Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Vpliv Tolkiena na metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vpliv Tolkiena na metal

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
Tinck View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinck Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vpliv Tolkiena na metal
    Posted: 12.Mar.2008 at 18:59
Ok zanimajo me bendi na katere je, preko svoje literature, vplival J.R.R Tolkien.
Any ideas?

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:06
Pomoje na kake Blind guardian
Back to Top
danzig View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2638
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danzig Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:09
Mogoče MANOWAR !!
Back to Top
Tyrant View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:16
summoning pa še kej bi se najdl.
To err is human..to arr is pirate. mjau
Back to Top
(=cegu=) View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 641
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (=cegu=) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:18
ja mš jih komad
morgul, nazgul,blinf guardian, ephel duath, amon amarth, isengard, ringwraith,rivendell, witchking, burzum, demons and wizards, gorgoroth, mordor tud led zeppelin nj bi mel neki komadov...pa še komad se jih najde sam nwem vseh na pamet....ful bendou k majo ime izvzet iz tolkiena pa se nihova muska ne naša na njegove zgodbe




Edited by (=cegu=) - 12.Mar.2008 at 19:22
Back to Top
(=cegu=) View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 641
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (=cegu=) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:23
pa fangorn je tud pa hobbit je tud...u glavnem maš mljavžn bendou...se vid da je biu tolkien car in slava mu:D


Edited by (=cegu=) - 12.Mar.2008 at 19:27
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:32
Dost jih ma samo imena iz tolkienovih del ja, za zihr edin to vem da opevajo to tematiko Blind Guardian, pa seveda Summoning pa Rivendell.
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:53
Stormwitch - War of the wizards 
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:53
Originally posted by danzig danzig wrote:

Mogoče MANOWAR !!


Angry

če pisatelj opisuje meče pa orožje še ni nujno da morjo manowarju pet o tolkienu
oni sploh nimajo povezave stem majstrom književnosti
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
(=cegu=) View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 641
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (=cegu=) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 19:57
kwa pa veš..mogoče je pa kšn elf nosu krznene gate:D...
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 21:28
to že
sam kšni škratje prej
elfi spoštujejo narawo
sam z manowar pa res ne.

aja vsi fani od te gay skupine:una zgodbica ne šteje pod to
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Janchk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2750
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janchk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 21:52
hm nekak mi noben od teh "tolkienovih" bendov ni prou velik všeč..
Back to Top
Gigo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1681
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gigo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2008 at 23:32
ATTACKER!!!
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2008 at 00:08
Tolkiena so brali mnogi metalci in mislim, da je imel večinoma posreden vpliv na njih. Večinoma power metal bendi so pisali besedila in pesmi na to tematiko kar je tudi logično. Drugače pa mislim, da, če gledamo samo sporočilo (in s tem posledično tudi bistvo) Tolkienovega dela Lord of the Rings, bomo našli podobnosti po vsem metalu. Ne rečem, da je Tolkien izumil to, tudi ne trdim, da je pripomogel nastanku metala, trdim pa da je nekaterom ljudem odpru oči.
No sej Tolkienove knjige so podobne metalu v nekaj ozirih. Lahko jih bereš in so ti samo pravljice, lahko se pa kaj naučiš iz njih.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2008 at 01:52

Battlelore...

Back to Top
Ensiferum View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ensiferum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 14:53
Originally posted by Tinck Tinck wrote:

Ok zanimajo me bendi na katere je, preko svoje literature, vplival J.R.R Tolkien.
Any ideas?

Amon Amarth so prevzeli ime od gospodarja prstanov! Namreč od stolpa

Edited by Ensiferum - 05.Feb.2009 at 14:54
Back to Top
Janchk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2750
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janchk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 15:30
no shit sherlock
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 15:37
Originally posted by danzig danzig wrote:

Mogoče MANOWAR !!


