Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Satyricon
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Satyricon

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
HerrApfelStrudl View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Apr.2008
Location: Denmark
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HerrApfelStrudl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Satyricon
    Posted: 04.Mar.2012 at 14:22
Selbstgespräche
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2012 at 15:30
 
Fuck Yeah!! Clap
 
 
A se sploh kej ve kaj je z njimi zdej, se dela na novi plati...? Na njihovem pejđu že dolg ni blo apdejta, tut za junijski festival v Srbiji nič ne piše.
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2012 at 16:05
Pojma nimam. Nazadnje kar sem nekje na blabbermouthu videl sta kao na novem materialu delala Satyr in Frost, ampak tega je že kar nekaj časa.
Pa ne vem... Pred leti sem bil čist navdušen nad njihovim delom, zadnjič pa sem malo poslušal in ostal povsem... hladen. Prežeto, preživeto, prazno. Rebel Extravaganza mi je še kar v redu, nov material pa super za nekajkrat polsušat potem pa postane nevzdržno.
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2012 at 17:59
mother north je znucan komad do amena. men najbolj pali rebel ext. pa volcano zna še tut bit poslušljiv, zadnja dva albuma pa pač... vsakomur svoje.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2012 at 18:22
Prvih pet mi je res super, ker se tudi precej razlikujejo (tko kot npr. prvi štiri od Morbidov), poleg tega, da so seveda odlični, no zadnji tri so si pa precej blizu. Ne mislim produkcijsko, ampak majo en tak podoben "štimung", niso se lih premaknil od Volcana dalje.
Drgač mi je RBN iz Volcana eden njihovih najboljših komadov nasploh, N,D mi je mogoče malo preveč "porinjen v osprednje, pocukrana produkcija" pa en komad mu manjka (ne znam drgač opisat), zadnji TAON pa spet dobra produkcija, samo mu manjka odličnih komadov - ok, tu je več kot odlični Den Siste, samo še kakšen več bi moral bi, pa vse skup je postalo že kar kalup, da rečem.
 
Samo, ko se pa spomnim vsega pljuvanja čez RE, pa kolk je kasneje vseen fanov uspela pridobit, se mi kar malo smeji. Definitivno najbolj smela Satyricon plata, dolg časa jo lahko študiraš, pa ti ne bo dolgčas (en tak Suffocation pristop h komadom, ko kvačkajo in štrikajo za dolge zimske dni).
 
 
 
V glavnem, ne pričakujem veliko oz. preveč od novih stvari (tko se ne razočaraš, če pa že rata si tolk bolj vesel), bi pa lagal, če bi rekel, da se jih ne veselim.
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 08:02
glede RE albuma si lepo povedal. jaz sem ga dobil za rd kmalu po izidu in mi je takoj potegnil. prav spomnim se,da sta bila takrat v tezki kroniki na valu 202 komada Filthgrinder in Prime Evil Renaissance-takoj vzljubil. zakljucek albuma mi je tudi epski. tisto Frostovo sopanje je proti koncu zadnjega komada je nezemeljsko.

Edited by lord infernus - 05.Mar.2012 at 08:05
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 10:34
Meni tudi Rebel najboljša plata, definitivno. Bil na koncertu leta 2000, ko je bila Rebel turneja, nekaj nepozabnega, ker je blo slišat nekaj komadov, ki jih danes v živo praktično več ne igrajo.

Edited by Fenriz_D - 05.Mar.2012 at 10:42
Back to Top
cheguevara View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 28.May.2011
Location: Libya
Status: Offline
Points: 463
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cheguevara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 14:22
leta 2000 predskupina pantere v ljubljani...
bastard nation
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 17:45
mene mother north se najbolj znervira od vseh satyricon komadov.. res, lajna.. sm pa tja si jih dam v one in moram rect, da niso slabi..
dark medieval times.. ponoci v avtu po ovinkasti hostarski poti.. z dobrim ozvocenjem.. zmaga..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 17:46
Takrat v Lj pred Pantero so bli kratki, ampak je bilo fajn. Januarja 2000 v Grazu, skupaj z Behemoth in Hecate Enthroned, so pa bli enkratni...Rebel tour...
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 17:48
Originally posted by grafin grafin wrote:

