Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Vprašanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vprašanja

 Post Reply Post Reply Page  123 22>
Author
Message Reverse Sort Order
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vprašanja
    Posted: 26.Jan.2017 at 14:25
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Na mestu je seveda tudi: Haha...

Haha.
Torej ... postavi zadevo v pravi topic. Big smile Wink



Jezna Marija.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2017 at 14:21
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Na mestu je seveda tudi: Haha...

Haha.
Torej ... postavi zadevo v pravi topic. Big smile Wink


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2017 at 14:18
Bi lahko napajal svojo hišo z elektriko iz svojih črev?
Kot producira elektriko krompir, jabolko,...
Pač dal bi en kabel v svoja čreva drug pa v svoja usta. Vmes pa svojo hišo. Pa bi sklenil tokokrog.

So čreva dovolj močna? Ali bi moral več ljudi vključiti v tokokrog?
Na mestu je vprašanje: Kakšno hrano jest?
Na mestu je tudi: Opozorilo o morebitnem potrebnem postenju!

Na mestu je seveda tudi: Haha...

Haha.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 08:12
ja, sej je možno, da si plačala en procent. Kokr sem sama seznanjena, se je ta oderuška kalvarija začela cca 10 let nazaj, ko je bilo 4 % + ddv dovoljeno z zakonom. In se je razpasla in zdej je to že kr avtomatizem (men je par ljudi, k sem se razpičkala glede tega reklo, da sej itak 2% kupec 2% prodajalec. NI RES. Če si ga ti najel, ga ti plačaj!). Midva sva si zdej uspela izpogajat 1% in nič ddv-ja. Če pa tole slučajno pade v vodo, pa pri naslednjem ne bova plačevala agenta. Če ga najame prodajalec, naj ga plača on. Trg nepremičnin je dovolj velik, da lahko nekdo kot kupec postavlja pogoje. Pizda, da nekdo od mene pričakuje 4.000 eur, jst se moram pa fukat s pogodbo, da bodo moji interesi zavarovani  Censored
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2016 at 09:33
To, da sem samo pogodbo podpisala, naslednjič pa že ključe dobila.:)  No, pa plačala, seveda. Če se prav spomnim, sem agenciji samo enkrat plačala in je bilo v tej ceni vse. Res se pa podrobnosti ne spomnim najbolj, saj je to že 7 let nazaj... Zdi se mi tudi, da sem plačala 1% procent provizije jaz, 1% pa prodajalka. 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 20:31
to ni bilo mišljeno kot anti agent propaganda. ampak kot propaganda proti agentom, ki ne naredijo NIČ. zakonsko gledano agenti lahko poberejo 4% (plus ddv) provizije.  v praksi je tako, da agenti (ki jih v tem primeru najame prodajalec) pobirajo 2% od kupca (plus ddv) in 2% (plus ddv)od prodajalca. ti si pristala na maksimum. midva sva prodajno ceno zbila (in je ni pomagal zbijat agent)
+ zbila sva provizijo agenta (iz 2% na 1,2% od prodajne cene; To niso zanemarljivi zneski. 

Najem lastne odvetnice stane cca 500 eur ali manj (500 je velik znesek pa zaokrožimo navzgor). 

Ali si plačala stroške vpisa lastninske pravice v ZK ali je bilo to všteto v provizijo? Vpis lastninske pravice v ZK običajno plača kupec, izbris hipoteke (če jo ima) pa prodajalec + davek na promet nepremičnin. 
Ravno tako se plača notarsko overjeni podpis prodajalca (razen, če ste imeli sklenjeno kupoprodajno pogodbo v obliki notarskega zapisa), na stroške prodajalca, razen če ni drugače dogovorjeno. 

Kaj pomeni, da je agent zrihtal čisto VSE? Kaj je v tvojem primeru pomenilo VSE? Kaj je agent naredil zate kot kupca in s čim si je 2% zaslužil? 


Edited by mati zemlja - 29.Aug.2016 at 07:34
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 19:47
Aha, zanimivo. Jaz sem imela pri nakupu stanovanja tudi agenta, pa je bilo kar v redu. Res da sem nekaj plačala (2% od cene nepremičnine), ampak je pa zrihtal čisto VSE. 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 18:21
za tiste, ki so morda vzeli kredit par let nazaj ... obrestne mere so danes bistveno nižje kot par let nazaj. Dobro je vedeti, da se da na bankah dilat. Da se nižat obrestne mere.

