Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 471472473474475 540>
Author
Message
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 18:32
Originally posted by vend vend wrote:

Sej drugič, ko se spravite še enkrat na kup hijene mavričarske, pa vržte ven še mene. Vi me boste pogrešali, ne jaz vas. 
Oh, ti princeska naša. Samo res, kaj bi mi brez tvojih osebnih dram Cry
A res ne bi ene krompirjeve medalje? Takšne v barvah mavrice, da potrdiš "meme war Unterštumfpantleführer" status.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 18:33

O, hvala! Koliko medalj pa si mi podelil? Da vem kam pogledati, a samo v predal, ali bo treba kakšno omaro odpreti. :D

ROFl, glas razuma si praviš... :D Dej še men mal teh gobic. ;D

Sicer si pa preveč laskaš. Ne berem tvojih linkov na Noro24. Ampak saj to (upam, da) veš.

Vidim, da so se te Dejzijeva počitnice dotaknile. Saj ... verjetno ima še kakšen prostor zate. Pa lahko skupaj tulite v rog luno. :D

Če vam že tule ne uspe "odpirati oči" ljudem, se pa vsaj med seboj bodrite.

Peace vendy. ;)


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 18:44
Poli, prekleta hijena! A zdaj se boš pa še norca delal iz našega vendeka?!! Cry Človeka je čista ljubezen in spoštovanje do so-človeka, ti pa tako z njim ... Ne dovolim! 
Boš ti videl, ko se zunaj malce otopli in bo spet začel skakljati v nidžabu po apačah, pa se pol smej, če se upaš!

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 19:09

Imaš prav. Mogoče ga tisti s kapico pokliče v akcijo. ;D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 19:26
Originally posted by vend vend wrote:

Ne ne. ubogi otroci. Ni šans. Za obrezovanje ni možnosti premisleka. To se ne dopušča in konec. V EU je obrezovanje dovoljeno samo v primeru, da je to medicinsko potrebno. Versko sploh ne. Kaj pa še. Se strinjam s Pottyem. To povzroča travme.

Mogoče si ti grafin seznanjena s kakšno staro medicinsko teorijo in razlago zakaj bi bilo to dobro. Samo ti povem in kar preveri si, da moderna medicina to odsvetuje. Tudi v Ameriki, kjer so jih še do nedavnega obrezovali kar vse po vrsti, to zdaj na veliko opuščajo, ker se zavedajo negativnih posledic obrezovanja.

jaz pa ti povem, da moderna medicina ni enotna.. najdeš tako pro kot kontra argumente.. in jaz sem govorila o medicinskem posegu ne o verskem.. o njem sem se zjasnila.. jebalo te selektivno branje.. 

če te kaj zanima, imaš miško in ekran, malo se preklikaj.. poskusi še kaj drugega kot youtube, reporter in nova tv al kva je.. verjamem pa, da ti računalniški algoritmi fuknejo po večini to ven..

 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 19:33
Originally posted by Poli Poli wrote:


Imaš prav. Mogoče ga tisti s kapico pokliče v akcijo. ;D


Spregledal si njegovo zadnjo objavo, ko ti je za zaključek jasno povedal, da je kot Chuck Norris:

"Vendeka ne pokličejo drugi, Vendek se pokliče kar sam!"

LOL
P l a c e h o l d e r
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Dec.2018 at 19:40
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

 
Vidim da je to kompleksno področje Smile Odgovor z Da ali Ne pa preveč poenostavljen Clown , še posebej če maš obrezanga deca. Ko bo prišlo obdobje ko boš bolj suha, se boš spomnila na to debato LOL 

Drgač v civiliziranem svetu (drugje se to počne brez anestezije) pr dojenčkih ki jih obrežejo ne dajo splošne anestezije ampak lokalno, kar pa ne omeji dovolj bolečine in je trauma vidno zaznavna. Dojenček v šoku obnemi, ali pa se dere in trese kot da ga koljejo, meni je to dovolj dober pokazatelj da se to naj ne bi počelo. Izgleda da je prepucij še kako dobro oživčen in živčne povezave z možgani delujejo. Dojenček ne more dat konsenza za ta poseg in ta poseg je poseg v njegovo celovitost, tako fizično kot duhovno. V mojih očeh je to čista zloraba in pohabljanje in ni mi jasno zakaj sploh razglabljat o tem in teoretizirat, stvari so dost jasne.



kaj to pomen, da je zate prekompleksno prebrat več kot dve vrstici na kupu..? bom kratka, obljubim.. :) 

dojenček se dere tut, če mu daš injekcijo za oslovski kašelj, marsikateri se dere kot jesihar tut na krstu.. :P ker ne more dat konsenza za nič, se pač hočeš-nočeš posega v njegovo celovitost.. 

se enkrat, si ujel moje stališče o versko pogojenem obrezovanju? sej nism bla predolga? ;)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 01:53
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Poli, prekleta hijena! A zdaj se boš pa še norca delal iz našega vendeka?!! Cry Človeka je čista ljubezen in spoštovanje do so-človeka, ti pa tako z njim ... Ne dovolim! 
Boš ti videl, ko se zunaj malce otopli in bo spet začel skakljati v nidžabu po apačah, pa se pol smej, če se upaš!


