Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 7980818283 540>
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 15:10

Glede iztrebitve IS v Siriji in Iraku se strinjam s tabo, da bi se jih dal en-dva-tri potamanit (sicer tut slučajno ne v dveh dneh, razen če je ogromno civilnih žrtev opcija), če ne druzga se fukne par atomk dol, pa k smo že pr tem jih še par fuknemo v Iran, Pakistan in Afganistan, pa še kšno v Afriko ...

Mislim resno ... razen atomk. Big smile
Že sam, da mi pustijo ornk oborožit Kurde (ker samo iz zraka ne moreš zmagat) bi pokal, da bi blo vesele. Pa erDOGana 3x okol kepe pa 2x v jajca.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 15:58
Originally posted by Poli Poli wrote:


Glede iztrebitve IS v Siriji in Iraku se strinjam s tabo, da bi se jih dal en-dva-tri potamanit (sicer tut slučajno ne v dveh dneh, razen če je ogromno civilnih žrtev opcija), če ne druzga se fukne par atomk dol, pa k smo že pr tem jih še par fuknemo v Iran, Pakistan in Afganistan, pa še kšno v Afriko ...

Mislim resno ... razen atomk. Big smile
Že sam, da mi pustijo ornk oborožit Kurde (ker samo iz zraka ne moreš zmagat) bi pokal, da bi blo vesele. Pa erDOGana 3x okol kepe pa 2x v jajca.



dude - they fixed Hitler & our boys, when they wanted - you really think they can't deal with Isis?
Edina stvar po mojem mnenju glede isis - jst osebno ne bi zdele okol kašnih egiptov hodu al pa tam kje okol, da te slučajno res kdo ne zahakla :D

če trgujejo z nafto jim zaenkrat ni  hudega - edin modeli se ne zavedajo, da k bo njihov čas pršou imo, jih ne bo več na 1-2-3.

jst se ful ne bi obremenjeval s takimi grožnjami no :/  razn, če si tam okol doma.
To, da ga ne zbrišejo pove, da je za njih figura na šahovnici, k je še ne bodo žrtvoval zaenkrat.





Edited by Wind Carrier - 22.Sep.2015 at 12:40
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 16:23
Originally posted by vend vend wrote:

Kuvajt je sprejel 7 beguncev, Saudska arabija 4, Združeni arabski emirati pa 16.
Podatki so iz filmčka v 4:23 minuti.


se malo komentarjev od olmajti grafin na pisanja v zadnjih dneh.. :))

v saudski arabiji je pol miljonska sirijska manjsina.. nimam podatka, kok sirijcev je v kuvajtu, gotovo pa so, ce je tam sirijska ambasada.. tut v zae je en kup sirijcev, med drzavama so tadicionalno mocni kulturni stiki.. se ti se vedno zdi, da so podatki glede na nasteta dejstva v filmcku verodostojni?

razumem pomisleke pri tej begunski krizi, razumem nelagodje in negotovost, ki ga folk obcuti ob tem dogajanju.. lih ta spopad mnenj, ki ga lahko najbolj necenzurirano beremo po netu, govori o tem, da ni enoznacnega odgovora na to vprasanje.. ce mamo samo to od vojne, v katero smo posredno vpleteni (tut ce eni to zanikajo), se mamo se zlo fajn..

mi je pa ful adijo, ker se folk o tej temi 'poducuje' samo iz YouTube filmckov, facebook zapiskov, twitov in tendencioznih medijskih porocilc, ki si zapovrh jih se razlaga, kot mu pase.. in siri popolnoma neresnicne stereotipe.. in da nima pojma ne o islamu, ne o zgodovinsko-kulturnih potezah bliznjega vzhoda, ne o (kolonizatorsko) gospodarsko-politicni vpetosti zahoda v bliznji vzhod in sever afrike.. ipd, ipd..

(recimo: http://www.bloomberg.com/news/articles/2011-12-07/bp-shell-plan-to-resume-exploration-boost-production-in-libya)

se bl mi je pa grozn ta manko srcne kulture, ki govori o tem kok fakin zakrceni smo v strahu kot druzba..
da nam bojo vzel sluzbe, gnar, jezik, identiteto, kulturo, zenske, da nam bojo porutkal otroke.. to, kar je povedu zore na to temo v demokraciji, je imo kljucno.. res me je pozitivno presenetla njegova drza in sirina..

ce sta slovenski jezik in kultura ohranla svojo samobitnost tok stoletij v zlozlo hujsih pogojih (ko sploh ni blo sol in drugih kulturnih in gospodarskih institucij, ko smo bli vecinoma kmeti, ko je bil na primorskem fasizem, ko je bla vojna in totalna represija), potem se ni za bat, da bo nekaj tisoc ljudi to ogrozilo..
ljudje bojo pac prihajal (pa tut odhajal) v naso dezelo, kot prihajajo/odhajajo ze od vekomaj.. btw. cisto vsi slovenci, ki so bili nekoc upodobljeni na tolarskih bankovcih, so bili migranti..
od strahu zakrceni smetilci po forumih ipd., ki svoj cas uporabljajo zato, da stresajo svoje frustre in kazejo s prsti naokol, namesto da bi kej nardil za boljso druzbo ali pa zase v koncni fazi, ne bojo prou nc dobrga prispeval ne k slovenski ne kaki drugi kulturi..

in seveda, ce kdo deli folk samo v dve skatlce, pro&contra, potem se strinjam, da menjam barvo kot kak kameleon.. men so te skatlce enostavno preozke.. :))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 18:24

če maš premjhnga se pa pol tkole iživlaš nad drogovi




Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 20:25
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by vend vend wrote:

Kuvajt je sprejel 7 beguncev, Saudska arabija 4, Združeni arabski emirati pa 16.
Podatki so iz filmčka v 4:23 minuti.


se malo komentarjev od olmajti grafin na pisanja v zadnjih dneh.. :))

v saudski arabiji je pol miljonska sirijska manjsina.. nimam podatka, kok sirijcev je v kuvajtu, gotovo pa so, ce je tam sirijska ambasada.. tut v zae je en kup sirijcev, med drzavama so tadicionalno mocni kulturni stiki.. se ti se vedno zdi, da so podatki glede na nasteta dejstva v filmcku verodostojni?

razumem pomisleke pri tej begunski krizi, razumem nelagodje in negotovost, ki ga folk obcuti ob tem dogajanju.. lih ta spopad mnenj, ki ga lahko najbolj necenzurirano beremo po netu, govori o tem, da ni enoznacnega odgovora na to vprasanje.. ce mamo samo to od vojne, v katero smo posredno vpleteni (tut ce eni to zanikajo), se mamo se zlo fajn..

mi je pa ful adijo, ker se folk o tej temi 'poducuje' samo iz YouTube filmckov, facebook zapiskov, twitov in tendencioznih medijskih porocilc, ki si zapovrh jih se razlaga, kot mu pase.. in siri popolnoma neresnicne stereotipe.. in da nima pojma ne o islamu, ne o zgodovinsko-kulturnih potezah bliznjega vzhoda, ne o (kolonizatorsko) gospodarsko-politicni vpetosti zahoda v bliznji vzhod in sever afrike.. ipd, ipd..

(recimo: http://www.bloomberg.com/news/articles/2011-12-07/bp-shell-plan-to-resume-exploration-boost-production-in-libya)

se bl mi je pa grozn ta manko srcne kulture, ki govori o tem kok fakin zakrceni smo v strahu kot druzba..
da nam bojo vzel sluzbe, gnar, jezik, identiteto, kulturo, zenske, da nam bojo porutkal otroke.. to, kar je povedu zore na to temo v demokraciji, je imo kljucno.. res me je pozitivno presenetla njegova drza in sirina..

ce sta slovenski jezik in kultura ohranla svojo samobitnost tok stoletij v zlozlo hujsih pogojih (ko sploh ni blo sol in drugih kulturnih in gospodarskih institucij, ko smo bli vecinoma kmeti, ko je bil na primorskem fasizem, ko je bla vojna in totalna represija), potem se ni za bat, da bo nekaj tisoc ljudi to ogrozilo..
ljudje bojo pac prihajal (pa tut odhajal) v naso dezelo, kot prihajajo/odhajajo ze od vekomaj.. btw. cisto vsi slovenci, ki so bili nekoc upodobljeni na tolarskih bankovcih, so bili migranti..
od strahu zakrceni smetilci po forumih ipd., ki svoj cas uporabljajo zato, da stresajo svoje frustre in kazejo s prsti naokol, namesto da bi kej nardil za boljso druzbo ali pa zase v koncni fazi, ne bojo prou nc dobrga prispeval ne k slovenski ne kaki drugi kulturi..

in seveda, ce kdo deli folk samo v dve skatlce, pro&contra, potem se strinjam, da menjam barvo kot kak kameleon.. men so te skatlce enostavno preozke.. :))

Manjšine nimajo nobene zveze z begunci. Manjšina ima državljanstvo države v kateri prebiva. Begunci iste narodnosti so še vedno begunci in tako obravnavani. Če bi bila zdaj vojna v Italiji in bi prišla 2 italijanska begunca v Slovenijo, bi objavili, da smo sprejeli 2 italijanska begunca, ne glede na to, da imamo tukaj veliko italijanske manjšine.  

