Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - metal kot... omejenost?!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

metal kot... omejenost?!

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2011 at 21:12

Zacnem z dvema slikama, prvo sem opazil v Ijusovem linku v BM debati (ki mi je ze takrat sprozila razmislanje v tej smeri) druga je za primerjavo



Naj se obrazlozim...


Ne glede na brcanje kricanje in ropotanje „scene“, da metal se vedno zivi, je saj v mojih oceh tisto, kar naj bi ta glasba bila pokopano in mrtvo. Razlog za to pa vidim v smeri v kateri ta svet potuje. Glavne vrline te subkulture, svoboda v dejanjih, mislih in izrazanju le-teh, se utapljajo v poplavi internetnih strani, ki pravijo „helps you connect and share with the people in your life“, strani z spodbudo „Broadcast yourself“ itd.

Argument, da te strani omogocajo lazjo prepoznavnost glasbenikom in podobno pa se lahko ovrzejo z velikostjo nase drzave in stevilom ljudi, ki naj bi tej subkulturi pripadali. Vecino dejanj, ki se zgodijo je obelezenih, nekje na neki strani obstaja slika, in vedno nekdo pozna nekoga, ki pozna tistega, ki potem pove spet cetrtemu da je prvi to in ono...

Slovenija je postala premajhna, temu pa je, po moje, tako zaradi „mindless“ klikanja in sprejemanja khm...prijateljev... v stevilke nad 500. Kako za hudica imas lahko 500 prijateljev?! Ali pa znancev...niti ni vazno, vazno je, da v vecini primerov z ljudmi s katerimi nimamo stika, tudi po tem ko jih „dodamo“ stika se vedno ni. Zdijo v listi prijateljev, na njih se pozabi, a dejstvo da teh 500 ljudi vidi vsako stvar ki jo po tem naredis ostane. Anonimnost izginja, vse je pocasi vidno vsem, dostop do stvari je klik stran.

No, da se vrnem na sliki in poanto debate. V prvi vidim tisto, kar za moje pojme ta glasba je v samem bistvu, v drugi pa tisto, v kar je zavila na neki kretnici, ki smo jo ocitno spregledali. Kdo je na slikah niti ni vazno, gre se za obcutek ki mi ga dajeta. Prva je preprosta, predstavlja mi cas, ko mobiteli in internet se niso obstajali. Cas v katerem je bil stik med ljudmi se bol pristen in cas v katerem so ljudje namesto, da bi zdeli doma in dobivali stirioglate oci, zdeli zunaj in uzivali v realnih, fizicnih, oprijemljivih stvareh. Virtualno ni obstajalo. Stvari so bile spontane in nove.

Druga slika pa mi predstavlja skozlanost v kateri smo danes. Uniformiranost in razkazovanje barve kot pavi samo zato, da bos opazen, da ne bos odrinjen in „out“. Naj poudarim, proti tetovazam nimam nic, nasprotno, obozujem jih...Ampak, ko pridemo do tocke kjer to postane uniforma...to pa zal ne morm prebavit. In sklicevanje da je to pac stil, ki je vsec takemu tipu ljudi... blow it out your ass, bullshit. Dandanes je vecino teh stvari samo se naslednja kul stvar in nekaj kar je treba imeti/biti da pases. Pa naj bo to folk metal, black metal, vsi core-stvori ali pa thrash.

In se zakljucek, da, kot...metalec...se dostikrat pocutim omejeno. Razlogi pa upam, da so vidni zgoraj. Ze znotraj scene tezko vzpostavim stik, kako naj mi potem sele uspe kje drugje, kjer je skupnih tock za pogovor nekje za povprecno sibirsko temperaturo v januarju. Frogijeva ideja o podmladku se mi sicer zdi super, ampak zal svet poskrbi, da so vsi potencialni metalci (kot metalci ne govorim o stereotipni predstavi osebe ampak o spostovanju do glasbe, ki je nekoc bila prisotna znotraj scene) do 9 leta ze vsi sprani in zivljensko odvisni od I-podov, padov in vsh ostalih I-traparij.

In tisti, ki s to glasbo vstrajamo ze vecino svojih zivljenj postajamo dinozavri. Redki, redkejsi, izumrli... Metal kot glasba zivi, metal kot ideja pa je pokopan. In v tem grmu tici, saj moja, omejenost. Prevec hocem nazaj, svet pa rine naprej.




Edited by Atuin - 07.Dec.2011 at 21:15
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2011 at 21:59
Kaj pa vem, men je glih tale imidž scena najbolj patetična omejitev v metal sceni.

Originally posted by Atuin Atuin wrote:





http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/enthroned.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/ghoul.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/impiety.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/lizzyborden.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/arkona.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/theblackdahliamurder.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/theatresdesvampires.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/thegreatdeceiver.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/suffocation.jpg
http://www.dirtyskunks.org/bandinfo/dri.jpg
(tole je sam en random skupek metal bandov, ki smo jih delal, pa komaj da si je kdo podoben...)... mislim da je večina bendov bla vizualno drugačna na odru, še preden je una tvoja old school fotka nastala. Sam imidži se spreminjajo, ideje pri bendih niti ne...
Celebrating metal, celebrating diversity...
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2011 at 22:25
omejeni ste prevec na obleke.pa pizda sej si metalc.vazn da ti je toplo pa to je to.

od debat se vec al manj pri men najde pc storije pizdarije tko neki da je smesn,na koncertu glih naws govoru o filizofskih stvareh.
da smo omejeni z metalol/lol

ne stekam ka nikoli nism se stem ubadal.no mrbit stem ko vi kle take stvari pisete
dergac pa fajna debata
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Von Iron View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Jan.2011
Location: Transylvania
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Von Iron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2011 at 22:48
kar se tiče podmladka, kokr je blo že prej omenjeno..opažam, da mladi metalčki(15 let in laski do ramen, kr jim je šele zdej mamica pustila, da si pustijo lase rastit) večinoma poslušajo tele nove zadeve, odvisni so od teh i-zadev itd..ampak sm pa vesela, da sm še iz generacije, ko ni blo tega tolko, in ko nam res ful pomen, da kupiš cd nekega benda, prelistaš kako revijo, poklepetaš o kakem bendu, koncertu s sometalcem itd.. men take stvari velik pomenjo..kar se tiče novega, oz. modernega metala in mene..sploh si ne vzamem časa, da bi se mu posvetila..sm velik preveč upaljena na oldchool zadevščine, in ne čutm potrebe po seznanjanju z novimi bendi in nekimi podzvrstmi.
sicer pa ful ni pomembno, kok je kdo oblečen..če je nekomu kul bit v črnem od glave do pet, z bullsi in verigami in špiklami, zarad mene tud corpsepaintom, naj bo v to oblečen, in ga nima noben pravice obsojat. je pa tud velik folka k je random oblečen, ma tud kratko čupo, pa še vedno posluša metal..
''Isn't it strange that as soon as you're born you're dying?'' - Iron Maiden, The Clairvoyant
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2011 at 23:49
Originally posted by BudZpencer BudZpencer wrote:

Kaj pa vem, men je glih tale imidž scena najbolj patetična omejitev v metal sceni.
(tole je sam en random skupek metal bandov, ki smo jih delal, pa komaj da si je kdo podoben...)... mislim da je večina bendov bla vizualno drugačna na odru, še preden je una tvoja old school fotka nastala. Sam imidži se spreminjajo, ideje pri bendih niti ne...
Celebrating metal, celebrating diversity...