A ti si š vedno med nami. Sem mislil, da te je pobralo kje v tvoji državni službi. Jaz sem te praktično že pokopal.
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 01:58
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:


Imaš prav. Mogoče ga tisti s kapico pokliče v akcijo. ;D


Spregledal si njegovo zadnjo objavo, ko ti je za zaključek jasno povedal, da je kot Chuck Norris:

"Vendeka ne pokličejo drugi, Vendek se pokliče kar sam!"

LOL


Itak. Jaz nimam nikogar za vratom. Sproti vse počistim. Vidva mavričarska pedra si pa podelta medalji drug drugemu od zadaj. Hahahaha.
Spidž'n'polly. Hahaha.

V glavnem mi vaju je ratalo spet spravit na visoke obrate. Spet se bomo smejali vajinim izpadom.
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 02:08
Originally posted by grafin grafin wrote:


Originally posted by vend vend wrote:

Ne ne. ubogi otroci. Ni šans. Za obrezovanje ni možnosti premisleka. To se ne dopušča in konec. V EU je obrezovanje dovoljeno samo v primeru, da je to medicinsko potrebno. Versko sploh ne. Kaj pa še. Se strinjam s Pottyem. To povzroča travme.

Mogoče si ti grafin seznanjena s kakšno staro medicinsko teorijo in razlago zakaj bi bilo to dobro. Samo ti povem in kar preveri si, da moderna medicina to odsvetuje. Tudi v Ameriki, kjer so jih še do nedavnega obrezovali kar vse po vrsti, to zdaj na veliko opuščajo, ker se zavedajo negativnih posledic obrezovanja.


jaz pa ti povem, da moderna medicina ni enotna.. najdeš tako pro kot kontra argumente.. in jaz sem govorila o medicinskem posegu ne o verskem.. o njem sem se zjasnila.. jebalo te selektivno branje.. 

če te kaj zanima, imaš miško in ekran, malo se preklikaj.. poskusi še kaj drugega kot youtube, reporter in nova tv al kva je.. verjamem pa, da ti računalniški algoritmi fuknejo po večini to ven..

 

Kakšno selektivno branje?! To si ti govorila. O premisleku. Jaz pa pravim... Pri medicinskem posegu ni premisleka. Če je nujno je nujno, če ni pa ni. Dej spel se nazaj v luknjo od kjer si prišla. Sprenevedaš se in obračaš besede. Pa uni dve tvoji spletični pollya in spiđža vlečeš za nos toliko, da sopihata in se slinita kot dva zadihana psa, ko zagledata tvoje pisanje tu gor. Lahko manipuliraš z vsemi okrog sebe in ti uspe prepričat neuravnovešene bebčke. Mene ne boš prepričala.
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 02:30
Klan mavričarskih hijen. Preberite si malo svobodnjaške literature. (Link spodaj) Sprani možgani imajo sicer zakodirano sprejemanje svobodnjaškega jezika. Če se malo potrudite, se mogoče celo zbudite iz množične hipnoze. Ko bo prišel dan, ko se bo to zgodilo boste seveda vsi pametni in v stilu grafininega sprenevedanja trdili, da v bistvu niste nikoli zagovarjali migracije ampak samo migracije. Aaaa štekaš!?

https://reporter.si/clanek/svet/ceski-politik-zeli-prepovedati-islam-675801
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 02:48
Dobro, to bo vse. Vas zapuščam. Mavričarski metalci. Ti dve besedi, ki izključujeta ena drugo, pa vendar... Jaz sem tu naredil vse, cel krog in še malo. Zdaj je čas za vaše samozdravljenje. Vračam se na druge fronte. Potty, Sid, Ossa in vsi ostali. Hvala Paranoidu.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 07:37
Originally posted by vend vend wrote:

 Itak. Jaz nimam nikogar za vratom. Sproti vse počistim. Vidva mavričarska pedra si pa podelta medalji drug drugemu od zadaj. Hahahaha.  
Spidž'n'polly. Hahaha.
 
V glavnem mi vaju je ratalo spet spravit na visoke obrate. Spet se bomo smejali vajinim izpadom.
Meni se bolj zdi, da tebe ven meče. Si že prevzel krejzidejzijev besednjak. Zmanjkalo smiselnih besednih zvez? Big smile


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 07:42
Originally posted by vend vend wrote:

 Dej spel se nazaj v luknjo od kjer si prišla. Sprenevedaš se in obračaš besede. Pa uni dve tvoji spletični pollya in spiđža vlečeš za nos toliko, da sopihata in se slinita kot dva zadihana psa, ko zagledata tvoje pisanje tu gor. Lahko manipuliraš z vsemi okrog sebe in ti uspe prepričat neuravnovešene bebčke. Mene ne boš prepričala.
Ha ha ha ha, ti tole res preresno jemlješ. Človek bi rekel, da osebno. LOL
Vidiš prikazni in blodiš. Meni se resno zdi, da si na poti krejzidejzija. Upam, da vsaj ti pričneš z jemanjem tablet, saj si videl, kako je on končal... Confused


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 07:58
Neeeeeeeee ... Vendeka nikar! Cry Poglejte, kaj ste zdaj naredile, hijene preklete!!! 

