Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - nakup CDjev kot vrednota? oz. ultrafanovstvo brez tega..?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nakup CDjev kot vrednota? oz. ultrafanovstvo brez tega..?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: nakup CDjev kot vrednota? oz. ultrafanovstvo brez tega..?
    Posted: 01.Sep.2011 at 16:06
V debati 2011/12/18 THE DEVIL'S BLOOD ReleaseSpecialEvent @Pieffe Factory smo naletel na jabolko spora glede fanovstva in kupovanja cdjev in obstoju prvega pojava v neobstoju drugega. je to mogoče?

prpravljeni? gremo.




komentar je bil v stilu:

me zanima kolk od ultrahardfanov ima doma original album(e) dotičnega ansambla. internetno fanovstvo jadijadija..."


dejmo mal pokomentirat... zakaj je to pomembno?

podobn snobizem smo vidl v komentarjih koncerta nevermore, ker so se ljudje izpostavl, da so nevermore poslušal še ko jih je v sloveniji poznalo 5 ljudi... jst tega ne bom niti poskušal štekat...

a ni za praznovat namesto za grajat, da dobri ansambli končno začnejo uživati podporo, ki si jo zaslužjo? poleg tega, dejmo samo mal smiselno sklepat.. zakaj potem bandi vlačijo sabo na tone mercha in cdjev? za tiste, ki jih že majo doma? dejstvo je, da je cdje malenkost bolj obskurnih bandov najlažje dobiti s prve roke, ko so na turneji. zdej me pa zanima kako dotični snobizem lahko blagodejno upliva na kogarkoli k se bo znašel tam, od banda pa tistih zakon obiskovalcev, ki cd že majo in tistih, ki morda še bodo lastniki tega?!


kakorkoli, kr pomagejte da bo topic na vrhu.. mogoče pa zato dobimo za cel bus tiste drhali, k se jim smejimo, ker nimajo cdja! zanalašč! iz ihte!!!

Edited by frogstomp - 01.Sep.2011 at 17:28
Back to Top
lucho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 23.Nov.2007
Location: Bhutan
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 16:18
ce se ne motim, si jih tudi ti gledal na metalcampu. ali si kupil cd takrat?
mislim, da je valuk ciljal bolj na to, da so dandanes vsi "feni" z 100Gb diskom polnim 320kb/flac mp3jev.

in ne seri z obskurnimi bandi dej, si ze poskusil vpisat "devil's blood come reap distro" v google? vrze ti 20 zalozb pri katerih lahko kupis doticni cd/plato. pa mi za tale band res dol visi, se mi je zdelo pa super, da je valuk izpostavil to stvar.

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 16:27
bil sm na koncertu, je res, hvala ker slediš. hočeš rečt da bi, zato da bo zgornji argument veljaven, mogu iz vsakega metalcampa odnest minimalno 30 cdjev? men se zdi pol bolj na mestu izpostavt kakšno smrdljivo kapitalistično potrošništvo je ratala cela metal scena, vse je samo še kupi kupi kupi...

name dotični band na campu ni pustil posebnega vtisa. tako kot ne taake in vulture industries, pa so mi bli recimo odlični v ljubljani. tko da dajem bandu priložnost, da so morda bolj klubski band. na koncert grem isključno zaradi povabila kolegice, ki je predlagala bus... rad pomagam...

čist iskreno, zdele ta trenutek nebi znal našteti enega komada. pa bom do tedaj spoznal kej ane... samo stvar pogleda.. al se želiš znest nad mojo nevednostjo tuki al želiš pospremit z aplavzom željo po spoznanju nečesa novega, kar sigurno bo za precej tistih.. ki nimajo cdja...

se strinjam ja, da le redko na koncertih vidiš prave fane.. mislm... kako si razlagate to, da se pri nas zgodi po 300 koncertev letno, ki apelirajo na isti profil ljudi, pa da bodo vsi obiskovalci poznali do potankoti zgodovino opus in vsa besedila? dejmo bit za trenutek manj naivni no... sploh nevem zakaj bi koga moglo bit sram priznat da je precej koncertov pogledal iz razloga, ker se mu je šlo na koncert, pa je letno za svojo dušo dobil od 50 obiskanih recimo 4 take?

kakorkoli, hvala za komentar, sem si na podlagi tega pogooglal zadevo in našu tole, pa bo morda še komu prov pršlo:



Edited by frogstomp - 01.Sep.2011 at 17:29
Back to Top
lucho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 23.Nov.2007
Location: Bhutan
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 16:58
kaj nisi bil ti tisti pajac, ki je naredil playlisto za Warbringer koncert (se ze sedaj opravicujem, ce sem zajebal ime banda), ob vsaki priliki napisal tu na forumu, da bo to cist najboljsi koncert/omg/vsi na pamet naucit besedila itd ... a si kupil kak cd na koncertu? ker verjetno je vsakemu popolnoma jasno, da vsega ne mores kupit. ampak ce spustis komentarje v stilu "fuck yeah, to se je cakal, neverjetn" in podobne besede navdusenja, se vrjetno vzame za samoumevno, da imajo osebe kak cd/plato tega banda doma.

