Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Pain offtopic oz. Kdo je Čefur?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pain offtopic oz. Kdo je Čefur?

 Post Reply Post Reply Page  <12345 22>
Author
Message
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:17
Sej pri nas ni le problem ksenofobija, ampak so tudi na udaru nosečnice na šihtu, invalidi itd. pa še veliko bi se našlo (na koncu koncev smo tudi metalci deležni šikaniranja!!! - in prav zato ne bi smeli šikanirat drugih!!!)
Kako je v drugih državah - ali je bolje ali pa slabše - niti ni tolko bitno, ker se zdaj pogovarjamo o Sloveniji. JE pa dejstvo, da ima vsaka država svoja sranja. In vsaka država je svojega sranja vredna.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:17

[/QUOTE]

Precej pdoobno je bilo z napisi tudi tukaj je slovenija, le da verjamem, da bi potem nekdo napisal vsaj pravilno budala ne pa budalo.

Slovenija mu je ponudila dom in ga potem jebala prek šole in medijev v glavo celo življenje (za slovence je čefur, za učitelje manj sposoben, za poslovneža pa tako kot vsi drugi balkanci) - ja to je res krasen dom, ni pa definitivno tak, kot sta mu starša razlagala o njihovem domu v Srbiji. Pa ne gre se da je v Srbiji bolš kot pa tukaj. Sam če si neslovenec pa ti res fajn ni živet v Sloveniji. Vpraš ful ne-slovencev kako se počutijo v Sloveniji pa boš videl sam to kar sem zgoraj napisal.

Pol se pa folk čudi, zakaj so eni nasilni? Če ti nekoga jebeš v glavo celo življenje tud ne moreš pričakovat, da bo postal vzoren državljan.


[/QUOTE]

Ja revcki boscki potem bi pa ostal doma pa si tm lepo zivljenje izboril...Vsak pelje svojo pot in vedno ma clovek izbiro...
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:19
Originally posted by Kali Kali wrote:

če ne iščeš tut ne najdeš??? sori sam to je pa bedarija za rečt. že primer naše nevzgojene čefurjadi sesuje to tvojo trditeu. poznam tut neki folka k so jih za brezveze dobl na gobec. en zato k je meu dougo čupo, enga so okradl, ... uglavnem - ja loh jih dobiš za brezveze tut če nbenmu nč ne mrdneš.

ne govor bedarij


ja jeba je, k pr nas sam cefurji za brezveze pretepajo, ANEDE..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:22
Originally posted by JuRiJ JuRiJ wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Jurij: Potem tudi določeni italjani vedo kaj je to "un sklavut". To je je ekvivalent v italiji temu kar ti praviš "čefurji". No, sej po moje nimaš pojma o čem govorim...


Določeni vrjetno vejo ja.  Sam tud ti zgleda da veš komu jst pravm 'čefur' tako da mi res ni jasno kaj si tel povedat s tem postom


Dobro sem potem predvideval, nisem zastonj Prophet.

Nekateri Italjani ti bodo rekli, dali podobno definicijo, kot jo vi devate glede tega kaj je "Čefur" -  s to razliko, da oni s tem mislijo Slovence ne pa pripadnike ostalih narodov bivše Juge, ki so imeli svoje republike.
Nekateri drugi bodo trdili, da to ni žaljiv izraz in bodo govorili podobno kot frogi o dveh tipih "un sklavutov". Ampak Slovencem, ki živijo pa v Italiji je pa precej jasno kaj to pomeni - žaljivka za vsakega Slovenca.
Mogoče v Sloveniji nisi "Čefur" - ampak v Italiji in Avstriji za marsikogar si. In to ne po svoji krivdi!


Edited by Prophet - 27.Feb.2008 at 00:25
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:24
Originally posted by Atuin Atuin wrote:


Ja revcki boscki potem bi pa ostal doma pa si tm lepo zivljenje izboril...Vsak pelje svojo pot in vedno ma clovek izbiro...

Ne moreš kontrolirat kje se rodiš. Pa tudi ne moreš kar tako spreminjat državljanstva po svoji volji.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:32
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by JuRiJ JuRiJ wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Jurij: Potem tudi določeni italjani vedo kaj je to "un sklavut". To je je ekvivalent v italiji temu kar ti praviš "čefurji". No, sej po moje nimaš pojma o čem govorim...


Določeni vrjetno vejo ja.  Sam tud ti zgleda da veš komu jst pravm 'čefur' tako da mi res ni jasno kaj si tel povedat s tem postom


Dobro sem potem predvideval, nisem zastonj Prophet.

Nekateri Italjani ti bodo rekli, dali podobno definicijo, kot jo vi devate glede tega kaj je "Čefur" -  s to razliko, da oni s tem mislijo Slovence ne pa pripadnike ostalih narodov bivše Juge, ki so imeli svoje republike.
Nekateri drugi bodo trdili, da to ni žaljiv izraz in bodo govorili podobno kot frogi o dveh tipih "un sklavutov". Ampak Slovencem, ki živijo pa v Italiji je pa precej jasno kaj to pomeni - žaljivka za vsakega Slovenca.
Mogoče v Sloveniji nisi "Čefur" - ampak v Italiji in Avstriji za marsikogar si.


zame beseda čefur ne pomeni nobene narodne pripadnosti, nič nimam proti hrvatom, srbom ali bosancem. zame to pomeni pač une idiote v trenirkah ki težijo za mobitele, majo gel na glavi in bi se tepli neki za brezveze. Kar je južnega na njih je 'L'.  To je na grobo definirano tako da ni treba citirat in gledat kje sm se zmotu. Večina jih je pač južnih, sam je pa dost med njimi tudi čistokrvnih slovencev ki mislijo da je kul bit čefur. Pač mamo metalce, rejverje, reperje.... in čefurje..  ne mislm nič žaljivo, pač nekako jih je treba definirat. vem pa da ma beseda 'čefur' več pomenov.

Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 00:59
Originally posted by JuRiJ JuRiJ wrote:

meni so v srednji šoli ene tri mobitele ukradli, ...
mnja...jes razmišlam da bi glih zarad kej tazga začela s sabo nost svoj prejšn popolnoma crknjen in neuporabn mobitel :)
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 01:31
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Kali Kali wrote:

če ne iščeš tut ne najdeš??? sori sam to je pa bedarija za rečt. že primer naše nevzgojene čefurjadi sesuje to tvojo trditeu. poznam tut neki folka k so jih za brezveze dobl na gobec. en zato k je meu dougo čupo, enga so okradl, ... uglavnem - ja loh jih dobiš za brezveze tut če nbenmu nč ne mrdneš.

ne govor bedarij


ja jeba je, k pr nas sam cefurji za brezveze pretepajo, ANEDE..
da ti odebelim eno zelo pomembno besedo v tem stavku.
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 02:48
to izpade kot sintagma.. al je kera cefurjad mrbit vzgojena?
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 08:35
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:


Ja revcki boscki potem bi pa ostal doma pa si tm lepo zivljenje izboril...Vsak pelje svojo pot in vedno ma clovek izbiro...

Ne moreš kontrolirat kje se rodiš. Pa tudi ne moreš kar tako spreminjat državljanstva po svoji volji.


Tega res ne mors kontrolirat, lahko pa kontroliras kje bos zivel. Drzavljanstva pa tudi ne mors spremenit, ampak to danasnje dni ne gane prov prevec ljudi, dobijo azil, se grejo svercat...skratka Evropa je kar naenkrat postala mejhna in vsi mogoci osebki lahko prosto tavajo bolj ko ne.
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:18
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

narečno obarvan jezik je še vedno slovenski jezik (v naštetih primerih). se opravičujem ker, sm zamešal sleng z srbohrvaščino.

in vrjamem da bi bla razlika, če bi bli to eni turisti, ne pa ljudje ki NA VIDEZ ustrezajo vsemu, kar sem opisal, četudi ne delajo problemov. brez kulture (glej izjavo) tudi ti in jaz nebi prišla v vsak lokal.


Ne stari to ni srbohrvaščina in tudi v prekmurščini boš našel en kup hrvaških besed, pa verjetn niso prišle iz madžarske.

Kultura? Če boš mene razpizdil te ne bom pošiljal v slaščičarno  nabirat in te obsipal s cvetjem, ampak ti bom kol v glavo zabil in te razsekal. Kultura? mogoče ekspresivnost.
A ti pa rečeš: "Ah gospod presvitli nikarte. Kar tolčite me, vas povabim na šeri."




Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:19
Originally posted by joza joza wrote:


bolš prvi na vasi kot zadnji v mestu ;)

Helena Blagne je to reklaWink
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:21
če obstaja v italiji taka mladinska scena, kjer se slovenski razgrajaši zbirajo, in terorizirajo italjanske mimoidoče, kradejo, izsiljujejo, pretepajo, da ne naštevam vsega kar smo rekli da delajo "čefurji", italjani pa jim pravijo "un sklavut" (mimogrede, google za geslo "čefur" najde kar precej zadetkov,za "un sklavut" pa niti enega, mogoče je to nek indikator (ne)razširjenosti tega termina, ali pa so italjani tolko manj ksenofobni, da o delu tujcev, ki delajo probleme, nikdar ne govorijo), in je to slabšalno, ne vem kaj je narobe s tem. če pa je to slabšalno, in pravijo tako vsakemu slovencu, ki živi v italiji, je to prav tako narobe, kot če bi vsakemu priseljencu bivše juge v slovenijo, ki je sicer neproblematičen državljan rekel čefur. se pa strinjam da neuk in nacionalno nastrojen človek to lahko zmotno uporablja.
glodalcu rečeš nepristransko glodalec, ampak če kmetu glodalci uničijo pridelek so to škodljivci.


in zato taka unema, ker želim da se zmotno uporabljanje besede čefur neha. da se ne pišejo stvari kot so "eni čefurji so uredu, mam tud prjatle med njimi". ni res! tvoji prjatli, in ostali ki so uredu so priseljenci (lahko med drugimi) bivše jugoslavije, ali njihovi potomci. če se zna obnašat(preveč je dobrih lastnosti, ki jih more človek imet, da bi opisoval) je to vsekakor dobrodošel državljan. vsak slovenec, nekulturen, ki tepe itd, pa je vsakega obsojanja vreden. prav tako se ga uvršča (oz. pravilno bi bilo da bi se ga) v eno izmed kategorij ljudi, ki ne dosegajo standarda dobrega človeka. pa naj bo to tat, kreten, huligan ali čefur(omenjeno že, so tudi slovenci lahko, če pokrijejo vse lastnosti čefurjev čefurji, ni geografsko izhodišče za nastanek čefurja prav nič pomembno). debata je šla v smer čefurjev samo zato, ker sem jaz povedal svoj primer, kjer so bili te razrajači pač čefurji. in sem bil izpostavljen kot nacionalist. brezveze.

kar se šikaniranja tiče. prophet (ali nekdo, niti ni pomembno) je omenil, da pozna mnogo družin, ki so bile v izhodišču od slovenskih državljanov smatrane za manjvredne. jaz jih poznam tudi precej takih, ki niso imele nobenih problemov. spet, eni so si šikaniranje zaslužli, drugi ne(ne dobiš vedno tistega kar si zaslužiš kot ugotavljamo). tista manjvrednost v očeh učiteljev je pa meni tuja.. namreč mel sm sošolko, ki ni znala slovensko, še brez pisala in zvezkov je hodila v šolo, posojali oz. dajali smo ji ker ni imela, ni znala slovensko, pa je mela po pouku možnost se učiti s profesorjem, in je do te mere izkoristila, da je naredila. vrjamem da marsikdo (tako med tistimi ki smo rojeni tu in tistimi ki niso) nebi imel te možnosti, vsak nosi svojo zgodbo. sicer pa tudi meni ne preostane drugega kot lopata in delo v tovarni, če ne bom pokazal interesa za učenje. nastanek dobrega človeka je pa pogojen z dobrim okoljem, ampak ni to pravilo kot nekateri ponujate kot okvir za nastanek čefurjev!


