Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Vprašanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vprašanja

 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 22>
Author
Message
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2010 at 23:18
jast pa rabim en čim bol simpl programček, ki zna obrnt videoposnetke iz portret v landscape, pozna kdo kakšnega?
. . .
Back to Top
Play2kill View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 489
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Play2kill Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 19:51
ej a kdo slučajno ve zakaj je ratal joker forum tok elite da se ne da več registrirat na novo gor ('Gejše trenutno ne marajo za nove registracije, zategadelj rileks.')? al je to sam spet kkšna joker šala, pa se da registrirat pa jst ne vidm

če pa se ne da bi pa prosu nekoga, ki ma aktivn account da mi ga posod za en post

tnx
Life is all in vain, for only ashes will remain
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 20:23
možno da imajo zapolnjeno bazo.
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2010 at 20:24
Ma ni zarad zapolnjene baze, sam z urednikom so ble ene scene par let nazaj in je popucal forum in zaklenil registracije :D
Back to Top
Ejsi_Disi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Apr.2008
Status: Offline
Points: 1374
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ejsi_Disi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Apr.2010 at 19:00
No, kovinske glave, a gremo jutri kaj SLovenijo pucat?Approve
 
Kaj češ boljšga. Šetaš po naravi, nekaj koristnega narediš, kakšno pihneš, na koncu pa še pirček in klobasa.
 
Tole je must go.
Rock n' roll ain't noise pollution.
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2010 at 11:31
ali pes postane manj agresiven če se ga kastrira?
Back to Top
Windir View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Windir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2010 at 11:31
a kdo ve kj več o povezavi windowsow 7 in o kvarjenju baterij na prenosnikih?
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2010 at 19:17
Originally posted by Windir Windir wrote:

a kdo ve kj več o povezavi windowsow 7 in o kvarjenju baterij na prenosnikih?

ja windows 7 majo povezavo, baterija se mi je pa tud pokvrala Wink
ne hec!
Pomoje so drgač buče, mogoče edin če napačno verzijo inštaliraš (64 namest  32 al pa obratn)
. . .
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2010 at 23:24
Originally posted by Windir Windir wrote:

a kdo ve kj več o povezavi windowsow 7 in o kvarjenju baterij na prenosnikih?

Praktično nemogoče. OS ne more kar tako pokvarit baterije.

Če pa rabiš razlago zakaj ne pa povej, ampak mislim da bo to dovolj
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2010 at 10:16
Back to Top
plecocicho View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jun.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1521
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plecocicho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.May.2010 at 00:33
Ena neumna prosnja;
Bi kd mel cas da me zapelje iz lj v otocec in nazaj ta teden, placam za kafe in benz?EmbarrassedCry
Following our will and wind we may go where noone has been
plekokiko
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.May.2010 at 21:27
kaj se je še komu ustavil čas na Bolhi na 30.3.10?
MacGyver je zakon!
Back to Top
Zupan View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Nov.2007
Status: Offline
Points: 792
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zupan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 15:48
Why is 6 afraid of 7?
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 16:15
Originally posted by Zupan Zupan wrote:

Why is 6 afraid of 7?

Easy!

#7 The original diameter in inches of the 45rpm format gramophone records.

"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2010 at 19:28
prevod prosim:

brand recall

sex appeal (privlačnost?)

titillate

+

Ko pridemo do določanja, kateri tip oglaševanja je primeren, morajo oglaševalci uporabiti njihovo lastno znanje o obnašanju njihove ciljne skupine, vendar je to kadarkoli irelevantno za blagovno znamko but anytime it is irrelevant to a brand, that’s when it is inappropriate.

ja ne kapiram zadnjega dela povedi

Edited by Goregrindmadnes - 24.May.2010 at 19:32
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2010 at 19:52
ma tko izven konteksta posamezne besede... ne vem...
sam recimo, da bi brand recall lahko pomenilo obuditev blagovne znamke, v smislu, da določena BZ ni več tolk prodajana, ker je pač premalo oglaševana, ni dobro pozicionirana na policah (vidno polje) bla bla bla... se pravi, jo lahko z določenimi orodji tržnega komuniciranja prikličemo v zavest potrošnikov... če razumeš...
 