over & out, ne da se mi s tabo kregat dej, nimam zivcev.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:09
se strinjam s frogijem, meni se osebno zdi zganjat elitizem, kdo je bend poznal ze pred 100 leti in kok njegovih originalnih plat ma doma, dost brezveze.. no, me ne gane ubistvu.. vsak tele ma svoj vesele.. [itak pridejo agenti in ti vse unicjo :>]

tut ce mam doma tri njihove ploscke, ki sem jih lahko nagrabila od lokalnega distributerja (jeeej!), jih se vedno pogosto poslusam preko racunalnika.. moj zvocni predvajalnik je tako povprecen, da pac ne loci med mp3 ipd. formatom in cedejem.. pa tut sama sm verjetno ze malo naglusna..

v zadnjem casu, ko sem malo na tesnem s kesom (in tudi ze s prostorom!), seveda prevprasujem smiselnost kupovanja plosckov in lovlenja prahu na njih, pac imam denarne prioritete, ki so bolj existencialnega znacaja.. roko na srce, nekatere izmed njih se odvit nisem uspela (:O oh, blasfemija, i like).. in to kljub temu, da vedno z veseljem, kot presic, ki uvali u tursco,  kupim kaksen drag mi izdelek..

sicer pa gre tu za koncert in bistveno drugacno glasbeno izkusnjo, kot ti jo lahko ponudi hajfi.. vcasih sele koncert naredi dajhardfene..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:13
od warbringer mam oba original doma ja.. so mi top thrash band nasploh. se tud uspel na 2/3 videnih koncertih zaplest v pogovor s frontmanom. ja, to je fanovstvo, pritiče malo bandov z moje strani od miljonih pogledanih.

setliste: mislm da si zgrešu, za vse avtobusne prevoze, ki sem jih organiziral sem naprintal po 10 kopij besedil komadov, za katere sem staknil na setlist.fm, da jih bodo najverjetneje igrali.. bom poskusil zatret ta tvoj notranji krč, k se stisne ob vsakem nerazumevanju, enostavno učasih zarad tega slišimo samo svoje lastne misli, namesto pa sporočila...

torej namen: nekateri bandi dans majo po 10 in več cdjev.. pri vseh ostalih bandih, ki jih gledamo in so nam všeč je časovno/fizično nemogoče, da bi poznali vse...

a ni torej pozitivna gesta, da se osredotočimo vsaj na delo, ki ga band predstavlja sedaj? da bomo od 300 narjenih komadov ansambla poznali tistih 15 recimo, ki jih bodo predstavili? da poznamo idejo, ki jo je človek skušal ubesediti, in morda celo kkšno besedo odgrgrali skupaj (četudi sem mnenja, da metal ni singalong glasba... ampak ti bodo znal povedat tud deathmetalci, da ni lepšega, kot vidt fane na koncertu, ki znajo besedila..)...

naj še povem, da so od 40 poptnikov na busu recimo da trije vsaj s pogledom ošvignil besedila... tko da verjamem, da z menoj ne delite pogleda glede tega ampak... zakaj jeza in bes, kot da je nekej slabega to kar se dela?

bandu bo veliko pomenilo, če bo folk na koncertu padu notr, ker pozna glasbo, folku bo boljš če bodo vsaj prbližno vedl kaj gredo poslušat in kakšne so ideje banda.. s printanjem besedil sm skušal približat band končnemu porabniku...


sicer pa ja, nism nek ultra zbiratelj cdjev, ni me sram priznat. kupujem, kadar mam neki pod palcem, ampak to je redko.. če kdo kje zasledi da se prodajajo fates warning cdji nabavim! sicer pa.. zakaj je to taka vrednota med metalci? konc koncev tudi najbolj zagreti oboževalci čez čas prodajo cdje, second hand market je še bolj živ kot trgovine z novitetami! tko da ne mi delat galame z neko ultra fanovsko navezanostjo, ko pri vseh ki so najbolj notr vidm, da ko finančno zaškriplje tudi svoje omiljenje z lahkoto dajo z rok. pa ne me narobe razumet, ljudje kupujte cdje, podpiram...

dovolj tudi z moje strani, se priporočam za še kkšn link da si mal ogledamo in poslušamo reč..
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:37
Nihče ne zganja elitizma. Vprašanje je le, da zakaj tisti, ki poslušajo nek bend, pač grejo na koncert uživat brez večjega haloja....drugi internet fani, ki poslušajo nekaj, kar je pač v nekem trenutku in (in čez 3 leta ne bodo več vedeli za obstoj nekega benda), pa morajo 10x poudarit, da grejo tja in tja, dajat videote na fejsbuku, pisat na vse forume, pred koncertom poslušat samo tisti bend itd...Ajde, če si neko navdušeno bitje kot je naš Fatur, ki pač ne upa zadržati evforije. Če ne pač bodi tiho in pejdi uživat brez da to obešaš na veliki zvon. Tudi verjamem, da bo šel nekdo na koncert, ker benda ne pozna in bi rad preveril iz prve roke. In mogoče kasneje kupil CD, če se bo nek bend izkazal za pristnega.