mene mother north se najbolj znervira od vseh satyricon komadov.. res, lajna.. sm pa tja si jih dam v one in moram rect, da niso slabi..
dark medieval times.. ponoci v avtu po ovinkasti hostarski poti.. z dobrim ozvocenjem.. zmaga..
Mene pa moti, ker se folk na koncertu vmes med komadi nonstop dere mother north, očitno samo ta komad poslušajoBig%20smile
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 18:39
Ja, to je pač njihova maskota. Pa da se zravn la-la-lajat in vse. Masa pa to načeloma rada počne. Sej je prvič še zanimivo, pol pa malo otročje rata.
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 492
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 19:56
Zame kultn band ... kar se pa MN tiče je pač njihov "Fear of the Dark ali Reign in Blood itd.", ... ne morate pa rečt, da komad ni dober, je, ampak je bil pač slišan preveč krat in ni več zanimiv, jebat ga, tako pač je ... glede tega, da se folk sredi koncerta dere Mother North ... nekateri so mogoče prvič na njihovem koncertu in si pač želijo slišat njihov kultni komad ... še na se Immortal folk dere Blashyrkh ... to je pač treba vzeti vzakup na koncertih ... men osebno ne moti, bi pa tudi raje slišal kak drug komad (pa tukaj ne mislim sam pri Satyricon).
Good Guys Wear Black
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 20:05
Kako že gre v Wayne's World, v oni trgovini s kitarami - tabla na steni "No Stairway to Heaven". Any resemblences? LOL
Pa sta oba huda komada, samo res preveč zlajnana. Ampak huje kot to se mi zdi, da (nas) večino moti, da se na te komade lepijo ljudje, ki ne znajo poleg omenjenega našteti še vsaj 5 komadov.
Tako so npr. Morbidi tam dobrih 15 let nazaj nehali igrati God of Emptiness v živo in ga spet vključili šele precej let kasneje. Je pa treba imet jajca za tako potezo oz. ti morat it res na Q komad in ga preprosto ne moreš več igrat noč za nočjo.
 
Glede DMT se pa čist strinjam z grafinko. Thumbs%20Up
 
 
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 21:15
Originally posted by Gamroth Gamroth wrote:

Zame kultn band ... kar se pa MN tiče je pač njihov "Fear of the Dark ali Reign in Blood itd.", ... ne morate pa rečt, da komad ni dober, je, ampak je bil pač slišan preveč krat in ni več zanimiv, jebat ga, tako pač je ... glede tega, da se folk sredi koncerta dere Mother North ... nekateri so mogoče prvič na njihovem koncertu in si pač želijo slišat njihov kultni komad ... še na se Immortal folk dere Blashyrkh ... to je pač treba vzeti vzakup na koncertih ... men osebno ne moti, bi pa tudi raje slišal kak drug komad (pa tukaj ne mislim sam pri Satyricon).
Valda, da je Mother North dober hakl, samo na koncu vsakega odigranega komada se vedno najde kdo, ki se zadere MN. Saj se ve, da bo sledil proti koncu oz. na koncu koncerta. So pa eni taboljših bendov v živo, sekajo tako novi kot stari komadi, čeprav stari definitivno bolj, je pa slednjih vedno manj . Komaj se čaka novo plato, da vidimo kaj bo..
Back to Top
Davorin.L. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davorin.L. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2012 at 21:17
Prav to glede Mother North je bilo vprašanje ne eni tiskovki (katere moj posnetek je povsem nerazberljiv, ker so na velikem odru MC-ja 30 mestrov stran špilali neki death metalci), in sicer je nek novinar primerjal z - mislim da - reign in blood in vprašal, če so kdaj pomislili, če MN zanalašč ne bi igrali. Satyr je najprej neki cincal, nato pa rekel nekaj v smislu: ja,  na to smo že pomislili in se pogovarjali o tem, amapk je občutek ko folk poje, je neki posebnega, poleg tega je folk plačal (med drugimi) tudi za ta komad.