Ni, na srečo ni. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 15:41
ne maram tolkiena, tak da mi tut velik pomen faturjevo potrdilo, da na manowar ni vplivo

Edited by FABO-SUPERGRIZL - 05.Feb.2009 at 15:41
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 16:14
Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

ne maram tolkiena, tak da mi tut velik pomen faturjevo potrdilo, da na manowar ni vplivo

Jst pa ne da ga ne maram, filme sm pogledal in mi je kul če par bendov opeva njegova dela, ampak ko to postane trend je pa en drek. Isto glede vikingov. V 80-ih so Manowar (pa mogoče še par bendov) imeli par komadov o vikingih, zdej pa vsak drugi bend. Danes iz principa ne bi delal komada o vikingih al pa Tolkienovih zgodbah.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Janchk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2750
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janchk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 17:07
Originally posted by Phantom Phantom wrote:

A je to tvoj punch line?! Ga uporabljaš, kot Sherlock Watsona (tudi Sherlock mora kakati).


ti se kr pogovorWink
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 18:27
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

ne maram tolkiena, tak da mi tut velik pomen faturjevo potrdilo, da na manowar ni vplivo

Jst pa ne da ga ne maram, filme sm pogledal in mi je kul če par bendov opeva njegova dela, ampak ko to postane trend je pa en drek. Isto glede vikingov. V 80-ih so Manowar (pa mogoče še par bendov) imeli par komadov o vikingih, zdej pa vsak drugi bend. Danes iz principa ne bi delal komada o vikingih al pa Tolkienovih zgodbah.
 
Vsi možni od power pa do black metalcev so to uporabljal, znucano je res že preveč, ja.
S tem da je pa šla reč z vikingi še malce dlje. :D


Edited by rožica - 05.Feb.2009 at 18:27
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 18:30
Originally posted by Ensiferum Ensiferum wrote:

Originally posted by Tinck Tinck wrote:

Ok zanimajo me bendi na katere je, preko svoje literature, vplival J.R.R Tolkien.
Any ideas?

Amon Amarth so prevzeli ime od gospodarja prstanov! Namreč od stolpa
 
Ime je pa drugače prevzeto od imena Gore Pogube ne pa od stolpa.
 
Malo iščem zdejle za hec. Od večjih bolj znanih zadev v Mordorju je morebitnim Tolkien-worship bandom za ime je prosta parcela edino še Morgai, ostalo že večkrat uporabljeno.... Pa to samo za imena, sej drugače pomoje ni kotička na Srednjem svetu ki ga še ne bi obdelal kateri band...  
 


Edited by rožica - 05.Feb.2009 at 18:38
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 18:55
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Tolkiena so brali mnogi metalci in mislim, da je imel večinoma posreden vpliv na njih. Večinoma power metal bendi so pisali besedila in pesmi na to tematiko kar je tudi logično. Drugače pa mislim, da, če gledamo samo sporočilo (in s tem posledično tudi bistvo) Tolkienovega dela Lord of the Rings, bomo našli podobnosti po vsem metalu. Ne rečem, da je Tolkien izumil to, tudi ne trdim, da je pripomogel nastanku metala, trdim pa da je nekaterom ljudem odpru oči.
No sej Tolkienove knjige so podobne metalu v nekaj ozirih. Lahko jih bereš in so ti samo pravljice, lahko se pa kaj naučiš iz njih.


Zakon post! Se strinjam s 100% napisanega. :)
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 18:57
Originally posted by Phantom Phantom wrote:

Topic: Vpliv Tolkiena na metal
 
....(pre)velik. :)
 
 
hehe, precej očitni so tudi Rhapsody, pri katerih je celo gostoval igralec iz filma Lord of the rings: Christopher Lee (vloga Sarumana) pa tudi pojavi se na (eni) naslovnici:
 
 
 


Kolikor jst vem, majo Rhapsody čist eno svojo domišljijsko deželo in tole na naslovnici ni Saruman, zgolj igralec, ki ga je upodobil. Je pa res, da je Rhapsody domišljijski svet na las podoben Tolkienovemu.
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 18:58
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by FABO-SUPERGRIZL FABO-SUPERGRIZL wrote:

ne maram tolkiena, tak da mi tut velik pomen faturjevo potrdilo, da na manowar ni vplivo

Jst pa ne da ga ne maram, filme sm pogledal in mi je kul če par bendov opeva njegova dela, ampak ko to postane trend je pa en drek. Isto glede vikingov. V 80-ih so Manowar (pa mogoče še par bendov) imeli par komadov o vikingih, zdej pa vsak drugi bend. Danes iz principa ne bi delal komada o vikingih al pa Tolkienovih zgodbah.