To, da par tisoč ljudi ne bo imelo vpliva na nas, se motiš. Slovenci na veliko ozemljih, ki so bila prej naša, nismo ohranili samobitnosti. Na isti način smo izgubili ozemlja na hrvaškem. 
Ko so sarmatska plemena (Hrvati, Srbi) udirala na Balkan, so naselili Slavonijo.
- Ko so uskoki bežali pred Turki, smo jih naselili Vojni krajini, to smo nato izgubili, ker je tam postalo večinsko prebivalstvo hrvaško. 
- Ko so ponemčevali Slovence v Avstriji smo izgubili severna ozemlja Avstrije in na koncu še štajersko in koroško.
- Ko so Italijani iz zahoda delali pogrom nad Slovenci in uničevali zamejce z fašistično raznarodovalno politiko, smo izgubili tudi ta ozemlja.
- Istro smo izgubili, ko so komunisti po 2.sv. vojni noter naseljevali Črnogorce, Srbe, Vojvodince... 

Samo ne mi zdaj z argumenti uradna zgodovina to in uradna zgodovina ono. Tisto komunistično zgodovino, ki jo učijo v šolah naj si vtaknejo tja kjer je večna tema.
Od vseh knjig, ki oporekajo teorijam... takim da smo izza Karpatov, da smo južni Slovani in ki ovrže vse teorije "uradne" zgodovine..., ki sem jih prebral ti najbolj priporočam "Izvor Slovencev in drugih Evropejcev" dr. Antona Perdiha, Zatolminca.

Slovenskost je potrebno varovat. Zato sem na strani policajev, ki varujejo našo mejo. Pa naj bo to pred teroristi ali ekonomskimi migranti.  Tisti Slovenci, ki pa so se pridružili nelegalnim migrantom in z njimi družno metali predmete v naše policijske enote, so enostavno rečeno izdajalci.

Je pa res kar praviš. Pri tej stvari se ni mogoče odločiti za in proti. Ena vmesna je, da so med migranti nedvomno nekateri, ki potrebujejo pomoč. To so predvsem ženske in otroci.

Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 21:12
Originally posted by vend vend wrote:

.......Ena vmesna je, da so med migranti nedvomno nekateri, ki potrebujejo pomoč. To so predvsem ženske in otroci.

 
Ni mi jasno zakaj nekaj vas tistih, ki realno spremljate in razlagate in gledate na to begunsko sranje, morate na koncu prispevka vedno se sklicevati na pomoči potrbne bengunke in njih otroke ki so itak v zelo veliki manjšini. A vas peče slaba vest, ker ste proti temu sranju in zagovarjate Slovenijo in slovenske ljudi.?
In poleg tega, da v popolnosti razumete njihov odnos moških do žensk in otrok, da so ženske  in otroci v teh arabskih družbah razvrednoteni. (pri njih so ženske stroji za rojevanje, otroci pa kanon fojter, kajti otroke štepat, to je za njih najmanjši problem). A si kdaj občeval z nezaščiteno žensko in si imel v mislih: moram pazit, da ne pride do nezaželjene nosečnosti. No vidiš. Ta arap čapac besede PAZITI ne pozna, on nabija svojo skvo in ga sipa do onemoglosti. Men se te begunke in otroci ne vem kaj dosti ne smilijo. Če se ne smilijo njim, ki so jih zvlekli v to sranje, ne vem zakaj bi se morali meni.
Če se ne smilijo njim pri spodnji svinjariji, ne vem zakaj bi se morali meni.
 
Namesto, da pametujete po forumih, pejte raje na južno mejo in napravite živi zid: stop refuga, stop tisočletni zaostalosti in primitivnosti.........
 


Edited by vonklinkerhofen - 21.Sep.2015 at 21:34
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2015 at 21:53
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

A vas peče slaba vest, ker ste proti temu sranju in zagovarjate Slovenijo in slovenske ljudi.?


ka si nor? Če sm kaj dojel med vso to glupo paranojo, je blo to, da mi FUL pomeni Slovenija - ne sama formalna stvar na papirju in institucija in zastava. Ampak ta - rodna dežela! Men je zakon. Že zadnja leta na sploh sm razmišlal, kaj nam je res tko hudega tle razen biznisa? Možnosti so nam dane vse, kljub vsemu, kar se je zgodil s svetovno in posledično našo ekonomijo in da je že tko šou standard mal dol - a jebi ga. Še zmer sedim na kompu in po paranoidu pišem gluposti :3 v miru
Tle k smo odraščal in prežvel svoj lajf :3 in nam je blo vse dano (y) res no - ni mi jasno, zaka tolk pluvanja po državi. Še kokr sm reku - če komu kaj ni prav - ma papirje, je izšolan, gre lahk v tujino in tam ustvari nov lajf - tud to mu je omogočla domovina.

Vonklikerhofen ej - nasledne volitve grem po letu 2008 volit in volim Janeza Janšo! :D za show!


drugač prav res vse skup en nič ni blo :
http://theync.com/charliesheen/-migrants-the-truth.htm

tle bom kar priznal hipijem, da so meli prav. Mene osebno je iz tira vrgla medijska blokada. Predvsem, ko ti ena soseda gradi trdnjavo, druga pa odpira mejo za reko folka, k gre prot nam, na drugi strani uletavajo dezinformacije, da Avstrija ne bo pustila folka čez - Slovenci pa skregani na mrtvo in virtualno koljejo en druzga ....aaa.... O.o  uno - wtf  ?! Pol še un teater na meji z unimi mavričarji, k me je začel kr stiskat v glavi O.o

vsi bloggerji zdej neki čačkajo, da smo bli Slovenci od nekdaj razdeljeni. NE - nismo bli! V Yugi smo bli totalno enotni. Čez 90% nas je hotlo ven! . Slovenci smo bli imo vedno neki posebnega - edino, kar mi je zadnja leta postalo žal je to, k sm vidu, da smo še fuuul bolj gifted narod, kokr sm včas mislu. Če ne bi blo tolk te nizke narodne zavesti pa te vere vase, bi po mojem še ful več lahk nardil.

p.s. a lahk N'tokota en fukne ven iz države pliz! <3  


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 sam aveš... če bi zmetal zadje 3 tedne slovenskih črnih kronik na kup pa jih kazu enmu kolumbijcu bi reku da smo kle usi prfuknjeni ;) 


kar naj reče. Me sploh ne moti. Tle smo navajeni miru - in če se nam brez pojasnil bliža 200k al kolk že sploh velka čreda, bi mogl it vsi po konc z motorkami, krampi in Ak 47 in rečt - "kdo pa ste vi ejga?" "Wohka, wohka, greste čez, tud na južno častimo in prespete tud wohka! -  samo brez pizdarij, en pa pu en, če ne boste usi u kp u morje letel ejga an!"

XD


Edited by Wind Carrier - 22.Sep.2015 at 00:45
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 08:44
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Originally posted by vend vend wrote:

.......Ena vmesna je, da so med migranti nedvomno nekateri, ki potrebujejo pomoč. To so predvsem ženske in otroci.

 
Ni mi jasno zakaj nekaj vas tistih, ki realno spremljate in razlagate in gledate na to begunsko sranje, morate na koncu prispevka vedno se sklicevati na pomoči potrbne bengunke in njih otroke ki so itak v zelo veliki manjšini. A vas peče slaba vest, ker ste proti temu sranju in zagovarjate Slovenijo in slovenske ljudi.?
In poleg tega, da v popolnosti razumete njihov odnos moških do žensk in otrok, da so ženske  in otroci v teh arabskih družbah razvrednoteni. (pri njih so ženske stroji za rojevanje, otroci pa kanon fojter, kajti otroke štepat, to je za njih najmanjši problem). A si kdaj občeval z nezaščiteno žensko in si imel v mislih: moram pazit, da ne pride do nezaželjene nosečnosti. No vidiš. Ta arap čapac besede PAZITI ne pozna, on nabija svojo skvo in ga sipa do onemoglosti. Men se te begunke in otroci ne vem kaj dosti ne smilijo. Če se ne smilijo njim, ki so jih zvlekli v to sranje, ne vem zakaj bi se morali meni.
Če se ne smilijo njim pri spodnji svinjariji, ne vem zakaj bi se morali meni.
 
Namesto, da pametujete po forumih, pejte raje na južno mejo in napravite živi zid: stop refuga, stop tisočletni zaostalosti in primitivnosti.........
 

