Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - Metaldays 2014, Julij 20.-26. Tolmin
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Metaldays 2014, Julij 20.-26. Tolmin - Event Date: 20.Jul.2014 - 26.Jul.2014

 Post Reply Post Reply Page  <1 78910>
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11314
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2014 at 15:45

lepo je pri nas (vas) doma 



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Gamma View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 20.Jun.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2014 at 20:26
Gre jutri kdo z okolice Postojne prot Tolminu pa ma se en plac v avtu? Pm :)
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2014 at 19:31
Uh, zdaj sem pa že kar malo vesel, da sem ostal doma. Cattle decap. odpadli, Volbeat izgubili glas, ves ta dež, pa še za moj okus obupen razpored sicer dobrih bandov....

Upam da se imate drugače udeleženci fajn doli, uživite še dva večera banda dolgolasa. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4868
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2014 at 19:54
Meni je kolega javil, da se imajo zelo fajn!
MacGyver je zakon!
Back to Top
_wasted-tina_ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1866
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _wasted-tina_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2014 at 07:01
Še 6 ur oddelam po pa težko pričakovani dopust :)
Lepo se mi bo začev :)

Suffocation đđđđ
.....
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2014 at 13:39
zakon je blo. 2012 in 13 sm spustu, letos pa nekak nism mogu izpustit šanse videt PRONG!!! :3 za bonus pa še Megadeth... na žalost zamudu Inciter na malem odru, k smo bli mal pozni XD party je bil pa najbolši!!! :3 
Back to Top
_wasted-tina_ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09.Feb.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1866
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _wasted-tina_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2014 at 14:51
Prong so zihr posekal an? Mi je blo kar mal zou de nism mogla it...
.....
Back to Top
Aeon_Mayhem View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.May.2008
Status: Offline
Points: 393
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aeon_Mayhem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2014 at 15:48
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2014 at 20:31
Originally posted by _wasted-tina_ _wasted-tina_ wrote:

Prong so zihr posekal an? Mi je blo kar mal zou de nism mogla it...


mhm!  Hug
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2014 at 20:43
Riot so bli zakon do kraja in še malo. Star


FUCK THE WORLD
Back to Top
Listopad View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02.Dec.2012
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Listopad Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 11:38
https://www.facebook.com/friday.merrett/activity/10152506257592492

bravo metaldays.. :) tudi jaz sem opazil nazi guarde..spet, bravo :) ne glede na vse faktorje tveganja, ki jih nosijo sabo obiskovalci, so največji faktor tveganja naziji, ki imajo povrh vsega še moč. Way to go!
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 17:18
zanimiv...še vsak let do zj sm brala vsaj za en incident z varnostniki na MC/MDju ...nevem no...a bo treba res najemat same tuje varnostne službe z visokimi moralnimi načeli ker naše opice očitno tega niso sposobne. +  na mednarodnih festih bi blo znanje vsaj enga tujega jezika za varnostne službe obvezno
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 18:07
Jaz sem bil letos zelo zadovoljen z organizacijo. Paycard, reditelji, šanki, hrana...ni da ni.
Noben bend, ki sem si ga želel videt, me ni razočaral.
Manjši minus pač vreme in kak asshole, ki je pijan težil in ga je bilo pač treba umirit. Aja, pa merch standi so bili dokaj porazni. "šagra, karwčke". Še dobro, da smo imeli On Parole :)

.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 18:17
zame aaadlična md izkušnja, razn tega, da mi je na karticah ostal ene 60e, pa se mi med nevihto ni dalo stat v vrsti za vrnitev, sm si reku "bom mel za nasledn let", in doma prebral da ne bodo palile. 

