Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - TV Shows
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

TV Shows

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 21>
Author
Message
Hornseth View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 09.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hornseth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2011 at 16:33
Originally posted by Davorin.L. Davorin.L. wrote:

mislim - sranje... Game ot Thrones je res noroa reč. In najlepše od vsega je da vemo, da kvaliteta (vsaj dokler bo imel Martin kaj prstov vmes) ne bo padla, ko se bo po parih delih občinstvo navadilo na fuk in gore scene (ok, gora niti na a vseeno... nekaj mora fuku delat družbo, da mu ni dolgčas), kot se je zgodilo kakšnemu True Bloodu.
Casting je za oženit se z njim (ok, Cat je čudna napram knjigi, pa bom že preživel), vizualno je WOW, igra in režija... skratka... ne morem ne kazat neobjektivnega navdušenja! Da ne govorim o tem, da kakšnih 50x na dan pomislim, kako lepo bi bilo, da bi zdaj lahko pogledal vsaj še en del.
Je pa zabavno kaj vse fene knjžne serije moti pri nadaljevanki. Zjutraj sem bral en forum kjer se tip pritožuje da je preveč doggy style fuk scen. Way to go! Thumbs%20Up


Sem prebrau na HBOju da je biu že prvi del tako masten, da so se že kr odločli da bojo tudi drugo sezono snemali heh.. Mi je blo kr malo čudno da bo samo 10 delov.. to bi blo ultra premalo, na srečo bo več sezon. Le to enotedensko čakanje me muči.. bi najraje kr gledau enga za drugim!

Top shit uglavnem Clap


Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2011 at 19:29
ne govori mi :)
Isto tu. Čeprav se mi zdi da je drugi del malo... kaj pa vem čudne bil. počasen. Bojda pa se s tretjim šele zares prične, tako da: rock'n'roll, fade in, ride the lightning in vse to!
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2011 at 14:33
Tanov doctor who!
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2011 at 15:26
Gledam 'The Larry Sanders Show', HIGHlarious shit.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.May.2011 at 11:31
No, da ne bo vsak moj post hvalnica game of thrones - čigar četrti del me čak popoldne/zvečer! - naj povem, da sem zaključil s Star trek: TOS in da sem zmerno do pretežno razočaran. Serija ne ponuja nič zaren nostalgije. In smeha ko jim kaj pač ni uspelo tako posneti kot so hoteli. Žal. Zdaj pa ponovno TNG! Se splača še enkrat pa četudi samo zaradi Picarodvega 'death stare'. Heart
In pogledal prvo sezono DS9. Končno. Mislim... TNG ima Picarda, ampak tole ima pa zgodbo. Cool
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
W.U.K.O View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Neutral Zone
Status: Offline
Points: 1467
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote W.U.K.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.May.2011 at 11:38
Jp, men je DS9 najbolj od franšize. Doma je v sestavljanju tole:
 
Big%20smile
Weed ain't dope, it's everything from rope to hope!
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.May.2011 at 12:07
Originally posted by Davorin.L. Davorin.L. wrote:

No, da ne bo vsak moj post hvalnica game of thrones - čigar četrti del me čak popoldne/zvečer! - naj povem, da sem zaključil s Star trek: TOS in da sem zmerno do pretežno razočaran. Serija ne ponuja nič zaren nostalgije. In smeha ko jim kaj pač ni uspelo tako posneti kot so hoteli. Žal. Zdaj pa ponovno TNG! Se splača še enkrat pa četudi samo zaradi Picarodvega 'death stare'. Heart
In pogledal prvo sezono DS9. Končno. Mislim... TNG ima Picarda, ampak tole ima pa zgodbo. Cool
Tud jst bom danes zvečer pogledal četrti del Game Of Thrones.
Pa kar sem dosedaj videl, mi je blo zelo všečno, dobro narejeno, samo nekaj mi "še manjka", pa ne vem točno kaj...
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.May.2011 at 23:48
Vsak del je manj zanimiv...predolgi dialogi, ponavljajoči se kadri...upam na bolje...
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.May.2011 at 23:54
hja, zgodovino morajo pokrit... lahko bi se bavili s flashbacki, a se mi zdi da so se kar dobro odločili, da se niso. Da nek svoj čar ob vsem temu novodobnemu flešeranju. Drugače pa četrti del zakon! Kmalu se bo začelo!
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2011 at 07:47
Tudi jaz kot velik ljubitelj knjig gledam The Game of Thrones nadaljevanko in sem ves navdušen. Če samo pomislim kaj vse sledi v nadaljevanju se začnem tresti v orgazmičnih krčih. Celotna zgodba je kar zakomplicirana in razumljivo je, da so morali pristati na veliko kompromisov pri prikazu vseh teh povezav/odnosov med ljudmi in do sedaj jim po mojem kar dobro uspeva.
Najbolj me je presenetila izbira igralcev, posebej pri ženskih vlogah, kjer sem pričakoval tisto tipično umetno ameriško lepoto. Namesto tega so igralke bolj 'življenjske' in zaradi tega ima ta zadeva pri meni malo večjo kredibilnost.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
Isvaroth View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 256
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Isvaroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2011 at 02:22
Začel gledat Boardwalk Empire, odlična zadeva. Kdor je ljubitelj mafijskih scen si more to ogledat. Res da ni ful streljanja in klanja (zaenkrat), ampak bolj  prikazuje takratno družbo (1920- ), ki se začne ukvarjat s prekupčevanjem alkohola.

