Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Alkoholni post?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Alkoholni post?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Alkoholni post?
    Posted: 05.Dec.2012 at 16:29
leta bo kmal konc in ponavadi sledi cikel bla bla bla zaobljub kako bomo šli v naslednje leto kot boljši ljudje... dosti ljudi na poti k zrelejšim letom spozna, da je ljubeznsko razmerje s kapljico lahko ena izmed korenin raznoraznih problemov, zamujenih priložnosti in predvsem mnogih mnogih neumnosti, za katere ni najbolj, da te spremljajo celo življenje.. predvsem, ker ko pogledam odrasle ljudi, recimo 40+.. se ponujata le dve vidnejši opciji.. al človk z družino, al pa alkoholik. čeprov sm to probal že med letom pa mi ni uspelo... januarja pozivam k alkoholnem mesečnem postu, prav tako dodajam zase zravn še zelišča, čaje in vse ostalo, kar predstavlja nek ritual.. ki mi gre skos bolj na kurac... če pogledam na vse prejšnje poste, k sm si jih zadal tekom življenja ugotavljam, da se mi zadnjih 10 let verjetno ni  zgodil da bi bil trezn več k 15 dni skupi.. nazadnje ko sm se to šel je dobr kazal.. pol sm šel pa na koncert na primorsko... pil vino iz lavorja za noge in koma prbit kozlal v kanto za dežnike. kakorkoli, kdor pozna to razmerje s kapljico ve, da je treba popraskat kjer srbi oz. pozna filing, ko se v dušo prikrade nemir... tko da pozivam še koga, ki zase meni, da bi mu post bil dobrodošel, da se pridruži v vzajemno moralno podporo :)




Back to Top
Lupus View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Sep.2009
Status: Offline
Points: 248
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lupus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 16:57
Ne tega osebno vzet (ali ostali), vendar so mi te nenandne abstinence smešne. Če hočeš nehat pit, nehaj. Če hočeš pit manj, pij manj. Poznam primerke, ko se nekateri znanci vsake toliko časa spravijo k abstinenci in potlej pride pride do naključnega večera, ko je ravno to kar si sam omenil, da se nadoknadi za celo abstinenco nazaj in še kaj.

Če pa misliš, da ti bo pomagalo, pa le v akcijo, sam ne z novim letom, danes :D...

Se pa s tabo totalno NE strinjam z mislijo, po 40-em ali z družino ali kot alkoholik.
Back to Top
N.J.C. View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 575
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote N.J.C. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 17:15
treba je pit!
TWO IN THE PINK, ONE IN THE STINK!
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1086
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 17:24

Originally posted by N.J.C. N.J.C. wrote:

treba je pit!


posluš kralja MedvodWink

sam neki loh še rečem: boga Mina

živčnost in posledično sitnoba bota kr špricala iz tebe

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 17:32



tole mi šine v glavo.. me zanima kdaj eno preide v drugo :)

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4848
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 19:38
Se strinjam z Lupusom:

če nehaš nehaj, če zmanjšaš zmanjšaj. Samo drži se tega. Sej nisem najboljši primerek za delit take nasvete, ampak vseeno. Mi je všeč misel o kontinuirani zadevi. To da januarja ne piješ, februarja pa počakaš do pusta itd., pol pa spet 10 mesecev bruhaš ni neka fora po mojem...
MacGyver je zakon!
Back to Top
KrAyZiE View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 30.Mar.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 568
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KrAyZiE Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 20:46
eh, leta, tj. evolucija prinesejo svoje. Wink
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 20:51
Js mam alkoholni post cca. dva meseca zdle in mi je čist kul. Niti ni nekih razlik, sam en dan na tedn manj sm sfukan :D
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11281
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 21:32
10 let
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10913
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 22:29
Originally posted by N.J.C. N.J.C. wrote:

treba je pit!


Nuff said!
FUCK THE WORLD
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 22:34
men je pa smesno to, da vecina folka (sploh tipov), ki gre vn na pijaco - razen alkota ne zna narocit druzga.. :O al pa dobi etiketo pussy, ce ze pade sokec/caj/kakao.. o_O zadnje case tut na koncertih skor ne pijem (ali vozim ali pa se mi ne pije).. ok, posledicno nisem tok evforicna, amebasta in chitchaterska.. ampak to je itak bolj pesek v oci.. in drug dan sm juhu redistedi..
oh, emso.. :)) ampak, jebatga, alko je med drugim ratu tut pregresno drag.. ;)
ni tezava, ce se ga nakresas sem pa tja.. ma vsak dan je pa.. vsaj men ze patolosko.. vec let zivela z alkoholikom.. not really good..

