe, te lahko javno izbezam iz tvoje luknje kadar hočem Resno misliš, da me boš še enkrat izsilil na tak poceni način? Rajši začni trenirat, brankica, da ne boš spet po 1 minuti omagal. Jst se še ogrel nisem btw :D hahaha

Ti določaš to, kdaj boš uletel sem, jaz pa to, kdaj bova šla na zmenek. Iskreno, če si takle posranec, ego-maniak & gostilniški bedak, ti kaj težko vrjamem, da sploh imaš tisto tvojo opevano službico ali pa plačico. Kaj pa če ti že cel cajt tu pridno bašeš, m? kje pa je avtoček?

ŠE VEDNO NITI BESEDE O GRUMPYU

boš najprej za začetek priznal, da si se zlagal o tem, kdo je Grumpy in končno priznal, da si ti za tem profilom? boš ti ja.... hahaha
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 23:06
Originally posted by vend vend wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Mogoče mal neumestno vprašanje, pa vseeno, že ko razmišljam o tem...

Kako so kripto žetoni, keš in ostale stvari ki temeljijo na blockchain tehnologiji, se pravi računaniški tehnologiji, zaščiteni v primeru jedrske eksplozije ali pa močnejše sončeve "nevihte". A preživi nek prenosni elektronski medij in njegova vsebina v nekem bunkerju npr.? Al se zabava konča in se spet preide na žlahtne kovine...


Nevtronska bomba uniči v nekem radiju vse elektronske naprave. Če bi bili rudarji samo recimo v LA in bi rocketman Kim vrgu tja nevtronsko bombo, bi bilo 99% vsega konec. Samo na sreči so po celem svetu in bi težko uničili vse compe od vseh rudarjev. Važno je, da je nekje ena veja, ki to vzdržuje in se lahko tam vršijo transakcije.

S tem, da imaš kovance v denarnici ali na borzi, jih nimaš v lasti fizično oziroma digitalno. Imaš samo dostop do določenih kovancev, ki so na blockchainu. Če se ti uniči comp ali telefon, lahko denarnico obnoviš in jih pridobiš nazaj. Na borzi jih ima sicer borza v lasti v tvojem imenu, ker si v tem primeru ne lastiš ključev do kovancev. Posledično si deležen airdropa pri forkih samo v primeru, da ti jih borza dodeli. V teoriji ne bi bilo nujno.

Drugače je pa z kriptovalutami, ki se jih ne da majnat. Te so spravljene na serverjih nekje na 'varnem'. En tak primer je Iota. Samo to so zaradi tega centralizirane valute. Vse bistvo tega šundra okrog cripto valut je pa prav zaradi decentralizacije.

 
Če je centralizirana zadeva in nekje varno spravljena ni problema verjetno.

Zato sem to vprašal, ker me zanima, če sem js v Sloveniji in si lastim npr. en bitcoin ki je podatkovno razparceliran na dveh ali treh kontinentih in se podatki z enega kontinenta izgubijo... kako pridem do manjkajočega dela kode. Obstaja kopija/mirror al kaj. Sej lahko da si js napačno razlagam zadevo, sam ni mi jasno kako lahko potem dokazujem lastništvo in kasneje izplačilo.

Lahk tud kak link nalimaš kjer je block chain na simple razložen in kako se pridobi nek podatek ki je izgubljen bil.




Edited by Potty Mouth - 21.Jun.2018 at 23:10
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 23:18
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Nimam pojma o kriptu,


točno tako :)

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


sam če se kej tacga zgodi kar sm gor opisal se verjento vsi pod nosom obrišejo, razen tisti ki imajo zlato in drage kamne. Razparcelirane oz. razpršene kode živ krst ne spravi skp, ker vsi kompi pa le niso zaščiteni, verjetno tud sateliti ne. Posledično je ves kripto mrtev in lastništvo nedokazljivo. Lohk da se motim, sam po verjetno to kr drži.



