Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Naci/Fa/Rasi/tu-je.si/skin   bandi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Naci/Fa/Rasi/tu-je.si/skin bandi

 Post Reply Post Reply Page  <1 17181920>
Author
Message
Provo Kator View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Oct.2009
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 364
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provo Kator Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 20:16
Šnavcer, kot prvič, pred kom naj se branimo, kdo nas bo napadel? Kot drugič, tudi če nas, kako se lahko, majhna državica kot smo, sploh kogarkoli ubranimo? Še hrvatov se ne bi mogli. Pa če grejo vsi slovenci v vojsko, smo prešibki. A ni potlej bolje bit kot švica? Nas lahko ščiti le diplomacija in pa evropa. Vojska nam je nepotrebna in gre le za stvar prestiža in preteklosti. Btw, sem pa vseeno ljubitelj orožja v športne namene, imam orožni list in hodim na vaje.
Vodkodlaki in vamparji
Back to Top
PitBull View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar
dvorni norček na prisilnem dopustu

Joined: 30.Jun.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PitBull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 20:23
Originally posted by Provo Kator Provo Kator wrote:

Šnavcer, kot prvič, pred kom naj se branimo, kdo nas bo napadel? Kot drugič, tudi če nas, kako se lahko, majhna državica kot smo, sploh kogarkoli ubranimo? Še hrvatov se ne bi mogli. Pa če grejo vsi slovenci v vojsko, smo prešibki. A ni potlej bolje bit kot švica? Nas lahko ščiti le diplomacija in pa evropa. Vojska nam je nepotrebna in gre le za stvar prestiža in preteklosti. Btw, sem pa vseeno ljubitelj orožja v športne namene, imam orožni list in hodim na vaje.


NIkoli ne veš kaj se lahko zgodi, bi imeli pomoč Nata ampak vseeno nikoli ne veš.. Poglej idiot nepotrebni so nam taki idioti kot si ti.. Leta 91 so nas napadli Srbi pa smo se s pomočjo Nata obranili, zdaj mogoče res ni nobene grožnje ampak vseeno nikoli ne veš kaj se bo zgodilo.. Poleg tega kot člani Nata smo dolžni sodelovati v misijah Nata tako vojska ni nepotrebna..


Edited by PitBull - 11.May.2010 at 20:25
Back to Top
Provo Kator View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Oct.2009
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 364
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Provo Kator Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 20:39
Obe temi v forumu postajata eno in isto. Al naj nekdo zmerga, ali pa pišimo le v eno temo. Težko je sledit.
Vodkodlaki in vamparji
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 22:03
we've just hit a new low...

Edited by frogstomp - 11.May.2010 at 22:04
Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1602
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2010 at 23:14
res je, kreganje za isto stvar je prisotno v dveh temah. predlagam da se ena zapre. sta pa že obe temi blizu nivoja 24ur.com
 
od mojega zadnjega pisanja (v drugi) temi se je nabralo že veliko odgovorov, posledično mi je v oči padlo veliko napisanega in bi lahko spisal krajšo novelo, ampak me je minilo vse skupaj...mislim da bodo nekateri kljub mojemu pisanju ostali vsak na svojem bregu....sploh pa ta tema ni več podobna debati.
 
dost mam, uživajte, ajde!
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2010 at 00:54
dejte se dobit od piru, tole tle pa počas lahko zaklenemo in pustimo v pozabi... ker očitno ne vodi nikamor
Back to Top
PitBull View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar
dvorni norček na prisilnem dopustu

Joined: 30.Jun.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PitBull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2010 at 08:33
Originally posted by Železnk Železnk wrote:

res je, kreganje za isto stvar je prisotno v dveh temah. predlagam da se ena zapre. sta pa že obe temi blizu nivoja 24ur.com
 
od mojega zadnjega pisanja (v drugi) temi se je nabralo že veliko odgovorov, posledično mi je v oči padlo veliko napisanega in bi lahko spisal krajšo novelo, ampak me je minilo vse skupaj...mislim da bodo nekateri kljub mojemu pisanju ostali vsak na svojem bregu....sploh pa ta tema ni več podobna debati.
 
dost mam, uživajte, ajde!


