Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - nakup CDjev kot vrednota? oz. ultrafanovstvo brez tega..?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nakup CDjev kot vrednota? oz. ultrafanovstvo brez tega..?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:57
bravo, pero Clap 
sprva sem bila zgrožena nad odzivom v debati, potem pa mi je šlo že na smeh... kaj vse nastane iz krika... ki bi se ga dalo razumet... če bi se ga hotelo... ampak veliko lepše  se je naslajati... ob tem kakšen bedak je nekdo... ali pa prikazati svojo modro plat* Clown in slab izgovor je, da valuka nekdo ne pozna in ne more vedeti kaj je mislil... tudi sama ga ne... še vedno naše reakcije izhajajo iz nas samih... našega mišljenja... res lepo zrcalo... 
 
*ma ne mislim obtolčene riti...
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 22:01
jao jao, js ne kopujem cdjev kr so mi pač predragi oz. ne dam tok na booklet, kokr na samo MUSKO, ki pa si jo lahk lastiš tut brez orginal cdja...
tist o 1000gb muske - sj jo lahk tut 20ur na dan poslušaš če hočš.... vinilke pa CDe si bol težk, če nisi bil težek zapečkar....

sicr se pa podpišem pod perotovo razlago valukovga posta...

trenutno je pač faza nekega 60s retro revivala, v (pop)rocku je pač vn butno v indie preobleki, v metalu skoz to neo-neo-psihadeliko, tut v elektronski sceni že obstaja old/newschool ločnica.....
 js ne vidim v tem nč slabga,  u bistvu prau uživam :)



Back to Top
Pelin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 22.May.2008
Status: Offline
Points: 704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 22:55
Sam a dejansko vi mislite da je v tej sceni toliko labilnega folka, ki bi poslušal nek bend (oz. postal fan benda) samo zato ker nekdo reče da je dober?
Meni se zdi da ma le folk dost pameti da si izoblikuje mnenje. Sej pač tudi če včeraj ni noben poslušal, pa zdej poslušajo (The Devil's Blood al pa karkoli) ni nujno da je to neko razpaseno "vikend" fanovstvo, lahko je enostavno dober bend...

Koji Kurac?!?!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:07
LOL
izoblikovanje mnenja je poseben fenomen :PPP
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Pelin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 22.May.2008
Status: Offline
Points: 704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:09
Ne, sej to sm se mal pohecal :D:D:D:D
Za uno zadnjo povedjo pa definitivno stojim...

Edited by Pelin - 01.Sep.2011 at 23:09
Koji Kurac?!?!
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:18

če stojiš na unmu tobuganu, pol si kr stabilen glede na pristanek Wink 

~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Pelin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 22.May.2008
Status: Offline
Points: 704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:34
Koji Kurac?!?!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:37
Originally posted by mother earth mother earth wrote:

bravo, pero Clap 
sprva sem bila zgrožena nad odzivom v debati, potem pa mi je šlo že na smeh... kaj vse nastane iz krika... ki bi se ga dalo razumet... če bi se ga hotelo... ampak veliko lepše  se je naslajati... ob tem kakšen bedak je nekdo... ali pa prikazati svojo modro plat* Clown in slab izgovor je, da valuka nekdo ne pozna in ne more vedeti kaj je mislil... tudi sama ga ne... še vedno naše reakcije izhajajo iz nas samih... našega mišljenja... res lepo zrcalo... 
 
*ma ne mislim obtolčene riti...

zakaj si pa bla zgrozena? debata je lih zanimiva, ce se folk ne strinja v celoti.. s samimi kimanji ne bi nikamor prisli.. sej v kaksni reci se pa vsi strinjamo.. knede..
zrcala so pa vseskozi in povsod.. tudi v tem kako pozdravis sosedo navsezgodaj zjutraj.. recimo.. nic novga..

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:56
no, to kar je izpostavil valuk (oz sem tako videla) sama uvrščam med temeljne vrednote... lahko se strinjamo ali nestrinjamo... temeljne vrednote pa uvrščam v človekovo bit (in tam nimam prosotora za strinjanje ali nestrinjanje)... ni zanimivosti ali nezanimivosti... kar sem vidla v njegovi izjavi, sem že zapisala...
 
v kakšni reči se vsi strinjamo... seveda... v instant odnosih niti ni prostora... za razumevanje... je pa prostor za seciranje... in bildanje... tudi meni je lepo v kempu rečt `morgen` ... samo ne vem kaj ima to veze z bitjo človeka... nima je... razlika je med biti naučen in modrostjo...
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 23:58
sicer pa menim, da o takšni stvareh nima smisla razpravljat... prvinske *rekacije so vendarle prvinske... vse ostalo je politična korektnost...
 
