Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - METALDAYS 2013, Julij 22-27, Slovenija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

METALDAYS 2013, Julij 22-27, Slovenija - Event Date: 22.Jul.2013 - 27.Jul.2013

 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536>
Author
Message
Slay View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 13.Mar.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 723
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Slay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 14:35
Originally posted by Šujo Šujo wrote:

Originally posted by Slay Slay wrote:

Ojla!LOL

Nevem o katerih šemah je govora. A o tistih, ki poslušajo Mötley Crue, nosijo ajlajner,rutke,kavbojske škornje in pajkice? Potem vam ne zamerim, to je res faking disgusting za gledat. No sam sej, njihova ušesa še vedno veliko bolj trpijo, kot pa moje oči.

Če pa je govora o tistih šemah ala ninđa želva varjanta, sem jih pa verjetno navajen iz Obscene extrema, kjer je folk dejansko kul.

Od bendov sm si ogledal Benediction, Lock Up, Exhumed, Anallater, Overkill, Unleashed, Pentagram, Aura Noir, Eyehategod, Cripper, King Diamonda.

Bendi festivala so bili definitivno Benediction, Lock Up ter Exhumed.
- Overkill uredu, Blitz je faca, samo so se zal prekrival z Benediction in sem moral it na drugi (boljši) stage. Čeprav nazadnje na Češkem, ko so igrali z Heathen in Destruction je bilo miljonkrat boljš.
- Anallater (Annihilator) totaln polom, največje razočaranje zame na festivalu. Verjetno je razlog to, da sem tja prišel po Lock Up, ki so razturili kemp. Pa so mi drugače zakon bend. Aja, pa nej ne  smradijo z Set the world on fire v živo. Jebemti glam.
- Pentagram so bli OK, samo prosim ne dajat faking doom bendov za death metal bendi, ker izpade vse sto tisočkrat bolj dolgočasno

ZAAAAAKAAAAAAAAAAAAJJJJJJ SEM ZAMUDILLLLL BRUTAL TRUTH!?!?!?!?!?

Še nekaj...

Nekdo je ukradel moj Slayer jeans jacket, ki je največje materialno bogastvo v mojem življenju (zaradi ogromno razlogov). Našitih je bilo 30 Slayer našitkov + Slayer backpatch (in namreč Postmortem single backpatch). Če karkoli veste mi prosim javite na ZS. Boljš to, da ga dobim od nekoga anonimno, kot pa da se na random srečamo na enem festivalu in ga ma oblečenega, ker mi bo odnselo "piskr". Pa glede na to, da redno hodim po festivalih po Evropi in koncertih se to zna zgodit. Nočem v jezi nekoga pohabit in mu odgriznit rok.

Boban - pred festivalom sem te lepo vprašal, če je za domačine uredu, da pri vhodu pokažemo potrdilo, da smo iz Tolmina in nas spustijo noter. Si reku, da je uredu, ni panike. Kurac. Probaj to drugo leto dopovedat še vsem unim debilnim kmetom oz. varnostnikom in varnostnici na vhodu za mainstage. Zaradi enga debila na vhodu sem skoraj zamudil enega mojih ljubših bendov, ker me je jebal, da je potrdilo ponarejeno. Prokleta golazen zatežena.

Nekdo je mojemu dekletu podtaknil date rape drug v pjačo, ko je šla na WC. Asshole. Najbolj žalostno je, da so reševalci rekli, da se je to ta teden že ful dogajalo. Ampak mislim, da vem kdo je bil, tako da se bomo že zmenil, da drugo leto tega ne bo večSmile.

Za vodo pa za vseh tistih 150, ki vas je zbolelo, drugič poslušajte svoje mamice in ne pijte rečne vode.

No, to bo to... Se opravičujem, da je tak "zoprn" post, ampak jebiga, sm sitn k drek zdle. Uglavnem sem se mel ful dobr, razen stvari naštete zgoraj so me zmotile. Je blo veliko več plusov kot pa minusov. Smile

Aja, zgleda, da je pol folka spal v apartmajih tako da, predlagam za drugo leto ime Metalapartma 2014.

Težak no. 1 out.

Star


vse kar ti loh rečem je, da se vse vrne in vse plača. če maš bedno karmo, jo pač fašeš u gobec. po tem kar si napisal v svojem postu, ti dejansko privoščim izgubo jakne. In, FYI, če je set the world on fire glam, so solata drekatika death metal. dj se prtožuj nad čem res slabim. 


Po mojih informacijah so Annihilatori zamudl, ker so mel nouga roudija, ki je doživu meltdown in ga je mogu Blaž reševat  od a do ž.


O boh, s čim sem te pa užalu?Cry

Nemorm se pritoževat nad čem res slabim, ker slabih stvari/bendov pač nism šel gledat. Anallater pa res, vsakic ko igrajo Set the world on fire v živo, mi rata slabo. Plata je men že tko al tko dost slaba, samo ta komad je pa poden od podna.... Sej bi blo loh slabše, če bi igral kej iz All for you al pa Metal, pol pa sam žile rezat.

Ne bit butthurt, če se mal norca z glemrjov delam... Sm bil zoprn učer in sm se tudi opraviču.

Star
Criminally insane
Back to Top
lord_morthron View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 14.Nov.2008
Status: Offline
Points: 616
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord_morthron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 14:46
Ne bomo preveč dolgovezli, so že ostali vse povedal, je blo par minusov, ki so popolnoma zanemarljivi in so jih plusi odtehtali brez kakršnegakoli problema. Tudi z ograjami ni blo nobenega problema, so bli več al manj zelo prijazni varkoti in prostovoljci, ki so se potrudl, da se mamo vsi čim bolj fajn. Pa tudi se ni slišalo, da bi se kj dost kradl, tko da moram zgleda svoje pripombe pred festivalom vzet nazaj. Bendi top, 2nd oder presegel čist vsa pričakovanja (bravo dihurja), skratka svaka čast ekipi za še en odličen festival, kr tko naprej. :)

Aja, pa še to, iskreno upam, da se je organizatorjem finančno zadeva čim bolj fajn pokrila, sam glede na Bobanovo navdušenje se ni kaj dosti za bat :)

Edited by lord_morthron - 28.Jul.2013 at 15:16
Back to Top
želodčni lisjak View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Nov.2008
Status: Offline
Points: 714
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote želodčni lisjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 15:14
Šta reči o MetalDays 2013?