Saj tudi jaz sem šel na koncert masrsičesa, kar nisem poznal in je bilo v tistem momentu na mrtvo pumpano. Nisem pa se s tem bahal okrog in norel, kot bi bil največji fan in se obnašal kot da grem na zadnji datum Maidnov, ki je razprodan že 2 leti vnaprej.

.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:44
zakaj bi blo tako početje (bahanje?) slabo? z internetom in razvojem socialnih omrežij, kjer je možnost delitve svojim mnenj 500x večja kot učasih je vsak človek dobil pomembno vlogo na področju marketinga... vse izrečeno ima odmev, veliko več ljudi po naključju spozna band, ki bi mu morda bil ušeč tako ali tako, pa sicer nebi nikdar slišal zanj... prej je recimo bil isti pojav, človk je ratal reklama s trenutkom, ko je nase navleku majco in to še dans drži.

nevem če ste opazli, ampak cel razviti svet je ravno v teh časih ratal ekstremni porabnik kulture, neprimerno več kot učasih je koncertov in drugih prireditev... seveda je to dvorezno, a zaradi tega hodijo na koncerte tudi drugi in ne samo ultra fani? drži... a se mormo nujno pačit zarad tega? eh...

poleg tega.. kot je napisala grafin.. album pa koncert sta 2 različna pojma, nudita čisto drugo glasbeno doživetje... me tudi ni sram priznat, da sm šel kkšn band pogledat na priporočilo, ker majo dober show... če si samo razjasnemo par stvari.. kolikokrat se je zgodilo, da je band zajebal zvok, tehnične težave, je bil basist koma recimo, nisi vidu čez glave velikanov, je blo na prostem in je deževalo...
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:50
Če ti napišemo "imaš prav", boš dal mir? Al te moram sprovocirat z izjavo "A za pivo imaš vedno, za CD pa ne? Očitno ti nekaj več pomeni kot drugo..."
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Mrkun View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 01.Mar.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 348
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrkun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:53
Haha stari kašne mate. Zdej morš pa met doma 10 cd-jev od enga benda, da se loh šteješ za fana benda.. Pomoje je bendu bl kul, če prideš na koncert pa se ti tm odfuka, kokr pa da maš doma 5 njihovih cd-jev. Materjalci eni. i'm just saying..

Edited by Mrkun - 01.Sep.2011 at 17:53
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:54
ti nimaš za pivo?

torej, mi je jasno ja, da nakupovanje cdjev je med metalci izredno cenjena vrednota. in kdor gre na koncert pa kaj ne kupi je žleht in grd. pa kdor je spoznal band ko še ni bil popularn si bo sam sebi postavil spomenik z besedami, ki izpostavljajo prav to. nevem no. men je hecn da se na podlagi tega sploh dela selekcija...
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6702
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:54
sej ni panike, je ze kul sprasevati se..
samo ne razumem, zakaj bi morali biti odzivi na neki uniformirani.. ljudje smo si pac razlicni, eni bolj introvertirani,drugi manj.. ce ti grejo kricaci take sorte na zivce, je to v koncni fazi tvoj problem.. pa brez zamere..
feni se glede na svoje izbruhe veselja gotovo ne delimo na internet fene in na tr00 cedejcek fene.. to je kr neko posplosevanje..
moje veselje je pristno, se tok bl zato, ker jih lani nisem mogla gledat, pa so bli edini bend, zarad katerih bi res sla na mc.. crtu tezim ze dobro leto, naj jih zrihta.. ves, da mi je poskocilo srce, ko sm uzla ono nit.. [to pisem zato, ker sem se pocutla nagovorjena, tko da se exkjuzemuavam, ce ti tezim s tem]..

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 17:59
Sem ze frogiju rekel, da nisem ciljal na nikoga posebej. Mi pac gre na K ta evforija, ki je nastala v NG, ko se je razvedelo za koncert. Zdaj vsi poslusajo samo se to. Po koncertu pa bodo pozabili na bend - zdaj pa meni na veliko razlagajo vse o njih, kot jih ne bi poznal. Zato sem pac v temi koncerta pokomentiral, da se vsi veselijo tega koncerta, kot bi bili najvecji obozevalci. V resnici pa poznajo 2 komada z youtube. In kot si rekla, je pac to moj problem. Tako kot je problem tistega, ki te kritike ne sprejme in se na vse nacine brani, da nimam prav. Vsak ima pac svoje probleme. In vseeno upam, da bo dober koncert in bo kdo, ki je do zdej poslusal bend le zaradi slovesa, ga morda zacel cenit in se bolj poglobil vanj. In ne samo ta bend. Hvala za nerazumevanje!
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:02
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ti nimaš za pivo?

torej, mi je jasno ja, da nakupovanje cdjev je med metalci izredno cenjena vrednota. in kdor gre na koncert pa kaj ne kupi je žleht in grd. pa kdor je spoznal band ko še ni bil popularn si bo sam sebi postavil spomenik z besedami, ki izpostavljajo prav to. nevem no. men je hecn da se na podlagi tega sploh dela selekcija...