Sj sm povdaru, da ni vazno kdo je na sliki. Gre se samo za filing ki ga dobim ko pogledam prvo in drugo. Prva slika mi pac poklika prave knofe in me spomne na stvari, ki mi predstavlajo to glasbo. Spomini, ko sm kot 10 letn mulc okol z materinim bratrancom skakov po stajerskem v zjahani katri z Slayer na kaseti, da bi nasla enga, ki bi jih lahko se men presneu, prvi plac za vaje, ki sm ga vidu v zivljenju takrt in kako je zgledov...

Vse je blo na easy, ljudje, ki sm jih spoznov so oddajal cist druge vibracije, 3 dni sva rabila da sva ponela tisto jebeno kaseto, ker ni blo mobitelov, pa je blo vsm useen. Folk je zdeu okol in se dobr meu.  Dans pa folk zuni tipka po mobitelu na facebook kok je kul na Metelkovi.... 

In ja, mogoce se ideje bandov ne spreminjajo, samo novi bandi, nove generacije pa vseen gor rastejo v tem svetu, ne 20 let nazaj in te ideje so drugacne od tistih nekoc. No, saj po moje in meni osebno ne disijo prevec.  Sj pravim, ocitno sm omejen. Lahko z Faturjem klub ustanovimo Smile


Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 00:07
Eh nostalgija itak vse daje, če ne druzga je blo prej vse bolj simpl. Ampak svet gre naprej... fuck it. Sam ne vem kje je tle omejevanje samega metala... so bolj zunanji dejavniki družbe in potrošništva.
Sicer pa sem zihr da tud razni Kerry Kingi visijo na Facebooku al pa drugem socialnem omrežju. Te novodobne komunikacije so naredile kr nekaj dobrega v svetu glasbe in ap seveda slabega...

+hitre komuniakcije med bendom, založbo, agentom, promoterjem
+odlično in poceni promoviranje

-noben ne kupuje več CDjev, ker folk vse dol potegne iz neta
-mularija je tok v teh spletnih socialnih omrežij, da se sploh ne premakne vn iz bajte, če pa je že zunaj, pa je nekak tako kot si ti opisal (s tem je tudi upad ljudi na koncertu)

Glih opazujem že nekaj časa eno mulo na FBju, k skos potrdi udeležbo na FB eventu, še bolj frekventno spamma videospote po FBju kot jaz o teh bendih, pride dan koncerta, nje nikjer.... ampak ko prideš domov, vidiš kako je navdušena nad koncertom  (pa bi jo pomoje opazil med unimi 15imi kartami že parkrat) ;) Virtualno si nekak na koncertu, ne vem a si nabiješ musko doma od nastopajočih pa stagedivaš s postle miže.
Uglavnem meni je tole ful fascinanten fenomen. :)
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 07:55
Hehe bud. Take je samo za sprašit!

Drgač pa ko smo že o fbju, jaz imam v glavnem gor ljudi ki jih poznam v mesu in krvi, smo frendi, se kdaj vidimo,... Par drugih je res redkih izjem. Številka je tam oko 50, pa še to se mi zdi veliko.
+ upada prodaje cdjev je morda več koncertov. Končno smo dobili tudi Megadeth v Slo. Prej se določenim ni ljubilo nikamor, če so pa šli, so tja, kjer so vedeli, da bo polno in keš dober LOL

Je pa I-ideja, da lahko nabavljaš prek neta posamezne pesmi meni kul. Cd ki ti poseka pa boš itak nabavil, če ne se ti vzame status metalca pa če si še tolk blekk Big%20smile


Edited by devlin - 08.Dec.2011 at 07:57
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 08:48
:))) davorin, naj te ne bo sram (razen ce to v resnici hoces.. :P ;)).. jok je zdrav pa tudi ce za tragicno preminulo ovco iz 7. stoletja.. :DD

ne vem, ce lih pase sem, samo je pa vredno ogleda..
bravo, jure!!!! (sej je jure, al ja?)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 09:08
Originally posted by devlin devlin wrote:

Metal kot izgovor za bit pijan babun je mrbit edino kar mene v sceni res kanček moti (no pa bolj ekstremni 'domoljubi' ki se tudi tu že pojavljajo ampak dokler ne gnjavijo mi je kul. To je pač posledica sodobnega časa in ekonomsko - družbenih razmer). Z tistimi 'Kolk je blo včeri noroooo, nč se ne spomnim,.....' scenami.
Proti pitju ob socializiranju sicer nimam popolnoma nič.


mja, verjemi, da folk tut v drugih scenah isce izgovor, da se ga nazge.. v bistvu ni velike razlike, ce se ne spomnis, kaj ti je plozal kolega ob sanku ali kaj je ruzilo na odru..

se mi zdi, da bi mogu vsakdo cutit svobodno izbiro, da pije kar hoce in ce ga kdo drazi zarad sokcov, ima sam zelo velik manevrski prostor, da podrazi nazaj.. fora je po moje v eni trdnosti, prepricanosti vase.. recmo, moj desc vsake tolko spije kak radler, drgac pa ne pije (kar mi je fulkul, ker vem, kaj je zvet z alkoholikom). jasno, da se ob njega obcasno kdo obregne, da je pussy, ker se ga ne naziga, na kar on odgovori: i am what i eat.. :)))

kar se tice videnja sveta, propadanja scene, crnogledosti ipd., je po moje najvec projeciranega iz nas samih.. svet gre v kurac ze od kar vem, stalno so neke kataklizmicne napovedi, ni to prvic v zgodovini.. zdej je jasno, da grejo stvari navzdol - ampak to z vidika dolgega trajanja ni nobena blazna posebnost.. je pa novo za nas, ki zivimo tu nekaj deset let in smo bli vajeni dolocenega udobja in samoumevnosti.. poleg tega se pa scena (in jasno vse skup) spreminja in res ne vem, zakaj bi pomladki mogli zivet nase sanje?? zivimo jih raj in v prvi vrsti sami..
(to je komentar na atuinov post)
 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 14:03
Hja, saj niti nism tolk ciljov na to, da gre svet v kurac. Svet gre v smer, ki je meni osebno cist tuja, v ospredje rinejo vrednote, s kerimi se ne morm poistovetit nikakor.  Za banalen primer lahko dam kolega, ki se je z osebo X zacev menit za band. Od trenutka, ko je oseba X rekla, da se lahko na Facebook zmenijo vse in je kolega reku, da ga nimase ni zgodilo nic vec. Pogled ljudi, ki ga je delezen vsakic, ko to izusti pa ze sam po sebi tud ogromno pove.