Edited by Isvaroth - 20.May.2011 at 02:22
You are not dead, you never existed
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2011 at 10:19
Originally posted by Isvaroth Isvaroth wrote:

Začel gledat Boardwalk Empire, odlična zadeva. Kdor je ljubitelj mafijskih scen si more to ogledat. Res da ni ful streljanja in klanja (zaenkrat), ampak bolj  prikazuje takratno družbo (1920- ), ki se začne ukvarjat s prekupčevanjem alkohola.
 
Se strinjam, super serija, upam da bo čimprej druga sezona zuni...
Back to Top
Godpuppy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Godpuppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2011 at 14:33
Originally posted by Davorin.L. Davorin.L. wrote:

hja, zgodovino morajo pokrit... lahko bi se bavili s flashbacki, a se mi zdi da so se kar dobro odločili, da se niso. Da nek svoj čar ob vsem temu novodobnemu flešeranju. Drugače pa četrti del zakon! Kmalu se bo začelo!


Peti del je bil noro zakon. Začelo se je, komi čakam šesti del Wink
You can never be too Specialized!!



Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.May.2011 at 15:17
jp... postaja zabavno. Ta del pa itak... dialog Cersei/Robert pa nad vsem kar sem kadarkoli pričakoval od te serije!
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Hornseth View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 09.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hornseth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2011 at 15:27
Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:

Originally posted by Davorin.L. Davorin.L. wrote:

hja, zgodovino morajo pokrit... lahko bi se bavili s flashbacki, a se mi zdi da so se kar dobro odločili, da se niso. Da nek svoj čar ob vsem temu novodobnemu flešeranju. Drugače pa četrti del zakon! Kmalu se bo začelo!


Peti del je bil noro zakon. Začelo se je, komi čakam šesti del Wink



Ja je biu že čas.. več akcije, manj seksa LOL

Šesti del bo še boljši, zdej ko se začenja!

..winter is coming!




Edited by Hornseth - 22.May.2011 at 15:28
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2011 at 17:20
Dons začnem z Sons Of Anarchy, prvo sezono, prvi del.
Upam, da bo kul:)

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2011 at 21:30
sm šele zdaj opazu pri FRINGE (sm šele nekje na polovici 2.sezone), da Observer nastopa pri vsakem delu. Se pojavi kr nekje... včasih samo prečka cesto... Posobno kot A. Hitchcock...
 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2011 at 21:39
Originally posted by blackoutt blackoutt wrote:

Dons začnem z Sons Of Anarchy, prvo sezono, prvi del.
Upam, da bo kul:)



AWESOME serija je a ni?<3
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2011 at 21:45
Ja fajna je, je kar ne morem nehat gledat:)
Sicer se zgodijo tudi kake "buče" ampak ja...mi je všeč
Back to Top
brutalc View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 358
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote brutalc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2011 at 22:16
Originally posted by Hornseth Hornseth wrote:




Originally posted by Godpuppy Godpuppy wrote:


Originally posted by Davorin.L. Davorin.L. wrote:

hja, zgodovino morajo pokrit... lahko bi se bavili s flashbacki, a se mi zdi da so se kar dobro odločili, da se niso. Da nek svoj čar ob vsem temu novodobnemu flešeranju. Drugače pa četrti del zakon! Kmalu se bo začelo!
Peti del je bil noro zakon. Začelo se je, komi čakam šesti del Wink
Ja je biu že čas.. več akcije, manj seksa LOLŠesti del bo še boljši, zdej ko se začenja!..winter is coming!