Poli, kaj meniš, da gre res? Koliko časa mu dava, da bo prilezel nazaj?
Meni tile brezvretenčni latentni drama queen naciji delujejo precej mlačno, ko je treba stati za lastnimi besedami. 
Stavim značko s titovke, da bo prilezel nazaj LOL

Originally posted by vend vend wrote:

Jaz sem tu naredil vse, cel krog in še malo. Vračam se na druge fronte.

Omfg! Brace yourself Vendek is coming! Confused Zajebano, kamerad Vend, zajebano! 



Veliko uspehov in zmag na ostalih "frontah" ti želimo meme war Unterštumfpantleführer Vendek! Beer

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 08:28

In spet bomo hijene krive. Naši "princess in shining armour" seveda nikoli nič krivi, le domoljubno se branijo pred sovragom in petokolonaši. Pravi minutemani, ronini, Martini Krpani in Petri klepci, da Antona Martina Slomška ne omenjamo. Njihova imena bodo zapisana z zlatimi črkami na 17-metrski spominski plošči v Argentinskem parku, ko se enkrat ta meme war konča (ali se pač nikdar ne konča!? Shocked).

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 08:29

Naš vendy?

Rezultat iskanja slik za princess in shining armour

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 08:36
I see what you did there LOL

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 09:22















Je današnja mularija res čudna in deloma sprevržena?



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 11:54
Originally posted by vend vend wrote:

 
Kakšno selektivno branje?! To si ti govorila. O premisleku. Jaz pa pravim... Pri medicinskem posegu ni premisleka. Če je nujno je nujno, če ni pa ni. Dej spel se nazaj v luknjo od kjer si prišla. Sprenevedaš se in obračaš besede. Pa uni dve tvoji spletični pollya in spiđža vlečeš za nos toliko, da sopihata in se slinita kot dva zadihana psa, ko zagledata tvoje pisanje tu gor. Lahko manipuliraš z vsemi okrog sebe in ti uspe prepričat neuravnovešene bebčke. Mene ne boš prepričala.
človek si reče, da dobro, da nisi zdravnik.. kot mesar pa bi najbrž bil fantastičen! :]




Edited by grafin - 14.Dec.2018 at 11:59
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 15:32
Originally posted by vend vend wrote:

Dobro, to bo vse. Vas zapuščam. Mavričarski metalci. Ti dve besedi, ki izključujeta ena drugo, pa vendar... Jaz sem tu naredil vse, cel krog in še malo. Zdaj je čas za vaše samozdravljenje. Vračam se na druge fronte. Potty, Sid, Ossa in vsi ostali. Hvala Paranoidu.


Saj je gotovo poleg Blood and honour veliko podobnih forumov in društev. Wink Sicer pa mislim da ne boš zdržal.


Edited by devlin - 14.Dec.2018 at 15:50
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 16:04
Originally posted by vend vend wrote:

Dobro, to bo vse. Vas zapuščam. Mavričarski metalci. Ti dve besedi, ki izključujeta ena drugo, pa vendar... Jaz sem tu naredil vse, cel krog in še malo. Zdaj je čas za vaše samozdravljenje. Vračam se na druge fronte. Potty, Sid, Ossa in vsi ostali. Hvala Paranoidu.


Samozdravljenje je precej optimistična beseda Smile Tele edin napalm pozdravi LOL

Se vidmo v naslednji bitki... 



 
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 16:17
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

 
Vidim da je to kompleksno področje Smile Odgovor z Da ali Ne pa preveč poenostavljen Clown , še posebej če maš obrezanga deca. Ko bo prišlo obdobje ko boš bolj suha, se boš spomnila na to debato LOL 

Drgač v civiliziranem svetu (drugje se to počne brez anestezije) pr dojenčkih ki jih obrežejo ne dajo splošne anestezije ampak lokalno, kar pa ne omeji dovolj bolečine in je trauma vidno zaznavna. Dojenček v šoku obnemi, ali pa se dere in trese kot da ga koljejo, meni je to dovolj dober pokazatelj da se to naj ne bi počelo. Izgleda da je prepucij še kako dobro oživčen in živčne povezave z možgani delujejo. Dojenček ne more dat konsenza za ta poseg in ta poseg je poseg v njegovo celovitost, tako fizično kot duhovno. V mojih očeh je to čista zloraba in pohabljanje in ni mi jasno zakaj sploh razglabljat o tem in teoretizirat, stvari so dost jasne.