Edited by mati zemlja - 29.Aug.2016 at 07:33
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 18:10
ni vprašanje. samo ne vem kam naj napišem. če je kdo v situaciji, da kupuje stanovanje (nepremičnino) mi lahko pm-ja, pa kaj povem. sploh v zvezi z agenti, ki pobirajo brutalno visoke provizije. Midva z Mitjem se zdej drkava ... tip je hotel več kot 4.000 eur,  sva zbila na 2.400 zdej se drkamo naprej. Podpisali nismo ničesar (na srečo). Z veseljem bom potenicalnim kupcem nepremicnin povedala vse kar vem. Naju je npr. agent hotel vrečt na foro, da podpiševa kupoprodajno pogodbo še predno dobiva kredit. Napaka je bila to, da nihče od naju ni imel izkušenj z agenti (razen, da so slabo zapisani na osnovi govoric). Pol je blo pa tko, da sem neki časa nazaj iskala najemniško stanovanje. Mela je agenta. Men je blo to zanič, pa še plačilo je zahteva (khm, te so res brutalne, sam to je kr samoumevno), sam sem rekla, jebi ga (vmes je bilo milijon faktorjev). Tip je zrihtal tako pogodbo, da dol padeš. Pol sem si clo rekla, da sem bla zgleda krivična do agentov, in sem k naslednjemu pristopila z zaupanjem. To je bila napaka. Bolj brutal napaka kot death metal w00t

Ob nakupu nepremičnine, ki še ni kupljena, fakin šit, je mel prodajalec agenta. Sva (sem) prišla vsa (kasneje ugotovljeno) naivna.  TIP NI NAREDIL FAKING NIČ ZA NAJU, ZAHTEVAL JE 2 % OD KUPNINE + DDV.  POSKUŠAL JE VSILIT PODPIS KUPOPRODAJNE POGODBE, KI BI ZA NAJU POMENILA KATASTROFO. (NE DA SE MI V DETAJLE RAZLAGAT). imava pač srečo, da delam na šihtu stvari, zaradi katerih mi je blo kej jasno. TIP V POGODBO NI DAL NOBENE KLAVZULE, KI BI ŠČITILA NAJU KOT KUPCA. Meni so se kuj vklopli senzorji. Rezultat? Najela sva svojo pravnico (agent naj bi ščitil interese obeh strank) in še ta trenutek ne vemo, kje smo. To traja že več kot en mesec in pol. Pa nismo prišli niti do tega, da smo usklajeni glede osnutka kup. pog (agent mi je sicer pogodbo v podpis podtaknil en mesec nazaj, vendar je nisem podpisala. Tedaj me je tudi nadrl po telefonu ko prasca. Ker sem rekla, da šlamparije ne bom podpisovala). 

Sej je dovolj povedanega .. in hkrati nič ...  to sporočilo je namenjeno zgolj temu, da če se nekdo podaja na pot kupovanja nepremičnine ... mu z veseljem kaj povem (pac fora je v tem, da ce nimas pojma, ne ves kaj vprasat. To ljudje izkoriscajo). Se mi pa ne da ful tipkat, tko da pm pa pol izmenjava telefonov z srecanje v zivo ...  


Edited by mati zemlja - 28.Aug.2016 at 18:13
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jun.2016 at 21:50
Kaj če bi naredil ješprenjovec? Bi to blo za kej?
Back to Top
Čak Boris View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08.Feb.2010
Status: Offline
Points: 999
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Čak Boris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2016 at 08:30
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

to sem pomislila, nisem se pa še pozanimala v zvezi s takšno relacijo. kar se npr tiče, da starši napišejo oporoko in svoje premoženje prepišejo na enega otroka, je tako, da je še vedno v igri nujni delež. to pomeni, da zakonskemu dediču pripada polovica premoženja, ki bi mu pripadala v primeru, da oporoke ne bi bilo (po domače: ena bajta, dva froca. starši napišejo oporoko, kjer vse premoženje dajo enemu frocu. Ta drugemu še vedno pripada nujni delež, tj. polovica deleža, ki bi mu pripadal, če oporoke ne bi bilo).