Glede obrezovanja. Tudi pri nas jih obrezujejo. Zanimivo kako dvolični so naši socialni centri. Zadnjič so eni družini na gorenjskem, če se ne motim, vzeli sedem otrok, ker so jih baje vzgajali preveč v katoliškem duhu. Ko pa pripeljejo obrezano punčko v klinični center, ki ima hudo zastrupitev in ji komaj rešijo življenje, pa pravijo, da je treba versko različnost spoštovat. Takim je otroka za vzet ne pa spoštovat. Enako velja za obrezovanje fantov. Po naši zakonodaji je to fizično nasilje, pohabljanje ker oni to počno iz verskih ne iz zdravstvenih razlogov. Pri nas obstaja tudi zakonodaja glede človekovih pravic, pokrivanje žensk in zapiranje njih v stanovanje je omejevanje svobode. Prodajanje za poroko je kršenje človekovih pravic. 

Zdaj pa odgovor na očitke slabe vesti:
Spoštovanje pravic ranljivih ni slaba vest ampak dobra. Junaka od slabiča loči to, da zaščiti ranljive pred nasiljem. To ima naša družba vkoreninjeno že v krščanski veri in državnih zakonih. To je naša osnova. 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 09:51
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 10:47
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 11:04
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

http://www.jaybird-comic.com/comic1.html#.VgEV_bPSrmE

...and then the jaybird shoots it's mother. Opens the window for the thousands of bad birds to come in. And it cooks em meals and cleans after them for the rest of it's life.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 11:11
Kurc, zdej vidim, da ni cel strip gor. Anyway, kupte original/zdownloadajte/dobte v knjižnici, dobr je.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 11:15
Tole se pa da do konca prebrat. :)

Begunec da, begunec ne:
http://medium.com/@grchah/begunec-da-begunec-ne-1-del-34f080f184f8


Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 11:28
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 11:50
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Tole se pa da do konca prebrat. :)

Begunec da, begunec ne:
http://medium.com/@grchah/begunec-da-begunec-ne-1-del-34f080f184f8




"An ban pet podgan,
ti ostaneš, ti greš stran,
ti v Postojno, ti v Iran,
ti v azil, ti v Pakistan,
ti v Libj’o, ti v Piran,
ti v Ljubljano, ti v Sudan,
ti na barko, ti v kamion,
ti na cizo, ti v avion.
1–2–3,
ven iz kroga poj-deš-ti!"


bloggerji so zavohal priložnost za samopromocijo in promocijo idej, k bodo po mojem še ornk štale po Evropi nardile. Jst vam vsem mavričarjem in ostalim rdečm fake humanitarcem & co. povem, da tlele ciganov ne bo. Še posebi ne v takih %, kokr se jih gredo Nemci in Švedi. Tlele jih bomo zmetal v morje z N'Tokoji vred. S tem ne mislem na to, kar se je zgodil - ampak na bodoče potencialne ideje  priseljevanja muslimanov iz arabskih držav, ki bodo počas začenjal vedno večje konflikte po Nemčiji, Švedski, Franciji, Belgiji, Holandiji, Norveški - in še kje.


Edited by Wind Carrier - 22.Sep.2015 at 16:10
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 11:50
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Tole se pa da do konca prebrat. :)

Begunec da, begunec ne:
http://medium.com/@grchah/begunec-da-begunec-ne-1-del-34f080f184f8


Big smile Thumbs Up



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 17:39

politično korektna policija je na delu! :)


"NOVA LOKACIJA PROTESTNEGA SHODA SLOVENIJA ZAVARUJ MEJE JE TRG REPUBLIKE - POVEJ NAPREJ

Eno uro pred protestnim shodom Slovenija Zavaruj Meje: (https://www.facebook.com/events/521386391353613/),
so na isti dan in na istem mestu (Prešernov trg) domači izdajalci objavili shod imenovan "festival odprtih meja za vse".
Za demokratično voljo in pravico do zborovanja jim je prav malo mar: Ta poteza je očitna provokacija s strani kolaborantov in način kazanja mišic, v smislu "močnejši smo od vas".
Tako podle igre od ljudi enostavno ne pričakuješ."

Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 20:52
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

A vas peče slaba vest, ker ste proti temu sranju in zagovarjate Slovenijo in slovenske ljudi.?


ka si nor? Če sm kaj dojel med vso to glupo paranojo, je blo to, da mi FUL pomeni Slovenija - ne sama formalna stvar na papirju in institucija in zastava. Ampak ta - rodna dežela! Men je zakon. Že zadnja leta na sploh sm razmišlal, kaj nam je res tko hudega tle razen biznisa? Možnosti so nam dane vse, kljub vsemu, kar se je zgodil s svetovno in posledično našo ekonomijo in da je že tko šou standard mal dol - a jebi ga. Še zmer sedim na kompu in po paranoidu pišem gluposti :3 v miru
Tle k smo odraščal in prežvel svoj lajf :3 in nam je blo vse dano (y) res no - ni mi jasno, zaka tolk pluvanja po državi. Še kokr sm reku - če komu kaj ni prav - ma papirje, je izšolan, gre lahk v tujino in tam ustvari nov lajf - tud to mu je omogočla domovina.

Vonklikerhofen ej - nasledne volitve grem po letu 2008 volit in volim Janeza Janšo! :D za show!


drugač prav res vse skup en nič ni blo :
http://theync.com/charliesheen/-migrants-the-truth.htm

tle bom kar priznal hipijem, da so meli prav. Mene osebno je iz tira vrgla medijska blokada. Predvsem, ko ti ena soseda gradi trdnjavo, druga pa odpira mejo za reko folka, k gre prot nam, na drugi strani uletavajo dezinformacije, da Avstrija ne bo pustila folka čez - Slovenci pa skregani na mrtvo in virtualno koljejo en druzga ....aaa.... O.o  uno - wtf  ?! Pol še un teater na meji z unimi mavričarji, k me je začel kr stiskat v glavi O.o

vsi bloggerji zdej neki čačkajo, da smo bli Slovenci od nekdaj razdeljeni. NE - nismo bli! V Yugi smo bli totalno enotni. Čez 90% nas je hotlo ven! . Slovenci smo bli imo vedno neki posebnega - edino, kar mi je zadnja leta postalo žal je to, k sm vidu, da smo še fuuul bolj gifted narod, kokr sm včas mislu. Če ne bi blo tolk te nizke narodne zavesti pa te vere vase, bi po mojem še ful več lahk nardil.

p.s. a lahk N'tokota en fukne ven iz države pliz! <3  


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 sam aveš... če bi zmetal zadje 3 tedne slovenskih črnih kronik na kup pa jih kazu enmu kolumbijcu bi reku da smo kle usi prfuknjeni ;) 


kar naj reče. Me sploh ne moti. Tle smo navajeni miru - in če se nam brez pojasnil bliža 200k al kolk že sploh velka čreda, bi mogl it vsi po konc z motorkami, krampi in Ak 47 in rečt - "kdo pa ste vi ejga?" "Wohka, wohka, greste čez, tud na južno častimo in prespete tud wohka! -  samo brez pizdarij, en pa pu en, če ne boste usi u kp u morje letel ejga an!"

XD
sej ne da bi se hotu kregat, ampak slovenstvo, ki mi počasi in vstrajno leze pod kožo mi gre preveč na živce, da se ne bi stinjal s tem:
samo na znanje: s pro-testi se ne strinjam ker se mi zdi glupo da folku, ki ima o naši državi eno svoje, karikirano menjenje in tukej sploh noče bit vpijemo:"ostanite tukaj, dobrodošli ste", ker to je res narobe, ne morš enmu rečt da je dobrodošel v državi, kjer ga 90% folka noče vidt in tud sam noče bit.

No če sm ravno začel... ekstremni desničarji - ste kdaj potovali v velika evropska mesta kot so: London, Amsterdam, Berlin, Praga...? Vprašam zato ker sam po naravi sicer nisem mestni človek/navdušenec, a sem se v teh mestih res odlično počutil, dosti bolje kot v marsikaterem slovenksem mestu, vsem mestom je skupno da so postala popolnoma multikulturna - v mestnih centrih je normalno da ljudje ne govorijo jezika države (ok London..) pa so kljub temu popolnoma sprejeti - in ne to niso turisti, to so ljudje, ki tam (začasno) živijo in nikomur se ni treba bati da ne bi bil sprejet. Zelo enostavno se je družiti saj vsi vse sprejemajo. Za razliko od preljube Slovenije, ko s pol sosedi in žlatho ne pač ne govorimo sam zaupajo napačni stranki.
Vem da malce primerja jabolka in hruške, saj v Sloveniji ni velemest, pa vseeno povejte mi kako in zakaj je multi-kulti narobe in zakaj je narobe če nikoli v življenju ne grem v nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrem štrudla in cvička ter vriskam Slakove viže?
. . .
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 21:37
zaka točno si me citiru? a prčakuješ odgovor al...?

ekstremni desničarji? Big smile a jst sm po tvojem extremni desničar?


