Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - nerešen mejni sporazum s hrvaško
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nerešen mejni sporazum s hrvaško

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 14:45
Jaz sem za to, da Hrvaški prepustimo še kar celo Prekmurje. Tako se jim bomo oddolžili za prevzeti glasbeni fenomen Karmo in jim podarili Vulvathrone Embarrassed
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 14:57
sam faaak ej, dyz pa mica ... osebka totalno brez zgodovinske zavesti ... pjur individuum ... izum atomske dobe ... apokalipsa zdaj

che bi mal poznali preteklost in zhivljenjske razmere nekdaj, bi dyz vedel, da je un ata k se je bunu za metr zemlje iz chasov, ko je bila zemlja edina svetinja, zemlja je bila zhivljenje, to je she danes, zato pa: veselo jo prodajajte... skratka, ni bilo malo primerov, ko je familja zhvela v hudem pomanjkanju, da je lahko kupila tistih par metrov zemle na kateri so si lah prdelali kej za pod zob... bod zihr, da che se je mwzh pichu za en metr zemlje, ni bil iz bogate familje, z stohektarskim gruntom... lah pa tudi, ker taki ljudje imajo ponavadi vzgojen chut za lastnino... in gospodarjenje z njo... gre za princip, nihche nima pravice, brez tvoje vednosti, privolitve ipd., ti vzeti nichesar... eno je, che ti pristanesh na to, prostovoljno ... drugo pa je, che s tvojim prostorom upravlja nekdo drug, brez dogovora in povrh vsega she nezakonito... to je chisto navadna nechimrnost, podlost, pomanjkanje kulture in osnovnih nachel morale... da ne omenjam poshtenosti...

kar se pa angleshchine tiche ... priznam, so mi zhe oprali mozak, tudi jaz nisem imuna na pumpanje medijev ... obenem mi tukaj z anglezhi nimamo blemov in mi zaenkrat niso she stopli na zhul ... z italijani pa itak nesluzhbeno na nashi strani meje sploh, na njihovi strani pa che ne nujno rabm, ne govorim italijansko ... njihov blem ... jz jih shtekam, che me pa oni ne, nej se pishejo nekam ...

aja, pa she nekdo je nekje omenjal, da kaj ma metal veze s hrvati in sploh tovrstno problematiko... stari, ko jz zagledam stoletni borov gozd, strah in trepet v chasu mojih prednikov, ker so po njem pustoshili ravbarji... s chisto svezho poseko kr pochez, zadi pa prpravljajo n-ta zemljishcha za 30, 50 ... vrstnih hish temnordeche barve, sodobne minimalistichne mestne podobe... kjer se bo naselil: kdo zhe? domachin zihr ne, ker je za nas hish chisto dovolj, plus teh gradenj si nash zhep ne more privoshchiti v  eni zhivljenjski dobi, tik poleg zashchitenih vrtach in brezen, na ekoloshko  shibkem krashkem obmochju .... matr, men tko zaprpa, da me sam kak shus pantere na ves glas reshi ... in z velikim uzhitkom jo nazhigam she naprej skuz naselje ... kot protest, pa cheprav ga zastopm sam jz


Edited by PiWi - 18.Apr.2008 at 15:09
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 15:26
No zemlja zame ni več vir preživetja, tako da verjetno zaradi tega pomankjanje navezanosti nanjo.

Kaj pa ko kraševci zemljo prodajajo "ljubljančanom"? Takrat je pa vse uredu? Ne verjamem, ker tudi na gorenjskem velja: Proklet əblančanə pa njihov vikenə.

Je pa intelektualna lastnina, pa tud nimam spoštovanja:) Jebela ceata, sej sm brez načel.


Edited by mizzi - 18.Apr.2008 at 15:43
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 15:52
Ti, ne vem. Konkretno jz nch nimam, nch ne prodajam. Moja familja pa tud she nch ni prodala, razn n piushkm pu kajzhe, pa she tu nekim priseljenim delavcem iz bivshih jugoslovanskih republik.
Alblanchn pride na vikend, je techn ko driska, ampak pride sm zarad okolja, ambienta in si zheli to ohranit. Skratka do Krasa ima nek "trajnostni" odnos, nek reshpekt.
Mejashi so dali skuzi fashizem, zgodovinski spomin je she zelo zhiv med nami, rane se vlechejo v naslednje generacije, tako na tej kot na oni strani meje. To je drugi aspekt, o katerem bi lah dolgo govorila.
Tretji pa je dejstvo, da zemljishch ne odkupujejo posamezniki, ampak podjetja, kapital, tuki nameravajo pozidat kar se da, kjer se da, prodat komurkoli se da, in spokat, Kras ajd chao, bilo je kratko, a sladko.
Kar je pa "nevikendashkih" priseljencev (zheleznicharji, gradbinci itn.), to je pa jasno, da nima odnosa do zemlje, ni navezano nanjo, ni zgodovinske zavesti, ni korenin, tako dobimo pasivno prebivalstvo obchine Divacha, ki je eno samo gradbishche itn ...
Sama osebno do LJ in priseljencev iz YU nimam chisto nobene pripombe. Od IT pa prichakuj, kar se zhe dogaja, kar sem tudi sama dozhivela, da Questo e Italia in to je chisto jasen, niti ne skrit, nacionalni interes te nashe sosede.
Jz bi si tudi zelo zhelela sozhitja, sloge in ne vem chesa med narodi, ampak mene ne bo noben preprichal v to, da je to realnost, dokler ne bo s strani teh narodnih predstavikov in njihovih drzhav izkazan reshpekt, pripravljenost nauchiti se jezika in z nashe strani bi prichakovala, da se glede tega ne popushcha. Tako kot je zdej, je pa, kot sm zhe napisala gor zbogom nashi.


Edited by PiWi - 18.Apr.2008 at 15:54
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 16:36
mizzi, če te prov razumem ti narodnostna identifikacija čist nč ne pomeni. čist spoštujem to, ampak spet bom ponovil kar sem že večkrat reku; življenje ni potica. kar v tem konkretnem primeru pomen, da si ti lahko še tok dobr in pošten do sebe, drugih, narave in zemlje in vrjamem da si ampak obstajajo ljudje, ki niso. če bi vsi razmišljal tako kot ti (sem ocenil da tako razmišljaš) bi lahko vsi odvrgl orožje ta hip. ampak ni nobene garancije, da ga ne bo nekdo pobral. ok, mal sm zafilozofiral, primer; maš brv nad eno reko. ti in tvoji kolegi hodijo čez to brv leta in leta. najde se pa en heroj, ki bo na vsako stran te brvi postavu zastavce, in dejal: "to je mooooja brv, jst odločam kdo gre čez". predpostaviva, da je ta človek pršu nekje od daleč in vnesel v tvojo veselo skupnost nepoznan element; lastninjenje brvi.

seprav, pride nekej kar ti je nepoznano in vdre v tvoj življenski slog. in bo branil svoje z orožjem. zdej pa, lahko takoj brez boja predaš stvar in greš iskat novo življenjsko okolje. ampak ti bo hudo ker si ob tej brvi odrastel. edini način, da most dobiš nazaj pa je, da sežeš po orožju in človeka, ki ga je zasedel premagaš. in če si pr zdravi pameti si se od tega naučil eno stvar; če bom spet pustil brv brez nadzora, se bom mogoče mogu spet spopadat in naslednjič bom jst premagan. zato si rečeš "jaz in moji očetje in moji praočetje so uporabljali to brv in imam jo pravico, da jo zaščitimo kot našo." to seveda ne pomen, da bodo samo tvoji hodil čez, ampak boš zgolj preprečeval, da ne bo brv od nekoga, ki bo teb in tvojim preprečeval it čez.

sklep: s tvojo filozofijo ni nič narobe, in je prijetna, bolj kot tista, ki jo je prinesel prišlek. ampak žal te bodo zrinli če boš tko razmišljal. zato je pa treba zaščitit svoj intere in interes svojih ljudi. taki zvezi institucij pa dans rečemo država.


podobno je razmišljala grafin v temi kdo je čefur, kjer je blo govora o atomskih bombah. evropa jo potrebuje ker jo ima amerika, tako se lahko držita v šahu in dokler jo bosta mele obe ne bo počlo.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 16:38
Originally posted by mizzi mizzi wrote:


Je pa intelektualna lastnina, pa tud nimam spoštovanja:) Jebela ceata, sej sm brez načel.