Mislim, da je v tem primeru tako, da otrok, ki v oporoki ni omenjen dobi 8% vrednosti in mu jo mora drugi izplačati. Nisem pa ziher glede %
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:26
Ne umreš...in ni problemov Wink
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:13
to sem pomislila, nisem se pa še pozanimala v zvezi s takšno relacijo. kar se npr tiče, da starši napišejo oporoko in svoje premoženje prepišejo na enega otroka, je tako, da je še vedno v igri nujni delež. to pomeni, da zakonskemu dediču pripada polovica premoženja, ki bi mu pripadala v primeru, da oporoke ne bi bilo (po domače: ena bajta, dva froca. starši napišejo oporoko, kjer vse premoženje dajo enemu frocu. Ta drugemu še vedno pripada nujni delež, tj. polovica deleža, ki bi mu pripadal, če oporoke ne bi bilo).
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:09
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

mene pa zanima ena stvar. če sta dva skupaj, nista pa formalno vezana. če partner umre, kdo deduje? ok, vem, da so potem pravde v zvezi z dokazovanjem izvenzakonske skupnosti, samo to me ne zanima. kokr sem vidla, zunajzakonska zakonska zveza nima nobene pravne podlega in tudi ne moreš pridobiti papirja, ki nekaj pomeni. malo mi je blo nagravžno, k če sem prav dojela, lahko registriram istospolno skupnost, ne morem pa registrirati izvenzakonske zveze. zakaj me to zanima? dedovanje.  rada bi naredila tako, da če umrem, ni nobenih komplikacij. da se ve, komu kaj pripada. jst bi rada, da vse pripada mojemu fantu. če nimaš tega zrihtanga, so prvi dediči tvoji starš (razen, če se greš drakat po sodiču in dokazovati zunajzakonsko zvezo)i. jst bi si rada pravno uredila tako, da moja krvna familija ne more pravno imeti ničesar kar je ali bo, moja last. je eduna rešitev, ki nekaj pomeni, pravno gledano, poroka? in s tem posledično moje premoženje pripada možu?



oporoka?
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2016 at 20:05
mene pa zanima ena stvar. če sta dva skupaj, nista pa formalno vezana. če partner umre, kdo deduje? ok, vem, da so potem pravde v zvezi z dokazovanjem izvenzakonske skupnosti, samo to me ne zanima. kokr sem vidla, zunajzakonska zakonska zveza nima nobene pravne podlage in tudi ne moreš pridobiti papirja, ki nekaj pomeni. malo mi je blo nagravžno, k če sem prav dojela, lahko registriram istospolno skupnost, ne morem pa registrirati izvenzakonske zveze. zakaj me to zanima? dedovanje.  rada bi naredila tako, da če umrem, ni nobenih komplikacij. da se ve, komu kaj pripada. jst bi rada, da vse pripada mojemu fantu. če nimaš tega zrihtanga, so prvi dediči tvoji starši (razen, če se greš drakat po sodiču in dokazovati zunajzakonsko zvezo). jst bi rada pravno uredila tako, da moja krvna familija ne more pravno imeti ničesar kar je ali bo, moja last in ne more terjati nikogar. je edina rešitev, ki nekaj pomeni, pravno gledano, poroka? in s tem posledično moje premoženje pripada možu?



Edited by mati zemlja - 08.Jun.2016 at 20:10
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2016 at 18:25
prvi je možen, drugi nemogoč Big smile
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2016 at 18:20
Dva najboljša predloga:
1) Se odseliš
2) Pustiš fanta

Big smile
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2016 at 17:58
za koga, ki bo morda potreboval:

11. člen Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o upravljanju večstanovanjskih stavb (Uradni list RS 87/2011, z dne 2.11.2011) govori o tem, da je dejanski uporabnik stanovanja oseba, ki vsaj 15 dni na mesec preživi v stanovanjski enoti.

