Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - O konoplji in drogah nasplošno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

O konoplji in drogah nasplošno

 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415 16>
Author
Message
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 13:53
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 zdej si ratu zagrenjen do nerazpoznavnosti. to ni zgolj moje mnjenje.


Sej tak folk je verjetno tud mnenja, da je človeška rasa alfa oz. najpomembnejša rasa, tko da... Who gives a shit what they think. LOL
The real monsters are often just people.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 14:07
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

če se zajebavaš s kemijo...

http://www.kamnik.info/po-nocnem-besnenju-po-podgorju-je-25-letnik-umrl-v-rokah-policistov-in-resevalcev/

...pomoje so podobne reči konzumirali tud tisti fantje ki so končali v Dravi.

Kdo to proizvaja ali uvaža in dila? šiptarska mafija, kera druga... to je sam za pobit Dead

 


Potty, ta ubogi fant je le preveč Tabasca pojedel.
The real monsters are often just people.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 20:46





Edited by Gmajnar - 19.Jan.2017 at 19:32
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 21:05
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Vraan - kurba s' ti zat'žen člowk! Jaz ne poznam ne tebe, ne Frogija, osebno ampak za zihr wem, da je problem w teb in ne v Frogiju in travi. Že kr neki let se na Paranoidu ukvarjaš sam s Frogijem - ti si orng čudak in ne Frogi, k je sam posebnež po naravi.

Itak, da obstajajo pohači, k so po tvojih merilih luzerji in čudaki - pa kwa pol, sj je njihov žiwlene in ne tvoj in kerga sploh brigajo tvoja merila. Pa zlo verjetn ste ti in teb podobni takim pohačem totalni luzerji in čudaki - s to razliko, da oni tega ne pridigajo okol :) Ejga, ti b' mogu jt za fajmoštra :)

V glavnem trava je men zakon, kadim jo redno že 22 let in nimam nobenih problemov zarad nje. Paše mi, k sm dobre vole, k sm zamorjen in povsod vmes. Loh jo kadim pred/vmes/po vsaki priložnosti (šiht, počivanje, orng fizičn dew, igranje kitare, pohodi po gmajnah in hribih, kakršnkol pogovor, vožnja z avtom, poslušanje glasbe, ...) in me nkol ne ovira pr čemerkol ampak se samo poveže z mojo domišlijo in mi da možnost občutka, da se mi dogaja neki posebnga, pa čeprow s krampam eno lukno koplem :)

Trava se poveže s tistim, kar je že v tebi in ti si dirigent svoje zadetosti.

Trava tud prbližn ne spreminja ljudi v neki, kr ni blo že preh v njih - trava ti sam dopušča, da se ne obremenjuješ s predsodki/normami in uživaš v tistem, kar ti v resnici paše in na tak način, k ti duša in telo šepetata, da njima paše :)




Dober dan g. Gmajnar.

Res je, sem zatežen, ampak samo do folka, ki mi gre na qrac.

V glavnem sprejmem tvoj argument in iz njega lahko potegnem en določen zaključek -  da trava definitivno ni za vsakega, ker jim ojača vse možno. Tako kot si napisal, Frogi je en hud posebnež že po naravi, trava pa mu to ojača še 10x bolj in jaz mu samo hočem povedat, da to ni substanca, ki je zanj dobra. Ne vem no, tebe nisem videl skakati z napol obrito brado po svetu, štoparjem randomly razlagati o jabolkih in ne vem še čem ali pa na metalu izvajati tribal plese. Tko je. Upam, da si dobil nezatežen odgovor. Handshake

Raje povej kakšno krepko v debati o politiki. Evil Smile

Edited by Vraan - 23.Aug.2016 at 21:06
The real monsters are often just people.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 21:16
al pa se morda ti zamisli zakaj moriš Frogstompu oz to preseli v zasebno sfero in to razčisti tam. In konec koncev, Frogiju si povedal, da trava zanj ni dobra. Povedal si. Ok. Zakaj moriš v tri pizde v nedogled. Čemu prepričevati že prepričane. Ok, Gmajnar ti sede, ker ti je všeč kar piše v politiki in mu ne moriš, ker poha. Pa to ti folk dopoveduje non stop. Da ni rečeno, da trava na vsakogar vpliva negativno. Dej pusti že tipa pri miru. Po moje je dojel kar govoriš. Nikogar pa ne moreš na silo spreminjat. 


oooooooooooooooooo, čau, Gmajnar Hug
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 21:37
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Vraan - kurba s' ti zat'žen člowk! Jaz ne poznam ne tebe, ne Frogija, osebno ampak za zihr wem, da je problem w teb in ne v Frogiju in travi. Že kr neki let se na Paranoidu ukvarjaš sam s Frogijem - ti si orng čudak in ne Frogi, k je sam posebnež po naravi.