naložu že v campu 6 norvežanov, k so se neki zajebaval/štopal, tko da sm pr varnostniku na prehodu iz auto/šotor kempq v samo šotor kemp reku "hi, shuttle service" in pršu direkt v osrčje, minuto stran od odra, top. sej sm se oddolžil tako, da sm celi okolici telefone polnu čez dan  :)

koncept metal počitnc mi je kul.. da ni preveč nasičeno z bandi, da se lahko še čmuri cel dan.. najbolj potrgal suffocation, ušeč tudi opeth, megadeth pa.. pfff :S nvem kvaj z metal sceno, samo množice obvladuje tistih 10 bandov, ki niso več v fizični formi za nastopanje (feeek, mustajnov vokal.. ), medtem ko je riot, ki so bli fantastični gledal 2/3 malega odra. čudni smo. 

futr dbest, skreti niso bli problematični, soče pa letos pr tem spremenljivem vremenu nism kj dosti porajtal. 

plesat na death metal, je top :)
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 20:35
Ha! fejsten festival! Me je na začetku skrbelo, kako mi bo dolgčas, ker sem imel samo kak band ali dva za pogledat vsak dan, potem pa sem odkril kar nekaj biserov (Valient Thorr, Kadavar, še Inquisition strica sta me navdušila, pa je meni take sorte metal več ali manj šundr Embarrassed). Zmagovalci festa so pa Riot. Škoda, da niso imeli nabito polnega malega odra. Od domačih bandov pa najboljši Black Diamond. Hrana je bila super (pice pa mehiška zakon), pir je bil tudi fajn. Osebje je bilo zakon, nisem videl nobenega incidenta, čeprav ljudje vsako leto pišejo, kako varnostniki pretepejo vsaj polovico obiskovalcev.

Bi pa pograjal sistem s karticami. V principu je zadeva fajn, mi je pa pisker zavrel, ker sem bil prisiljen vzeti to stvar. Plan je bil, da imava s punco skupno, ker sva večino časa preždela skupaj, vendar se teta na blagajni ni pustila prepričat. Kot drugo dam pa velik minus za vračanje kartic in plastičnih embalaž v petek. Po Sabaton je bilo prizorišče velikega odra po hitrem postopku zaprto in se ni dalo več do kletke za vračanje kartic. Na poti do malega odra so kiosk za oddajo embalaž zaprli že med Tiamat. Je bil pri pri malem odru še kiosk za vračilo kartice, vendar je bila že med Tiamat katastrofalna gneča, delala je pa ena sama boga sirota. Je bila še ena točka na poti iz prizorišča v pivnici, kjer pa niso vračali denarja. Je rekel možakar "pridite jutri, bo cel kup teh točk po kampu". Itak, samo v pivnici, pa še to tako dolga vrsta, da se punci ni več dalo čakati in je raje kartico dala Šufkotu. Thumbs Down
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Tomac22 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 30.Sep.2013
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomac22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 20:49
glede na to da sem mogu usaki dan na šiht ob 6 zjutro se nism mogu totlno sprostit ampk vredu je blo sami norci na kupcu
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2014 at 22:17
Bom začel pri koncu, nevihta s točo je mogoče mal zjebala (ne)plane v zvezi s pospravljanjem in pravočasnim odhodom domov, ampak je imela pa nek svoj čar. Grand finale kot se spodobi Cool

Videl kar nekaj super bendov in jih kar nekaj tudi izpustil, med drugim skoraj vse headlinerje. Letos pač niso bili po mojem okusu. Drugi oder je ponudil kar nekaj poslastic, najbolj sem užival med nastopi Immolation, Manille Road, Benighted (po vsej verjetnosti najboljši koncert, ki sem ga videl v zadnjih par letih, totalen odfuk) in na koncu Tiamat, ki so (vsaj mojemu) razpoloženju primerno zaključili v rahlo melanholični maniri.

V času, ko ne gledaš bandov, lahko na Metaldays počneš goro stvari. Letos je bilo zelo aktualno posedanje na stolu in bolj ali manj sproščeno debatiranje o tem in onem. :) blagodejno vpliva na možgane. Tongue

Varnostniki so izpolnjevali svojo vlogo dosledno in zavzeto. Prvič v življenju sem skozi kakršenkoli check-in hotel naivno pretihotapiti liter alkoholne pijače. Seveda mi ni uspelo. Do konca festivala nisem več poskušal s takšnimi nesmisli. 