še nekej bi navrgel prophet, nevem kako zgleda mladost v krškem (če si jo preživel tam) ampak, mene so od drugega razreda dalje ob poti v šolo pozdravljali grafiti "danda vodovodnega stolpa, banda zlato polje, banda planina" in sem zelo zgodej začel razlikovati med čefurjem in ostalo mladino. in v ljubljani isto! (da ne gremo v detajle kako smo se srečali z organiziranim kriminalom).



Edited by frogstomp - 27.Feb.2008 at 09:21
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:29
Originally posted by mizzi mizzi wrote:


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

narečno obarvan jezik je še vedno slovenski jezik (v naštetih primerih). se opravičujem ker, sm zamešal sleng z srbohrvaščino.in vrjamem da bi bla razlika, če bi bli to eni turisti, ne pa ljudje ki NA VIDEZ ustrezajo vsemu, kar sem opisal, četudi ne delajo problemov. brez kulture (glej izjavo) tudi ti in jaz nebi prišla v vsak lokal.
Ne stari to ni srbohrvaščina in tudi v prekmurščini boš našel en kup hrvaških besed, pa verjetn niso prišle iz madžarske. Kultura? Če boš mene razpizdil te ne bom pošiljal v slaščičarno  nabirat in te obsipal s cvetjem, ampak ti bom kol v glavo zabil in te razsekal. Kultura? mogoče ekspresivnost. A ti pa rečeš: "Ah gospod presvitli nikarte. Kar tolčite me, vas povabim na šeri."




sej sem se popravil da to ni srbohrvaški jezik, in se strinjal da je sleng. kulturo sem pa misli pred tem, ko so še želeli prit v lokal. tudi jst ti in jaz ne bova prišla v vsak lokal če se bova neprimerno vedla. in je brezpredmetno razpravljat kaj točno je bilo, ker praviš da si jih videl po tem, in ne pri poskusu prodora v lokal.

to se sicer dogaja povsod. mnogi izmed nas bi bli zavrnjeni pred globalom. šikaniranje kaj pa. mogoče zato, da se ne mešajo vode, da ni problemov. ampak dvomim da bi kdo od nas potem pred globalom razgrajal, da bo nasledni teden vse notri polomil. vsekakor če bi, bi bil na licu mesta tepen.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:35
"če obstaja v italiji taka mladinska scena, kjer se slovenski razgrajaši zbirajo, in terorizirajo italjanske mimoidoče, kradejo, izsiljujejo, pretepajo,..."

??????????

prvich chujem...

kolkr je meni znano na kosharkashkih tekmah med slovenskimi manjshinskimi klubi in italijanskimi klubi, slovenske zmrejajo s komunisti, shchavi (beri v trzhashkem narechju: suzhnji, sploshen izraz nashih chezmejashev za Slovane), titini ... ipd. da ne omenjam, da na prometni signalizaciji nisem she zasledila s chrno posprejanih italijanskih imen naselij, ampak zgolj slovenske itn.  ne vem od kje ti ta podatek... vsekakor ne pozabi na kontekst...
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:39
no potem je to neupravičena uporaba žaljivk, kar hoče prophet ponudit za podoben primer kot tukaj velja za priseljence jugoslovanskih narodov. še 1x, je veliko ljudi, ki meni "čefurje vse postrelit" in imajo v mislih vse priseljence bivše juge in pogosto še kar vse srbe, hrvate, bosance v lastni državi. idiote imaš povsod, pri nas in v italiji
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 09:51
z grafiti se bom pa kasneje ubadal, zdej sm se pa primoran učit:)
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 10:47
Originally posted by mizzi mizzi wrote:



Kdo ne zna slovensko? Kdo pa zna standardni jezik. To je sleng, če ne veš. Poglej mase primorcev, notranjcev, štajercev, gorenjcev in ljubljančanov na TEM forumu in kdo od njih uporablja knjižni jezik. Pa konec koncev zakaj bi ga pa morali? A če je pa kej najbol je pa dobr? Voditeljica TVS poročil je verjetno opravila ure in ure treningov govora pa se še vedno po 5 sekundah ugotovi, da je primorka. In kaj potem!!! JEZIK JE ŽIV. JEZIK SE MEŠA in predvsem SLUŽI KOMUNIKACIJI!


 
Gotovo nas je več korošcev, kot, recimo, štajercev, a zopet se nas zapostavljaTongue pa korošec je ustanovil paranoidTongueTongue
O tem, kar se tiče zglobaliziranih "high society wannabe" 80% Lj folka, in njihovega gledanja zviška na druge, (že samo zaradi govorice) verjetno ne rabim izgubljati besed...
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 10:54
Originally posted by Prophet Prophet wrote:



Slovenija mu je ponudila dom in ga potem jebala prek šole in medijev v glavo celo življenje (za slovence je čefur, za učitelje manj sposoben, za poslovneža pa tako kot vsi drugi balkanci) - ja to je res krasen dom, ni pa definitivno tak, kot sta mu starša razlagala o njihovem domu v Srbiji. Pa ne gre se da je v Srbiji bolš kot pa tukaj. Sam če si neslovenec pa ti res fajn ni živet v Sloveniji. Vpraš ful ne-slovencev kako se počutijo v Sloveniji pa boš videl sam to kar sem zgoraj napisal.