Da se se projeciranja dotaknem, ne bom zanikov al pa trdiv da to pa ze ni res. Zlo vrjetno tud do neke mere. Se zavedam, da sm tezko bitje z vcasih previsokimi hm...kriteriji.... Po drugi strani pa okolje igra veliko vlogo pri tem, kako se nasa osebnost razvija, na kaj smo obcutljivi, za kaj bol sprejemljivi. In dokler so stvari sle po drugih tirnicah sm biv precej bol srecen clovek. Torej moja zagrenjenost ne izhaja samo iz moje "tezkosti" ampak je pogojena tudi s tem kar se okoli mene dogaja. Tukej pa spet nazaj na zacetk pridemo.

Vsekakor mormo zivet svoje sanje sami, nikol nism reku, da mora podmladek to pocet namesto nas. Strah me je samo, da ta podmladek kmal niti ne bo vec mev pojma za kaj se gre na tem svetu. Iz otroka, ki pri 8h letih noce jest brez prenosnega DVD playerja, ne more nic kej dobrga ratat...No saj po moje...


Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Vargenhall View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.Dec.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 833
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargenhall Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 14:33
metal kot metal ni omejen, omejen je samo posameznik ki se ima za omejenega ter gleda stvar iz enega zornega kota in nič več, oz omejeni so ljudje ki so samo pod enim žanrom razmišljanja ter se imajo za omejene, ostali posamezniki se ne bi smel počutit omejenega oz se lahko ampak še vedno imaš izbiro bit neomejen.
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 14:48
Pogrešam preteklost, a čas gre naprej. In jaz z njim ... 
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 15:49
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Hja, saj niti nism tolk ciljov na to, da gre svet v kurac. Svet gre v smer, ki je meni osebno cist tuja, v ospredje rinejo vrednote, s kerimi se ne morm poistovetit nikakor.  Za banalen primer lahko dam kolega, ki se je z osebo X zacev menit za band. Od trenutka, ko je oseba X rekla, da se lahko na Facebook zmenijo vse in je kolega reku, da ga nimase ni zgodilo nic vec. Pogled ljudi, ki ga je delezen vsakic, ko to izusti pa ze sam po sebi tud ogromno pove.

Da se se projeciranja dotaknem, ne bom zanikov al pa trdiv da to pa ze ni res. Zlo vrjetno tud do neke mere. Se zavedam, da sm tezko bitje z vcasih previsokimi hm...kriteriji.... Po drugi strani pa okolje igra veliko vlogo pri tem, kako se nasa osebnost razvija, na kaj smo obcutljivi, za kaj bol sprejemljivi. In dokler so stvari sle po drugih tirnicah sm biv precej bol srecen clovek. Torej moja zagrenjenost ne izhaja samo iz moje "tezkosti" ampak je pogojena tudi s tem kar se okoli mene dogaja. Tukej pa spet nazaj na zacetk pridemo.

Vsekakor mormo zivet svoje sanje sami, nikol nism reku, da mora podmladek to pocet namesto nas. Strah me je samo, da ta podmladek kmal niti ne bo vec mev pojma za kaj se gre na tem svetu. Iz otroka, ki pri 8h letih noce jest brez prenosnega DVD playerja, ne more nic kej dobrga ratat...No saj po moje...




kriza vrednot je gotovo v igri, se strinjam.. obarva nase videnje sveta.. in sebe.. ja, en tak zacaran krog se stvori ubistvu..
v kaj se bojo razvil danasnji mladici - je tut men mal neprijetno pomislt.. ampak, verjemi, tut moja nona je zelo postrani gledala moj nacin zivljenja.. ta tujost je pomoje neka sestavina medgeneracijskega konflikta.. ki je po moje logicen in nujen..
da ne bom prevec oftopik - prit kdaj na obisek, da se omejiva s tr00 blekk metal sundrom in spijeva kako pifce za zifce.. :))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 16:00
Originally posted by grafin grafin wrote:


ne vem, ce lih pase sem, samo je pa vredno ogleda..
bravo, jure!!!! (sej je jure, al ja?)


Je Jure je. Thumbs%20Up
FUCK THE WORLD
Back to Top
Nocturnal View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07.May.2009
Status: Offline
Points: 176
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nocturnal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 17:07

Sicer nočem bit človek predsodkov in možno da se tudi motim, ampak kolikor jaz vidim stvari so nekateri metalci zelo omejeni. Že recimo ko se govori o Amon Amarth sem 100% da če band nebi bil komercialen in nebi bilo tega »viking, pagan booma« al whatever, bi marsikdo o bandu govoril povsem drugače. Isto za Dimmu Borgir, Nightwish in podobne bande. Pomoje imate tukaj problem, ker stvar komercializira do take mere, da ni več posebna in naenkrat vam postane bedna češ »to je za mlade mulce, ki nimajo pojma in izkušenj kot jih imamo mi«. Ali pa ko ste imeli debato o tem, ko je nekdo poslušal en band več časa kot pa večina drugih in je potemtakem bil »več vreden in boljši metalc?«, po drugi strani pa hočete podmladek (za nekatere folk, ki »ma laske do ramen in jim je mamica šele zdej pustla da si jih pustijo rast« verjetno ne štejejo).

Zdi se mi, da je človek ki se ne omejuje samo z metalom, za 99% ljudi čudak (tako metalce kot nemetalce) ker na eni strani posluša recimo Bolt Thrower, obenem pa z enako vnemo obožuje tudi nekega elektronskega producerja, da rapa ali popa niti omenjam ne. In spet si v socialnem problemu, ko nekdo, s katerim si prej govoril o nekem super-duper underground metal bandu izve, da poslušaš 2paca.