Ne bi rad povzročal nereda, ampak 7 del je že od ponedeljka zuni, kao predpremierno predvajana na hbo-go (ne vem kaj je to) in seveda hitro na voljo celemu svetu. Kvaliteta naj bi bila malo slabša, ogled pa pomeni, da bo čas do 8. dela še daljši
Jaz bom počakal...
Back to Top
Hornseth View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 09.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hornseth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2011 at 23:31
Fak! Sam res! Dead

Komaj zdj sem opazu! Approve Zakon, hvala za dragoceno informacijo!

Edit:

Res da sem pred leti prebrau to knjigo ampak faking shit, keri konec tega dela ej.. huh, zdj pa čakat do naslednjega ponedeljka.. newem al sem si naredu dobro s tem da sem že zdej gledau al slabo.. uglavnem 1A!


Edited by Hornseth - 28.May.2011 at 01:38
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.May.2011 at 12:15
Se (KONFORMISTIČNO!) pridružujem plazu hval nad Game of Trones ... sam pomoje mi ne bi blo pol kurca jasn, če ne bi prej knjig bral :D

Začel sem gledati še The Boardwalk Empire in glede na to, da mam soft spot za mafijce + Steve Buscemi mi je car, mi je ta serija dar z nebes :D
Back to Top
Nerthag View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 381
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nerthag Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2011 at 11:34
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

sm šele zdaj opazu pri FRINGE (sm šele nekje na polovici 2.sezone), da Observer nastopa pri vsakem delu. Se pojavi kr nekje... včasih samo prečka cesto... Posobno kot A. Hitchcock...
 


Jes sm dost gledou to ene pol leta nazaj. zej pa spet na počas in se spomnem k sm vsakič gledou če ga bom kje opazu, nism pa vedu da je v vsakmu delu. zakon

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=kpDO9hlz4i4&feature=related
they've recorded him at over three dozen scenes and that they refer to him as the observer.


Edited by Nerthag - 29.May.2011 at 12:06
You all are flies, flying towards the light, seeking death...but yet you don't know...
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2011 at 17:42
Originally posted by Jan Ov Plain Jan Ov Plain wrote:


Originally posted by blackoutt blackoutt wrote:

Dons začnem z Sons Of Anarchy, prvo sezono, prvi del.
Upam, da bo kul:)

AWESOME serija je a ni?<3


Pizda, res mi je skoz bolj všeč! Prov wow so zadnji trije deli prve serije...zdj gledam drugo sezono, začetek zlo obetaven + Heny Rollins:)
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2011 at 23:30
Vi GoT drkači...glejte vmes mal The Borgias in bo čakanje znosnejše

Drugače pa ja, sem ravn dans dokončal The Borgias 1. sezono in je izpadla kar kul...zdaj bom pa začel klikati na Boardwalk Empire, Fringe in Carnivale torrente...upam, da mi kaj od tega potegne
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2011 at 08:26
Z The Borgias jaz danes začnem...
Carnivale je super serija...
Nomen est omen.
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2011 at 12:54
Back to Top
brutalc View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 358
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote brutalc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2011 at 14:27
Klasika....
Black Adder
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 09:50
Zaključu tretjo, zadnjo posneto serijo Sons Of Anarchy. WOW!
Na začetku je res malo zatežena, se morš prislit že skori da gledaš, pol je pa res bomba!
Ok kakšne scene so "malo bose" sam na koncu je all good:)
Priporočam!!!
 
Zdj pa kolebam med Shameless ali Dexterjem...
 