ko greš v službo, te zjutri lahk avto zbije. A zaradi tega ne greš v službo? ker tale tvoj apokaliptični scenarij pelje samo v tak način razmišljanja. Vsak je sam svoj gospodar in odgovoren zase. Mi je prav zanimivo, da izdajalski svinjar, ki javno podpira migracije in zraven v privat sam prizna, da so zblaznele in bi jih bilo potrebno ustavit, sedaj prdi čez kripto.... kaj pa bo drugega? Kar naenkrat je privlekel iz riti težke doomsday scenarije, med tem, ko se je tle na veliko krohotal in krulil o t.i. "piksnah graha" in ne vem še kaj.... tudi te je sicer privlekel iz lastne riti, a vrjetno je bla to fora zaradi tega, ker mu gre na jetra pogledat v ogledalo in sprejet dejstvo, da PODPIRA GENOCID

tako pač je :)

Sej drgač moje vprašanje ni blo zastavljeno v stilu al ma kripto smisel, al ne... seveda ga ima, sam čist kot noob sem vprašal ker me je to zanimalo... zdej lahko to odgovoriš al pa ne.
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2018 at 23:23
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Nimam pojma o kriptu, sam če se kej tacga zgodi kar sm gor opisal se verjento vsi pod nosom obrišejo, razen tisti ki imajo zlato in drage kamne. Razparcelirane oz. razpršene kode živ krst ne spravi skp, ker vsi kompi pa le niso zaščiteni, verjetno tud sateliti ne. Posledično je ves kripto mrtev in lastništvo nedokazljivo. Lohk da se motim, sam po verjetno to kr drži.

Jaz tudi tako mislim. 
Si kaj poklikal tiste "bunkerje" zgoraj? Pa so v bistvu čisto običajni komercialni datacentri. Fenomenalno ane :)


Nism prepričan če so tisti bunkerji odgovor na moje vprašanje, ker me zanima kako se zadeva zavaruje če je decentralizirana... bom pa pogledu ja.  
...larper
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 00:50
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Če je centralizirana zadeva in nekje varno spravljena ni problema verjetno.

Zato sem to vprašal, ker me zanima, če sem js v Sloveniji in si lastim npr. en bitcoin ki je podatkovno razparceliran na dveh ali treh kontinentih in se podatki z enega kontinenta izgubijo... kako pridem do manjkajočega dela kode. Obstaja kopija/mirror al kaj. Sej lahko da si js napačno razlagam zadevo, sam ni mi jasno kako lahko potem dokazujem lastništvo in kasneje izplačilo.

Lahk tud kak link nalimaš kjer je block chain na simple razložen in kako se pridobi nek podatek ki je izgubljen bil.





a za Evre te tud skrbi? Pazi, če gre Kritpo, gre internet in če gre internet, gredo kompi - tud evro bo šou, če bo šlo vse to. What's the big deal? :D

* edit : eee, hotel sem rečt, da če gre internet, gre Kripto, no, saj menda to jasno? pač, samo če internet gre, gre tud kripto, pa nekako pričakujem, da vsak zna dojet, kolk težko bi blo internet ugasnit ^^

Edited by Sid Ninja - 22.Jun.2018 at 08:00
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 10:42
Nč me ne skrbi, sej je jasno da v primeru SHTF ostanejo relevantne le plemenite kovine in dragi kamni ter know how ki ga nosiš s sabo če že...

Sam tehnični aspekt me je zanimal, kako se rešuje izguba delčka infa/kode. Al sem pol lastnik npr. 95% od bitcoina recimo, bom kdaj postal nazaj 100% lastnik, al sem vse izgubil. 

Recimo če skrivaš premoženje in greš v kripto da si anonimen, je to kr zanimivo vprašanje, ne glede na majhno možnost kriznega dogodka.
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 10:47
Kako zabavni so američani LOLLOLLOL In če sam pomislim da bi nekateri idioti prav to radi imeli v Evropi!? Confused

Starbucks’ Futile Bias Training





Hilarious Footage: Starbucks Sensitivity Training



...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 10:53
...a bo to nova narodnoizdajalska koalicija? Verjetno morajo le še detajle urediti.:/

 Po SLS-u, je NSi novo kukavičje jajce v gnezdu. 