Edited by Wind Carrier - 22.Sep.2015 at 21:38
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (2) Thanks(2)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 22:14
Originally posted by matos matos wrote:



No če sm ravno začel... ekstremni desničarji - ste kdaj potovali v velika evropska mesta kot so: London, Amsterdam, Berlin, Praga...? Vprašam zato ker sam po naravi sicer nisem mestni človek/navdušenec, a sem se v teh mestih res odlično počutil, dosti bolje kot v marsikaterem slovenksem mestu, vsem mestom je skupno da so postala popolnoma multikulturna - v mestnih centrih je normalno da ljudje ne govorijo jezika države (ok London..) pa so kljub temu popolnoma sprejeti - in ne to niso turisti, to so ljudje, ki tam (začasno) živijo in nikomur se ni treba bati da ne bi bil sprejet. Zelo enostavno se je družiti saj vsi vse sprejemajo. Za razliko od preljube Slovenije, ko s pol sosedi in žlatho ne pač ne govorimo sam zaupajo napačni stranki.
Vem da malce primerja jabolka in hruške, saj v Sloveniji ni velemest, pa vseeno povejte mi kako in zakaj je multi-kulti narobe in zakaj je narobe če nikoli v življenju ne grem v nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrem štrudla in cvička ter vriskam Slakove viže?


Zanimivo, jest po 1 letu zivljenja v Londonu mislim glih obratno. Januarja se selim na sever Anglije, ker to mesto s to drzavo nima skupnega niti s od skupnega vec. Mogoce navzven zgleda ta multikulturnost fino in fajn, ampak ziveti tukaj je pa obup. Prislo je do stopnje, ko spuscajo v drzavo ljudi, ki sploh znajo ne jezika, ko se povsod oblikujejo neki zepi te kulture, one kulture (oz. narodnosti), poljske cetrti, zidovske cetrti, muslimanske cetrti... in vedno bolj je cutit, da anglezom prekipeva. Na severu Londona, kjer sem trenutno, skoraj ne srecas vec domacinov.

Kombinacija vsega tega pa mocno unicuje avtohtono kulturo. In ko 8 mesecov delas za pultom na zelezniski postaji skozi katero gre 1/4 milijona ljudi dnevno in se ukvarjas z strankami opazis, da vecina imigrantov (tukaj ne govorimo o trenutni situaciji begunci/imigranti itd., ampak o ljudeh, ki so tukaj ze nekaj casa) nima tudi malo spostovanja do drzave, ki jim je ponudila priloznost za boljse zivlenje.  Brez osnovnih manir, spostovanja in cesarkoli. Najslabsi pa so ponavadi muslimani. Se pogleda te ne, ko ti vrze predmet na pult in za njim denar. Prov cutit je v zraku, da noce s tabo met opravka.

Potem pa pridemo se do pozitivne diskriminacije. Ko stopis v staff room in moras puzat ob steni, ker sredi sobe nekdo na tepihu moli. Ce se jest usedem na sredo tiste sobe in delam guzvo me bojo terali v 3 krasne v parih minutah. Samo, ker nimam imaginarnega prijatla. Ali pa, ko v isti sapi povejo, da moras ti porezat iz roke svoje festivalske zapestnice in pobrat dol nakit, ampak, ce je versko, potem pa lahko. Res fino, da vsi mogoci bogovi skrbijo, da nakit njihovih vernikov ne bo popadal v hrano/pijaco strank, moj pa.

Skratka, moja mantra zadnje leto je postala, da si lahko najbol strpna in dobrodusna srnica na svetu, pa ni hudic, da bos po nekaj mesecih zivljenja v tem sekretu od metropole postal prekleto nestrpen. Sploh, ce so tvoji prvotni vzgibi ob selitvi bili integracija v kulturo drzave v katero se selis, ker ti je le ta pri srcu.
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2015 at 22:34
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Originally posted by matos matos wrote:



No če sm ravno začel... ekstremni desničarji - ste kdaj potovali v velika evropska mesta kot so: London, Amsterdam, Berlin, Praga...? Vprašam zato ker sam po naravi sicer nisem mestni človek/navdušenec, a sem se v teh mestih res odlično počutil, dosti bolje kot v marsikaterem slovenksem mestu, vsem mestom je skupno da so postala popolnoma multikulturna - v mestnih centrih je normalno da ljudje ne govorijo jezika države (ok London..) pa so kljub temu popolnoma sprejeti - in ne to niso turisti, to so ljudje, ki tam (začasno) živijo in nikomur se ni treba bati da ne bi bil sprejet. Zelo enostavno se je družiti saj vsi vse sprejemajo. Za razliko od preljube Slovenije, ko s pol sosedi in žlatho ne pač ne govorimo sam zaupajo napačni stranki.
Vem da malce primerja jabolka in hruške, saj v Sloveniji ni velemest, pa vseeno povejte mi kako in zakaj je multi-kulti narobe in zakaj je narobe če nikoli v življenju ne grem v nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrem štrudla in cvička ter vriskam Slakove viže?


Zanimivo, jest po 1 letu zivljenja v Londonu mislim glih obratno. Januarja se selim na sever Anglije, ker to mesto s to drzavo nima skupnega niti s od skupnega vec. Mogoce navzven zgleda ta multikulturnost fino in fajn, ampak ziveti tukaj je pa obup. Prislo je do stopnje, ko spuscajo v drzavo ljudi, ki sploh znajo ne jezika, ko se povsod oblikujejo neki zepi te kulture, one kulture (oz. narodnosti), poljske cetrti, zidovske cetrti, muslimanske cetrti... in vedno bolj je cutit, da anglezom prekipeva. Na severu Londona, kjer sem trenutno, skoraj ne srecas vec domacinov.

Kombinacija vsega tega pa mocno unicuje avtohtono kulturo. In ko 8 mesecov delas za pultom na zelezniski postaji skozi katero gre 1/4 milijona ljudi dnevno in se ukvarjas z strankami opazis, da vecina imigrantov (tukaj ne govorimo o trenutni situaciji begunci/imigranti itd., ampak o ljudeh, ki so tukaj ze nekaj casa) nima tudi malo spostovanja do drzave, ki jim je ponudila priloznost za boljse zivlenje.  Brez osnovnih manir, spostovanja in cesarkoli. Najslabsi pa so ponavadi muslimani. Se pogleda te ne, ko ti vrze predmet na pult in za njim denar. Prov cutit je v zraku, da noce s tabo met opravka.

Potem pa pridemo se do pozitivne diskriminacije. Ko stopis v staff room in moras puzat ob steni, ker sredi sobe nekdo na tepihu moli. Ce se jest usedem na sredo tiste sobe in delam guzvo me bojo terali v 3 krasne v parih minutah. Samo, ker nimam imaginarnega prijatla. Ali pa, ko v isti sapi povejo, da moras ti porezat iz roke svoje festivalske zapestnice in pobrat dol nakit, ampak, ce je versko, potem pa lahko. Res fino, da vsi mogoci bogovi skrbijo, da nakit njihovih vernikov ne bo popadal v hrano/pijaco strank, moj pa.

Skratka, moja mantra zadnje leto je postala, da si lahko najbol strpna in dobrodusna srnica na svetu, pa ni hudic, da bos po nekaj mesecih zivljenja v tem sekretu od metropole postal prekleto nestrpen. Sploh, ce so tvoji prvotni vzgibi ob selitvi bili integracija v kulturo drzave v katero se selis, ker ti je le ta pri srcu.

kul vidik, tnx. 

ne da bi hotu kj drkat, res ne, a lahk še opišeš vzdušje med kkšno nogometno tekmo v mestu :D? 
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 08:51
Originally posted by matos matos wrote:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

A vas peče slaba vest, ker ste proti temu sranju in zagovarjate Slovenijo in slovenske ljudi.?


ka si nor? Če sm kaj dojel med vso to glupo paranojo, je blo to, da mi FUL pomeni Slovenija - ne sama formalna stvar na papirju in institucija in zastava. Ampak ta - rodna dežela! Men je zakon. Že zadnja leta na sploh sm razmišlal, kaj nam je res tko hudega tle razen biznisa? Možnosti so nam dane vse, kljub vsemu, kar se je zgodil s svetovno in posledično našo ekonomijo in da je že tko šou standard mal dol - a jebi ga. Še zmer sedim na kompu in po paranoidu pišem gluposti :3 v miru
Tle k smo odraščal in prežvel svoj lajf :3 in nam je blo vse dano (y) res no - ni mi jasno, zaka tolk pluvanja po državi. Še kokr sm reku - če komu kaj ni prav - ma papirje, je izšolan, gre lahk v tujino in tam ustvari nov lajf - tud to mu je omogočla domovina.