Kljub temu, da sem kampiral daleč stran na soncu in me je sonce zažgalo (note to yourself: naslednjič kampiraj v hosti), da se mi je telefon pokvaril ("pametni" telefon se je začel obnašat neumno. note to yourself: naslednjič za kampiranje vzemi nokio 3310), da mi je akumulator v avtu crknil (note to yourself: drugič vzemi solarni polnilec za mobilca), da se mi je nožni prst zagnojil (note to yourself: probleme z vraščenim nohtom rešuj takoj) in da sem videl več nagih dedcev, kot nagih žensk (MetalGAYS!!!), je bil zame MetalDays odličen festival. (Očito je nekdo nad mano spustil črno magijo, zaradi fovšije, ker sem toliko zastonj kart zadel  )
King Diamond, Hypocrisy, Metal Church, Overkill, Annihiliator, Chronosphere (mladi mulci so prihodnost thrash metala), Dying Fetus, Aura Noir (takoj, ko se je elektrika vklopila so začeli ružit na polno, medtem, ko so Winterunovci čakali) in Candlemass so raztural. Mayhem in Iced Earth (Novi pevec mi ni nikakor všeč, še mulc, ki je prišel na oder, je bil boljši od njega) so me razočaral. Žal mi je, da sem zamudil Pentagram.
Filmi, ki so se vrteli na malem odru so bili tako smešno bedni, da sem jih z velikim zanimanjem gledal. "Tarkan Viking kani" WIN!
Sistem plačilnih kartic je bila super ideja. Ko sem na koncu vrnil kartico, sem dobil tudi račun, koliko sem zapravil. 21€! Zelo malo sem trošil, glede na prejšne MetalCampe. Sicer pa sem navdušen nad vegansko prehrano, saj sem probal seitan kebab in je bil odličen (če neb bil finančno omejen, bi ga večkrat jedel).
Skratka MetalDays je zmagal! Naslednje leto pa itak spet pridem.  
 
en mrzu burek bi
Back to Top
lord scavenger View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord scavenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 15:22
Originally posted by želodčni lisjak želodčni lisjak wrote:

Šta reči o MetalDays 2013?

Kljub temu, da sem kampiral daleč stran na soncu in me je sonce zažgalo (note to yourself: naslednjič kampiraj v hosti), da se mi je telefon pokvaril ("pametni" telefon se je začel obnašat neumno. note to yourself: naslednjič za kampiranje vzemi nokio 3310), da mi je akumulator v avtu crknil (note to yourself: drugič vzemi solarni polnilec za mobilca), da se mi je nožni prst zagnojil (note to yourself: probleme z vraščenim nohtom rešuj takoj) in da sem videl več nagih dedcev, kot nagih žensk (MetalGAYS!!!), je bil zame MetalDays odličen festival. (Očito je nekdo nad mano spustil črno magijo, zaradi fovšije, ker sem toliko zastonj kart zadel  )
King Diamond, Hypocrisy, Metal Church, Overkill, Annihiliator, Chronosphere (mladi mulci so prihodnost thrash metala), Dying Fetus, Aura Noir (takoj, ko se je elektrika vklopila so začeli ružit na polno, medtem, ko so Winterunovci čakali) in Candlemass so raztural. Mayhem in Iced Earth (Novi pevec mi ni nikakor všeč, še mulc, ki je prišel na oder, je bil boljši od njega) so me razočaral. Žal mi je, da sem zamudil Pentagram.
Filmi, ki so se vrteli na malem odru so bili tako smešno bedni, da sem jih z velikim zanimanjem gledal. "Tarkan Viking kani" WIN!
Sistem plačilnih kartic je bila super ideja. Ko sem na koncu vrnil kartico, sem dobil tudi račun, koliko sem zapravil. 21€! Zelo malo sem trošil, glede na prejšne MetalCampe. Sicer pa sem navdušen nad vegansko prehrano, saj sem probal seitan kebab in je bil odličen (če neb bil finančno omejen, bi ga večkrat jedel).
Skratka MetalDays je zmagal! Naslednje leto pa itak spet pridem.  
 

Saj vem da so okusi različni, ampak res mi ni jasno kako lahko kakemu IE fanu ni všeč novi 
pevec, ki (verjetno) poseka vse prejšnje (po mojem mnenju celo Barlow-a! oz. vsaj to kar 
je le ta počel proti koncu svoje kariere z IE). Meni osebno najboljši koncert festivala. Videl
sem jih tretjič, tokrat prvič z Blockom in sem navdušen :)  
http://www.facebook.com/ferociousbooking
ferociousbooking@gmail.com
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 15:41
Jaz bom rekel samo... bilo je odlično! Vse pohvale organizatorjem! Bravo! Clap
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 15:50
Letos sem bil šestič v tolminu in morm rečt da je blo tokrat najbolš :)

kar je blo minusov na festu se ob tolk plusov sploh ne spomnem :D

izbor bendov najbolši do sedaj, sploh pa 2nd stage je zmagal :) sploh zadnji termin v dnevu kjer so bli poplni bendi za zaključek dneva. mislm da še nism vidu v tolminu tolk odličnih bendov :)

najbolši mi je bil King, itak! edn mojih najljubših bendov in najbolši koncert kar sem ga videl Clap še candlemass, ki sem se jih veselil mi niso pasal k je blo na kingu tolk dobr :D
nevem kaj je blo folku na annhilator tok slabo, men je blo čist zakon, mogoč zato k sm se ga pred njimi kr konkretno nabil :D

res top festival, bl sproščeno ni šlo :)

glede freakov pa, me niso neki motil, določeni so ti samo polepšal dan :D
Back to Top
Katana View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1838
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Katana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 15:53
Kristjan, valda da smo pil rečno vodo.. Raj mam sabo plastenko in se vsake tok sprehodim do une umivalnice bliz odra pa se napijem, kt pa da po tekočem traku kupujem vodo za 2€.. Sej drgač je bla kul, sam očitno je blo neki zarad deževja narobe in je šele v tork ratala nepitna.. 
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 16:04
aja...bojda se je en utopiu in umru...ve kdo kj več o tem?
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
majden View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Aug.2012
Location: dornberk
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majden Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 16:24
In Flames-Overkill-Wintersun_Iced Earth-Metal Church-Lock up-Enslaved užival, King z bandom in predstavo presenetil in cel festival super.
Teden minil prehitro in tako sproščenega vzdušja pa že dolgo ne, čeprav sem bil v šesto in v klapi so člani z desetimi črticami.
Nobenih večjih pripombi, so jih že drugi podali tako , da ne bom ponavljal.
Sm pred Abrahamom in nisem še pomislil na apartma. Kamp je tudi en del doživetja festa in ga nočem zamudt, čeprav sem le 25 km proč in bi lahko spal doma.
Upam da bodo razmere za drugo leto ugodne in pridem zraven, čeprav sm reku , da sm letos zadnjč. 
no limits
Back to Top
Tiasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Jun.2013
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tiasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 17:23
Sem delala kot prostovoljka in plusi so: dost dobrih underground bendov na 2nd stagu, dobra družba med delavci, dobra hrana, zastonj elektrika in topli tui, čisti wcji.