Jst sem se odločila, da bom plačevala cca. 13 eur (z ddv) / mesec več in s tem prispevala v fond tistim, ki sem jim trn v peti. Morda si bodo lahko čez mnogo let na MOJ račun, kupili števce za vodo, ki merijo po dejanski porabi. Ne da se mi jebat za 13 eur / mesec. Naj jih imajo (0,1477 eur / osebo mesečno ob predpostavki, da druga živeča oseba tu stanuje VSAK FAKING DAN).
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 19:19
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Jp,če bi bila to pošta od upravnika bi se vedelo že po kuverti. En tak pildek brez kakršnegakoli kontakta lahko mirne volje vržeš stran pomoje. Verjetno gre za nagajanje posameznika/-ice,ki ima preveč časa in veselje vtikati se v druge.


prej sem bla tolk jezna, da tega nisem weedla Embarrassed kako pa zvem, kdo je moj upravnik ? ja, drgač mam kul sosedo. moj predpredhodnik se je odselil, ker je morila, da se prepozno tušira. drugač me že ves čas matra ... k sem prišla, sem zasadila smrekce na svoj balkon ... pa so kr umirat začele ... smreke so ful trpežne ... moje pa so umirale ... dve sta meli spomladi ful poganjkov, pol pa sam tko ... koooooonccc ... umirale so pa tiste, ki so bile na robu balkona .... sej mogoče tudi ni nič na tem ... sam jst sem tko na enem mini balkonu (na robu) imela 6 smrečic ... 2 je vzel konec ... dve sta šle v smeri prejšnjih ... pol sem pa vse skupaj ven fuknla ...

gašper (hwala, sicer za pomiritev živcev :))) in tvoj trudi  Cool ): ma študentski časi in to zdej je drugo. men tudi ni nihče težil, ko sem spala za vikende v študentskem domu. pa četudi bi mi. vseeno bi mi blo. tle sem pa našla svoj DOM. nakar sem zvedla, da sem GOLJUF.      ????????  fak, jst sem prišla sem, sem še komu rekla, "kaj pa če???" pa vsak je rekel "ma itak ti bo kdo kej rekel" ... zdej pa sam uno tko PORCIJA. mogoče sem jim šla že skos na kurac. lih zdej se mi je iztekla pogodba. mogoče so čakali, da se poberem. sam se nisem. TA DAM Star
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 19:01
Kalma, dokler ni nekih konkretnih dokazov o bivanju (ne spanju za vikende) in uradnega opozorila, se lahko posereš, obrišeš rit s tem paprijem in ga zalepiš v hodnik bloka s pripisom, da ga vračaš. Kje vse smo spali, po študentskih domovih, kjer je bla uradno soba za dva, nas je spalo po 3, 4, na črno, skoraj vsak vikend, pa po blokih isto itd. Enkrat sem pa parkiral v LJ pred enim blokom (samo enkrat pred tistim blokom, pred ostalimi pa neštetokrat) in po par urah dobil listek na avtu, da nisem stanovalec in da nimam kaj tam parkirat. Samo smeh. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 17:59
aha. to s 15 dni na mesec sem zasledila (ni mi pa padlo v uč, da celo neprekinjeno!! k sem preveč razpizdena, da bi dobro videla. hvača, bom pozorna). Naša službena odvetnica (samo ni specializirana za te zadeve), je govorila o tem, da mnde, če nekdo pri tebi biva več kot 60 dni v treh mesecih, da je to merilo. Ker drek, res. Počutim se, da sploh ne smem ven iz stanovanja zdele. K če grem ven in enga srečam, ga bom na gobc. DIREKT. KERI HINAVCI. To z litro ne bi šlo. Jst tukaj skor nikogar ne poznam. So pa ful prijazni, ti pridržijo vrata, se nasmehnejo in te pozdravijo. Tko, ne vem, res mi je uno WTF ?!?!?? Shocked pa prou uno z velikimi tiskanimi in odebeljeno NEPROSTOVOLJNO plačujemo stroške, ki jih VI pozvročate. Ma ne se jebat, no !!! kere kurbe. pa niti enega imena. nič. kaslc: nazdorni odbor. JEBITE SE ! najbrž me je ker pofukan posrane prijavil !!! k si v realnem življenju neupa nič rečt. ma zakaj me ni nihče nič vprašal, no?!?!? če se že nasmihamo in si držimo vrata???  PIZDA!