ta druga bi bla možna, ja... EDIT: ma bolj poziv, namigovanje...
al pa kej v stilu subliminalnih sporočil, recimo, ko se v oglasu za kavo iz šalčke kadi in je dim v obliki golega ženskega telesa... vzbuja neko poželenje... bla bla bla...
 
tretjo prvič slišim...
 
stavek pa... ja kaj pa vem... mogoče, da če BZ ni dobro zasnovana al kak čem rečt (strategija pa to, že spet pozicioniranost, vsi vidiki BZ, embalaža, oblika, a sploh vedo na koga ciljajo...), da potem nobena sorta oglaševanje pač ne more pomagat, da bi bila bolje prodajana, poznana, se usedla v zavest potrošnikov... sam tle ne vem, a je sploh govora o tem, da določena blagovna znamka mrde sploh nima neke strategije... la la la
 
edit: al pa, da je oglaševanje irrelavantno kadar je tip oglaševanja neprimeren za to BZ...
BU ??? to sta zdej dve rahlo nasprotujoči si zadevi, vstavi v kontekst :)
 
sam to je tko... to morš vidt kaj kej tekst okoli pravi, o čem govori ipd... lahko je to kar sem povedala kr neki, pač kar sem zapisala je plod moje domišljije o čem bi stvari lahko šle... pa v ta zadnji stavek res nism neki zihr... sam dele se mi mudi...
 
no, ne vem, mrde pa dobiš vsaj kako idejo :) pa nisem si neki domača z angleščino... pa tudi ne berem takih tekstov že mnoooooogo let :)


Edited by mother earth - 24.May.2010 at 20:05
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2010 at 20:18
o pozdrav mati poliglot :D...thx tud za to obširno poročilo :D

1. si zadela v nulo...nisem se spomnu na kaj takega...in ja čist spada v kontekst...

pr 2. še vedn ne vem...sam obe verziji nekako ne pašeta v kontekst...bom že preživu :D

odgovora za 3. itak nisem pričakoval :)

stavek: finta je v tem, da je to edini kontekst, saj je ta poved celota, za sebe...pred njo je neke čist druzga, za njo tip že obravnava oblike oglaševanja...ker je to kao sklep in povzema vsebino...

thx še 1x...je pa kar velika verjetnost, da bom celoten sestavek zbrisal, saj kiksi v sklepu so huda reč :D

lp
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2010 at 23:25

de nada Wink

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2010 at 19:03
imam dve vprašanji... če kdo kej ve :)
1.
a kdo ve, kje je najbolj ugodno kupovati devize ?? v bistvu me zanima, če se na banki slovenije lahko to kupi ? predpostavljam, da so tam najcenejše (če fizična oseba sploh lahko kej dela tam)... potem so verjetno razne banke, ki ne vem kako se jim reče (unicredit, raiffeisen, nlb, skb...), potem pa šele menjalnice, a??
 
v glavnem, če me kdo kak nasvet v zvezi s tem :) pa če se kdo spozna na banko slovenije - a moraš visoke zneske ne ravno popularnih valut tudi v naprej naročit tako kot v menjalnicah ?
 
2.
kakšna je razlika med evropsko zdravstveno kartico in coriss zavarovanjem ?
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 11:01
Mene zanima če kdo ve kak je res s tam kršenjem javnega reda in miru, kar se cerkvenih zvonov tiče. Neke govorice obstajajo da naj bi bli zvonovi izvzeti iz tega zakona in da zato lahko cele noči in dneve nabijajo, ko pa v zakonu piše, da bi med 22.00 in 6.00 uro mogla bit tišina. Sploh pa v mojem primeru ko živim zraven Kliničnega centra, kjer bi hrup še posebej mogu bi prepovedan. Js sn namreč neki gledala zakone, pa nisn nikjer našla tega, da za cerkev ne veljajo ti zakoni. In zj bi prosla nekoga ko dejansko kaj ve o tem če mal obrazloži zadevo.