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 22:50
Živeti z alkoholikom je jeba, ker ti spije ves alko.

Sicer pa se pogosto poslužujem kakavov in podobnega in če bom kdaj redno vozil avto, se bom še pogosteje. Kar se pa raznih "pusi" zbadljivk tiče - moja awesome brada jih zatre v kali.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:00
:))))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:04
Zadnjič sem v Menzi gledal koncert Ater Ere udobno nameščen na barskem stolčku s čajem v roki. 

Če bi mi kdo v tistem trenutku ponudil pir, bi bil jezen nanj.


A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3256
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:05
probi mi uzet pir k mi zapaše, pa boš vidu posledice. ves ostal alkohol loh zrd mene zlijete u tri pm, briga me, ampak k mi zapaše pir pa spizdi s takimi predlogi. hvala.

Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:17
Sam se pridružujem Lupusovemu mnenju. 

Originally posted by grafin grafin wrote:

men je pa smesno to, da vecina folka (sploh tipov), ki gre vn na pijaco - razen alkota ne zna narocit druzga.. :O al pa dobi etiketo pussy, ce ze pade sokec/caj/kakao.. 

Kakav (1.80 evra) - govorim na pamet, a če bi jih kupil 5, bi dobil za ta denar v trgovini 6-7 litrov mleka + kakav v prahu, kar zadostuje za cca 35 lončkov. Torej si kakav privoščim za vsaj 7krat večji strošek, kot če bi ga pil doma.

Sok (2 deci ponavadi 1.50 evra) - za enako ceno bi doma spil 8 kozarcev soka (mercatorjev sok 100% pomaranče, ki ga, se mi zdi, polni Fructal, stane cca 90 centov).

Limonada - raje sploh ne omenjam ...

Pivo (cca 3) - preplačam trikrat napram trgovini. V primerih kakšnih uvoženih piv, ki so sicer takole na horuk na voljo samo iz parih trgovin za še kar navito ceno pa pravzaprav še manj.

In zato sem tudi jaz med tistimi, ki v gostilni naročajo pivo, če jim ni treba voziti (kakavi, sok in limonade so pa doma na sporedu) in če nisem ravno v ženski družbi. Pa ne gledam na vsak cent ampak vseeno raje zdržim do prve trgovine in si kupim liter pa pol kokte za pol toliko keša kot stane 3 deci flaška ...  


Edited by rožica - 05.Dec.2012 at 23:26
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:37
lahko pa narocis kozarc vode, kar te pride zastonj v primerjavi z trgovinsko bocico.. :P
al pa caj v 0,5 kriglu, kot jz gnjavim kelnarje, hehe, pa mas dost za neki cajta..
no, poanta je, da pac pijes, kar ti najbolj pase.. pivo se glede na razmerje med ceno in kolicino res najbl splaca narocit, ampak mam filing, da vecinoma ne gre za take sorte kalkulacij..


Edited by grafin - 05.Dec.2012 at 23:45
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:48
Jaz sicer na koncertih pogosto pijem vodo v stranišču.

edit: Poudarjam: v stranišču ne iz stranišča! Tongue


Edited by Gorjanec - 05.Dec.2012 at 23:49
Back to Top
Vargenhall View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.Dec.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 833
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargenhall Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:50
hmm ko se vikend začne in ko sedem za šank se začne : deci ruma na eks, kakšen bambus obvezno ponavadi pol še smerekovca pol pa počas na pivo ter kakšnega skadit pa smo tam :)
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2012 at 23:58
Jaz sem rožica + 1 (hehe kok je to kul napisat)

1.V boljše založenem lokalu sem si vzel pol ure časa, da bi naštudiral kaj dobrega ponujajo nealkoholikom, jebemo matr je blo vse drago pa nč pametnga, vstrajal sem pri izvirni misli in na koncu naročil fanto, ki je tako ali tako ponavadi prva alternativa.
1.b: v istem lokalu sem enkrat za foro probal naročit en eksotičn čaj, Fakin' 1,8€ za tibetanski čaj, ki je mel not cev kup stvari, ki jih sam nebi nikol dav v čaj (zato sem ga naročil), ampak okus je mel pa k en navadn slb zeliščn čaj