Glede občutkov na drugih scenah bi rekel, da se najdejo podobnosti z metalom v smislu kako ljudje gledajo na druge scene/druge ljudi nasploh. Moram pa reči, da sem se na letošnjem obisku enega od GOA psychedelic festivalov, počutil precej bolj domače kot pa na metal festivalih. Z ljudmi sem se neprimerno bolje razumel. Saj pravim, sigurno je odvisno tudi od ljudi, s katerimi govoriš, vendar pa je generalni občutek precej bolj sproščene narave.

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 17:25
dobr, tole z nostalgijo je druga zgodba, kdo pa nebi izkoristil možnosti pa se vrnil v preteklost pa podoživel tistih trenutkov presnemavanja kaset, prve ljubezni, 16 bitnih igralnih konzol in preganjanje z bmxi, če bi mel priložnost?

da se vrnem na osnovno temo... pr seb sm opazu da se izven svoje enolične garderobe počutm zoprno, hinavsko, ne počutim se kot jst.. ta obsega ledro, ki sm jo nabavil na metalcampu 2007 (prej sm mel druge ledre, ampak ta je bla prva tista prava..), kavbojke, majce s koncertov in obutev.. suho, toplo vreme... allstarke, dež, blato, sneg, mraz... bulerji.

razn v kkšne cokle do trgovine pa nazaj se ne spomnem da vi v kej drugega nogo utaknil zadnjih 10 let, kar mi je mal srhljivo po svoje, ker to v končni fazi ni drugega kot omejenost ampak enostavno, to čutim kot del samopodobe... vedno sm mel posebn odnos do osebnega prostora, v katerega se ne posega, sm spada tako frizura kot "uniforma..".. zato sm že v rosnih letih razvil tendenco da mam dans na splošno probleme z avtoriteto (tako srednja kot osnovna šola, pa tudi vse dejavnosti ki sm se jih lotil.. taborniki in tako dalje..), sploh k sm odraščal v okolju, kjer sm edini mel daljše lase in sm si to mogu med dobesedno izborit... k so skos rožljal s škarjami okol mene.. to kljubovanje je nekak prpeljalo do stanja k je dans pr men, da sm se oklenu tega, kar sm "zgradil")

posvoje mi je smešn, kako je že is te teme razvidno, da vsak hoče svojo neomejenost potrdit na nek opravičujoč način češ "sej poslušam še druge stvari, prjatle mam iz vseh sfer"...

še enkrat povem, men je vseen kakšno ime ali nalepko dobim, ker ne morm spremenit tega za kar sm označen.. bedno mi je to splošno sprenevedanje, k si noben ne bo reku potrošnik, pa vsi mahamo z spar pa merkator vrečkami, če me razumete.. uglavnem kar me je vedno prvlačlo pr tej kulturi je to, da res ni tekmovalno okolje, čist drug sistem vrednot.. ker mi ni šlo v življenju nič bolj na kurac kot to, kar sm vidu na lastne oči na pagu, kjer sm se po pomoti znašu na springbreaku.. to je bla res katastrofalna izkušnja z vrstniki.. takoj mister vročega telesa, miss mokre majice na plaži, takoj eni izbori.. mogoče sm sam mal v kontradikciji kle, ker sm s tem ko sm začel poslušat danziga začel še trenirat zravn pa neki dam na vizualno podobo, telo jemljem kot ustvarjalni medij in sm znotraj metalskega folka naletu na precej neodobravanja glede tega... ampak zanimivo sm si najdu podobno misleče metalce, ki zdej treniramo skupi.. pa četudi to ni najpogostejša oblika metalskega druženja, se jst v prvi vrsti počutm k metalc in na ta način s priključenimi dejavnostmi razširjam dogajanje v sceni... al pa recimo ni mi problem priznat, da nism totalno ubrisan na slayer, pa čeprov bi mi zdele za to izjavo par ljudi najrajš stisnl jajca.

ubistvu če pogledamo paranoid forum: ostalo/ lahko vidmo širino mnogih interesov, ki se pojavljajo pr tem življu.. eni plezajo, eni požirajo romane enega za drugim, tretji se navdušujejo nad nogometom, avtomobilizmom...

ampak moja kombinacija lastnosti je bla vedno taka, da me tud malenkost ni zanimal nič o avtu, ki sm ga vozu, o tem, kdo se podi za žogo in tako dalje.. čemur je množica rada odkimavala "eh, tebe samo metal zanima".. pa čeprov to nebi mogl bit dlje od resnice..

mogoče sm se mal zajebal k sm začel sebe tko analitično razvijat, da mi je že v napoto ker probam vse razmislt in zracionalizirat ampak jebiga.. to sm jst, to je del mene... samo da ne zbolim na živcih zarad tega ;) več kot si človk uspe razjasnit stvari, ki jih jemlje za samoumevne pa niso, lažje se je izognit pastem, ki jih nastavlja marketing in ostale nevidne pizdarije ki prežijo na nas..

kar mi je še posebi zanimiv, mi je, kar sm jst izkusil kot "votlost" ljudi, ki se identificirajo s tem, kar je trenutno popularno ali drugače povedano.. zdej k je fb lahko spremljate prek komadov, ki jih folk lima kakšno je njihovo trenutno razpoloženje... zanimivo mi je kako serija poletnih hitov (ljubezn in ostalo..) opiše čustva ljudi, namesto njih samih.. jst sm vedno iskal mal bolj poglobljena sporočila in teh je v metalu polno, če se je pa le dal sm se pa sam izrazil, čeprov je fajn vidt, če te kj res zadane (recimo fates warning in njihovo opisovanje izdihljaja mladosti, staranje.. noro, to sm jst.)..


črt je prej opisal metalsko mladino itd..
jst recimo sm par let nazaj začel pisat reportaže za paranoid.. kolegi, ki zdej niso več v metal sceni so to počel pr 16ih, ko sm pa jst res bil totalno zapit mulc, ki mu je res petk predstavljal dve flaši vina pa karton pira, pa bruhanje... od koncertov k sm jih takrt vidu se spomenm samo detajlov ampak prov čutm da sm mogu to fazo dat skoz.. zdej je ekscesivno pitje sicer trava zamenjala, kar si razlagam tko, da sm vedno rabu neke vrste mentalno odsotnost, darkside me voha.. in je podleganje temu del mene.. al pa recimo, medtem ko sm se jst držal svojih desetih kaset k sm jih mel, so kolegi leta nazaj že brali blabbermouth in bli z vsem na tekočem - mene takrt ni to niti mal zanimal, kaj se dogaja s tisočerimi grupami po planetu... zdej jst to počnem oni pa recimo v tej sceni niso več na spregled.. in dobim občutk, kot da so se do stanja, v katerem sm jst zdej razvil že ful pred mano... in to prerastl, mi smo pa še vedno kle... no ok, to je zdej par naključnih misli, ki mi grejo po glavi, spodbudim še ostale, da zapišejo kej v tem stilu..


kakorkoli, k dans srečam kkšnega človeka, za katerga tekom pogovora doženem, da mu gredo prbližno podobne stvari po glavi in začutim uno metal energijo, trmo, ekscesivno vedenje, odklonskost.. me oblije občutk sreče.. ker te norme, k jih jst cenim niso nujno najbolj svetovljanjske in politično korektne in neoporečne... ampak so fuck it.. metalske do daske... samo tega se res ne da zracionalizirat, to se začuti...

kakorkoli.. nebi rad da mi je karakter v napoto, in bi na ta način zamudil karkoli na tem pisanem svetu... samo tega se bojim, zato ta diskusija.. treba podvomit v vse..


