Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - SEPULTURA
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

SEPULTURA

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Message Reverse Sort Order
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: SEPULTURA
    Posted: 20.Mar.2024 at 23:51
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Haha, z Dodo sva se skoraj celo srednjo šolo zbadala direkt okoli tega. Verjetno ni treba posebej razlagat kdo je bil za katere.. Big smile


A ni obema Sepultura boljša?


Ah, kje pa! Srednješolski Doda bi te zdjle že pošiljal South of heaven.. LOL

EDIT: Res pa je, da sem kasneje tudi sam razvil precejšnjo naklonjenost do Slayer, ki sem jih v tistem obdobju poslušal zgolj tako, 'z levo roko'.


Edited by Lunik - 20.Mar.2024 at 23:52
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 00:00
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Haha, z Dodo sva se skoraj celo srednjo šolo zbadala direkt okoli tega. Verjetno ni treba posebej razlagat kdo je bil za katere.. Big smile


A ni obema Sepultura boljša?

FUCK THE WORLD
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2024 at 17:21
Sepultura so imeli zmeraj riffe, Slayer v glavnem igrajo eno noto skozi celotno diskografijo.
Riffi zmagajo vedno.

Back to Top
Nobody View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 24.Sep.2021
Status: Online
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2024 at 08:02
Slayer vedno zmaga. Sepultura zame samo do Arise.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2024 at 05:23
Slayer so zakon. Tu ni debate... ampak Sepultura pa vseeno doda še tisto nekaj, kar Slayer nimajo. Tako da.... Sepultura zmaga. Ajde tam okoli leta 2000 so malo zašli z Against, Nation, Roorback. Ampak pol pa povratek v velikem slogu z Dantejem. Sploh pa pol Kairos, Machine in Quadra so vsaj meni mojstrovine.

Po drugi strani imamo Slayer. Oni imajo pa ravno okoli 2000 ponovno vstajenje. Težko najdeš slab album v repertoarju. Vsak ima nekaj dobrega skritega v sebi. 

Moram it, kr zamujam v službo...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2024 at 21:52
Haha, z Dodo sva se skoraj celo srednjo šolo zbadala direkt okoli tega. Verjetno ni treba posebej razlagat kdo je bil za katere.. Big smile
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2024 at 18:19
Lih včeraj smo imeli debato da Sepultura > Slayer. Se kdo ne strinja?
FUCK THE WORLD
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jan.2024 at 20:23
Zadnji albumi Sepulture še posebno Machine messiah so prav zakon. Seveda drugačni od "starih klasik" ampak vseeno zakon. Se čuti tisti Kisserjev pridih.

Pa še to: če bi Izraelci in Palestinci gledali Territory video (1993) in ga razumeli bi bili danes mogoče prjatli.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2023 at 08:08
Ojoj.. CELA Bestial Devastation + Morbid Visions in tega mi ni uspelo videt v živo.. Confused

So razni evropski termini potrjeni v bližnji prihodnosti?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2023 at 01:13
FUCK THE WORLD
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Nov.2021 at 13:59


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2020 at 07:21
ni več tako zelo novo, je pa najnovejše:


Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2019 at 12:12
Kratko & jedrnato hehe. Ma meni je bil pa zvok fajn, to je ponavadi prva stvar v katero se obregnem če mi ni ok... Jst bi šou že ta vikend takoj na še eno tako zadevo, zdem mi prou manjka in od koncerta dalje stalno poslušam Sepulturo...

Sm preletel komplet to Sepultura temo na forumu, res lepa metalska devata hehe. Js sm se prvič srečal s Sepulturo ko so leta '94 v Bistrci odprli music shop (to je blo kot da bi odprli nebesa zame, sploh takrat ko ni blo neta) in so imeli metalske zastave, CD-je itd. Takrat še nism imel CD playerja ampak en starejši kolega iz OŠ je reku da ti tam presnamejo iz CD-ja na kaseto in se spomnem da smo šli poslušat Beneath The Remains CD ki nam ga je potem prodajalec res presnel na kaseto.