Edini minus je bla pasja vročina Smile
POST TENEBRAS SPERO LUCEM
Back to Top
freedoom View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Aug.2012
Location: Cerkno
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote freedoom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 20:20
Moja prihod se je zgodil  na dan sobote in do srede je dokaj nejasna z prjatlm usaka mu čast  Benjm ka smo preveč noro zabluzil
no neki bendu sem nažalost zamudil ali predčasno zapustiti kr so se križali Ovrkill, Benediction, Samael, Mayhem, Dying Fetus, Annihilator, Hypocrisy, Legion Of The Damned, Metal Church, King Diamond, Aura Noir, Unleashed, Candlemass to prbližno sem si ogčedu u celoti neki sem biw pa le tak zard frndu ali zardi bližine šankov ...
Velik minus na Aura Noir zmanka štroma in pol ka ni delat da bi kaj pojdu ali popiv pa še šanki ne delajo...
Za šankom me je klnarca poskušala ogljufati no še en minus
Navk te zgodbe nepozabno nor tedn


Back to Top
AishaBerg View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 15.Jul.2008
Location: United Kingdom
Status: Offline
Points: 1370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AishaBerg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 20:27
Tamal oder zmaga, na velkem Dickless Tracy posekal vse. Hypocrisy bi lahko mel setlisto bolj podobno Sofii, govori med Dicklessi, Anaali in sploh The Rotted fakin hilerijs, koncerti overall tut dbest. Mayhem ok, Taake razocarana da so tok mau spilal, sploh za Myr, D'ough. Zmaga Shining, to je to, wow.

Kartice - kul, ampak skoda ker se ni nastimal kje ksnga bankomata. K dnarja zmanka je kurac. Plus stant s ciki zaprt po 2am. Same. Pogresila sem tud stant z bovlo :3

anyhow, naslednje leto spet.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ!
Back to Top
KILL YOUR IDOLS View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12.Aug.2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2013 at 23:24
Bil sem samo v petek.
Dobro, minus je to, da so odpadli My dying bride, pa vendar:

METAL CHURCH: visoka pricakovanja so bila celo presezena. Ob najhujsi uri dneva, top performance, ve se, da v zivo ne razocarajo. Top performance, zacensi od superlativnega Ronnie Munroe-a (sploh pa so MC imeli vendo dobre pevce)... odpadla je istoimenska Metal Church, ocitno ne zaradi njih.

PRIMORDIAL: dobri, cetudi morda nisem bil ravno v feelingu za celo dobro uro njihovega koncerta.

KING DIAMOND: izpolnjena vsa pricakovanja, cist sound, odlicna performance, brez napak... topshit koncert. Zdelo pa se mi je, da ga je gledalo nekam malo ljudi, ne vem, morda opticna iluzija...

CANDLEMASS: odlicen zakljucek, cetudi se je pti soundu nekaj zajebalo. Mats Leven king of the hill.



Organizacija in ljudje hvale vredni, cetudi ne morem presojati po enem samem dnevu prisotnosti.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 06:51

wtf, kero gibanje :D


Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 08:33
Pa crowdsurfanja je bilo tudi ogromno Smile


Back to Top
pprimozz View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pprimozz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 10:15
Bil sem 3 dni, bilo je fantastično, daleč najboljši koncert vsaj meni osebno Hypocrisy! Peter je znova dokazal da še vedno sodi v elito trenutne metal scene, perfekten vokal (model še zmeraj obvlada vse od nenormalno nizkih growlov do high pitch screamov) setlista ubijalska in pred odrom smo se palili ko norci Tongue
Takoj za njimi pa seveda Meshuggah in njihov mindfuckerski sound, še en odličen koncert na katerem sem se počutil kot da plavam v neki drugi dimenziji! Bravo Clap
Malo so me razočarali Orange goblin, mogoče tudi da zaradi deževnega vremena folk ni bil pri pravi volji.
Še en fajn koncert za pogledat so bili naši sosedi hrvati Cold Snap, čeprav so špilal že ob 14.00 in nas je bilo na prizorišču enih 30 Smile
Še kaj bi se našlo ampak ti bendi mi bodo najbolj ostali v spominu iz letošnjega Metaldays.

Organizacija je bila super, nimam nobenih pripomb, razen seveda visokih cen za naše razmere, ampak jebiga, se da preživet.

Tako da če mi bo naslednje leto služba dopuščala definitivno spet pridem Tongue


Edited by pprimozz - 29.Jul.2013 at 10:19
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 10:44
KING DIAMOND!!! To je to! 

Pa še pohvalil bi rad picerijo Krištof (štant nasproti malega odra), kateri so znova navdušili z RES izvrstnimi picami ...
Back to Top
brutalc View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 16.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 358
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote brutalc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 11:05
Izteklo se je popolnoma po pričakovanjih - neverjetno najboljše. Prišli že v petek zgodaj popoldan, ker smo vedeli da nas bo kar precej kampiralo skupaj in komaj dobili dovol velik plac za vse. Do nedelje se nas je nabralo skoraj 30 in 3 paviljoni so bili premalo za vse tako da je folk sedel kjer se je pač dalo, res zakon prizor . Varnostniki so hitro pokazali da se letos ne šalijo in 4x prišli preverit early arrival karte, če bi še pivo vsakič prinesli zraven... :D 2 dnevni warm-up na dveh lokacijah, jap domačini dakazujejo koliko jim festival pomeni, samo tako naprej!