2. Se iz principa, brez zelo dobrega razloga odločil, da bom na žurki s faksom (v emonski kleti :S) trezen! Worst party ever! O groza, res sem se počutil nekoliko samo-destruktivno, ko sem se pri "zdravi pameti" odločil za tako noro idejo. bllllfff!Edina zabavna stvar takega večera je da dejansko opaziš kok so drugi pjani in neumni :D po drugi strani pa opaziš da:"trezn si ful brezvezen" 

kakorkoli že: mislim da z abstinenco ne dosežeš veliko, sam se pristal na zmanjšanju, pa še to predvsem zato ker so se mi začeli pojavlat zdravstveni in alko-nosilni problemi. Tako da jaz ljudem, ki poskušajo opustit alkohol a v njem uživajo priporočam raje spremembo navad zaradi katerih pride do pitja le tega. in pa zgolj zmanjšanje ;)
. . .
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1086
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 09:12

@matos: ja na študentskih žurih bit trezn, sej se ti zmeša k vidš ves un prizadeto brutalno pijan folk

tist o cenah je pa tut en sam smeh. enkrat je Frogi naroču radensko (ni bil post, bli so antibiotiki) in je bla 3eConfused pa a se zajebavajo? ostali smo šparali in spili sadjevecSmile

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 10:34
Nehat pit pa res ni noben problem. Jaz sem nehal čisto po nesreči : )

Nekega lepega dne sem naredil izpit za avto, iz cesa je sledilo da sem vecino vikendov in zurk vozil. Pa niti ne za to ker bi mel gnile kolege kjer bi moral jaz peljat da bi lahko oni pil, ampak pac ker mi je sedl. In potem mine mesec brez alkota, dva... itn. Se pač še vedno držim, četudi nisem mladi voznik, in vozim z 0.0 alkohola.

Zdaj pa spijem kakšen pir vsake dva meseca, pa mogoče kaj več ob posebnih priložnostih (MC, mogoče novo leto), kšn takratek za rojstni dan. To pa je to. Počutim pa se mnogo bolje, čeprav mi tudi takrat ko sem spil nekoliko več ni bilo nič hudega.

Negativno pa je vsekakor to, da koncerti postanejo bolj bedni:)
In da majo pjani ljudje tendenco se pogovarjat z pjanimi ljudmi. Potem pa ti lahko postane dolgcas, ker trezen nisi zanimiv za množico^^

Se pa to da, brez problema. Je pa veliko lažje če se voziš okoli z avtom, če imaš vsaj toliko samokontrole da ne bi šel preveč pijan za volan:)
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 12:27
 zmanjšanje ali prenehanje? prvo mam v planu fazo samodiscipline z popolnim postom, pri čemr se že nekolk tresem pred razočaranjem, ker vem kako to gre, kako lahko se je prepričat k si nemirn, da je duševna spokojnost le odfrčan štofljc stran.. ponavad se zgodi ravno na koncertih... če post uspe pa itak sledi zanjšanje, tud jst sm razmišljal o tem da bi se večkrat ponudil kot voznik na koncerte, čemur sm se s štopom ali kako drugače sicer taktično izognil. ubistvu popoln post od vsega opojnega sm si predlagu tudi zato, ker padem na krvnm kadarkoli, pa nikdar ne vozim zadet ali pjan.. ampak s temi rečmi enostavno nimam sreče, ne morm si prvoščit it na pot z jutranjimi podočnjaki pa naletet na sitnga kifljca, ki bo odredil pregled... po tem k se mi je že 1x zgodil bi bil pevelik šok.. uglavnem fora je v tem da se poskušam rešit tega psihiranja samega sebe na dolgi rok... hvala vsem pogumnim, ki ste pršli povedat kako lahko in avtomatsko se je zgodilo, ampak mislm da mene mal bolj voha darkside in vem kako težko se je ene navade/razvade rešit. bednih koncertov se pa sploh ne veselim :D  