Edited by frogstomp - 08.Dec.2011 at 17:46
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 18:49
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:


ne vem, ce lih pase sem, samo je pa vredno ogleda..
bravo, jure!!!! (sej je jure, al ja?)


Je Jure je. Thumbs%20Up
 
he he Smile zakon so Clap
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 19:29
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

.. in dobim občutk, kot da so se do stanja, v katerem sm jst zdej razvil že ful pred mano... in to prerastl, mi smo pa še vedno kle...
 
Sej veš kako piše na majici I'm not Paranoid... mi smo še vedno tukaj, tako kot si napisal. Mogoče, ampak samo mogoče bo tudi nas minilo in bojo te današnje misli ostale le spomini. Je že prav da se zamislimo nad svojim trenutnim stanjem, je pa brezplodno si ob tem razbijat glavo. Jaz imam neko svojo filozofijo: Pojdi kamor te pot (ali duh ali srce, saj veste kaj hočem povedat) pelje in ne rini drugam, kr te ne bo pripeljalo daleč. Prepusti se naključju, čeprav se vse zgodi z razlogom. Tudi to, da si ti metalc s čupo, jaz pa metalc s pobrito glavo (čeprav poslušava včasih iste bande in hodiva na iste koncerte) se je zgodilo z razlogom...


Edited by Mitja M.J. - 08.Dec.2011 at 19:29
MacGyver je zakon!
Back to Top
Zupan View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Nov.2007
Status: Offline
Points: 792
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zupan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2011 at 20:01
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Zacnem z dvema slikama, prvo sem opazil v Ijusovem linku v BM debati (ki mi je ze takrat sprozila razmislanje v tej smeri) druga je za primerjavo



Naj se obrazlozim...


Ne glede na brcanje kricanje in ropotanje „scene“, da metal se vedno zivi, je saj v mojih oceh tisto, kar naj bi ta glasba bila pokopano in mrtvo. Razlog za to pa vidim v smeri v kateri ta svet potuje. Glavne vrline te subkulture, svoboda v dejanjih, mislih in izrazanju le-teh, se utapljajo v poplavi internetnih strani, ki pravijo „helps you connect and share with the people in your life“, strani z spodbudo „Broadcast yourself“ itd.

Argument, da te strani omogocajo lazjo prepoznavnost glasbenikom in podobno pa se lahko ovrzejo z velikostjo nase drzave in stevilom ljudi, ki naj bi tej subkulturi pripadali. Vecino dejanj, ki se zgodijo je obelezenih, nekje na neki strani obstaja slika, in vedno nekdo pozna nekoga, ki pozna tistega, ki potem pove spet cetrtemu da je prvi to in ono...

Slovenija je postala premajhna, temu pa je, po moje, tako zaradi „mindless“ klikanja in sprejemanja khm...prijateljev... v stevilke nad 500. Kako za hudica imas lahko 500 prijateljev?! Ali pa znancev...niti ni vazno, vazno je, da v vecini primerov z ljudmi s katerimi nimamo stika, tudi po tem ko jih „dodamo“ stika se vedno ni. Zdijo v listi prijateljev, na njih se pozabi, a dejstvo da teh 500 ljudi vidi vsako stvar ki jo po tem naredis ostane. Anonimnost izginja, vse je pocasi vidno vsem, dostop do stvari je klik stran.

No, da se vrnem na sliki in poanto debate. V prvi vidim tisto, kar za moje pojme ta glasba je v samem bistvu, v drugi pa tisto, v kar je zavila na neki kretnici, ki smo jo ocitno spregledali. Kdo je na slikah niti ni vazno, gre se za obcutek ki mi ga dajeta. Prva je preprosta, predstavlja mi cas, ko mobiteli in internet se niso obstajali. Cas v katerem je bil stik med ljudmi se bol pristen in cas v katerem so ljudje namesto, da bi zdeli doma in dobivali stirioglate oci, zdeli zunaj in uzivali v realnih, fizicnih, oprijemljivih stvareh. Virtualno ni obstajalo. Stvari so bile spontane in nove.

Druga slika pa mi predstavlja skozlanost v kateri smo danes. Uniformiranost in razkazovanje barve kot pavi samo zato, da bos opazen, da ne bos odrinjen in „out“. Naj poudarim, proti tetovazam nimam nic, nasprotno, obozujem jih...Ampak, ko pridemo do tocke kjer to postane uniforma...to pa zal ne morm prebavit. In sklicevanje da je to pac stil, ki je vsec takemu tipu ljudi... blow it out your ass, bullshit. Dandanes je vecino teh stvari samo se naslednja kul stvar in nekaj kar je treba imeti/biti da pases. Pa naj bo to folk metal, black metal, vsi core-stvori ali pa thrash.

In se zakljucek, da, kot...metalec...se dostikrat pocutim omejeno. Razlogi pa upam, da so vidni zgoraj. Ze znotraj scene tezko vzpostavim stik, kako naj mi potem sele uspe kje drugje, kjer je skupnih tock za pogovor nekje za povprecno sibirsko temperaturo v januarju. Frogijeva ideja o podmladku se mi sicer zdi super, ampak zal svet poskrbi, da so vsi potencialni metalci (kot metalci ne govorim o stereotipni predstavi osebe ampak o spostovanju do glasbe, ki je nekoc bila prisotna znotraj scene) do 9 leta ze vsi sprani in zivljensko odvisni od I-podov, padov in vsh ostalih I-traparij.

In tisti, ki s to glasbo vstrajamo ze vecino svojih zivljenj postajamo dinozavri. Redki, redkejsi, izumrli... Metal kot glasba zivi, metal kot ideja pa je pokopan. In v tem grmu tici, saj moja, omejenost. Prevec hocem nazaj, svet pa rine naprej.