Vonklikerhofen ej - nasledne volitve grem po letu 2008 volit in volim Janeza Janšo! :D za show!


drugač prav res vse skup en nič ni blo :
http://theync.com/charliesheen/-migrants-the-truth.htm

tle bom kar priznal hipijem, da so meli prav. Mene osebno je iz tira vrgla medijska blokada. Predvsem, ko ti ena soseda gradi trdnjavo, druga pa odpira mejo za reko folka, k gre prot nam, na drugi strani uletavajo dezinformacije, da Avstrija ne bo pustila folka čez - Slovenci pa skregani na mrtvo in virtualno koljejo en druzga ....aaa.... O.o  uno - wtf  ?! Pol še un teater na meji z unimi mavričarji, k me je začel kr stiskat v glavi O.o

vsi bloggerji zdej neki čačkajo, da smo bli Slovenci od nekdaj razdeljeni. NE - nismo bli! V Yugi smo bli totalno enotni. Čez 90% nas je hotlo ven! . Slovenci smo bli imo vedno neki posebnega - edino, kar mi je zadnja leta postalo žal je to, k sm vidu, da smo še fuuul bolj gifted narod, kokr sm včas mislu. Če ne bi blo tolk te nizke narodne zavesti pa te vere vase, bi po mojem še ful več lahk nardil.

p.s. a lahk N'tokota en fukne ven iz države pliz! <3  


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 sam aveš... če bi zmetal zadje 3 tedne slovenskih črnih kronik na kup pa jih kazu enmu kolumbijcu bi reku da smo kle usi prfuknjeni ;) 


kar naj reče. Me sploh ne moti. Tle smo navajeni miru - in če se nam brez pojasnil bliža 200k al kolk že sploh velka čreda, bi mogl it vsi po konc z motorkami, krampi in Ak 47 in rečt - "kdo pa ste vi ejga?" "Wohka, wohka, greste čez, tud na južno častimo in prespete tud wohka! -  samo brez pizdarij, en pa pu en, če ne boste usi u kp u morje letel ejga an!"

XD
sej ne da bi se hotu kregat, ampak slovenstvo, ki mi počasi in vstrajno leze pod kožo mi gre preveč na živce, da se ne bi stinjal s tem:
samo na znanje: s pro-testi se ne strinjam ker se mi zdi glupo da folku, ki ima o naši državi eno svoje, karikirano menjenje in tukej sploh noče bit vpijemo:"ostanite tukaj, dobrodošli ste", ker to je res narobe, ne morš enmu rečt da je dobrodošel v državi, kjer ga 90% folka noče vidt in tud sam noče bit.

No če sm ravno začel... ekstremni desničarji - ste kdaj potovali v velika evropska mesta kot so: London, Amsterdam, Berlin, Praga...? Vprašam zato ker sam po naravi sicer nisem mestni človek/navdušenec, a sem se v teh mestih res odlično počutil, dosti bolje kot v marsikaterem slovenksem mestu, vsem mestom je skupno da so postala popolnoma multikulturna - v mestnih centrih je normalno da ljudje ne govorijo jezika države (ok London..) pa so kljub temu popolnoma sprejeti - in ne to niso turisti, to so ljudje, ki tam (začasno) živijo in nikomur se ni treba bati da ne bi bil sprejet. Zelo enostavno se je družiti saj vsi vse sprejemajo. Za razliko od preljube Slovenije, ko s pol sosedi in žlatho ne pač ne govorimo sam zaupajo napačni stranki.
Vem da malce primerja jabolka in hruške, saj v Sloveniji ni velemest, pa vseeno povejte mi kako in zakaj je multi-kulti narobe in zakaj je narobe če nikoli v življenju ne grem v nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrem štrudla in cvička ter vriskam Slakove viže?

Glede ekstremnih desničarjev sem prepričan, da jih v Sloveniji ni. Oziroma vsaj niso organizirani v nobeno skupino.  So domoljubne skupine, ki so obrnjene v desno, samo te niso dale podpore še niti eni stranki v naši državi. Se pravi niso politične zato jih težko uvrstimo v politični prostor. Drugače pa je z ekstremno levico, ta je skoncentrirana v Združeni levici. Potem obstajajo še razne subkulture na metelkovi, rog, zombi cerkev..., ki se zelo politično angažirajo in vedno, ko naredijo kakšen protest je to po smernica združene levice.

Če bi bila narodna zavest bolj močna, če bi ljudje bolj spoštovali slovenstvo, bi bila korupcija manjša. Zelo lahko oropaš narod, ki ne spoštuje samega sebe in svoje identitete.
Zanima me zakaj gre tebi slovenstvo na bruhanje? Da ne boš mislil, da je zavist samo naš problem. To je povsod po svetu. Vsi ljudje so krvavi pod kožo. 
Vem kakšen je utrip v velemestih. Tam pač nikogar nihče ne briga. V stolpnici skupno odklepajo sosednja vrata v stanovanje in se niti ne pozdravijo ali pa komaj.

Na koncu pa poudarjaš narodne karakteristike na posmehovalen način. To je omalovaževanje slovenskosti. Zaradi tega ne spoštuješ navad naše države. In ker jih ne spoštuješ, boš z lažjim srcem vzel, če se ti bo ponudila koruptivna priložnost. Saj ne boš imel občutka, da kradeš sebi, ampak nekim bebcem, ki hodijo, citiram: "V nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrejo štrudla in cvička ter vriskajo Slakove viže". 
Kadar potuješ, ti je mar za vsako narodovo navado, se navdušuješ nad njihovimi značilnostmi, ki so dostikrat še bolj bizarne kot naše. Iz navad svojih sodržavljanov se pa posmehuješ. Ni čudno, da ne govoriš s polovico sosedi in polovico žlahte. 

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 09:10

jao vendica, saj imaš olajševalno okoliščino ... si še mokra pod nosom

"Zaradi tega ne spoštuješ navad naše države. In ker jih ne spoštuješ, boš z lažjim srcem vzel, če se ti bo ponudila koruptivna priložnost."
Tako zgleda po tvojem zavedni Slovenci s težkim srcem vzamejo, če se jim ponudi koruptivna priložnost? Vic stoletja! LOLLOLLOL


drugače pa ...



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 09:55
Dobrodošli migranti 
Muslimani napadajo prodajalca v kiosku. Eden od njih na koncu izjavi: "Sem musliman in ne posrani Avstrijec"!



Edited by vend - 23.Sep.2015 at 09:57
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 09:57
Originally posted by vend vend wrote:

Originally posted by matos matos wrote:



sej ne da bi se hotu kregat, ampak slovenstvo, ki mi počasi in vstrajno leze pod kožo mi gre preveč na živce,

 zakaj je narobe če nikoli v življenju ne grem v nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrem štrudla in cvička ter vriskam Slakove viže?


[QUOTE=vend]
Na koncu pa poudarjaš narodne karakteristike na posmehovalen način.



hah sam res stari. Zdej sm se spomnu na enga modela iz U.S., k je bobnar pa živi pr nas, pa se je ene 2x slikal v slovenski narodni noši :D pa sm bil še jst uno uffff "don't do this to yourself dude" - pa se zdele vprašam zakaj? Me je sram tega, če en, ki kot tujec živi v naši državi in skuša na tak način izkazat pač neko spoštovanje lokalni kulturi. V bistvu je bil model čist faca. To belci in zahodnjaki počnejo - gredo naokol in jih lokalna kultura pač zanima [ok priznam - mene večinoma ne :D sam nikol se ne bom obnašu tko, k te Arabci]. Arabci prou sovražijo zahod. Že Turki - jst kadarkol sm se po teh velemestih gibal po turških delih :/  kwa pa vem no. Podobno, kot je reku Atuin - model gleda stran na šanku - na kurac mu greš.

BTW - KAJ JST OSEBNO dojemam kot zakon pri Sloveniji in Slovencih. Pr nas maš 2 miljona folka in med temi 2 miljoni, maš totalne individualiste in extremiste, k ti fulkrat pridejo v dejavnosti, k jo počnejo na sam vrh sveta. Od alpinistov, nekih kolesarjev na ne vem kašne proge, do znanstvenikov, inžinirjev,  da ne bi o športu in športnikih, k so čist prfukneni. Praktično ni športa v katerem ne bi blo Slovenije vsaj povprečne, kaj šele med prvih 10. Pa ne da se mi zdele niti naprej iz glave metat....Skor ni področja, kjer ne bi mel enga Slovenca, k je razturil. Mism dosežki Slovencev na vseh področjih, so imo glede na malost populacije neki res posebnega!

Uno korupcijo men dost brezveze komentirat. Pr nas je na žalost važn, kdo je s kom ovce pasu in vse funkcionira po tem principu. To sux - in zarad tega se tud to dogaja. Model, k ma firmo, pokliče kolega, k ma banko in mu reče, dej mi zrihti kredit, bomo biznis obrnl. Pol pa ta, k je mel firmo in je hotu glumit Di Capria iz Wallstreeta zajebe in se mu vse sesuje, pa pravta - woops kwa pa zdej - ja nč, naj raja plača. Pop tv raji razloži, kaj se je zgodil - raja znori in uni model pač gre v zapor ter se na koncu valda izmaže, ker je tud z enim v procesu skup pasu ovce :D to sux totalno.