Kar me je najbolj zbodlo pri organizaciji, je sistem plačilnih kartic in money grabbing bullshit, ki se skriva za njim. Verjamem, da je zadeva narejena, da se nekako poenoti sistem plačevanja itd., ampak halo .... najprej plačaš 140+ evrov za karto, potem pa prideš na festival in moraš imet v denarnici še en kup dodatnega denarja za zgodnji prihod, parkiranje, garbage deposit, paycard deposit in paycard fucking system fee.

Ok, zakaj bentim? Vse lepo in prav, zadeve so bile poprej objavljene, obrazložene in I should have seen it coming.

Na kurac mi gre, ker se mi (čeprav sem prebral navodila za paycard) na koncu vseeno zgodi, da ne dobim vrnjenega denarja za garbage deposit, čeprav sem pravkar na odlagališče prinesel dve lepo napolnjeni vreči ločevanih odpadkov. 

In zakaj ne? Ker sem budalo pač svojo plačilno kartico nič hudega sluteč oddal že dan poprej ... listek s potrdilom o vplačilu garbage deposita, ki sem ga prejel na začetku, pa sem ta čas skrbno čuval v denarnici in naivno verjel, da bo zadostoval, ko bom prinesel nazaj smeti. 

"Žal, SISTEM me ne bo spustil skozi, morate imeti plačilno kartico"

O super, zakaj hudiča potem tiskate potrdila???

Da ne govorim o tem, kako lepo elegantno se je prijazna gospa pri vračilu kartice izognila temu, da bi me vsaj obvestila, da PRED vračilom kartice nisem oddal nobenih smeti.

In preden mi kdo reče, da ne znam brat, si lahko preberete 7 točk navodil uporabe paycarda in mi pove, kje točno je razvidno, da je treba smeti vrniti PRED vračilom paycarda.

Ok, rant over. Pač take zadeve ti malo pokvarijo na koncu zadevo. Sicer pa fajn festival in naslednje leto se vidimo. :)

 




A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 00:24

Faaaaak in še enkrat faaaaaaaaakBig smile

Ok, gremo lepo po vrsti :)

1. Glede na to, da ne kužim lih ne vem kolk black metala, so mi bli Helheim dost kewl - od vsega blacka so mi bli vedno nekak bližje viking blekiči (ala Enslaved lansk let, pa čeprav so za razliko od prvih plat zašli v nek progresive-folk metal, so mi bli lan tut kul). No ja, morda me bo kjer ta prav black metalc zdele na križ prbijal, če sem falil z njihovo viking usmeritvijo, ampak lej - men se je zdel tko in fajn je blo!

2. Nad Opeth tut precej navdušen - al je bil Mikael bolj?Smile Mislm, men je deloval tko razposajen, skoz se je neki zajebaval pa take ven metal, da sem mel cel cajt med komadi usta razpotegnjena od ušes do ušes (morda je k temu pripomogla tudi etanolna potrjenost, ampak nič ne priznamBig smile). Tut setlisto so mel fino, tko da... Skratka, ja, blo je fino-fajn.

3. Immolation... Fak no, energija za popizdit - iz komada v komad, mislm, da si je Ross mrbit ene dvakrat vzel daljšo pavzo med koncertom glih tolk da je pozdravu "Slovenia crew" z Ivanom na čeluBig smile in poudaril, da kako lepo deželico imamo - se kr strinjam z njim :)

Manjši minus - pogrešu No jesus no beast, k mam filing, da ma komad totaln koncertni, kaj šele festivalni potencial (enkat ga je ratal "izsilt", letos pač ne - ok, pa drugičBig smile)

+ da se na vsakem njihovem nastopu sprašujem, kdo je po koncertu bolj zjeban - Robert al njegove uboga kitarcaLOL Ta tip na odru jak ko bik, strašen i tako i onako, al pol pod odrom za glavo manjši pa totalna faca!