Tudi mene je minilo vse skupaj, ko je začel Provo Kator pisat sem notri, prej je bila čisto lepa debata..
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.May.2010 at 09:21
jst sm za to da se popuca kar je bedastih izbruhov pa da še naprej učimo kako biti dobr slovenc :)
Back to Top
PitBull View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar
dvorni norček na prisilnem dopustu

Joined: 30.Jun.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PitBull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.May.2010 at 15:28
Vi se kar učiti :)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.May.2010 at 17:44
zakaj mislš da si na bolj pravi poti od nas? sploh pa, še ne morš vedet al smo patrioti al nismo, se še premal poznamo :)
Back to Top
PitBull View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar
dvorni norček na prisilnem dopustu

Joined: 30.Jun.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PitBull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.May.2010 at 19:47
Saj nisem rekel, da sem na boljši poti samo rekel sem, da se kar učite.. Kar dosti metalcov poznam, ki so domoljubiBig%20smile


Edited by PitBull - 13.May.2010 at 19:47
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.May.2010 at 19:49
napaka je na shrani.si serverju, cel server ta trenutek ne dela.. vidš, če bi se manj s tem kaj si obremenjeval pa napolnil vsebino z znanjem pol se zdele nebi čutil ogroženega.. tko je pa prva stvar, ki si jo pomislu, da ti tuki česa ne pustimo izražat..
Back to Top
PitBull View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar
dvorni norček na prisilnem dopustu

Joined: 30.Jun.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PitBull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.May.2010 at 19:51
No saj stvar se je popravila :D
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2010 at 02:37
MEGALOL
PODLAGA:
Izjava za javnost

V gibanju Tukaj je Slovenija ostro protestiramo ob ogabnih insinuacijah, ki so zapisane v današnji izdaji brezplačnika Žurnal. Zapis se glasi takole:

"V Sloveniji se pojavljata dve skupini; ena je odkrito povezana z mednarodnim neonacističnim gibanjem, kot je Blood & Honour, druga, ki širi isto vsebino, pa je zavita v celofan domoljubja. Najdejavnejša je mreža Tukaj je Slovenija, trdi naš vir."

TEZA
Vsak obiskovalec naše spletne strani lahko na prvi pogled vidi, da naš projekt nima nikakršnih »neonacističnih« vsebin, ampak je namenjen predvsem širjenju domoljubja in narodne zavesti, ki ju pri Slovencih kronično primanjkuje, sploh med mladimi.

BRCA TEZE V RIT
Novinarka Gordana Stojiljković (glede na njen priimek nad njenim pisanjem niti nismo preveč presenečeni) očitno namenoma blati naše gibanje, s tem, ko brez preverjanja citira zblojena stališča skrajnih levičarjev. To sicer ni nič novega in dvomimo, da bo kaj bolje tudi v prihodnosti...

Back to Top
Downs Tiga View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 15.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Downs Tiga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2010 at 11:39
Jebela, ne mislim se opredeljevat niti sodelovat v tej temi, rad bi pa razčistil samo eno: Švica ima veliko vojsko, ki še vedno temelji na nabornem sistemu. Praktično vsak polnoleten moški gre v vojsko, in ker gre za sistem splošnega odpora, imajo povečini orožje kar doma (kar spet povzroča svoje probleme, med drugim visoko stopnjo umorov s strelnim orožjem).

To, da Švica nima vojske je absoluten bullshit. Pri njih so šli celo tako daleč, da imajo veliko mostov in tunelov "rigged to blow" v primeru napada. Ne, še zdaleč se ne zanašajo zgolj na diplomacijo.