Tonin kandidat za začasnega predsednika državnega zbora



...larper
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 11:14
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Če je centralizirana zadeva in nekje varno spravljena ni problema verjetno.

Zato sem to vprašal, ker me zanima, če sem js v Sloveniji in si lastim npr. en bitcoin ki je podatkovno razparceliran na dveh ali treh kontinentih in se podatki z enega kontinenta izgubijo... kako pridem do manjkajočega dela kode. Obstaja kopija/mirror al kaj. Sej lahko da si js napačno razlagam zadevo, sam ni mi jasno kako lahko potem dokazujem lastništvo in kasneje izplačilo.

Lahk tud kak link nalimaš kjer je block chain na simple razložen in kako se pridobi nek podatek ki je izgubljen bil.





a za Evre te tud skrbi? Pazi, če gre Kritpo, gre internet in če gre internet, gredo kompi - tud evro bo šou, če bo šlo vse to. What's the big deal? :D

* edit : eee, hotel sem rečt, da če gre internet, gre Kripto, no, saj menda to jasno? pač, samo če internet gre, gre tud kripto, pa nekako pričakujem, da vsak zna dojet, kolk težko bi blo internet ugasnit ^^

no to ni res za začetk. če se kdo spomne incidenta kkšnih 10 let nazaj k so popravljal avtocesto nekje pri dunaju... dobesedno s krampom so zadeli glavno žilo in se naslednje 2 dni ni dalo  prek arnesove centrale, ki je kot razumem edino vozlišče za tujino na katero so vezani tudi ostali providerji (telekom, t2) dostopad do drugih pageov kot je joker.si, matkurja etc.. sepravi, komplet cela tujina, google etc.. je dol padla.  tud satelitski in mobile prenos podatkov je vezan na ta vozlišča.. ubistvu je res prav nasprotno.. da vse skupi deluje 99.99% časa je nič manj kot čudež.

ps: to ni diskreditaicija kripto navušencev, zgolj komentar na naravo internetne stabilnosti.

imo je tedenski globalni mrk digitalnih transferjev podatkov svetovna vojna s palco in kamnom.
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 15:12
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


no to ni res za začetk. če se kdo spomne incidenta kkšnih 10 let nazaj k so popravljal avtocesto nekje pri dunaju... dobesedno s krampom so zadeli glavno žilo in se naslednje 2 dni ni dalo  prek arnesove centrale, ki je kot razumem edino vozlišče za tujino na katero so vezani tudi ostali providerji (telekom, t2) dostopad do drugih pageov kot je joker.si, matkurja etc.. sepravi, komplet cela tujina, google etc.. je dol padla.  tud satelitski in mobile prenos podatkov je vezan na ta vozlišča.. ubistvu je res prav nasprotno.. da vse skupi deluje 99.99% časa je nič manj kot čudež.
ps: to ni diskreditaicija kripto navušencev, zgolj komentar na naravo internetne stabilnosti.
imo je tedenski globalni mrk digitalnih transferjev podatkov svetovna vojna s palco in kamnom.



O čem sploh govoriš? čaki na Dunaju so prebili neke kable in zdej v Sloveniji zaradi tega nisi mogu 2 dni na net?
Nism prepričan, če te sploh razumem, a ni mi jasno, četudi bi bla cela Evropa 2 tedna brez neta. Eeee. Kaj ima to katerekoli veze z kriptom? :D :D

DECENTRALIZACIJA pa to :)

Pred časom naj bi "izginilo" neki coinov MIOTA & mism, da naj bi celo nek bug sral in napadel kodo. Grem stavit, da bodo vse porihtal nazaj [v kolikor niso že].