4. Obituary tko tko... Nisem bil nkol nek velik fan pa tut letos mi niso nekak sedl, kva pa vem, no...

5. V sredo gledu samo Asphyx, ostalo pil in pričal s folkom (ta točka dnevnega reda pride kasnej - namreč interakcija s folkom)

6. Megadeth so mel luštno setlisto, mega uvod s hangarjem! Tut odrska prezenca s tistimi tremi zasloni bla poštimana u nulo, ni kej za rečt, so se potrudl.

7. Sufo... Mislm, tle je pa konc, a ne. To pa... Fak noLOL I'm speechless. Sploh ne vem, kje nej začnem. Setlista faking neverjetna, energija za dol past, od vsega kruljenja (mojga) me je na trenutke že glava bolela, mislm, k tle se ti pa mora utrgat (še dons sem brez glasu, pa to pri meni ni prav pogost pojav). Frank the Tank je res ikona. Potegnu je ves folk not v dogajanje, njegove štorije lih prav dolge, da sem zajel sapo med komadi. Noro. Folku je dogajal 100/h, so mel tut varkoti spredi precej dela, ampak vse so prenesl z določeno mero humorja (pa še navijal so za nasLOL)

Terrance in Derek neverjetni faci - smo se pol še mal zapričal ob peru za konc metalskih dni.

8. Vreme. Mal ga sralo, še največ v pondelk, k je bil res blat, kamor si se obrnu. Sploh luštna je bla šetnja v/iz kampa po uni blatni brozgi; mal so šefeti zadevo omilil s sekanci, k so jih talal z mini buldožerjiSmile

9. Folk. Mislm, kdo nas ne more met rad?LOL Je kolega reku, k se je v petek prpelu, da so mel na Valu202 neko oglašanje folka po telefonu in je baje ena baka prjavla, češ, kolk je blo v Tolminu velik fajn decov v črnemLOL

Prav vsak tujc mi je reku, da kok je zakon pr nas, k je vse še kokrtolk ohranjen ("zelen"). Ena domačinka mi je povedala, da je še najbolj svinsk takrat, k se lokalna mularija odpravi ven za vikend. Da kao po festivalu ni tolk sranja, kokr bi ga človek prčakval za 12000 folka. Temu po moje botruje ta tako "osovražen" sistem kartic pa depozitov za kozarce, smeti... Kokrkol, v vsaki stvari se najde neki pozitivnega, o posrednem obiranju folka bi se sicer dalo debatirat v nedogled, ampak dvomim, da bi blo tako pošlihtan, če ne bi bil "prisiljen" pazit na plastiko (in druge reči).

10. Gostoljubje. Na vsakem koraku! Med festivalskim življem in med domačini. Ni da ni. Že dost pove podatek, da k greš iz kampa na bankomat, nazaj hodiš tri ure. WTF?!LOL K te lokalc povab pod lokal in toč žganico in tala futr (matr, neka lokalna zadeva, to bote Tminci vedl)... Neverjetno, res. Okolje, folk... Zmaga na celi črti.

Kej dost več se mi ne da več napisat, pa sej sm mnda vse napisu (aja, Gianni, ne mi več mikrofona iz rok jemat, bemti! Si uniču žurko na plaži)

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
piruvat View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 29.Jul.2013
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote piruvat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 00:37
Fajn kot vedno. Big smile 

Mali oder je bil zakon, veliko boljši od velikega. Manilla Road, Riot, Suffocation in Asphyx - majka! Na velikem odru sem bil predvsem navdušen nad Obituary, Kadavar in Moonsorrow, pogledal še par drugih zadev. Megadeth so sicer naredili dober šov, samo Mustainov glas ni bil to, kar bi moral biti. Koncertno bero smo sklenili prijetno nažgani na Sabatonih, katerim je letos v primerjavi z 2012 uspelo dodati nekaj pirotehnike. 