Edited by Downs Tiga - 26.May.2010 at 11:40
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2010 at 11:45
Če bi mel ti tolk nakradenga zlata skritga pr seb, bi tud mel orožje doma :)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2010 at 11:46
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2010 at 15:43
plus malo pogleda v zgodovino.. ce folku zagusti, se bo upru, tko kot se je zgodilo v casu hitlerja.. kjer je jugoslovanska vojska, ki je pozrla ful enga drzavnega gnarja, kapitulirala v 11 dneh po aprilskem napadu na kraljevino..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2010 at 00:33
Po naključju sem dobil cdr od Absurd (album Blutgericht) in ne morem se naposlušat te plate. Blazno kul zadeva. Ali kdo pozna kakšen podoben bend, ki generira podobno glasbo in ki ni tako zoprno politično nekorekten? Se pravi, da ga bom lahko poslušal v avtu polnem ortodoksnih židov z klavirskimi žicami v žepih in ostal živ. Anyone?
Back to Top
Gmajnar (Mare) View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 08.Jan.2010
Status: Offline
Points: 141
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar (Mare) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2010 at 08:09

Hoj! Sem prebral debato od začetka do konca, ker se počutim kot zelo domoljubnega, v smislu, da se počutim duhovno in fizično navezan/povezan s to pokrajino. Predvsem z enim delom dela Slovenije, ki je dobilo ime Srce Slovenije - ta del so občine Kamnik, Domžale, Lukovica, Mengeš, Komenda pa Trzin. Počutim se eno s temi prelepimi gmajnami in hribi povsod naokoli, počutim se eno z vsem ljudskim izročilom teh krajev, eno z divjimi živalmi te narave. Všeč so mi stari, preprosti ljudje iz teh krajev, ki so in še živijo v ritmu z naravo, zapojejo kakšno staro ljudsko pesem, poznajo različne rastline in njihove učinke in vedo, da za srečo ne rabiš dosti, saj ti že sama narava v tvoji bližini nudi več kot vsa sodobna navlaka skupaj (tako tehnologija kot razmišljanje sodobnega človeka, ki ni več naravno ampak izolirano od narave).

Meni se zdi, da svet še naprej potrebuje vso svojo mnogokulturnost in barvitost, tako, kot jo je do kakšnih 100 let nazaj imel še po večini naše Matere Zemlje, potem pa smo ljudje vedno bolj izgubljali stik s svojim pravim domom - Naravo - in se s tem oddaljili od svojega pravega jaza in zadnji dve desetletji gre samo še dlje s to globalizacijo na vseh ravneh. Vsi bi že najraje uporabljali Angleščino za svoj jezik, pozablja se na stare običaje, narečja, vso drugo tradicijo in staro modrost, ki je ljudem skozi tisočletja pomagala v mirnih in nemirnih vodah življenja.
Verjamem in čutim, da se človek ne rodi zaman na nekem delu sveta in za pravo srečo moraš tam tudi pognati korenine, ker si navsezadnje eno s tisto pokrajino in si že po naravi ponosen na tvoj Naravni Dom in obenem neizmerno hvaležen zanj.
Nihče ni večvreden ali manjvreden, smo samo različni, tako kot je različno vse živalsko in rastlinsko kraljestvo.
 
Ljudje smo res slepi - Kolo Življenja / po Indijsko Swastika je prečudovit simbol, ki je v uporabi v različnih oblikah že tisočletja po vseh kontinentih in ima same pozitivne pomene (smeri neba, Sonce, neskončno kroženje življenja, Ljubezen, ...) in ker so ga uporabili tudi nacisti je to zdaj prepovedan simbol? Simbol križa je tudi starejši od Krščanstva in so v njegovem imenu izvajali cele genocide po širnem svetu, pa zato ne obsojamo križa, saj ni simbol kriv, če ga nekdo izkoristi v slab namen.
 
To debato sem šel brat, ker me je zanimal, če še kdo tako občuti ta zame bistveni del življenja - povezanost/navezanost na domače kraje. Edini človek, ki mi v tej debati domače razmišlja je PitBull, ki ima zame lepe in čiste vrednote za vodilo v življenju - imaš moje spoštovanje.
Večina sodobnega sveta in Paranoid forum isto, vidi v takih vrednotah rasizem, nacizem in druge umske zablode, ker je to najlažje in ker se te ustrašijo, ker vidijo, da razmišljaš in deluješ drugače od njihove velike večine in lahko v njih zbudiš dvom o resničnosti njihovega razmišljanja, tega si pa ne želijo.
 