naši #fakenews mediji so na veliko srali o nekem ropu? Mar niso že vse nazaj dobil? :D kripta skoraj ne moreš ukrast. Kako boš ukradel pametni denar, ko pa ga "pazijo" vsi ostali coini? :) [torej javljajo lokacijo in transakcije ostalim coinom :D :D

Debata je bila tudi o anonimnosti btw. Imaš posebni sektor kripto-keša, ki nudi 100% anonimnost. Jaz sem od teh valda fan Monera :D XMR. :)

Frogy - kot programer, nam rajše kaj povej o Ethereumu, Neu ali ostalih iz kategorije Coinov, ki niso samo coini, ampak platforme za aplikacije.
Ne boš rekel, da se s tem še nisi sreču? Ne gaslightat, rajši nas česa nauči!

Edited by Sid Ninja - 22.Jun.2018 at 17:22
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 15:23
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Nč me ne skrbi, sej je jasno da v primeru SHTF ostanejo relevantne le plemenite kovine in dragi kamni ter know how ki ga nosiš s sabo če že...


S tem se popolnoma strinjam. V bistvu sm o tem govoril že vse od cca 2011
[na tem forumu = moja napaka LOL]. Zlato je zakon! :)

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Sam tehnični aspekt me je zanimal, kako se rešuje izguba delčka infa/kode.


pojma nimam stari. Po mojem še nikol delček ni izginil, oz, če je, so rešili problem. Jaz se ne spoznam na tehnične detajle kripta. Najljubši sta mi borza + matematika, če sem iskren :)

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Al sem pol lastnik npr. 95% od bitcoina recimo, bom kdaj postal nazaj 100% lastnik, al sem vse izgubil. 


Ne stari - če zdele daš cca 6380 usd, si lastnik BTC-ja. Period. Ne samo, da mnogo matematikov [vključno z genijem McAfee-jem] meni, da bo zadeva v roku par let vredna miljon. McAfee je bil tako prepričan, da je reku, da v kolikor BTC ne bo miljon do 2020 [al tam okol], da bo svoj kurac na TV pojedu :D En model je reku, da upa, da bo 999 999 na McAfee profilu, med tem, ko mu je McAfee odgovoru z "you cruel bastard" hahaha


Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:


Recimo če skrivaš premoženje in greš v kripto da si anonimen, je to kr zanimivo vprašanje, ne glede na majhno možnost kriznega dogodka.


XMR je 100% anonimen. Ni da ni.

1. organiziran kriminal, ga bo vedno nujno potreboval, torej ima osnovni kapital.

Ko pravim "organiziran kriminal", ne mislim samo raznih Ruskih Oligarhov, ampak mislim, tudi na Slovenske :D po eni strani, ti bodo tule državni šupki smrdel, kako ne it v Kripto, njihovi gospodarji bodo pa davkoplačevalski keš v XMR pretapljal..... [i guess]... bomo vidli :)

Edited by Sid Ninja - 22.Jun.2018 at 15:25
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 17:13
@ Vend : BTC na 6276 :) razprodaja! mediji bodo sedaj jasno tiho, ko bo pa naslednji peak [takrat ko je že prepozno za vlaganje], bodo pa spet razpihovali svoje neznanje in smeti za normijevske bralce....

Od tule jst mism, da bo pognal na kakih 12k čez poletje, potem pa jeseni spet dol. :)
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2018 at 17:49
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

...a bo to nova narodnoizdajalska koalicija? Verjetno morajo le še detajle urediti.:/

 Po SLS-u, je NSi novo kukavičje jajce v gnezdu. 

<h1 ="article__title">Tonin kandidat za začasnega predsednika državnega zbora</h1>





NSI - Vatikanski odposlanci so celo migrantsko krizo navijali za migrante in bili na strani izdajcev Levice. Me preseneča, da je to opazilo tako malo ljudi. Ljudmila Novak je bila tako predrzna, da je na nekem shodu desničarjem hotela prat glavo, kako je treba sprejemat migrante....