Vrednota...kokr komu. In nihce ni rekel, da si zleht in grd, ce ne kupis CDja, niti nihce ni rekel, da moras sledit bendu iz garaznih dni, ce ne ga nisi vreden poslusat. Se manj kdo dela selekcijo "ti lahko gres na koncert in o tem govoris, ti ne". Kot da ne bi razumel, kaj pisem.
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:03
bi valuk morda častil en kratek povzetek kaj je s tem bandom, malo zgodovine, tvoje občutke ob glasbi, da bodo tisti, ki se štejejo v kritizirano skupino lahko uživeli v to in morda postali bolj dostojni, bolj tebi podobni(kar se tiče razumevanja in poznavanja ansambla)?

pa to ni drkanje, enostavno nism vešč tega banda, radovedna narava je nanesla, da se bom pojavil tam. pa bi mi prov pršla kkšna informacija.

Edited by frogstomp - 01.Sep.2011 at 18:04
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:04
@ Valuk - Dej ti se pa res preveč ubadaš... Pa kaj pol če bojo po koncertu pozabil na bend? Na kakšn način to nate vpliva, da se tok sekiraš tle?

In tvoj prejšn post ''a boš dal mir pol'' je tut mal mim... Sej to je forum, tle se razpravlja.. Če ti debata ne paše, je ne glej.


--------

Drgač pa bi se očitno tut jst štela med fake fane 99% bandov, ki jih poslušam, ker mam vsega skupi ene 60 cd-jev... Kupujem jih ob vsaki priliki, ko mam dnar, in na žalost je to redko... Mi pa velik pomenjo :)

Edited by Katana - 01.Sep.2011 at 18:08
Back to Top
Mrkun View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 01.Mar.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 348
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrkun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:06
Ne vem kaj je s to evforijo narobe? mogoče bojo pa pridobili še kšnega trdnega fana.

Edited by Mrkun - 01.Sep.2011 at 18:06
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:06
Joj. Moji občutki so moji in jih nimam namena vsiliti. Diskografija in dejstva so dosegljiva na netu. In "postali bolj dostojni, bolj tebi podobni" = drkanje, ja.

Nihče ni rekel, da moraš bit vešč nečesa. Niti da kupi CD in da ne smeš pit pive. Pač pojdi tja in uživaj.
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:08
Katana "a boš dal mir" = sarkazem. Eh. Tudi tebi ni treba brat mojih postov in komentirat, če ti niso všeč.

Ker se očitno ne znam izrazit in ne razumete, kaj sem hotel povedat, se pač odstranim. Se vidimo na koncertu.
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:09
Zanima me tema, in sem prebrala vse poste do zdej :>

To je pa druga, če smo te narobe razumel... Jst te ne poznam, oz. ne vem kdo si, in nism zaznala sarkazma tam, sori.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:21
valuk... nekateri razumemo... ma sem že v uni temi tela napisat, da vam je valuk sigurno neizmerno hvaležen za vaše razumevanje... ravno tako pa menim, da ni izpostavil nakupa cd-ja kot vrednote ... mi je povsem nedojemljivo, da bi si dol potegnila plato od benda, ki ima posebno mesto v mojem srcu (od vseh seveda moreš)... ne vem, sama sem pač tako razbrala njegov post (ne pa kot zganjanje elitizma...)... se pa strinjam, vsak gleda skozi svoje oči... tko kot večini piscev v tej temi očitno ni jasno, kaj je želel izpostaviti, tudi meni ni vaše nerazumevanje njegovega sporočila... in osebno menim, da niti ni falil... poanta, ki jo sporoča, je ena izmed stvari, ki je iz metala naredila potrošni material...
 
/in ne, nisem valukova prijateljica, ne wem, če sva se petkrat vidla.. ok, to bi se sicer lahko, pa se on vedno skrije pred mano Shocked 
ne ljubi se mi zagovarjat kaj sem mislila... uni, k razume razume, uni, ki ne pa tudi prav... smo pač v različnih svetovih... in meni se valukov ne zdi napačen... četudi je -upam, da samo po paranoidu sodeč- v manjšini.../


Edited by mother earth - 01.Sep.2011 at 18:22
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1916
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:22


Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:23
LOL ne, jst grem na sprehod v gmajno ! za ostale pa ne wem :PPPPP
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:24
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:26
jst bi izpostavu par stvari, torej podobnost med valukovim prvim komentarjem, ki je bil odstranjen in dogajanjem z že omenjenim nevermore koncertom...

popravte me če sm falil, ampak gre za podobn vidik; tisti, ki so band poznali od prej so se zdej znašli med mnogimi, ki so band na sveže odkrili in orgazmirajo zravn, reakcija; "bil sem prvi! ko sploh še niso bili popularni!", krik ki pospremi situacijo v nekem ogroženem tonu, kot da je stvari, ki se je prej tikala samo izbrancev zdej zgubila splošno vrednost zaradi masovne histrerije...


dejmo mal pogledat kako so na kaj takega reagirali mulci stari 15-20 let, ki so šli na nevermore koncert... po pogovoru z mnogimi od njih so takšne komentarje občutil kot nek pritisk, občutek nezaželjenosti na koncertu...

zdej bi povezal to z besedami bleeding fist v intervjuju za profanity; "slovenska scena je autodestruktivna in sama sebi koplje grob."

glede dotične situacije se nebi mogu bolj strinjat. a ni to, da imamo med sabo nove rekrute neki, kar bi mogl z veseljem pozdravt, da bo metal scena dihala in živela še dolgo za tem, ko nas več ne bo?