Aja pa še ena Game Of Thrones "cvetka": sem bil ful navdušen, tudi zaradi navdušenih in pozitivnih kritik (beri: drkačev na serijo) tuki gor, samo...ne vem, ne morm se izgubit filinga da je to samo ena kurčeva srednjeveška Santa barbara!!!
RES ni tolk huda, kolikor se jo hvali! Mogoče tudi zaradi tega, ker knjig nisem prebral; v nasprotnem bi mi bila verjetno boljša oz še slabša?!?! ker ne vem katera serija/film je presegel knjižno uspešnico. Torej, če sklepamo samo po seriji (ki naj bi bila slabša od knjige), ne vem od kje takšno navdušenje.
Je ok, ni pa nek presežek.
Tko da sem jo sredi 7 epizode gladko ugasnil...:P
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 10:24
Jep, meni je Game of Thrones "prijetno TV razvedrilo" in nič več. Mi je pa boljš kot se mi je zdelo po prvem delu.

Ne vem če sm že napisal, ampak The Killing je KVLT.
http://www.amctv.com/shows/the-killing
Obstaja tudi danski original, samo sem začel z ameriško.

John Adams: (če koga zanima USA)
http://www.imdb.com/title/tt0472027/

Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 13:30
Originally posted by blackoutt blackoutt wrote:

Zaključu tretjo, zadnjo posneto serijo Sons Of Anarchy. WOW!
Na začetku je res malo zatežena, se morš prislit že skori da gledaš, pol je pa res bomba!

Ok kakšne scene so "malo bose" sam na koncu je all good:)

Priporočam!!!

 

Zdj pa kolebam med Shameless ali Dexterjem...

 

Aja pa še ena Game Of Thrones "cvetka": sem bil ful navdušen, tudi zaradi navdušenih in pozitivnih kritik (beri: drkačev na serijo) tuki gor, samo...ne vem, ne morm se izgubit filinga da je to samo ena kurčeva srednjeveška Santa barbara!!!

RES ni tolk huda, kolikor se jo hvali! Mogoče tudi zaradi tega, ker knjig nisem prebral; v nasprotnem bi mi bila verjetno boljša oz še slabša?!?! ker ne vem katera serija/film je presegel knjižno uspešnico. Torej, če sklepamo samo po seriji (ki naj bi bila slabša od knjige), ne vem od kje takšno navdušenje.

Je ok, ni pa nek presežek.

Tko da sem jo sredi 7 epizode gladko ugasnil...:P

Jaz sem jih prebral in mi je enostavno slabša, ne ravno sb, ampak daleč od prepričjivega...itak ni primerjave, še en film ni upravičil kvalitete v katerikoli knjigi, pač enostavno ni možno povzeti dogodkov knjige v 10 56 min. epizodah, čeprav, roko na srce, tudi Martin nasplošno ni nek presežek, daleč od tega...pa jebat ga...

Edited by Atheist - 10.Jun.2011 at 13:32
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 14:48
Ja kaj pa je zate presezek v tovrstni literaturi? Tolkien, Hobbova, Erikson so vsi kako stopnicko nizje, pa reci kar hoces. V svojem zanru je presezek, definitivno.
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 15:07
Da je Martin na visji stopnicki kot Tolkien? Over my dead body LOL
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 15:20
Tolkien in Martin se ubistvu ne morta primerjat, ja ... Kar je Tolkien naredu z LOTR in ostalimi je nov svet in nov zanr, to se strinjam, ampak a je LOTR kej druzga, kot mal bolj kompleksna pravljica med dobrim in slabim, kjer seveda dobro zmaga.

Mislm, super ce te zanima neka kvazi zgodovina v Silmarilionu, meni je to kr nekej. Resno ne vidim, kaj folk vidi v Tolkienu razen tega, ponavljam, da je ustvaril novo literarno podrocje (ceprou so oblike fantastike obstajale ze pred njim).

Usi fantasy pisatelji so probal preseci Tolkiena, 90% pisateljev ga samo kopira, Martin in mogoce se kaksen (Zelaznya in njegove The Chronicles of Amber bi tle omenu) pa so vnesli novo svezino v zanr in so po mojem mnenju dalec boljsi.


Edited by Jovo - 10.Jun.2011 at 15:22
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 16:30
+1

Meni je LOTR samo raztegnjena pravlica, čeprav ni pa slab no. Mi je Game Of Thrones nekoliko bliže.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 16:47
Meni je pa nekako poanta fantazije, da je "pravljicna". Ce bi me zanimala fantazijska politika lahko berem slovensko zgodovino tam nekje od razpada AO naprej. Martina sm glih iz tega razloga opustu. Sovrazim spletkarske drkarije in "politicne" fore.