Mogoče bi ti pomagal če bi kdaj pa kdaj možgane izklopu. manj razmišljaš, bolš se maš ... it works for me Wink
+ sicer pa glasba vse zaceli,tut če ni metal
http://www.youtube.com/watch?v=paQOO0KnLGA


Edited by Zupan - 08.Dec.2011 at 20:36
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 12:26
Pismo, vidis, ne bo slo. Ti premal razmislas, torej morm jest vec. Ravnovesje mora bit v vesolju Wink



Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 12:30
Atuin, ko boš začel hodit ven in ne boš več geekal za kompom, kot vsa ta leta in ko se boš resno prijel bobnov in našel bend, boš prenehal kvasit čustvene zvarke o današnji mladini, katero dostikrat kar precej dobro utelešaš :)
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 12:40
Ha, Ivan, ti me mas pa res rad ocitno, da tocno in vedno ves kaj se mi dogaja v zivljenju. Ampak te morm razocarat na zalost. Bobne prekleto resno drzim in mam band. U bistvu pojma nimam kako lahko ze vsa ta leta sodis moje bobnanje, ko me pa se niti nisi slisov dobr. Prophet much? Wink

Kar se pa hodit ven tice... 2x sm te klical za pivo po BA, pa vsakic "se bomo slisal" in pol sm pac nehu. Torej od tu naprej spet ne mors vedt kje in s kom se potkam.

Skratka, napisal sm kar si mislim o temi, ki jo je nacel Frogi, nikjer se nism spuscal na osebni nivo v nobenga, izrazil sm svoje mnenje, ti mi pa neki skaces po glavi zdj.

Chill Tongue





Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Andrej B View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 444
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andrej B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 12:51
No, ne se kregat...

Tole bo danes nekaj za vse neomejene in neobremenjene :



Pravi užitek je gledati bobnarja death metal zasedbe, kako uživa v vrtenju glasbe najrazličnejših žanrov.
Obiskovalci teh večerov pa so ponavadi iz vseh subkultur ter ne-subkultur; in se zmeraj odlično zabava-jo/-mo...
Kdor želi testirati svojo (ne)omejenost, naj pride pogledat.

"Samo dve stvari na tem svetu sta neskončni :
vesolje in človeška neumnost,
čeprav za prvo nisem povsem prepričan."

Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 13:05
hehe men je zanimivo ko sm precej dvostrnski-obstaja struja ljudi, ki me pozna samo z lasmi v strogem čopu, kravato in obleko pa seveda temu primernimi šoln-verjetno bi jih kap če bi vidl mojo sobo, ki je povem preleplena s postri pa polna thisrtov, kitar in legokock :)
kar hočm povedat je da me metal niti mal ne omejuje. pr svojem poslu sm razmeroma uspešen, ko pa je posla kon se spet zbudi un pivaželjan devetnajstletnik and all is well :)
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 14:48
Atuin, ne zameri, ma, tak te že dolgo nisem videl in sem nepravilno sklepal o tvoji ne-geek karieri kot bobnarju.

V katerem bendu si in zakaj mi nič ne pišeš več?!!

OMEJEN METALC :D

Šujo, napisal si LEGOKOCKE! Kdaj pridem k teb poslušat Cinderelo in jest pomfri? :D
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 20:09
ma kdr čš...prever na fejsu kako izložmo sm dubu :)
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2011 at 21:04
Ja kar komentirajte!

Pri svoji starosti (13) in žal je že leto minilo odkar sem vzljubil nek XY ''tr00'' komad; A vseeno ja če naprimer vsak dan hodiš v neko družbo (služba/šola.....) v kraju kot npr. Trzin in tam tudi živiš se verjetno počutiš omejenega ker je tam pri 4k preb. in veš, da je tukaj okoli 10 ''metalcev''.

Sam priznam, da še zmerom poskušam pri izvajalcih. Resda sem pričel z nekim ''mainstream'' glasbo (Bullet For my Valentine) in kasneje ( Amon Amarth & In Flames), verjetno Amon Amartha slišiš pri meni mogoče 2 na pol leta in In Flames skoraj vsak dan, se še žal nimam za nekega ''...stream followerja'' saj kljub zmernimi izvajalci še zmerom iščem kake pristne Folk metal skupine, ki mi z svojimi frulicami padejo v glavo.

Je pa problem, ki se mi zdi velikokrat neumen oz. stereotipičen; ko sem šel nekajkrat na koncert sem bil opazovan, kot nekakšen izrodek, ki si misli '' Fak ta kitarist nima dolge čupe in zato ni uber brutalen tr00 metalec''. S tem se zelo nerad obremenjujem a me zmeraj ''jebe'', ko se prikažem na kakšnem koncertu!
Back to Top
AmaJezterHead View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.May.2011
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AmaJezterHead Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2011 at 17:34
A jih je deset? :D
Back to Top
Kataklysm View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 237
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kataklysm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2011 at 16:21
Metal kot omejenost? Kot prvo...zdej nevem al se men sam zdi al je res da metalci, ki (resno) delajo metal musko se zato zauzamejo velik več kot izvajalci ostalih zvrsti? Edino ka se men zdi da je na nek način je omejenost ko so tisti ki trdijo samo svojo zvrst metala in tiste bende ki so njim najlubši. Problem je tud to da včasih pride do tega pri nekaterih ker jim je reko nek "troo" metalc keri bendi so dobri in keri smrdijo. In pol je nek folk včasih v družbi takih omejen z poslušanjem muske ker se pač temu zdi da če zavrti svoj bend al pa nek komad ki nekaterim ni vredi da moti s tem in da bo takoj tarča za podjebavanje. In to zna nekater folk omejevat in se odmakne od te scene. Pol je tud to, da kak ostali gledajo na to. Večina misli da smo neki pokvarjenci in kriminalci in narkomani in kdo bi vedo ka še vse. Sam to je spet tak...nekaterim to ni fajn drugim je pa pač vseen kar je še najbolš. Men pa osebno metal predstavlja en ogromen svet poun presenečenj in novosti, ker se vedno razvija in neki novega se najde kar je fajn za poslušat al pa pogledat in to mi daje še večjo voljo do metal muske, ker itak ko mam preveč cajta skos klikam bende in iščem tak kot nove in tak kot starješe bende ki so včasih žgal ko nori! Zdi se mi pa tud da metalci se znamo velik boljše zabavat in družit kot ostali, ker vedno ko pridem na koncert al kaj drugega metalskega se brez problema počutim domače in se lahko zdivjam tak kak je treba, ker vem da nebo neč narobe in nebo nobeden gledau postran. Tak da metal ni omejitev...omejitev je v glavah drugih, ki tega niso nikol izkusili in imajo predsodke, da je to slabo in da je neč vredno. Torej to ne omejuje metala ampak oni omejujeo sami sebe ker neznajo sprejeti nekaj drugačnega oziroma poskusit....in potem povedat zakaj ne oziroma zakaj je to super. 
idi vidi drek na zidi!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2011 at 18:29
ja ja lde. vsa ta post rock 'n' roll zaseda, zalega, scena, lde, bitja, so v istem košu. za isto stvar gre. vsi hočejo povedat da jim je težko pri srcu. da imajo kamen na srcu. kasneje so povedal da metal na srcu. ker je družba pokvarjena.
 