Aja, glede Slayer VS Sepultura, Slayer so bli pomojem bolj vplivni, mogoče celo boljši, ampak meni osebno je bla vedno Sepultura bližje. Doda, naredi Sepultura večer v Zakonu na Vrhniki, pridemo s šnopcem od Butija in porušimo plac. ĐĐĐ!!!

FUCK THE WORLD
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2019 at 21:20
Ja nekaj se spomnim a imam mal zamegljen spomin, ja neki sem te porinil v wc-ju tistih finih šjor

nič drugega ne bom napisal, samo da varnostniki so verjetno vajeni na kelly family publiko, in publika italijanska ni vajena na treš metal koncert. žal se to vedno več dogaja, tudi lani sem imel en tak primer na priestih na Dunaju (tip kriči, BOM KLICAL VARNOSTNIKE, in jaz se mu debelo posmejem v faco, MONA JEBENTI BEJŽI SE PORIVAT V PRVO VRSTO SLAYERJOV KI TLE SE SAMO BOŽAMO), in beri::: jaz nisem tako nasilen da brcam in udarim, pač verjetno sem že eno anakronistično bitje.......

P.S. verjetno tudi pri slayerjih se dandanes tako dogaja :D bogi Hanneman se obrača v grobu :DDD

drugače dobro res. A kar se spomnim zvok me ni navdušil. Klub umazan, pivo drago in slabo; Maks In Iggor pa odlična, kot tudi klapa! Drugič še!
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2019 at 22:28
@Atreides - hvala za info, ampak mi na preostale opcije ne bi zneslo it; niti zaradi dela, ko moram res precej vnaprej najavljat tovrstne odsotnosti niti zaradi drugih razlogov. Sem se sprijaznil, da je pač tale prilika šla po zlu, pa si za silo potešil strast tako, da sem Third World Chaos + Under Siege prebuljil in mi je za kako milijoninko lažje pri srcu. Pa vseeno..

Saj nam je verjetno mnogim Sepultura pri srcu, vsaj določeni albumi, ampak jaz sem imel prvih 20 let življenja praktično samo dve fazi. Tisto 'odkar pomnim pa nekje do 15. leta' ko so me definirali kul komadi z MTV in v prvi vrsti Metallica (kar nekaj let nisem poslušal ne glasbe, ne metala, pač pa izključno Metallico! Newsted pa mi je bil največji idol) in pa fazo 'po prvi fazi' ko sem bil pa najbolj jezen mulc in mi je vse predstavljala Sepultura. (Uh, kolikokrat sva se s He-Manom dajala med sabo kdo je boljši: Slayer ali Sepultura, hehe.. Big smile) Saj so bile tudi druge stvari OK, ampak Sepultura.. Točno imam v spominu kako sem šel v Rec Rec k Doblekarju, mu iz prve zabil naj mi da prvi album od Sepulture (remastered, ko sta gor Bestial + Morbid) in me je začel prepričevat, da večini to ni všeč in da naj vzamem raje za začetek Beneath. V odgovor je dobil, da meni bo pa direkt ta najboljši (in mi še danes na nek način je) Sem pa potem vseeno vzel še hoody Beneath (ga imam ravnokar oblečenga, po vseh teh letih je še vedno "operativen") Moment, ki ga preseže samo še situacija iz istega obdobja, ko mi je bratranec takrat daroval par majic in puloverjev (Še enkrat več srčno hvala, Poli Wink) in sem tako dobil Third World Posse majico. Una črno bela slika benda nekje v faveli, pa strupeno zelen old school Sepultura logo na vrhu. Če tiste majice nisem ponosil kot se šika, pa tudi ne vem. Ni niti črna niti siva več, temveč skoraj bela, tiska se skorajda ne vidi, ovratnik je preperel pa še par lukenj ima sama po sebi. No, je bila pripravljena za koncert, a na koncu ostala neuporabljena še enkrat več. Dame in gospodje, to ni špas, to je faking Sepultura no!!! Star
Vedno me te situacije vrnejo nazaj v obdobje, ko sem podobno jezo delil z Maxom, se rjoveče jezil na 'svega i svašta', orgazmiral ob kultnem "Come on Barcelona, let's destroy this fucking place!!!" in imel za nekaj časa pristno infected voice, khm.. Prisežem, da sem v enem momentu še v srednjo šolo hodil točno tako kot sem videl Maxa na enem posnetku, z uno namrščeno faco. Še danes nosim tiste sprane sivo-bele vojaške kratke hlače, samo (tolk) sfukanih las (še) nimam, haha. LOL
Ta bend je nasploh na celo druščino vplival, recimo enkrat smo štirje pacienti (jst, Doda, Brbr pa še eden) zvečer v klub študentov pršli nabiti ko opice, po ozvočenju direkt Cinca Marinca, pa sam vržemo CD ven, damo Schizophrenio noter, Troops of Doom do maksimuma navili pa napol razmetali plac. Pol pa šli naprej pit. Ah, stari dobri časi.. Embarrassed

