Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  123 540>
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: politika & stuff
    Posted: 17.Nov.2007 at 14:22
Naj bo tole nekoliko razširjeno nadaljevanje debate Dr. Janez Drnovšek s prejšnjega foruma. 
Vesel bom vsakršnih nebuloz, kvaziintelektualnega besedičenja in gostilniških modrovanj o pravičnejši družbi, zločesti naravi kapitalizma, pokvarjenih politikih...
 
Če se komu ljubi, za začetek mogoče tole: kakšna bi bila po vašem pravična družbena ureditev ter, predvsem, kako jo doseči?
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Answer Answer
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2014 at 03:22
Sodba

Že po 20 straneh je kristalno jasno, da je Ivan Janša kriv in zasluženo sedi.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 15:20
Rona Jeremya za predsednika proletarne demokratične diktature združenih narodov sveta PigYing%20YangHeart.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 15:29
Aja, baje je bilo na demonstracijah 70.000 ljudi(proti Janši, ne Jeremyu). Žal se jih nisem udeležil ker mi je fino po mestu harati.


Edited by devlin - 17.Nov.2007 at 15:30
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 18:28
sej demonstranti se tut po mestu harajo.. :)
 
drgac pa glede pravicne ureditve.. dvomm, da kej tacga sploh obstaja.. dvomm, da obstaja kej, kar bi blo vsem prou.. prvo kor prvo, bi blo fajn, da bi blo cim manj ljudi, ker pol bi blo tut manj konfliktov.. manj lacnih.. manj hupanj po cestah.. manj onesnazeno.. dost placa za umaknt se, vec dreves ipd.
tak skromen zacetek, recimo.. :P
 
tko pa vsak skrbi za svojo rit in smo kjer smo.. bellum omnium contra omnes.. ce abstrahiram..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 18:30
tonckow, ker avatar.. lol
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 19:06
Saj zato mi je žal. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 21:52
ne vem, kako sem spregledala 'zal'..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
svinska kuga View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote svinska kuga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 22:29
a se splača o pravičnih sistemih sploh govort, sej bi sam si sam jezik lahk polomš. Ne sej razglablat je zanimiv, mogoče pa glih tale tema eventuelno prpele do nove svetovne ureditve a
Učer sm gledu matrico, pa je tisti program keanu reevsu povedal da je bla matrica najprej sistem, v katerem so bli vsi srečni, ampak čez čas tega programa noben ni več sprejel..
 
Drgač sm z demonstratorji!!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 22:46
clouk si ze ob branju tvojih postov jezik polom.. Wink pa probi bit mal bl konstruktivn, ce ze hocs svoje velikopotezne cilje realizirat.. Star no offense..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2007 at 22:48
Originally posted by devlin devlin wrote:

Aja, baje je bilo na demonstracijah 70.000 ljudi(proti Janši, ne Jeremyu). Žal se jih nisem udeležil ker mi je fino po mestu harati.

Danes se v Ljubljani ni protestiralo proti Janezu Janši in njegovi vladi, ampak se je ljudstvo zbralo, ker zahteva povišanje plač za 3.5% v skladu s gospodarsko rastjo. Pogajanja potekajo med sindikati in delodajalci, vlada je samo posrednik pri tem. Malo sem negativno presenečen, ker obstaja dosti negativnih odzivov na raznih forumih na to temo. Kao navadna rulja nima pojma o ekonomiji in zahteva nemogoče. Bla bla bla.  Naj se jebejo! Nemogoče je upokojencu preživet mesec s 300 evrov pokojnine ali pa mladi družini s dvemi minimalnimi plačami. SOLIDARNOST!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2007 at 10:10
Da nadaljujem. Povečevanje plač se povezuje s tako imenovano inflacijsko spiralo, višje plače višje cene, kar verjetno celo velja. Problem je v tem, da se od cele "kaste" ljudi zahteva herojsko žrtvovanje za skupno dobro, češ mejte majhne plače, da ne bo inflacije... perverzno.