če doživljlamo srečo ob posluhu nekaterega banda, zakaj nebi te sreče delil še z nekom? (je že grafin povedala, eni so bolj drugi manj obrnjeni v okolico)... ampak jst če se vrnem v otroška leta, kjer metal zemljevid (miselna shema pomembnih fac metala, dogodkov, držav izvora stilov, pojavljanja bendov) še ni bil izdelan v moji buči... se spomnem kako je name uplivala prijazna beseda, pa to da smo mel svoj čas bazen, kjer so nas znovačil... in kako zoprno je blo ko so kkšne starine vihale nos nad nami.. na podlagi tega doživljanja skušam isto furat naprej... in sem vesel mladine na koncertih...

ne razumem valuk, zakaj je tolk odvratno celo na prošnjo razložit svoje misli in občutke in gola dejstva... seveda so povsod.. ampak dejmo si priznat, kolk bandov ste odkril po naključju al pa ker se je recimo tema odprla na paranoidu?
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:26
Sam imam par originalov, ampak tekmovanje v tem ni poanta teme..

To da mora oseba imeti doma original verzijo nekega albuma, in ta band poslušati oh in sploh pogosto in na veliko.. drugače iz vseh koncev začne letet "a zdj pa že ti to poslušaš, učas nas je blo 5 (pa smo bli res zakon, vi pa ne, zomg)" je en BULLSHIT ki se dogaja prepogosto. Se dogaja na Paranoidu. In v Down Townu. In v loškem pubu. Vsepovsod je ta BULLSHIT. Ne vem zakaj je treba bit ponosen da band poslušaš dlje časa? Big Deal.

Pa še to me zmoti.. zakaj tak oster pogled na evforijo? Saj je skoraj vsak človek, člani tega foruma pa sploh.. navdušen nad določeno skupino, in le-to posluša dlje časa. Pa se res še nikomur ni zgodilo, da bi slišal kaj drugega, in mu celo bilo všeč? Nenene, to pa ne. Band je treba poslušat 20 let da ga sploh lahko omeniš tu. Ali si celo drzneš it na koncert. Eni upajo bit celo veseli.BULLSHIT!

A je res tak problem, da nekdo spozna nov band, četudi prek interneta, gre na koncert, lahko tudi isti dan, in je navdušen? Brez da ima doma tono CDjev, avtogram frontmana, ter štumfe z logom skupine? In si potem dovoli o tem še pisat tu? Resno, tak problem? BULLSHIT
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
GraveyardSlut View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Trinidad and Tobago
Status: Offline
Points: 623
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GraveyardSlut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:35
Jah, NOBEN SE NE STRINJA Z VALUKOM, buahahahahahahaha.
Ampak, sej to si tel, da si tr00 :P
Rap: Band members with fake names
Black metal: Band members with fake names
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:36
Tukaj je dobro vidna mentaliteta metalcev, ki pride vedno na površje in se vedno konča z merjenjem falusov kdo je bil na več koncertih, kdo ima več plat, kdo je večji ljubitelj določenega benda/zvrsti ali kdo je večkrat fafal v zaodrju metal koncertov. Podpiram in pozdravljam to dekadenco!
...separation of delusion and cum...

Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:40
Kaj pa, če najbolj čislaš LP-je in kasete?

JAZ SEM NAJBOLJ TRUE FAN :)

Nak, hočem samo reči sledeče: Ne poslušam Devil's Blood, dol mi visi za hipijado, ki odkriva satanizem sedemdesetih in ne grem na koncert.

In kljub temu bom moral poslušat o tem koncertu še dva meseca za tem, ker vsi moji ljubi bližnji poslušajo ta bend :)

Jaz sem METAL ELITIST, ker delam v METAL ŠTACUNI in imam zato NAJVEČ CD-JEV, MAJIC, ZAPESTNIC, KAP, DENARNIC itd.

:)

PS: Zabavna debata!
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1916
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 18:43
Originally posted by Ivan Ivan wrote:


PS: Zabavna debata!

frogi je bil zmeraj entertainer posebne sorte.


Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 19:00
Niti nisem bral debate tako da ne vem točno v čem je smisel, podal bom samo lastni pogled na te stvari.
Včasih še ni bilo neta in sem plate kupoval. Tudi koncertov ni bilo in je denar šel v ploščke. Kasete so me vedno spravljale v obup, ker je na vsake toliko šel kakšen trak, zato sem pozdravil izum cdjk, kjer pa me je v glavnem v obup spravljala cena. Kdo bi si lahko takrat mislil da bom lahko svetovno znane bande gledal doma, ene že tolikokrat da mi bodo nekateri pričeli iti na kurac.
Danes imam doma cel kup šare in počasi doživljam premik mentalitete v to, da bom počasi pucal vse tisto česar resnično ne rabim (kar je v bistvu obleka, komp, nekaj opreme,...), s tem bo šel tudi del cdjev katerih zbirko sem včasih ustvarjal z muko in odrekanjem, ker še ni bilo isohunta. Ne rečem, drugače mi je še vedno zakon imeti kak dober cd, z inlayem, besedili, komp dodatki, kako capo od grupe ki se me res dotakne... ampak sem bolj usmerjen v to da bande podprem s tem da hodim na koncerte. Če imam dovolj keša pa navadno od manjših, povsem underground grup ali slovenskih bandov nabavim tudi kako plato (če mi je v živo všeč) in teh absolutno ne prodajam.
Merjenje kurcev, jaz sem bolj metal kot ti, mam več cdjev v originalu,.... Jaz sem take fore pozabil nekje v srednji šoli in jih ne pogrešam. Sicer pa kakor komu paše.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
sajmon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jul.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4878
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sajmon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 19:01
Originally posted by Ivan Ivan wrote:

Kaj pa, če najbolj čislaš LP-je in kasete?JAZ SEM NAJBOLJ TRUE FAN :)Nak, hočem samo reči sledeče: Ne poslušam Devil's Blood, dol mi visi za hipijado, ki odkriva satanizem sedemdesetih in ne grem na koncert.In kljub temu bom moral poslušat o tem koncertu še dva meseca za tem, ker vsi moji ljubi bližnji poslušajo ta bend :)Jaz sem METAL ELITIST, ker delam v METAL ŠTACUNI in imam zato NAJVEČ CD-JEV, MAJIC, ZAPESTNIC, KAP, DENARNIC itd. :)PS: Zabavna debata!

enako tegla, besede si mi vzel iz ust. . tud men dol visi za ta koncert, me ne bo. . drugo pa sploh ne bom komentiral
live for metal,die for metal !!!
Back to Top
Stoyan View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 28.Jan.2009
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stoyan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 19:05
Valukovo dojemanje glasbe, sveta in življenja je primitivno kmetavzarsko, frogijevo pa otročje idealistično. Pravi metalci itak niso poznali ne CDjev, ne interneta in ne mp3jev. Torej, kaj se vidva sploh gresta?!
Back to Top
Nocturnal View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07.May.2009
Status: Offline
Points: 176
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nocturnal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 19:15
bande ki jih poslušam si jih ogledam v živo ko se jih da, glede cdjev in ostale pizderije pa itak gre večina založbi tko da nemorš rečt da si ravno super podprl bend, da bo lahko še dolgoletno ustvarjal. Tudi bandi sami so to očitno opazili, zato pa je vedno več javnega streama prihajajočega posnetka na internetu. Vsake toliko časa pa se tudi razvajam z nakupom kakega še posebej ljubega cdja za v zbirko.. ponavadi so to klasike določenega žanra, prelomni albumi in podobno, pač stvari za katere se ti res zdi vredno dat denar.
Da bi se pa nekdo imel za večvrednega, ker ima pač vse cdje določenega banda in bi mislu da je zarad tega večji fan se mi zdi pa neumno..

Poleg tega pa, če nisi ravno nek super ortodoksen poslušalec metala ti lahko postane všeč ogromno glasbe.. potemtakem če bi si želel kupit kupit vse kar poslušam bi mogu Trumpa oropat da bi si jih lahko privoščil, pač pametno je vzet vse z rezervo..
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 20:05
Originally posted by Stoyan Stoyan wrote:

Valukovo dojemanje glasbe, sveta in življenja je primitivno kmetavzarsko, frogijevo pa otročje idealistično. Pravi metalci itak niso poznali ne CDjev, ne interneta in ne mp3jev. Torej, kaj se vidva sploh gresta?!


zakon
Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 20:07
Originally posted by Ivan Ivan wrote:

Kaj pa, če najbolj čislaš LP-je in kasete?
Jaz sem METAL ELITIST, ker delam v METAL ŠTACUNI in imam zato NAJVEČ CD-JEV, MAJIC, ZAPESTNIC, KAP, DENARNIC itd.

Big%20smile

Uglavnem včasih vidim da pride kak bend v naše konce, poslušam par komadov na spejsu oz. youtubu in se nato odpravim na njihov koncert ker so se mi zdeli dobri. Dostikrat me potem zelo navdušijo v živo (jih tudi pogosto komu priporočam), zato si včasih dol potegnem njihovo muziko, včasih nabavim njihovo plato, včasih pa vztrajam pri poslušanju prek neta.
A sem zaradi tega zdaj tako imenovani internetni fan in sem zaradi tega pozer? Po pravici povedano ne vem in mi je vseeno, vi si ustvarite svoje mnenje, jaz pa bom še naprej v miru poslušal tisto kar mi sede, pa tudi če bom samo par komadov z določene plate določenega benda :)



Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 20:38
Nisem si mislu, da bom kdaj to reku, ampak mam feeling, da vem, kaj je hotu Valuk povedat.