No, delček tega sem si obetal v torek, pa je šlo mimo. Nič zato, življenje gre naprej, pa konec koncev sem vseeno uspel pred tremi leti v Zagrebu poleg Roots albuma slišat še Procreation of the Wicked cover, kar nekako praktično enačim s tem, kot bi tokrat slišal Infected Voice. Pa Bestial Devastation. Pa.. ARGH, dovolj!!! Svaka ćast celotni odpravi, da ste bili tam, pa trikrat gorje vsem, ki ste namerno izpustili tole. Zdaj grem pa pozno v noč buljit Donnington '94 in razmetat bajto tako kot na koncu špila oni razmečejo bobne in feršterkarijo! Big smile
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2019 at 17:25
Lunik, takoj ko se naslednjič vidmo ti povem še bolj podrobno kak je bil koncert. Big smile Par let nazaj sm js zbolel na dan ko so bli Helstar v LJ, mi je blo tudi ful bedno sam nimaš kej...

Atreides, ključavnico sm mislu samo za dat skozi uho in zaklent, čeprav si mi zdej še razširil obzorja - evo, več glav več ve. Big smile Drugače pa razen Lunika ki je zbolel, ni opravičila za neprisotnost - koncert je bil eno urco stran od Gorice/Slovenije, tako da...

G. Robert "Porko" Balordo - še čakam da kej napiše, če se le spomne hehehe. Že takrat ko me je odrinu v unem posranem WC-ju in sm mislu da je bil kak italjan in da bo treba batine razdelit (tista ali tisti ki se je tam zdriskal čez pol pokrova školje je pa praktično onemogoču uporabo WC-ja DonnamLOL) - se spomneš tega prizora školjke pred koncertom?Big smile In zdej je jakna z odtrganim pasom za spomin...

Aja, pozabu sm omenit še da so igrali Orgasmatron ki je sedel ko svinja (lihkar ga nabijam) in na koncu še en Beneath/Arise medley - takrat sm vedu da je konec in dal do konca še zadnjo energijo od sebe.

Danes je objavljena še setlista s koncerta:

FUCK THE WORLD
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2019 at 10:41
@Lunik, tut mene boli, da nisem mogu it.... pa sem si mislu, da mogoče še najdem kak datum, kje vsaj približno blizu, pa je kolikor gledam najbližje on konc okrog Kolna, Amsterdama, Luxemburga, Belgije (Hasselt),... tak da zgleda nič ne bo od tega... je pa res, da imaš iz Brnika povratne za Amsterdam za 80€...