O čemerkoli bi delal(če bijemal iz resničnega sveta) bi nevede delal po Tolkienu... ;) Ti ne uide. :P
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 18:59
Sicer pa ne vem, zakaj je ta nitka pod "tuji bendi". Na Whisper je namreč Tolkien kar precej vplival...
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 19:44
Originally posted by Schoobitz Schoobitz wrote:


O čemerkoli bi delal(če bijemal iz resničnega sveta) bi nevede delal po Tolkienu... ;) Ti ne uide. :P


Ni res.
FUCK THE WORLD
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2009 at 22:57
Svojčas sem bil velik Tolkien fan in še sedaj ga na trenutke rad berem, vendar nisem nikoli razumel tega metalskega malikovanja njegovih knjig. Kako naj človek resno jemlje bend, ki je svoje ime/ del besedil/ naslovnico vzel iz pisanja tega pisatelja? Toliko o 'globini' metal glasbe. Smile
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 00:04
Originally posted by Phantom Phantom wrote:

Originally posted by Schoobitz Schoobitz wrote:


Kolikor jst vem, majo Rhapsody čist eno svojo domišljijsko deželo in tole na naslovnici ni Saruman, zgolj igralec, ki ga je upodobil. Je pa res, da je Rhapsody domišljijski svet na las podoben Tolkienovemu.
 
Nikjer nisem rekel, da je naslovnica o temu (Saruman in to)!!! Sem samo povedal kdo je gostoval pri njih in koga je igral v filmu. Se mi zdi kar precejšnja povezava prav zaradi tega, bolj kot marsikateri drug bend, pa tudi vsebinsko... Sicer pa je naslov itak vpliv (torej lahko tudi indirektno).
Zadeve so pač očitne, ni treba bit nek profesionalni poslušalec Rhapsody. :)


Preveč površno berem. Se opravičujem. Točno to sem mislu, kar si napisal.
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 00:05
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Svojčas sem bil velik Tolkien fan in še sedaj ga na trenutke rad berem, vendar nisem nikoli razumel tega metalskega malikovanja njegovih knjig. Kako naj človek resno jemlje bend, ki je svoje ime/ del besedil/ naslovnico vzel iz pisanja tega pisatelja? Toliko o 'globini' metal glasbe. Smile


Nisi dovolj poglobljeno bral, če se ti metal, ki črpa iz Tolkiena ne zdi dovolj globok...
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 00:05
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by Schoobitz Schoobitz wrote:


O čemerkoli bi delal(če bijemal iz resničnega sveta) bi nevede delal po Tolkienu... ;) Ti ne uide. :P


Ni res.


Ti se kr tolaž. :P Ne štekaš, Fatur. ;)
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 00:10
Big%20smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Mad Butcher View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Nov.2007
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mad Butcher Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 07:51
Nism vedu da je bil Tolkien metalc.
NAJRAJE NA SVETU IMAM SERĐOTA!! IN BRIGA ME...
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 15:13
Originally posted by Schoobitz Schoobitz wrote:

Nisi dovolj poglobljeno bral, če se ti metal, ki črpa iz Tolkiena ne zdi dovolj globok...

Vzemi si nekaj minut in mi v nekaj stavkih razloži kaj ti smatraš za 'globoko' v Tolkienskih pisarijah. Kakšne modrosti se skrivajo med vrsticami teh knjig?
Back to Top
gribbo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 306
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gribbo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 15:24
Uhm.. komradovstvo, prijateljske vezi, pogum, unija.. če našetejem ene par?
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 17:22
Pa mogoče kdo ve, če je celotno stvar z srednjim svetom začel tolkien, ali je to že starejša stvar?
Back to Top
moser View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote moser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 17:39
to morš pa mojga tamauga prašat.Ve u tolkienu čist preveč:D
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 17:51
Tolkien začel.
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2009 at 18:26
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Originally posted by Schoobitz Schoobitz wrote:

Nisi dovolj poglobljeno bral, če se ti metal, ki črpa iz Tolkiena ne zdi dovolj globok...

Vzemi si nekaj minut in mi v nekaj stavkih razloži kaj ti smatraš za 'globoko' v Tolkienskih pisarijah. Kakšne modrosti se skrivajo med vrsticami teh knjig?