In potem se je začelo: zame z Canyon observer! Prvi koncert in sm že v transu, zakon koncert meni vsekakor ene najljubših domačih skupin. Na račun starih časov sem si pogledal Soilwork- blaah, ensiferium - ni zame, benediction - Death metal kot se spodobi!, za konec in spet na račun starih časov sem šel še na inflamese, ker ni bilo boljšega dela sm malo surfal, se enkrat fajn razbil in šel kar spat :) 
Na Glory hammer sem šel, ker si je kolega iz merkator škatle in silver tejpa sestavil shiny light armor. Ko smo prišli tja je že potekala bitka med pogumnimi vitezi z napihljivimi meči ter zlobnimi čarodeji na napihljivih zmajevskih blazinah, dokler se ni prikazal še skoraj pravi nazgul :D Pa naj še reče kdo kaj proti šemam, prišli so zaradi zabave in jo dobili, mi, gledalci brez predsodkov, pa tudi. Sledil je šok od koncerta, extreme smoke 57. Označili smo ga tako: Kdor je zamudil ta koncert je zamudil festival! Zakaj: Po 3/4 koncerta je boco na oder povleku železno kanto, bobnarja so nadomestili z sampli (oz karkoli je tisto bilo), pridružil se je še en krulač in... Kaos. Po parih komadih si da kanto na glavo, z eno roko drži mikrofon z drugo pa tolče po kanti, ki jo ima še vedno na glavi. Sem videl že neki hudih stvari ampak ta odpira novo poglavje. In za češnjo na vrh napove zadnji komad: Last song is not a song! A prejšnje so pa bile haha LOL Nekje obstaja posnetek, se bom potrudil ga zrihat v najkrajšem možnem času. Ogledal sem si še pivnonevihto in samael, pretirano me ni navdušil noben, med mayhemi pa me je zmanjkalo, j**tga, alkohol je pr**ica :D Mi je žal za exhumed, baje so bili res dobri!
Sreda se je zgodaj začela z slovenskimi predstavniki: Hvala Dicklesem za vse spolne bolezni, vesolskim samorogom za palčko, wtihin destruction so fajn odigrali, potem sem šel še na prašičjerejske inverted pussyfix, tudi dobro. Malo pavze nato pa zakon Brutal truth, pol koncerta sem gledal samo bobnarja: tipa zvijalo, skozi se neki paču, res epic:D Sledili je eno najslabših prekrivanj festivala, po niti pol hudega koncerte messhugah je bilo treba na dying fetus, iz odličnega na super odlično, zagotovo eden vrhuncev festivala!
Četrtek je bil THe day: The rotted -> Anaal Nathrakh -> Lock Up. Pri Anaalih nas je zmotil malo slabši zvok, kar je bila res redkost drugega odra. Pred začetkom lock up sem bil malo skeptičen, Tompa je zame n1 kričač na tem svetu zaradi vpliva in vsega ampak po lanskem koncertu ko ga je z at the gates bilo komaj slišati sem se bal da ga je 20+ let kruljanja z miljonom bendov ujelo. NE, stari mački se ne dajo in to je bil zame najboljši koncert letošnjega festivala. Prvinska brutalnost, nič več nič manj! Nato pa hypocrisy, še n1 koncert velikega odra. Mogoče bi lahko odigrali kakšen komad iz prejšnje plate, ampak se jim ne da zamerit! Enslaved sem nažalost zamudil, in čeprav niso ravno moja zvrst sem si pogledal še iced earth in legion of the damned in se imel res fajn, kdo pa se ne bi po takem dnevu.
Zadnji dan sem večino preživel na sotočju, se mi pozna že vseh 23 let in ne morem več tako divjati kot sem nekočLOL (beri kot, teden je bil naporen). Med izpadi elektrike sem skakal med Wintersuni in Auro Noir, slednji so vsekakor vredni omembe. Škoda zaradi kratkega nastopa. Potem pa King Diamond: nekdo je že napisal, da se mu je zdelo precej malo folka: Sam sem si večino koncertov ogledal z istega mesta malo bol v odzadju in lahko potrdim da res ni bilo preveč nabito. Zakaj? Rekel bi, da je King zelo specifičen glasbenik, ki ima svojo vrsto poslušalcev, ostalim pa ne potege. Sem spadam tudi jaz, pogledal sem si cel koncert, nimam nobene pripombe čez odličen nastop ampak mi glasba enostavno ne potegne. In kar smo se pogovarjali v našem kampu je bilo 20/25 ljudi istega mnenja. Potem pa še na sotočje, zapravit in popit kar je ostalo. 

Hvala dihurčkoma za 2nd stage, boljše skoraj ne bi moglo bit!

Sam sem precej nezahteven gost, zato skoraj nimam pripomb čez organizacijo, po 10 letih ste pa res že mojstri. Z varnostniki nisem imel niti najmanjših problemov. A tiste zastrupitve so bile zaradi vode? Namreč spil sem več vode iz pipe kot večina in mi ni bilo popolnoma nič. Trije iz druščina pa niso imele te sreče. Mogoče jo cedevita nevtralizira haha. Če bi še alko tako prenašal... Pri Breweryu bi lahko bilo več Wcjev (tako kot lani npr) ker je bil tam pretok ljudi največji in so bili posledično vedno polni. Slišal sem tudi govorice, da je hrana v cantini pri glavnem odru slabo pripravljena (da ne perejo solate za kebab in podobne stvari, mogoče bi kdo lahko to kontroliral?) In se strinjam z ostalimi glede vode na prizorišču, mi smo šotorili precej blizu odra zato ni bil problem iti do šotorov, ne morem pa reči da je fajn hodit po vsakem koncertu do pokopališča in nazaj, oz zapravit premoženje da sploh preživiš. Kako je bilo pa z krajami, enemu iz našega kampa in eni punci iz sosednjega sta zmankali denarnici, vem da je pri 12000 ljudeh to neizbežno, zanima me le koliko tega je bilo? Torej, minusi so minimalni, celota pa pa ena ogromna pozitiva!

To je to, hvala vsem za odličen teden, zabavo, mega bende, neumnosti, hvala perotu iz povirja za vse pesmice, legenda! Se vidimo!!


Edited by brutalc - 29.Jul.2013 at 11:11
Back to Top
Khan View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Oct.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 403
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Khan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 11:08
Meni je bilo super. Edini minus je to, da je treba dosti tekat od odra do odra če te zanima več podžanrov metala. Pripomnil bi tudi da ne razumem tistih, ki jim niso po godu cene za hrano; meni se je zdelo vse dosegljivo/primerljivo s cenami v mestu, pa sem iz Maribora, ki je načeloma cenejši od Ljubljane. Dnevna jed z majhno solato za 6€? Veganski kebap za 4€? To je res cheap za festival.

Letos top bandi (te ki sem gledal, zaradi izčrpanosti od vročine in prekrivanja sem jih kar nekaj zamudil, npr Candlemass, Dying Fetus, Unleashed...):

Pon:
- The Canyon Observer (super kot vedno)
- Mouth of the Architect (mastni rifi, ki so mi res sedli)
- In Flames (nisem pričakoval nič kaj posebnega, pa mi je bil show kar OK)
- Pentagram (kakšna karizma, wow!)

Tor:
- Pet the Preacher
- Gloryhammer (tisti ki tu vihajo nosove morajo življenje jemat manj resno)
- Mustasch (eden od najboljših bandov letos, sem bil presenečen, live boljši kot na studijskih posnetkih)
- Eyehategod (wow, kdor je zamudil to pa se lahko res tolče po glavi... noro noro noro)

Sre:
- Parasol Caravan (Prijazni pobje, ki so v živo potrgali gate in dežju navkljub na 2nd stage ob dveh popoldne uspeli privabiti ogromno ljudi. Respect!)
- Meshuggah (Potovanje v druge dimenzije?)