Edited by frogstomp - 06.Dec.2012 at 12:28
Back to Top
Von Iron View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Jan.2011
Location: Transylvania
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Von Iron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 13:42
Na takih ornk koncertih, če grem v lj/mb ali kam izven slovenije, spijem pir,mogoče 2, navečkrat pa nič..kot prvo je predrago, kot drugo, pa se mi ni poanta napit, in pol prekomirat koncert in se ga seveda ne spomnit.
pijemo ko je denar, včasih tolk na random, da glava boli. nikol pa nism študirala o alkoholnem postu, kr ne pijem tolk :D
''Isn't it strange that as soon as you're born you're dying?'' - Iron Maiden, The Clairvoyant
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Dec.2012 at 15:55
frogi, ti kr go ahead, podpiram tvojo odlocitev.. ce si bil do zdej excesni pivec, je post ena od ucinkovitih resitev, da mal oladis.. ker ni o fora, da pol po postu spijes vse, kar tece alkoholnega.. mal samokonkrole in samodiscipline se ni nikomur skodilo..


se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Jovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Nov.2007
Status: Offline
Points: 4315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jovo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2012 at 18:45
Dej frogi, ne bit picka pa nehej, ne mi rect, da se pod tistim misicam ne skriva muskarac ampak pickica brez 1% samokontrole. Razocaran bom.

Jst sm nehou 3 mesce nazaj zaradi manjsih zdravstvenih "problemov" or smth pit, pac, iz dones na jutr, mislm da sm v teh treh mescih samo enkat naredu pozirek kuhanega vina, toj pa to  

Edited by Jovo - 09.Dec.2012 at 18:46
Cheeseburger eating motherfucker!

Ma jebi se ti(jovo™)

NEW AGE!!!!!!!!!!!!!

Fru-fru muškarac.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3817
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2012 at 18:57
Nehat pit je čist komot, men je že ene 50x ratal :)
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2012 at 20:59
sej tut alkoholikom rata vsakdan.. :P
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3817
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2012 at 21:06
Jim ne, uni so 24/7 pod dozo
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2012 at 03:29
prpravljeni!!!
Back to Top
jesus View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 10.Feb.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 284
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jesus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2012 at 12:56
V kakšnem stanju mora biti človek da se odreče pivu za en mesec? 
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2012 at 16:09
Optimalnem. 
Back to Top
doda24 View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 23.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote doda24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2012 at 17:32
se strinjam s tilnom:):).
Back to Top
doda24 View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 23.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote doda24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2012 at 17:33
Originally posted by Jovo Jovo wrote:

Dej frogi, ne bit picka pa nehej, ne mi rect, da se pod tistim misicam ne skriva muskarac ampak pickica brez 1% samokontrole. Razocaran bom.

Jst sm nehou 3 mesce nazaj zaradi manjsih zdravstvenih "problemov" or smth pit, pac, iz dones na jutr, mislm da sm v teh treh mescih samo enkat naredu pozirek kuhanega vina, toj pa to  

Bravo Jovo.Alkohol je samo potuha.Sej ne da ga ne spijem,ampak se da brez.je sam potuha.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2012 at 18:02
navada je železna srajca. 
Back to Top
KILL YOUR IDOLS View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12.Aug.2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2013 at 11:13
pil sem, tudi akutno, ko sem bil mlad, zdaj se dejansko ne dogaja vec, so pa izjeme, pred nekaj dnevi smo ga npr. kar precej spili s prijatelji, trdi pa nismo bili.
moja sreca je v zivljenju bila najbrz ta: dejansko me okus alkoholnih pijac ne vlece ne vem koliko, nasplosno receno. Sicer liter hladnega piva poleti spijem na heks za zejo in mi je to velik uzitek, brinjevec mi tudi ugaja in bi kozarec lahko spil tudi vsak dan, med vini zelo ljubim kako belo sladko. Glede pitja zaradi dobrega okusa pa je to tudi zakljucek vsega. Vse ostalo sicer spijem, a brez uzitka za okus, temvec bolj z namenom, da se v druzbi zacne duhovicenje, neumnosti, smeh in pac zabava.
Strnem: neka nepretirana ljubezen do samega okusa alko-pijac plus to, da sem mizantropicen, samotar in nic nimam proti cloveski rasi, a raje zivim "oddaljeno" od nje, me najbrz nista privedli v neke zacarane kroge, da bi postal od kake pijace odvisen.