IMHO ga moti to, da se vsake tolko pojavi en band, ki sproži masivno histerijo ala "ZOMG TO JE NAJBOLJŠA STVAR OD NAREZANGA KRUHA! ČE NE POSLUŠAŠ TEGA, SI KRETEN, TESLO, BUDALA!!!!!!111zweidrei". In potem ta band odšpila razprodan koncert, se vrne čez pol leta na še enega razprodanega, tretji čez pol leta je na pol prazen, čez 6 let pa špilajo toncu, trem prepitim, ki spijo z glavo naslonjeni na oder in petim fanom, ki jih še vedno zvesto spremljajo*.
Pri nekaterih takih pade popularnost že prej... nekateri se obdržijo/obdržijo fanbase tudi več desetletij.

In čez pol leta, leto je čas za "NOV HIT, VSI POSLUŠTE TO!" in krog se ponovi, pač z drugim bandom.

In ja, če je taka scena v celem mestu (ok, v Valukovem primeru vasi), gre to lahko komu na živce.

Ne gre pa za to, da bi komu kdo preprečeval it na koncert al kej podobnega. Samo pač komu ta overhype stopi na živc.

(pa ni to samo v metalu, tud drugje je tko... pač tko je)

*velika šansa je, da bo izmed tistih petih večina takih, ki je band poslušala prej, "v tišini".
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 20:50
Originally posted by Pero Pero wrote:

Nisem si mislu, da bom kdaj to reku, ampak mam feeling, da vem, kaj je hotu Valuk povedat.

IMHO ga moti to, da se vsake tolko pojavi en band, ki sproži masivno histerijo ala "ZOMG TO JE NAJBOLJŠA STVAR OD NAREZANGA KRUHA! ČE NE POSLUŠAŠ TEGA, SI KRETEN, TESLO, BUDALA!!!!!!111zweidrei". In potem ta band odšpila razprodan koncert, se vrne čez pol leta na še enega razprodanega, tretji čez pol leta je na pol prazen, čez 6 let pa špilajo toncu, trem prepitim, ki spijo z glavo naslonjeni na oder in petim fanom, ki jih še vedno zvesto spremljajo*.
Pri nekaterih takih pade popularnost že prej... nekateri se obdržijo/obdržijo fanbase tudi več desetletij.

In čez pol leta, leto je čas za "NOV HIT, VSI POSLUŠTE TO!" in krog se ponovi, pač z drugim bandom.

In ja, če je taka scena v celem mestu (ok, v Valukovem primeru vasi), gre to lahko komu na živce.

Ne gre pa za to, da bi komu kdo preprečeval it na koncert al kej podobnega. Samo pač komu ta overhype stopi na živc.

(pa ni to samo v metalu, tud drugje je tko... pač tko je)

*velika šansa je, da bo izmed tistih petih večina takih, ki je band poslušala prej, "v tišini".

Točno to, točno to...isto je bilo z Ghost leto in pol nazaj, ko smo bili tisti, ki čekiramo Fenriza z njim v "tišini"...zdaj pa ultra-histerija zadnjega pol leta, 4 mesece z Anselmom, Hetfieldom itd...itd...z t.devil's blood isto, ko je 2008 Götz Khünemund napisal prvi članek o njih in jih je čislal Fenriz smo jih tudi že poslušali, pol ko so jih začele pa megapop metal strani omenjat, je pa vsak drugi postal feen...v glavnem: kr neki
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 20:54
hvala za to poučno razlago. Pravte, da gre za band ki ma fanclub tipa fanclubov mastadon, devin t.,... No, to je to z glave, kar sm opazu... Nastejmo se kksnega, ce privzamem, da si zadel to, kar je valuk hotu povedat.. In ce sm jst zadel z bandoma. Pa se opravicujem za morebitni gnev fanov omenjenih ansamblov.
Back to Top
GraveyardSlut View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Trinidad and Tobago
Status: Offline
Points: 623
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GraveyardSlut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 20:57
Originally posted by Stoyan Stoyan wrote:

Valukovo dojemanje glasbe, sveta in življenja je primitivno kmetavzarsko, frogijevo pa otročje idealistično. Pravi metalci itak niso poznali ne CDjev, ne interneta in ne mp3jev. Torej, kaj se vidva sploh gresta?!