Ce je fantazija, naj bojo meci, zmaji in vse druge gomazece stvari in to veliko njih. Ne pa kup ljudi, ki ne vejo kaj bi sami z sabo in se potem mal pobijajo iz dolgcasa.

Izjemn primer fantazije - Terry Pratchett Hug
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 16:50
To je presežek, vsaj zame:
http://www.joeabercrombie.com/

“Joe Abercrombie’s BEST SERVED COLD is a bloody and relentless epic of vengeance and obsession in the grand tradition, a kind of splatterpunk sword ‘n sorcery COUNT OF MONTE CRISTO, Dumas by way of Moorcock. His cast features tyrants and torturers, a pair of poisoners, a serial killer, a treacherous drunk, a red-handed warrior and a blood-soaked mercenary captain. And those are the good guys … The battles are vivid and visceral, the action brutal, the pace headlong, and Abercrombie piles the betrayals, reversals, and plot twists one atop another to keep us guessing how it will all come out. This is his best book yet.”

—George RR Martin, author of A Game of Thrones


Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 17:01
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Meni je pa nekako poanta fantazije, da je "pravljicna". Ce bi me zanimala fantazijska politika lahko berem slovensko zgodovino tam nekje od razpada AO naprej. Martina sm glih iz tega razloga opustu. Sovrazim spletkarske drkarije in "politicne" fore.

Ce je fantazija, naj bojo meci, zmaji in vse druge gomazece stvari in to veliko njih. Ne pa kup ljudi, ki ne vejo kaj bi sami z sabo in se potem mal pobijajo iz dolgcasa.

Izjemn primer fantazije - Terry Pratchett Hug
Cakej, zdej pa bod usaj fer: kaj pa je pol Silmarillion, ce ne fantazijska politika oz zgodovina?

Sej zato sm reku, da se Tolkien pa Martin ubistvu ne morta ful primerjat - Tolkien je bolj crpou iz ljudskega izrocila inspiracijo, Martin pa iz dejanske zgodovine (Lannister & Stark = Lancaster & York).

Ampak ravno zaradi zahtevnosti branja, dodelanosti likov in karakterizacije, dialogov se mi Martin zdi dalec boljsi pisatelj od Tolkiena.

In cetudi tebi ne lezijo ''spletkarske in politicne fore'' ne mores lih trdit, da ni Martin kvalitetnejsi od Tolkiena.


Edited by Jovo - 10.Jun.2011 at 17:03
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 17:05
Originally posted by Melkor Melkor wrote:

To je presežek, vsaj zame:
http://www.joeabercrombie.com/

“Joe Abercrombie’s BEST SERVED COLD is a bloody and relentless epic of vengeance and obsession in the grand tradition, a kind of splatterpunk sword ‘n sorcery COUNT OF MONTE CRISTO, Dumas by way of Moorcock. His cast features tyrants and torturers, a pair of poisoners, a serial killer, a treacherous drunk, a red-handed warrior and a blood-soaked mercenary captain. And those are the good guys … The battles are vivid and visceral, the action brutal, the pace headlong, and Abercrombie piles the betrayals, reversals, and plot twists one atop another to keep us guessing how it will all come out. This is his best book yet.”

—George RR Martin, author of A Game of Thrones


Sveze v fantazijski literaturi, definitivno, tako kot Scott Lynch, je pa Abercrombie mal bol duhovita in mal manj filozofska razlicica zgoraj omenjenega Moorcocka - probaj z njim, napisou je par zanimivih zadev!
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 17:19
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Cakej, zdej pa bod usaj fer: kaj pa je pol Silmarillion, ce ne fantazijska politika oz zgodovina?

Sej zato sm reku, da se Tolkien pa Martin ubistvu ne morta ful primerjat - Tolkien je bolj crpou iz ljudskega izrocila inspiracijo, Martin pa iz dejanske zgodovine (Lannister & Stark = Lancaster & York).

Ampak ravno zaradi zahtevnosti branja, dodelanosti likov in karakterizacije, dialogov se mi Martin zdi dalec boljsi pisatelj od Tolkiena.