Z veseljem si bom pogledal internetno stran tu-je.si, ker po tem kar sem prebral od PitBulla mi daje slutit, da je med njimi verjetno še veliko prijaznih, na svoj dom navezanih in dobrih, načelnih ljudi in to še mladih za povrh, kar je sploh pohvalno, ker glih mladina in mal starejša mladina je najbolj izgubila stik z domačo krajino in njenimi ljudmi.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2010 at 08:17

evo temu jz pravim etnolog po dushi :PPP zhal je dandanes v nashi druzhbi tako, da ti navezanost na domache kraje, skrb zanje itn vsiljujejo kot hendikep... kot si sam napisal, ksenofobijo, fashizem... cheprav roko na srce, obstajajo tudi taki skrajnezhi v nashi druzhbi... ki jemljejo "slovenstvo" kot neko opravichilo za sproshchanje svoje agresije... sam to she zdelech ni vechina folka... in verjamem, da je stvar veliko bolj povezana s sadovi globalne kulture (amerishka filmska produkcija ipd.) kot pa z ljubeznijo do svojih krajev, ... zhal 



Edited by PiWi - 24.Aug.2010 at 08:17
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2010 at 08:45
Hvala ti deux ex machina!
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2010 at 08:56
sej zarad mene lah tudi kompliciraste... 
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2010 at 22:12
nikoli ne bom razumela, zakaj ljubezen do doma in bliznjih izkljucuje ljubezen do drugih?
zakaj negovanje slovenske ali lokalne kulture pomeni hkratno udrihanje po drugih kulturah, njihovo izkljucevanje?
zakaj ne mores znati dobro slovensko, ce uporabljas se kaksen drug jezik, denimo angleski, hrvaski, italijanski?

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2010 at 23:43
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 08:22
Originally posted by grafin grafin wrote:

nikoli ne bom razumela, zakaj ljubezen do doma in bliznjih izkljucuje ljubezen do drugih?
zakaj negovanje slovenske ali lokalne kulture pomeni hkratno udrihanje po drugih kulturah, njihovo izkljucevanje?
zakaj ne mores znati dobro slovensko, ce uporabljas se kaksen drug jezik, denimo angleski, hrvaski, italijanski?

 
ma joooooooj grafiiin... zato ker to op mojem preprichanju nima veze z ljubeznijo do doma... ampak korenini popolnoma drugje... kaj pa jaz vem... od chredne pripadnosti neki "subkulturi", do sproshchanja agresije, ... skratka... sej lah se slepijo da so neki ljubitelji... ampak zhal podzavestno ali pa zavestno jim gre chist za neke druge potrebe, zadeve...


Edited by PiWi - 25.Aug.2010 at 08:34
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Online
Points: 3799
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 10:17
Originally posted by grafin grafin wrote:

nikoli ne bom razumela, zakaj ljubezen do doma in bliznjih izkljucuje ljubezen do drugih?
zakaj negovanje slovenske ali lokalne kulture pomeni hkratno udrihanje po drugih kulturah, njihovo izkljucevanje?

Tudi jaz tega ne razumem, verjetno večina ljudi ne. Seveda pa tovrstne trditve tako ali tako slišim kvečjemu iz ust nasprotnikov domoljubja, ne pa domoljubov samih. Mogoče imate pa vi napačno predstavo? Dati prednost svojemu, ne pomeni udrihanje po drugih. Kot da ljudje ne pomagajo raje svojim družinskim članom in jim dajejo prednosti pred ostalo populacijo na raznovrstne načine. Jaz razumem ta pogled kot nek širši pojem družine.
Seveda vi pravite, kako smo vsi ljudje in zato enakovredni in enaki, ampak naj me vrag poctira, če res nihče ne daje prednosti nekomu drugemu potemtakem. Seveda je fajn kritizirati domoljubje, češ, kaj pa je tako dobrega tukaj. Če bi pa nekoč vesoljci iz Omege Centauri prišli srat na naš planet bi pa verjetno enako bentili čez njih. Ali pač ne. Najverjetneje bi pobrali šila in kopita, saj ima ta naš planet tako ali tako toliko enih napak, da ni vreden vaše prisotnosti. Sploh pa, treba je pomesti pred lastnim pragom, preden lahko posegaš dlje. Na primer: Najprej naj naš narod dvigne lastni standard, da bo lahko pomagal obubožanim v tujini.