Čet:
- Cold Snap (neverjetna energija na odru)
- Solstafir (naredili največ kar pač gre narediti s takšno glasbo popoldne na žgočem soncu)
- Leprous (vsekakor prekašali Ihsahna in velika škoda je, da so igrali tako malo komadov)
- Hypocrisy (sicer gledal le par komadov ker imajo Enslaved in my book prednost, ampak dober show, dober zvok, dobra atmosfera... super!)
- Enslaved (kaj naj rečem? koncert leta! škoda le, da niso igrali več novega materiala)
- Iced Earth (izjemen show in izjemen vokalist, škoda da sem ujel le drugo polovico koncerta)

Pet:
- Eternal Deformity (super koncertič, če se fantje še kdaj prikažejo jih 100% grem pogledat)
- Metal Church (ujel le par komadov in bil prijetno presenečen)
- Primordial (gledal že četrtič in nikoli niso razočarali)

Več sem pričakoval predvsem od Neurotech (ki nimajo rezervnega računalnika?), Alestorm (dobro, je bil pevec pač nerazpoložen zaradi zastrupitve, naj jim bo :) ), Samael (za mene nekako to ni bilo to... ni bilo slabo, bilo je pač povprečno), Mayhem (bljeh...), Sonata Arctica (ogabna setlista, res, bruham), Orange Goblin (ni bilo slabo, mogoče sem bil "tečen" zaradi dežja), Ihsahn (koncert totalno pokvaril slab zvok, kaj je tonec tukaj delal mi ni jasno... škoda, res), Wintersun (zvok/prekinitve... bljeh), King Diamond (Definitivno nastop ni bil slab, zvok je bil super, a sem vseeno pričakoval nekaj več... kaj vem... če ne bi bil glavni headliner bi gledal na koncert drugače, mogoče sem pač preveč pričakoval. Tudi ljudi ni bilo kaj dosti in atmosfera se mi ni zdela "ta prava", ogromno ljudi je med koncertom odhajalo.).

Overall je bil izbor bandov super, zvok pa še posebej na 2nd stage-u boljši kot kadarkoli. Nasploh se mi zdi, da je letos 2nd stage posekal main stage. Drugo leto vsekakor znova! \m/



Tukaj bom izkoristil prostor tudi za to, da se pritožim nad pacienti iz Slovenije (menda celo domačini iz Tolmina), ki so cel teden vsako noč do sedmih zjutraj na repeat nabijali Crazy Train od Ozzyja. In ko so jih ljudje iz več taborov prosili naj utišajo/prenehajo/menjajo pesem so imeli samo še večje veselje. Takšno primitivnost in topoglavost lahko najdeš samo v Sloveniji, neverjetno.

"Zahvaljujem" se tudi barabi, ki je morala iz našega tabora tako zelo nujno ukrasti Metalcamp zastavo. Clap





Edited by Khan - 29.Jul.2013 at 11:20
Thus I have spoken.
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 11:49
Še ena fotka King Diamond nastopa ... slikano sicer s telefonom ... s prve vrste.



+ ujel trzalico od Andy-ja La Rocqueja. A bi lahko koncert bil še bolj popoln ... Tongue


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 11:51
a se da še kje dobit running order kakršn je bil na koncu v resnici?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 12:16

komentar iz 24ur (vidu objavo pri sajmonu):



" Sem domačinka, nikakor ne metalka, pa tudi mlada ne, a si želim da bi bili tu 2x letno in ne le enkrat. Pa, da ne bo pomote : Nič ne zaslužim z njimi, niti ne hodim na koncerte, a kaj lahko nas naučijo, da vizualni pogled ne kaže prave slike. TUDI MI DOMAČINI PA SE LAHKO VELIKO NAUČIMO - OLIKE IN STRPNOSTI, če drugega ne. Tolmin napolnijo z pozitivno energijo in dajo kraju utrip. Kdo od nas, ko je vrsta pri blagajni dolga nekaj metrov, da prednost starejši gospe..in to cela vrsta ? To vam bo gotovo potrdila ga. Pavla, ki ni več rosno mlada a že veliko doživela in preživela. Metalci..hvala,ker ste prišli. "

Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 12:21
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
alche View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 01.Oct.2008
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alche Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 15:35
Totalno nad pričakovanji!!!!!
Na MC/D-ju nism bil od leta 2007, kar se pa tiče za drugo leto, me samo zdravje lahko zadrži doma!...no če bo kej od bendov seveda...
Zmaga second stage in štant od Valterja Big smile
druženje, Soča, smehi, pacienti, Taake, Tsjuder, doooooobre babe,dajing fikus,...
Post-festivalska depresija je pa kar kurac hahaha

nothing to live for - nothing to die for
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 15:54
Originally posted by Haderach Haderach wrote:

KING DIAMOND!!! To je to! 

Pa še pohvalil bi rad picerijo Krištof (štant nasproti malega odra), kateri so znova navdušili z RES izvrstnimi picami ...

Yep, eno in drugo! Thumbs Up (Čeprav so mi MF albumi precej boljši... Censored)

Krištof je sicer picerija v Logatcu, direktno zraven železniške postaje. Če vas kdaj pot ponese tja se obvezno ustavite, ker imajo tako ogromne kot tudi (pre)slastne pice in se mi že cedijo sline! Big smile

Mimogrede, lahko kdo objavi setlisto nastopa Kinga Diamonda?

Hvala
Back to Top
Chestbl00d View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25.Nov.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Chestbl00d Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 15:58
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Originally posted by Haderach Haderach wrote:

KING DIAMOND!!! To je to! 

Pa še pohvalil bi rad picerijo Krištof (štant nasproti malega odra), kateri so znova navdušili z RES izvrstnimi picami ...

Yep, eno in drugo! Thumbs Up (Čeprav so mi MF albumi precej boljši... Censored)

Krištof je sicer picerija v Logatcu, direktno zraven železniške postaje. Če vas kdaj pot ponese tja se obvezno ustavite, ker imajo tako ogromne kot tudi (pre)slastne pice in se mi že cedijo sline! Big smile

Mimogrede, lahko kdo objavi setlisto nastopa Kinga Diamonda?

Hvala
http://www.setlist.fm/setlist/king-diamond/2013/sotocje-tolmin-slovenia-4bc68f2e.html
Back to Top
Fadeleaf View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Jun.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fadeleaf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 17:19
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

komentar iz 24ur (vidu objavo pri sajmonu):



" Sem domačinka, nikakor ne metalka, pa tudi mlada ne, a si želim da bi bili tu 2x letno in ne le enkrat. Pa, da ne bo pomote : Nič ne zaslužim z njimi, niti ne hodim na koncerte, a kaj lahko nas naučijo, da vizualni pogled ne kaže prave slike. TUDI MI DOMAČINI PA SE LAHKO VELIKO NAUČIMO - OLIKE IN STRPNOSTI, če drugega ne. Tolmin napolnijo z pozitivno energijo in dajo kraju utrip. Kdo od nas, ko je vrsta pri blagajni dolga nekaj metrov, da prednost starejši gospe..in to cela vrsta ? To vam bo gotovo potrdila ga. Pavla, ki ni več rosno mlada a že veliko doživela in preživela. Metalci..hvala,ker ste prišli. "


Lepo...ne pa tko ko ene dve babnci s štirimi froci starimi okol 4, 5 let v štacun, ko sta komentirali majico enga tipa, pol pa svojima frocoma razlagali kakšni so metalci. Tip je mel na majci napis fuck you you fuckin' fuck.