Ja, takih je dosti. Ful si povprechen. :))))))))))))) haha :)))) Anarhi. Sam vesh, nek cajta lah tko gre, kaos, sam dolgorochno gledano, je to, ku bi furu avto u foli... al kaj zhe vi rechste... v leru... (she dobro, da sm film gledla) ... energija, cheprav tista trohica, v prazno... in sledi, propad... ali umetno vzdrzhevanje dihanja... No sej, det metal, ne Thumbs%20Up 
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Phil View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Nov.2007
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Phil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 16:50
No no, mal pretiravate k mislte da se sam slovenci kregajo glede zemlje. Sej hrvati se tud, torej velja za oba naroda da se je za meter zemlje pripravljen skregat. Je pa zanimiv da se hrvaška tud z bosno krega glede zemlje. Torej ne vidm zakaj govorite da so sam slovenci tak narod. Čist vsi se kregajo in tožarijo....vsi narodi, slovenije ne vidm kot izjeme.

Dokazano je tudi, da na stara leta ratajo "žleht" in slovenija ima veliko zelo starega prebivalstva in ni čudno da se sam še kregajo.

Na gorenskem v bistvu zlo zlo ne marajo ljubljančanov (mogoče edin bol sovražijo angleže, ker imajo biznis z rentanjem bajt in ne plačuje nič občini), sploh jim gre v nos ker imajo vikende tm :)

Iz več virov sem slišal da prebivalci mest (se pravi hrvati in slovenci) ob meji skupaj žurirajo in se čist dobro razumejo, tako da sem vedno bolj prepričan da si politki (s pomočjo provokatorja jorasa----čeprov je treba priznat da ga tud hrvati zafrkavajo, noben ni  nedolžen lih) s tem "provokacijami" samo politične pike nabirajo. Ne trdim pa da je treba zdej slovensko ozemlje kr delit drugim državam.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 17:05
o, dans ko sem šel iz fitnesa mi je spet crknil kasetar v avtu tko da sm spet poslušal radio in so poročali o rezultatu ankete, ki je raziskovala mnenje mladih hrvatov o hrvaški. rezultat je bil tak, da večina mladih hrvatov zaradi standarda in plač namerava zapustit domovino ker v njej ne vidijo prihodnosti ker je vsako leto bojda slabše. ampak niti ni važen rezultat, hočem rečt da poroča se dovolj, samo moreš bit v pravem trenutku prisoten.

Edited by frogstomp - 18.Apr.2008 at 17:05
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 19:01
moj nono se je zaradi slabih zivcev, kot posledica sporov s sosedom glede meje - 30 cm sem ali tja - sel zdravit v idrijo.. sicer je dandanasnji mrtev ze 15 let.. sej je treba vprasat, ali je clovekovo zdravje vredno konflikta zarad 30 cm.. ne glede na svetost zemlje..
ko smo mi v nasi hisi na tminskem imeli imeli konflikt zaradi vode (bil je skupen rezervar z nekimi sosedi) in so nam cist protizakonito zaprli ventil, smo pac nastimali nov rezervoar.. tam je voda hvalaonemu se zastonj, gre za vodo, ki pritece iz hriba polnega izvirov.. imel smo vso pravico, da bi se sodl, pa se nismo.. zal tut noben sodni dekret, ki je v svojem bistvu kompromis, ne more preprecit naknadnih nagajanj, ki se rodijo zarad spora med dvema strankama - ki se sama ne moreta sporazumeti.. oziroma prekiniti zacaraega kroga..

sodni arhivi so ze dolgo polni dokumentov o konfliktih glede meja.. mogoce samo oce od tvoje punce, frogi, ne pamti tega..

zadnjih sto let, ce ne se malo dlje, je bila evropa prizorisce vojn, posledic tezenj dolocenih skupin, ki so skusale uveljaviti neko rasno, etnicno ali kulturno enotnost oziroma dolociti natancno mejo dolocene skupine (naroda)..

vcasih te zrinejo lastni tvoji.. tvoja zlahta, tvoj partner, tvoja drzava, tvoja soseska, tvoji sodelavci.. in kaj bos naredu? ne vem, jaz bi sla drugam.. mogoce sm eskapistka in vem, da govorim brez bistvenih izkusenj, ampak za ene stvari se mi - govorec tule iz fotelja - zal - ali na sreco - ne da zgubljat zivcev in energije.. poskusam bit fer, hkrati pa imam vedno v mislih potencialno clovesko pokvarjenost.. in tut takrat, ko nabasem nanjo, poskusam bit fer.. poskusam, pravim.. :]

in nazadnje - problem zamejitve s hrvasko se mi zdi ful zakompliciran, ker je v osnovi ze lep cas problematicen cel kup odnosov s hrvasko.. nuklearka, ljubljanska banka, slovenski vikendi, ipd.. sem prepricana, da nekomu ustreza to konfliktno ozracje.. tut ce bo arbitraza, nagajanja bojo se vedno.. bi me pa prou zanimalo videt v zivo, na katerih tockah doticni pogajalci (slo in hr) postanejo bastadoti.. sm prepricana, da majo oboji maslo na glavi.. me zanima, kolk majo vloge nadutost, pokroviteljstvo in  ostali pristopi pri pogajanjih..
na individualni ravni sploh ni vecjih problemov.. razen za tiste, ki so kvadratasti..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2008 at 23:49
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

o, dans ko sem šel iz fitnesa mi je spet crknil kasetar v avtu tko da sm spet poslušal radio in so poročali o rezultatu ankete, ki je raziskovala mnenje mladih hrvatov o hrvaški. rezultat je bil tak, da večina mladih hrvatov zaradi standarda in plač namerava zapustit domovino ker v njej ne vidijo prihodnosti ker je vsako leto bojda slabše. ampak niti ni važen rezultat, hočem rečt da poroča se dovolj, samo moreš bit v pravem trenutku prisoten.

Potem maš pa srečo. JEst je nimam, pa mam eno kaseto k je ne maram v avtu.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2008 at 00:04
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

.... .

Preselu se bom, če bom ugotovu da bom precej bolje živel. Nikomur se pa ne mislm umikat, če ne bom mislu, da bo po mojem umiku stopu v drek - življenje ni boj ampak eksistenca. Bivaš bivaš umreš. zgniješ če se ne balzamiraš.

No pa pustmo tole, je za kako drugo (novo) temo. Glede meje in razočaranosti nad hudo krvjo.. V mladini je bil tale teden članek o številnih sporih med različnimi sosedamim ki pa nekako ne rezultirajo v pol-vojnem ozračju. In v teh primerih gre za precej večje oz pomembnejše koščke planeta... npr Gibraltar.... No sej bo jutri verjetno na netu... bom nalimal link.

V tem je moje razočaranje. V primitivizmu politike in folka. Na obeh straneh, da ne bo pomote.


Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2008 at 00:18
se ena o nizkih udarcih.. mednarodne politike ubistvu: srebrenica.

Intervju z Hasanom:

http://www.radiostudent.si/article.php?sid=14955

Kultivator o medkulturnem dialogu:

http://www.radiostudent.si/article.php?sid=14944

OFF informativni program (napoved Hasana):

http://www.radiostudent.si/article.php?sid=14937
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2008 at 09:00
Jebeš medkulturni dialog v tem kontekstu. Hrvati in slovenci ne rabmo medkulturnega dialoga. Nič bolj kot štajerci pa gorenjci.
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2008 at 11:17
Amen mizzi!
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Apr.2008 at 12:48
linkove bom pogledal k pridem domov, sm pr punci in ta računalnik ni ravn multimedijsko prilagojen (ni codecov, ni zvočnikov, ni pluginov:)

ja no, vama ki sta se potrudla napisat kj več kot 2 vrstici skopega mnenja, mizzi, grafin...

konflikti med sosedi so vedno bli, ampak gotovo ne v takih številkah kot so dans.