No, potem je pa tudi drugače s temi 'kanonskimi komadi': še zmeri, ko sem bil na CoF koncertu sem se drl Principle of evil made fleeeeesh, pa sm sm čuden izpadel. No, ja, ampak karte na mizo: mislim, da smo vsi že kdaj kak bend samo tako gledali, zaradi enega ali dveh komadov. Hug

Edited by Davorin.L. - 05.Mar.2012 at 21:17
I kill people all day long,
I sing my song,
because I'm John Lawman.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2012 at 09:58
Originally posted by Fenriz_D Fenriz_D wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

mene mother north se najbolj znervira od vseh satyricon komadov.. res, lajna.. sm pa tja si jih dam v one in moram rect, da niso slabi..
dark medieval times.. ponoci v avtu po ovinkasti hostarski poti.. z dobrim ozvocenjem.. zmaga..
Mene pa moti, ker se folk na koncertu vmes med komadi nonstop dere mother north, očitno samo ta komad poslušajoBig%20smile

sej pomoje me lih to se dodatno odvraca.. tko k vse himnaste zadeve..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2012 at 17:01
Satyricon. Včasih so bli moj THE bend, doživel par super koncertov z njimi, po MC09 (al kdaj so bli v drugo) sm jih prov nehov poslušat. danes jih poslušam le če mi jih winamp poshuffla.
se je to še komu zgodilo?
Men so se dokončno zameril s tisto zadnjo plato, k je bla res nč-od-nč oziroma:"jebeš stare fene, lej kok so novi veseli k špilamo te pocen fore"
Mother North je pa pač himna benda (vsi jo poznajo, vsi jo vzljubijo, nato gre starejšim na živce, na koncu gre na živce vsem), meni se zdi signifikantno zgolj to da gre za black metal (komad/bend), kar za žanr ni značilo.
. . .
Back to Top
HerrApfelStrudl View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Apr.2008
Location: Denmark
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HerrApfelStrudl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2012 at 00:21
Originally posted by matos matos wrote:

Men so se dokončno zameril s tisto zadnjo plato, k je bla res nč-od-nč oziroma:"jebeš stare fene, lej kok so novi veseli k špilamo te pocen fore"


nasprotno se mi kot več kot 15-letnemu fanu satyricon z vsakim novim albumom zdijo bolj sveži;

t.i. stare fore v novi preobleki na taon delujejo minimalistično in brez vsega nepotrebnega kiča bm iz 90. let

v nasprotju s številnimi bandi, ki kopirajo svoj kalup do onemoglosti, sem z vsakim novim projektom satyricon bolj zadovoljen: so (sta) starejša - jaz pa tudi, in zadovoljstvo mi je spremljati njihovo evolucijo;

v veselem pričakovanju novega materiala Smile
Selbstgespräche
Back to Top
Vargenhall View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.Dec.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 833
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargenhall Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2012 at 11:34
satyricon delajo dober shit še kr, res pa je da dost folko to ne paše al pa se ne postijo spostit zraven, the age of nero je čist dobra plata, delata na starem, ampak z novo barvo. Tk da tud mene že mal zanima kak bo ta nov štiklc. Wink


Edited by Vargenhall - 07.Mar.2012 at 11:35
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2012 at 15:46
Originally posted by cheguevara cheguevara wrote:

leta 2000 predskupina pantere v ljubljani...


Kodeljevo. Res je. Bilo je zakon.


Edited by Erzsebet - 18.Mar.2012 at 15:51
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2012 at 15:48
http://www.youtube.com/watch?v=6uC6IFBUCig


Like it or not. 1:35:32 koncerta. Kar kvaliteten posnetek.


Edited by Erzsebet - 18.Mar.2012 at 15:54
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2012 at 18:42
Originally posted by Erzsebet Erzsebet wrote:



Originally posted by cheguevara cheguevara wrote:

leta 2000 predskupina pantere v ljubljani...
Kodeljevo. Res je. Bilo je zakon.




ENA BOLJŠIH VIDENIH ZADEV!!!
Tako Satyricon kot Pantera! Na tiste pajace od powerman 5000 pa raje pozabim, da so bli tam...