sploh se ne strinjam, imeli so, in to DISKE....
tatataaaaam: METALEC DISKA


Edited by GraveyardSlut - 01.Sep.2011 at 20:58
Rap: Band members with fake names
Black metal: Band members with fake names
Back to Top
Pelin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 22.May.2008
Status: Offline
Points: 704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:09
Kaj je to CD?
Koji Kurac?!?!
Back to Top
GraveyardSlut View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Trinidad and Tobago
Status: Offline
Points: 623
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GraveyardSlut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:14
cd, cd, CD, C D ?!!! Če je metalec, to je vinilka, ki jo bo zdej vrgel tr00 gorečim fenom in fenicam!!!
Mislim, metalec s cd-jem, men se zdi to mal nizkotno, tko ko ena muha enodnevnica, vinilke so pa odlskul pa forever pa taake fore.
Rap: Band members with fake names
Black metal: Band members with fake names
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:16
jst bom reku tko,sam doma imam od določenih bendov ogromno plošč al pa CDjev/kaset/whatever pa jih še nikoli nisem gledal v živo(Venom npr.)in se sploh ne sekiram zaradi tega.od določenih bendov doma nimam niti ene originalne verzije tonskega zapisa sem jih pa parkrat gledal v živo(Warbringer,Incantation itd).zakaj bi se sekiral?pač me ne pritegne tako da si bom nabavljal originalnih tonskih zapiosov ker mi enostavno bolj paše gledat bend v živo ne pa doma poslušat.Sicer bi se delno strinjal z Valukom tle samo ne bom nobenmu dajal prioritete.sam bom rekel zase da nisem fan prou od nobenga benda(pa tudi če jih mam na roki utetovirane) sm pa FAN GLASBE in to je edino kar mi ZARES pomeni v življenju.majice bednov(pa naj si bo metal,punk,reggae al pa politične če mi paše) pa nosim zato ker so mi pač bolj zanimive kot razne xy majice ki jih dobiš na vsakem "vu kompra" štantu.
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:22
Originally posted by GraveyardSlut GraveyardSlut wrote:

cd, cd, CD, C D ?!!! Če je metalec, to je vinilka, ki jo bo zdej vrgel tr00 gorečim fenom in fenicam!!!
Mislim, metalec s cd-jem, men se zdi to mal nizkotno, tko ko ena muha enodnevnica, vinilke so pa odlskul pa forever pa taake fore.


Še Ben Stiller je bolj duhovit od takileh postov.


Edited by rožica - 01.Sep.2011 at 21:24
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:29
+10291
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:31
Evo, tak kot je Boco rekel, tak fan da bi mi glavo raznašal zarad nekoga nisem nobenemu. To so bile tudi bolj srednješolske fore (malikovanje Metallice,...) za kar me je danes sram če se spomnim. Bolj se gre za to da mi glasba ogromno pomeni.

Edited by devlin - 01.Sep.2011 at 21:31
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
GraveyardSlut View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Trinidad and Tobago
Status: Offline
Points: 623
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GraveyardSlut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:34
Originally posted by rožica rožica wrote:


Originally posted by GraveyardSlut GraveyardSlut wrote:

cd, cd, CD, C D ?!!! Če je metalec, to je vinilka, ki jo bo zdej vrgel tr00 gorečim fenom in fenicam!!!
Mislim, metalec s cd-jem, men se zdi to mal nizkotno, tko ko ena muha enodnevnica, vinilke so pa odlskul pa forever pa taake fore.
Še Ben Stiller je bolj smešen od tegale posta.




sej lih to sem tla povedat, vse je tolk smrtno resno tu...jst ti povem, lohk bi se mal zadebatirala na to, kaj praviš? ne, moj post je smešen, tvoj ni... sej gre to tko, ne?
Rap: Band members with fake names
Black metal: Band members with fake names
Back to Top
GraveyardSlut View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Trinidad and Tobago
Status: Offline
Points: 623
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GraveyardSlut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:37
Originally posted by Katana Katana wrote:

+10291


multipla osebnost mogoče?

zdej lohk ponoviš post od cvetke...




Edited by GraveyardSlut - 01.Sep.2011 at 21:39
Rap: Band members with fake names
Black metal: Band members with fake names
Back to Top
GraveyardSlut View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03.Dec.2007
Location: Trinidad and Tobago
Status: Offline
Points: 623
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GraveyardSlut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:46
okej, odstopam od debate, ker ma Valuk prav, na WikiHow piše takole:

How to be a metalhead?
Go to shows. In addition to buying albums, support the artists by buying tickets to their concerts.

http://www.wikihow.com/Be-a-Metalhead

Edited by GraveyardSlut - 01.Sep.2011 at 21:47
Rap: Band members with fake names
Black metal: Band members with fake names
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2011 at 21:48
Popularnost in internetna histerija me pa osebno ne motita kaj prida ker sveta okoli mene itak ne briga koliko časa že jaz kateri band poslušam (niti nasprotno), več mojih stikov na socialnih omrežjih pa spama z Rihanno&Tiestojem&alter-žbljdljami kot z metalom ... Vse dokler so razprodani le Nargaroth koncerti in ne kaj meni dobrega in dokler albumi, ki bi jih rad kupil, ne poidejo v pol dneva, mi dol visi.

Pa instant fanovstvo gor ali dol, je vsaj dvorana polna in filing boljši. :) Sej paše bit v praznejši dvorani kdaj ampak na koncertih kot je bil letos npr. Blood Farmers/Black Pyramid, bi ob izvrstni muziki (koncert je bil u nulo) bilo doživetje še vseeno malce lepše, če bi bilo kaj več kot 30 ljudi v Ortu.

(zmerno) kupovanje albumov - definitivno; super razvada.

Originally posted by GraveyardSlut GraveyardSlut wrote:

Originally posted by Katana Katana wrote:

+10291


multipla osebnost mogoče?


Kvečjemu aditivna. to pred številko je plus, ne pa množenje.


Edited by rožica - 01.Sep.2011 at 21:55
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,703 seconds.