"zadnjih sto let, ce ne se malo dlje, je bila evropa prizorisce vojn, posledic tezenj dolocenih skupin, ki so skusale uveljaviti neko rasno, etnicno ali kulturno enotnost oziroma dolociti natancno mejo dolocene skupine (naroda).."

o tem velik razmišljam. na zelo širokem spektru. od tega, da bi se neka muslimanska skupina naselila na en konec države in čez čas naredla referendum s katrim bi nam odtrgali kkšno pokrajino do tega, kako se od tega razlikuje odcep slovenije od yugoslavije... ko izdelam en miselni vzorc po katerm se bom vedel sporočim:)

tistemu glede rezervoarja vode in vašem umiku pa jst rečem gol poraz. ok, pametno je da si pr stvari in je ne napihuješ ampak če maš to človeško potencialno povarjenos v mislih, ti ni pršlo na pamet, da te bodo tud od tega novega rezervoarja pregnal? jst bi vsekakor na to pomislu po tvoji iskušnji.

včasih te zrinejo tvoji lastni... pol v tistem trenutku niso več tok lastni.. torej razmišljam po istem opisanem kopitu. je pa res da enkrat lahko rečeš "lastno" svojemu narodu, enkrat družini, enkrat pa samo sebi.

spori s hrvaško majo res dolgo zgodovino. ampak mislm da pr večini naštetih primerov gre za nespoštovanje hrvaške do določenih podpisanih papirjev.. kaj je že blo z nuklearko? niso hotl svojega deleža radioaktivnih odpatkov pr seb zakopat? pa nespoštovanje podpisane ribolovne cone... (špekulacije, nism dovolj seznanjen, če bo treba uzamem nazaj)

seveda daš take stvari v medije, sej so zanimive. in men se zdi prov da slovnc, pripadnik slovenske države pr tem obsoja hrvaško, oz. hrvaško politiko. da pa ljudje umirajo od čira na želodcu ob živciranju s tem je pa res bolano, sam kaj češ.. zajebavajo nas z vseh strani.. konc koncev se potencialno na tak način ščiti pomen pravne države. kar pa vidmo da odpoveduje na vseh koncih. poskusi mojo primero o brvi preslikat na to... prej si živel v nekem okoljskem sožitju, pa te začne zajebavat kr en, in očitno tvoje metode ne palijo, je pa treba po njihovo (pri brvi je blo orožje, pri njih pa nespoštovanje podpisanih papirjev, bomo tud mi moral prek njih da bo pravici zadoščeno).


kot sm reku paj e treba vedno pogledat al je problem slovenstvo al razlog za neko početje tiči drugje... če se ti godi krivica je prav, da si jezen, samo ne jeze narobe usmert
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2008 at 08:26
Zanimivo je, da ima sodelovanje s Hrvaško še daljšo zgodovino. Ne vem sicer koliko srednješolska zgodovina velja in ali je sploh etično govoriti o slovencih in hrvatih v kontekstu upora ljudevita posavskega in slovensko hrvaškem kmečkem uporu. Nenazadnje pa smo leta 91 na isti dan razglasili neodvisnost.

Da se vrnem nazaj na medije: Je že kdo kdaj videl kakšno oddajo v kateri bi Hrvati govorili o tem kaj jih moti na Sloveniji in Slovencih? Jest ne. Nas pa seveda vse zabava in prikupno jezi ko Frncozi tuhtajo kje je Slovenija in jih prisilimo da rečejo "dober dan". Ohohohohoho. Ta je pa res dobra.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2008 at 13:47
ja, men se tud zdi to posebn fenomen, še dans je marsikateremu hrvatu argument da so nas celo zgodovino reševal (upori, vojna krajina, preprečitev razrjarjeni srbski armadi dostop do slovenije ob odcepitvi, vsponu miloševiča..) mi pa "tkole". jst sicer ne vidm nobene povezanosti tega z današnjimi problemi, sploh pa da bi mogl kazat hvaležnost v tem, da prepustimo morje, da jim dajemo ozemlje...

mizzi, če bi slučajno jst gledal tako oddajo, bi prznal napako na podlagi neinformiranosti? uprašam, ker me zanima če si prpravljen zapustit svoje mnenje če se izkaže da je napačno.
sicer pa ne, nism videl take oddaje na hrvaški televiziji, nasploh manj gledam hrvaško, tv pa itak redko ponucam kot sprejemnik, večinoma se bolj .avi formatom ukvarjam
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2008 at 21:33
No če si jo gledal se motim, taka oddaja obstaja - vsekakor pa sta obseg in globina poročanja na Hrvaškem večja.

Mogoče zato, ker imajo 10000000% boljši informativni program: Nedeljom u dva, Otvoreno, Latinica. Če ima Otvoreno se par v Sloveniji z Odmevi na rtvslo, je Latinica in Nedeljom u dva brez konkurence. Pri nas nismo prišli dlje od Trenj z Zmagom Jelinčičem. Aja sej res Urošem Slakom in vprašanji ala: "Gospod XXX, bost v Bruslju delali predvsem za svoje in strankine interese, ali za interese Slovenije?" Nema veze zdej tole... vsekakor ti priporočam HRT. <- kvizi in informativne oddaje. mah vse je boljš.

Nič ni črno in belo in gotovo pretiravam, če rečem da takih oddaj ni. Globus je recimo dobra zunanjepolitična oddaja.. Tam je verjetno kdaj kaj bilo in ja motim se. Srečen?

Pa da mi ne bo kdo prvbil da sem izdajalec. Edo majka pohamsa vse slovenske reperje. PA še busanc je:)

Glede prvega dela pa: Kdo pa je rekel da jim prepustimo morje. Gre za nek razumen dogovor - gotovo pa dogovor da ko greš v savudriji do pasu v morje moraš pokazat pasuš ni razumna?

Absurdi kot je tole:
http://zemljevid.najdi.si/index_maps.jsp?tab=maps&x1=525065.95&y1=60324.79999999999&zoom=24000

Dej no, folku čez splanico laufa meja. Vpraša se jih kje hočejo bit in kakor se odločijo se potegne meja.  Če je sploh treba karkoli rešt - bolje bi blo prost pretok ljudi narest.

Sicer pa "kraj zemlje ob dragonji". Lastništvo zemlje in državna meja nimata veze.

Argument hvaležnosti je brezveze. Jest sem hotel povedat da NI zgodovnskega razloga za slabe odnose. In to da imamo slabe odnose bi moralo biti dovolj da zapremo pol njihovega in našega vodstva. Škoda z manjšimi porcijami rib slovenskih turistov je precej večja une usrane sporne zemlje. Ne vem zakaj je sploh reševat to. Sej bodo ravnokar v EU in potem bodo meje počasi šle v pm. Kot rečeno veliko evropskih držav ima stoltne spore glede meje pa ne razpravljajo o tem na forumih!!!!!!!!! Sej vem - sokriv.

Poleg meje so druga vprašanja: jederska in Ljubljanska banka. Precej pomembnejša... hrvati ne šparajo za razgradnjo mi smo pa nekako odgovorni za devizne vloge, čeprav je roko na srce to sukcesijsko vprašanje ker so se kolikor vem devizne vloge zgubile z centarno banko vred.


Edited by mizzi - 21.Apr.2008 at 07:06
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 00:28
kot sm reku bolj mal gledam tv, sem tolk padu v moderno življenje da ne čakam kdaj bo na sporedu kj kar me zanima, ampak se enostavno prklopim na net in sam poklikam tiste stvari, ki me zanimajo. ok, najbrž si mel v mislih dnevna poročila, kjer zveš kaj se je zgodilo čez dan tolko, kot ti povejo. morm rečt da nism pridn pr tem, in da precej informacij dobim iz druge roke, ko mi ljudje omenjo kaj so vidl na tv recimo.. al pa mal pregledam teme po forumih in kliknem tisto, ki me zanima.

tko da ja, ubistvu te zdej razumem kaj hočeš povedat, če postaviva pred tv nekega rednecka ki bo sprejel vse kar mu servirajo, servirajo pa mu pokvarjene hrvate in kakšno krivico delajo sloveniji, pol je res tko kot to na kar opozarjaš.