Z varnostniki nisem imel problemov (niti ne poznam koga ki bi jih imel), vse se je dalo zmenit z njimi, več ali manj face. Tujci so se pa tudi nekako zmenili z njimi, če ni šlo drugače je pa par varnostnikov združilo svoje znanje angleščine in uspelo ljudem dopovedat kako in kaj. Niso ravno poligloti, hehe. Big smile Tudi alkohol se je dalo brez problema prešvercat do odrov. Wink

Mercatorska panika se je izkazala za povsem nepotrebno, ker si lahko notri vsak dni prinesel čisto vse iz Hoferja, Eurospina itd. Sam Mercator v kempu je sicer presegel moja pričakovanja. Malo jih j matralo hlajenje (meso mi ni ravno delovalo hladno), drugače pa kul. Prepričan sem, da bo drugo leto še boljše. 

Letošnja obvezna uporaba paycarda ni bila ravno briljantna ideja, stari garbage deposit sistem mi je bil bolj pri srcu. Kaotično je bilo vračanje denarja na kartici, ker se jim ni uspelo založit z denarjem (predvsem drobižem). Mislim, da jim je bilo jasno, da bo treba vračat drobiž in da je to pametno pripravit. 

Štantov s hrano nisem kaj dosti preizkušal, razen fish and chips, ki pa je imel občasne probleme s pomanjkanjem sestavin. 

Vreme ni pretirano kvarilo razpoloženja (vsaj meni ne), folk je bil fajn, Soča mrzla kot vedno, alkohola pa v izobilju. Big smile Drugo leto spet v Tmin, seveda. 
Back to Top
Vargenhall View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.Dec.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 833
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargenhall Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 09:52
Super teden, odlično vzdušje skratka odlično! I like v
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 11:27
cudno, jsm pa kes iz kartice dobila nazaj ob cca. 5.30 na sotocju, ko sm se vsa amebasta spravljala spat..
boli me vrat..
:)
vreme bi blo loh edino mal bl suho.. temperatura je bla dbest..
prilicno ok, samo ce ne bi mela moznosti spati v pojstli, me ne bi blo..
lepo presenecenje so bli suffoti tut zame.. sm pa pomoje dost potencialno dobrih nastopov zamudila..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Chestbl00d View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25.Nov.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Chestbl00d Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 12:54
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 16:53
Jaz lahko rečem, da razen bednega vremena (za kar ni kriva oganizacija) nimam večjih pripomb.

Edine reči, ki bi jih pa izboljšala:

plačljivi WCi - delovni čas 8-22h?? Wtf? Moralo bi biti recimo od 6h do pol ure po zadnjem koncertu

merch - letošnji je bil enoličen, izbira slaba....zato kljub pripravljenosti nisem imela česa kupiti ne na uradnem štantu, ne nikjer drugje. Več raznolikosti prosim. MD brisačo bi še vzela, a je bila tako grozne kvalitete, da je bila mogoče vredna slabih 10 EUR, ne pa celih 30....  "Card holderji" bi bili fajn, če bi gor natisnili MD logo ali karkoli, da bi človek potem lahko celo leto po službi z njim strašil, ker so bili prave velikosti za službene kartice. Žal so bili čisto navadni plain in iz tega razloga slab spominek.

paycard - zakaj mora človek gor naložit 20 EUR takoj??? Smeti, kavcija za kartico in sistem skupaj nanese 15 EUR - zakaj še 5 EUR več? 
Poleg tega - zakaj niste nazaj jemali lanskih kartic in vračali lanskega naloženega denarja? Kartice so bile enake, le druga koda je bila lani kot letos. Moj je poizkusil vrniti lansko kartico in seveda so zavrnili. To je dejansko nateg in nepoštenost. Lahko bi imeli nekje 1 mesto za vračila lanskih kartic.



Glede toliko opljuvanega Mercatorja - mene ni motil. Sicer nisem tam kupila nič, ampak dokler je mogoče vnašati nakupljeno tudi od drugod, naj kar bo, ker verjetno mnogim pride prav. Je bila pa res notri grozna vročina, o čemer bi še lahko kaj rekli. 