Prva je rekla: s tako majico pa ne daje nobenga zgleda, lej kakšen je no...
Druga reče: Pššš, da te ne bo slišu...
Prva: Pa sj tle so itak sami tujci, sj ne razume...veš sine, tej v črnih majicah so nevzgojeni ljudje, da ne boš kdaj tak kot oni....uni v belih majicah pa so nasilni in ti lahko odtrgajo glavo.

Jih sliši un tip z napisom na majici in reče: Veste gospa, glede na rečeno pa dajem js veliko boljši zgled otrokom kot vi.

In ženska je zafarbala in utihnla.....vsi okol nje pa tko prikrito se smejal Big smile In your face!

aja pa še to: v zgornjem mercatorji so fuuuuuuullllll trgovke oz. vsaj za eno vem, goljufale (roka na tehtnico itd.).
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 18:36

najboljši fest do zdej!
sem bil samo v petek ampak vseeno.
king diamond = solze sreče
neverjetno. vsi, ki pravite da ni bilo to to, ne veste kaj je sreča in se mi smilite.


Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1602
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 21:15
Eden boljših festivalov, ki sem se jih kadarkoli udeležil. Lineup kot se šika, odlična lokacija, odlična družba in...no ja, saj drugega že skoraj ne rabiš :)
Pogrešal sem le več štantov s hrano (npr. kamniški kebab, njam njam) in boljše ponudbe na stojnicah (na kar pa organizator seveda nima vpliva). Kako to, da mi večina prodajalcev reče "Sorry, no Meshuggah merch"? Še dobro za so bile tam svetle izjeme. Tudi izpad elektrike med koncertom ni bil OK, ampak kurc, se zgodi. Vse ostalo na tem festivau si zasluži +.

Še moja mnenja glede nastopajočih bednov, ki sem jih uspel poslušati in gledati:

ZARES HUDO:
Meshuggah - to je to.
Aura Noir - kljub izpadom elektrike so mirno in brez jamranja počakali na odru in odigrali tako kot je treba. Dobro vzdušje in odlična muzika!
Enslaved - videl prvič, definitivno jih bom gledal še kdaj. Za moje pojme zelo dober izbor komadov.
Dying Fetus - odlični in konkretni (kot vedno). Škoda le, da so se deloma prekrivali z Meshuggah.


ZELO DOBRO:
Exhumed - ratatatatatata! Naspidirana muzika in zajebantski nastop, odlično!
Solstafir - vroče, ampak se je splačalo stati na soncu.
Primordial - isto kot pri Solstafir.
The Canyon Observer - zibanje v počasnih ritmih, vokal se je slišal tako kot je treba.
Anaal Natrakh - zvok jim je malo pešal, vendar je bilo vseeno zakon. Publika spredaj je norela (skupaj z mano seveda).
Gonoba - odigrali kot je treba, kljub močnemu nalivu in nekaj toče na začektu.
Overkill
- odigrali so 2/3 vseh komadov, ki jih poznam (torej 2 :), poleg tega pa so me navdušili tudi z ostalimi. Blitz je car.
Lock Up - ruj maline! Dodatno pozitivno presenečenje je bila Terrorizer priredba proti koncu nastopa.


DOBRO:
Pentagram - Bobby očitno še ima vokal, vendar pa sem upal na boljše vzdušje.
Eyehategod
Ihsahn - ujel ravno zadnja dva komada, ki sta bila sicer dobro izvedena, a slab zvok je naredil svoje (ni se slišalo zvokov v ozadju, kitara bi morala biti bolj ostra). Vseeno OK.
Brutal Truth - veliko bolje kot na BA pred nekaj leti, vendar mi še vedno to ni bilo to to. Verjetno bi bolje izpadli na malem odru v večernih urah.
Orange Goblin - nastop kot se šika, morda le v tistem trenutku nisem bil ravno razpoložen za tako glasbo, sicer bi verjetno povsem padel noter.
Legion of the Damned - nisem spremljal celotnega nastopa, slišal pa sem konkretne rife v dobri izvedbi. Če si nekateri komadi ne bi bili preveč podobni, bi bil to verjetno res odličen nastop.


SLABO:
Mayhem - res slab zvok, zamudili so 15 minut, nato pa 15 minut prekmalu zapistili oder. Pri večini komadov sploh nisem vedel kaj igrajo, dobri so bili samo bobni. Bilo je sicer par svetlih trenutkov, ampak so kmalu zbledeli v šundru.


UJEL LE KOMAD ALI DVA:
King Diamond - zelo dober zvok, zelo dobro odigrano, na žalost pa sem zaradi konkretne zaspanosti predčasno zapustil prizorišče (pa ne zaradi KD). Kar sem videl mi je bilo zelo všeč.
Space Unicorn on Fire - na žalost sem ujel le dva komada (in nobenega kondoma, hehe), tako da ne morem ravno soditi celega špila, kar sem videl pa je bilo dobro odigrano, publika pa je tudi uživala. Sumim, da je bil tudi cel nastop dober.
Mustach - po dveh zelo podobnih komadih zapored sem se raje odpravil do drugega odra.
Within Destruction
- prišel na koncu in bil zadovoljen z videnim in slišanim. Želel bi si še, pa je moral bend že zapustiti oder...
Torche - slišal par komadov in že pri prvem padel noter. Težko in mastno.
Benediction
- dobra zadeva, upam da mi jih še kdaj uspe ujeti na kakem špilu.
Mystery - naletel na njih med pregledovanjem stojnic, nisem zdržal prav dolgo. Tudi publike je bilo malo.

Morda sem pozabil omeniti še kak bend, ki ga trenutno nimam v glavi. V planu sem si jih imel ogledati še več, pa se ni izšlo zaradi različnih razlogov.


Edited by Železnk - 29.Jul.2013 at 21:17
Back to Top
Azael View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Jul.2013
Location: Offline
Status: Offline
Points: 278
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Azael Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 22:31
Od videnega so mi jo najbolj zagodli Enslaved, Eyehategod, The Canyon Observer, Candlemass.

Razočaral je King Diamond. Cel špil se mi je zdel kot nek uvod, do bistva pa ni prišlo Confused

V celem pa super fest, prijetno vzdušje, komot bi preživel še dodatnih 5 dni...