"Vsaka sprememba je pravzaprav nemogoča, ker smo že v raju." (Mazzini)
Hm, jaz domoljubje dojemam ravno obratno. Jaz to razumem, kot da stremiš k spremembi svojega domačega okolja na bolje in izboljšanje življenjskega standarda v svoji državi, kot pa da sebično rineš z denarnico za kruhom. Tako razmišljanje je neproduktivno oz. je produktivno izključno za posameznika, kar je nekoliko skregano z logiko, glede na to, da večina ljudi tukaj pridiga o neki kolektivnosti in povezovanju. Če vsi lovijo denar, potem tudi tisti, ki bi lahko dejanko izboljšali življenjski standard, ne naredijo nič, saj jim to ni v interesu. Če ne bi bilo toliko bega možganov, bi lahko marsikatera država bolje funkcionirala, po moje.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 10:23
sicer jaz grafinkine izjave nisem tako razumela... bolj ciljano na posamezne skupine... in ne sploshna obsodba domoljubja... mislm, kako lahko sploh obsodsh domoljubje... to je isto kot che obsodsh ljubezn... pa ne uno egoistichno, ampak ta pravo...   
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 10:32
Gorjanec, sej tisti, ki več zaslužijo s progresivnostjo obdavčitve hočeš nočeš dajejo več v skupno blagajno, iz katere se krpa luknje in pomaga brezposelnim in za delo nesposobnim. Ampak uspešni podjetniki tega niso veseli, zato gre trend k liberalnemu kapitalizmu. to ma pa s socialno državo bore malo opraviti. men se sicer standard ne zdi tako slab, kot radi prikazujemo. vsak naslednji študent ima avto s katerim se sam vozi, za študij ni potrebno najemati kreditov kot v drugih državah (morda za življenje ob študiju, kjer je delo časovno onemogočeno)... dost stvari mamo podarjenih. seveda če se primerjaš samo z uspešnejšimi državami, pol se vedno počutiš kot da si na samem dnu.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Online
Points: 3799
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 11:13
Jaz sem govoril o popolnoma drugih stvareh ... Ne mešaj sem svojih nebuloz iz ZeitGeist debate Tongue
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 11:34
o čem pa si govoril, če lahko prispevaš kej k mojemu boljšemu razumevanju in s tem, k skupnosti?

ja, spet ta superkritičnost. krivi so nam vsi, politiki, bogataši, mi pa nimamo nobenega vpliva na dogajanje, našo dejavnost dušijo in vi so neumni. dejmo rajš rečt bobu bob pa bo. zadnjič je bil na poptv prispevek o slovenskem medu in drugih izdelkih, ki za evre več ponujajo boljšo kvaliteto in pomagajo domačemu gospodarstvu. saj nam ne gre tok slabo, pa dejmo tisti evro več, pa bomo naredl neki za lastno skupnost. ne vidm razloga, da bi tisti, ki so dnar zaslužli zdej po ulci delili to z ostalimi.

Gmajnar, najbrž si zamudil pobrisane komentarje Pitbulla, kjer je paranoiovcem oz. metalcem grozil s skinheadovskim obračunom na metelkovi.