Nekdo omenja, da ni dobil vrnjenega cup depozita, ker je že prej oddal kartico - sama sem videla, da je ženska na štantu ustno spomnila frenda, da mora vrniti še toliko in toliko kozarcev in bo dobil denar. Samo to je bil pač en primer.....

Ostalo je bilo meni ok - pač v okviru razmer urejeno, kolikor je mogoče....

Na festivalu nisem jedla ničesar iz tamkajšnjih štantov, tako, da o tem ne morem komentirati.

Koncerti - po pričakovanjih. Prvi dan sva bila zaradi vremena prisiljena izpustiti, sicer sem gledala 2-3 reči na dan. Amorphis so bili zame najboljši koncert.


Še en predlog za kozarce: zakaj ne uvedete ekoloških festivalskih kozarcev, ki se jih lahko zatakne za pas, kar olajša nošenje okoli (do vračila)? To imajo ponekod v tujini...... Slika: http://img.ct24.cz/cache/616x411/article/39/3807/380622.jpg?1343567192


Edited by Akasha - 27.Jul.2014 at 17:14
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
Tokio View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1242
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tokio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2014 at 22:44
Festival je načeloma laufal dobro. Mercator na festivalu se je izkazal super, tudi varnostniki, ki niso komplicirali za malenkosti. Hrana na prizorišču je bila nesramno draga - hotdog (kruh in 2 hrenovki) 8 €??? Še na nobenem festivalu nisem vidla take cene. Ampak ok, nisem jedla na prizorišču.

Tudi tisto, da moraš imeti kartico, sem pač sprejela. Ampak SRAMOTA včeraj! Denarja za vračanje je zmanjkalo. 2x. Prvič se je čakalo 2 uri, naslednjič dobro uro. SRAMOTA! Kartice niso stvar izbire. Točno se ve, koliko kartic smo morali "kupiti". Točno se ve, koliko denarja mora biti pripravljenega. 
Jaz sem pač bila za to uro kasneje doma, ampak ok. Kaj pa tisti, ki so imeli pred sabo ure vožnje? Ljudem se je strgalo. Lovili so prevoze, avtobuse, vlake avione. Nekdo, ki je imel na kartici 100 € in je moral ujeti prevoz na letališče, je pač ostal brez tega denarja. 
Zakaj je moralo priti do tega? Da sicer lep festival ostane v slabem spominu? Res, SRAMOTA!
Bogi punci in fant, ki so delali tam. Nič krivi, prijazni, potrpežljivi. Pohvale njim. 
Tega si ne bi smeli privoščiti. Toliko slabe volje in "nikoli več na ta festival" vzklikov res uniči vtis. 
Metal je muska za grde.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 10:37
kva ene tolk zbode freakshow? prov dbest je gledat ta odlomljen odklopljen folk :D
Back to Top
Grrrrr View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Status: Offline
Points: 709
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grrrrr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 10:56
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kva ene tolk zbode freakshow? prov dbest je gledat ta odlomljen odklopljen folk :D


Uff...tole si pa zbodel v občutljivo tematiko Smile
Your highness, when I said that you are like a stream of bat's piss, I only mean that you shine out like a shaft of gold when all around it is dark
Back to Top
T.*infidia View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 23.Jul.2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote T.*infidia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 11:33
Tudi midva sva se krasno imela, dasiravno sva bila le 2 dni...

tako lepo se je bilo podružiti z ljudmi, ki jih nisem videla dlje časa, tudi moj mož čist navdušen - tako je bil vnovič na "metalski strokovni ekskurziji" in vsakič se mu zelo dopade :)

Sistem s karticami je super, organizacija iz leta v leto boljša, vzdušje in bandi krasno...kapo dol!

Zelo sva bila navdušena tudi nad  foto razstavo v muzeju na predvečer Metaldays.