Kaj je bilo zelo dobro:
-Satan kebab
-2nd stage; za main stage mi je bilo malodane vseeno Smile
-plačilne kartice; hitro in enostavno
-čisti dixiji

Nisem odobraval:
-cene brezalkoholnih pijač na prizorišču
-ni bilo pitne vode 
-cup deposit štant bi lahko delal vsaj uro dlje po zaključku v petek
-odrezani filmi  wtf

Pohvale organizatorjem za ves trud! Za naslednje leto pa lepo prosim reprizo Enslaved in Candlemass...
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 22:43
S filmi je bla mal štala ja, ker so moral fantje prej pripravit oder za zadnji bend... kar pa seveda ni blo mogoče medtem, ko se je vrtel film. Bo naslednje leto to drugače izveden, ker ideja sama je bla zelo kul.
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2013 at 23:07
En intervju iz cajtnga:

http://www.delo.si/kultura/glasba/festival-metaldays-romantika-reka-in-metalci.html

Aliceju Cooperju dobr kaže za naslednje leto ;)

ブレードランナー
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 02:20
Bil sem v petek, King Diamond - odlično, Metal Church - niso igrali glavnega komada (sicer dobri), ostalo me ni zanimalo. Pozdrav ljudem s katerimi sm se družu.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 08:59
No, meni je bilo all in all spet zelo všeč, razen ene reči.
 
Glede bendov
 
Najboljši koncert celega festa je bil (proti mojim pričakovanjem) Iced Earth. Kar je Matt šel, je moje navdušenje zanje padlo, ampak ta nov tip poje zelo dobro, tudi legendarne komade, tako, da sem uživala na polno v odlični izvedbi in bom še hodila jih poslušat/gledat, kamorkoli bo treba, da je v mojem dosegu.
 
 
Ostalo
 
Od novosti je naša ekipa (ne lih jaz osebno) zelo pozdravila pivski vrt s tujimi pivi (čeprav cene so ble kar...6 eur za pir, hm...ma dobro...za kdaj).
 
Smetarski sistem z 10 EUR kavcijo je dobra reč, enako ste fajn uštimali polnjenje telefonov na info pointu.
 
Wcji - prva 2 dni malenkost šepalo, potem je bilo bolje, papir je bil na voljo vsakič, razen 1x.
 
Merch od festa - v redu, super, da je bilo dosti izbire tudi za ženske, ne sam ena majica in čao. Lahko bi še kak uporabni spominek več dodali, ampak če ne, tudi ok.
 
Uradni merch od bendov - kar smo hoteli kupit, nismo mogli, ker ni bilo nič pametnega, ampak to so krivi bendi ki (ni)so prinesli.....
 
Tržnica - lahko bi je bilo več, ampak to ni bistvena reč na festivalu.
 
Hrana - ne jem na festu, razen palačink, letos je bil očitno za te en nov (boljši) ponudnik in so ble fajn.
 
- ni v redu, da ne pustite, da se vnaša na prostor VODO, to bi morali. Najbrž pa je res težko kontrolirati, če je v flaši zares voda.....
 
Osebje je bilo vedno prijazno.
 
Aplikacija za telefone ni bila najbolj up to date, ampak že da je vsaj nekaj informacij gor, je bolje kot nič.
 
 
 
 
Glede kritik 
 
Imam eno samo resno, ampak ta reč mi je pokvarila več dni, tako zelo sem bila razočarana:
 
Polomija z Wintersun.
 
Dobro, štekam, neželeno pade elektrika ven, celo 2x. AMPAK - zakaj za vraga niste potem podaljšali, bi pač zadnji King Diamond začel pol ure kasneje, kot je. (na malem odru se je dogajalo do ne vem kdaj, ne bi bilo panike, če bi se še glavni enkrat zategnil).
Mesece sem se od celega MD najbolj veselila točno tega koncerta.....in potem ga pol ODREŽETE!!!!!! 35 min ali 40 min ali  kolikor je na koncu trajalo - sramota. AngryJezenDeadThumbs Down
 
Pa nisem edina takega mnenja glede te zadeve, še kar nekaj enako jeznih poznam!
 
 
 


Edited by Akasha - 30.Jul.2013 at 09:07
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 09:22
Zelo zelo pa me skrbi, če se bo MD uničil/pokvaril zaradi načrtovane tolminske obvoznice, ki jo mislijo speljati točno tam........  Cry
 
Se mi zdi, da vsako dobro reč hočejo pri nas pokvariti.  Thumbs Down 
 
Pri tem festu je lepa naravna lokacija zelo pomembna reč, da je končni izid tak kot je.
 
Ne vem tudi, zakaj naj bi ta obvoznica šla točno po tej lokaciji.....?????  Naj jo speljejo drugje!!
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 09:24
Meni pa ta smetarski sistem s kavcijo ni bil najbolje premišljen:
1) Ker sem se dnevno vozil na festival in vseeno sem moral plačat. Če ne kampiram (ergo če ne plačam kampa), ne vem, zakaj bi moral smeti.
2) Ker sem 2x skušal dobiti ta denar nazaj zadnji dan in ni bilo nikogar tam.

Je bilo pa toliko plusov, da me boli K za te izgubljene kartice, kozarce, smeti.
Če Boban res pripelje Alice Cooperja in Alice In Chains... + manj ponavljajočih smeti, ki so jih prešnja leta vlačili RTN, bo super. Še tako kot letos!
Osebno najboljša edicija poleg prvega dvodnevnega.


EDIT:
Še en zanemarljiv minus: kupiš pijačo na prizorišču glavnega odra, greš z njo ven mimo redarjev, ker vidiš kolega (3m naprej od check pointa). Se obrneš, da greš nazaj noter in te ne pusti s pijačo. WTF :)




Edited by Valuk - 30.Jul.2013 at 09:27
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 09:37
Originally posted by Valuk Valuk wrote:

Meni pa ta smetarski sistem s kavcijo ni bil najbolje premišljen:
1) Ker sem se dnevno vozil na festival in vseeno sem moral plačat. Če ne kampiram (ergo če ne plačam kampa), ne vem, zakaj bi moral smeti.


Jaz sem teti, ki mi je dala zapestnico rekel, da sem v apartmaju in ne v kampu, pa mi ni zaračunala €10 za smeti.
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 09:44
Moj kolega tudi...meni žal ni uspelo prepričati, češ "taka so pravila, saj boš dobil vrnjeno zadnji dan" - žal nisem, hahaha. Saj pravim, ne bom zaradi tega umrl, mogoče pa komu drugemu ne bi bilo vseeno.
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 09:49
štrom je prvič vrglo vn že noč pred začetkom festivala.tisti ki ste bli tam že čez vikend se tega sigurno spomnite.se pa sploh ne čudim glede na to da sm videl kakšna je bla tista električna omarica.še dosti je zdržalo hahaha.sicer pa je blo v tistem blackoutu nadvse zanimivo na in pod drugem odru.sicer pa ja,nekako ni blo fer, da so zaradi te napake krajšali nastope.aura noir so vseeno potrgali in igrali kar v temi.jebeš...
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:01
Ja saj to - krajšanje je najhujša nefer reč. Jezen 
 
Izpadi elektrike se dogajajo, ampak ne morete potem kar odrezati pol koncerta, če toliko in toliko ljudi najbolj pričakuje točno bend, ki ima smolo, da je na vrsti takrat.
 