kaj to pomen, da je zate prekompleksno prebrat več kot dve vrstici na kupu..? bom kratka, obljubim.. :) 

dojenček se dere tut, če mu daš injekcijo za oslovski kašelj, marsikateri se dere kot jesihar tut na krstu.. :P ker ne more dat konsenza za nič, se pač hočeš-nočeš posega v njegovo celovitost.. 

se enkrat, si ujel moje stališče o versko pogojenem obrezovanju? sej nism bla predolga? ;)

Js sm čist iz človeškega vidika zadevo komentiral, verski del mi je dobesedno irelevanten, tale del tvojga odgovora pa me je še posebej impresioniral:

"ma se ti zdi, da obrezovanje deckov dosti vpliva na njihovo kasnejše spolno življenje..? medtem ko obrezovanje deklic vpliva zelo močno, ne samo na njihov sex, ki je posledično zelo boleč in brez pravih dražljajev, ampak tudi na porod.. gre za resno poškodovanje (tudi odstranitev) klitorisa in spolnih ustnic, kjer je ful živčnih končičev.. kar je nekaj povsem drugega, kot če odrežeš prepucij, kožico.."

+ tvoj dodatek glede priporočil medicinske znanosti...

Včasih so tud elektrošoke priporočal za lajšanje nekaterih težav in odpravo nekih anomalij, pa je to danes pase.

btw: navezava cirkumzacije s krstom je next level shit Facepalm


...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 16:30
...larper
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Dec.2018 at 20:19
Vemo, da naš veliki oboževalec Sorosovega štipendista Orbana zgoraj nad to objavo rad spregleda kakšno zadevo tu pa tam in selektivno lima samo tiste linke, ki mu ustrezajo ... pa bom zato kopiral jaz.


"Na ulicah madžarske prestolnice Budimpešta se je danes zbralo na tisoče ljudi, da bi protestirali proti reformi zakona o delavskih pravicah, ki jo želi uveljaviti madžarska konservativna vlada premierja Viktorja Orbana. Sindikati novelo zakona, ki predvideva znatno povečanje števila dovoljenih nadur, označujejo za "suženjski zakon".

S spremembo zakona o delavskih pravicah bi bilo delodajalcem omogočeno, da lahko močno povečajo število zakonsko določenih nadur, in sicer z dosedanjih 250 na 400 nadur na leto. Časovni okvir za izplačilo nadur naj bi z enega razširili na tri leta, še navaja APA.


Represija nad mediji, manipulacije sodstva, ipd ... zdaj še ta zadnja cvetka. Tipično, če se voli radikalne desničarje. 
Aktualno, ker imamo tudi tu na forumu dva (oz. en se je ravnokar pompozno poslovil od nas) velika oboževalcev madžarskega diktatorja Orbana.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 16:40
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

 

Js sm čist iz človeškega vidika zadevo komentiral, verski del mi je dobesedno irelevanten, tale del tvojga odgovora pa me je še posebej impresioniral:

"ma se ti zdi, da obrezovanje deckov dosti vpliva na njihovo kasnejše spolno življenje..? medtem ko obrezovanje deklic vpliva zelo močno, ne samo na njihov sex, ki je posledično zelo boleč in brez pravih dražljajev, ampak tudi na porod.. gre za resno poškodovanje (tudi odstranitev) klitorisa in spolnih ustnic, kjer je ful živčnih končičev.. kar je nekaj povsem drugega, kot če odrežeš prepucij, kožico.."

+ tvoj dodatek glede priporočil medicinske znanosti...

Včasih so tud elektrošoke priporočal za lajšanje nekaterih težav in odpravo nekih anomalij, pa je to danes pase.

btw: navezava cirkumzacije s krstom je next level shit Facepalm


nisi dojel pointa mojega odstavka.. upam, da so ti v šoli razjasnili osnove anatomije, da je klitoris anatomsko še najbolj podoben penisovi glavici.. pa si predstavljaj spolno življenje brez nje.. :S

kar se tiče elektrošokerjev, ti lahko povem, da žal ni povsem pase.. ravno pred par meseci, mi je rekla ožja sodelavka, da so njeno teto v avstraliji "zdravili" z elektrošoki zaradi hude depresije.. :S

oh, no not again! spet en bralni fail: s krstom sem se navezovala na možnost dojenčkovega konsenza..  morda v istem odstavku vidiš omembo cirkumzicije? :O pa peesda, res sem bla kratka! :S
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 16:42
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 16:58
Link se ti je malce napačno zapisal, pa ne odpre. Tale bi moral delovati:
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 22:39
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

 

Js sm čist iz človeškega vidika zadevo komentiral, verski del mi je dobesedno irelevanten, tale del tvojga odgovora pa me je še posebej impresioniral:

"ma se ti zdi, da obrezovanje deckov dosti vpliva na njihovo kasnejše spolno življenje..? medtem ko obrezovanje deklic vpliva zelo močno, ne samo na njihov sex, ki je posledično zelo boleč in brez pravih dražljajev, ampak tudi na porod.. gre za resno poškodovanje (tudi odstranitev) klitorisa in spolnih ustnic, kjer je ful živčnih končičev.. kar je nekaj povsem drugega, kot če odrežeš prepucij, kožico.."