Sem pa slišal, da Satyricon naredijo celo štalo v klubskih koncertih. Da ni nekega dolgčasa...

Edited by Mitja M.J. - 19.Mar.2012 at 18:45
MacGyver je zakon!
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2012 at 21:23
Originally posted by Erzsebet Erzsebet wrote:



http://www.youtube.com/watch?v=6uC6IFBUCigLike it or not. 1:35:32 koncerta. Kar kvaliteten posnetek.





lepo je deliti :)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2012 at 21:51
Ma ja, sej niso tko pussy. Meni pase tudi kaj lazjega obcasno. Okej, vse nastudirano od poz do slemanja, da ne omenjam Satyrja, ampak svoj posel obvladajo dosti dobro.
Back to Top
HerrApfelStrudl View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Apr.2008
Location: Denmark
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HerrApfelStrudl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2013 at 08:50
F E N I K S


Edited by HerrApfelStrudl - 08.Sep.2013 at 21:24
Selbstgespräche
Back to Top
HerrApfelStrudl View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Apr.2008
Location: Denmark
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HerrApfelStrudl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2013 at 21:21




Edited by HerrApfelStrudl - 08.Sep.2013 at 21:28
Selbstgespräche
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2013 at 17:45
Prvo, ko sem slišal nekaj časa nazaj komad Our World, It Rumbles Tonight, mi je res bilo bolj tako, in sem se spraševal kakšen bo album. Po večkratnem poslušanju plate, pa lahko rečem, da zadeva sploh ni švoh, predvsem komadi Walker Upon The Wind, Ageless Northern Spirit, Tro Og Kraft in The Infinity Of Time And Spice so me prepričali, čeprav moram priznat, da sem pričakoval drugačno plato, manjka mi predvsem hitrosti...
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 240
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 10:17
Se bom verjetno mal razpisal :) Se strinjam s Fenriz_D-jem, single ni ravno obljubljal kaj prida albuma. Tudi, ko sem prvič poslušal album, sem si mislil, kaj hudiča je to za en drek, zdaj po 10+ poslušanjih mi je res fenomenalen album. Res ga je potrebno poslušat večkrat, ker skriva veliko stvari, ki jih ob prvem ali drugem poslušanju ne začutiš in slišiš.

Sem malo bral recenzije in vsi pričakujejo Nemesis Divina pt.2 itd. Enkrat naj folk neha težit in se obremenjevat s tem in naj posluša album kot glasbeni izdelek brez predsodkov in bo ugotovil, da je to vrhunski izdelek z veliko duše in dinamike. Malo sem edino skeptičen glede produkcije, ki bi lahko bila malo manj zadušena, ampak dobro, sem se navadil. Album je bolj počasen, ker je bolj atmosferičen, ampak ne manjka hitrosti pri Walker upon the wind  (zakon rif pri refrenu) in Ageless northern spirit. Frost pa samo dokuzuje, da je eden najboljših in dinamičnih bobnarjev v ekstremnem metalu.

Men je pri njima všeč ravno to, zaradi česar večina bm folka Satyricon ne prebavlja, da je vsak album nekaj drugačnega in da si upata probat nove stvari. Včasih udarita mimo, ampak vsaj stagnirata ne in tokrat sta zadela v polno, sploh pa sta me pozitivno presenetila z netipičnim Phoenix (ne vem, kako lahko nekdo ta komad primerja z They rode on). Vidi se, da sta, tako kot sem tudi sam že nekaj časa nazaj, prerastla obdobje, kjer mora biti vse trve necro kult. Bi pa album dal ob bok Rebel extravaganzi, ne zaradi podobnosti glasbe, ampak ker ravno tako predstavlja popolnoma drugačne Satyricon, a hkrati vsebuje vse, po čemer je bend znan. Bo pa verjetno tako, da ali ti bo album totalno všeč ali pa totalno zanič. Men je noro dober od prve do zadnje sekunde, še Voice of shadows sem zaštekal, zakaj je tak kot je.