Sem potem slišala komentarje, da so nekateri od same jeze nad razpletom kar stran šli, tako zelo so bli razočarani.  Unhappy


Edited by Akasha - 30.Jul.2013 at 10:02
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:13
samo moraš tudi vedet da so štromarji dali res vse od sebe, da bi to napako čimprej odpravili in vrjemi,da tak lauf električistov v zaodrju nism še videl!eden bi me skoraj na tla podru, če me frend,ki ga je pravočasno opazil kako teče v smeri proti nam ne bi odmaknil.pač,žal je zdej kar je in kej češ?vrjamem ja,da je dosti ljudi ostalo razočaranih.tudi sam upam,da se to v prihodnje ne bo več dogajalo,ker s tem pride posledično tudi do same napake v kompletnem sistemu festivala.
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:14
Originally posted by Akasha Akasha wrote:

Ja saj to - krajšanje je najhujša nefer reč. Jezen 
 
Izpadi elektrike se dogajajo, ampak ne morete potem kar odrezati pol koncerta, če toliko in toliko ljudi najbolj pričakuje točno bend, ki ima smolo, da je na vrsti takrat.
 
Sem potem slišala komentarje, da so nekateri od same jeze nad razpletom kar stran šli, tako zelo so bli razočarani.  Unhappy


nisem organizator in ne morm trdit za 100%, ampak bendi majo pogodbe kdaj grejo na oder. in če organizator hoče zarad biločesa spremenit timing, lahko bend odpove (najlepši primer so WASP na metalfestu 2012 v Zadru). In mislim, da bi bilo bistveno huje, če bi King odpovedal.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:17
Hja, lahko bi ga mogoče vsaj vprašali, če ima kaj proti za pol ure zamika?
Mogoče pa ne bi imel, kaj pa veš. Question
 
Boco, verjamem, da so se zelo trudili za čimprejšnjo odpravo napake.....saj tako je prav. Thumbs Up
Edino želela bi si, da bi bilo potem zaradi njihove napake podaljšanje in ne skrajšanje....to je bistvo moje kritike...


Edited by Akasha - 30.Jul.2013 at 10:23
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:24
Aura Noir so bili res potrpežljivi in carji ob izpadu štroma. Potem še gas dalje brez luči...in še večji gas z lučmi. Odličen live bend, res! In masten zvok!
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:30

To židenje z 10€ je obupno ja,...moji tastari so uleteli za 2 uri tja, pa so jih prisilili, da so plačali...skoraj sem popizdil,...


Sicer pa kul občutek letos, samo tk naprej! (je opcij še za 1000 izboljšav sicer, samo dobro, bo cajt naredo svoje)...nisem si mislil, da bo 10-krat zapored šel v Tolmin na metal festival, ko smo bli tam 3 dni skupaj v dežju 2004...ampak, lepo se je kdaj pa kdaj zmotiti...Clap

Back to Top
Khan View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Oct.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 403
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Khan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:40
Originally posted by Akasha Akasha wrote:

Hja, lahko bi ga mogoče vsaj vprašali, če ima kaj proti za pol ure zamika?
Mogoče pa ne bi imel, kaj pa veš. Question
 


"Gospod King Diamond, ali lahko prosim zaradi nastopa banda Wintersun prestavite svoj koncert?"

To bi sigurno delovalo, ja LOL
Thus I have spoken.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 10:47

http://www.zurnal24.si/metaldays-report-clanek-201205


sicer pa profanity, hvala za vse videe 

Back to Top
Tiasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Jun.2013
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tiasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 11:04
Originally posted by Akasha Akasha wrote:






No, meni je bilo all in all spet zelo všeč, razen ene reči.
 
Glede bendov
 
Najboljši koncert celega festa je bil (proti mojim pričakovanjem) Iced Earth. Kar je Matt šel, je moje navdušenje zanje padlo, ampak ta nov tip poje zelo dobro, tudi legendarne komade, tako, da sem uživala na polno v odlični izvedbi in bom še hodila jih poslušat/gledat, kamorkoli bo treba, da je v mojem dosegu.
 
 
Ostalo
 
Od novosti je naša ekipa (ne lih jaz osebno) zelo pozdravila pivski vrt s tujimi pivi (čeprav cene so ble kar...6 eur za pir, hm...ma dobro...za kdaj).
 
Smetarski sistem z 10 EUR kavcijo je dobra reč, enako ste fajn uštimali polnjenje telefonov na info pointu.
 
Wcji - prva 2 dni malenkost šepalo, potem je bilo bolje, papir je bil na voljo vsakič, razen 1x.
 
Merch od festa - v redu, super, da je bilo dosti izbire tudi za ženske, ne sam ena majica in čao. Lahko bi še kak uporabni spominek več dodali, ampak če ne, tudi ok.
 
Uradni merch od bendov - kar smo hoteli kupit, nismo mogli, ker ni bilo nič pametnega, ampak to so krivi bendi ki (ni)so prinesli.....
 
Tržnica - lahko bi je bilo več, ampak to ni bistvena reč na festivalu.
 
Hrana - ne jem na festu, razen palačink, letos je bil očitno za te en nov (boljši) ponudnik in so ble fajn.
 
- ni v redu, da ne pustite, da se vnaša na prostor VODO, to bi morali. Najbrž pa je res težko kontrolirati, če je v flaši zares voda.....
 
Osebje je bilo vedno prijazno.
 
Aplikacija za telefone ni bila najbolj up to date, ampak že da je vsaj nekaj informacij gor, je bolje kot nič.
 
 
 
 
Glede kritik 
 
Imam eno samo resno, ampak ta reč mi je pokvarila več dni, tako zelo sem bila razočarana:
 
Polomija z Wintersun.
 
Dobro, štekam, neželeno pade elektrika ven, celo 2x. AMPAK - zakaj za vraga niste potem podaljšali, bi pač zadnji King Diamond začel pol ure kasneje, kot je. (na malem odru se je dogajalo do ne vem kdaj, ne bi bilo panike, če bi se še glavni enkrat zategnil).
Mesece sem se od celega MD najbolj veselila točno tega koncerta.....in potem ga pol ODREŽETE!!!!!! 35 min ali 40 min ali  kolikor je na koncu trajalo - sramota. AngryJezenDeadThumbs Down
 
Pa nisem edina takega mnenja glede te zadeve, še kar nekaj enako jeznih poznam!
 
 
 





Loh si happy, da so sploh špilal.
POST TENEBRAS SPERO LUCEM
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 11:09
??
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
Tiasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Jun.2013
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tiasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2013 at 11:18
Originally posted by Akasha Akasha wrote:



??

tut Mayhem so zamudili 15 min in 15 min prej končali ... Lej pač se je treba zadovoljit s tem kar dobiš
POST TENEBRAS SPERO LUCEM
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,594 seconds.