Izjemno hvaležna za gostopljubje Grafinke in tudi malo lovskega izleta v hribe... :) ...pa našim Medvoščanom za pir in jegra... nasploh super sprostitev z veliko dogodivščin  (Monster rehab napitek odlično prišel prav ) v le dveh dnev \m/


Lep dan vsem :)



Tina  (sicer pod vzdevkom T*infidia  /  a kaj, ko  nikakor ne morem več dostopat do tega accounta in sem mogla ustvariti novega, no,  se obrnem na pomoč administratorja al pa kej :)



 
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 11:33
Po temle, kar sem prebral, je 1. naloga za organizatorje spedenat plačilni sistem PREDVSEM, kar se izplačila tiče. Ker to, kar je Tokio napisala, se mi zdi slab perverzen štos. Pa verjamem, da to ni blo v vašem interesu, zato pregruntite, kako zadostit morebitni par tisočglavi množici, ki bi rada na horuk zamenjala plastiko v kovino. S tem sicer nisem imel problemov, ker sem to opravil enkrat pred tretjo uro v soboto zjutraj, ko ni bilo pretirane gužve, ampak spet - kaj če... Ma pustmo to. Vseen smo se mel fajn, drug let bo stvar še izboljšana (upam in verjamem), tko da... Ob letu osorej!Thumbs Up
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 11:40
Mene je motlo samo to, da nisem mogu kupit karte za MD2015 v soboto ob 3:30, ker je bil štant z merchom že tolk zgodi zaprt.

Aja, report prvega dne je že online.
Back to Top
BudZpencer View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 4504
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BudZpencer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 13:17
No mogoče lahko izpustite 'Dirty Skunks' oder, ker to ni, čeprav kar nekaj ljudi temu tako pravi.We just work there for the greater good & Satan ;)

Pa kr niste opazil zakon projekcij pri Helheim pa obisk Hoesta od Taake na odru ;(


Edited by BudZpencer - 28.Jul.2014 at 13:26
http://www.dirtyskunks.org - underground stormtroopers of death platoon 666 - kicking ass since 2002

Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 13:46
Sej to je ljudsko poimenovanje, ne uradno
Back to Top
guinevere View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 01.Sep.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote guinevere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 21:13
še ena problematika ki je ni nihče omenu (verjetnu je ni noben uporabljal :) ) so topli tuši in nateg za 10evrov za celotedenski neomejeni dostop do njih...sliši se odlično samo tople vode skoraj NI bilo! Tuši zaštofani, umazani, delali so samo po štirje..ko se je bojler nafilou se je lahko umilo lih cca 15 folka potem pa spet mrzla voda 
Back to Top
Azael View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Jul.2013
Location: Offline
Status: Offline
Points: 278
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Azael Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 22:15
Teden je šel prehitro Smile

Na dež, lužo in sploh karkoli se nisem kaj dosti oziral, gledal sem, da čim bolj sproščeno preživim dopust. Žal sem vsakodnevno rahlo zamujal in nisem videl bendov, ki so igrali pred šesto uro.

Od videnega so me najbolj očarali: Rodoljubac na Worm up-u, Manilla Road, Asphyx, Possessed, Moonsorrow.

Užival tudi med Helheim, Nocturnal Depression, Forgotten Tomb... Opeth mi ratujejo nekam nezanimivi. Kadavar so enolični, ob Tiamat pa sem zehal. Razočarali so Borknagar, vokalna izvedba nekam v tri dni, sram naj jih bo.

Najslabši bend, ki mi je skoraj pokvaril dan, če ne bi bil zbežal po enem šestem komadu, so Megadeth. Tako brezveznega rocka že dolgo nisem poslušal. Dead

Zvok na velikem odru je bil, vsaj od torka dalje, občutno boljši kot lani.

Ko že pišete o vračilu plačilne kartice: v petek ponoči (oz. že v soboto zjutraj) sem na Sotočje paycard officu spraševal, do kdaj delajo, pa so rekli da menda do treh oziroma da ne vedo natančno Confused Torej sem malo pred 3. uro zjutraj kartico raje oddal, saj nisem bil prepričan, da bo v soboto dopoldne transakcija uspešna -- opozorili so me, da zna zmanjkati denarja za vračilo. Ostanek noči sem potem preživel brez kapljice pijače Sleepy
Po mojem bi morali od petka pa vse do sobote do 15h vsi paycard štanti laufati non-stop.