3.6. še v Nedeljo zvečer sem točno vedel kam to pelje.

To bo velekoalcija narodnih vele-izdajalcev. Ukvarjali se bodo pa z njo drugi [torej tisti, ki so jo izvolili], jaz zagotovo ne ^^

Edino SNS in SDS sta bili za varnost, ostalih 70% pa za izdajo. Žal je drhal samo še enkrat več nasedla Zdej je prepozno :)

> INTERES 30 % tistih, ki smo volili, ki nismo izdajalci in smo opozorili, da je VARNOST DRŽAVE NA PRVEM MESTU, bo s tem poteptan, izigran in izničen. Mism, da je to tudi dokončni odgovor vsem naivnežem, ki s[m]o vsaj upali, da bi se izdajo in invazijo Afrike in Azije dalo rešit politično. Izdaja in segnitost družbe gredo pregloboko.

Edini način je uredit lastno življenje na način, da te ta gnojnica teh izdajalcev čim manj prizadane ^^

Originally posted by Butalci Butalci wrote:



Pogoji za novo neuspešno vlado so zagotovljeni!

Z izvolitvijo Mateja Tonina za predsednika državnega zbora se sestavlja enaka vlada kot smo jo imeli zadnja 4 leta, le da se jim bodo pridružile še Lista Marjana Šarca, Nova Slovenija in Stranka Alenke Bratušek.



mism sj poglej si pa modela v faco. Že izgleda kot peder [Tonin mism] :




Jezuitski papež v Vatikanu tako ali tako podpira pedre, peder poroke, LGBT ima tam stalni sedež. Samo še čakam, da začne podpirat Kala Marxa in splav. Pol bo perfect za NWO :) Migrantom je pa Papež tako tam na kolenih tace lizal.

Vatikan = sinonim za izrojenost, kateri se ne približajo niti naše sprevržene levičarske pasje dojilje Smešno mi je edino, da pasje dojilje in vsi ostali marxistični izrodki niso sposobni videt, da cerkev govori identične laži, kot sami :D

https://butalci.si/2018/06/nova-slovenska-vlada/


> drugač pa ne skrbet! Tle so nam povedal, da gre sedaj za ekonomijo! HAHAHAHAHA



Edited by Sid Ninja - 22.Jun.2018 at 18:00
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2018 at 03:19
en paradoks tega foruma mi je všeč.

Namreč, večini aktivnih v tej temi bi moglo prhajat ob dejstvu, da prihaja Levica na oblast. Te kreteni bi namreč v 3,4 mescih našo državo zafural do te mere, da niti migranti iz Sudana nebi hoteli ostati tu, ne glede na to, kolk jih kdorkol vabi.......
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2018 at 10:04
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

en paradoks tega foruma mi je všeč.

Namreč, večini aktivnih v tej temi bi moglo prhajat ob dejstvu, da prihaja Levica na oblast. Te kreteni bi namreč v 3,4 mescih našo državo zafural do te mere, da niti migranti iz Sudana nebi hoteli ostati tu, ne glede na to, kolk jih kdorkol vabi.......



Saj Levica bo v tej zgoraj omenjeni vladi.


Sudancev nam tudi ne bo manjkalo, glede na to, da je član Levice Hanžek želel v Slovenijo pripeljat za 1/10 [10%] prebivalstva Migrantov :

https://reporter.si/clanek/slovenija/hanzek-bi-v-slovenijo-sprejel-vsaj-200-tisoc-migrantov-iz-bliznjega-vzhoda-472460

Originally posted by Hanžek Hanžek wrote:


Če bi bili vsaj malo humani, deset odstotkov prebivalstva ne bil poseben problem

- je na vprašanje, koliko beguncev lahko sprejme Slovenija, v oddaji Studio City odgovoril poslanec Združene levice Matjaž Hanžek.

http://www.politikis.si/2016/01/bogata-avstrija-bo-sprejela-migrantov-do-15-vsega-prebivalstva-hanzek-bi-jih-v-skrahirano-slovenijo-pripeljal-kar-200-000-10/

http://www.delo.si/nedelo/matjaz-hanzek-prava-levica-mora-prevzeti-oblast.html



> Ali bo Levica v vladi, ali pa se bodo ponavljale volitve.