Kar se mene tiče - jst osebno sm vedno vidu prihodnost Slovenije v visokospecializiranih mini firmah [kaj je sam Mimovrste na jesenicah iz sebe naredu?] & ful kvalitetnem kmetijstvu. Glede na to, da so Slovenci extremisti, k gredo zelo radi na vrh sveta [in ne samo v dobesednem pomenu] - bi potrgal zih. Če bi se sam une babje mentalitete "jst grem študirat in bom prosu za vladno službo" znebil, bi blo imo dost drugač. In pol te "jst grem študirat", k na koncu kofetkajo po upravnih enotah, morijo unim, k so dejansko neki nardil, z dvigovanjem davkov in vseh možnih prispevkov, da še unim,k so mel jajca otežujejo delo in jim jemljejo preveč denarja....etc etc etc


Edited by Wind Carrier - 23.Sep.2015 at 10:46
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 10:11
Kurdi trdijo, da je tisti migrant, ki ga je madžarska kamermanka spotaknila, pripadnik teroristične skupine Al Nusre, ki je povazana z Al Kaido. Zagrešil je zločine nad civilisti in manjšinami, vključno Kurdi.

Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 10:20
@Wind Carrier
Res je glede narodne noše. Zakaj je ljudi sram tega. To je naša identiteta. Podobno kot so škoti povsod s svojimi kilti, bi mogli bit mi z irharcami in dirndli.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 10:40
Originally posted by vend vend wrote:

@Wind Carrier
Res je glede narodne noše. Zakaj je ljudi sram tega. To je naša identiteta. Podobno kot so škoti povsod s svojimi kilti, bi mogli bit mi z irharcami in dirndli.



ja men to ne sede :D sam me pa vsekakor ne bo več sram tega. Tle je tko, k je - pač vaški veseljaki pa to -  Dirndli :D Turkov pa ne bomo mel, pa če se te hipiji v tla mečejo.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 10:51

al pa, da si še bolj troo (konec koncev je krščanstvo prišlo sem z ognjem in mečem) ...



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 11:08
Tole je družinsko podjetje iz Haloz :)


Črne irharce - zakon!
Obvladajo Clap


Edited by vend - 23.Sep.2015 at 11:18
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 11:17
Ko ni novinarji raziskovali resnico in ne pihali na duši, bi dobili več takih zgodb.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 12:32
Kdo je:
- prisilil državljane, da so prispevali svoje zasebno privarčevane pokojnine v državno vrečo?
- nacionaliziral nekatera podjetja?
- dodatno obdavčil predvsem podjetja v tuji lasti?
- fiksiral tečaj domače valute (z eur in chf)?

Odgovor: rdeči Luka Mes... eee...  Viktor Orban.
vir, vir, vir, vir.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 12:33
ko že tko opletamo s ponosom... par razmislekov:

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 12:42
Originally posted by vend vend wrote:


[QUOTE=grafin]
Manjšine nimajo nobene zveze z begunci. Manjšina ima državljanstvo države v kateri prebiva. Begunci iste narodnosti so še vedno begunci in tako obravnavani. Če bi bila zdaj vojna v Italiji in bi prišla 2 italijanska begunca v Slovenijo, bi objavili, da smo sprejeli 2 italijanska begunca, ne glede na to, da imamo tukaj veliko italijanske manjšine.  

To, da par tisoč ljudi ne bo imelo vpliva na nas, se motiš. Slovenci na veliko ozemljih, ki so bila prej naša, nismo ohranili samobitnosti. Na isti način smo izgubili ozemlja na hrvaškem. 
- <span style="line-height: 16.8px;">Ko so sarmatska plemena (Hrvati, Srbi) udirala na Balkan, so naselili Slavonijo.</span>
- Ko so uskoki bežali pred Turki, smo jih naselili Vojni krajini, to smo nato izgubili, ker je tam postalo večinsko prebivalstvo hrvaško. 
- Ko so ponemčevali Slovence v Avstriji smo izgubili severna ozemlja Avstrije in na koncu še štajersko in koroško.
- Ko so Italijani iz zahoda delali pogrom nad Slovenci in uničevali zamejce z fašistično raznarodovalno politiko, smo izgubili tudi ta ozemlja.
- Istro smo izgubili, ko so komunisti po 2.sv. vojni noter naseljevali Črnogorce, Srbe, Vojvodince... 

Samo ne mi zdaj z argumenti uradna zgodovina to in uradna zgodovina ono. Tisto komunistično zgodovino, ki jo učijo v šolah naj si vtaknejo tja kjer je večna tema.
Od vseh knjig, ki oporekajo teorijam... takim da smo izza Karpatov, da smo južni Slovani in ki ovrže vse teorije "uradne" zgodovine..., ki sem <span style="line-height: 1.4;">jih prebral ti najbolj priporočam "Izvor Slovencev in drugih Evropejcev" dr. Antona Perdiha, Zatolminca.</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Slovenskost je potrebno varovat. Zato sem na strani policajev, ki varujejo našo mejo. Pa naj bo to pred teroristi ali ekonomskimi migranti.  Tisti Slovenci, ki pa so se pridružili nelegalnim migrantom in z njimi družno metali predmete v naše policijske enote, so enostavno rečeno izdajalci.</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Je pa res kar praviš. Pri tej stvari se ni mogoče odločiti za in proti. Ena vmesna je, da so med migranti nedvomno nekateri, ki potrebujejo pomoč. To so predvsem ženske in otroci.</span>


ko sem govorila o manjsinah, sem hotela reci, da stevilni pripadniki teh manjsin poskrbijo za svoje sorodnike in znance v maticni domovini, ki so v stiski, podobno kot se to dogaja po svetu in podobno kot so stevilni bosanci v sloveniji sprejeli svoje sorodnike in znance v casu jugovojn na svoj dom..

no glede tega, od kdaj lahko govorimo o slovenskosti, se lahko drozava, ker se tut uradna zgodovina razhaja glede tega vprasanja..

dejstvo pa je, da je prva priblizno slovenska politicna entiteta nastala sele konec leta 1918.. in ne, to ni bila karantanija - ki je resda bila vecinoma slovanska, ampak se kar polietnicna plemenska zveza in se je raztezala predvsem po avstrijski koroski - in katere ustanovitelj je bil frankovski trgovec z orozjem/suznji?..

kako lahko ozemeljsko kaj izgubimo, ce nismo posedovali..?

kar se tice pa jezika in kulture, ki dolocata neko etnicno skupnost, se pa strinjam s tabo, da se je scasoma veliko etnicnih slovencev v avstriji, italiji, na hrvaskem in madzarskem prilicilo vecinskim kulturam drzav, v katerih zivijo.. ampak ne velja pozabit, da se je tudi veliko manjsin v sloveniji poslovenilo.. in hkrati je treba tut povedat, da obstajajo zivahne slovenske kulturno-gospodarske institucije v zamejstvu tako v italiji kot avstriji, in da se marsikdo istoveti z obema, tako z manjsinsko kot z vecinsko skupnostjo..

slovenskost se ne brani z vojsko, ampak se jo brani s kulturo.. ker slovenskost je v biti kultura.. zatorej bi bilo bolje v imenu slovenskosti skovati kak sonet, kaksno zgodbo, kot pa se jajcati tu po forumu v napol polomljeni slovenscini..

za zaton slovenskega jezika in kulture sta bistveno bolj kot katerikoli drug trenutno nevarna angleski jezik in mainstream kultura.. in pa jezikovna in kulturna apaticnost nas samih..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 13:03
Originally posted by Tonckow Tonckow wrote:

Kdo je:
- prisilil državljane, da so prispevali svoje zasebno privarčevane pokojnine v državno vrečo?
- nacionaliziral nekatera podjetja?
- dodatno obdavčil predvsem podjetja v tuji lasti?
- fiksiral tečaj domače valute (z eur in chf)?

Odgovor: rdeči Luka Mes... eee...  Viktor Orban.
vir, vir, vir, vir.


lahk bi še tole dodou

http://www.theautomaticearth.com/2012/09/hungary-throws-out-monsanto-and-the-imf/

ampak ja - desni so vedno zlo!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 13:11
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ko že tko opletamo s ponosom... par razmislekov:


že sam to, da ta mislec lahk fura neko alternativo in filozofira, je potrebeno mirno stanje & pluralizem, ki je privilegij zahoda. Dol pr Arabcih bi bl težko takele okol strešal, k bi ga skamnal.

Kar se direktno kulture tiče. Sj maš možnost prevzet katerokoli kulturo želiš - jst sm pač vzel za svojo pop kulturo zahoda, ker se tam počutim domače in sm si tam našu svojo identiteto. Tale situacija me je pa še podučila, da ne rabim zaničevat in pljuvat po kulturi dežele, ki mi je dala vse kar imam. That simple. Največja fora, da za razliko od teh, k prhajajo gor, tle teb nihče ne vsiljuje nobene kulture. Ravno v tem je lepota zahodne družbe. Je pa problem politična korektnost - imo velik problem, k bo prnesu velke napetosti med ljudmi v prihodnosti.

Sam sj štekam tole levičarsko logiko.
Begunci so arhetip sirote, k so izgubil mater [državo] in zdej jih mormo posvojit in jih prevzgojit, da bodo pridni in delal za nas. In če delajo pizdarije pr nas, jim je treba dajat še potuho, ter zamolčat vse kriminalne statistike. Dol mormo pa pametvat in silit, ter jim vsiljevat svoj prav z vojnami, če je treba.
"we came, we saw, he died" je rekla liberalna Hitlary. Tega nikol ni noben komentiru. "Assad has to go" - so odločili "demokrati".