Itak, da obstajajo pohači, k so po tvojih merilih luzerji in čudaki - pa kwa pol, sj je njihov žiwlene in ne tvoj in kerga sploh brigajo tvoja merila. Pa zlo verjetn ste ti in teb podobni takim pohačem totalni luzerji in čudaki - s to razliko, da oni tega ne pridigajo okol :) Ejga, ti b' mogu jt za fajmoštra :)

V glavnem trava je men zakon, kadim jo redno že 22 let in nimam nobenih problemov zarad nje. Paše mi, k sm dobre vole, k sm zamorjen in povsod vmes. Loh jo kadim pred/vmes/po vsaki priložnosti (šiht, počivanje, orng fizičn dew, igranje kitare, pohodi po gmajnah in hribih, kakršnkol pogovor, vožnja z avtom, poslušanje glasbe, ...) in me nkol ne ovira pr čemerkol ampak se samo poveže z mojo domišlijo in mi da možnost občutka, da se mi dogaja neki posebnga, pa čeprow s krampam eno lukno koplem :)

Trava se poveže s tistim, kar je že v tebi in ti si dirigent svoje zadetosti.

Trava tud prbližn ne spreminja ljudi v neki, kr ni blo že preh v njih - trava ti sam dopušča, da se ne obremenjuješ s predsodki/normami in uživaš v tistem, kar ti v resnici paše in na tak način, k ti duša in telo šepetata, da njima paše :)




Dober dan g. Gmajnar.

Res je, sem zatežen, ampak samo do folka, ki mi gre na qrac.

V glavnem sprejmem tvoj argument in iz njega lahko potegnem en določen zaključek -  da trava definitivno ni za vsakega, ker jim ojača vse možno. Tako kot si napisal, Frogi je en hud posebnež že po naravi, trava pa mu to ojača še 10x bolj in jaz mu samo hočem povedat, da to ni substanca, ki je zanj dobra. Ne vem no, tebe nisem videl skakati z napol obrito brado po svetu, štoparjem randomly razlagati o jabolkih in ne vem še čem ali pa na metalu izvajati tribal plese. Tko je. Upam, da si dobil nezatežen odgovor. Handshake

Raje povej kakšno krepko v debati o politiki. Evil Smile

ajajaj

če si s temi jabolki hotu nakazat na frogijevo posebnost, čudaškost...pol ti sam vračam info, da je bla čist random in normalna debata o prehranjevanju :)


Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 21:39
lsd in mikrodoziranje ...ko se je zgoraj ravno omenjalo še ostale droge

https://youtu.be/4ekkXrfmPM8
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 21:59
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

oz. recmo tako, efekt je najlepše doživet) med kkšnim koncertom.. men žuž, je ravno na bazenu na naberius najbolj zadogajal :D
 

Ahh vidiš, ne sede mi to, da rabiš nekaj ekstra, da ti muska sploh zasede, potem imam raje, da sploh ne poslušaš. Mene recimo določena orkestralna glasba iz filmov/iger/serij ali pa tudi določena metal glasba sama od sebe spravi v takšno ekstazo, ne rabim ničesar, da bi stvar ojačal, ker je že max. MAXIMUM GOOSEBUMPS

Men je tole kar si zdej napisal bolj žalostno kot pa kaj drugega. Tongue

Je pa tud res, da večina slo bendov sux in ni čudnega, da se ga more folk zadet, da jim muska sploh sede. Tole se mal navezuje na tvoje jamranje o 'nečagotvornosti'... Če bi folk igral dobro musko, bi ga folk čagal, tko pa pač ne. 'MI SMO TA PA TA BEND, V LETU 2016 IGRAMO OLD SCHOOL TRASH METAL V STANDARD E TUNINGU BWEEE" Ok, pobermo se raj stran od odra. Confused Mulariji je treba potalat 8 strunke Wink

ni da ganja pojača užitek v tem primeru pri glasbi. pač če bi pojačala bi samo intenzivneje doživljal isto, pa ni tako. bolj gre zato, da razširi že znano doživljanje-torej ne da zgolj še bolj stimulira že stimulirane senzorje, ampak še kakšnega aktivira zraven - sam če je glasba zanič ti zaradi tega ne bo boljša, ne boš slišal nekaj novega. a veš če ti je en metal band bljak ti zarad ganje ne bo kar naenkrat dober.lahko pa se zgodi, da v kakšnem drugem glasbenem stilu opaziš in doživiš nekaj kar si prej spregledal ali pa enostavno ignoriral.

ne vem kako je to lahko slabo? če se mal vrnem nazaj praviš, da je slabo, da en tru metalc začne dojemat še kako drugo glasbo kakor zgolj metal? al pa če razvije željo po potovanju v xy kraje? sorry sam res ne vem kako je to slabo, če folk začne širit svoj obzorja in razvijat nove interese?!? pač tle ne pišem o tem, da postane; pasiven, zaprt, len, brezvoljen. 