Edited by jajčk - 31.May.2010 at 11:01
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 11:57
jajčk: po moje - če že ni napisano - je to nenapisano pravilo. Kot ono: ''za domače ne velja''. čeprav ve vem kdo je v tej zgodbi z zvonovi domač in kdo ne. kao tradicija in podobno sranje, ki pač mora biti samoumevno, ker če komu izmed nas ni, smo pa že nestrpni...

Moje vprašanje: zakaj če prodam v zlatarni verižico, ki jo je mama našla v vrtu, moram dat svoj poln naslov in davčno številko? Se to upošteva za dohodnino, al kaj???
Prodajalka me je gledala s takšnim nebeškim zaupanjem, da sem raje bil tiho, pobral denar in šel :)
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:03
@ Vargrim: Naj bi..Saj te k jih jest poznam so se vsi pomiril po kastraciji. Mačke pa sploh lene ratajo do nezavesti...

@Davorin: Ha, mogoče pa zato če jo kdo prijavi kot pogrešano...na tem svetu nikol ne veš kakšne ideje majo (davčne pa ne znam objasnit po nobeni poti) :)


Edited by Atuin - 31.May.2010 at 12:03
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:14
Originally posted by Goregrindmadnes Goregrindmadnes wrote:

prevod prosim:

brand recall

sex appeal (privlačnost?)

titillate

+

Ko pridemo do določanja, kateri tip oglaševanja je primeren, morajo oglaševalci uporabiti njihovo lastno znanje o obnašanju njihove ciljne skupine, vendar je to kadarkoli irelevantno za blagovno znamko but anytime it is irrelevant to a brand, that’s when it is inappropriate.

ja ne kapiram zadnjega dela povedi


za agnleske neologizme a la titillate priporocam www.urbandictionary.com
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:30
Originally posted by mother earth mother earth wrote:

imam dve vprašanji... če kdo kej ve :)
1.
a kdo ve, kje je najbolj ugodno kupovati devize ?? v bistvu me zanima, če se na banki slovenije lahko to kupi ? predpostavljam, da so tam najcenejše (če fizična oseba sploh lahko kej dela tam)... potem so verjetno razne banke, ki ne vem kako se jim reče (unicredit, raiffeisen, nlb, skb...), potem pa šele menjalnice, a??
 
v glavnem, če me kdo kak nasvet v zvezi s tem :) pa če se kdo spozna na banko slovenije - a moraš visoke zneske ne ravno popularnih valut tudi v naprej naročit tako kot v menjalnicah ?
 
2.
kakšna je razlika med evropsko zdravstveno kartico in coriss zavarovanjem ?


1. odvisno.. za exoticne valute se skor se jih najbl splaca kupit kar na licu mesta in ne v sloveniji.. ce ne si pac pogledas urdne strani vseh institucij in imas kar najbolj azurirane podatke..

2. evropska zdravstvena kartica nudi zdravstvene storitve v taksnem obsegu, da se ti zaradi bolezni potrebno vrniti domov
coris pa krije stroske zdravljenja, tudi nakup zdravil in stroske prevoza - v bolnico in tut domov
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:34
Originally posted by jajčk jajčk wrote:

Mene zanima če kdo ve kak je res s tam kršenjem javnega reda in miru, kar se cerkvenih zvonov tiče. Neke govorice obstajajo da naj bi bli zvonovi izvzeti iz tega zakona in da zato lahko cele noči in dneve nabijajo, ko pa v zakonu piše, da bi med 22.00 in 6.00 uro mogla bit tišina. Sploh pa v mojem primeru ko živim zraven Kliničnega centra, kjer bi hrup še posebej mogu bi prepovedan. Js sn namreč neki gledala zakone, pa nisn nikjer našla tega, da za cerkev ne veljajo ti zakoni. In zj bi prosla nekoga ko dejansko kaj ve o tem če mal obrazloži zadevo.