+ tvoj dodatek glede priporočil medicinske znanosti...

Včasih so tud elektrošoke priporočal za lajšanje nekaterih težav in odpravo nekih anomalij, pa je to danes pase.

btw: navezava cirkumzacije s krstom je next level shit Facepalm


nisi dojel pointa mojega odstavka.. upam, da so ti v šoli razjasnili osnove anatomije, da je klitoris anatomsko še najbolj podoben penisovi glavici.. pa si predstavljaj spolno življenje brez nje.. :S

kar se tiče elektrošokerjev, ti lahko povem, da žal ni povsem pase.. ravno pred par meseci, mi je rekla ožja sodelavka, da so njeno teto v avstraliji "zdravili" z elektrošoki zaradi hude depresije.. :S

oh, no not again! spet en bralni fail: s krstom sem se navezovala na možnost dojenčkovega konsenza..  morda v istem odstavku vidiš omembo cirkumzicije? :O pa peesda, res sem bla kratka! :S

Lej, js sm dojel da si ti sposobna o eni zadevi prdet do onemoglosti pa če rata debata še bol absurdna kakor je že. Breze veze obračaš besede in projeciraš.

Js nikakor ne primerjam organov ali bolečine pri postopku, js sam pravm da je postopek barbarski in oseba ki je to utrpela je pohabljena in hendikepirana. That's it.


...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 22:48
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Vemo, da naš veliki oboževalec Sorosovega štipendista Orbana zgoraj nad to objavo rad spregleda kakšno zadevo tu pa tam in selektivno lima samo tiste linke, ki mu ustrezajo ... pa bom zato kopiral jaz.


"Na ulicah madžarske prestolnice Budimpešta se je danes zbralo na tisoče ljudi, da bi protestirali proti reformi zakona o delavskih pravicah, ki jo želi uveljaviti madžarska konservativna vlada premierja Viktorja Orbana. Sindikati novelo zakona, ki predvideva znatno povečanje števila dovoljenih nadur, označujejo za "suženjski zakon".

S spremembo zakona o delavskih pravicah bi bilo delodajalcem omogočeno, da lahko močno povečajo število zakonsko določenih nadur, in sicer z dosedanjih 250 na 400 nadur na leto. Časovni okvir za izplačilo nadur naj bi z enega razširili na tri leta, še navaja APA.


Represija nad mediji, manipulacije sodstva, ipd ... zdaj še ta zadnja cvetka. Tipično, če se voli radikalne desničarje. 
Aktualno, ker imamo tudi tu na forumu dva (oz. en se je ravnokar pompozno poslovil od nas) velika oboževalcev madžarskega diktatorja Orbana.

Orban je zmagal na volitvah s 70% podporo če se ne motim. Socialdemokrati aka komunajzli na Madžarskem imajo od 199ih poslancev le 20. Se pravi Fidesz ki je kot naša SLS in desni yobik tvorijo večino.Torej kar si tu prikazal je tist procent internacionalističnih lenuhov, ki jih povsod napraskaš da zgago delajo. Ne rečem dvakrat da te demonstracije ne podpira isti ološ kot je revolucijo v Ukrajini.

btw, kaj misliš, koliko nadur na leto naredi en povprečen s.p.-jevec v Sloveniji da nafutra javno upravo in sebi podeli minimalca? A se ti kaj smili? LOL

Glede medijske represije pa si poglej rdeče fašiste v naši ljubi Sloveniji ki sanjajo o 133. členu. Ne glede na to da imajo v rokah večino medijev, bi radi utišali še neposlušen plebs. Dead Da ne govorim o našem komunajzarskem sodstvu, usmrajenem od nepotizma in korupcije. Tega ni sposeben videti le skrajni levičar, biased af. Clown


Edited by Potty Mouth - 15.Dec.2018 at 23:03
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 23:17

London - ‘Yellow Vest’ Pro-Brexit Protesters Block Westminster Bridge


... počasi se gibanje širi in četudi bo čez čas zamrlo bo znova vzklilo v še hujši obliki. To je začetek konca globo-homo
...larper
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 23:45
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Vemo, da naš veliki oboževalec Sorosovega štipendista Orbana zgoraj nad to objavo rad spregleda kakšno zadevo tu pa tam in selektivno lima samo tiste linke, ki mu ustrezajo ... pa bom zato kopiral jaz.