odvetnica (ki ni specializirana za te zadeve) me je tudi opozorila, da je mnde v nekem pravilniku zapisano, da če ugotovijo kršitev, ti lahko zaračunajo krat dva glede na možno št. oseb, ki lahko živijo v določenem stanovanju. s tem, da se šteje, da na 20 kvadratov lahko živita DVA. se pravi bi meni lahko zaračunali 3 osebe in bi mogla plačat za nazaj stroške za 6 oseb , za nazaj!!!! ful je nekih teh pravnih fint, k jih ne poznam, zato bi bla rada dobro informirana, predno dam uraden pisni odgovor ! S PRIPOROČENO POŠTO. Kar jaz od njih nisem dobila, čeprav so zapisali tudi, da so me pred kratkim pozvali. Jst o tem ne vem nič. Da bi me kdo že pozval, da nategujem !!!
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 17:41
mi smo imeli podobno situacijo in mi je upravitelj rekel, da če ne moreš dokazati, da neka oseba pri tebi biva 14 ali 15 dni (to nisem ziher) neprekinjeno na mesec - to je najbolj pomembno - potem se ne šteje, da oseba živi na tem naslovu in ti nihče nič ne more.
Skratka, obrni se na vašega upravitelja, da ti tole potrdi. za mir v hiši pa sosedom časti litrco, če misliš, da se splača...


Edited by Dejan - 29.Mar.2016 at 17:42
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 17:34
Jp,če bi bila to pošta od upravnika bi se vedelo že po kuverti. En tak pildek brez kakršnegakoli kontakta lahko mirne volje vržeš stran pomoje. Verjetno gre za nagajanje posameznika/-ice,ki ima preveč časa in veselje vtikati se v druge.
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 17:14
Pizda kako je folk zajeban ratu. Tle ti ne znam pomagat, sam js bi vztrajal pr eni osebi. Drgač pa na nepodpisan neuraden papir se ne bi odzival. Če ni od upravnika ignoriraj, verjetno je sam kakšna tečnoba. Če pa je upravnik pa sam povej da pride fant k tebi za vikend. Upam da bo razumevajoč.
...larper
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2016 at 16:44
NA POMOČ !!! Nuke

Ali ima kdo izkušnje s tem, da stanuje v bloku in pri njemu za vikende prespi fant/punca
?

Pri meni fant prespi za vikende oz. grem jaz za vikende k njemu. Skupni stroški so: voda, skupna elektrika (stopnišče), smetarina, čiščenje skupnih prostorov. Pri zadnjem obračunu bi tega naneslo 14 eur (brez davka) več za cel mesec. Zanima me, ali ima kdo kakršen koli nasvet, pri katerem se lahko sklicujem na zakon ali kaj podobnega (npr. Pravilnik o upravljanju večstanovanjskih stavb, Pravilnik o prijavi števila uporabnikov). Sama sem že nekaj gledala, potrebovala pa bi kakšen nasvet nekoga, ki je v praksi že imel tak problem.

Danes me v kaslcu pričaka naslednje sporočilo (brez mejla, telefonske, osebe na katero se lahko obrnem ... nič, samo, da naj izpolnjeno vržem v kaslc. Predpostavljam, da če napišem 1 oseba, bom dobivala kake kontrole al niti ne vem kaj. Zihr z 1 ne bo šlo skozi, glede na to kaj so napisali ... )

Pa tko ... ful veliko me ni doma. Večino mojih cunj se opere pri fantu (ne pri meni, njegovih se tukaj sploh ne pere, ker imam gužvo s sušenjem), slabo polovico vikendov me  ni doma (to pomeni, da grem v petek ob 6:00 in se v blok vrnem v ponedeljek ob 15:30). V 2 letih sem porabila dve 5 kg bombi plina, sedaj je v teku tretja, tko, da kar se tiče porabe vode zaradi pomivanja posode ... khm. Ampak ok, rabim neko pravno podlago, take stvar ne štejejo. Ne gre se mi za 14 eur + ddv, ampak za princip. Pa tko nihče mi ni nič rekel NIKOLI, sam tko PUF, danes pošiljka.

"Spoštovana soseda! /.../  ker se je opazilo razliko med prijavljenimi in dejansko živečimi člani v vašem gospodinjstvu. /.../, vam sedaj te stroške NEPROSTOVOLJNO pokrivamo ostali stanovalci tega vhoda. /.../, bomo podali prijavo pravilnega števila oseb v imenu nadzornega odbora in prosili upravnika, naj vam za 6 mesecev nazaj poračuna stroške s pravilnim številom članov Vašega gospodinjstva"

Hwala !




