Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Linki dobrih
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Linki dobrih

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Linki dobrih
    Posted: 18.May.2012 at 00:50
odprl sem temo kamor se naj vnašajo povezave do internetnih strani, ki so vam zelo kul in mislite, da bi bilo dobro, če bi jih delili z drugimi. metalika solidarika total nakupovalika! čene pa gate dol pa vekat na ulico da smo sirotinje in da nimamo za jest! da nimamo kruha! pite! in fite!
 
no: če se vam tema zdi kul jo obdrž'te drugače jo zbriš'te. men' je kul ideja. sitko jaz, ne? sam ne mi težit kva spet ijus odpiraš temo pa smetiš. porka madonna zadržte se. čene bo rising night zine spaliotka!
 
evo moj prispevek:

http://www.e-bar.si/   ... alkoholne pijače.
http://www.alko247.si/   ... alkoholne pijače.

http://www.majice.si/   ... zanimive majice + natisni si sam.
http://www.unikatne-majice.si/   ... zanimive majice + natisni si sam.

http://www.metalmadness.org/   ... za eMule p2p program forum z tisočimi in tisočimi lossless metal music relisi.

http://www.interdiskont.si/   ... za vse ustvarjalce - orodja kol'kor 'češ.

http://www.dvdmediji.com/   ... prazni digitalni mediji za snemanje.

http://www.gurman.eu/   ... profesionalni recepti za kuho in peko. peko dreko.

http://www.discogs.com/   ... svetovna baza diskografij in informacij o bendih.

http://www.audio-kontakt.com/   ... forum, trgovine, galerije in mali oglasi za audiofile.

http://fullmoonshop.bigcartel.com/   ... hi-res veliki metal posterji in metal majice.

 

Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.May.2012 at 06:36
Ideja odlicna. Zelo uporabno. Komentarji dodatno osmislijo linke.
Back to Top
EndZeit View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 563
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EndZeit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2012 at 06:51
RockBox; zelo dobra stran za torrente, kjer lahno nadete tudi manj znane izvajalce:D
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2016 at 06:52
OK. Tole je pa noro. Thumbs up to them.


Že snel Kreator - People Of The Lie.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2016 at 01:38
Ve kdo kje bi dobil video clip Left Hand Path od Entombed v VOB formatu?
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2016 at 07:14
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Ve kdo kje bi dobil video clip Left Hand Path od Entombed v VOB formatu?


ti maš pa vedno ene ful specifične zahteve! Eno varianto imaš, da si konvertaš v vob, al pa pač ebay Big smile jst ne vem kje bi to dones na netu našu, k torrenti dost izginjajo v bistvu :S 

a toj to?

https://youtu.be/S_agMM4Czeo



ej men se zdi, sm mel prav ta video na VHS tko, k bi reku leta 1993 al neki Big smile



Edited by Wind Carrier - 06.Jun.2016 at 07:37
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jun.2016 at 09:34
mel sem tud jaz ta video na eni od VHS kaset. sam veš kje je zdej to? muca papala.
je to ta video.

jah, ko bo dnar, bom že kupil une kompilacije monsters of metal pa monsters of death pa une še neke od nuclear blast. pa sej tega je kokr sem opazil veliko. teh metal video kompilacija.

tist k si rekel da si konvertam v VOB. to je tko kot da bi rekel da si MP3 v 128kbps konvertam v lossless WAV.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 20:39
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Ve kdo kje bi dobil video clip Left Hand Path od Entombed v VOB formatu?


ti maš pa vedno ene ful specifične zahteve!

Sem dubu. Big smile Končno. Cry Najdu na Monsters Of Death vol. 1 DVD kompilaciji.
Pol sem se pa jebaL z DVD fish ripperji. Fiš Rejperji. LOL

Zdej sem si že nabral kar zajetno zbirko VOB-ov. Cela zbirkica. Mmmm.
Sam da do dnarja pridem pol kmal enkrat v prihodnosti kupim tele DVD-je prek neta (discogs.com, ebay.com,...). Neki sem že najdel. Full pocen. Neki pa drago k ps.

- Monsters Of Death
- Monsters Of Metal
- Death... Is Just The Beginning

Ve kdo še za kakšno?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 20:43

Beauty In Darkness?



Big smile LOL



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 21:10
Originally posted by Ijus Ijus wrote:


tist k si rekel da si konvertam v VOB. to je tko kot da bi rekel da si MP3 v 128kbps konvertam v lossless WAV.


yup Big smile  nisem vedel, kolk pomembna je kvaliteta in zakaj rabiš... lahk, da bi hotu VOB samo zato, da bi peku pa pol v DVD playerju predvaju, kwa pa jst vem  Big smile  men je drugač VOB dost brezveze predvajat povsod razn na klasičnem playerju.... ful preveč žre za premal kvalitete [edin menu je zakon, če je sploh - včas ga ni Big smile].... mp4 ftw kar se mene tiče Big smile razn pač bluray...

podobno je blo v starih časih, če si npr. v avto fasu CD player, ki ni hotel brat mp3-jev, pa je blo dejansko smisleno spečt mp3je na Audio CD v Wav format, če recimo nisi mel komada v wav, pa si vseen hotu v avtu poslušat... 