"Na ulicah madžarske prestolnice Budimpešta se je danes zbralo na tisoče ljudi, da bi protestirali proti reformi zakona o delavskih pravicah, ki jo želi uveljaviti madžarska konservativna vlada premierja Viktorja Orbana. Sindikati novelo zakona, ki predvideva znatno povečanje števila dovoljenih nadur, označujejo za "suženjski zakon".

S spremembo zakona o delavskih pravicah bi bilo delodajalcem omogočeno, da lahko močno povečajo število zakonsko določenih nadur, in sicer z dosedanjih 250 na 400 nadur na leto. Časovni okvir za izplačilo nadur naj bi z enega razširili na tri leta, še navaja APA.


Represija nad mediji, manipulacije sodstva, ipd ... zdaj še ta zadnja cvetka. Tipično, če se voli radikalne desničarje. 
Aktualno, ker imamo tudi tu na forumu dva (oz. en se je ravnokar pompozno poslovil od nas) velika oboževalcev madžarskega diktatorja Orbana.

Orban je zmagal na volitvah s 70% podporo če se ne motim. Socialdemokrati aka komunajzli na Madžarskem imajo od 199ih poslancev le 20. Se pravi Fidesz ki je kot naša SLS in desni yobik tvorijo večino.Torej kar si tu prikazal je tist procent internacionalističnih lenuhov, ki jih povsod napraskaš da zgago delajo. Ne rečem dvakrat da te demonstracije ne podpira isti ološ kot je revolucijo v Ukrajini.

btw, kaj misliš, koliko nadur na leto naredi en povprečen s.p.-jevec v Sloveniji da nafutra javno upravo in sebi podeli minimalca? A se ti kaj smili? LOL

Glede medijske represije pa si poglej rdeče fašiste v naši ljubi Sloveniji ki sanjajo o 133. členu. Ne glede na to da imajo v rokah večino medijev, bi radi utišali še neposlušen plebs. Dead Da ne govorim o našem komunajzarskem sodstvu, usmrajenem od nepotizma in korupcije. Tega ni sposeben videti le skrajni levičar, biased af. Clown
Ne vem, koliko nadur ti narediš. A nam zaupaš? Sta dve na mesec? Pa najbrž dobiš plačane tri leta pozneje. Po Orbanovo Big smile

No, saj, kot sem rekel, naš lokalni naci s plašicami na očeh še vedno filtrira in si prevaja informacije na način, kot ustreza njemu. Vmes pa še iz riti potegne "tisti procent" in mu doda lastnost, ki mu je v danem momentu najbolj prikladna. In potem se sprašuješ, zakaj se večino časa tu meniš sam s seboj. Saj se, ane. Sprašuješ.
Le zakaj, oh le zakaj ne spokaš na madžarsko (ali pa argentino med svoje, saj nima veze), kjer se zgolj v tvojih mokrih sanjah cedita med in mleko, hkrati pa je očitno, da ne prestopiš plank lastne vasi, medtem ko ti oči odpira... pazite to, youtube. Wau.
Ja, budimpešta je lepa, le da ti o njej bereš zgolj preko pamfletov izbrane naci literature.


Edited by Speadge - 16.Dec.2018 at 00:22
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2018 at 00:32
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

 
Samozdravljenje je precej optimistična beseda Smile Tele edin napalm pozdravi LOL

Se vidmo v naslednji bitki...
 
Bitki? Jao, še en patron in zatiran internetni bojevnik ... In bejž, kakšen napalm? Je pa že učinkoviteje, povsem pa bolj humano Big smile končno aktivno izvajati 297 člen kazenskega zakonika in zaradi javnega spodbujanja in razpihovanja sovraštva, nasilja ter nestrpnosti za en kratek čas počistiti z naciji ... pa bo svet kanček lepši.

Evo, ena mojih fotk. Z obrežja Donave nedaleč stran od madžarskega parlamenta, ko ravno omenjava. Ti kot naci bi moral vedeti kaj predstavlja in zakaj vam ni mesta v tem svetu, a?
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2018 at 20:48
lol, sam kostko vržem pa imam sogovornika. Clown a ne, lepo zagrabš. Big smile

Meni mi dol visi za tvojo realnost in ker evangelij prejemaš, je pa skor zihr da biloker info pobran z nekega random mojga vira je bolj legit kot tvoj ki je na pol režimski... in ja , če se mi zahoče ga vržem v eter, zakaj pa ne, za to pa res ne rabim debila kot si ti za sogovornika. Se strinjaš?

Humor ti slabo služi, to že vemo, če pa te že napenja od ampatije in filantropije pa ni nobene potrebe da hodiš k sosedom spomenike fotkat, dovolj je da se sprehodiš po naši vukojebini posejani z masovnimi grobišči civilov, vmes pa lahk še kak holodomor pokontempliraš ipd. zadeve, se ti vid da si tenkočutna ljudina, ni vrag da ne boš do kakšnega novega spoznanja prišel.