Edited by mati zemlja - 29.Mar.2016 at 16:49
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2016 at 09:01
Originally posted by Kristjan Kristjan wrote:

Rad bi izvdu kater komad se predvaja v prvih sekundah tega videa (intro), če kdo slučajno ve.
 


Hvala vnaprej za odgovor.



Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2016 at 11:17
Rad bi izvdu kater komad se predvaja v prvih sekundah tega videa (intro), če kdo slučajno ve.
 


Hvala vnaprej za odgovor.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2015 at 12:07
Kaj ste se zdej vpiknili v te kamne/žvalce :D

A nkol ne uporabte prispodobe (težek k kamn, težek k slon, ... itd...)

Puste zdej briljante, smaragde, kameleone...Big smile
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2015 at 08:53
Si odprl kamnolom, kolega ?
Kamni so lepe žvalce, včasih nam povejo tut kej lepga Hug
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Dec.2015 at 08:26
Aha, torej best of sta DHL pa pogojno GLS.

Thanks broThumbs Up
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2015 at 19:43
Po ponudbah v firmi, sem prišel do zaključka, da se za tujino najbolj splača DHL. GLS ima tudi konkurenčne cene, vendar ni tako zanesljiv in je (predvsem po Nemčiji) bolj počasen. Če boš pošiljal v Italijo, pričakuj velike zamude, ker so Italijani kar se tiče pošte kar fajn skregani s časom. Poleg tega bo pošiljka prepotovala pol Evrope preden bo na cilju. Po Sloveniji je najcenejši DPD. Splača se ti rudi TNT pogledat za paketno dostavo. Nekje najdražje se je po ponudbah izkazala Pošta slo (za cca 100%). 

Zgornji podatki so za pakete nekje do 20kg.

Če boš pa 100kg kamne al pa kake večje živali premikal po Sloveniji se ti splača dat na Intereuropo :)

Take ponudbe sem dobil za FIRMO kot FIZIČNA oseba so pogoji mogoče drugačni... je treba prav pogledat.


MacGyver je zakon!
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2015 at 16:33
Originally posted by Banshee Banshee wrote:

Ti bi v tujino pošiljal žival??? Shocked

Hahaha, kjer kjut misunderstandingHeartLOL

Ne, v tujino res ne bi pošiljal živali v pismu do dveh kilogramovLOL

Mal nerodn sm se prej izrazil, morda bo takole bolj razumljivo:

Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

AmmEmbarrassed

A ma kdo izkušnje s pošiljanjem paketov (malih no, ne glih 100 kilskih kamnov) v tujino?

Tiste moje žvali v prvem postu niso ble mišljene kot dejanske živali, ampak kot prispodoba nečesa veliiiikega, kar pa navsezadnje sploh ni predmet mojega vprašanja, ker sam ciljam na tiste prve, veliko lažjeSmile

Zdej so kamni pa se menda lažje bere (in predvsem z olajšanjem brez bojazni, da ciljam na kakšen blasfemičen transport bogih žverc v utesnjenih kletkah)
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2015 at 14:57

saj ne bo tolk težka

morda kakšno mačko, ali glodalca ... kameleona?












:DD
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2015 at 14:34
Ti bi v tujino pošiljal žival??? Shocked
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2015 at 12:11
AmmEmbarrassed

A ma kdo izkušnje s pošiljanjem paketov (malih no, ne glih 100 kilskih žvali) v tujino? Sprašujem zarad ebaya pa sem mal gledal na Pošti Slovenije, sam je tko u qrcu razdelan, da ne veš, pr čem si - npr. kaj je razlika pisemske pošiljke do 2kg al pa paketa? A do 2kg je pismo, nad 2 kg paket al kako?

Prek katerga servisa ste pošiljal (PS al kej drucga)?

Pa najbrž so naše poštnine u PM navite v primerjavi s tujimi...Dead Vaš komentar/izkušnje/mnenja? Vsakršna informacija mi bo prav prišla.Smile


Edited by Mrtupevc - 23.Dec.2015 at 12:15
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2015 at 22:56
Zdravo!