Back to Top
svinska kuga View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote svinska kuga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2007 at 12:33
Za skupno dobro, dokler se gospodarstvo ne stabilizira in bomo mel vsi profit ane. Sam ljudje ne verjamejo in tut ne smejo. Vsaj dokler si tile naši direktorji izplačujejo nepredstavljive vsote denarja, brez kontrole lahkotno manipulirajo z denarjem drugih in ga pomoje dobesedno perejo, na račun unih, k jih za 300 evrotov podpirajo. Vse se prodaja, kapital uhaja..
 
Mejte majhne plače, da ne bo inflacije...sam infalcija je, plače so pa še zmeri majhne. Jest ne razumem glih teh mehanizmov, še posebi mi ni jasn točn pojav inflacije. Jest si to poenostavim pa si mislm, mamo gospodarsko rast, kapital se povečuje, definitivno mora firma al pa karkoli na začetku vlagat večje vsote v nadalnji razvoj, vendar pa so temelj vsega še vedno delavci, in to je dvorezen meč, katerga delodajaci ne jemljejo resno. Vsak pa že ve da z bolšimi pogoji bivanja izboljšaš kvaliteto dela in zard tega produktivnost.
Delavec nima prave cene. Nima moči. Zmeraj nekdo čaka na njegov mesto, to so pa tisti, ki so socialno itak že dokonca zribani. Po dotok cenejše delovne sile od zun, pa mi študenti pa nevem kaj še.
 
 
 
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2007 at 13:52
Pa to da je nazadnje trg zasičen z izdelki ki si jih nihče več ne more privoščiti, tovarne pa se selijo v tretji svet kar še poveča inflacijo doma.... pa tako naprej... ne da se mi zdej...
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2007 at 15:46
Originally posted by svinska kuga svinska kuga wrote:

Za skupno dobro, dokler se gospodarstvo ne stabilizira in bomo mel vsi profit ane.


tud če se gospodarstvo stabilizira ne bomo/bodo vsi mel profita...kapitalizem deluje samo če so nekateri vedno na dnu in se s tam ne morjo pobrat da se jih loh prosto po prešernu izkorišča. zato je tud v najbol razvitih in rastočih gospodarstvih vedno en delež brezposelnih
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 04:51
Originally posted by grafin grafin wrote:

sej demonstranti se tut po mestu harajo.. :)
 
drgac pa glede pravicne ureditve.. dvomm, da kej tacga sploh obstaja.. dvomm, da obstaja kej, kar bi blo vsem prou.. prvo kor prvo, bi blo fajn, da bi blo cim manj ljudi, ker pol bi blo tut manj konfliktov.. manj lacnih.. manj hupanj po cestah.. manj onesnazeno.. dost placa za umaknt se, vec dreves ipd.
tak skromen zacetek, recimo.. :P
 
tko pa vsak skrbi za svojo rit in smo kjer smo.. bellum omnium contra omnes.. ce abstrahiram..
 
Ureditev, ki bi bila vsem všeč, zagotovo ne obstaja. So pa različna mnenja o tem, kaj je pravično - nekaterim bi se zdelo prav npr., da bi bili davki za vsakogar enaki, češ da so sedaj sposobnejši (torej bolje plačani) za svojo sposobnost kaznovani z višjimi dajatvami državi, čeprav naj bi družbi s svojo superiornostjo omogočali višjo stopnjo blagostanja bla bla... :)
 
Precej pomembna stvar, ki se mi ne zdi pravična, je dedovanje/obdarovanje... Ne zdi se mi pošteno, da je lahko edini dejavnik, ki nekomu omogoči lagodno življenje, to, da se rodi "pravim" staršem (ki mu na primer podarijo stanovanje, medtem ko se je dobršen delež njegovih vrstnikov prisiljen zadolžiti za nekaj desetletij ali plačevati najemnino). Bi bilo kaj bolj fer, če bi država po smrti nekoga pobrala njegovo premoženje (ali pa vsaj dobršen del)? Potem bi bilo seveda težko to spet pravično razdeliti... Aaaah, blodnje...
 