treba je sma vedet, da so na svetu patogeni organizmi ki kvariju prebivalce tega planeta. tako premikajoče se kot stoječe. ljdje, živali in vegetacijo. treba se je borit. ker je tako hudo postalo. drugače pa premagovat bolezni. oziroma ko si zdrav pazit kaj delaš. ker so med zdravimi tudi bolani.
 
simptomi so ki kažejo kaj je narobe z bitjem. važno je da nisi invalid, debil, kreten, pokveka, zaničevalen, posmehljiv, zaničevalen, žaljiv. tisti ki imajo take lastnosti obrazne telesne so produkt patogenih. norija je divine v smislu belega. to je posledica ledene dobe. čistka. kar gre v nos bolanim. recimo.
 
black metal kot v kontekstu. ker bela šarenica, če tako izluščim iz medvrstičnega prikazovanja življenja, je znak čistosti in nazak k izvornemu genu. da nisi degen.
 
sej veste kako otrok nariče oči. krog pa piko. zdrav ima uno črno piko majhno. ma pozabil sme ime tega dela očesa kjer gre svetloba skozi. ta luknjica. pri bolanih in utrujenih se ta poveča.
 
če se vrnemo k idealu. k pred izvorom zla. ni potrebna ne šarenica, ne prstni odtisi, ne kaj v tem stilu. če ne bi bilo virusov pol bi ti blo vseen če greš do -10, pče bi imel kako stiropor oljnato kožo. bolan neumen in prfuknen pa tudi nisi da boš slučajno pa del pa se poškodoval pa opraskal pa izkrvavel. ta ra ra. cerkev govori o izvornem grehu. posvetite se temu.
 
pa dolgač upa je isto kot dolgi nohti. bolano. to ti nima kaj rast u nedogled.
imaš dlako in je to to. kva kr neko 1,5 metra dolgo čupo. idiot žaljiv. nenormalen.
 
no, sej, to je to.
 
....
 
kar se pa tiče prve slike ,ki jo je ijus prilimal (pa btw ne vem a se mres to jaz prilimal) govori o prisilnem skreganju (odtujenost) z strani družbe. na sever uveste da so ljudje bolj zdravi, ker je manj bakterij pa gljivic. so virusi sam jih je lažje premagat ker to ni živo in se ne prilagajha. gor pa rinejo bolani težki in potihem agresivni ljudje. plava je vseen več kot rjava. grem ostavt. se bo že izkazalo. druga pa we did it. ja, si kot gora. mrtva. solze ti pa tečejo iz oči, ki so prva slika.
 
organsko je ipak naše. skupni imenovalec.
vsak otrok se rodi tak. starost te naredi takega. recimo.
 
no, pa dosti  otem. tako mi je bilo predstavcleno medvrtstično zgodovje v mojem 33 letnem potovanju skozi čas na planetu Zemlja (soil) ali Earth (uho + th, ki pa ne vem kaj je, mrbt tih). no, neki pa že.
 
o the horror of the earth map.
Back to Top
JJ-KR View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Dec.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JJ-KR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2011 at 14:59
ok...metal kot "omejenost"...sam bi reku, da vsak gleda na sceno, življenje ali karkoli drugačno(kot je vsakmu posamezniku kul). Pač ima vsak človk svoj pogled oz. mišljenje na stvari ki ga obdajajo, samo nekje ima pa vsak neke "smernice", po katerih lahko človek odstopa, ima skupne interese z drugimi....itd.
Sam vem kako je, če te obsojajo po "videzu in po tistem kar hočeš bit/ali si", ampak me to ni nikol ganilo.
Ljudomrznost (lahko bi temu reku omejenost) pa lahko prihaja od različnga folka različnih scen (ali pa so bili v sceni), ker pač sami mislijo da gredo "s časom in življenjem naprej".
In potem tak folk ponavad sreča tak folk "ki jim ni problem biti karkoli" (pač open-minded), ki ravno tako naprej fura svoje,...in se jim "zdi" ("zakaj se pa ne ustrižeš?, a maš že družino?"), ker jim je to moteče za njihov "s časom in življenjem naprej" zaradi svojih dvomov, če so se pravilno odločili. Nwm za druge, v mojmu primeru ko sem srečvov folk je blo tko.
"Vsak naj bo to kar je, in bodi ponosen na to kar si!"
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2011 at 15:15
U, sem se glih spomnil: eden izmed absurdnejših dogodkov v tem kontekstu.
Ultra fensi punca od prijatelja mi je nekoč na nekam popivanju rekla: "Jez bi se kr ubila, če bi morala metal poslušat." In me gledala z velikimi očmi kot da bi pričakovala, da jo bom zdaj zdaj v navalu kozmičnega razumevanja potrepljal po glavi in rekel: "Pridna."
No, kot primer ko omejenost (drugih) pozitivno vpliva na človekovo metalskost... ali karkoli bi že to naj bilo.


Edited by Davorin.L. - 17.Dec.2011 at 15:17
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
AmaJezterHead View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.May.2011
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AmaJezterHead Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2011 at 16:40
Jz bi se pa ubil če ga neb poslušal ji zabij... :D
Back to Top
AmaJezterHead View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.May.2011
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AmaJezterHead Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2011 at 17:10
Originally posted by Von Iron Von Iron wrote:

kar se tiče podmladka, kokr je blo že prej omenjeno..opažam, da mladi metalčki(15 let in laski do ramen, kr jim je šele zdej mamica pustila, da si pustijo lase rastit) večinoma poslušajo tele nove zadeve, odvisni so od teh i-zadev itd..ampak sm pa vesela, da sm še iz generacije, ko ni blo tega tolko, in ko nam res ful pomen, da kupiš cd nekega benda, prelistaš kako revijo, poklepetaš o kakem bendu, koncertu s sometalcem itd.. men take stvari velik pomenjo..kar se tiče novega, oz. modernega metala in mene..sploh si ne vzamem časa, da bi se mu posvetila..sm velik preveč upaljena na oldchool zadevščine, in ne čutm potrebe po seznanjanju z novimi bendi in nekimi podzvrstmi. sicer pa ful ni pomembno, kok je kdo oblečen..če je nekomu kul bit v črnem od glave do pet, z bullsi in verigami in špiklami, zarad mene tud corpsepaintom, naj bo v to oblečen, in ga nima noben pravice obsojat. je pa tud velik folka k je random oblečen, ma tud kratko čupo, pa še vedno posluša metal..