.... najprej fehtam za report iz koncerta, zdej pa me je samo v slabo voljo spravu LOL
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2019 at 10:24
No, danes sem že toliko pri sebi, da sem se spravil malo prebirat spletno čebljanje in preberem Faturjev report.. FAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Od vseh možnih momentov, od vsega kar te lahko doleti, grem zbolet DIREKT na dan ko se je tole odvijalo! 4 mesce prej sem si karto nabavil, od 16. leta sem imel Sepulturo postavljeno na posebno mesto v svojem srcu, od nekdaj sanjal, da bom enkrat videl to v živo.. Pa potem pred nekaj leti res ugledam celotno Roots zadevo + nekaj coverjev v Zagrebu in mi je bilo noro, no vseeno pa bi mogoče kdaj še kake stare albume lahko igrali. In so jih oz. jih še. Jst pa napol blazen v postelji! Če bi vedel kdo me je nalezel, vzamem zarjavelo rezilo, prešpikam po celem telesu nekaj tisočkrat in vsako rano posebej natrem s solno kislino. Ob tem ko bi morala taista oseba poslušat še zbrane hite Damjana Murka. Na repeat. Angry


Kakorkoli, lepo da ste se imeli super, pravzaprav je bilo očitno točno tako kot sem si mislil da bo, pa lepo da je potem Bojc uspel it namesto mene. Najprej je bil v planu en kolega, ki bi izpadel daleč najmlajši v kombiju (okoli 25) samo mu ni uspelo prit pravi čas iz Ljubljane, potem je pa od Šerifa brat šel namesto njega. (Ki je bil pa verjetno na koncu najstarejši v kombiju, lol LOL) No Fatur, naslednjih par let.. khm, desetletij, ko se kje srečamo, mi LEPO PROSIM ne omenjaj ničesar s tega eventa, ker pomojem še ne bom prebolel in me zna zagrabit najhujša oblika depresije. Tam nekje pri 90-ih, ko bom senilen in mogoče ne bom več sposoben po koncertih viset, takrat pa le z besedo na plan. Big smile
Back to Top
izzy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 410
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote izzy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2019 at 10:12
Tole je pa res top old skul report :)

Se mi pa mal smil šofer za nazaj :D
Music is the gate, it's an opening to our fate, it's a feeling that binds us strong
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2019 at 18:32
Kul report LOL Men nikakor ni zneslo it na ta koncert, zdej ko gledam in berem tole, me prav boli pri srcu, ampak kaj češ... torej ste imel proper koncert, kot se za old school Sepulturo spodobi. Nisem pa še nikdar pomislil, da bi se dejansko dalo dva s plugi v ušesih skup prklent Big smile Če je pa en sam in komira, pa ga lahko praktično prikleneš kam hočeš Big smile

Grem kr gledat datume, če še lahko kje ujamem tole zadevo....
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2019 at 13:53
Hvala, Max je bil definitivno v formi in imeli smo se super.

Kaki službi? Enkrat je (če se ne motim) bivši pevec od Dalkhu tle na forumu napisal "kaki poso" za metalce - in prav ima. Big smile Drugače pa smo mislim da vsi vzeli dopust danes ker smo iz dolgoletnih izkušenj vedli pribl. kaj bo. LOL

Tle je Arise od včeraj:

Mene so pobrali kot zadnjega ob 18h v Gorici, kombi je bil poln, Buti ni vozil ker potem ni dobil kombija in je Panđo vozil (dobil drugi kombi), Lunik je na žalsot zbolel in je šel en drugi kolega od Dode (blond goba zla Big smile) namesto njega. Najprej smo tle na parkeđotu uprizorili mini HM parking lot in ugotovili da je Buti najmlajši od vseh 9-ih v tej ekipi - in Buti ima 33 let, kar pomeni da je Metal scena v kurcu kar se tiče mladine. In še da imava samo še 2 dolgo čupo, čeprav je od 9-ih samo en res plešast. Se pravi da je vse u kurcu. LOL

Anyway, Buti je imel sabo 2 litrski flaši Donata, v njih pa 43% domač ful piten šnopc. Plus vsak je imel kakšen 6-pack. Tako da sm vedu kaj bo hahaha. Po par aperitivih smo se končno spokali s parkinga in prispeli na plac (s par postojankami vmes). Predskupina je bla brezveze, baje neka žlahta od Cavelere so pravli sopotniki. Zaradi gužve sm šou scat kar v WC  z napisom Donne in školjka je bla komplet posrana od dreka, prou fine te Donne. LOL

Alkoholno podkrepljeni smo le dočakali Cavalera Bros in se še pred začetkom prerinli v prve vrste. Vedno sm si želel da bi se lahko uskladili, še posebej zdej ko nas je blo 9, in šli vsi skupaj naprej ter zavladali prostru in času, ampak kurac, ponavadi vedno na koncertih pristanem spredaj sam. Tokrat sta 2 zakomirala pri šanku, en je pecal babe, ostali bli zadaj itd., spredaj smo se prerinli jst, Panđo in Porko, prou v sredino tik pred Maxa, druga vrsta.