*kolikor smo pač lahko prvinski :)
 
ps.: mislim tle bi še dodala... edino prvinsko bitje na planetu, ki se ga trenuto spomnim je WOLI WO Heart


Edited by mother earth - 02.Sep.2011 at 00:02
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Stoyan View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 28.Jan.2009
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stoyan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 00:43
Originally posted by mother earth mother earth wrote:

ps.: mislim tle bi še dodala... edino prvinsko bitje na planetu, ki se ga trenuto spomnim je WOLI WO Heart
 
Kaj pa Gašper Fatur?
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 07:51
ne morem tle odgovorit, bi bila off topic...  kar pa ni v mojem stilu Clown če te res zanima, mi pošlji pm ;-)
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 08:16
Nakup cd-jev ? Čist odvisno koliko denarja imaš in si ga pripravljen porabit.
Nekateri si doma zbirajo kolekcije, pa nimajo denarja ne volje za koncerte, drugi spet raje poslušajo digitalno-zripano musko pa grejo raje na koncert.

Ob poplavi koncertov je čisto normalno, da si prej poslušaš mp3 benda da sploh veš kaj greš poslušat, šele potem kupiš CD na koncertu(če ti je všeč), največkrat je še cenejši in veš da si ga kupil direktno od benda...
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 13:05
Originally posted by Pelin Pelin wrote:

Sam a dejansko vi mislite da je v tej sceni toliko labilnega folka, ki bi poslušal nek bend (oz. postal fan benda) samo zato ker nekdo reče da je dober?

100% ja.


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 13:32
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:


Originally posted by Pelin Pelin wrote:

Sam a dejansko vi mislite da je v tej sceni toliko labilnega folka, ki bi poslušal nek bend (oz. postal fan benda) samo zato ker nekdo reče da je dober?
100% ja.



vzel si vprašanje vn iz kontexta, zato ja.


js isto bol vrjamem na besede folku k ma prbližn okus za musko ko js, kot pa nekim založbam al pa youtubu priporočilom..

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 14:36
+ 1.


The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 16:54
sigurno!točno tko kot je fabo opisal
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Schmts View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 433
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schmts Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2011 at 19:03
Pa res je problem, če nekdo posluša muziko, da ga imajo njegovi prijatelji starešine metalci radi in da je navzkriž z njegovim okusom je to pač njegov problem.

Edited by Schmts - 02.Sep.2011 at 19:04
Back to Top
Janchk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2750
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janchk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2011 at 17:04
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

Originally posted by Pelin Pelin wrote:

Sam a dejansko vi mislite da je v tej sceni toliko labilnega folka, ki bi poslušal nek bend (oz. postal fan benda) samo zato ker nekdo reče da je dober?

100% ja.


damn right!!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2011 at 17:58
Jaz sem tudi mislil dati tisti +1 post pod Vulgarisovo trditev, pa se je Fabotov post znašel vmes.

The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Sep.2011 at 20:47
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

Originally posted by Pelin Pelin wrote:

Sam a dejansko vi mislite da je v tej sceni toliko labilnega folka, ki bi poslušal nek bend (oz. postal fan benda) samo zato ker nekdo reče da je dober?

100% ja.

zvenis zelo prepricano.. govoris iz svojih izkusenj?.. :P
----
sicer pa je bil v casih, ko muska se ni bla tak biznis in pop, nacin razsirjanja informacij kot priporocilo frenda kljucen nacin, da si prsu v stik z glasbo (spread the message)..

ce pogledam svojo tr00 kolekcijo muske (:>), mi je bla vecina posredovana oz. namignjena na tak nacin.. od frendov inu drugih sorodnih dus..

ampak sej je v koncni fazi nepomembno.. tisto, kar je res dobro in se ti zapise v srce, ostane, ostalo pa.. brez obzira na to, kok si evforicn bil nekoc glede necesa..

sicer pa, a ni bols, da se je folk na tak nacin zapalil in 'vsi' poslusajo ta bend, se o njem pogovarjajo, razglabljajo in jim sploh dogaja, kot da bi se to dogajalo zato, ker bi se tdb vrteli v prime time na mtvju..?