A ima kdo kakšne izkušnje nabavljanja iz spletnih lekarn izven Slovenije? Katera je zanesljiva in ne zaračuna preveč poštnine oz. dostave?
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Apr.2014 at 06:21
glasno je bilo, glasno je in glasno bo ostalo .... na koncertih.
dolga leta obiskanja so že pustila določene sledi, ker nočem, da bi bil na stara leta čisto gluh - upam, da jih bom sploh dočakal -  me zanima, kakšne čepke za uhe uporabljati na koncertih. ali morda kaj drugega. malo sem brskal po spletu, ponudba je velika, pa spet ne. na koncu se mi zdi, da ostane le še nekaj pametnih alternativ. zadnjih nekaj let sicer kar redno uporabljam te navadne čepke, ki so namenjeni delu v proizvodnji, a je problem v tem, da je sicer manj glasno, vendar je zvok povsem popačen - v bistvu slišim po navadi samo bas kitaro, bobne in pevca, medtem ko kitari skorajda povsem zgineta oz. visokih tonov sploh ni. pri black metalu pa je to malo nerodno.
skratka, ima kdo kakšen pameten predlog?
Back to Top
Azael View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Jul.2013
Location: Offline
Status: Offline
Points: 278
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Azael Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2014 at 22:33
PiWi: Za navadne Levi's ni problema, zanima me za LVC kolekcijo http://levisvintageclothing.com/
Modelov hlač je seveda več, ker so različni kroji Smile Ravno zadnjič sem (prvič sploh) probal navadne 501 in sem jih komaj spravil čez stegna, tako so ozke.
LVC imajo najbližje v Italiji... 160 kilometrov stran...

V glavnem, iščem dobre raw denim kavbojke v SLO, ker niso poceni bi jih pač rad probal na riti (G-star mi ne omenjat ker so kot žaklji za krompir).

Olivno zelene mislim da ima največ Fjällräven http://www.fjallraven.com Tale army shop se mi zdi nekam "fashion" poceni roba, ne vem...
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2014 at 21:47
uiiiiwiiiiwiiiiwiiiii... ooo mrichka, ka s ti meni pokazu/ala... koooolk je tle zeleeeeeeneeee rooobe... men se kr mesha... ma kak desigual neki... iii iii iii... pa karo srajce majo tudi... pa zeleeeeen hoootiii, mooorsh miiislllt... pa zelene kape... pa rokavice... pa rucahe... pa vseeeeeeee.... ufff... drgach jz sm ful proti vojnam, pa to... pis bradr... khm...  
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2014 at 13:00
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

ganbare! haha :))) to smo vchasih na frnetchh kupavali... 501... :))) si nism misnla, da obstajajo she kaki drugi modeli razen 501 pr levisu :PPPP haha :))) na netu pishe: V CityParku ali outlet v Hali A. In: http://www.jeansshop.com/... cheprou hlach po netu kupavat... se izogibam... khm.. che smo zhe pr shopingu... jz rabm kako fajn vojashko al pa lovsko betehco... rabim hlache z veliiiiko zhepi... priti pliiiz... spet sam neke spletne trgovine... je kej v BTC-ji? tle dol u trieste sabiadoro ne najdm nch... in ta plastichna "planinska treking" scena mi gre na zhivce... uuu jz sm zhe najdla... airsoft btehca u btc... hihihihihihihihihihi... to bo totalno bizarni ekspirijons :DDDDD si zataknem ene dve vejci kakga grmovja za uha in uletim notr :DDDDD ala, zadosti preden se mi povsem odpelje in zachnem she pesmce zlagat... jmte seeee***


http://www.army-shop.si/

Tut z zamenjavo ni problema, če številka ni prava. Jaz sem dobil v dveh dneh po plačilu, številka ni bila prava, sem poslal nazaj in sem čez tri dni dobil pravo velikost.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2014 at 12:53
ganbare! haha :))) to smo vchasih na frnetchh kupavali... 501... :))) si nism misnla, da obstajajo she kaki drugi modeli razen 501 pr levisu :PPPP haha :))) na netu pishe: V CityParku ali outlet v Hali A. In: http://www.jeansshop.com/... cheprou hlach po netu kupavat... se izogibam... khm.. che smo zhe pr shopingu... jz rabm kako fajn vojashko al pa lovsko betehco... rabim hlache z veliiiiko zhepi... priti pliiiz... spet sam neke spletne trgovine... je kej v BTC-ji? tle dol u trieste sabiadoro ne najdm nch... in ta plastichna "planinska treking" scena mi gre na zhivce... uuu jz sm zhe najdla... airsoft btehca u btc... hihihihihihihihihihi... to bo totalno bizarni ekspirijons :DDDDD si zataknem ene dve vejci kakga grmovja za uha in uletim notr :DDDDD ala, zadosti preden se mi povsem odpelje in zachnem she pesmce zlagat... jmte seeee***