Pol se pa folk čudi, zakaj so eni nasilni? Če ti nekoga jebeš v glavo celo življenje tud ne moreš pričakovat, da bo postal vzoren državljan.




daj ne bluzi... ce mu je tak slab lahk sam spizdi! od moje sestre moz je bosanc, pa mu se noben ni reku cefur, al pa kar kol v zvezi s tem, ker je normaln. ker se tu prilagaja, dela,... nc mu ne manka, pa se faca je. in ne bos vrjel. tut njemu grejo cefurji na kurac.

drgac pa ko bluzite glede jezika. me zanima kak bi zdle kerga slovenca v srbiji "gledal" ko bi se slovensk dol dru to je slovenija. pizda sam uste bi stegnu pa bi blo po teb.
Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:06

Za prazn nč te bojo natolkli sam skini pa še to sam če si črnc al pa čefur.

Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:06
zdej so težki časi tam, in je politika (tuja, kaj pa) skregala ljudi. pred to "rešitvijo" kosovskega vprašanja smo bli pa tam zelo dobrodošli, celo turistične agencije so ponujale poceni izlete v srbijo.
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:09
Pa pusti veselje tem primatom, to je edino upanje da 1% enotnosti le obstaja :D
Ves joza, kako bi ukrepali v Srbiji se mi zdi dokaj slab argument, ker tocno sam ves, da so bolj enotni kot Slovenci. Kljub nesmiselnemu nasilju ipd. je to se vedno dejstvo tako, da se mi zdi na tak nacin brezveze izpodbijat.
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:09
Originally posted by joza joza wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:



Slovenija mu je ponudila dom in ga potem jebala prek šole in medijev v glavo celo življenje (za slovence je čefur, za učitelje manj sposoben, za poslovneža pa tako kot vsi drugi balkanci) - ja to je res krasen dom, ni pa definitivno tak, kot sta mu starša razlagala o njihovem domu v Srbiji. Pa ne gre se da je v Srbiji bolš kot pa tukaj. Sam če si neslovenec pa ti res fajn ni živet v Sloveniji. Vpraš ful ne-slovencev kako se počutijo v Sloveniji pa boš videl sam to kar sem zgoraj napisal.

Pol se pa folk čudi, zakaj so eni nasilni? Če ti nekoga jebeš v glavo celo življenje tud ne moreš pričakovat, da bo postal vzoren državljan.




daj ne bluzi... ce mu je tak slab lahk sam spizdi! od moje sestre moz je bosanc, pa mu se noben ni reku cefur, al pa kar kol v zvezi s tem, ker je normaln. ker se tu prilagaja, dela,... nc mu ne manka, pa se faca je. in ne bos vrjel. tut njemu grejo cefurji na kurac.

drgac pa ko bluzite glede jezika. me zanima kak bi zdle kerga slovenca v srbiji "gledal" ko bi se slovensk dol dru to je slovenija. pizda sam uste bi stegnu pa bi blo po teb.


To sm celo doživel: načudo ga noben ni razbil ampak so se mu vsi smejal in ker je bil tako zabaven so ga povabili na par kozarčkov rakije (ok, priznam da so ga hotl napit - ampak to samo zaradi tega, da se bi mu smejal še bolj).

Drugač pa ful lepo, da maš nekoga v familiji, ki se sramuje tega od kje je. Mogoče bi lahko s frogijem ustanovila klub "sram me je, da sem čefur - zdaj sm sluvjenc"Evil%20Smile
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:09
Originally posted by Norther Norther wrote:

Za prazn nč te bojo natolkli sam skini pa še to sam če si črnc al pa čefur.



vidim da so vsa prizadevanja odveč. sm upal da se bo komu odprlo (po vencu opisanih resničnih dogodkov) ampak je očitno zamanj.
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:11
Eh, pust Northerja, on špila pr Future Tense kiborde...Clap
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:13
a si slučajno veleumno zaključil, da sem čefur, in me je tega sram, in da sem zdej sluvjenc?

samo zanima me, ker si bil tok glasen o tem kdo komu pravi čefur. ker sam si nikjer nisem reku ne čefur ne slovenc.
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:14
Originally posted by Norther Norther wrote:

Za prazn nč te bojo natolkli sam skini pa še to sam če si črnc al pa čefur.



Glede na vse tvoje poste glede tega moram rect, da se pretezno strinjam. Je pa za dodati se to, da ce si "cefur" in si v nevarnosti, imas maximum support, medtem ko ubogi skini ne upajo niti mimo par blokov.
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:17
glede tega supporta se pa strinjam:) ostalim nam je organiziran kriminal tuj:P (velja kadar niso v nevarnosti pa se vseen odvije bitka)
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:19
Tu gre za dva preprosta [razlicna] nacela:

1. Jaz se ne bom vmesaval, ti kar resi po svoje...ves, jaz se res ne bi vtikal v tuje zadeve...

2. UDRI SINE !
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:22
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by joza joza wrote:

Originally posted by Prophet Prophet wrote:



Slovenija mu je ponudila dom in ga potem jebala prek šole in medijev v glavo celo življenje (za slovence je čefur, za učitelje manj sposoben, za poslovneža pa tako kot vsi drugi balkanci) - ja to je res krasen dom, ni pa definitivno tak, kot sta mu starša razlagala o njihovem domu v Srbiji. Pa ne gre se da je v Srbiji bolš kot pa tukaj. Sam če si neslovenec pa ti res fajn ni živet v Sloveniji. Vpraš ful ne-slovencev kako se počutijo v Sloveniji pa boš videl sam to kar sem zgoraj napisal.

Pol se pa folk čudi, zakaj so eni nasilni? Če ti nekoga jebeš v glavo celo življenje tud ne moreš pričakovat, da bo postal vzoren državljan.




daj ne bluzi... ce mu je tak slab lahk sam spizdi! od moje sestre moz je bosanc, pa mu se noben ni reku cefur, al pa kar kol v zvezi s tem, ker je normaln. ker se tu prilagaja, dela,... nc mu ne manka, pa se faca je. in ne bos vrjel. tut njemu grejo cefurji na kurac.

drgac pa ko bluzite glede jezika. me zanima kak bi zdle kerga slovenca v srbiji "gledal" ko bi se slovensk dol dru to je slovenija. pizda sam uste bi stegnu pa bi blo po teb.