Tvoja Utopija (družba v zelenju, z malo ljudmi ==> manj konflikti) se pa po mojem ne bi kaj prida obnesla... ponavadi sta za konflikt dovolj že dva. :)
 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 06:21
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Originally posted by devlin devlin wrote:

Aja, baje je bilo na demonstracijah 70.000 ljudi(proti Janši, ne Jeremyu). Žal se jih nisem udeležil ker mi je fino po mestu harati.

Danes se v Ljubljani ni protestiralo proti Janezu Janši in njegovi vladi, ampak se je ljudstvo zbralo, ker zahteva povišanje plač za 3.5% v skladu s gospodarsko rastjo. Pogajanja potekajo med sindikati in delodajalci, vlada je samo posrednik pri tem. Malo sem negativno presenečen, ker obstaja dosti negativnih odzivov na raznih forumih na to temo. Kao navadna rulja nima pojma o ekonomiji in zahteva nemogoče. Bla bla bla.  Naj se jebejo! Nemogoče je upokojencu preživet mesec s 300 evrov pokojnine ali pa mladi družini s dvemi minimalnimi plačami. SOLIDARNOST!
 
Mislim, da smo tule bolj al manj vsi na strani delavcev. Se pa sprašujem, če imajo take (mirno potekajoče) demonstracije kaj dosti učinka... tiste v slogu priseljencev v Franciji bi po mojem bolj zalegle, sploh če bi bile oplemenitene z linčem kakega uspešnega menedžerja. :)
 Je tu kakšen ekonomist, ki bi utemeljil neupravičenost zvišanja plač? Mizzi: Bojazen pred "inflacijsko spiralo" se meni drugače na prvi vrg uča zdi ustrezen argument proti zviševanju plač (če velja sledeče): višje plače ==> večji stroški podjetij, ki so zato prisiljena prodajat po višji ceni ==> na koncu za večjo plačo, ki si jo izterjal, spet dobiš tolk kot prej z nižjo...  
 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 08:02
Tonckow: se strinjam. Vendar na uvozu to ne bi smelo delovati, obstajajo pa dogovori med uvozniki in dogovori med trgovci. Premalo konkurence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 11:58



Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:47
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 12:00
ja, dva sta dovolj za konflikt.. trije pa se povecajo moznost konflikta, ce razumes kaj mislim.. in tako naprej..
 
recimo da manj stevilne druzbe lazje funkcionirajo.. nepravilnosti vseh njihovih clanov so vsem na oceh.. lazje so obvladljive.. ne morejo se skriti za nek aparat, za neko abstrakcijo.. ker prakticno vsakdo ve, kaj je kdo rekel.. tistim, ki so v pomanjkanju, se lazje pomaga, ker jih je manj.. zgled za to so razne plemenske skupnosti, od katerih so vsaj nekatere se edine opisane kot idealne skupnosti.. velike in stevilcne civilizacije to nikoli niso bile.. po mojem..
 
the less the merrier.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 12:19
v teoriji se s tabo strinjam.. da je treba spremenit lastno zavest.. sama se ves cas trudim, kolikor pac vem in znam.. in zmorem..
problem je v tem, ker se tega vecina od nas nekje deep down zaveda, ampak je tezko narest korak v smeri, da bi zadovoljil svoje dolgorocne cilje v nasprotju s kratkorocnimi.. tezko je spreminjat vzorce.. tezko je plavat v nasprotni smeri s tokom.. okol nas so ljudje, ki od nas nekaj pricakujejo , pogosto smo od njih odvisni.. tezko se je na vse tule pozvizgat, sploh ce si zlo ranljiv (mas mlado druzino, nimas za kruh, nimas ljudi, da bi ti stali ob strani ipd.).. sej se da, da se marskej narest, ampak to so taki tektonski premiki, da se jih marskdo ustras.. in klone..
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 12:49
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Stvari se bodo spreminjale, ko se bomo spreminjali sami, prej pa ne