če si zbiralec originalov itak, drugač pa bi npr. jst osebno mel rajš mp4 kvaliteten rip DVD-ja npr. Se mi pa zdi, da tko specifične stvari, kot je npr. original DVD format videov, dost izginjajo iz Torrentov že kr neki let.... niti ne spremljam več kej dosti, k skor nič ne vlečem več dol...


Edited by Wind Carrier - 07.Jun.2016 at 21:18
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 21:46
ne bi hotu pečt na DVDje. edin za backup. pa itak bom kupil v prihodnjosti original DVdje/DBje. ne maram več hendlanja z original mediji. zato nimam več hi-fi opreme. mam sam laptopa pa vse na njem. pa studijske monitorje povezane z laptopom na aux-out. čim manj svinjarije.

ja VOB je DVD format. tko da če rippaš 1:1 DVD dobiš cuttane videje v original VOB formatu.

MP4 pa ne vem al je lossless al lossy format.

sam kokr sem gledal se da dobit marsikaj v MP4 formatu enake velikosti kot teli VOB k jih gledam/dljam. tko, da če je to rip enakokvalitetnih DVDjev pol ni fore. bi mel. sam če ni - če je rip BDja pol pa sucks. edin če je na BDju milijon več komadov. sam predvidevam da ni tko. 

jst tud nimam pojma glede slednjega. edin da sem pa tja še vlečem torrente.

kar se pa tiče zbiranja. ne zbiram. sam kupil si bom vse original CDje k mi manjkajo k jih mam na laptopu v folderju full. drugače mam kar mi ni všeč v celoti v folderju reduced.
Back to Top
Vader69 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2009
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vader69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 22:21
zelo dobra stran za torrente, kjer lahno najdete tudi manj znane izvajalce :D

http://en.metal-tracker.com/
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 22:45
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

ne bi hotu pečt na DVDje. edin za backup. pa itak bom kupil v prihodnjosti original DVdje/DBje. ne maram več hendlanja z original mediji. zato nimam več hi-fi opreme. mam sam laptopa pa vse na njem. pa studijske monitorje povezane z laptopom na aux-out. čim manj svinjarije.

ja VOB je DVD format. tko da če rippaš 1:1 DVD dobiš cuttane videje v original VOB formatu.

MP4 pa ne vem al je lossless al lossy format.

sam kokr sem gledal se da dobit marsikaj v MP4 formatu enake velikosti kot teli VOB k jih gledam/dljam. tko, da če je to rip enakokvalitetnih DVDjev pol ni fore. bi mel. sam če ni - če je rip BDja pol pa sucks. edin če je na BDju milijon več komadov. sam predvidevam da ni tko. 

jst tud nimam pojma glede slednjega. edin da sem pa tja še vlečem torrente.

kar se pa tiče zbiranja. ne zbiram. sam kupil si bom vse original CDje k mi manjkajo k jih mam na laptopu v folderju full. drugače mam kar mi ni všeč v celoti v folderju reduced.



Sj jst mam isto.
Komp za "entertejnment center" iz katerega gre Focusrite Scarlett 2i4 audio -> v hifi amp pa na hi fi zvočnike.
Se pa vsekakor ful splača studijske monitorje imet imo. Jst jim mam pač v kontrol roomu, tu pa mam hifi za preverjanje :D pa na TV mi gre slika. Vse kar rabiš v enem. Origanl CDji so samo še zato na polici, k se mi jih ne da prodajat :D pretvoru sm pa itak vse v mp3je že kr neki časa nazaj...sam zdej mij kr mal žal, da nism vsaj ene par deset ta boljših dou v FLAC! Big smile ali pa kar wav, sj nima veze skor dones - razen, če bi par sto plat hotu met v wav na disku! Big smile

Meni osebno je čar DVDja to, da ga daš v DVD player, ki ga sicer imam, pa se mi ga ne da priklapljat. Mi je pa edino to the best, k VLC tud če maš na disku VOBe, če celo mapo vržeš noter kr menu predvaja (y) toj res zakon :D

po mojem da je mp4 zaenkrat od teh "ta glavnih" kr ta bolš format, kar se tiče kompresije. Najmanj placa za najboljš kvaliteto imo. Je pa itak lossy seveda. Sj tud VOB more met neko kompresijo - sam glede na to, da so DVD razvijal, k bi reku leta 1993 [al pač tam nekje] je neprimerljivo z danes...