+1 se strinjam čeprav sm tut sam 15 :D Mi grejo na jetra tel itanovi nu metal bandi,pa ostali 15 letniki k majo merila da če si metalc morš met dolge lase pa bulse pa črno oblečen...
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2011 at 19:30
Originally posted by AmaJezterHead AmaJezterHead wrote:


+1 se strinjam čeprav sm tut sam 15 :D Mi grejo na jetra tel itanovi nu metal bandi,pa ostali 15 letniki k majo merila da če si metalc morš met dolge lase pa bulse pa črno oblečen...

Torej si na nek način.. omejen?

metal kot... omejenost?! Seveda.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
AmaJezterHead View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.May.2011
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AmaJezterHead Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2011 at 19:31
boli me če sm omejen...važn da se zabavamo ;D

Edited by AmaJezterHead - 17.Dec.2011 at 19:31
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jan.2012 at 22:12
Js sm totaln newbie na Paranoidu in mislim da metal sploh ni omejenost...fajn je da se forumaši spoštujete med sabo sploh pa da se Metal na splošno spoštuje pa naj bo Heavy,Thrash,Death in tudi New Metal...ker vse vrste metala pišejo zgodovino te glasbe !!! In bo vse ok,pa ko jebe what other people think...kot je Boco napisu... "izpod kape se jim smejim..."  ...in se mi jebe-> tko pa js mislim!


Edited by explicit - 26.Jan.2012 at 19:03
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 00:01
(se opravičujem če bo komu naslednji sestavk(ali katerikoli izmed prejšnjih) nerazumljiv... težko napišem bolj urejeno, ker gre bolj za tok misli, torej ne čisto preudarjeno, zaključeno celoto... neki vsebine boste že zbrskal)

zadnje čase sm naletu na par dobrih debat z ljudmi, metalci, ki so zarad svojega videza pršli v konfliktno situacijo z delodajalcem ali celo kolektivom.

popolnoma razumem, da je treba recimo za določene poklice, kjer maš direkten stik s stranko pustit določen prvi vtis, recimo nek zavarovalniški agent naj bi bil urejen, se pripeljal z vsaj spodobnim avtom in tako naprej.. razumem, kakorkoli gnusno se mi že zdi.

sm pa naletu na folk, ki se je bil primoran ustrižt, ker mu je blo jasno predstavljeno, da ga brez tega ne misli kolektiv jemati resno (kravatarji, sprejemanje stratežkih odločitev, pustimo detajle) in da je brez tega ohranitev službe uprašljiva.

ne bom vrednotil odličtve človeka, ki je zunanjim pritiskom podlegu, vsak si sam zbere po katerih pravilih bo živel in kaj bo v življenju žrtvoval. jst v tej fazi lahko rečem, da če se mi to zgodi, človeka pošljem v božjo mater in grem svojo pot... kot rečeno, se ne grem poseganja v osebni prostor. drugim ni tak problem. ampak hkrati, če se vrnem čist na prvi komentar je to tisto, kar varuje človekov princip, samodržnost...

kako bi ostali reagirali?


sicer pa mi je jasno, čedalje več ljudi iz mojega življenja bo na to, metalstvo, lase, karkoli že... v eni točki pogledalo kot na del preteklosti, mladostniške norije in upornosti... po drugi strani, če bom ostal v teh vodah bom doživljensko srečeval ljudi, ki jim ta ista stvar brenči v glavi pri 15ih al pa pri 80ih... sicer pa se tud jst nebi neki zareku zdele, kaj pa vem kako se mi tekom bivanja na tem planetu še mislijo skisat možgani in kva me bo pičlo.. tudi najbolj trdne sm vidu spremenit mišljenje glede marsičesa....

sm se pa v zadnjem času prsilu da sm pogledu kkšno drugo glasbeno sceno še... in bil pri tem presenečen kolk metalcev tm srečavam... pa tudi po pogovoru z raznoraznimi tvorci te čudovite kulture, al pa rečmo temu domače metal scene, torej folkom, ki jih srečujem na koncertu mi eni povedo, da ravno tko kot se veselijo thrash koncertov in festivalov komi čakajo vaške veselice, drugi hip-hop, hipijade, trance...

par teh stvari sm zdej preveru, poskušal z raznmi vnosi, da bi se vživel pa mi je blo večinoma kr bedno (pa sj mam dost svojih reči izven te črne scene v katerih uživam.. zmelkoow, adi smolar...)... zdej razmišljam da bi šel na dubstep zarad ene imenitne lastnosti in sicer, podobno kot death metal pri tej zvrsti cenim nepredvidljivost, ritmično razgibanost in en bolan občutk k vse skupi spremlja.. bom vidu kako se bom počutu. vem sam da k vidm človeka z unimi resastrimi špegli dobim inferno v žile pa bi tak folk kr nagaču... ne da koga sm...

torej na kratko, vaša mnenja o trmavosti glede izgleda in frizure ter dubstepu v končni fazi? :)

Edited by frogstomp - 26.Jan.2012 at 00:02
Back to Top
Helldragon View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Helldragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 00:58
Dubstep je zakon!
#2 is the first loser ;)
Back to Top
Everlost View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Everlost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 01:28
Originally posted by explicit explicit wrote:

... pa naj bo Heavy,Thrash,Death ...

Back to Top
Sushy View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 141
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sushy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 14:17
Originally posted by Helldragon Helldragon wrote:

Dubstep je zakon!


+1 .. js grem kadar grem le lahko na DubLab evente v Ch0 na metelkovo.. special eventi, kjer se rola strictly dubstep in ne rasta regi dub mi pa sploh potrgajo. tko da na to le pejt froggy :)

pa pol kle porocej kako ti je blo, k me res zanima.
Back to Top
explicit View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07.Jan.2012
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote explicit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 19:03
Originally posted by Everlost Everlost wrote:

Originally posted by explicit explicit wrote:

... pa naj bo Heavy,Thrash,Death ...



Ou shit slovnična napaka,ja se opravičujem dragi ljubitelj pravopisa...Shocked
Back to Top
Everlost View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Everlost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 19:11
Razlika je ogromna kajne (;
Back to Top
jure_aeonic View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.Mar.2009
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jure_aeonic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2012 at 19:53
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


vem sam da k vidm človeka z unimi resastrimi špegli dobim inferno v žile pa bi tak folk kr nagaču...


lahk ti za disco night v soboto ene zrihtam če češ :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,437 seconds.