Koncno nekdo, ki ne lize rit Tolkijenu.
Back to Top
gribbo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 306
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gribbo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2009 at 14:32
Mahhh Tolkienov Gospodar Prstanov je ful dobra knjiga... samo je zgodba ki naredi vse, mogoče nekateri bendi pretiravajo z njegovim oponašanjem...
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Feb.2009 at 14:10
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Originally posted by Schoobitz Schoobitz wrote:

Nisi dovolj poglobljeno bral, če se ti metal, ki črpa iz Tolkiena ne zdi dovolj globok...

Vzemi si nekaj minut in mi v nekaj stavkih razloži kaj ti smatraš za 'globoko' v Tolkienskih pisarijah. Kakšne modrosti se skrivajo med vrsticami teh knjig?


Huh... Naj bo. Big%20smile
Tolkien je kot izobražen zgodovinar v svoje pisanje vklopil dogajanje po svetu in ga le zavil v tanjčico preimenovanj. Od dogajanj na ruskem dvoru, do prve sv. vojne itd. V bistvu se tega še sam nisem prav dobro zavedal, ampak Discovery helps!. ;)
Precej je povzemal tudi iz krščanstva (kar dvomim, da bo komu tle gor, razen meni, kul). Že sam Silmarillion se začne kot biblija.
Njegovi opisi bitk so dkor fotografsko natančni. Zgodbe do potankosti dodelane. Spoznamo celo družinsko vejo in spoznavamo, kako se dobro lahko kaj hitro izrodi v zlo, ki pa se ga vedno da premagat. To se mi zdi najpomembnejša poanta v Tolkienovem svetu.
Plus tega si je tip izmislil nevemkoliko različnih jezikov in pisav... Kdor misli, da je Tolkien pisal pravljice za otroke, naj gre naprej brat Harry-ja Pottra. :P
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Feb.2009 at 15:12

Ja, ampak v vsem tem ni neke jake simbolike. Tolkien je iskal navdih za pisarijo v zgodovini, to že, nekega skritega in 'globokega' pomena pa knjiga s tem vseeno ni dobila.

Nevem kaj si sicer gledal na Discovery Chanellu, imam pa svoje mnenje o 'dokumentarcih' ki jih tam trenutno snemajo.
 
Arda in vse v zvezi z njo je res kar kompleksna zadeva, tudi jeziki. Se pa skriva za vsem tem še zmeraj temu primerno obsežna zgodba, ki pa nekih življenjskih naukov ter nevem kakšne modrosti nima ravno za ponudit.
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Feb.2009 at 16:22
Življenjski nauk je Tolkiena je, da morš bit dober, ker če ne, boš izgubil. ;)
Sej pri "globini" ne gre za življenjske nauke. Kje jih boš pa v leposlovju našel? Point je v tem, da gre za pisanje, ki ni površinsko, ampak je zelo dobro razčlenjeno, karakterno razvito.
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Feb.2009 at 18:14
Vedno se govori o Tolkienovih knjigah kot o nekih novodobnih svetih zvitkih, ko pa vprašaš kaj je tako prekleto unikatnega v njegovem pisanju pa ponavadi vedno dobiš isti odgovor. Se strinjam, da je imel Tolkien žilico za pisanje, sestavljanje jezikov, družinskih dreves in risanje zemljevidov.
Oprosti se mu tudi spretno recikliranje mitov/sag mnogih ljudstev v svoje zgodbe. Samo ali je to dovolj, da opraviči vso to malikovanje njegovega imena?
Zgodbe kot celote so bolj ali manj črnobele in ne prinašajo nobenih večjih orgazmičnih krčov pri branju. Vemo kdo so dobri in kdo so slabi. Slabi imajo ponavadi premoč, vendar imajo dobri vrline kot so pogum, srčnost in ostalo sranje. V neverjetnih okoliščinah dobri zmagajo. Konec.
Heh, zadnjič je padla debata na to temo in pojavila se je zanimiva teorija, zakaj je Tolkien in podobna literatura pustila takšno sled v strumnih srcih metalske rulje. Metalska subkultura je sestavljena večinoma iz zdolgočasene asocialne mladine srednjega sloja, ki ni nikoli čutila negativnih posledic družbe, v kateri živi in se posledično ni nikoli zares počutila del nje, zato so svoje ideale začeli iskati v nekih dvodimenzionalnih fantazijskih zgodbah.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Feb.2009 at 20:39
Haha, lepo napisano!
Teorija v zadnjem ostavku je sploh zabavna, (ne vem pa, ce bi se ravno strinjal z njo...), medtem ko se z ostalim povsem.
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2009 at 11:49
Zanimivo, da tisti, ki najbolj zagovarjajo Tolkiena ga tudi najslabše razumejo...