Sicer pa moje osebno mnenje, da ste k tem stanju pomagali predvsem tisti, ki se radi sprenevedate a.k.a. "ekonomija" fuck yeah!    

Po mojem je precej teže jest, kadar poka, but that's just me ^^ Je pa res, da se pogovarjam z inkubator generacijo nedonošencev, ki imajo že od rojstva tako polne riti, da jih varnost ne zanima. :D A si šou stavit na ta post? In kdo je dobu? :D kaj je bla pa stava? Zdej, k boš brez argumentov ostal, boš valda utihnil, kot pička, a če bi bla Zeitgeist debata, bi zdej, k si brez argumentou šou na osebno ravn s pomočjo še parih beta pičkurjev.....


* edit : še tisto o Sudancih, ki nočejo tu ostat. Tu v tej komunistični luknji že sedaj nihče noče ostat. Tistih 100....o pardon Šujo - 1000 jih je tu, je tu vrjetno zato, ker so ali obupali, ali pa naprej niso prišli.
Saj vem - da je stanje tako, kot je, je jasno kriv Janez Janša!

Edited by Sid Ninja - 23.Jun.2018 at 12:37
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2018 at 10:14
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

en paradoks tega foruma mi je všeč.

Namreč, večini aktivnih v tej temi bi moglo prhajat ob dejstvu, da prihaja Levica na oblast. Te kreteni bi namreč v 3,4 mescih našo državo zafural do te mere, da niti migranti iz Sudana nebi hoteli ostati tu, ne glede na to, kolk jih kdorkol vabi.......


všeč mi je še en paradox tebe

> spomnu sm se na to, da imam občutek, da Nemška ekonomija cveti zadnja 3 leta, od kar so v državo na sveže nabasali za kar ene 3 miljone ciganov      

Možno tudi, da lažejo, ampak saj tebi je vseeno, če si priklopljen na #FakeNews. Za take je realno tisto, kar jim rečejo, da je realno.

če si torej za ekonomijo in vidiš Nemčijo, da ekonomsko cveti z 3 miljone ciganov na 3 leta.... Jst mism, da je skrajni čas za [od oka] :

80 / 3     = 26.66
2 / 26.66 = 75k

torej cca 75 000 migrantov. Tolk jih je premosorazmerno sprejela Nemčija [če bi imela slo populacijo].

ZA EKONOMIJO, Šujo

Edited by Sid Ninja - 23.Jun.2018 at 10:17
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2018 at 12:48
> BTC je še vedno dol, lahko ga kupite. V roku meseca se lahk zgodi skoraj 100% return haha, saj vem, da ga noben ne bo, samo dolhcajt mi je

Ti Šujo, a si dobu pol stavo? U glavnem, spomnu sm se še na proteste pred Bau Maxom. Si sploh bil? Spomnem se, kako si jamral po "facebook", da si neke "domobranske" simbole tam videl. V bistvu je šlo za sliko strica, ki pravi "tudi ti si odgovoren za domovino" al neki? Mnja - levakom najbolj na svetu ne sede pogledat v ogledalo.

Tako je to, k ti drugi hodijo sekret pucat. Upam, da pod levo-fašistično vlado ne bo kdo od desnih tako neumen, da bi šou še kdaj prdnit pred kak zbirni center. Bosta ti in žena urejala te zadeve od slej, prav? Pa še brez domobranske ikonografije bo...