Zdej pa sam da poštar dostavi še fizično obliko albuma :) Pa če decembra odigrajo sam ta album, se ne bom pritoževal.
Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 10:34
Vsak komad je poglavje zase, kar mi je všeč! Ne vem, zakaj folk pričakuje tisto kar je bilo leta 1996(Nemisis..) ali pa še prej, takšnih plat več ne bo....
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 10:42

Ne vem no, meni se recimo zdi prvih 5 albumov kolikor toliko različnih (seveda ne samo v produkcijskem smislu), ampak od Vulcana dalje so mi pa vsi nekako "enaki". Kot da se niso kaj dosti premaknili naprej (da so ostali na enem nivoju), razen kar se produkcije tiče. 
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 240
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 11:53
ja Now D. in TAON (nista ravno nek presežek od albuma) sta si res dokaj podobna, hkrati pa tudi različna, ampak bolj sem mislil rečt, da delata na tem, da celo kariero ne ostaneta v enem kalupu, ampak da probata na vsake recimo 2 ali pa 3 albume zavit še v kako drugo smer, kar je zelo riskantno. Če je pa to uspešno in dobro ali ne ima pa itak vsak pravico do svojega mnenja. Sem pa mnenja, da ravno zaradi tega imata toliko zvestih/nezvestih fanov. Za mene osebno je že Nemesis D. bila sprememba stila leta 1996, ko je izšla in sem jo takrat prvič slišal, zato me njuno eksperimentiranje ne moti.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 12:53

V bistvu sem želel reči, da bi lahko še malo bolj eksperimentirala. Wink


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 17:29
osebno nisem pričakoval clean vokala cel čas. sem mislil,da bo bolj v stilu TAON. bo treba cel album parkrat poslušat za mnenje. 
Back to Top
Morgoth View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 01.Jul.2010
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morgoth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Sep.2013 at 22:25
Evo, zdaj sem prišel skozi prvih 6 komadov in lahko rečem, da je tale plata super!Clap
Back to Top
HerrApfelStrudl View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Apr.2008
Location: Denmark
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HerrApfelStrudl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2013 at 10:06

FENIKS LIVE
Selbstgespräche
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2013 at 18:37
všečen izdelek. 
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2013 at 00:26
dons sm si končno vzel cajt za nov album, no ubistvu ne čist ker sm ga še vsen poslušov v ozadju.. ampak morm rečt da sm sigurno pozitivno presenečen. Po popolnoma neizrazitem, dolgočasnem age of nero sm mislu da bom pozabu na ta bend, ampak mislm da mi bo tale nov album še prrastu k srcu.
Dost globine, širine, men je produkcija všečna - popolnoma ne bm, kot pač cel album, no ubistvu na momente preseneča s spogledovanjem s starejšim stilom. 
Jest podobnost z rabel extravaganzo vidm v konceptualnosti - po dveh tako-tako albumih in enem ki je enostavno slab, zopet en zaklučen izdelek, kjer je vsak komad zgodba zase, a skupaj izredno lepo tvorijo celoto.
Sm vesel da sta šla naprej, zdej morm pa še mal poslušat tole, da vidm če je prvi vtis zdrži ali vara.
. . .
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2013 at 12:44
precej slb review na MA:
morm pa priznat zabavno primerjavo: first couple minutes sound like Queens of the Stone Age playing When the Saints Go Marching In Big smile
Sicer pa ne štekam tega pizdenja čez "nov" stil, a folk resnično še zmeraj globoko v sebi kr čaka in pričakuje Nemesis divino 2? Fak no, od prvega komada na RE je blo jasno, da ne bomo šli več nazaj v sredni vek. A ni bolje vidt nov izvirn izdelk, k ene reciklaže starega, preživetega materjala? Res no, zakaj ne morjo/morte na ta album gledat kot album iz leta 2013, od DMT je 20 (!!) let, hvala bogu (heh bogu :D), da so se stvari spremenile. No dobr sej ne vem kaj tolk pizdakam, sej vidm, da je na tem forumu album precej odprto-miselno sprejet, no pa ubistvu bi lahko samo Orias-a citiral Wink

Satyricon (album) je dober izdelek, ki dobro odraža čas svojega nastanka in ne živi v zanikanju, da je divjih black metal 90ih nepreklicno konec.
Zdej po parih poslušanjih na preteklo dekado (+- par let) gledam kot neko tranzitno obdobje, ki je pripeljalo do tega (zaklučenega) izdelka, čeprav je par res, da Satyricon nikol niso bili bend konstantnega zvoka.