To sm celo doživel: načudo ga noben ni razbil ampak so se mu vsi smejal in ker je bil tako zabaven so ga povabili na par kozarčkov rakije (ok, priznam da so ga hotl napit - ampak to samo zaradi tega, da se bi mu smejal še bolj).

Drugač pa ful lepo, da maš nekoga v familiji, ki se sramuje tega od kje je. Mogoče bi lahko s frogijem ustanovila klub "sram me je, da sem čefur - zdaj sm sluvjenc"Evil%20Smile


se zdlaec se ne sramuje. je ponosn na to od kje je. sam hotu sm ti povedat, pa ocitno ne razumes, da obstajajo normalni "cefurji"

sicer pa... po tvoje ce te edn zatira v soli, pa mediji, pa ne vem kdo se,... mas pol pravico da delas pizdarije al kaj?
Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:38
sam popravu bi te da ne obstajajo normalni "čefurji", če se želi kdo držat tega razlikovanja, da rečemo čefurji tistim ki delajo pizdarije in nekako drugače tistim, ki si jih imenoval za "normalne "čefurje"";)
čefur je slabšalna beseda z namenom
Back to Top
joza View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 404
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:50
ma ja sej ves ka sm mislu.

Lejga kamerat sam bumf bo nardil!
Back to Top
Norther View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: LA
Status: Offline
Points: 1513
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Norther Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 11:55
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Eh, pust Northerja, on špila pr Future Tense kiborde...Clap
Hvala da si demonstriral obnašanje ''čefurjev''.Clap
Beer sells...........and I'm buying
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 12:19
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

če obstaja v italiji taka mladinska scena, kjer se slovenski razgrajaši zbirajo, in terorizirajo italjanske mimoidoče, kradejo, izsiljujejo, pretepajo, da ne naštevam vsega kar smo rekli da delajo "čefurji", italjani pa jim pravijo "un sklavut" (mimogrede, google za geslo "čefur" najde kar precej zadetkov,za "un sklavut" pa niti enega, mogoče je to nek indikator (ne)razširjenosti tega termina, ali pa so italjani tolko manj ksenofobni, da o delu tujcev, ki delajo probleme, nikdar ne govorijo), in je to slabšalno, ne vem kaj je narobe s tem. če pa je to slabšalno, in pravijo tako vsakemu slovencu, ki živi v italiji, je to prav tako narobe, kot če bi vsakemu priseljencu bivše juge v slovenijo, ki je sicer neproblematičen državljan rekel čefur. se pa strinjam da neuk in nacionalno nastrojen človek to lahko zmotno uporablja.
glodalcu rečeš nepristransko glodalec, ampak če kmetu glodalci uničijo pridelek so to škodljivci.


in zato taka unema, ker želim da se zmotno uporabljanje besede čefur neha. da se ne pišejo stvari kot so "eni čefurji so uredu, mam tud prjatle med njimi". ni res! tvoji prjatli, in ostali ki so uredu so priseljenci (lahko med drugimi) bivše jugoslavije, ali njihovi potomci. če se zna obnašat(preveč je dobrih lastnosti, ki jih more človek imet, da bi opisoval) je to vsekakor dobrodošel državljan. vsak slovenec, nekulturen, ki tepe itd, pa je vsakega obsojanja vreden. prav tako se ga uvršča (oz. pravilno bi bilo da bi se ga) v eno izmed kategorij ljudi, ki ne dosegajo standarda dobrega človeka. pa naj bo to tat, kreten, huligan ali čefur(omenjeno že, so tudi slovenci lahko, če pokrijejo vse lastnosti čefurjev čefurji, ni geografsko izhodišče za nastanek čefurja prav nič pomembno). debata je šla v smer čefurjev samo zato, ker sem jaz povedal svoj primer, kjer so bili te razrajači pač čefurji. in sem bil izpostavljen kot nacionalist. brezveze.

kar se šikaniranja tiče. prophet (ali nekdo, niti ni pomembno) je omenil, da pozna mnogo družin, ki so bile v izhodišču od slovenskih državljanov smatrane za manjvredne. jaz jih poznam tudi precej takih, ki niso imele nobenih problemov. spet, eni so si šikaniranje zaslužli, drugi ne(ne dobiš vedno tistega kar si zaslužiš kot ugotavljamo). tista manjvrednost v očeh učiteljev je pa meni tuja.. namreč mel sm sošolko, ki ni znala slovensko, še brez pisala in zvezkov je hodila v šolo, posojali oz. dajali smo ji ker ni imela, ni znala slovensko, pa je mela po pouku možnost se učiti s profesorjem, in je do te mere izkoristila, da je naredila. vrjamem da marsikdo (tako med tistimi ki smo rojeni tu in tistimi ki niso) nebi imel te možnosti, vsak nosi svojo zgodbo. sicer pa tudi meni ne preostane drugega kot lopata in delo v tovarni, če ne bom pokazal interesa za učenje. nastanek dobrega človeka je pa pogojen z dobrim okoljem, ampak ni to pravilo kot nekateri ponujate kot okvir za nastanek čefurjev!


še nekej bi navrgel prophet, nevem kako zgleda mladost v krškem (če si jo preživel tam) ampak, mene so od drugega razreda dalje ob poti v šolo pozdravljali grafiti "danda vodovodnega stolpa, banda zlato polje, banda planina" in sem zelo zgodej začel razlikovati med čefurjem in ostalo mladino. in v ljubljani isto! (da ne gremo v detajle kako smo se srečali z organiziranim kriminalom).



Če bi v šoli prebral kaj iz berila namesto, da si se bolj obremenjav z grafiti, bi se tudi srečal z izrazom "un sklavut". Seveda si rajši iskal ta izraz po internetu kot pa v slovenski književnosti.