aja sj res.... pizda, dej kakšno o mami, kosmičih in mama hotelu no! veš, da je fajn filing bit uradni lastnik nepremičnine pa take fore hahaha
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2018 at 13:17
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


no to ni res za začetk. če se kdo spomne incidenta kkšnih 10 let nazaj k so popravljal avtocesto nekje pri dunaju... dobesedno s krampom so zadeli glavno žilo in se naslednje 2 dni ni dalo  prek arnesove centrale, ki je kot razumem edino vozlišče za tujino na katero so vezani tudi ostali providerji (telekom, t2) dostopad do drugih pageov kot je joker.si, matkurja etc.. sepravi, komplet cela tujina, google etc.. je dol padla.  tud satelitski in mobile prenos podatkov je vezan na ta vozlišča.. ubistvu je res prav nasprotno.. da vse skupi deluje 99.99% časa je nič manj kot čudež.
ps: to ni diskreditaicija kripto navušencev, zgolj komentar na naravo internetne stabilnosti.
imo je tedenski globalni mrk digitalnih transferjev podatkov svetovna vojna s palco in kamnom.



O čem sploh govoriš? čaki na Dunaju so prebili neke kable in zdej v Sloveniji zaradi tega nisi mogu 2 dni na net?  
Nism prepričan, če te sploh razumem, a ni mi jasno, četudi bi bla cela Evropa 2 tedna brez neta. Eeee. Kaj ima to katerekoli veze z kriptom? :D :D

DECENTRALIZACIJA pa to :)

Pred časom naj bi "izginilo" neki coinov MIOTA & mism, da naj bi celo nek bug sral in napadel kodo. Grem stavit, da bodo vse porihtal nazaj [v kolikor niso že].

naši #fakenews mediji so na veliko srali o nekem ropu? Mar niso že vse nazaj dobil? :D kripta skoraj ne moreš ukrast. Kako boš ukradel pametni denar, ko pa ga "pazijo" vsi ostali coini? :) [torej javljajo lokacijo in transakcije ostalim coinom :D :D

Debata je bila tudi o anonimnosti btw. Imaš posebni sektor kripto-keša, ki nudi 100% anonimnost. Jaz sem od teh valda fan Monera :D XMR. :)

Frogy - kot programer, nam rajše kaj povej o Ethereumu, Neu ali ostalih iz kategorije Coinov, ki niso samo coini, ampak platforme za aplikacije.
Ne boš rekel, da se s tem še nisi sreču? Ne gaslightat, rajši nas česa nauči!


Samo povedu sm ti da je z internetom isto kot s katero koli drugo napeljavo - dela, dokler je fizično povezano in če bi se nekdo odloču skenslat zadevo za vse je to najmanjši problem. ali pa recimo na nivoju providerja izklopu protokole, porte ali določene IPje ali namespace.. po katerih šibajo te zadeve in si brez zlo hitr. obstaja še military grade ločen kanal, ampak to ti ne pomaga. 

Kkšno programersko ti bom lahko častil tm nekje konc septembra, ko se bom prdružil ekipi, ki se ukvarja s tem. Ampak verjetno se bom na aplikativnem nivoju ukvarjal predvsem z izvrševanjem transakcij, ki bodo pa že prpravljene v berljivem user friendly nivoju, tako da se bo to delalo zelo podobno kot integraciji klasičnih plačilnih sistemov.

Osnova je pa hashing, ta tehnologija je tok stara k internet in se uporablja za pretvorbo gesel.. na koncu pri loginu ne primerjaš izvornega inputa ampak hash zapis v bazi in hash obdelan userjev input.. ena najbolj uporabnih ampak že malo zastarelih je md5  hash in zgleda prbližno tko

input = 'tvojpass'
md5(input) = '1f4c00fff490b5b133a0b815a3eac439'

isto zadevo se uporablja za čekirat, če sta recimo 2 sliki enaki.. potratno bi blo čekirat če ima piksl za pikslom enako izraženo prikazno barvo.. je boljš spustit cel binarični zapis in iz njega dobit hash.. 

sepravi 

slika.jpg -> md5(binarni izraz te slike).. in to narediš z drugo sliko in če je md5 identičen pomeni, da je slika ista. 


več pa čez par mescev
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456457458459460 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,516 seconds.