Se pravi nikoli.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 13:02
kjer je volja je moč - moč do spremembe - vse je odvisno od nas samih :)
 
i wanna change and i will work hard to change, ker ne mislim več tko živet :) za vas pa ne vem - to je pa že druga zgodba, ki se moje direktno ne tiče :)
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 13:28
Volja je od nekdaj bila, pa se do danes ni še nič spremenilo. Ker je pač vedno v manjšini. In tako vedno bo.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 13:50
sam ce ze v izhodiscu reces, da se ne da nc spremenit in posledicno niti ne probas.. pol se ze v principu ne bo nc spremenilo.. a ne..
 
se mi zdi, da edini nacin torej je, da vsak ozavesca samga sebe.. morda s tem da tihi zgled se komu.. ni pa nujno.. kar niti ni tok pomembno.. ce spremenis perspektivo na svet (ce se ze svet kao ne bo), je lahk mnogo bols vsaj teb.. in to tvojo vibracijo pol zacutjo tisti, ki so v tvojem ozjem krogu.. and that might be contagious.. :)
 
svet je res v pizdi, ce tko generalno gledas, ampak obstajajo tut lepe, magicne reci..


Edited by grafin - 19.Nov.2007 at 13:54
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 14:07
Meni se to vse skupaj zdi dokaj idealistično.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 15:07
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

[QUOTE=grafin]sej demonstranti se tut po mestu
Precej pomembna stvar, ki se mi ne zdi pravična, je dedovanje/obdarovanje... Ne zdi se mi pošteno, da je lahko edini dejavnik, ki nekomu omogoči lagodno življenje, to, da se rodi "pravim" staršem (ki mu na primer podarijo stanovanje, medtem ko se je dobršen delež njegovih vrstnikov prisiljen zadolžiti za nekaj desetletij ali plačevati najemnino). Bi bilo kaj bolj fer, če bi država po smrti nekoga pobrala njegovo premoženje (ali pa vsaj dobršen del)? Potem bi bilo seveda težko to spet pravično razdeliti... Aaaah, blodnje...
 
 
No ja, meni se nebi zdelo pravično, da bi moje premoženje po smrti predali državi, ki bi po zakonu razporejala pridobljen kapital.
Ker recimo, da sem jaz svoj trud, znoj, možgane, voljo vlagal v takšen uspeh pa bi drugi na koncu želi mojo pšenico. Se mi ne zdi pravično.
 
Pravično se mi zdi, da jaz posredno preko lastnih uspehov zagotavljam blaginjo drugih skozi zaposlitev recimo. Pa kje bi črto potegnili - kaj se zgodi s hišo mojih staršev, avtom s čisto običajnimi predmeti ? Vse na dražbo ?
 
Pa spet kako bi preprečil, da starši svojim potomcem nebi bogastva predali že pred smrtjo.  Sicer lahko spišeš celo vrsto zakonov, ki bi nekaj preprečevali ampak tako smo kmalu sužnji lastnih zakonov brez prave svobode. Pač ena osnovnih sloboščin je, da vsak sam razpolaga s svojim imetjem.