Se vidimo drugo leto Smile Potihem upam na boljši line-up in manj sponzorskih plakatov (ali pa vsaj zamenjajte energijsko pijačo, ker Monster je resno ogaben, verjetno zato rabi največ oglaševanja).
Back to Top
Akasha View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 411
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Akasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2014 at 22:18
Jaz sem imela ta tuš/wc pass, ampak predvsem zaradi wcjev. Kolikor sem se tam tuširala, sem prej vprašala, če voda je in potem šele hitro šla po vse potrebno. Treba je bilo tudi iti ob "nepopularnih" terminih, npr. okoli 19h zvečer in ne npr. dopoldne.
THE SPIRIT OF FIRE !!!
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2014 at 15:06
Opomba na DAY2 reportažo. Pri Borknagar ni pel Vintersorg, ampak Athera (Chrome Division / Susperia).
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2014 at 15:21
Hvala, popravljeno.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2014 at 15:24
Azael, monstri so res ogabni, ampak Monster rehab brez mehurčkov in s čajem poseka vse kar je drugega od energij na trgu.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2014 at 23:37
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2014 at 10:44
Back to Top
Aeon_Mayhem View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.May.2008
Status: Offline
Points: 393
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aeon_Mayhem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2014 at 11:24
Vsi live videi, ki smo jih do sedaj objavili, na enem mestu!


Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2014 at 13:11
tudi jst se priporočam na ogled mojih posnetkovSmile
helheim,mailla road,nocturnal depression,obituary,asphyx,possessed,metal steel,villainy,tiamat,suffocation etc
https://www.youtube.com/user/debilana100/
če povezava ne dela me dobi na youtubu pod imenom debilana100


Edited by Pero - 30.Jul.2014 at 13:35
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2014 at 09:24
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2014 at 11:02
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Aeon_Mayhem View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 03.May.2008
Status: Offline
Points: 393
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aeon_Mayhem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Aug.2014 at 19:57
Video report! Wink

Back to Top
Sova View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 595
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sova Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Aug.2014 at 12:31
Tale festival z vsakim letom zaradi novih pravil in omejitev izgublja nek čar, sproščenost. Letos sem šel že desetič (sicer za dva dneva) na kemp in tut če bi bli dobri bandi mi pomoje nebi blo fajn. 

Sploh se mi je pa zamerl, da jim na koncu zmanjka denarja za vračilo neporabljenega dnarja in more folk k ma lete in dolgo vožnjo čakat k kreten. In pol bo drug let vrjetno spet fora, da se ne da vnovčit dnarja iz prejšnjega leta.  Thumbs Down

Upam, da drug let tudi ne bo dobrih bandov, da mi ne bo treba it na ta money grabbing fest Jezik
Back to Top
Profanity Zine View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Profanity Zine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Aug.2014 at 15:54
Kako smo prvi dan videli možje in dekleta Profanity webzina?

Takole - tekstovno, takole pa še vizualno.
PROFANITY - METAL IN HC WEBZINE

WWW.PROFANITY.SI
info@profanity.si

Za razliko od drugih si drznemo iti globlje!!!

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Aug.2014 at 13:17
a je kdo zasledil že kkšn odgovor glede zadnjega dne in zmede z vračanjem denarja? 
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2014 at 10:17
Back to Top
Profanity Zine View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.May.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Profanity Zine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2014 at 16:00
Drugi dan glede na videnje in slišanje Profanity webzine crüja - tekst
ter vizualije.

Deri!
PROFANITY - METAL IN HC WEBZINE

WWW.PROFANITY.SI
info@profanity.si

Za razliko od drugih si drznemo iti globlje!!!

Back to Top
Preshko View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 395
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Preshko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2014 at 20:49
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 78910>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,391 seconds.