Ce pa lahko pomagam z vzporednim problemom frogiju, ti dam moralno podporo na naslednji nacin. Nisem odvisnik in niti navezanec na alkohol, sem pa zal na hiperkaloricno hrano.
K sreci sem tudi nagnjen k fizicnim naporom, kar pomeni, da jih rade volje zdrzim, v preteklosti sem tudi dosti treniral. Sem over-stirideset, druzina in grajenje hise plus poklic so mi zal botrovali 10 odvecnih kil okoli pasu, tudi ker sporta ni bilo v zadnjih letih toliko, kot v preteklosti. Tako bom rekel: odpoved je huda zadeva. Tudi ce ne pride do ne vem kakih kriz, ni macji kaselj.
Lahko pa pomaga to, da si das druge cilje, ne zgolj tistega direktnega, da nehas. Seveda morajo biti obcuteni v srcu in ne nekaj kr tko, pobrano od drugih...

Ne bom abstrahiral, ker itak zakonov ne morem dajati, nisem prava oseba za to in tudi forum ni najbolj ustrezni sedez za neko "ucenje".

Torej primeri, lahko sicer izzvenijo neumno, najstnisko, morda celo banalno. Dal ti bom tiste svoje, osebne, ti imej svoje. Glej, jaz npr. obozujem petje. Zavedal sem se, da s stalno polnim zelodcem in ustavljeno prebavo zaradi tezke hrane se prepone ne zniza vec kot toliko in stvar ne znese... petje lalalala verjetno ze, a ce gres na nekaj visjega, ne gre... sicer smo taki in taki, jaz ti recem, kaj me vlece v zmanjsevanje neke razvade: nesposobnost iti naprej na neki poti, ki mi je v vecji uzitek.., ki poplaca odpoved od te ali one prehrambene svinjarije.

Drugo: sluzbo moram menjati. Ker hocem, ker je moja preneumna, da bi tam ostal svojih naslednjih 20-30 let. Se raje ustrelim prej. Ker nimam ne vem kakega kapitala, da bi odprl svoje podjetje ali kaj takega, in ker nekaj v svojem sektorju znam, se mi zdi inteligentno poskusati natecaje. Zato moram studirati, in sicer ponoci-zvecer, ali zgodaj zjutraj. Ce se zastrupljam z ne vem kakimi sladicami oz. tezko prehrano, sem jeben.

Pa tudi bolj banalno-primordialne stvari so ok. Ce moski isce zensko, pa tudi ce jo ze ima, ne bo skodilo, da je vitek. Ce ima clovek otroka, raje naj se izogiba infarktu, kajti, vsaj mene, misel na to, da bi otrok bil sirota pri petem ali desetem letu, je ena najhujsih slik, na katere lahko clovek pomisli.
Cilj torej. Dobi svojega ali zazeli si res nekega, ki bo tvoj, ce ga bos ponesel na neko srednjo-visoko raven(da torej ne bo zgolj neka zeljica...) alkohol ti bo gotovo v napoto. Daj na tehtnico stvari in odloci.


Zgleda mal amerisko-poeticno, kar sem zgoraj napisal, a ni bil to moj namen.



Je pa tudi res, da je vcasih cilj neke zasvojenosti od alkohola prav tista evforija, ki jo alkohol nosi s sabo. In da morda slabo pocutje, ki ga nosi, ni ravno tako hudo, ce ga primerjamo z njo. Tukaj nimam kaj svetovati, moj primer s pretiranim grizenjem hrane je najbrz lazji, sicer pa frogi, nisi napisal, ZAKAJ po tvojem pijes. Zaradi nekega boljsega in bolj sproscenega pocutja v druzbi, bi zgledalo (to sklepam, direktno nisi povedal)...
Hja, to je zdaj naslednji korak... isto evforijo ali vsaj nekaj podobnega bo treba skusati najti tudi brez alkohola... to ni macji kaselj, tudi ce nisi zasvojenec.