Edited by frogstomp - 25.Aug.2010 at 11:38
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Online
Points: 3799
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 11:42
Frogi, mislim, da si ti najbližje definicji zadovoljnega sužnja. Pomoje je tebi dopovedovati kaj o faliranosti modernega sistema tako, kot krščanskemu fundamentalistu podajati argumente ateizma.
Potrata časa in offtopic. Raje vidim, da po meni udrihata grafinka in Prophet, kakšen "nacuh" sem Big%20smile
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 11:46
zadovoljni suženj? če mislš, da sm podrejen vstaljenim strukturam in odnosom med ljudmi, zakaj ne. jih brez jeze razlagam, ker se mi zdijo smiselni. kaj pa si ti? nezadovoljen suženj al si vedno sam v svojih odločitvah? z merkator vrečko pa ogrevanim stanovanjem si na istem, če te to dela jeznega se maš pa še vedno možnost vsega osvobodit.


ja čaki, vsak zna blatit vlado, institucije, sistem, denarni sistem... ampak konkretno me zanima, kaj točno je narobe, ne pa "vse". kdo dela narobe in ne "sistem je tak."
da ne govorim o tem, da bi blo dobrodošlo, da date še kaj čez to, ponudite alternativo.

al gremo prvo razdret sistem, odpremo vrata zaporov, razpustimo naše varuhe, pol pa se bomo že znašl.

world needs a hero.

Edited by frogstomp - 25.Aug.2010 at 11:59
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 12:47
SLOVENEC SEM, SLOVENEC SEM ... TAKO JE MATI D'JALAAAAAAAAAAA :)

Meni je Slovenija geografsko izjemno lepa. Upam, da nisem zdaj geo-naci :D
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 13:40
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

nikoli ne bom razumela, zakaj ljubezen do doma in bliznjih izkljucuje ljubezen do drugih?
zakaj negovanje slovenske ali lokalne kulture pomeni hkratno udrihanje po drugih kulturah, njihovo izkljucevanje?

Tudi jaz tega ne razumem, verjetno večina ljudi ne. Seveda pa tovrstne trditve tako ali tako slišim kvečjemu iz ust nasprotnikov domoljubja, ne pa domoljubov samih. Mogoče imate pa vi napačno predstavo? Dati prednost svojemu, ne pomeni udrihanje po drugih. Kot da ljudje ne pomagajo raje svojim družinskim članom in jim dajejo prednosti pred ostalo populacijo na raznovrstne načine. Jaz razumem ta pogled kot nek širši pojem družine.
Seveda vi pravite, kako smo vsi ljudje in zato enakovredni in enaki, ampak naj me vrag poctira, če res nihče ne daje prednosti nekomu drugemu potemtakem. Seveda je fajn kritizirati domoljubje, češ, kaj pa je tako dobrega tukaj. Če bi pa nekoč vesoljci iz Omege Centauri prišli srat na naš planet bi pa verjetno enako bentili čez njih. Ali pač ne. Najverjetneje bi pobrali šila in kopita, saj ima ta naš planet tako ali tako toliko enih napak, da ni vreden vaše prisotnosti. Sploh pa, treba je pomesti pred lastnim pragom, preden lahko posegaš dlje. Na primer: Najprej naj naš narod dvigne lastni standard, da bo lahko pomagal obubožanim v tujini.