Edited by Fix Minze - 19.Nov.2007 at 15:07
Brez podpisa
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 16:02
Originally posted by NuuX NuuX wrote:

Meni se to vse skupaj zdi dokaj idealistično.
 
potem bo menda najbolje, da udobno sedes v kavc, odpres pivo in cakas, da te pobere.. Thumbs%20Up
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 17:28
Ali pa te pobere ko te vržejo s službe in spendrekajo do amena če protestiraš. Že tako je danes precej težko živeti in je treba kar zagrabit kar je..... in vsaka oblast pomeni revolucijo in vsaka revolucija se sprevrže v upor. In vsak upor tiho preraste v revolucijo, revolucija pomeni novo oblast. In vsaka oblast pomeni revolucijo,....
Politične tvorbe in socialni sistemi vedno nastajajo in propadajo, vmes pa so banje krvi. Človek je a priori še vedno zver.
In tudi idealisti ne morejo tukaj dosti pomagati. Drnovšek je znorel, Che Guevara se je zadeve lotil bolj radikalno s strojnico in danes se tiste ki jih je osvobajal za dolarje prodajajo tem proti katerim se je boril,...
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 17:47
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

kjer je volja je moč - moč do spremembe - vse je odvisno od nas samih :)
 
i wanna change and i will work hard to change, ker ne mislim več tko živet :) za vas pa ne vem - to je pa že druga zgodba, ki se moje direktno ne tiče :)


Tvoje besede so lepe in modre, vendar so vseeno samo besede.
Teorija nima nobene vrednosti, če jo ne moreš uporabiti v praksi.
Zato me zanima kakšen je tvoj dejanski pripevek za boljši svet.
Recikliraš? Pomagaš starim ljudem čez cesto? Vsak dan pošljep SMS za pediatrično kliniko? 
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 18:28
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Precej pomembna stvar, ki se mi ne zdi pravična, je dedovanje/obdarovanje... Ne zdi se mi pošteno, da je lahko edini dejavnik, ki nekomu omogoči lagodno življenje, to, da se rodi "pravim" staršem (ki mu na primer podarijo stanovanje, medtem ko se je dobršen delež njegovih vrstnikov prisiljen zadolžiti za nekaj desetletij ali plačevati najemnino).


ma ne ga biksat. to da ti tastari zrihtajo stanovanje ni nujno blessing. po tej logiki bi mogli tut neki z ljubljančani kot prebivlaci mesta, kjer večina študira, neki poštimat, ker se ni nikoli noben spomnu vseh privilegijev, ki jih oni imajo (štipendije in študentske ugodnosti, medtem ko jih mama futra in briše rit in hkrati izgube statusa študenta niti ne občutijo).  če imaš stanovanje moraš še vedno plačevat stroške, in če si brezposelen ti ta lastnina nič ne pomaga. kaj rečeš? pa tut podarjena stanovanja niso lih plod sranja denarja, so marsikdaj produkt garanja in mariskatere človeške žrtve.

ne da se  mi brat, sori vsem. če člove ne bi bil pohlepen, ne bi bil problem živet v pravični družbi.
kar se pa demonstracij tiče....ja najboljš it štrajkat v soboto, a da jih ima več čas??? ma dej, lepo sredi tedna, in če bi bli složni in bi cela fabrka šla na cesto, mislim da si delodajalec ne bi mogu privoščit odpustit celega bataljona delavcev. sam pr nas so pač vsi prestrašeni.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 18:33
Jaz bi vseeno dedoval stanovanje Sleepy. Potem bi si menda lahko dejansko privoščil počitnice Cry. Če nimaš zaposlitve si lena rit. Če nisi izbirčen se dobi. Look at me.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 18:37
ja no sej stanovanje lahko tudi kupiš, ni nujno da si bogataš, samo glavo moraš uporabljat , borza se to imenujeApprove. samo se pač ne da čez noč. 

Edited by (—`•¸·´—) - 19.Nov.2007 at 18:37
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 18:50
Originally posted by Fix Minze Fix Minze wrote:

Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

[QUOTE=grafin]sej demonstranti se tut po mestu
Precej pomembna stvar, ki se mi ne zdi pravična, je dedovanje/obdarovanje... Ne zdi se mi pošteno, da je lahko edini dejavnik, ki nekomu omogoči lagodno življenje, to, da se rodi "pravim" staršem (ki mu na primer podarijo stanovanje, medtem ko se je dobršen delež njegovih vrstnikov prisiljen zadolžiti za nekaj desetletij ali plačevati najemnino). Bi bilo kaj bolj fer, če bi država po smrti nekoga pobrala njegovo premoženje (ali pa vsaj dobršen del)? Potem bi bilo seveda težko to spet pravično razdeliti... Aaaah, blodnje...
 