Edited by KILL YOUR IDOLS - 01.Jan.2013 at 11:24
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2013 at 10:16


hvala za tele misli. nov let je kr dotolku, tko da še vedno skurjen k elektroda tolk lažje stopam na pota mesečne treznosti. bomo vidl kako bo z vikendom. daleč od tega, da bi se smatral za človeka s težavami glede pijače, gre bolj za to, da je vedno nekako spremljala družabne dogodke.. in to, da nimam meje. ko sm ponovno odkril travo se je poraba precej zmanjšala.. ampak sm tud to stvar prpelju do skrajnosti (zdej že po 8 jointov dnevno)... kar gre tudi na mesečni odpis. nekako gre za čudn filing, če predvsem na koncertih nism pod kakšnimi vplivi, al pa preprosto, da neki morm počet.. v te namene sm si dobil zdej gumico za stiskanje, pa bom namest krigle pa jointa tole držal na koncerti :)

primarno se pa seveda gre tudi za zdravje.. po parih tolk brutalnih mačkih, ki jim sledijo motnje spanja in bledenja mi je zadnja stvar ki jo rabim še kkšne razpokane žilice po faci... ravno tko pa mi gre pjača na jetra zarad treningov, ker z enim prepitim vikendom zgubim mesec rezultatov. tko da motivacije je dovolj, sam volja more ostat močna...

januar se mi zdi primern čas za to, ker smo decembra kr družno dal pivske demone iz sistema. pojavu se je tudi fb event, kjer se za post odločajo večinoma metalci... udeležba je nad pričakovanji, sam upam da naša odsotnost na pivskem trgu ne zruši gospodarstva še bolj kot je že :D


fb alkoholni post




Back to Top
Mrkun View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 01.Mar.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 348
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrkun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 12:55
Brezalko pir na koncertih Thumbs Up zmer k vozm, isti kurac k bi pir piu (sploh če spijem samo ene dva, ker ponavad od dveh pirou nisi pijan) Big smile 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 12:58
ja,tud jst sm se z brezalkoholnim reševal, nekak mi je ta filing pirovkse goflje na koncertih nepogrešljiv :)


 drgač pa to ni normalno, še zmer mam mačka od novga leta... googlam "liver self exam" :)
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 14:28
to morm enkat probat.. baje vsega cuda mavricnih zadev poserjes vn.. :O
drgac pa, se ze kej tressses? (kum, kum, le pogum.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 16:48
Originally posted by grafin grafin wrote:

to morm enkat probat..
Če si razdražljiva, je to zato, ker si ženska, če te motijo rdeče oči, pa nehaj pohat Jezik

P. S.: Mi je pa všeč ime tega dohtarja, ki naj bi izumil ta postopek za pucanje LOL
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 17:05

lih govoru s kolegom k je to dal čez prejšnje leto. mavrica garantirana. sporočim tud jst ta mesc kako  je blo. na seznam detoxa dodajam še kkšno savno, k je nism vidu že od časa taborništva.


sicer pa še ena misel, zakaj piti.. pleg tega da je to ratal navada, ritual.. pri vseh negativnih posledicah vrjamem tud v pozitivne.. oz. bom tko reku.. je dejstvo, da je alkohol povezan z vzponom kultur, tudi podjetništva.. je socialni lubrikant, ki človeka pripravi do bolj predrznih dejanj, kkar privede do dogodkov, k se sicer nebi zgodili (tako pozitivni kot negativni).. in še vedno, če gre kej po zlu maš varovalko.. "se opravičujem, bil sm pijan" in je oproščeno :) ane fatur ;)

Back to Top
Andrej B View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 444
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andrej B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 17:20
Mimogrede, grenka sol ni navadna sol kot jo poznamo v kuhinji ( NaCl ), 
ampak je to trgovsko ime za magnezijev sulfat heptahidrat ( MgSO4 x 7H2O ).
Zadeva je sicer menda zdravilna, vendar vseeno previdno s količino ! Kemikalija je le kemikalija...
"Samo dve stvari na tem svetu sta neskončni :
vesolje in človeška neumnost,
čeprav za prvo nisem povsem prepričan."