Edited by PiWi - 24.Apr.2014 at 12:57
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Azael View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Jul.2013
Location: Offline
Status: Offline
Points: 278
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Azael Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Apr.2014 at 23:15
A kje pri nas (v LJ) prodajajo japonski denim ali LVC cunje?

Edited by Azael - 23.Apr.2014 at 23:16
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2014 at 14:57
Jaz sem imel poljske kovance in par listavcev(še iz Metalmanie ko smo šli z busom gor), pa sem si zdilal z enim bendom merch: CD in majico al neki takga je zneslo.

Evo, danes špilajo Watain v KR, lahko jim greš težit (za SEK kovance) Big smile


Edited by Paparazzi - 10.Apr.2014 at 15:00
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2014 at 11:55
Big smile  
dobra ideja !!! hwala :)
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Apr.2014 at 15:07
najbolje,da jih zamenjaš na metaldays-zihr bodo kakšni severnjaki tam LOL
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Apr.2014 at 13:06
evo, moje katastrofalno w00t poročilo o menjavi kovancev sek, nok, dkk  
 
nlb - ne menjajo
skb - ne menjajo
delavska hranilnica - ne menjajo
banka slovenije - ne menjajo
menjalnica tropical, kamnik - ne menjajo
menjalnica publikum, ljubljana - že štiri leta niso več menjalnica :D
banka celje - ne
menjalnica primus group, ljubljana - ne
 
skratka, kurc gleda, ne da se mi več klicat ! jutri se usedem v avto, se zapeljem gor na sever v matične dežele pa bomo vse zrihtali :)
 
Censored
 
ej, a nihče ne gre v skandinavijo, da bi kupil moje kovance? Embarrassed ma jih prodam za 10 eur (približno za 20 eur jih pa je :)) ko prideš v tujo deželo je dobro, da maš že malo kovančkov s seboj, ne pa samo ta velik gnar! :))))) ja, ja ... listen to these words I preach catastrophic lessons they shall teach https://www.youtube.com/watch?v=WQWrWVm9V70 grem pa raje poslušat testament, k še naprej klicat banke Blabla
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2014 at 23:50
niso slabi zneski...sestra povedala,da tudi njen sodelavec na tak način "špara" samo se ne spomnim zneska. edino to,da je bolj hardcore in daje na stran vse od bakra dalje.

Edited by lord infernus - 07.Apr.2014 at 23:52
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2014 at 21:28

Ne čist povezano s temo, ampak kot zanimivost ... sodelavka je rekla, da z možem zadnjih par let (mogoče 2-3) "zbirata" kovance za 2 € - vsakič, ko dobita kakšnega gre v prašička, brez pardona. Pred kratkim sta jih odprla (trije so se nabrali) in je bilo za ene 1.400 €. Samo nista vedla, da v banki jemljejo provizijo za večjo količino kovancev. Mislim, da so jima vzeli ene 30 €. No, bo pa dovolj za Grčijo je rekla, plus še malo zraven (še dvojčka imata).

Boljša polovica mi potem pove, da pri njih v službi tudi dve sodelavki tako "zbirata kovance za 2 €" in se jih na leto nabere za ene 700 €. Nisem vedel, da je to tako razširjeno. Še kdo?


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2014 at 20:54
Ko sem kupoval ameriške dolarje, mi je stric na banki dejal, da vzamejo nazaj odvečne bankovce in kovance, vendar za kovnace računajo provizijo (NLB).
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2014 at 19:06
o, super, hvala :) bom tko naredila. vsega skupaj je za cca 150 eur (od tega kovančkov za cca 20), tko da mogoče bi pa šlo, ker ni tako majhen denar vse skupaj. ko kaj izvem, pa pridem še sem povedat, če bo morda še komu nekoč prav prišlo.
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,547 seconds.