Jst gledam pa ravno obratno. Pustimo jih na miru, naj imajo red v svoji "hiši" tak, kot jim sede. Če majo Saddama, Gadafija & co - naj ga majo. Sj je pol na dan pršl, da spet niso tolk slabo živel pod temi diktatorji + varnost in stabilnost v regiji je bila neprimerno višja.
Še posebi so me takrat razpizdile une danske karitkature in povzdigovanje naše kulture nad njihovo v stilu - mi imamo svobodo govora - oni pa srednji vek. Ful dobr, da to svobodo govora uporabljamo za vsiljevanje naše kulture njihovi in pravociramo. Ne vem zaka je treba drezat v neki, kar je enmu človeku na drugemu koncu sveta, k ti nč noče sveto :S Meni osebno je pa ravno to totalni primitivizem.
Uporabi ti svobodo govora za to, da boš 1x za vselej svetu po pravici povedu, kaj točno se je zgodil 9-11th npr, kar se mene osebno tiče.



Edited by Wind Carrier - 23.Sep.2015 at 13:48
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 13:16
no, sej se kr strinjam.. freedom of mind.. je privilegij ki ga ne uživajo povsod. 
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 13:53
@graffin.
Sem te prosil, da mi ne odgvarjaj z dognanji uradne komunistične zgodovine. In ne mi citirat Štiha iz intervjuja iz mladine. Frankovski trgovec... omalovaževalni konstrukt. 
Ozemlje je tisočletja pripadalo kulturi iz katere izviramo Slovenci. Kako so pa po tvoje ameriški indijanci izgubili ozemlje? Ali po tvoje ni bilo nikoli njihovo?????
Beseda slovani je bila izumljena v začetku devetnajstega stoletja. Prej so se imenovali Slovenci, Čehi, Slovaki, Sorbi, Poljaki... Politično so se naši predniki organizirali že v noriškem kraljestvu, v naslednici Karantaniji, pa so izumili demokracijo, kjer je imela celo ženska opravilno in dedno pravico. Organizirali so se tudi leta 1848 v političnem programu Zedinjena Slovenija. Letnica 1918, ki jo navajaš je le ena izmed kontinuitet političnega udejstvovanja našega starodavnega naroda. 

Glede etničnega zlitja priporočam tole knjigo:
V njej Robinson opisuje tudi ponemčevanje Sorbov, skozi nasilno pokristjanjevanje. Knjiga je iz leta 1834.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 14:26
\|/ Samo Sarma Sarmata spasava  \|/

Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 14:43
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

\|/ Samo Sarma Sarmata spasava  \|/


Thumbs Up


Edited by vend - 23.Sep.2015 at 14:44
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 15:15
The real monsters are often just people.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 15:33
Originally posted by Vraan Vraan wrote:



če bo šlo tko naprej, bo politično korektna policija najprej zahtevala umik te pravljice, ker podpihuje nestrpnost, pol jo bodo pa predelal :D 
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 15:51
Ta zgodbica ima zgodovinsko podlago. Prispodoba za bitko pri Sisku je. Takrat so Slovenci z Andrejem Turjaškim na čelu pregazili mnogo številčnejšo turško vojsko.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 17:04
The real monsters are often just people.
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 21:36
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:



Kar se mene tiče - jst osebno sm vedno vidu prihodnost Slovenije v visokospecializiranih mini firmah [kaj je sam Mimovrste na jesenicah iz sebe naredu?] & ful kvalitetnem kmetijstvu. Glede na to, da so Slovenci extremisti, k gredo zelo radi na vrh sveta [in ne samo v dobesednem pomenu] - bi potrgal zih. Če bi se sam une babje mentalitete "jst grem študirat in bom prosu za vladno službo" znebil, bi blo imo dost drugač. In pol te "jst grem študirat", k na koncu kofetkajo po upravnih enotah, morijo unim, k so dejansko neki nardil, z dvigovanjem davkov in vseh možnih prispevkov, da še unim,k so mel jajca otežujejo delo in jim jemljejo preveč denarja....etc etc etc
Verjetno tekst s katerim se od vseh tvojih napisanih najbolj strinjam.
Strinjam se tudi z večino ostalih razlogov, zakaj ti je slovenija pri srcu; bobri športniki, dobra podjetja, da o naravi ne govorim... ampak pogosto se vprašam, bi bile te stavi pod drugo zastavo drugačne, slabše?

Spoštovanja vredna država je po mojem mnenju tista, ki si prizadeva za prehrambeno in energetsko samooskrbo, tista ki spodbuja kreativnost prebivalstva, prava in socialna država, (več sploh ne bom našteval ker vem da sem že preblizu utopije), kaj od tega velja za Slovenijo? Posledično je moje spoštovanje do domovine nizko.
Mene res prav čudi kako je sploh možno da Slovenija še premore toliko dobrih, uspešnih ljudi, ko pa so jim pogoji za delovanje na vsakem koraku oteženi. Zato zares spoštujem športnike, ki se trudijo pri nas zastopajo slovensko zastavo pa čeprav za drobiž trenirajo v telovadnicah, igriščih, ki jih je požegnal še Tito. Pa firme tipa Pipistrel? Dobri strokovnjaki, zdravniki, umetniki... res moram priznati da ne razumem domoljubja, ki ga premorejo da se ne odselijo.

Vend slovenstvo, ki mi gre na živce so vrednote, ki so nam jih starejši tako zvesto ubijali v glavo:"Študiraj, da ti ne bo treba delat", vsevrstna nestrpnost do ljudi iz bivše juge in raznih manjšin, pa vse te "krščanske" vrednote: bodi ponižen, delaven, nastavi drugo lice, pa u pizdu mater! pol pa ni čudn da folk ne zna drzga k delat za minimalca, poslušat radio 1/Antena, ki jim vsako uro pove kolk je še do konc šihta/petka da se ga grejo lohk nažret. Če ti kaj ni všeč se ne izpostavljaj, če protestiraš si si len, namesto da bi pošteno delal. Ne bodi spontan, marveč vljuden. Ni važno če se doma ne pogovarjamo in imamo celo vrsto tabu tem, dokler je trava pred hišo lepo pokošena. Spoštuj starejše ker so že nekaj dal skoz in imajo prav, četudi brez argumentov. Tradicijo je treba spoštovat pa čeprav narod razdvaja namesto združuje.
A bo dost? Ni vse iz lastnih izkušen, ok priznam z starimi starši se bolj malo pogovarjam, ker pridemo po pol ure v "zaitgeist" debato in samo še poslušam kako je Janez bogi, Kučan "ma pa še zmer use čez".

Aja če sem te z posmehovanjem slovenstva užalil, ne skrbi, enako se lahko norčujem iz muslimanov, židov, črncev, gejev, švedov, čehov, bosancev, kanadčanov in američanov. Mene pač slovenstvo v mojem življenju najbolj moti ker name najbolj vpliva. Če sem tu rojen, to še ne pomeni da mi morejo biti navade, oblačila in glasba naših dedkov všeč, mar ne?
In tista zmagovalna da sem zato toliko bolj dovzeten za korupcijo Big smile res top! Ko bi vsaj vsi premogl tolk domoljublja kok naši pošteni SDS junaki.
. . .
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Sep.2015 at 21:53
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Originally posted by matos matos wrote:



No če sm ravno začel... ekstremni desničarji - ste kdaj potovali v velika evropska mesta kot so: London, Amsterdam, Berlin, Praga...? Vprašam zato ker sam po naravi sicer nisem mestni človek/navdušenec, a sem se v teh mestih res odlično počutil, dosti bolje kot v marsikaterem slovenksem mestu, vsem mestom je skupno da so postala popolnoma multikulturna - v mestnih centrih je normalno da ljudje ne govorijo jezika države (ok London..) pa so kljub temu popolnoma sprejeti - in ne to niso turisti, to so ljudje, ki tam (začasno) živijo in nikomur se ni treba bati da ne bi bil sprejet. Zelo enostavno se je družiti saj vsi vse sprejemajo. Za razliko od preljube Slovenije, ko s pol sosedi in žlatho ne pač ne govorimo sam zaupajo napačni stranki.
Vem da malce primerja jabolka in hruške, saj v Sloveniji ni velemest, pa vseeno povejte mi kako in zakaj je multi-kulti narobe in zakaj je narobe če nikoli v življenju ne grem v nedeljo po maši na triglav v narodni noši kjer se pod aljaževim stolpom nažrem štrudla in cvička ter vriskam Slakove viže?