Moj prjatu Porko je bil mogoče malenkost preveč navdušen in razposajen, tako da so se taljančki v prvi vrsti zgražali (še posebej en statist z luknajmi v ušesih - škoda da nism imel kake ključavnice sabo) in klicali varnostnike. Napetost se je tekom prvih komadov stopnjevala in varnostnik je Porkota čez ograjo stisnu v chokehold, taljančki pa so ga tepli po hrbtu. Js in en drugi varnostnik ki je prletu sva dvignla roke čez Porkota da ga ne bi tepli in Porkota smo uspeli čez par seknud nekako izpulit varnostniku in se je potegnu nazaj. Potem pa neki kar še nism vidu - varnostnik mu je očitno zataknu nek štrik al neki, ki se je potem nategnu kot zajla 2m nazaj in ne vem kako se je še tistega rešu, v glavnem je imel potem komplet odrgan pas od jakne. Nasilno ampak sej smo bli na Sepulturi in ne na Kelly Family.

Sam koncert super, zvok vidim iz videa da je bil zadaj še boljši kot spredaj, ampak spredaj je pravi feeling, čeprav je blo kr naporno ker so se stalno zabijali od zadaj. Setlista krasna, skoraj cela Beneath in Arise albuma, vsi glavni hiti vsekakor. Plus Refuse/Resist, Troops Of Doom in mislim da en komad iz Bestial Devastation, ful zapallo. Če bi zaigrali še komad al sva iz Schizophrenije bi bla setlista popolna. Dovrana polna, folk večinoma ful za akcijo, Max in Igor oz. cel bend je zgledal da uživa, tako da super.

Po koncu smo se začeli počasi zbirat pr kombiju samo Butija od nikjer seveda, koma. So ga šli potem končno iskat za šank in zakon je bil potem njegov fris zaliman na šipo kombija hehehe, top slika. Slike seveda nimamo nobene ker ni noben nč fotkal, tako da bo vse samo en lep (za ene bolj medel) spomin. Big smile

Hvala vsem za dobro družbo in upam da gremo še kdaj kam v takem številu! ARISE! Star



Edited by Gašper Fatur - 27.Nov.2019 at 13:58
FUCK THE WORLD
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2019 at 22:29
Fino se imejte, predvsem pa upam, da bo imel Max svoj dan... po službi in spancu pa hočemo report! Wink
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2019 at 17:50
Čez 10 minut - ODHOOOOOD!!! Star

FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2019 at 15:34
Buti mi je poslal končni seznam potnikov za na Sepulturo, fak, ekipa je top. Big smile

Jst
Booty
Šajn
Doda
Lunik
Čulk
Panđo
Porko
od Porkota frend

Buti fura in pravi da nam bo drugi dan povedal kak je bil koncert. LOL

FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Nov.2019 at 16:08

Fak sm se prou ustrašu čupe od Maxa ko se je obrnu. Big smile Kot pred leti, seznam potnikov:

Jst
Booty
Doda
Lunik
Šajn
Porko
še 1 x kolega od Porkota

Čez 3 tedne, komaj čakam! Star

FUCK THE WORLD
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Oct.2019 at 13:19
Zdej nas je že 7, končno spet enkrat da gre več naroda skp nekam... Buti bo zrihtal kombi, jst ne vozim.
FUCK THE WORLD
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Oct.2019 at 21:17
Gremo z GOOPTI do Trevisa in domov gotovi kot prasci
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Oct.2019 at 17:50
Mogoče gre še Booty, bo treba kombi najet.
FUCK THE WORLD
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2019 at 22:40
Upam da bosta Igor in Max v dobri formi! Prejšnji dan sem poslušal spet večkrat "Beneath the remains" in "Arise". Arise sem dobesedno požrl ko sem bil mulc (tista VHS kaseta live in barcelona je bila fantastična, nisem nikoli prej slišal tak punchy zvok). Zadnje čase pa si bolj zavrtim Beneath the remains. Produkcija je fantastična, tako kot (skoraj) vsi trešmetla albumi iz konca 80ih/začetka 90ih.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2019 at 16:17
Welcome back to Paranoid land, He-Man. Star
FUCK THE WORLD
Back to Top
doda24 View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 23.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote doda24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2019 at 14:01
Tole bo superVšeč mi je
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2019 at 18:52
Karte nabavli, komaj čakam... Če bi zaigrali še par komadov s Schizophrenie bi blo pe še boljše. Star
FUCK THE WORLD
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2019 at 13:19
Originally posted by gašper gašper wrote:

Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Res huda setlista Thumbs Up 
Sm pogledu un youtube posnetek in najbl me je zmotlo to, da Igor pr nabijaških cupa-cupa ritmih na bobnih, na hi-hat činelo tolče v istem tempu kokr na verbl Angry To mi je neki najbl nagravžnga pr bobnarjih Dead 
V originalu (na albumih in v živo v starih cajtih) je Igor pr ta hitrih ritmih na hi-hat činelo igral še enkrat hitreje kokr pa po verblu - tko se je v 80ih in na začetku 90ih igralo na bobne Approve Ne pa to šlepanje s pol manj udarci - komad tko ful zgubi na energiji in filingu. Se spomnm, da je ful modernih thrash bendov in ostalih (po letu 2000) začel tko igrat hitre cupa-cupa ritme na bobnih in so se mi kr gravžal zarad tega Censored 

To mi je isto grozn, kokr veeeeelka večina bobnarjev, k zadnja leta blast-beat na bas bobnu igra z dvema nogama namesto z eno - že slišat je bl leno, za vidt je pa sploh katastrofa, kr neki tm počas cepetajo z nogami k eni pingvini in kao, da oni igrajo blast beat - ma kurac je to blast beat, to je polovička od blast beata, ker samo roka igra blast po verblu, noge pa neki cepetajo, namest, da bi ena noga razfukavala bas boben Pinch LOL

... v glavnem, uživi na pravi Sepulturi, zihr bo odfuk Approve



HAHA, vrhunski komentar LOL 
Mislim, tole Igorjevo bobnanje je prav zaendrek, res slabo. Plus tega, da nima nobene energije. Ok, morda ima sindrom karpalnega kanala in ne more, ampak, takale izvedba ni veliko vredna, tudi če je setlista zelo dobra. 
če ga spremljaš odkar je zapustil sepulturo, deluje totalno depresiven (kot da žvaka tablete) in igra bobne z energijo zastave 101 v klanec. njegov starejši brat pa tudi ne zmore niti po prazni struni blefirat. ne vem kaj jim je tega treba.
Back to Top
gašper View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 04.Aug.2009
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gašper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2019 at 10:42
Starosta to dobro ve Tongue

Back to Top
Rudi View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 12.Sep.2008
Status: Offline
Points: 290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rudi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2019 at 08:26

Slovan Kodeljevo in to je to. Vse ostalo pozab!

fuck disco, fuck fashion, fuck you
Back to Top
gašper View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 04.Aug.2009
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gašper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2019 at 08:09
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Res huda setlista Thumbs Up 
Sm pogledu un youtube posnetek in najbl me je zmotlo to, da Igor pr nabijaških cupa-cupa ritmih na bobnih, na hi-hat činelo tolče v istem tempu kokr na verbl Angry To mi je neki najbl nagravžnga pr bobnarjih Dead 
V originalu (na albumih in v živo v starih cajtih) je Igor pr ta hitrih ritmih na hi-hat činelo igral še enkrat hitreje kokr pa po verblu - tko se je v 80ih in na začetku 90ih igralo na bobne Approve Ne pa to šlepanje s pol manj udarci - komad tko ful zgubi na energiji in filingu. Se spomnm, da je ful modernih thrash bendov in ostalih (po letu 2000) začel tko igrat hitre cupa-cupa ritme na bobnih in so se mi kr gravžal zarad tega Censored 