V Italiji in Avstriji ni glih slovenskih band, ker so Slovence povečinoma potujčili in danes živijo večinoma v izoliranih vaseh.

Tvoja analogija "Čefur" glodalec ima napačne zaključke. Saj kmetovalec tretira glodavca kot škodljivca. Kmetovalec je potemtaken Slovenec. In kmetovalcu na njegovi zemlji (torej državi Slovencu) uničuje pridelek škodljivec. Ampak! Ne vidim smisla zakaj bi lahko to bila le nejgova zemlja, saj pripada vsem živalim in tako tudi Slovenija ne pripada le Slovencem ampak vsem državljanom Sloveniji. Če nisi Slovenec, si po tvoje očitno škodljivec.

Noben si šikaniranja ne zasluži, zato ker je drugačen. Ti si pa celo namignil, da si ga eni pa.

Pri nas v Krškem ni nekih band v trenirkah. To je pa zaradi dejstva, da pri nas tudi toliko ksenofobije ni, pri vas očitno je - drugače se ne bi srečal s takšno situacijo kot jo imate.

Pa tudi dalo se je razbrat iz tvojega zadnjega odstavka, da so te o predsodkih naučili prav v drugem razredu. :D


Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 12:27
Originally posted by joza joza wrote:


se zdlaec se ne sramuje. je ponosn na to od kje je. sam hotu sm ti povedat, pa ocitno ne razumes, da obstajajo normalni "cefurji"

sicer pa... po tvoje ce te edn zatira v soli, pa mediji, pa ne vem kdo se,... mas pol pravico da delas pizdarije al kaj?


Nimaš pravice delat pizdarije. Nikjer nisem pisal, da tega odobravam - le razložil sem posledice le-tega.

Po drugi strani tudi noben nima pravice zatirati drugega pa se pri nas to pogosto dogaja.

"Čefur" je nastal v ksenofobičnih glavah nekaterih Slovencev. Lahko bi se reklo, da so nekateri ustvarili pošast in naj zdaj žanjejo kar so posadili.

Dokler se pa z zatiranjem ne bo nehalo se bo to nadaljevalo. Začeti pa treba s tem, da se neha uporabljat beseda "Čefur".
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 12:31
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

sam popravu bi te da ne obstajajo normalni "čefurji", če se želi kdo držat tega razlikovanja, da rečemo čefurji tistim ki delajo pizdarije in nekako drugače tistim, ki si jih imenoval za "normalne "čefurje"";)
čefur je slabšalna beseda z namenom


in posledice tega so vidve v tem kar vi pravite "Čefur". Ker je ta beseda starejša od začetka pojava, temu kar vi rečete "Čefur".
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Bassko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 249
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bassko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 12:46
Originally posted by Prophet Prophet wrote:



. Začeti pa treba s tem, da se neha uporabljat beseda "Čefur".


Mislim, da je to posledica in ne vzrok. Zato se mi ne zdi smotrno, da bi z zgolj s spremembo besednjaka lahko prišlo do širših družbenih sprememb. Stvari so večplastne.
Sapienti sat!

Less is more!

Cis dat, bis dat!
Back to Top
Crazy Vixx View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 776
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crazy Vixx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 12:56
Originally posted by Prophet Prophet wrote:


Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Ja revcki boscki potem bi pa ostal doma pa si tm lepo zivljenje izboril...Vsak pelje svojo pot in vedno ma clovek izbiro...
Ne moreš kontrolirat kje se rodiš. Pa tudi ne moreš kar tako spreminjat državljanstva po svoji volji.



hmm... mene pa to mot da če že žvijo v sloveniji bi se pa saj loh naučl slovensk govort.. (naprimr če bi kšn slovenc šou v srbijo žvet ne bi v trgovini,šoli po slovensk govoru..)
oni se p kle tut to ne potrudjo..dobr sj ne vsi..sam velik pa je takih...
I'm crazy after all.......
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 13:04
Quote Če bi v šoli prebral kaj iz berila namesto, da si se bolj obremenjav z grafiti, bi se tudi srečal z izrazom "un sklavut". Seveda si rajši iskal ta izraz po internetu kot pa v slovenski književnosti.


- priporoči točno, katero zadevo misliš, mogoče bom pa prebral. niti pa ni bistveno za naš primer, kajti opravka imamo (z mojega vidika) z bandami in ne priseljenci.

Quote V Italiji in Avstriji ni glih slovenskih band, ker so Slovence povečinoma potujčili in danes živijo večinoma v izoliranih vaseh.


- no, in poglavitna razlika je, da v sloveniji bande so. zato se mi zdi beseda čefur v našem primeru za njih opravičena.

Quote Tvoja analogija "Čefur" glodalec ima napačne zaključke. Saj kmetovalec tretira glodavca kot škodljivca. Kmetovalec je potemtaken Slovenec. In kmetovalcu na njegovi zemlji (torej državi Slovencu) uničuje pridelek škodljivec. Ampak! Ne vidim smisla zakaj bi lahko to bila le nejgova zemlja, saj pripada vsem živalim in tako tudi Slovenija ne pripada le Slovencem ampak vsem državljanom Sloveniji. Če nisi Slovenec, si po tvoje očitno škodljivec.


narobe. zelo zelo. škodljivec je samo tisti glodalec, ki škodi kmetu. ostali glodalci, zajci, hrčki, bobri imajo s kmetom lahko dober odnos. stvar interpretacije. in ker ti ne seže dlje od ponujanja "skreganosti zaradi narodnosti" zakar so kakopak krivi samo slovenci, je tvoja interpretacija napačna.

Quote Noben si šikaniranja ne zasluži, zato ker je drugačen. Ti si pa celo namignil, da si ga eni pa.


seveda si! vsak ki krši hišni red kljub navodilom si zasluži! kultura je ponekod med prvimi na spisku!