In cetudi tebi ne lezijo ''spletkarske in politicne fore'' ne mores lih trdit, da ni Martin kvalitetnejsi od Tolkiena.


Sj proti zgodovini nimam nic. Moti me politika. In ne mors trdit, da je Silmarillion politicn. Vlece sicer v tisto smer ampak je vseeno umescen v svet, ki, saj po moje, to precej razvodeni.

O kvaliteti se da pa spet iz vecih kotov pogledat. Tebi sede dodelanost likov, meni pa sede jezik, ki ga Tolkien uporablja za opis in prikaz sveta o kerem pise. In tu mislim, da jih malo seze do te stopnice. 

Vsekakor ne trdim, da je Martin slab, dalec od tega. Samo pac sama tema mi ne sede + dostkrat me od stvari odvrne vs "hype" ki ga ustvari folk.  Se najbol ocitno je blo to pri Lord of the rings. Dokler niso prsli filmi je prekleto mal ljudi vedl za to. Za filmi si pa lahko ze v jebenem Mercatorju kupu knjigo (in to se ZELO ZELO gnil prevod. Gradišnik, ce to beres, upam da se scvres v peklu). Potem so pa vsi pametni ko 100 mater pa v resnici pojma nimajo. In isto se mi zdi, da je s tem Game of thrones. Sosed je od osnovne sole prebral 1 knjigo. ENO. In zjd je vs pametn ker je pogledu 5 delov serije.
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 17:40
Haha, ja, no pol te razumem Pri meni je tko, da sem oboje prebral pred ekranizacijam in ze takrat nism biu nevemkaj navdusen nad Tolkienom ... No pa sej, mnenja so za to, da forumi zivijo

In ja, okej, priznam da se pri Tokienu res mocno opazi drugacen stil pisanja in opisovanja, kar je po svoje res plus, sam celotno gledano mi je Martin bolj prepricljiv z vsemi moznimi odtenki karakterizacije (ni vse tako crno-belo)
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 17:56


"Za filmi si pa lahko ze v jebenem Mercatorju kupu knjigo (in to se ZELO ZELO gnil prevod. Gradišnik, ce to beres, upam da se scvres v peklu). "


Gradišnikov prevod je super.. mogoče na prvo žogo ne... sam če prebereš originall v angleščini vidiš kako slikovit besednjak uproablja Tolkien.. in je napram temu prvi slovenski prevod totalno suhoparen.... Gradišnik se je zlo uredu potrudu in probau prevest tako kokr se bere v angleščini.

Vem iz lastnih izkušenj, najprej sm prebrau prvi slovenski prevod.. in ko sm videl Gradišnikov prevod sem mu tudi jast privoščil "crenje v peklu" ;) potem sem prebrau angleško verzijo in kasneje še Gradišnikov prevod (imel sem samo prvo njegovo knjigo in ko sm prešaltau na 2. knjigo starega prevoda, sem prenehal z branjem.. me je kar minilo.. tolk poenostavljeno in suhoparno vse skupi..
Probi, boš vidu kako se Gradišnika lepo bere!
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 18:20
Originally posted by Melkor Melkor wrote:



"Za filmi si pa lahko ze v jebenem Mercatorju kupu knjigo (in to se ZELO ZELO gnil prevod. Gradišnik, ce to beres, upam da se scvres v peklu). "


Gradišnikov prevod je super.. mogoče na prvo žogo ne... sam če prebereš originall v angleščini vidiš kako slikovit besednjak uproablja Tolkien.. in je napram temu prvi slovenski prevod totalno suhoparen.... Gradišnik se je zlo uredu potrudu in probau prevest tako kokr se bere v angleščini.

Vem iz lastnih izkušenj, najprej sm prebrau prvi slovenski prevod.. in ko sm videl Gradišnikov prevod sem mu tudi jast privoščil "crenje v peklu" ;) potem sem prebrau angleško verzijo in kasneje še Gradišnikov prevod (imel sem samo prvo njegovo knjigo in ko sm prešaltau na 2. knjigo starega prevoda, sem prenehal z branjem.. me je kar minilo.. tolk poenostavljeno in suhoparno vse skupi..
Probi, boš vidu kako se Gradišnika lepo bere!