Zanimivo, jest po 1 letu zivljenja v Londonu mislim glih obratno. Januarja se selim na sever Anglije, ker to mesto s to drzavo nima skupnega niti s od skupnega vec. Mogoce navzven zgleda ta multikulturnost fino in fajn, ampak ziveti tukaj je pa obup. Prislo je do stopnje, ko spuscajo v drzavo ljudi, ki sploh znajo ne jezika, ko se povsod oblikujejo neki zepi te kulture, one kulture (oz. narodnosti), poljske cetrti, zidovske cetrti, muslimanske cetrti... in vedno bolj je cutit, da anglezom prekipeva. Na severu Londona, kjer sem trenutno, skoraj ne srecas vec domacinov.

Kombinacija vsega tega pa mocno unicuje avtohtono kulturo. In ko 8 mesecov delas za pultom na zelezniski postaji skozi katero gre 1/4 milijona ljudi dnevno in se ukvarjas z strankami opazis, da vecina imigrantov (tukaj ne govorimo o trenutni situaciji begunci/imigranti itd., ampak o ljudeh, ki so tukaj ze nekaj casa) nima tudi malo spostovanja do drzave, ki jim je ponudila priloznost za boljse zivlenje.  Brez osnovnih manir, spostovanja in cesarkoli. Najslabsi pa so ponavadi muslimani. Se pogleda te ne, ko ti vrze predmet na pult in za njim denar. Prov cutit je v zraku, da noce s tabo met opravka.

Potem pa pridemo se do pozitivne diskriminacije. Ko stopis v staff room in moras puzat ob steni, ker sredi sobe nekdo na tepihu moli. Ce se jest usedem na sredo tiste sobe in delam guzvo me bojo terali v 3 krasne v parih minutah. Samo, ker nimam imaginarnega prijatla. Ali pa, ko v isti sapi povejo, da moras ti porezat iz roke svoje festivalske zapestnice in pobrat dol nakit, ampak, ce je versko, potem pa lahko. Res fino, da vsi mogoci bogovi skrbijo, da nakit njihovih vernikov ne bo popadal v hrano/pijaco strank, moj pa.

Skratka, moja mantra zadnje leto je postala, da si lahko najbol strpna in dobrodusna srnica na svetu, pa ni hudic, da bos po nekaj mesecih zivljenja v tem sekretu od metropole postal prekleto nestrpen. Sploh, ce so tvoji prvotni vzgibi ob selitvi bili integracija v kulturo drzave v katero se selis, ker ti je le ta pri srcu.
Ej to mi je pa dejansko res zanimivo. Prva tri mest, ki sem jih omenil sem res spoznal samo na hitro kot obiskovalec, tako da vrjamem da tvoje o Londonu drži. Sem pa zato imel skoraj pol leta časa da spoznam Prago. Tam imajo precej močno Vientnamsko manjšino, imajo celo vsojo četrt, ki pa jo žal nisem obiskal. So pa na vsakem vogalu Vietnamske (ali kot se rado "posploši" kitajske) trgovinice. Te so odprte dolgo v noč kar Čehom kul, ker kot sami pravijo:"zakaj bi mi delali ponoči, če lahko vietnamci". To je recimo samo en primer. Presenetilo me je mnenje mladega čeha, ki je rekel, da so migrantidobrodošli, saj vsakega vidi, kot potencjalnega davkoplačevalca. Za prago je zelo značilen jebivetreski ateizem, cerkve so izredno redke, povečino zgodovinske, v pol leta nikoli nisem slišal zvonov. Imajo tudi židovsko četrt, ki pa je bolj turistična atrakcija kot kaj drugega. Po mestu je srečati ogromno mladih ljudi iz celga sveta, ki tam živijo za kratek čas in še več takih ki so pred 5imi leti prišli v Prago "živet za par mesecev" :) 
Opazil sem tudi precej Pakisatancev, ki imajo restavracije, second-hand shope in podobno, v celotnem času na Češkem nisem  opazil nobenega pretepa ali ropa (če ne štejem cene za katero domačini v centru prodajo šunko). Edino smešno se mi je zdelo ko sem v C&A videl dve super-burka muslimanki, ki sta kupovali neke fensi oblekce, manj postavne Čehinje pa so ju prebadale s prezirom.

Kaj pa Amsterdam, meni se je zdel super, tam sem celo ozdravil rahlo obliko homofobije. Pa tudi nasploh dobil občutek da je mesto strpno do vsega.

Ali pa Sarajevo: dokaz da lahko na par 100m zbašeš tri religije.
. . .
Back to Top
vend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28.Jul.2015
Status: Offline
Points: 3155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vend Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2015 at 07:42
@matos
Na voljo ti je ves svet in ti si izbereš ravno državo, ki ti gre na živce. Le kako nas lahko prenašaš ubogi revež.
Če tako obožuješ manjšine in mutikulturnost, zakaj bi si jih nosil sem. Zamenjaj kulturo znotraj sebe in se nauči niihovega jezika in zaprosi za njihovo državljanstvo. Najlažje si je nekaj želet in čakat da to pride k tebi. To je lenoba. Pljuni v roke in pot pod noge.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2015 at 10:14

zanimivo ... ampak še dobro, da pri nas itak ni skrajne desnice

Kot nam je pojasnil eden od poznavalcev skrajno desnih skupin pri nas in ljubljanskega uličnega dogajanja, se za skupino Slovenija, zavaruj meje skrivajo predvsem posamezniki, ki so že več let aktivni kot neonacisti oziroma člani skupin Blood & Honour, Radikalna Ljubljana, Tukaj je Slovenija... Dnevnik, 29. 9. 2015


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2015 at 12:11
Originally posted by vend vend wrote:

@graffin.
Sem te prosil, da mi ne odgvarjaj z dognanji uradne komunistične zgodovine. In ne mi citirat Štiha iz intervjuja iz mladine. Frankovski trgovec... omalovaževalni konstrukt. 
Ozemlje je tisočletja pripadalo kulturi iz katere izviramo Slovenci. Kako so pa po tvoje ameriški indijanci izgubili ozemlje? Ali po tvoje ni bilo nikoli njihovo?????
Beseda slovani je bila izumljena v začetku devetnajstega stoletja. Prej so se imenovali Slovenci, Čehi, Slovaki, Sorbi, Poljaki... Politično so se naši predniki organizirali že v noriškem kraljestvu, v naslednici Karantaniji, pa so izumili demokracijo, kjer je imela celo ženska opravilno in dedno pravico. Organizirali so se tudi leta 1848 v političnem programu Zedinjena Slovenija. Letnica 1918, ki jo navajaš je le ena izmed kontinuitet političnega udejstvovanja našega starodavnega naroda. 

Glede etničnega zlitja priporočam tole knjigo:
V njej Robinson opisuje tudi ponemčevanje Sorbov, skozi nasilno pokristjanjevanje. Knjiga je iz leta 1834.

stih je bil moj profesor, po mojem zelo dober.. najbrz je pustil kaksno seme zla pri meni.. :)
na tem ozemlju, ki jih omenjas, je zivelo kar precej kultur.. ne mores rec, da pred slovani ni blo nobenga tu.. in za njimi da ni nihce prisel.. st. lucijska kultura je ena najvidnejsih v evropskem merilu in trenutno se odkrivajo nova nahajalisca.. jadranski veneti, ilirska, keltska plemena.. rimljani so bili itak dost slabo prisotni..
populus sclavorum je izraz, se pojavlja dokumentih v pozni antiki.. kako so se pa oni sami imenovali pa ne bi vedla.. a obstajajo zgodovinski viri o tem? ta del zgodovine.. ne bom rekla, da ga ne poznam nic, ampak sem bl svoh, priznam..
v bitki pri sisku so sodelovale se druge vojske, ne samo vojska andreja turjaskega, ki je res bil poglavar cet dezele kranjske .. na strani krscanov je bil glavni habsburski kraljevi general von eggenberg, iz robine, ki je imela velik vpliv tut na kranjskem..
leto 1918 postavljam za mejnik tega, da se je koncno vzpostavila neka od vseh priznana politicna tvorba.. politicnega delovanja je bilo celotno 19. stoletje obilo..
ameriski staroselci si niso lastili zemlje na nacin kot to pocnemo mi s svojim poljedeljskim majndom.. oni so bili vecinoma nomadi in so si vzeli, kar so potrebovali.. bili so zacudeni, ko so prvi priseljenci hoteli od njih kupit zemljo..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2015 at 12:25
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:



Jst gledam pa ravno obratno. Pustimo jih na miru, naj imajo red v svoji "hiši" tak, kot jim sede. Če majo Saddama, Gadafija & co - naj ga majo. Sj je pol na dan pršl, da spet niso tolk slabo živel pod temi diktatorji + varnost in stabilnost v regiji je bila neprimerno višja.
Še posebi so me takrat razpizdile une danske karitkature in povzdigovanje naše kulture nad njihovo v stilu - mi imamo svobodo govora - oni pa srednji vek. Ful dobr, da to svobodo govora uporabljamo za vsiljevanje naše kulture njihovi in pravociramo. Ne vem zaka je treba drezat v neki, kar je enmu človeku na drugemu koncu sveta, k ti nč noče sveto :S Meni osebno je pa ravno to totalni primitivizem.
se zelo strinjam..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7980818283 540>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,672 seconds.