Mism meni se nikol ne bi dal to ripat - sam če bi npr. en DVD k je velik 4GB pretvoru v mp4 in bi lepo nastavu parametre, bi moral po mojem spravit vse skup na par sto mega  po mojem - razlike v kvaliteti slike pa po mojem sploh ne bi smel opazit [ali pa bi bila resnično zanemarljiva]. Govorim o 480p DVD-ju. Če bi bil uni HD 720, bi pa mal več vzel - recimo kak giga...  point je v ekonomičnosti. Spomnem se, k sm gledu 1080p rip Star Wars prequel - vsega skup veliko manj kot 2GB, slika pa je bla lepša, kot pri marsikaterem ripu mkv, k je znal bit tud do 10gb.... sicer mi pa tole še ni čist jasno. K mp4 in mkv v bistvu sploh nista formata ampak kontejnerja - kaj je noter - oz zakaj je razlika iskreno sploh ne vem Big smile sj menda oba uporabljata AVC za sliko Confused  mogoč pa kdo pozna te reči, pa bo povedal Big smile  googlat se mi ne da - po mojih izkušnjah pač mp4 pride lepo ven.... za isto kvaliteto, kot nek wmv, ful manj požre... 




Edited by Wind Carrier - 07.Jun.2016 at 22:47
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2016 at 22:55
Originally posted by Vader88 Vader88 wrote:

zelo dobra stran za torrente, kjer lahno najdete tudi manj znane izvajalce :D

http://en.metal-tracker.com/

thanks Thumbs Up
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2016 at 03:31
Originally posted by Poli Poli wrote:


Beauty In Darkness?



Big smile LOL




Vem jaz za frazo "Beauty In Darkness" sam nisem vedel od kje poznam. Pa nisem vedel zakaj se lolaš. Sem pomislil, če zaradi bad bandov. Pa sem pol pogledal na discogs.com pa sem videl, da so res bogi bandi. Sam vseeno je nekaj dobrih vmes.

Zdej mam že 172 video klipov. Big smile lolčy. 33GB. kurčy! LOL

Vse v VOB formatu. Vse rippano iz DVD kompilacij.

Zdej bom šel najbrž v nabavko novega SSD-ja. Sam nisem čist ziher, no. Zdej mam 512GB. Bi si mogoče kupil 2TB izvedbo. mmmm. To bi blo luštno, če kupm.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2016 at 03:55
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:



Sj jst mam isto.
Komp za "entertejnment center" iz katerega gre Focusrite Scarlett 2i4 audio -> v hifi amp pa na hi fi zvočnike.
Se pa vsekakor ful splača studijske monitorje imet imo. Jst jim mam pač v kontrol roomu, tu pa mam hifi za preverjanje :D pa na TV mi gre slika. Vse kar rabiš v enem. Origanl CDji so samo še zato na polici, k se mi jih ne da prodajat :D pretvoru sm pa itak vse v mp3je že kr neki časa nazaj...sam zdej mij kr mal žal, da nism vsaj ene par deset ta boljših dou v FLAC! Big smile ali pa kar wav, sj nima veze skor dones - razen, če bi par sto plat hotu met v wav na disku! Big smile

Meni osebno je čar DVDja to, da ga daš v DVD player, ki ga sicer imam, pa se mi ga ne da priklapljat. Mi je pa edino to the best, k VLC tud če maš na disku VOBe, če celo mapo vržeš noter kr menu predvaja (y) toj res zakon :D

po mojem da je mp4 zaenkrat od teh "ta glavnih" kr ta bolš format, kar se tiče kompresije. Najmanj placa za najboljš kvaliteto imo. Je pa itak lossy seveda. Sj tud VOB more met neko kompresijo - sam glede na to, da so DVD razvijal, k bi reku leta 1993 [al pač tam nekje] je neprimerljivo z danes...

Mism meni se nikol ne bi dal to ripat - sam če bi npr. en DVD k je velik 4GB pretvoru v mp4 in bi lepo nastavu parametre, bi moral po mojem spravit vse skup na par sto mega  po mojem - razlike v kvaliteti slike pa po mojem sploh ne bi smel opazit [ali pa bi bila resnično zanemarljiva]. Govorim o 480p DVD-ju. Če bi bil uni HD 720, bi pa mal več vzel - recimo kak giga...  point je v ekonomičnosti. Spomnem se, k sm gledu 1080p rip Star Wars prequel - vsega skup veliko manj kot 2GB, slika pa je bla lepša, kot pri marsikaterem ripu mkv, k je znal bit tud do 10gb.... sicer mi pa tole še ni čist jasno. K mp4 in mkv v bistvu sploh nista formata ampak kontejnerja - kaj je noter - oz zakaj je razlika iskreno sploh ne vem Big smile sj menda oba uporabljata AVC za sliko Confused  mogoč pa kdo pozna te reči, pa bo povedal Big smile  googlat se mi ne da - po mojih izkušnjah pač mp4 pride lepo ven.... za isto kvaliteto, kot nek wmv, ful manj požre... 