Kupi si nov fotič, al pa manj pij. Smile




...larper
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2018 at 21:44
Splošno znano je, da naciji nimate potrebne intelektualne kapacitete za razumevanje humorja Big smile
Pa saj te skušam razumeti no. Z razbolelim anusom od migrantov, ki si te podajajo, kot cele dneve razlagaš tu, se ti je najbrž težko smejati.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2018 at 23:11
haha, tvoj "humor" je približno na istem nivoju kot tist  D S Butt-plug Metal ki nam ga serviraš vsaketoliko. Posluš raj Serpentinška, da se ti ne bojo uresničile kakšne opolzke fantazije.

Ni še zaključu kariere, ta boljši stand up-i šele pridejo Smile

Šarec Kordišu: Boste vi razložili vojakom, da bodo šli peš ali s kolesom po Afganistanu? LOL 






...larper
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2018 at 07:58

Boljše vprašanje je, zakaj sploh moramo pomagati Amerokenjcem drezati v njihove bivše prijatelje v tretjem svetu. Mislim, najprej jih izurijo in oborožijo, potem pa potegnejo vodo za njimi? Clown

V kratkem bo še pestro na severu Sirije, kjer se bodo Amerokenjci spet morali odločati med svojimi proxyji in islamoNato članico. Assadu se lahko samo smeji. LOL

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2018 at 23:01
Glede tega se strinjam, naša vojska bi morala bit doma in ne bi smela sodelavat v imperialističnih vojnah. Opremo pa vsekakor rabi sicer ne rabimo vojske ki ni primerno oborožena. Serpentinšk je kr militanten in je malce potegnu za ušesa te naše utopiste. Big smile

Je pa res da smo majhni in nepomembni in če se že gremo zunanjo politiko, bomo vedno imeli vlogo underdoga, v ravnanjih se bomo večno podrejali trenutnim gospodarjem, to se je tud pr Marakeški deklaraciji videlo. 
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2018 at 23:06
Brščič je rebelde Clap V elesu pa se zrcali aktualni fašizem. Situacija je ista kot v srednjem veku, če si zaniku Jezusa si končal kariero. LOL 

Bernard Brščič bo moral na zagovor k delodajalcu

...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2018 at 23:12
aja, po tole danes se me je res dotaknilo, kako je možno kej tacga narest Dead In še kr nekateri histerično zahtevajo da se te divjake sprejema v Evropo :/ Ne predstavljam si reakcij če bi bila situacija obrnjena, da bi nekje na Danskem zaklali dve mladi Maročanki...

...larper
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2018 at 23:47
dns sm šel mal pogledat na peko kooperativa page, da vidm kako gre ideja delavskega samoupravljanja.
prodajat želijo čevlje za 351e, skupaj z davkom. waw. očitno pa vseeno rabjo razred lastnikov, ki ga tako sovražijo... ker jst nevem kdo drug bi odkartal tolk keša za čevlje. nvem, mogoče ženske? :)

trg, konkurenca etc.. so itak samo kapitalistične zatiralske ideje.. kriv je vedno lastnik kapitala.. 

https://shop.pekokooperativa.si
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2018 at 19:16
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

dns sm šel mal pogledat na peko kooperativa page, da vidm kako gre ideja delavskega samoupravljanja.
prodajat želijo čevlje za 351e, skupaj z davkom. waw. očitno pa vseeno rabjo razred lastnikov, ki ga tako sovražijo... ker jst nevem kdo drug bi odkartal tolk keša za čevlje. nvem, mogoče ženske? :)

trg, konkurenca etc.. so itak samo kapitalistične zatiralske ideje.. kriv je vedno lastnik kapitala.. 

https://shop.pekokooperativa.si

Večji problem je folk k bi rad imel vse in napol zastonj. Če ti plačaš 351€ in ti ta izdelek traja ter si z njim zadovoljen, je strošek smotrn, še posebej če s tem pripomoreš k ohranjanju delovnih mest. Tako da kupujte lokalno oz. domače če se le da.

Grabljenje za dobrinami, materijalizem in pohlep so velik problem v Sloveniji. Uvažanje cenene delovne sile in nizke plače ter posledični beg najbolj sposobnih in ambicioznih v tujino je problem ki bo na dolgi rok postal še večji in težji.


...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2018 at 19:26
Mal grenke resnice od Jelinčiča.

Bolj ko boste volili liberalce/globaliste in novodobne levičarje, bolj boste uničevali družbo, narod in državo.