 
No ja, meni se nebi zdelo pravično, da bi moje premoženje po smrti predali državi, ki bi po zakonu razporejala pridobljen kapital.
Ker recimo, da sem jaz svoj trud, znoj, možgane, voljo vlagal v takšen uspeh pa bi drugi na koncu želi mojo pšenico. Se mi ne zdi pravično.
 
Pravično se mi zdi, da jaz posredno preko lastnih uspehov zagotavljam blaginjo drugih skozi zaposlitev recimo. Pa kje bi črto potegnili - kaj se zgodi s hišo mojih staršev, avtom s čisto običajnimi predmeti ? Vse na dražbo ?
 
Pa spet kako bi preprečil, da starši svojim potomcem nebi bogastva predali že pred smrtjo.  Sicer lahko spišeš celo vrsto zakonov, ki bi nekaj preprečevali ampak tako smo kmalu sužnji lastnih zakonov brez prave svobode. Pač ena osnovnih sloboščin je, da vsak sam razpolaga s svojim imetjem.
 
Pa saj razpolagaš s svojim imetjem - do smrti. Potem te pa ni več... ti je res tako važno, kaj se zatem dogaja s tvojimi predmeti? Po mojem se da zlahka najti precej boljših kriterijev, po katerih bi se premoženje umrlega dodeljevalo, kot je ta, da se DNA novega in starega lastnika v dobršni meri ujemata.
 
Kje potegniti črto (hiša, predmeti...)? Ne vem... vsaj dobršen del premoženja pa zagotovo zapleniti in nagraditi zaslužnejše. (In ja, iz očitnih razlogov bi bilo obdarovanje prav tako treba precej obdavčiti.)
Smisel takega početja vidim v tem, da se prepreči preveliko kopičenje bogastva pri tistih, pri katerih za tako nagrajevanje ni utemeljenega razloga (kar biti otrok bogatega fotra zame ni). 
Še primer: osebi A in B sta do nekega trenutka družbi enako koristna (karkoli že to pomeni). Potem A-ju umre fotr in mu zapusti pet stanovanj. A pobira najemnino in si kmalu kupi še šesto in sedmo stanovanje. B plačuje najemnino in z njo financira A-ju nakup dodatnih stanovanj (če ima pa "srečo", se zadolži za pol življenja in končno dokoplje do lastne luknje). Če pa bi recimo tri stanovanja A-jevega fotra dobil nek sklad, ki bi omogočil B-ju ugodnejši nakup/nižjo najemnino, bi bilo to po mojem bolj pravično.
 
---------
"Pravično se mi zdi, da jaz posredno preko lastnih uspehov zagotavljam blaginjo drugih skozi zaposlitev recimo."
In stotisoči so hvaležni družini Walton, ker jih nesebično zasipa z blaginjo. :) Eh, delodajalec ima vedno več koristi od zaposlenega kot obratno.
 
 


Edited by Tonckow - 19.Nov.2007 at 19:12
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 19:15
Originally posted by (—`•¸·´—) (—`•¸·´—) wrote:

če imaš stanovanje moraš še vedno plačevat stroške, in če si brezposelen ti ta lastnina nič ne pomaga. kaj rečeš? pa tut podarjena stanovanja niso lih plod sranja denarja, so marsikdaj produkt garanja in mariskatere človeške žrtve.