"Dej no, folku čez splanico laufa meja. Vpraša se jih kje hočejo bit in kakor se odločijo se potegne meja. Če je sploh treba karkoli rešt - bolje bi blo prost pretok ljudi narest." - sliš se ok, samo se bojim da bi nastajal otočki.. državna meja pa ne more potekat glede na interes posameznikov. več pa jutr, me dekle priganja
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 07:00
Mogoče maš prav. Rešitev: skupni policijski nadzor, državljanstvo po izbiri in ena komisija za meglo mešat in rešvat vprašanje. Jelinciča in par ustašev v zapor.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 07:04
Aja še nekaj o zgodovini in odnostih. V nemčiji in Franciji bodo uvedli skupne zgodovinske učbenike. Pa pomislimo. Francosko pruska vojna, WWI,WWII. Alzacija Lorena. In en kup grehaov na vsaki strani, ki bi ji rajši prikrili.
Kako je to možno, tukaj pa ribe in murski rokavi.
Majhna naroda majhni problemi. Majhni možgani.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 09:13
jst sm si zaobljubu da nikol več na slovenstvo ne pogledam z viška. bom rajši soustvarjal za boljši jutri. če že morm rečt kej je to, da so ljudje neuki, pa to ni z narodnostjo pogojeno. in v to sem prepričan ker so taki problemi povsod.. po materin stran so stari starši žvel na kosovu, neka vas mal naprej od prištine... a ti povem nekej o sosedskih odnosih? en dan najdeš lastnega psa 50 metrov od hiše, zastrupljen.. hočeš v službo, ne moreš ker ti je nekdo cukr natresu v rezervoar avtomobila. greš čez vikend na lepše, prideš nazaj pa so vse jablane in hruške požagane pred tvojo hišo. jst dvomim da so se te ljudje rodil žleht. zadnjič se gledal na slo1 oddajo ki je prikazala kakšno je zdej stanje z manjšinami na kosovu, kjer se jim odklanja zdravstveno oskrbo itd..

po tvju se pač vrti kar je aktualno, jst ne vidm tuki medijske zarote.. ljudje se trudjo sestavt program kar se da dobr. če tvoji standardi niso zadovoljene.. jah, drek, mi je žal. ampak ok, ljudje res pogledajo kar jim ponudjo. naprimer mam familijo k ne spusti nobenega skeča z zrnecem:)

zakaj jelinčiča v zapor? men se zdi da je par dobrih točk podal. jst naprimer sem ga volil v prvem krogu, ker nism želel oddat glasu cerkvi, v drugem krogu bi pa premislil če bi dal njemu glas če bi pršu v drugi krog, ker bi znal bit nevarno. ampak resno, vsak nemc in anglež se bo znal trkat po prsih in rečt "jst sm ponosen pripadnik svojega naroda" pr nas se to obsoja. ok, rečemo oni majo 15x daljšo zgodovino, pr nas si pa zberemo za moto "slovenci so bli celo zgodovino hlapci". ja, a je kj čudnga da je narod govej če jim je to jasno vsaj tolk kt zdravljica? jst ne bom gradil svojega prepričanja o slovenstvu na tem. s tem se samo ohranja tako stanje. enkrat v zgodovini mamo prložnost si izborit neki oz. obrant svoje interese, in spet nej bi po tvojem popustil. zavoljo česa? dobrih odnosov s hrvaško. maš prov. ampak če bomo to naredl bomo spet hlapci. treba je bit odločen in oster. kako bomo pa mi rešval kot pravna država to z napol pravno?

še vedno ok, nej se s tem ukvarja politika, men se zdi pa prov da ljudje javno razpravljajo o tem, da grejo na ceste če jim kj ni prov, da je delo vlade transparentno.

je pa tko k z vsako stvarjo. če neki takega naleti na maloumlje se začne preobračat besede in enim se krčevito kt pasji lajež iz grla vali samo "kurčevi ustaši, spizdite, crknte, vse pobit".
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 09:20
uuu, vi ste she kr vsi u akciji :))) jz sm pa tko vchjr s kolegico moledovala, da je na sploh nasha druzhba chist sfaznjena... to sploh ni vech normalno... sami negativci, arogantnezhi, noben neb nch delu... na sploh primitivno vzdushje na vseh podrochjih... nezadovoljstvo... morm rech, da kr mal obremenjujoche za take ku sm jz... no, zato mam pa pol akcije pozitivnega sms vala, da nafilam mal baterije in grem lazhji aprej... mmm ***
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 12:35


jst sm si zaobljubu da nikol več na slovenstvo ne pogledam z viška.

Jest pa, da ne bom nosil odgovornosti za idiotizme, ki so povezani s tem. Enkrat sem že napisal, da je Stane Granda rekel, da neverujoči nosijo na hrbtu povojne poboje. No te krivde kot neverujoči ne sprejemam in tudi kot slovenec ne mislim nosit idiotizmov niti se hvalit z zmago v antifašistični koaliciji. Me ni blo - niti mojih staršev. Če pljuvam po televiziji ne pljuvam po slovenstvu.

bom rajši soustvarjal za boljši jutri. če že morm rečt kej je to, da so ljudje neuki, pa to ni z narodnostjo pogojeno.
in v to sem prepričan ker so taki problemi povsod..

Seveda so. Amapk jest jih nimam. Ker prvo človek in še marsikaj predtem kot slovenec.

po materin stran so stari starši žvel na kosovu, neka vas mal naprej od prištine... a ti povem nekej o sosedskih odnosih? en dan najdeš lastnega psa 50 metrov od hiše, zastrupljen.. hočeš v službo, ne moreš ker ti je nekdo cukr natresu v rezervoar avtomobila. greš čez vikend na lepše, prideš nazaj pa so vse jablane in hruške požagane pred tvojo hišo. jst dvomim da so se te ljudje rodil žleht. zadnjič se gledal na slo1 oddajo ki je prikazala kakšno je zdej stanje z manjšinami na kosovu, kjer se jim odklanja zdravstveno oskrbo itd..

Upam, da bo ta kdaj mir. Ko bodo presegli delitve vere in narodnosti in ugotovil, da so vsi skupaj reveži bo bolje. Srečno novo leto 3001.:(

po tvju se pač vrti kar je aktualno, jst ne vidm tuki medijske zarote.. ljudje se trudjo sestavt program kar se da dobr. če tvoji standardi niso zadovoljene.. jah, drek, mi je žal. ampak ok, ljudje res pogledajo kar jim ponudjo. naprimer mam familijo k ne spusti nobenega skeča z zrnecem:)

Kot se inžinirji ne potrdijo spravt najboljšega telefona, in proizvajalci najboljšega avtomobila govedarji najbljše pesmi, tako se televizijci ne trudijo spravitz skupaj najboljšega programa. Vsaj velik oziroma vpliven del njih. Kot v vsaki dtugi industiriji je najpomembnejša prodaja. Ah, rtvslo je zavod? No tu je problem.

zakaj jelinčiča v zapor? men se zdi da je par dobrih točk podal. jst naprimer sem ga volil v prvem krogu, ker nism želel oddat glasu cerkvi, v drugem krogu bi pa premislil če bi dal njemu glas če bi pršu v drugi krog, ker bi znal bit nevarno. ampak resno, vsak nemc in anglež se bo znal trkat po prsih in rečt "jst sm ponosen pripadnik svojega naroda" pr nas se to obsoja. ok, rečemo oni majo 15x daljšo zgodovino, pr nas si pa zberemo za moto "slovenci so bli celo zgodovino hlapci". ja, a je kj čudnga da je narod govej če jim je to jasno vsaj tolk kt zdravljica? jst ne bom gradil svojega prepričanja o slovenstvu na tem. s tem se samo ohranja tako stanje. enkrat v zgodovini mamo prložnost si izborit neki oz. obrant svoje interese, in spet nej bi po tvojem popustil. zavoljo česa? dobrih odnosov s hrvaško. maš prov. ampak če bomo to naredl bomo spet hlapci. treba je bit odločen in oster. kako bomo pa mi rešval kot pravna država to z napol pravno?

Bori se interese sebe in tvojih bližnjih ter ljudi s katerimi deliš svetoni nazor. Bori se za tisto kar je pomembno ne pa za mejo neke meje.
Glede jelinčiča: V zapor sem rekel figurativno, vsekakor pa ga ne mislim gledat po oddajah s nabijanjem o tem da je istra naša. Tudi moja? Al mogoče od Franca Jožefa? Prej slednje.
Počrnjeno: Ne potrebujemo iniciacije v moškost. Naj država rajši poskrbi za blaginjo.



še vedno ok, nej se s tem ukvarja politika, men se zdi pa prov da ljudje javno razpravljajo o tem, da grejo na ceste če jim kj ni prov, da je delo vlade transparentno.