Back to Top
pestilence. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23.Jan.2009
Status: Offline
Points: 2465
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pestilence. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 17:59
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

lih govoru s kolegom k je to dal čez prejšnje leto. mavrica garantirana. sporočim tud jst ta mesc kako  je blo. na seznam detoxa dodajam še kkšno savno, k je nism vidu že od časa taborništva.


sicer pa še ena misel, zakaj piti.. pleg tega da je to ratal navada, ritual.. pri vseh negativnih posledicah vrjamem tud v pozitivne.. oz. bom tko reku.. je dejstvo, da je alkohol povezan z vzponom kultur, tudi podjetništva.. je socialni lubrikant, ki človeka pripravi do bolj predrznih dejanj, kkar privede do dogodkov, k se sicer nebi zgodili (tako pozitivni kot negativni).. in še vedno, če gre kej po zlu maš varovalko.. "se opravičujem, bil sm pijan" in je oproščeno :) ane fatur ;)


Zdej sm pa zmeden. A bo post al ne bo post? :D
"En dan se mi bo strgal vse bom pustu in bom šu." Janez Zmazek-Žan
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3256
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 17:59
kok sm biu za nou let pjan pove dejstvo, da nism čutu niti najmanjšga mačka. Pa smo pil in žur je bil fajn. Sm se pač pr moji alkoholizaciji začel posluževat skor izključno visokokvalitetnih piv tuje izdelave. dvojni plus-maček je minimaln če sploh je in zadeva je tok draga d ne morš bit pjan več k 2x na mesc. in ob pisanju tega sem si z užitkom privoščil en Kellerbier. 

Edited by Šujo - 03.Jan.2013 at 18:00
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 18:07
Originally posted by Andrej B Andrej B wrote:

Mimogrede, grenka sol ni navadna sol kot jo poznamo v kuhinji ( NaCl ), 
ampak je to trgovsko ime za magnezijev sulfat heptahidrat ( MgSO4 x 7H2O ).
Zadeva je sicer menda zdravilna, vendar vseeno previdno s količino ! Kemikalija je le kemikalija...

to kupis v lekarni, so tut navodile zraven.. ce jim sledis, najbrz ni panike.. pr vseh strupih, ki jih jemo na dnevni bazi, telo en dan ze prezivi s cudno zadevo..
heptahidrat, to se kr dobr slis.. :))


gorejanez, koko si ti en zabaven zbadljivcek.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11281
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 18:11

Tole z grenivko, olivnim oljem in grenko soljo sem že par-x izvedel in je res zakon zadevšna. Sicer je mal težko tist dol požret, oz. niti ne tolk požret kot požret občutek, ki pol sledi... še zdej ne vem točno na katere bombone iz otroštva me spomni okus... V glavnem, pol je treba zaspat na desnem boku (spiješ pred spanjem in res čim manj premikanja, samo spat potem, ko spiješ, ker lahko da bo kdo na meji za throw up), zjutraj so pa res zabavne zadeve v WC školjki. Res se vidijo te mali kamenčki iz jeter, take fluoroscentne barve so, pa lahko tut drugi odtenki.

Beer healthy shiite!

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 18:17
mene skrbi pr že povzročeni škodi, da mi nebi odtrgal kkšnega dela jetr preveč :D sicer pa volja je še močna pestilence.! naj tako tudi ostane
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 18:29
ja, spat je ponavad bojda fino kr v polsedecem polozaju.. in olivca je dobro met ne prehudo aromaticnega, kakrsen je recimo znaciln za severni jadran. pol se ti lahko pozdrguje tist pekoc filing in ni posebno prijetno.. priporocam kaksno grsko devisko olivno olje..

jz grem tut konc mesca za en teden v toplice na en extra detox tretma hengat s swessy.. nic delat, nic kuhat (all you can eat samopostrezni bar), nic pospravljat, samo bazen, savna, hribolazenje, sprehodki, debatce, masaze.. si prou z gustom privoscim, glede na to, da sm 1.1. se delala..

se pa strinjam, sujo, da je slovenski pir ratu zlo nekvaliteten.. da mas macka lahko ze po enem piru, kot se mi je zanc zgodilo, pac ni ok..

zanimivo razmisljanje, frogi.. :)) sploh slovenci res rabmo mal podmazat, k smo bl take zaprte sorte.. ma z eno zdravo merco ni prav nic slabga, ce kej spijes..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1086
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2013 at 18:29
 ja pred spanjem je itak ful dobr precej vode z mal obične soli spit. to je že dolgo znano. pa sama voda ne pomaga ker rabiš snov ki jo zadrži v telesu = sol. sam kdo bi se tega po pijanici spomnil. pa še slano vodo spit k si dobr prbit...jasno kaj se lahko hitr zgodiDead Sick 

Edited by FINc - 03.Jan.2013 at 18:31
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.