Zmago Jelinčič Plemeniti - poslansko vprašanje PV Marjanu Šarcu z zvezi z naseljevanjem tujcev v RS







...o marakeškemu dogovoru iz italijanskega parlamenta Clap

Extraordinary speech by Giorgia Meloni on UN Global Compact in Italian parliament, English subtitles



...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2018 at 18:34
...larper
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Dec.2018 at 12:53
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

dns sm šel mal pogledat na peko kooperativa page, da vidm kako gre ideja delavskega samoupravljanja.
prodajat želijo čevlje za 351e, skupaj z davkom. waw. očitno pa vseeno rabjo razred lastnikov, ki ga tako sovražijo... ker jst nevem kdo drug bi odkartal tolk keša za čevlje. nvem, mogoče ženske? :)

trg, konkurenca etc.. so itak samo kapitalistične zatiralske ideje.. kriv je vedno lastnik kapitala.. 

https://shop.pekokooperativa.si

Večji problem je folk k bi rad imel vse in napol zastonj. Če ti plačaš 351€ in ti ta izdelek traja ter si z njim zadovoljen, je strošek smotrn, še posebej če s tem pripomoreš k ohranjanju delovnih mest. Tako da kupujte lokalno oz. domače če se le da.

Grabljenje za dobrinami, materijalizem in pohlep so velik problem v Sloveniji. Uvažanje cenene delovne sile in nizke plače ter posledični beg najbolj sposobnih in ambicioznih v tujino je problem ki bo na dolgi rok postal še večji in težji.



Je res, ampak do neke mere. Sem šel pogledat cene drugih podjetij, ki delajo poslovne čevlje. Najdražji izmed njih ne osegajo 2/3 cene tega iz Peka, v primerjavi z ostalimi čevlji je pa tole 1/3 ali 1/2 dražje. 

Js sm recimo fen Dr. Martens bulerjev, ki jih ni več za dobit nikjer žal. Mel sm nekaj ostalih, ponavadi so šli po dveh sezonah, voda je prišla notri čez šravfe v podplatu etc. Martenske sem kupil rabljene in jih mel 8 let, preden je počilo usnje in podplat. Cena novih je bla nazadnje ko se jih je še dalo dobit 180e. 

Torej, ni mi panike dat 200€ ali nekaj čez za čevelj take kvalitete. Ampak tak čevelj bi Peko naredil za 600€. Pobna zgodba je z Rogovimi kolesi. Ponija so prodajal za 600€. Če ti uspe najt trg, ki bo odkartal 5x kot za izdelek primerljive kvalitete in iz tega furat vzdržno proizvodnjo - svaka, podpiram (v smislu, lepo da furate, ampak brez mene). Ampak imet 5x višje cene, če tvoj izdelek ni 5x boljši je men sumljiva strategija. 

Kr iskren review (z mal bolj natančnimi cenami, kot sm jih jst po spominu podal)


Edited by frogstomp - 25.Dec.2018 at 12:59
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2019 at 20:29
Vsa resna in ambiciozna podjetja se iz Slovenije ozirajo na tuje trge ker se zavedajo da je Slovenija premajhna in premajhna je tudi kupna moč, konkurenca kitajskih smeti pa prehuda, zato je logično da si postavijo višje standarde. Upam le da delajo tudi na kvaliteti, ker sam dizajn je premalo dandanes, še posebej če segaš v višji cenovni razred. Kar se mene tiče, če je izdelek ki mi je všeč,  kvaliteten, opraviči ceno in si ga lahko privoščim, ga bom kupil, ne bom šel za cenejšo alternativo.

p.s. glede obutve npr. je slovenski standard kak dajhman ipd., temu se ne izplača konkurirat, zato je jasno da se Peko obrača bolj v tujino, upam da jim uspe.


Edited by Potty Mouth - 03.Jan.2019 at 20:37
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2019 at 20:32




...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2019 at 20:02
...larper
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2019 at 20:11
Francija, Avstralija... itn. 

Mislim da se ne delijo na leve in desne, vsi so proti pritepencem in globalistom. owzy owzy owzy Smile

Raw Footage of Political Meeting at St Kilda Beach About African Crime






...larper
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2019 at 07:59

@Potty
Tista slika nima veze z begunci, ampak z vojno v Siriji. Punčko so uporabile "Bele čelade" v propagandne name prikaza brutalnosti "Assadovega režima". Pa ni edina, več takšnih primerov je bilo. Drugi znan primer je tisti fantek, ki je sedel v reševalnem vozilu, kar nekaj staršev pa je potem priznalo, da je šlo samo za PR akcijo. To je bilo takrat, ko je vsak teden "padla zadnja bolnica v Alepu" (zgleda, da jih je bilo več tisoč in da je bila Sirija najbolj poseljena država na svetu z bolnišnicami, vsaka soba se je štela za bolnico). LOL
Še bolj zanimivo pa je to, da so Bele čelade predlagali za nobelovo nagrado (Facepalm), aktivno pa jih podpira Amerika in zahodne države, poleg kozojebov seveda. Tudi finančno. Medtem je bilo pa že nič kolikokrat dokazano, da gre za člane al Qaide in islamiste/džihadiste. Na netu je nešteto slik ljudi, ki ponoči paradirajo kot Bele čelade in kvazi rešujejo uboge otroke in civile, podnevi so pa na fronti, slikani z orožjem v rokah, mahajoč z al Qadinimi zastavami. Sick Murika! Dead

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 471472473474475 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,859 seconds.