Plačevanje stroškov se pa reeeeeeees lahko primerja s plačevanjem kredita za stanovanje (700/800 evrov na mesec za dobo 20/30 let) in stroškov. LOL
Včasih je bilo vse drugače. V prejšnem sistemu so bile obrestne mere kreditov skoraj nične in skoraj vsak si je lahko zgradil hišo/ kupil stanovanje. Pa da ne pozabimo na Jazbinškov zakon v devetdesetih, ki je mnogim ljudem omogočil nakup stanovanja za majhen denar, katerih vrednost sedaj samo še raste. Včasih je bilo vse lažje, seveda to plačujemo sedaj mi. 



Edited by polopoklip - 19.Nov.2007 at 19:18
Back to Top
mitja View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 289
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mitja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 19:37
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:


Včasih je bilo vse drugače. V prejšnem sistemu so bile obrestne mere kreditov skoraj nične in skoraj vsak si je lahko zgradil hišo/ kupil stanovanje.

to ni blo zaradi nizke obrestne mere, to je blo zato ker obresti niso ble vezane na inflacijo. naprimer: obresti so ble 10% letno, inflacija 50% in več... tudi 1000% v najbolših letih socializma. če se še kdo spoune tistih bankovcev z devet in več ničlami. pole so ugotovili da se ne da več cifer upisavat u kalkulatorje in so šest nul na koncu odrezali. tu so bli časi Smile.
ljudje so vzeli kredit, zgradili hišo in na koncu vrnili denar za škatlo cigaret.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 19:54
Jp. Moj deda pa živel pošteno. Bes ga plentaj.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 20:00
Tonckow sej se kr strinjam s tabo. Vsekakor bi to bilo iz vidika družbene blaginje bolje sam ne vem, če je ravno tko simpl.
 
Družba Walton pa bi lahko blaginjo zagotavljala s svojim vzorom ostalim bogatašem.
Brez podpisa
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 20:28
Penn & Teller bullshit, Wal-Mart. Malo grenčice.


Edited by devlin - 19.Nov.2007 at 20:29
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 21:47

Je pa vprašanje kako bi urejali puffe mtrvih ljudi, ki so sedaj padali na sorodnike - tudi državi ? no verjetno to nebi šlo, ker bi to vsi izkoriščali. 

Ni pa ravno primerno, da se bogatemu potomcu vse vzame v primeru profita v primeru pufov pa se mu vse dolgove pusti.  Confused

Brez podpisa
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 22:35
...

Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:47
Back to Top
Fix Minze View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 343
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fix Minze Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Nov.2007 at 23:26
Zaupnica vlade RS je bila izglasovana ShockedLOL
Brez podpisa
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 07:18
Sem skoraj jokal zraven, ker sem se zavedel kako so mediji zlobni. BRUUHUHUHU
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 09:37
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Originally posted by (—`•¸·´—) (—`•¸·´—) wrote:

če imaš stanovanje moraš še vedno plačevat stroške, in če si brezposelen ti ta lastnina nič ne pomaga. kaj rečeš? pa tut podarjena stanovanja niso lih plod sranja denarja, so marsikdaj produkt garanja in mariskatere človeške žrtve.

Plačevanje stroškov se pa reeeeeeees lahko primerja s plačevanjem kredita za stanovanje (700/800 evrov na mesec za dobo 20/30 let) in stroškov. LOL
Včasih je bilo vse drugače. V prejšnem sistemu so bile obrestne mere kreditov skoraj nične in skoraj vsak si je lahko zgradil hišo/ kupil stanovanje. Pa da ne pozabimo na Jazbinškov zakon v devetdesetih, ki je mnogim ljudem omogočil nakup stanovanja za majhen denar, katerih vrednost sedaj samo še raste. Včasih je bilo vse lažje, seveda to plačujemo sedaj mi. 



ne se ne more. ampak si zgrešil point mojega posta. je videt, da nimaš stanovanja Pig. plačevanje stroškov je veliko breme, če nimaš nobenih dohodkov.
Back to Top
(—`•¸·´—) View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (—`•¸·´—) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 09:41
če bi se morala latnina razdelit, bi blo rahlo nepravično gledat samo skozi optiko materialnih dobrin, se vam ne zdi? deprivilegiran ni samo tisti, ki to občuti materialno, obstaja tudi družbena deprivacija. in če mene prašaš še marikjra druga, recimo čustvena (al pa psihološka). sam to pa pač ni pomembno, ne? ker najlažje je folku v faco metat, da ma to in ono. težje pa se je prašat, kaj se za stenami njegovega stanovanja dogaja. al si lahko sploh izbere kaj med množico kulturne ponudbe. al ga ma kdo rad, al ga kdo zlorablja...glavno da se zdeli keš pa ste vsi happy.