Naj razpravlajo - razpravljajmo kolikor hočemo. Poglej si Wag the Dog.

je pa tko k z vsako stvarjo. če neki takega naleti na maloumlje se začne preobračat besede in enim se krčevito kt pasji lajež iz grla vali samo "kurčevi ustaši, spizdite, crknte, vse pobit".

Malumje oziroma majhost razmišljanja je vse kar se ukvarja s takimi problemi. Tudi jaz.



Edited by mizzi - 21.Apr.2008 at 13:17
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 13:37
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

 

Malumje oziroma majhost razmišljanja je vse kar se ukvarja s takimi problemi. Tudi jaz.

 
LOLLampLOL


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 13:51
LUPČKA! POKAJ!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 14:18
no ja. lepo da si realen in ostaneš pri primeru (torej, nesmisel kreganja za par pedi zemlje na državni ravni) ampak dans je to ena hiša, pa popustimo, jutr bo cel trg, pa spet popustimo, čez en tedn bo pa cela pokrajina.

čez 15 let se bo pa slovensko razmišljanje delilo na tiste, ki se bodo drli "slovenska primorska je naša!", gledali pa jo bodo lahko samo čez mejo. in drugi del bo tisti, ki 15 let nazaj (na današnji dan recimo) niso želeli met nič s tem, in so tukej debatiral o programih slovenske ali hrvaške nacionalke.

sprejmi slabo in dobro. in če majo slovenci ob meji probleme s sosedi, zakaj nebi pomagal, izkazoval podporo slovencu? ok, lahko je zagrenjen bedak. ampak jst ne bom prispeval k stereotipu slovenca, da državljan državljanu hrbet obrne v stiski. v tem je čar brezpogojne ljubezni. ob strani v slabem in dobrem. ok, ve se kje je meja in kje previca preraste v zločin. ampak poanta obstaja. zato pa mamo tu čefurske skupine, ki so povezane. mi slovenci pa (seprav govorim za lastne kolege, ob dogodkih ki sem jim bil priča) ne trznemo, ko nam odvlečejo koga stran pa ga prebutajo. zakaj? ja ravn zato, ker nimamo posredovane te ideje. čefurji, torej mladinska subkultura ki se sklicuje na ponos pripadnosti bivši jugi bodo zgrmel na kup čim bo eden od njih v stiski, al pa če bo želel met probleme pa jih bo iskal. pri nas tega in. in sva sokriva

Edited by frogstomp - 21.Apr.2008 at 14:23
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 17:50
konflikti med sosedi so vedno bli, ampak gotovo ne v takih številkah kot so dans.
 
to gotovo, ker je blo vcas manj ljudi na svetu in so hitreje pomrli. :)

"zadnjih sto let, ce ne se malo dlje, je bila evropa prizorisce vojn, posledic tezenj predstavnikov dolocenih skupin, ki so skusale uveljaviti neko rasno, etnicno ali kulturno enotnost oziroma dolociti natancno mejo dolocene skupine (naroda).."

o tem velik razmišljam. na zelo širokem spektru. od tega, da bi se neka muslimanska skupina naselila na en konec države in čez čas naredla referendum s katrim bi nam odtrgali kkšno pokrajino do tega, kako se od tega razlikuje odcep slovenije od yugoslavije... ko izdelam en miselni vzorc po katerm se bom vedel sporočim:)
 
joj, sam ti pa si paranoid.. ubistvu sm se ful nerodn izrazla, tko da sm zdej ustavla besedo, k verjetn ful spremeni celotn kontext.. ali pac?

tistemu glede rezervoarja vode in vašem umiku pa jst rečem gol poraz. ok, pametno je da si pr stvari in je ne napihuješ ampak če maš to človeško potencialno povarjenos v mislih, ti ni pršlo na pamet, da te bodo tud od tega novega rezervoarja pregnal? jst bi vsekakor na to pomislu po tvoji iskušnji.
 
no, zaenkrat so odnosi ok, tastari tecni prdci so pomrli, nam pa nice ne more vec zapret vode, razen drzava.. :) lahko bi naceloma zgubil precej gnarja in zivcev, da bi se bockal in pregovarjal in dokazval drug drugmu prav, ampak a ni lazje enostavno ubrat eno drugo opcijo, z manj materialnimi in nematerialnimi stroski.. ce je pokvarjenost na delu, ne bi nc pomagal, poraz gor poraz dol..

včasih te zrinejo tvoji lastni... pol v tistem trenutku niso več tok lastni.. torej razmišljam po istem opisanem kopitu. je pa res da enkrat lahko rečeš "lastno" svojemu narodu, enkrat družini, enkrat pa samo sebi.
 
ja no, lastna mat, ti je vedno lastna mat, a ne? ogromno konfliktov je v druzinskih krogih.. in kera je tvoja lastna drzava, kot tista katere drzavljan si?

spori s hrvaško majo res dolgo zgodovino. ampak mislm da pr večini naštetih primerov gre za nespoštovanje hrvaške do določenih podpisanih papirjev.. kaj je že blo z nuklearko? niso hotl svojega deleža radioaktivnih odpatkov pr seb zakopat? pa nespoštovanje podpisane ribolovne cone... (špekulacije, nism dovolj seznanjen, če bo treba uzamem nazaj)

jz mislm, da gre za eno tako splosno nezaupanje na obeh straneh, posledico neprijetnih izkusenj, ki imajo pri dogovarjanju vedno priokus noza v hrbtu.. na ta nacin se je zlo tezko pogajat.. tut nuklearka je precej komplexna zadeva, od odpadkov, do upravljanja, do razdelitve stroskov (se za izgradnjo) ipd., kjer se ne da pridet na skupni imenovalc.. nespostovanje ribolovne cone je pa sam ena od posledic neurejene razmejitve.. problem je vedno v tem, ker se v detajlih ne dorece zadeve.. noben zakon je ne more.. ker se marsicesa ne predvidi.. zakon se pa pogosto pise brez uvida o moznosti izrednih razmer..
 

seveda daš take stvari v medije, sej so zanimive. in men se zdi prov da slovnc, pripadnik slovenske države pr tem obsoja hrvaško, oz. hrvaško politiko. da pa ljudje umirajo od čira na želodcu ob živciranju s tem je pa res bolano, sam kaj češ.. zajebavajo nas z vseh strani.. konc koncev se potencialno na tak način ščiti pomen pravne države. kar pa vidmo da odpoveduje na vseh koncih. poskusi mojo primero o brvi preslikat na to... prej si živel v nekem okoljskem sožitju, pa te začne zajebavat kr en, in očitno tvoje metode ne palijo, je pa treba po njihovo (pri brvi je blo orožje, pri njih pa nespoštovanje podpisanih papirjev, bomo tud mi moral prek njih da bo pravici zadoščeno).


kot sm reku paj e treba vedno pogledat al je problem slovenstvo al razlog za neko početje tiči drugje... če se ti godi krivica je prav, da si jezen, samo ne jeze narobe usmert
 
ni slovenstvo noben problem.. ceprou je mogoce prikazan kot tak.. tut hrvastvo ni.. . problem je v nesposobnosti nasih in njihovih politicnih elit.. oni tut kao nosjo odgovornost za svoj zajeban polozaj - kar naj bi odtehtala njihova placa.. jse ne strinjam s pol kurca zadev, k jih delajo slovenski politiki tut v mojem imenu.. raja pa itak rab enga/eno zamisljeno skupnost, da se pokaze s prstom nanjo.. pa naj bojo to cefurji, americani, hrvati al pa italijani.. politicne in ekonomske elite so pa tiste, ki res vodijo vse niti..
[/QUOTE]
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 17:58
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


 in če majo slovenci ob meji probleme s sosedi, zakaj nebi pomagal, izkazoval podporo slovencu?
 
zato ker je treba - govorim vzneseno, v svojem idealizmu - izkazovat podporo pravici in ne avtomaticno nasim.. slednje je dober vzvod za nepotizem.. mafijo.. ali pa cefurizem, ce hoces.. ce lazje razumes..
 
ok, lahko je zagrenjen bedak. ampak jst ne bom prispeval k stereotipu slovenca, da državljan državljanu hrbet obrne v stiski.
 
to ni samo slovenski stereotip.. si ze slisal za homo homini lupus? clovek cloveku volk?
 
v tem je čar brezpogojne ljubezni. ob strani v slabem in dobrem. ok, ve se kje je meja in kje previca preraste v zločin. ampak poanta obstaja. zato pa mamo tu čefurske skupine, ki so povezane. mi slovenci pa (seprav govorim za lastne kolege, ob dogodkih ki sem jim bil priča) ne trznemo, ko nam odvlečejo koga stran pa ga prebutajo. zakaj? ja ravn zato, ker nimamo posredovane te ideje. čefurji, torej mladinska subkultura ki se sklicuje na ponos pripadnosti bivši jugi bodo zgrmel na kup čim bo eden od njih v stiski, al pa če bo želel met probleme pa jih bo iskal. pri nas tega in. in sva sokriva
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Tyr_84 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 469
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tyr_84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 18:16
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no ja. lepo da si realen in ostaneš pri primeru (torej, nesmisel kreganja za par pedi zemlje na državni ravni) ampak dans je to ena hiša, pa popustimo, jutr bo cel trg, pa spet popustimo, čez en tedn bo pa cela pokrajina.