  • Zelo nas moti preglasno zvonjenje cerkvenih zvonov. Ob donenju, ki traja tudi po več minut skupaj, se ne moremo učiti niti delati ali počivati. Kaj lahko naredimo?

    V skladu z Direktivo 2002/49 ES je hrup opredeljen kot nezaželen ali škodljiv zunanji zvok, ki ga povzročajo človekove aktivnosti, vključno s hrupom, ki ga oddajajo prevozna sredstva v javnem prometu, industrijske naprave itd.

    Zvok, ki nastaja zaradi zvonjenja cerkvenih zvonov, je podoben zvoku drugih glasbil in običajno za ljudi ni nezaželen ali moteč. V skladu z zakonodajo Evropske unije cerkveni zvonovi ne povzročajo hrupa, zato v trenutno veljavni zakonodaji na področju varstva okolja, preneseni v slovenski pravni red, njihovo zvonjenje ne predstavlja kršitve.

    Cerkvene zvonove sicer omenja 2. člen Pravilnika o prvih meritvah in obratovalnem monitoringu hrupa za vire hrupa ter o pogojih za njegovo izvajanje (Uradni list RS, številka 70/06), vendar ta določba nima pravne podlage v Uredbi o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju, ki v 3. členu opredeljuje vire onesnaževanja okolja s hrupom.

    Predlagamo vam, da poskušate zadevo sporazumno reševati s pristojnimi institucijami oziroma za razrešitev opisanega problema uporabite civilnopravne poti.


se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:46
oooooooooooooo, hvala grafinko !!!! sej sem že malo pogledala... zgubim cca 0,5% (gledano tečaj 25.05.), če grem na poslovno banko, ne na centralno... teh pol odstotka mi pa pobere že pot in la la la... nlb imam pa čist blizu :) iz bsi.si ne znam razumet, če lahko tam kupim, pa se mi ne da tja hodit Embarrassed
 
predvsem pa hvala za zavarovanje !!! (to pa priznam, sem bila lena in se mi ni dalo brskat) se mi je kr zdelo, da bo kaj takega... ma v bistvu vzamem zavarovanje zato, če se mi na poti kaj hujšega zgodi (umrem, recimo), da ne bi breme stroškov prevoza posmrtnih ostankov padlo na moje starše... dokler je z mano vse ok, lahko sama odgovarjam, če pa ni, potem se to prenese na starše in ne mislim nikogar na kant spravljat... tko, da ja... coris it is ! sicer pa izgleda precej čudno, ko vedno predno grem, povem sestri, da imam zavarovanje in da če slučajno umrem, da so stroški do tega in tega zneska kriti  Ermm pa ne vem, kuko naj drugače izpeljem Ermm
 
hvala Smile
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:55
Originally posted by Davorin.L. Davorin.L. wrote:

jajčk: po moje - če že ni napisano - je to nenapisano pravilo. Kot ono: ''za domače ne velja''. čeprav ve vem kdo je v tej zgodbi z zvonovi domač in kdo ne. kao tradicija in podobno sranje, ki pač mora biti samoumevno, ker če komu izmed nas ni, smo pa že nestrpni...

Moje vprašanje: zakaj če prodam v zlatarni verižico, ki jo je mama našla v vrtu, moram dat svoj poln naslov in davčno številko? Se to upošteva za dohodnino, al kaj???
Prodajalka me je gledala s takšnim nebeškim zaupanjem, da sem raje bil tiho, pobral denar in šel :)