Sem bral vse 3, prvic v anglescini, za tem pa prvi prevod in nazadnje del Gradisnikovega. In to kar je gor odebeljeno...to je zame najvecji greh prevajalca. Jezik je jezik, in slovenscina se NIKOLI ne bo brala kot anglescina (posledicno se tud izogibam slovenskih knjig (oz. bols, prevodov) kot hudic kriza). To me spomne na poizkus prevajanja Pratchetta. Pri pisatelju, ki izrablja in uporablja angleski jezik v smislu besednih iger, ki so ZELO pomembne za razumevsanje konteksta pac ne more nihce rect, da je prevod dober. Ker je nemogoc.

Primer;
Thunder rolled...
And it rolled a 6
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 18:40
Meni pa je bil 2. torej, tazadnji prevod Tolkiena boljši. Nisem pa bral v angleščini.

Prečt
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 23:37
Ah, tolkien pa marten sta dva različna svetova. Pri prvem se opisuje svet v razkrajanju (ok, ob koncu ene dobe), pri drugem pa za posameznike (prav tako v razkrajanju.... ali soon-to-be razkrajanju). Tolkienov svet je nepredvidljiv, medtem, ko bitja v njem so. Pri martenu je ravno obratno. Svet je svet. Je naš, je naša zgodovina... le ljudje v njem poizkušajo storiti kaj pametnega... ponavadi tako močno (poizkušajo namreč) da je happy end če izgubijo glavo le akteri sami. No, ponavadij e ravno obratno.

A v nekonsistentnost prevodov Song of Ice and Fire se pa ne bo nihče vtaknil? LOL Mislim, da ni lepšega kot če v drugi knjigi neke serije nov prevajalec spremeni vse možno. Isto je bilo s Potterjevo šestko.

Game of Thrones skratka je seveda raziočaranje, v kolikor so bila pričakovanja kdo ve kje. Sam prizanm, da sem se na nekaterih mestih brzdal, na nekaterih pa ne in sem razočaran. Sem mnenja, da bi vsesplošna režija lahko bila boljša, to pa je tudi to. Pri tej seriji se vse vrti okrog karakterizacije in tej potrebi je s kvalitetnimi dialogi in igralci popolnoma zadovoljeno. Osebno sem popolnoma pripravljen požret kako bedarijo ob pogledu na izraz na obrazu Cersei, ko v osmem delu sedi na kraljevi desnici. Zanimivo za tiste, ki smo brali knjige, je seveda to, da na like in igralce gledamo ne le s stališča kaj je bilo do sedaj, temveč tudi (in predvsem) kaj bo v prihodnje. To pa je zajeban kriterij. V večini primerov prezajeban. Zato pa pravim, da smo nekateri pričakovali preveč.
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Jun.2011 at 23:53
Originally posted by pestilence. pestilence. wrote:


Prečt


Pratchett je car. Ravno končujem z zadnjo knjigo, ki mi je še ostala od nočne straže ... super knjige.

Originally posted by Atuin Atuin wrote:


To me spomne na poizkus prevajanja Pratchetta. Pri pisatelju, ki izrablja in uporablja angleski jezik v smislu besednih iger, ki so ZELO pomembne za razumevsanje konteksta pac ne more nihce rect, da je prevod dober. Ker je nemogoc. Primer;Thunder rolled...And it rolled a 6


Ravno danes sem si za brata v knjižnici izposodil (zaradi lastnih dobrih izkušenj z angleškimi originali) Morta v slovenskem prevodu ... po prelistanih prvih nekaj straneh dvomim, da je prevod kaj ekstra posrečen. :/
Prvi problem je že Death; Smrt je pri nas ženskega spola in torej je moral nastat Smrtež ...

Se pa ne strinjam popolnoma s tvojim postom. Primer, ki ga verjetno poznaš - prevod Štoparskega vodnika po galaksiji (Tehniška založba, prevajalec Kodre). Vse se da če je prevajalec dober.

Edited by rožica - 11.Jun.2011 at 00:06
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
jure_aeonic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.Mar.2009
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jure_aeonic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2011 at 00:03
Trenutno gledam GoT in mi je res zakon. Naj še omenm, da knjige nism bral.
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2011 at 15:11
The Event!
Nomen est omen.
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2011 at 15:51
Dexter S01!
Back to Top
Real View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2683
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Real Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jun.2011 at 21:05
Nomen est omen.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 21>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,438 seconds.