Quote Pri nas v Krškem ni nekih band v trenirkah. To je pa zaradi dejstva, da pri nas tudi toliko ksenofobije ni, pri vas očitno je - drugače se ne bi srečal s takšno situacijo kot jo imate.


nisem še bil v krškem in ne vem, kako tam zgleda, in kako je mesto urejeno. jst sem priča dejstvom, ki se dogajajo na območjih, kjer so bloki. in dejstvo je, da si lahko od teh bnad tepen, četudi nisi nič kriv. moja mat je medicinska sestra zaposlena pri otorinolaringologu, in bi ti lahko sama povedala kolko primerov dobijo, ker prihajajo mladi moški IN ŽENSKE na posvet, kaj naredit z nosom, ker so jih prejšnjo noč napadle take bande. in se ve kdo to dela! med njimi so tudi bande čefurjev.

Quote Pa tudi dalo se je razbrat iz tvojega zadnjega odstavka, da so te o predsodkih naučili prav v drugem razredu. :D


a je predsodek videti zlo kjer nastaja? mogoče je pa vse to nasilje samo v moji glavi
Back to Top
Dale Cooper View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dale Cooper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 13:10
Originally posted by Crazy Vixx Crazy Vixx wrote:

 
hmm... mene pa to mot da če že žvijo v sloveniji bi se pa saj loh naučl slovensk govort.. (naprimr če bi kšn slovenc šou v srbijo žvet ne bi v trgovini,šoli po slovensk govoru..)
oni se p kle tut to ne potrudjo..dobr sj ne vsi..sam velik pa je takih...
 
Se popolnoma strinjam. V mojem mestu Trbovlje mamo tud ogromno pizdarij s čefurji (okoli 70% folka v Trbovljah je južnjakov in veliko večino samega ološa), mojim sosedom so že parkrat v avtomobile vlamljal, v našem bloku so se po štengah drogiral in nabijal svojo muzko (sej osebno nimam nč proti, če poslušaš muzko, sam kaj kurac morš tolk naglas nabijat tisto zavijanje???), pa zdej nam je še prepovedno v nekatere gostilne hodit, ker so že pred vratami trenerkarji in mi pizidijo, da ne smemo notr, ker smo Slovenci.
 
Čist razumem, da se pač tujec preseli v drugo državo, sam vseeno se mora vsak naučit prilagajanja novemu okolju. Sam problem je, da je pri nas ogromno zabitih osebkov, ki ti težijo, da si nestrpen, če rečeš čefurju ali pa kateremu tujcu, ki se k nam preseli, da nekaterih stvari pač ne sme počet.  
 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 13:18
Quote "Čefur" je nastal v ksenofobičnih glavah nekaterih Slovencev. Lahko bi se reklo, da so nekateri ustvarili pošast in naj zdaj žanjejo kar so posadili.

Dokler se pa z zatiranjem ne bo nehalo se bo to nadaljevalo. Začeti pa treba s tem, da se neha uporabljat beseda "Čefur".


la-ri-fa-ri. daš osebno garancijo, da bo v desetih letih mir, če prenehamo instantno z uporabo te besede? ali, da nebi prišlo do tega, če se tovrstna oznaka za del njih nebi pojavila?

provzaprov, koga ščitiš? vandale? aja, pa sej to niso vandali, zaradi sociološkega okvira v katerem so nastali, se opravičujem. nedolžniki.

ko prideš v drugo državo, si TUJEC! logično, saj nisi od tu, in si tuj. pol je pa na tebi, a boš ostal TUJEC, al boš postal državljan. pr nas je pa to kr splošno isto, zato pa so trenja.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 13:31
da še dodam, narodnostna, državna ali kakršna koli meja ni zadeva, ki ti preprečuje da greš nekam živet. vsaj v demokratičnih državah ne. prav tako je vsak dobrodošel v mojo hišo, in če bom imel dovolj prostora, bom oddal prostor v najem. še vedno pa bodo moja hišna pravila. če se v mojih prostorih ne kadi(neumen primer glede na stanje po novem zakonu;) to velja tako zate kot zame.
mogoče je mal sporno to; moja hiša - v primerjavi z pravili slovenije. saj ni to moja država. ampak poskusi sklepat. ljudje so prišli in se tu nastanili, v tem ne vidim problemov. s seboj so prinesli svoj jezik, normalno, ampak če se ne naučijo slovensko, je to problem zanje in za nas, ki smo rojeni tukaj. zakaj se ne potrudit pa vsaj malo doprinest k skupnosti? primer slovenije je poseben, ker smo bli prej v isti državi in ker je jezik podoben, da se praktično ni splačalo priučiti. če bi bla pa jezika tolko različna, da bi bla komunikacija nemogoča pa nevem kako bi shajali, eden bi se moral naučit, in se mi zdi malo nemogoče da bi se v državnih službah slovenije govorilo neslovensko, občani, ki bi na občini radi uredili dokumente, pa bi se morali ravnati po uslužbencu.
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 13:47
besede čefur nauwte nkol izkoreniril.
zanimiw mi je to da prej v kranju fašeš kukr pa na jesenicah.u kranju vsi klofajo slovenčke,na đesenicah pa se medsabo.okej slišiš čupavc govort pa take stvari.sam itak te vsi poznajo in ti nč nočjo
u kranju me je pa ene par trenirkastih band tko grdo gledala da so me hotl razbit.hvala kurcu da me je en poznal pa je reku ta je kul.
newem jst se med temi čefurji kr kul počutm.dokler veš kje je meja

ka so pa nabasani je pa druga reč.
najbl gre mi pa to na kurac ka bojo zmeri men kapsi bl težil kukr pa njim.
mah brezveze
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 13:53
zakuga zmeri ka neki napišem se pol znajde 100 postow pred mano?
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

še to sm hotu dodat.
frogi-zgleda da maš slabe izkušnje.jst sm mu 3 leta za sošolce same čefurje pa cela šola jih je bla.
men niso delal nbenih pizdarij.okej pč čupawc pa to neštejem kukr zmerliwkaBig%20smile
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 14:01
jst sm mel tudi potomce priseljencev iz jugoslavije za sošolce, ubistvu sem pravzaprov tud en tak otrok bil. eni izmed njih so bli čefurji. od tistih sem fasal. in še marsikdo. pa nisem z nikomer od njih nikdar govoril, ali pač reku kej čez njih, ker jih do takrt nism poznal. so se mi pa sami predstavli kot čefurska banda in takrt sem bil tepen.