Pri Gospodarju prstanov gre za majhnega človeka (prenesen pomen), ki je edino sposoben narediti ultimativno dobro. Vsi bogati, telesno obdarjeni, sveti, itd tega ne morejo narediti (Gandalf, Aragorn, Galadriel prstana nočejo).  Na koncu uspe malemu človeku brez nasilja in vse bitke, ki so se dogajale so le v senci tega. Tisti, ki ste gledali samo film si preberite, del v knjigi, ki je bil spuščen v filmu (Tom Bombardil), mogoče se pa še kaj naučite...in seveda nehajte gledat neumne dokumentarce, ki prirejajo bistva stvari potrebam gledalcev.

Sicer pa upam, da sploh vete kaj pomeni sintagma "mali oz. majhen človek", če ne vam je liberalna demokracija in njen ideološko naravnan šolski sistem do konca spral glavo.


Edited by Prophet - 10.Feb.2009 at 11:50
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2009 at 12:28
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Zanimivo, da tisti, ki najbolj zagovarjajo Tolkiena ga tudi najslabše razumejo...

Pri Gospodarju prstanov gre za majhnega človeka (prenesen pomen), ki je edino sposoben narediti ultimativno dobro. Vsi bogati, telesno obdarjeni, sveti, itd tega ne morejo narediti (Gandalf, Aragorn, Galadriel prstana nočejo).  Na koncu uspe malemu človeku brez nasilja in vse bitke, ki so se dogajale so le v senci tega. Tisti, ki ste gledali samo film si preberite, del v knjigi, ki je bil spuščen v filmu (Tom Bombardil), mogoče se pa še kaj naučite...in seveda nehajte gledat neumne dokumentarce, ki prirejajo bistva stvari potrebam gledalcev.

Sicer pa upam, da sploh vete kaj pomeni sintagma "mali oz. majhen človek", če ne vam je liberalna demokracija in njen ideološko naravnan šolski sistem do konca spral glavo.
 
Seveda vemo...Pač hobit je majhen in tu j tu...Big%20smile
Liberalna demokracija je pa en tak podoben absurd kot krščanski socialisti...Tongue


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2009 at 12:59
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Zanimivo, da tisti, ki najbolj zagovarjajo Tolkiena ga tudi najslabše razumejo...

Pri Gospodarju prstanov gre za majhnega človeka (prenesen pomen), ki je edino sposoben narediti ultimativno dobro. Vsi bogati, telesno obdarjeni, sveti, itd tega ne morejo narediti (Gandalf, Aragorn, Galadriel prstana nočejo).  Na koncu uspe malemu človeku brez nasilja in vse bitke, ki so se dogajale so le v senci tega. Tisti, ki ste gledali samo film si preberite, del v knjigi, ki je bil spuščen v filmu (Tom Bombardil), mogoče se pa še kaj naučite...in seveda nehajte gledat neumne dokumentarce, ki prirejajo bistva stvari potrebam gledalcev.


Ze, samo zame pol ta knjiga vseeno ni nc posebnega. Sej ma na nek nacin tut Sveto Pismo zgodbo, kako je mali clovek premagal velikega (David-Golijat) in si tut to lahko na tak nacin razlagamo.

The point is, mene ta njegov preneseni pomen cist nc ne navdusuje, da bi mu dal nevemkaksno vrednost. Meni je to (overrated) crno-bela pravljica.

Smile
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Schoobitz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Status: Offline
Points: 458
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schoobitz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2009 at 16:17
Tako, kakor so meni overrated marsikateri romani iz leposlovja. Te čist razumem. Nekom pač je, nekom ni. :)
www.myspace.com/simonsubic
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,453 seconds.