PS: Dejan, dobra recenzija, black rock it is Thumbs Up


Edited by matos - 16.Sep.2013 at 12:54
. . .
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2013 at 12:55
na metal archives je itak vse malo čudno... polno vsega in vse skupaj nič...

pri teh stvareh, kot so Satyricon, pa je itak nesmiselno brat recenzije, ker tukaj imajo definitivno vsaka ušesa svoj okus. Pri njih se to še posebno pozna, ker so stilsko čisto obrnili v primerjavi z njihovim paradnim konjem ND. Meni osebno so vsi albumi po Rebel E. boljši od Nemesis D. Marsikdo, bi zdaj rekel: ti ne veš kaj so Satyricon in bi me najraje zažgal na grmadi.

Dejstvo pa je, da sta Satyr in Frost pokazala (vsaj meni), da v glasbi in v glavi ni omejitev.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2013 at 15:03

Zaenkrat sem sicer šele 2-3. šel čez plato in moram, na žalost rečt, da me niti en sam komad ni prepričal. Ermm
Pa nikakor ne pričakujem ND2, daleč od tega. Meni je vse skupaj predvsem medlo. Nima veze, če želita pop stvarčice vpeljat not. Super! Samo, da bodo v redu in poslušljive. 

Ampak vsaj nista naredila neke evrovizijske verzije BM, kot npr. KoK. LOL

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2013 at 10:50
Fajn je

Edina slabost ki jo vidim da so izgubili nekaj eksplozivnosti in energije ki jih je spremljala že nekaj časa. Ampak, taka glasba mi res sede zadnje mesece, tko da je epix.

Je pa carska poteza da so dal Hoyema notr (tipa spremljam že praktično dlje kot satyricon, od Madrugade naprej). Toj tist tp k poje v Phoenixu.

Več.
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2017 at 13:11
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2017 at 11:43
Že cel dopoldan si vrtim novo plato in moram rečt, da nikakor ne morem preklopit na drugo glasbo, par x poskusil in vedno znova se vrnil nazaj...prav potegne te not k poslušanju, mislim prav k poslušanju!
Bo treba spet na Dunaj v oktobru :)
Leave no cross unturned
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Sep.2017 at 13:29

Zaenkrat, po par vrtljajih, precej bolje kot megla na prejšnjem albumu (edini njihov, ki ga nisem in verjetno tudi nikoli ne bom kupil). Ampak v tem rangu so tudi novi QOTSA in Danzig, tako da ... ni še presežek. :D A bomo nadaljevali s poslušanjem ...


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Sep.2017 at 10:38
Originally posted by Poli Poli wrote:


precej bolje kot megla na prejšnjem albumu



ne vem, zakaj tako negativno mnenje, meni je pa vzdušje precej všeč. poleg tega je album tudi po dinamiki kar razgiban, niso vsi komadi počasni, tako da ga je prav fajn poslušat. zadnejga pa še toliko bolj zaenkrat.
in kaj pravite na Dissonant komad?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Sep.2017 at 13:07

negativno mnenje o zadnjem albumu? jaz ga nisem dal. razen, če si mislil na prejšnjega, s/t. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Sep.2017 at 17:07
ja, za album Satyricon si napisal, da je megla.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Sep.2017 at 17:32

Ja, pa saj je. :D Res me ne premakne, pa sem se trudil. Že pozabljena zgodba (dejansko sem moral prav preveriti, če gre za komad z nove plate ali iz te prejšnje, ko sem surfal po YT za novimi komadi, pred d/l albuma).


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Sep.2017 at 19:59
Satyricon včeraj v Hamburgu:

http://www.youtube.com/watch?v=T4YV-63Vu2g

in 22.9. kjer so v Oslu na strehi KLP stavbe odigrali cel album Deep calleth upon Deep :

http://www.youtube.com/watch?v=66HQ9hxGVKQ
Leave no cross unturned
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,453 seconds.