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 14:16
Moja najboljša kolega v srednji šoli sta bila Bosanca : ). Največji faci. Me je pa en Elvir malo nalomil (v bistvu sem sam sprovociral ker sem ga nekam poslal) in tekom let še ene par bolj ali manj, samo on je bil res kolerik pa taekwondodo ki po mojem še vedno straši okoli z belim pasom. Sem pa v osnovni šoli fasal marsikatero trdo od slovenskih rosomahov ker sem bil pač odličnjak, na ql s prfoksi in hodil z kao najbolj priljubljeno bejbo na sladolede Embarrassed.
Od prvega letnika naprej nisem bil več v nobenem fizičnem obračunu.
Sicer pa dajte bulerje gor pa nehajte jokat trešerčki. Pa malo manj pit in s trezno glavo hodit po svetu da boste spoznali polmongoloida ko ga vidite in ustrezno postopali. Pustite allstarke doma. V bullsih lahko vsak normalen človek pošlje dva napadalca na urgenco če se je kolikortoliko pripravljen braniti.


Edited by devlin - 27.Feb.2008 at 14:16
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 14:19
Aja, izraz čefur uporabljam, največ v zvezi z slovenskimi kvazifrajerji, pa tudi ostalimi. Vendar ga zadnje čase nadomeščam z "(pol)mongoloid" ker trapast folk enostavno ni pripravljen dojeti da ne gre za geografsko pogojenost ampak stanje duha.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 14:27
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

da še dodam, narodnostna, državna ali kakršna koli meja ni zadeva, ki ti preprečuje da greš nekam živet. vsaj v demokratičnih državah ne. prav tako je vsak dobrodošel v mojo hišo, in če bom imel dovolj prostora, bom oddal prostor v najem. še vedno pa bodo moja hišna pravila. če se v mojih prostorih ne kadi(neumen primer glede na stanje po novem zakonu;) to velja tako zate kot zame.
mogoče je mal sporno to; moja hiša - v primerjavi z pravili slovenije. saj ni to moja država. ampak poskusi sklepat. ljudje so prišli in se tu nastanili, v tem ne vidim problemov. s seboj so prinesli svoj jezik, normalno, ampak če se ne naučijo slovensko, je to problem zanje in za nas, ki smo rojeni tukaj. zakaj se ne potrudit pa vsaj malo doprinest k skupnosti? primer slovenije je poseben, ker smo bli prej v isti državi in ker je jezik podoben, da se praktično ni splačalo priučiti. če bi bla pa jezika tolko različna, da bi bla komunikacija nemogoča pa nevem kako bi shajali, eden bi se moral naučit, in se mi zdi malo nemogoče da bi se v državnih službah slovenije govorilo neslovensko, občani, ki bi na občini radi uredili dokumente, pa bi se morali ravnati po uslužbencu.


tist ka hočjo se bojo naučil.tist ka nočjo se pa nawjo.logićno
sam pugley duma bojo gowirl še zmeri u maternem jeziku.in tastari nawjo pustil.kle nauš nič rešu
drgač pa je ka prideš na pošto pa te baba vpraša:šta ti očešConfused
pa ka sm mu majstra,ka ni znau niti besede slowensk.pa že 30 let kle žvi

taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 14:32
Originally posted by devlin devlin wrote:

Moja najboljša kolega v srednji šoli sta bila Bosanca : ). Največji faci. Me je pa en Elvir malo nalomil (v bistvu sem sam sprovociral ker sem ga nekam poslal) in tekom let še ene par bolj ali manj, samo on je bil res kolerik pa taekwondodo ki po mojem še vedno straši okoli z belim pasom. Sem pa v osnovni šoli fasal marsikatero trdo od slovenskih rosomahov ker sem bil pač odličnjak, na ql s prfoksi in hodil z kao najbolj priljubljeno bejbo na sladolede Embarrassed.
Od prvega letnika naprej nisem bil več v nobenem fizičnem obračunu.
Sicer pa dajte bulerje gor pa nehajte jokat trešerčki. Pa malo manj pit in s trezno glavo hodit po svetu da boste spoznali polmongoloida ko ga vidite in ustrezno postopali. Pustite allstarke doma. V bullsih lahko vsak normalen človek pošlje dva napadalca na urgenco če se je kolikortoliko pripravljen braniti.


torej si biu piflarčekBig%20smiletake smo mi tud garbal.u srednji pol še bl.no moji sošolci so enga kr odzadi naskakwal.ma men so bli največje face.
ratn enga srba.ta je pa idot biuAngry
jst bulsow ne nosm ka jih ne maram.sej so uporabni za koncerte pa za fajte.sam vseen jih ne maram.

pa polmongloida-kera besedaBig%20smilelohka spuznaš na deleč.sam kuga ti pa pumaga ka greš mem njega pa te useka na gobcOuch.
torej vse pobitApprove
only dead čefur is good čefur
(zadnjih 2 stawkow ne resno jemat)Cool
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2008 at 14:48
devlin, smo ugotovil, da si lahko tepen praktično od kogarkoli, kadarkoli, brez razloga ali z razlogom, ki je lahko morbidno neumen (kot v tvojem primeru, da si bil tepen zato ker si se lažje ali raje učil).

sepravi ma beseda "čefur" preveč različnih pomenov, da bi jo lahko tkole potresali okoli, in bo treba uvest drugo besedo, če bomo želel markirat z njo točno tisto skupno ljudi, o kateri se govori (za tiste ki so sledili, točka čefur b) ;)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 22>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.