zlato ima v svetu nalozb veliko vrednost, zato so vsi - nakupovalci in prodajalci zlata - zelo previdni, ker jasno prihaja tut do zlorab..
eni sluzijo gnar s odkupom in prodajo zlata ob ugodnem casu - kot delnice. drzava skusa te dobicke tut obdavcit. zlato je monetarni standard v stevilnih drzavah (financna stabilnost  temelji na zlatih rezervah ipd.) vrednost zlata se recimo na novo doloca vsake pol ure.. verjetno je tak postopek identifikacije nastal zaradi garancije in preverbe poslov pri vecjih kolicinah zlata, veljajo pa tudi za manjse.. mogoce bos pa se ksn davk placu.. to pa ne bi vedla..
uradna stran zc.
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 12:58
to slednje je povsem možno, ker gredo tudi npr. darila v vrednosti nad 42 eur v dohodnino... fensi Cool potem pa zadanem likalnik, ki ga že itak ne rabim, pa moram še dohodnino plačat ... la la la...
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 13:00
Originally posted by mother earth mother earth wrote:

oooooooooooooo, hvala grafinko !!!! sej sem že malo pogledala... zgubim cca 0,5% (gledano tečaj 25.05.), če grem na poslovno banko, ne na centralno... teh pol odstotka mi pa pobere že pot in la la la... nlb imam pa čist blizu :) iz bsi.si ne znam razumet, če lahko tam kupim, pa se mi ne da tja hodit Embarrassed
 
predvsem pa hvala za zavarovanje !!! (to pa priznam, sem bila lena in se mi ni dalo brskat) se mi je kr zdelo, da bo kaj takega... ma v bistvu vzamem zavarovanje zato, če se mi na poti kaj hujšega zgodi (umrem, recimo), da ne bi breme stroškov prevoza posmrtnih ostankov padlo na moje starše... dokler je z mano vse ok, lahko sama odgovarjam, če pa ni, potem se to prenese na starše in ne mislim nikogar na kant spravljat... tko, da ja... coris it is ! sicer pa izgleda precej čudno, ko vedno predno grem, povem sestri, da imam zavarovanje in da če slučajno umrem, da so stroški do tega in tega zneska kriti  Ermm pa ne vem, kuko naj drugače izpeljem Ermm
 
hvala Smile


ni problema, mati..
jz grem zmer na coris, ko grem v tujino.. ubistvu dost mal placas glede na to kok lahko tvegas.. zihr je zihr.. :)) sej je kul da so sestra obvesceni..

matr sm pametna dans.. a se uhka spravm kej bl pametnga delat??? prosm... motivacija na nizku..  plus to, da kr neki bruham.. :(((
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 13:07

sej to je tudi pametno delo, da nam svetuješ :) sem si res zelo želela, da mi kdo na hitrco pove, kako in kaj glede coris pa evropska kartica... upam, da bo bruhanje hitro mimo... da boš hitro ok...

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 14:49
O hvala grafin. Točno to sn iskala, pa nisn nikjer našla. A dej cigani ej, ko jim prav nič ne morš... :S
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 15:10
A kdo kej ve, kako je s pritozbami za parkirne kazni itd?

Dobu sm namrec kazen za 200€ pred svojim blokom, kjer zivim, ker so bila vsa parkirna mesta zasedena in sem ga pustil na enem travnatem delu. Mislm, a se lahko kej prtozm, glede na to, da zivim na tej lokaciji?

Pa smesno mi je to, da sm dobu kazen za parkiranje na travni povrsini, 10 m naprej so pa parkirna mesta (oznacena) dejansko na travo oz travno povrsino.

Kr sux tole :/
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 18:00
grafin: hvala ti za odgovor glede zlata!
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 19:21
jajčk:
lahko greš na zvonik in tako kot naš Brecelj obeleš kemble s tepisonom pa se jih ne bo slišalo LOL
 
 
 


Edited by Mitja M.J. - 31.May.2010 at 19:40
MacGyver je zakon!
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 22:10
Glede zavarovanja: pred kratkim je bil en v Ameriki in je imel vnetje slepiča... preiskave, operacija, hospitalizacija = 85.000$. Zavarovan je bil pri Corisu za najmanjše kritje, ki je 20.000€. Zdej ga tirjajo iz Amerike za to razliko...