čez 15 let se bo pa slovensko razmišljanje delilo na tiste, ki se bodo drli "slovenska primorska je naša!", gledali pa jo bodo lahko samo čez mejo. in drugi del bo tisti, ki 15 let nazaj (na današnji dan recimo) niso želeli met nič s tem, in so tukej debatiral o programih slovenske ali hrvaške nacionalke.

sprejmi slabo in dobro. in če majo slovenci ob meji probleme s sosedi, zakaj nebi pomagal, izkazoval podporo slovencu? ok, lahko je zagrenjen bedak. ampak jst ne bom prispeval k stereotipu slovenca, da državljan državljanu hrbet obrne v stiski. v tem je čar brezpogojne ljubezni. ob strani v slabem in dobrem. ok, ve se kje je meja in kje previca preraste v zločin. ampak poanta obstaja. zato pa mamo tu čefurske skupine, ki so povezane. mi slovenci pa (seprav govorim za lastne kolege, ob dogodkih ki sem jim bil priča) ne trznemo, ko nam odvlečejo koga stran pa ga prebutajo. zakaj? ja ravn zato, ker nimamo posredovane te ideje. čefurji, torej mladinska subkultura ki se sklicuje na ponos pripadnosti bivši jugi bodo zgrmel na kup čim bo eden od njih v stiski, al pa če bo želel met probleme pa jih bo iskal. pri nas tega in. in sva sokriva



Lepo napisano ClapClapClap

se strinjam s tabo!

Clap
http://myspace.com/tyr_84
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 18:27
se strinjam glede izkazovanja podpore pravici. men je ušeč tvoje razmišljanje, ampak ni garancije, da človek na drugi strani problema razmišlja tako kot ti.spet se vrnem na tisto kar mislim da si ti nekje rekla o jedrskem orožju. amerika ga ma, zato ga more met evropa, tako se držita v šahu in dokler jo mata obe ne bo počlo.

za marsikater tvoj izraz še nism slišal, sem si pavse kar nism razumel pogooglal in kako drugače tudi v slovarju pogledal in sm se kj naučil. hvala.

s brezpogojno ljubeznijo hočem rečt, da taka družba funkcionira. o tem je govoril že platon (ok, nerodno vzeto iz konteksta ampak, če si mogoče brala državo; če se urežem v prst duša pride na mesto bolečine) to je logična reakcija, samo premal se mamo radi da bi narod dobro funkcioniral. in tud čefurji (pa ok, ne spet o grešnih kozlih kot si začela v prejšnjem postu, ker ti bom dokazal da je to stilska scena ki podpira kriminal in nasilje; glej za to namenjeno temo) funkcionirajo dobro. ker so zaščitniški in so preventivne ukrepe že zdavnej naštudiral. in to je da so prpravljeni napast. to pomen da so "oboroženi". nek metalc pa ni oborožen, in ni vajen pretepa, zato pa v kranju dobi po nosu, ker se ni zaščitu. zato pravm da življenje ni potica in tvoje razmišljanje ki je sicer pravilno v kot si sama rekla v tvojem idealizmu na realnih tleh pogori.

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:05
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no ja. lepo da si realen in ostaneš pri primeru (torej, nesmisel kreganja za par pedi zemlje na državni ravni) ampak dans je to ena hiša, pa popustimo, jutr bo cel trg, pa spet popustimo, čez en tedn bo pa cela pokrajina.

Če se bomo ukvarjali s tem, bo jutri v eni pokrajini 20 odstotna brezposelnost in čež teden še v drugi. Pravim ti, da teh problemov ni potrebno rešiti na način, ki bo nujno zadovoljil le eno stran. In ker bo le ena stran zadovoljna (po možnosti celo nobena) bo nujno prihajalo do konfliktov. To je tisto kar hočemo.... oziroma bi morali hoteti.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

čez 15 let se bo pa slovensko razmišljanje delilo na tiste, ki se bodo drli "slovenska primorska je naša!", gledali pa jo bodo lahko samo čez mejo. in drugi del bo tisti, ki 15 let nazaj (na današnji dan recimo) niso želeli met nič s tem, in so tukej debatiral o programih slovenske ali hrvaške nacionalke.

Programi nacionalk so ključni za razumevanje med narodoma, ki imata zelo podobno tradicijo, podobno hohštaplerijo in zgodovino.  Do situacije ki jo opisuješ lahko pride le če bio klima zadosti zastrupljena, da pride do vojne v kateri, sej veš nimamo šans. Ok, da bi do take vojne prišlo bi moral cel svetovni sistem v kurac, a v tem primeru nam kanal svetega odorika ne bo prav dosti pomagal, pa tudi če začnemo danes uvažati obrambne krokodile.


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


sprejmi slabo in dobro. in če majo slovenci ob meji probleme s sosedi, zakaj nebi pomagal, izkazoval podporo slovencu? ok, lahko je zagrenjen bedak. ampak jst ne bom prispeval k stereotipu slovenca, da državljan državljanu hrbet obrne v stiski. v tem je čar brezpogojne ljubezni. ob strani v slabem in dobrem. ok, ve se kje je meja in kje previca preraste v zločin. ampak poanta obstaja. zato pa mamo tu čefurske skupine, ki so povezane. mi slovenci pa (seprav govorim za lastne kolege, ob dogodkih ki sem jim bil priča) ne trznemo, ko nam odvlečejo koga stran pa ga prebutajo. zakaj? ja ravn zato, ker nimamo posredovane te ideje. čefurji, torej mladinska subkultura ki se sklicuje na ponos pripadnosti bivši jugi bodo zgrmel na kup čim bo eden od njih v stiski, al pa če bo želel met probleme pa jih bo iskal. pri nas tega in. in sva sokriva


Brezpogojno ljubezen si zasluži malokdo - gotovo pa ne nekdo ki ga ne poznam.


Edited by mizzi - 21.Apr.2008 at 19:23
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:12
Originally posted by 24ur.com 24ur.com wrote:

Zavod 25. junij organizira drugi shod ''za pravično mejo s Hrvaško'', ki bo v soboto, 26. aprila, ob 13. uri na domačiji Joška Jorasa. Pomagali mu bodo odstraniti cvetlična korita, katerih umik je dovolilo piransko sodišče. S shodom želijo ''podpreti Jorasa in druge slovenske borce za južno mejo ter se spomniti vseh, ki so se v preteklosti borili za Slovenijo''. Predsednik društva Marjan Podobnik je dejal, da so na shod vabljeni tudi vsi poslanci DZ in drugi visoki državni predstavniki s premierjem Janezom Janšo na čelu. Pričakuje tudi, da bo ''slovenska policija udeležence shoda v skladu svojimi pristojnostmi zaščitila, saj gre po njegovem za nesporno slovensko ozemlje, kar trdijo tudi vsi pristojni slovenski organi''.

V društvu sicer ne nasprotujejo mednarodni arbitraži ali sodišču, temveč sprejetim slovenskim izhodiščem za tako odločanje. V Zavodu 25. junij so po besedah Podobnika prepričani, da izhodišča vlade za reševanje meje s Hrvaško, ki jih je minuli teden potrdil odbor državnega zbora za zunanjo politiko, pomenijo veliko nevarnost, da bo Slovenija izgubila številne dele slovenskega ozemlja, lahko pa tudi neomejen dostop do odprtega morja. Menijo, da se o slovenskem ozemlju in morju v imenu Slovenije nihče nima pravice pogajati. ''Ne nasprotujemo arbitraži ali mednarodnemu sodišču, ne pristanemo pa, da bi se odločalo o nesporno slovenskem ozemlju in morju. Vlado in poslance pozivamo, naj razveljavijo škodljiv sklep o slovenskih izhodiščih za razsojanje pred mednarodnim pravosodnim telesom,'' so zapisali v sporočilu za javnost.