Ja jst mam studijske monitorje zato, da čim manj popačim zvok. Nima smisla kupovat hi-fi opremo, če pol to ni to. Brez veze. Sploh mi je pa debilno se jt nekega high-end entuzijasta k išče tisti svoj THE sound. Bedarija. Ko jebe pol avtorja glasbe, filma,...

Men je pa fajn met fizični medij. Original. Je spoštljivo do avtorjev. Je fer. Pa še izdelek je.

Če se ti ne lub še enkrat rippat CDjev maš torrente pa dol potegn v FLAC formatu. Al pa APE, WV. Maš tud Soulseek al pa eMule. Sam eMule je mal outdated glede števila uporabnikov pa ne posodablja se več program že kar nekaj let. Sam eDonkey2000 omrežje z Kademlijo še kar laufa. Se da dobit marsikej. Sam sousleek ga pa zmaga za raritete pa obskurne bende. Big smile Čeprav tud YouTube je kr zakon glede tega.

FLAC vs. WAV. Enaka kvaliteta, sam da je FLAC lossless kompresija. Isto kot ZIP/RAR. Če maš desktop PCja pol ni fore glede WAV fajlov. Jih maš lahk komot. Ker diskovje od HDDjev je pocen. Za takovrstni storage so čist dobri. SSD maš pa pač za sistem. (Kot si že pisal si bil full navdušen. Big smile Thumbs Up). Čeprav jaz bi vseeno mel sam SSDje. Ipak je speed pomembern. Kot dolgoletni PCjaš vem kaj je to suffer glede speeda pri PCjih. Vsaka milisekunda šteje. Na koncu dneva rataš živčen u marlament. LOL

Glede VLCja pa VOB fajlov. Sej lahk sam na IFO file klikneš pa se ti zalovda DVD meni. Lahk si nardiš linke do teh IFO fajlov pa jih nekam preneseš: desktop, folder,... pa maš vse na enem mestu. Če ti je cool ta ideja, seveda.

Ja glede video kodekov nimam pojma. Sam je nekako logično da je MP4... am, čak. VOB pa MP4 sta kontejnerja. Isto kot MKV. Ne vem ker video kodek je v VOB pa MP4. Posledično ker je boljši.

Men se lih s temi parametri ne da zajebavat. Pri rippanju. Lepo v VOB export pa je. 1:1. Sam copy/paste. Cut. Isto kot FLAC/APE/WV. 1:1.

Ja sej ti lahk video skompresiraš na full mal placa pa ma video full lepo sliko. Sam v tem primeru gre veliko procesorske moči/energije v kodiranje kar je time consuming. Da nardiš ekonomičen rip. Men se s tem ne bi dal ukvarjat. Brezveze. Itak so danes diski tolk pocen da ni res. Tistih 200-300€ bi pa že dal za ene 2-3 HDDje pa bi mel 10 terabajtov. A veš kolk je to placa? Enormno veliko. Pri SSDjih se pa stvar obrne na slabo, ker so dragi. Sam odvisno za kaj jih rabiš. Za home use za storage ala videje, musko je nesmiselno. Sam jaz bi za sebe mel vseen SSDje pa no matter what.

Ja. MKV, MP4, AVI, VOB, WMV,... to so kontejnerji. Not sta video in audio streama (fajla). Vsak od teh dveh je pa z svojim kodekom skompresiran original lossless (pogojno) izvorni fajl. Kot če vi WAV (zvok; lossless format) in TIFF/BMP/PNG (slika; lossless formati) skompresiral z dedicated kodekom in dal v AVI, npr.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2016 at 09:34
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:


Beauty In Darkness?



Big smile LOL




Vem jaz za frazo "Beauty In Darkness" sam nisem vedel od kje poznam. Pa nisem vedel zakaj se lolaš. Sem pomislil, če zaradi bad bandov. Pa sem pol pogledal na discogs.com pa sem videl, da so res bogi bandi. Sam vseeno je nekaj dobrih vmes.

Zdej mam že 172 video klipov. Big smile lolčy. 33GB. kurčy! LOL

Vse v VOB formatu. Vse rippano iz DVD kompilacij.

Zdej bom šel najbrž v nabavko novega SSD-ja. Sam nisem čist ziher, no. Zdej mam 512GB. Bi si mogoče kupil 2TB izvedbo. mmmm. To bi blo luštno, če kupm.
Spomnim se, da sem enko res veliko preposlušal, čeprav je bolj v "pussy šlager" coni, ampak poslušljivo. Kasneje nisem več sledil (mislim, da samo še dvojko).


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,531 seconds.