"Vsaka sprememba je pravzaprav nemogoča, ker smo že v raju." (Mazzini)
Hm, jaz domoljubje dojemam ravno obratno. Jaz to razumem, kot da stremiš k spremembi svojega domačega okolja na bolje in izboljšanje življenjskega standarda v svoji državi, kot pa da sebično rineš z denarnico za kruhom. Tako razmišljanje je neproduktivno oz. je produktivno izključno za posameznika, kar je nekoliko skregano z logiko, glede na to, da večina ljudi tukaj pridiga o neki kolektivnosti in povezovanju. Če vsi lovijo denar, potem tudi tisti, ki bi lahko dejanko izboljšali življenjski standard, ne naredijo nič, saj jim to ni v interesu. Če ne bi bilo toliko bega možganov, bi lahko marsikatera država bolje funkcionirala, po moje.
no ja, dajati prednost je dajati prednost in to je pravzaprav nujnost.. ker vsi nikoli in nikdar nismo na isti liniji.. v nobenem casu in nobenem ekosistemu.. lahko si osvezis spomin debate iz sosednje niti o nacional socializmu, kjer je razvidno, da pittbul drugim ni dajal prednosti, ampak jih tlacil v drek.. razen ce je to zate evfemizem.. :P
in v koncni fazi.. sej sm to ze veckrat povedala in pomoje me mate eni ze pocas dost.. to da das a priori prednost neki nacionalni skupini, ne glede a je za to v celoti zasluzna zanjo al ne, se mi pac zdi malo trapasto; recimo, da das prednost hildi tovsak samo zato, ker je slovenka, pred bosanko dragico ostojic s.p., ki ti vsakic brezhibno spuca stopnisce in se malo lomi v slovenscini.
prav tako se mi zdi trapasto, da imas rad cisto slovenijo, za vse ostale, tut okoliske drzave pa te boli kurac, kok usrane so.. tut ce zrak, reke in padavine ne poznajo meja..
kar se mene tice.. nimam nic proti patriotskim custvom.. normalno je, da mas prostor, ki ga dozivljas kot domacnega, rad, raje kot druge. na zivce mi gre blatenje, ocrnitev drugih kultur, jezikov tralala.. so pa take "patriotske zdruzbe" kotilnice idej, da so nedomacni tujci krivi za vse slabo v druzbi.
 
meni je blizu tvoje razmisljanje v zadnjem odstavku - ampak ne pa za vsako ceno. vem, da bi mela za enako delo v marskeri drzavi bistveno visjo placo, ampak meni gnar pac ne odtehta socialnega okolja in obcutka domacnosti. ce pa me tu nihce ne bo zaposlil, bom sla v zadnji instanci gledat tut za sanse v tujini.. al pa ce bom res ogrozena.. ampak to je res skrajni primer..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 13:41
Originally posted by PiWi PiWi wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

nikoli ne bom razumela, zakaj ljubezen do doma in bliznjih izkljucuje ljubezen do drugih?
zakaj negovanje slovenske ali lokalne kulture pomeni hkratno udrihanje po drugih kulturah, njihovo izkljucevanje?
zakaj ne mores znati dobro slovensko, ce uporabljas se kaksen drug jezik, denimo angleski, hrvaski, italijanski?

 
ma joooooooj grafiiin... zato ker to op mojem preprichanju nima veze z ljubeznijo do doma... ampak korenini popolnoma drugje... kaj pa jaz vem... od chredne pripadnosti neki "subkulturi", do sproshchanja agresije, ... skratka... sej lah se slepijo da so neki ljubitelji... ampak zhal podzavestno ali pa zavestno jim gre chist za neke druge potrebe, zadeve...
sej jsm upala, da mi bo gmajnar odgvorou.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2010 at 20:29
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/mnenja/2010/08/mazzini_narodnozabavna_laz.aspxjebina.aspx[/URL]

Pravkar me je prešinilo, da slovenska narodno zabavna glasba potrebuje country besedila.
Hočem slišat srce trgajoče besedilo iz perspektive žene/otroka, čigar mož/oče je 'veseljak', ki ga opeva ta komad.

Edited by polopoklip - 25.Aug.2010 at 20:33
...separation of delusion and cum...

Back to Top
white_as_hell View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Oct.2008
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote white_as_hell Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2010 at 18:30
..kak pride mož/foter žalosten domov, ker je moral zaradi kurčeve družine zapustiti gostilno, ki je resničen dom njegovega srca, najprej vdari ženo, pol pa še otroka, da sprosti agresijo, ki se je zaradi omenjene situacije po poti nabrala v njem.
she wanted nothing and i delivered
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2010 at 19:37
Jah, saj imamo tudi napitnico za himno, kaj pričakuješ Big%20smile
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2010 at 16:10
Originally posted by PitBull PitBull wrote:


Naloga vojakov je branjenje domovine in to vključuje tudi pobijanje ampak zato niso krivi vojaki ampak pač idiotska politika, ki zaneti vojno umirajo pa vojaki... Vojske ne moreš ukiniti pri nas vsaj dokler bo po svetu taka debilna politika, da bo vojska potrebna... Če smo napadeni kdo nas bo branil? Boš ti vzel puško in šel na ulico se borit? Jaz bi jo kaj pa ti? Slovenska vojska ni prav nič krivo, če jo vodijo pohlepneži, ki perejo na denar in si s tem polnijo žepe.. To je naloga vlade, da take stvari ustavi ampak to se ne bo zgodilo nikoli saj imajo tudi ta glavni koristi in polne žepe..