Edited by (—`•¸·´—) - 20.Nov.2007 at 09:42
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 09:44
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by NuuX NuuX wrote:

Meni se to vse skupaj zdi dokaj idealistično.
 
potem bo menda najbolje, da udobno sedes v kavc, odpres pivo in cakas, da te pobere.. Thumbs%20Up


Hm? Zakaj pa ne bi smel vsak dan uživat? Shocked
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 11:02
sej lahko, kdo ti pa brani.. Smile
v tem primeru se lepo vid velik razkorak med kratkorocnimi zeljami in dolgorocnimi zeljami.. svet je tak kot je tut zato, ker so ljudje (v glavi) couch potatoes.. Wink 
in to ne vsi, da ne bo pomote..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 11:14
en (v mojih oceh pretezno) negativni vidik nase poljedeljske logike je zlo zanimiv.. za razliko od nomadov poljedelci pridejo, zaznacjo, oscijejo teren in ga razglasijo za SVOJEGA.. posestnistvo, lastnistvo.. izkljucno z lastnimi zulji, krvjo in potom pridobljeno.. in seveda.. kar je MOJE, NI TVOJE.. kr pogosto rodi konflikte, ker se te logike izkljucujejo.. moj nono je su u idrijo si zivce zdravt zarad 30 cm konfina, ki si ga je takisto lastil sosed.. kopicenje, kopicenje.. kot nek substitut za vse nase ostale manjke.. nomadi pridejo, vzamejo, kar rabjo, grejo.. cist nezdruzljivo z naso logiko.. in potem so tatovi, kradljivci, roparji, lenuhi, jebiverti..
 
logika posestnistva se pogosto prenese tut na medcoveske odnose (partnerski, odnos do narascaja, do prijateljev, do hisnih ljubljenckov..)
mogoce je tut zato lazje  razumet, zakaj se vecina ljudi raje odloci za psa kot za macko.. ker pes ti pripada, je lojalen, lahko bi res rekli tvoj prijatelj, docim pri macki veliko ljudi tezko sprejme njen nomadski odnos do stvari, pride, gre, se ne da omejit..
 
seveda ima ta medalja tudi svojo drugo plat.. ampak ta vidik mi je posebej zanimiv..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 11:17



Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:47
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 12:26
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

 
stari ti sam uživi maximalno in do konca!!!! Big%20smile
 
si pa osebno skozi pač svoj pogled težko predstavlam iskreno uživanje in pravo srečo, če bi mel v ozadju razmišlanje, da je itak vse brezveze, da se itak nikol ne bo nič spremenilo in da je realizem = idealizem, oziroma pesimizem edini pravi realizem.... Sleepy


Nikoli nisem rekel, da je vse brezveze, rekel sem samo, da je tak način razmišljanja (vsaj zame) idealističen.  Tako spreminjanje sveta se mi zdi (brez zamere), kot da bi scal proti vetru in hkrati upal, da ne bo šlo nič po meni. Ljudje imajo neke nazore preveč zakoreninjene, da bi jih lahko spreminjal. Vsa čast, če ti uspe, ampak vse prevečkrat bodo verjetno ljudje nate gledali kot na nekega deviantneža, ki živi v svojem svetu in v glavi nima vse pošlihtano. Žal.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2007 at 12:38



Edited by Wind Carrier - 12.Jul.2016 at 11:46
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,641 seconds.