Edited by grafin - 04.Sep.2011 at 21:14
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2011 at 19:40
če nakup cdjev ni vrednota... kako pol ločimo pravo fanovstvo od nečesa momentarnega? ker kokr smo vidl se hitro zgodi eno gledanje z viška..

jst rade volje priznam da sm lih tko produkt okolja, žrtev časov.. in da procesiram informacije na edini način kot je dans mogoče.. sepravi pred koncertom spoznaš band, kot je potrdilo dosti ljudi v tej temi, dvigneš s tem razpoloženje in zanimanje, greš na koncert, dokler je tema na paranoidu aktivna še obujamo spomine.. pol se je pa treba že na kej novega pripravit... kar ne pomen da se ne vračam vedno k enim in istim bandom, ki me z voljo do življenja napajo vsa ta leta..

ampak.. gre za občutke ane.. jst nebi mogu nekomu, ki se vseli koncerta odrekat te sreče.. četudi bo pol pozabil, sej kle se lahko strinjamo najbrž, enostavno ne gre drugače, vsak band bi pa rad bil slišan.. zato je tud obiskovanje koncertov druženje in ne buljenje pod strune krnaprej...

torej še 1x.. gre za filing.. mogoče če bi mel kkšnega psihologa med nami k bi razložu občutke ugodja k se med tem sproščajo bi mal bolj razumel zadevo... tko se pa kurčimo, also good ;) je pa za pričakovat da če boš nekomu reku da ne posluša glasbe na istem nivoju, pa bo ravno v vrtincu tistih občutkov.. da bo šel v defenzivno držo...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2011 at 20:39
Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

Originally posted by Pelin Pelin wrote:

Sam a dejansko vi mislite da je v tej sceni toliko labilnega folka, ki bi poslušal nek bend (oz. postal fan benda) samo zato ker nekdo reče da je dober?

100% ja.

zvenis zelo prepricano.. govoris iz svojih izkusenj?.. :P
----
sicer pa je bil v casih, ko muska se ni bla tak biznis in pop, nacin razsirjanja informacij kot priporocilo frenda kljucen nacin, da si prsu v stik z glasbo (spread the message)..

ce pogledam svojo tr00 kolekcijo muske (:>), mi je bla vecina posredovana oz. namignjena na tak nacin.. od frendov inu drugih sorodnih dus..

ampak sej je v koncni fazi nepomembno.. tisto, kar je res dobro in se ti zapise v srce, ostane, ostalo pa.. brez obzira na to, kok si evforicn bil nekoc glede necesa..

sicer pa, a ni bols, da se je folk na tak nacin zapalil in 'vsi' poslusajo ta bend, se o njem pogovarjajo, razglabljajo in jim sploh dogaja, kot da bi se to dogajalo zato, ker bi se tdb vrteli v prime time na mtvju..?




Jaz sem dal +1 v nit na podlagi svojih izkušenj. Me ni sram priznati, da sem v času ko nisem imel neta in drugih pomagal iskal zanimive skupine preko tega kar so slušali frendi. Veliko tega za kar sem zvedel mi ni niti najmanj zanimivo ne takrat ne danes, je pa trajalo precej časa da se mi je izoblikoval osebni okus in preference ---> pač poslušam vse kar mi paše (JA, vmes SO frulice in gothic in bohvekajševse) in se poserjem na to kaj mislijo drugi.
Tako sem kratek čas poslušal tudi Slayer, ugotovil da so mi nadpovprečno enolični in jih škartiral s kaset. Do tega da bi tulil s tropom njihovih oboževalcev mi sploh več ni, čeprav bi v srednji šoli morda še bil taka pička da bi se s kom spustil v kako krajšo debato o njih zato da bi bil sprejet in me ne bi kdo gledal postrani. Danes sem raje izključen in zasmehovan kot da bi počel kaj takegam, čeprav se potrudim povedati da gre za osebni okus, ne da bi si namensko zgradil visok tron mogočnega nesprejetega intelektualca v glavi in z gnusom zrl dol z njega na ves n00bness ki mu ni jasno nič. Pa našel še par revežev ki bi jih lahko prepričal ker sem pač 'močnejša' in 'bolj izkušena' osebnost.
Imam pa recimo rad Iron maiden, pa ne zato ker imajo miljone oboževalcev, ampak zato, ker se mi slišijo dobro in mi epskost komadov in inteligentna besedila odgovarjajo.


Edited by devlin - 08.Sep.2011 at 20:44
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,297 seconds.