To ni glih res. Če hočš brant pred napadom oborožiš komplet narod in to je to. Zarad tega je recimo amerika država, ki je nobena vojska ne more spravt na kolena. To pa zato ker ma večina ljudi doma lepo svoj arzenal in to v lepih kalibrih.

Mi mamo večji odstotek prebivalstva v vojski in afganistanu kot nemčija. Zakaj že?

Edited by Voith - 14.Sep.2010 at 16:14
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Sep.2010 at 16:42
Ker smo majhni. In veliki. Butli. Big%20smile 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2010 at 09:38
Amerike ne moreš spravt na kolena ker majo rednecki doma arzenal? ROFL
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2010 at 21:27
Par vodikovih pa gre vse k hudyczu skupaj z nami.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 10:44
Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Amerike ne moreš spravt na kolena ker majo rednecki doma arzenal? ROFL


Originally posted by Admiral Isoroku Yamamoto (Japanese Navy) Admiral Isoroku Yamamoto (Japanese Navy) wrote:

"You cannot invade the mainland United States. There would be a rifle behind every blade of grass." -


Nevem, ti povej vacuumhead.

Edited by Voith - 22.Sep.2010 at 10:46
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 11:13
Velika količina orožja med civili samo pomeni mnogo zapletov z paramilicami - bi se tudi med sabo mimogrede steple. Poleg tega kup 'small arms' ni ravno najbolj učinkovit ko vojska pripelje artilerijo, tanke, letala, helikopterje in podobno težjo kramo. Ne trdim pa da ne bi bilo hudičevo nadležno. V vojni za enkrat obstaja samo eno pravilo - nikoli napasti Amerike, Rusije, Kitajske. Očitno pa tej Ameriki že en pici Afghanistan povzroča obupne težave. Ker je vojna tam pač naravno stanje že od pamtiveka.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 14:27
Velika količina orožja med civili pomeni večjo varnost in 100% varnost pred tujimi vojaškimi invazijami. Sam glede na to kok kontra propagande nam nasujejo v življenju, je potrebno fejst oči odprt, da vidš v čem je štos vse propagande proti orožju.

http://www.nraila.org/Issues/FactSheets/Read.aspx?id=206&issue=007

Edited by Voith - 22.Sep.2010 at 14:29
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 15:05
Ne verjamem. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Voith View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 02.Mar.2008
Location: Kuwait
Status: Offline
Points: 836
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Voith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 16:02
v kaj ne verjameš?
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 18:16
Predvidevam, da temu da večja količina orožja v rokah prebivalcev preprečuje invazije. No, vsaj jaz ne verjamem temu. To si ti pobral od "US constitutionalistov" ala timothy mcveigh. Pejd v idaho.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2010 at 18:19
Originally posted by Voith Voith wrote:

Originally posted by mizzi mizzi wrote:

Amerike ne moreš spravt na kolena ker majo rednecki doma arzenal? ROFL


Originally posted by Admiral Isoroku Yamamoto (Japanese Navy) Admiral Isoroku Yamamoto (Japanese Navy) wrote:

"You cannot invade the mainland United States. There would be a rifle behind every blade of grass." -


Nevem, ti povej vacuumhead.


No je bla še kaka druga bolj pomembna ovira. kot naprimer : razdalja - število prebivalcev - velikost države in tehnologija druge svetovne vojne.

Ti se preveč oziraš na izjave in govore. Prve služijo zabavi visokih krogov in drugi zabavi množic.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 17181920>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,594 seconds.