Parlamentarni odbor je minuli četrtek na zaprti seji sprejel za pogajanja za sklenitev posebnega sporazuma o reševanju mejnega vprašanja med Slovenijo in Hrvaško pred tretjim, ki naj bi jih slovenski pogajalci hrvaški strani predstavila v torek na prvem sestanku mešane skupine mednarodnopravnih strokovnjakov na Reki. Podobnik je poudaril, da v Zavodu 25. junija podpirajo vstop Hrvaške v EU in se zavzemajo za dobrososedske odnose s Hrvaško, ''toda ti lahko temeljijo samo na pravičnosti''. "Mi vztrajamo na pravični meji, Hrvaška pa nasprotuje načelu pravičnosti, torej ni za pravično mejo," je dejal. "Mi si želimo dobre odnose, osnova za to pa je pravičnost, saj brez pravičnosti ni medsebojnega spoštovanja," je poudaril.

Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:15
Zakaj si pa rajši ne želijo dobrih odnosov?

Edited by mizzi - 21.Apr.2008 at 19:22
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:21
Načelo pravičnosti! Ta je bla tud lepa basa, ki so nam jo servirali da bi rekli (ko bo izzid pogajanj ali arbitraže neuspešen). In bomo rekli:
Odrekli so nam pravičnost! Sedaj smo žrtve - kot vedno! Še ko smo vstali in se uprli so nas bruseljski gospodarji udarili.
In potem bomo šli spat pod peco. Kolektivno. No jest bom doma igral Civilization., vi pa kar.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:25
men izkušnje govorijo da je fino bit previden. in izkušnje so ble take, da sm bil nadlegovan/pretepen/poniževan od ljudi, ne zato, ker sm jst nekej, ampak zato, ker so bli oni nekej drugega. slučajno je blo tko da so bli to čefurji, in v kkšni drugi manj pogosti situaciji kdo drug, tud skin itd. jst nikol nism vedu zakaj se men to dogaja. ampak glede na to da je ta isti folk težil tud drugim sklepam, da tu nism nč bil kriv, da ni problem v men ampak v okolju. in sklepam da je okolje tako, da ne gre zaupat človeku ki vate mer s pištolo in ti vanj, da bosta istočasno pištoli odložila. zato neverjamem da je te spore sploh možno zgladit, ker nasprotna stran najbrž isto razmišlja. a je tko prov, a si mormo bit v laseh? NE! ampak jst ne vidm rešitve ker, če bo slovenija tu rekla da se umakne od uprašanj bo po nas. pokažeš ranljivost in si gotov. špekuliram, predvidevam, se je že zgodilo. a je zato kriva politika al ljudje? politika, kot sm pa reku je pa stvar neukih to, da bodo to sovražvo vzdržval brez razmisleka. seveda sm proti, ampak če najdeš sistem kako boš tak spor rešil te brezpogojno podprem. strani sta že razdeljeni, sploh nevem če je možna pot nazaj. nakonc bomo res pršli nazaj na to da je edina stalnica spreminjanje. če je tko bom pa vseen tist trmast zaviralec tega, ker če bom dopustu spreminjanje bo počl in jst nebi rad naslednih 20 let preživel v begunstvu. se mi zdi da gre za tak spor kjer je mir, dokler se ohranja. ko bo padla rešitev bo pa padla še bomba, ker ljudem ne bo prov. počas se začenjam nagibat k temu da je res kriva nesposobnost politikov..
prov zaprov nevem več kaj govorim in ti ne znam odgvort:D

skratka realnost je eno, kako bi moglo bit pa drugo, in tako stopnjo etike da bodo ljudje sledil temu kako bi moglo bit ti lahko dosežeš samo z izobraženim narodom. blah, se že skor v celoti strinjam da bo kriv televizijski program. sej ne, ljudje bodo vedno prpravljeni vzet za svoj interes nekej iz konteksta. zato se mi pa zdi prov da po forumih klepetamo o tem, mogoče bo pa komu prebilo. vsaj jst sm zato, da najdeva eno rešitev pa jo pošljeva vodstvu obeh držav.

kaj pa če bi mel v šoli obvezn predmet "nacionalna vzgoja". to ne deluje samo tko, da ljudi narediš ponosne na to kar majo, ampak tudi to, da ne iščejo svojih napačnih razlag.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:33
Jest bom z veseljem begunec če bo zarad tega počilo. Edina relanost v tem sporu je to da ga ni. Da so si se ga izmislili. Noben hrvat ne ti ne meri z pištolo v glavo, kje si dobil ta vtis? A ker je podobnik padel?

Pravim ti, še enkrat, tega problema ni. In ko se bodo mediji nehali odzivati na Jelinčičevo barvanje kamnov in se bo Janša s Sanaderejm preprosto po telefonu dogovoril, da umaknejo tista cvetlična korita (sej se lahko, ne verjemi, če ti pravijo drugače) bo problem izginil, kot da ga nikoli ni bilo. Če ni na televiziji, ni interesa da bi obstajalo in na koncu ne obstaja. Kot rečeno, ali se dogovorijo, ali grejo na arbitražo (takoj) ali pa naj ustanovijo 17 komisij za istraživanje ruda i gubljenje vremena in odprejo meje in pozabijo na to.

Nacionalna vzgoja? Mislš tko kot v Nemčiji.

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:38
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Načelo pravičnosti! Ta je bla tud lepa basa, ki so nam jo servirali da bi rekli (ko bo izzid pogajanj ali arbitraže neuspešen). In bomo rekli:
Odrekli so nam pravičnost! Sedaj smo žrtve - kot vedno! Še ko smo vstali in se uprli so nas bruseljski gospodarji udarili.
In potem bomo šli spat pod peco. Kolektivno. No jest bom doma igral Civilization., vi pa kar.
jaja, sej pravicno to, pravicno ono.. pod besedo pravico nam lahko marsikaj prodajo.. kot so po vojni povojne poboje zavili v lepo zveneco besedo justifikacija.. ali podobno, ko mi birokratka na neko pomembno vprasanje govori puhlo, suhoparno, skoraj s pripisom kva mi tezis k nimam cajta, pri tem pa svojo borscino, s katero mi sploh ni odgovorila nonsalantno zakljuci s spostovanjem.
jsm govorila o pravici iz sveta idej, pri cemur je posvetni priblizek zabeljen z doloceno mero samokritike in cofotanja v one-man miselnem dzakuziju, brez utapljanja v derocih tokovih crednega nagona in silovitih emocij. ce si sploh mene mislu..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:43
ne ne mislim nemčije tu. sploh vam gre ta druga svetovna zlo lepo na roke, ker jo čist vedno prvlečete čim je sum tega da se govori o narodnem ponosu.

če bi govoril s kom drugim bi mu reku da sm prestar, da bi bežal, sm že pognal korenine.. si pa žal starejši:)

no ja, nimam nič prot tvoji odločitvi da se ne obremenjuješ z domovino in ti je vseeno če je v plamenih, sej boš šel drgam, bom pa uzel na znanje da nate ne morm računat, ne da boš pomagal brant mojo, al pa da boš branil svojo hišo.

noben noče bit orodje političnega gneva. ampak če bežiš pred tem je edin možen rezultat "razpust" naroda, države ne bo več. me pa zanima če se boš naučil dansko če boš šel tja živet. in njeno zgodovino. al boš ohranjal slovenščino in slovensko kulturo čez generacije? živi tko kot znaš in boš tam čefur, al pa se pripravni na novo življenje

da se vrnem na nacionalno vzgojo. ustrajam pr tem, da je posledica jeze na druge in da berem po forumih "hrvate, ustaše je treba vse pobit" ravn ta, ker nacionalne vzgoje ni.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 19:56
No potem pa tako kot v ameriki?
al boš ohranjal slovenš&ccaron;ino in slovensko kulturo &ccaron;ez generacije? &zcaron;ivi tko kot znaš in boš tam &ccaron;efur, al pa se pripravni na novo &zcaron;ivljenje
Gtovo bom dom govoril slovensko, otroke bom naučil obeh jezikov, ker je to priložnost, ki je ne velja zavreči. Ne bom se pa vozil s spuščenimi šipami in nabijal Atomik Harmonik, ker tega tud zdej ne počnem.
Ne računaj da ti bom branil hišo če bo prišlo do spopada zaradi nerešenih vprašanj s Hrvaško. Za kaj takega pa res ne mislm umret.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 20:00
Aja če mi manjkajo črke je to izključna krivda tipkovnice, ki za uspešno oddanje znaka terja macolo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2008 at 22:45
sodišče zaseda jutri dalje, grem gledat kiss kiss bang bang (2000), se oglasim tako tukej kot v filmski sceni.