To mi je isto grozn, kokr veeeeelka večina bobnarjev, k zadnja leta blast-beat na bas bobnu igra z dvema nogama namesto z eno - že slišat je bl leno, za vidt je pa sploh katastrofa, kr neki tm počas cepetajo z nogami k eni pingvini in kao, da oni igrajo blast beat - ma kurac je to blast beat, to je polovička od blast beata, ker samo roka igra blast po verblu, noge pa neki cepetajo, namest, da bi ena noga razfukavala bas boben Pinch LOL

... v glavnem, uživi na pravi Sepulturi, zihr bo odfuk Approve



HAHA, vrhunski komentar LOL 
Mislim, tole Igorjevo bobnanje je prav zaendrek, res slabo. Plus tega, da nima nobene energije. Ok, morda ima sindrom karpalnega kanala in ne more, ampak, takale izvedba ni veliko vredna, tudi če je setlista zelo dobra. 



Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2019 at 22:14
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

Prva vrsta in taljančkom po glavi s komolcem!

Big smile
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2019 at 18:53
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

Prva vrsta in taljančkom po glavi s komolcem!


To sm vidu na Gods Of Metal 2002, ko so igrali Running Wild je en s komolcem na hard šusal folk v glave ko se je prerival naprej...

FUCK THE WORLD
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2019 at 08:58
Originally posted by Atreides Atreides wrote:

Tole pa treba it... če smo šli v Zagreb takrat ko sta bila Igor in Max... to je blo leta 2016 ob 20 letnici plate Roots, ki so jo seveda odigrali v celoti.. potem je tole še tolk bolj obvezno. Bi lagal, če ne bi rekel, da sem bil takrat v ZG pijan ko majmun, ampak še vseeno ne toliko, da se ne bi spomnil, da je bil špil povsem soliden.... 

Me je pa malce vseeno strah... sem gledal vse mogoče izvedbe Sepulture, Soulfly, Cavalera Conspiracy,... in razen tega v Zagrebu je bilo vse bolj ali manj grozno... razen seveda Sepultura takrat, ko je bila še top. Vseeno se gre!


O ja, tisto v Zagrebu je bila fantastika! Pa potem na koncu, ko so še odigrali Celtic Frost cover Procreation of the Wicked. Po nekih 20 letih sem prišel na svoj račun glede tega komada.. Approve[nostalgic romanticism: OFF]

Če bo tole novembra vsaj pol tako dobro, nam ne bo hudega. Dokler odigrajo Infetcted Voice, pa sploh. Tongue
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2019 at 00:21
Tole pa treba it... če smo šli v Zagreb takrat ko sta bila Igor in Max... to je blo leta 2016 ob 20 letnici plate Roots, ki so jo seveda odigrali v celoti.. potem je tole še tolk bolj obvezno. Bi lagal, če ne bi rekel, da sem bil takrat v ZG pijan ko majmun, ampak še vseeno ne toliko, da se ne bi spomnil, da je bil špil povsem soliden.... 

Me je pa malce vseeno strah... sem gledal vse mogoče izvedbe Sepulture, Soulfly, Cavalera Conspiracy,... in razen tega v Zagrebu je bilo vse bolj ali manj grozno... razen seveda Sepultura takrat, ko je bila še top. Vseeno se gre!


Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2019 at 22:35
Prva vrsta in taljančkom po glavi s komolcem!
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2019 at 20:25
Me veseli, da si tud ti to porajtu Thumbs Up Včash se mi že zdi, kokr, da sam jz to porajtam pr bobnarjih - niti pr komentarjih na youtubu, k se folk res v vse živo zapič, nism vidu, da bi kdo jamru čez tako igranje na hi-hat pr cupa-cupa ritmu  LOL
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2019 at 19:17
Ej, zelo dobro si to napisal glede samo 1 udarca na hi-hat namesto dveh v taktu... Nisem bil tako pozoren ko sm čekiral posnetek ampak se stirnjam, tudi jst to opažam in ne zveni prav... 1 udarec v taktu bi moral bit bas boben + činela, 2. udarec pa snare + činela. Karte nabavimo ta taden, zaenkrat smo 3 ki gremo, hvala. Star


Edited by Gašper Fatur - 22.Jul.2019 at 19:17
FUCK THE WORLD
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2019 at 22:52
Res huda setlista Thumbs Up 
Sm pogledu un youtube posnetek in najbl me je zmotlo to, da Igor pr nabijaških cupa-cupa ritmih na bobnih, na hi-hat činelo tolče v istem tempu kokr na verbl Angry To mi je neki najbl nagravžnga pr bobnarjih Dead 
V originalu (na albumih in v živo v starih cajtih) je Igor pr ta hitrih ritmih na hi-hat činelo igral še enkrat hitreje kokr pa po verblu - tko se je v 80ih in na začetku 90ih igralo na bobne Approve Ne pa to šlepanje s pol manj udarci - komad tko ful zgubi na energiji in filingu. Se spomnm, da je ful modernih thrash bendov in ostalih (po letu 2000) začel tko igrat hitre cupa-cupa ritme na bobnih in so se mi kr gravžal zarad tega Censored 

To mi je isto grozn, kokr veeeeelka večina bobnarjev, k zadnja leta blast-beat na bas bobnu igra z dvema nogama namesto z eno - že slišat je bl leno, za vidt je pa sploh katastrofa, kr neki tm počas cepetajo z nogami k eni pingvini in kao, da oni igrajo blast beat - ma kurac je to blast beat, to je polovička od blast beata, ker samo roka igra blast po verblu, noge pa neki cepetajo, namest, da bi ena noga razfukavala bas boben Pinch LOL

... v glavnem, uživi na pravi Sepulturi, zihr bo odfuk Approve

Back to Top
darker666 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10.Jul.2014
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darker666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2019 at 18:05
sm glas ma pa čist v k....
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2019 at 17:07
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:


Setlista! Star Lahko bi kdo to Sepulturo pripeljal k nam no. Smile



Danes zvedu da pride ta Sepultura 45min od Gorice 26.11., ta vikend po karte. Smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
blackoutt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackoutt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2018 at 15:17
Same here...zakon plata, zakon band (Sepultura) in zakon cajti!!!

Edited by blackoutt - 22.Nov.2018 at 15:20
Counting all the assholes in the room

Well I´m definitely not alone, well I´m not alone
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2018 at 13:16
Uh, so se mi kr skomine naredile po četrt stoletja nazaj! 
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Nov.2018 at 20:02

Setlista! Star Lahko bi kdo to Sepulturo pripeljal k nam no. Smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jul.2017 at 12:08
Sepultura ali brata Cavalera?

Na isti dan, isti festival:



Max ali Derrick? Večno vprašanje... večni boj? Ah sej ni boj. Le stvar okusa. Se mi pa vseeno zdi, kljub temu da sem velik, velik Maxov fan, da bi moral malo športat no. Pa sej ne da je debel, samo sape nima več! Je Araya npr. starejši od njega pa mu gre dosti boljše od glasilk. 

Derrickov vokal se mi je vedno zdel tak "industrial", tudi zato mi je Maxov (nekoč bil) bolj všeč. Sej se na Dante al pa Kairos album prav lepo umesti, za stare zadeve pa je Max bil najboljši. Mogoče ker sem ga bil navajen. Pol pa sam nastop cele skupine... Vsaj na zgornjem posnetku, Sepultura kot vlak povozi Maxa in Igorja. En kup življenja VS. prišla sva vas počastit z najino prisotnostjo. Škoda, škoda, da je razlika tako velika. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.