Raj tvegam in dam 100€ za 1 mesec, pa sem zavarovan za ~160.000€ kritja, kot da cel lajf delam za en rutinski poseg. Bože nedaj, da se ti kej hujšga zgodi.
Back to Top
Tyrant View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 23:27
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

A kdo kej ve, kako je s pritozbami za parkirne kazni itd?

Dobu sm namrec kazen za 200€ pred svojim blokom, kjer zivim, ker so bila vsa parkirna mesta zasedena in sem ga pustil na enem travnatem delu. Mislm, a se lahko kej prtozm, glede na to, da zivim na tej lokaciji?

Pa smesno mi je to, da sm dobu kazen za parkiranje na travni povrsini, 10 m naprej so pa parkirna mesta (oznacena) dejansko na travo oz travno povrsino.

Kr sux tole :/


jou, napis ugovor na to, casa mas 8 dni za to napisat..napis pa to da bi ti mogl dat najmilejso kazen (mislem da je 80€, se prav polovicka 40€), kar pa 200€ ni. Ce pa ne misles nc pisat, mas pa cajta 16 dni za polovicko.

slikat to pa se neki pizdit da je to tm k si doma itd. je pa brez veze, ne bos nc dosegu.

velik srece! :)
To err is human..to arr is pirate. mjau
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 23:47
 
 
jp! poleg tega pa pritožba ne zaustavi preteka roka, torej, če izgubiš (življenje je tekma Dead), plačaš še obresti... kakor vem iz teorije, iz prakse pa sem zgledna državljanka LOL no, to se zdej malo hecam na koncu, samo uno prej je pa res... mislim, vse je res :)
 
sklep: plačaj 40 eur in se za zabavo poigraj s pritožbo :) če se ti zdi vredno časa... če pa ne pa ne...  
 


Edited by mother earth - 31.May.2010 at 23:51
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Tyrant View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 23:56
:D lej misko:) tvojga odgovora sploh bral nism prej, mam premejhn ekran na mobitelu;) sm sam napisu kar vem. Drgac pa itak, rok tece od vrocitve naprej. Glede najmilejse kazni pa sam to: čitaj zakon:P :D Ta kazn 200€ je pa od zokija kr en šmorn:)
To err is human..to arr is pirate. mjau
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2010 at 23:58
a darijan je miško Embarrassed miškoooooo Hug
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Tyrant View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 00:02
Ja Andreja, to je res da ce popusis placas polno kazn. Ma dej Jovo, poklic me jutr ce mas cifro ob 9:30.
To err is human..to arr is pirate. mjau
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 00:04
janko in andreja Embarrassed
 
jovo ne bit žalosten, sej maš black cascade cd :)


Edited by mother earth - 01.Jun.2010 at 00:05
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Tyrant View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 00:08
ahaha, itak, sam da je dobr cd.

andreja in janko =)
To err is human..to arr is pirate. mjau
Back to Top
Tyrant View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 00:20
pa dobr no, važn je namen an ;)
jasno mutim jasno slutim:)

pustmo se presenetit.

lahko nočko^^
To err is human..to arr is pirate. mjau
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 22:09
v zadnjem SCIENCE ILLUSTRATED piše da krava spije 100l mleka na dan... a ma kdo od vas kako kravo doma da bi potrdil to izjavo?
MacGyver je zakon!
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 22:21
Krava? Krava 'da' mleko
Nomen est omen.
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2010 at 23:50
mleko pije samo tele, ampak dvomim da 100 litrov
. . .
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2010 at 00:00
tele pije gladko 100 litrov
kukr jst gledam kok to vode spije more mleka tud :)
1000 litrov je pa napaka
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2010 at 00:13

ODLIČNA URA Embarrassed

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2010 at 01:02
Originally posted by mother earth mother earth wrote:

ODLIČNA URA Embarrassed


Za? Za ne-spat:/
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2010 at 01:03
Thumbs%20Up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,594 seconds.