Edited by frogstomp - 21.Apr.2008 at 22:45
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 07:19
ne rešen mejni sporazum s hrvaško

Naslov teme je plodna zemlja za vsakega dlakocepca! ne_rešen sporazum? Torej v smislu dogovor je splaval po vodi? Joj, dogovor se utaplja! Rešimo ga! Rešimo sporazum!!!! Taaaataaatada tam taa tadadadadaa! Sporazuma nismo uspeli rešiti. Utonil je. Samo, ehm, jorasa so potegnil z vode. Njega smo pa rešili. Ko bi se ga še rešili.
Al si mislu spor?


Edited by mizzi - 22.Apr.2008 at 08:51
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 07:44
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

LUPČKA! POKAJ!
 
Umir se mal Prophi.....al, mislm, Micka...Wink


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 07:57
...da še jest prispevam k tej debati...
 
Sosed sosedu smrtni sovražnik - velja za Slovenceljne, sploh če gre za sorodnike; govorim iz lastnih izkušenj. Največji drek je pa v tem, da bi v konkretnem primeru brata še kar shajala skup, sam kaj ko ima eden za ženo "kačo-strupenjačo"...Angry
 
...pohlep Slovencev grob...
...kurc gleda vse!
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 08:10
ups, rane rane... hmm... odpushchat... nujno... sam reshpekt pa tud ne sme manjkat... 
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 11:51
pfff.. Slovenci se niso nič bolj in nič manj nalezli kapitalizacije in amerikanizacije.


mizzi, glej.. država oz. politika neke države lahko zafuka ful stvari in najebal bodo ljudje.. maš 10k eur prihrankov, država (pa tudi banke, velika podjetja) praktično čez noč sprožijo hiperinflacijo in je par let tvojega poštenega dela šlo v kurac. stvar s katero si si učer lahko privoščil garsonjero je dans vredna pol kile kruha. ok, recimo da se z evro valuto tega nimamo za ad, sicer pa nevem kako točno to deluje, ma ni niti važno. se je že zgodilo in lahko se ponovi.. pač država zafuka neko stvar (isto kot lahko nrdijo na meji s hrvaško) in nafukajo ljudje.

no, jst sm take narave da, če se z nekom spustim v tako debato dopuščam možnost, da mi dokaže, da ma prav, in če bo tko, se bom otresu svojga razmišljanja. in mi počas prebija. sigurno boš ti boljš pršu skos življenje, če ne boš vezan na neko ozemlje, kjer bo peščica ljudi (politikov), ki jih razn na tv nikdar nisi vidu naredla življenje nemogoče, in boš šel drugam, kdo bo pa živel preostalo večino življenja v revščini...

samo vseeno, pa ne pustim, da se s prstom kaže na slovence pa se jim očita slabe lastnosti, ki niso pogojene s slovenstvom ampak nasplošno z drugimi problemi na globalni ravni.

z božotom pa ne časa zapravljat, govori se, da negovo življene in kariera propadata;) (interna)

mizzi, lepo da boš otroka vzgajal in učil tako slovenščine kot jezika gostiteljske države če bi recimo bil primoran bežat, samo recimo da se nekje nrdi blokovsko naselje za prišleke in se na en konc recimo finske ki bi recimo z odprtimi rokami sprejela slovenske begunce naseli 30k ljudi. sledi doba getoizacije, in pol bi slovenci bli tm čefurji. ne vsi, ampak poglej, poleg tebi bo pršu tja tud slovenki redneck, k bo reku "starga kozla se ne da uč't" in bo reku, sej mam 30k slovencev okol, jebeš jezik gostiteljev, država ma pa tud tak standard da bom živel od pomoči.. in pol naslednja generacija takih ljudi ni sposobna narest šole zakaj? ker ne znajo jezika okolja... sej pravm, eni boste prnesl dovolj etike s sabo pa boste mogoče še vzorni državljani.

še neki me zanima, kako se vm zdi pojavljanje slovenske "folklore" na radiu; mama mamka, soseda..)? v kranju lovi, mogoče ste tud drugje slišal..
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 12:27
Najprej na zadnji del tvojega sestavka: Kaj ma to veze s temo? Baš me boli kurac za rednecka, ki ga omenjaš.

Ne razumeš kaj ti pravm. Resničnih  problemov s Hrvaško ni in vsakič ko se razburiš zaradi tega spregledaš, da je nekam zginlo nekaj miljonov evrov. To je tema za drek mešat. Vsekakor je znak majhnosti, če nas tako nepomembna vprašanja s prijateljskimi državami vržejo v luft in tu kažem s prstom. Floskule o sosedskih krajah drva me ne zanimajo, kot me tudi druge anekdote iz življenja forumašev ne.

Če ne sprejemem državno izbranih sovražnikov, če brezpogojno ne podpiram našega najslavnejšega mejaka in če nočem protestirati s krdelom nepismenih domoljubov še ne pomeni da nisem za silo državljan. Če je prej našteto tisto kar bi me povzdignilo v častivrednega državljana, potem je redno obiskovanje maš tisto kar naredi častivrednega kristjana, pa pustimo ob strani absurdnost besedne zveze častivreden kristjan:) Rituali. Kar slišiš z prižnice/televizije. EN DVA EN DVA.

ps. Mama manka je obupen/a. Če hočeš dobro folkloro posluš Serpentinška na Radiu Ga Ga.








Edited by mizzi - 22.Apr.2008 at 12:29
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 12:55
sej pravm, to ob meji s hrvaško - nism dovolj sledil, lahko da je medijsko prenapihnjeno, lahko bi ostal za 4 stenami pa se tm rešil. tega ne vem. vem pa da je blo par večjih pizdarij s hrvaško, (si tudi sam naštel) banka in nuklearka. in nato dostop do odprtega morja. to so stvari ki bremenijo ekonomijo in druge spektre države. tu gre za nespoštovanje podpisanih pogodb, pravnih papirjev. to je pa lahko na tv? prov je da se človek zanima za to in da je obveščen kaj se dogaja. če naju pa to do kvalitete programa in medijskega napihovanja spet prpelje te pa razumem ja.


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Apr.2008 at 13:15
1. Hrvati niso nobeni tovorni ali potniški ladji preprečl dostopa do odprtega morja/luke koper. So pa delal incidente, ko so ribiške ladje lovile v spornih vodah - verjamem da večkrat tudi neupravičeno. Se pa zadeva predstavlja, kot da če nam bodo hrvati in ITALIJANI z teritorialnimi vodami zaprli naše, da v luko koper ne bo smela več nobena ladja.
2. Hrvaški, bosanski in verjetno še kateri varčevalci terjajo izgubljene devizne vloge od Nove ljubljanske banke (kot naslednice Ljubljanske banke) oziroma države. Dejmo tole mal pogledat, ker premalo vem o tem vprašanju... je LB kriva li ne - varčevalci gotovo niso, ane.
3. Sporazum drnovšek-račan pač hrvati v saboru niso ratificirali, torej ne velja da ga ne spoštujejo, ampak ga pač niso sprejeli.
4. Nuklearka. Nuklearka je v 50 odstotni hrvaški lasti (hr:HEP, slo:ELES) in ker Hrvatska  ni plačevala jim je JEK izklopila elektriko leta 98. Drugo vprašanje je razgradnja elektrarne. Hrvati zaostajajo z varčevanjem.  SKratka nič hujšega,navadna  ADMINISTRACIJA.



Edited by mizzi - 22.Apr.2008 at 13:16
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,344 seconds.