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 22:07
Originally posted by neki neki wrote:

lsd in mikrodoziranje ...ko se je zgoraj ravno omenjalo še ostale droge

https://youtu.be/4ekkXrfmPM8

tole sm tudi že linkal v to temo :) a si pogledal še kj drugega od tega tipa? men vrhunski kanal, k se res lepo loti aktualnih tem. zanimivo mi je, da tudi ljudje, ki so že dlje časa na politični desni (v kontrastu z temi, ki jih/nas(?) je tja pregnal ves cirkus sedanje politične paradigme), zelo aktivno spremljajo dogajanje na področju učinkovin in se zavedajo, da avtoritarni pristop in represija, ki se je izvajala slabih 60 let vplivajo zelo škodljivo in je čas za novo politiko na tem področju. bi šel celo tolk daleč, da čedalje več ljudi na politični desni naslavlja spiritualno področje, ki je tesno povezano s tem in onimi učinkovinami.



Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 23:14
/

Edited by Gmajnar - 19.Jan.2017 at 19:35
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2016 at 23:36
naj ti tekne :) čist tko uprašam, kot ljubitelj gmajne, ti tudi kkšna gliva, morebitna začetnica civilizacije kdaj načara svoje? :) 



za posračkat :D


Edited by frogstomp - 23.Aug.2016 at 23:47
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2016 at 07:52


Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

 zdej si ratu zagrenjen do nerazpoznavnosti. to ni zgolj moje mnjenje.




- men osebno je pa tole teženje in vsiljivost.
 
"Argumentum ad populim" / "appeal to mass" - ko se nekdo sklicuje na neko "maso" oz. "več"  ljudi v stilu : "vsi to pravijo" - to ni argument in nima veze z logiko 


Ne bi tle reku, da ima samo ena oseba z drugo problem. Vsaj po mojem ne. 

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2016 at 10:06
hočem rečt, ni zadeva v tem, da bi jst mel z njim konflikt. jst ga nimam. ker nism sovražn človk. zato ga tud vabim na pirčk, ker mi je nesmislno vzdrževat ta enostranski spor. zato pravim, da ni samo moje opažanje, ker se je dosti ljudi znašlo na tej strani, kjer človk ne more čez svojo grenkobo. sej če ti je moto, to da ti je človeštvo v pizdi, je smiselno, poveže vse skupi. jst bi reku da s tem mindsetom človk dela seb večjo škodo kot nekdo, ki si zvečer pržge žberlo. in da si prvi domišlja da je normaln, drugi pa ne. grenkoba je krč, in to povzroča psihosomatske bolezni, tesnobe in tako dalje. mi hašišarji vzdržujemo svoj chill in se v tem oziru lahko sklicujemo na self-medication. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2016 at 14:14
Originally posted by neki neki wrote:

še rick simpson

prav 90dni za 60ml, ampak da eni izvedejo v 30dneh. 



tole so pomembne informacije in dokaj točno odgovorijo na tu zastavljena vprašanja. je pa ta človek že nastopil v slovenskem državnem zboru in na marihuana maršu 2014. jaka bitenc, ki ima slovenski konopljin socialni klub čez je prav od njega recepte pridobival in zdaj pomaga ljudem s tem.

zadeva je sicer za vzgajat enostavnejša od paradajza in bi lahko bla praktično zastonj.. jst sm vidu na lastne oči kako deluje pr luskavici in pri nekaterih kožnih boleznih. 


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2016 at 16:53
Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Originally posted by mati zemlja mati zemlja wrote:

Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

če se zajebavaš s kemijo...
http://www.kamnik.info/po-nocnem-besnenju-po-podgorju-je-25-letnik-umrl-v-rokah-policistov-in-resevalcev/
...pomoje so podobne reči konzumirali tud tisti fantje ki so končali v Dravi.
kdo to proizvaja ali uvaža in dila? šiptarska mafija, kera druga... to je sam za pobit Dead 

človek iz Podgorja pri Kamnku je rekel, da je bilo grozno ... da takšnega rjovenja in kričanja v življenju še ni slišal ...


Groza ja, ne vem s čim se zadeva današnja mladina... upam da se to razišče, ker sumim da je to v povezavi tud s tistimi ki so končali v Dravi. Ni mi jasno kdo se zajebava z dilanjem tako ekstremnih zadev. Če policija to ne razišče je zame isto kot da je ni, in je bolje da folk vzame pravico v svoje roke.

točno to sem v povezavi s tipom, ki stanuje v Podgorju, slišala danes zjutraj. Da sumijo, da gre za enako zadevo kot je šlo z ljudmi, ki so končali v Dravi. Občutek, da goriš. Od znotraj.


Flakka oz. Bath salts


Edited by Kristjan - 26.Aug.2016 at 16:54
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2016 at 13:24


kva mi je dobr tega tipa poslušat :D bi si kr kulturno pogojeno normalizirano sprejemljivo brado mal priredil
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2016 at 15:27
on_a_scale_of_one_to_all_of_the..._how_much_cocaine_is_the_singer_of_kansas




rokenrol :D!


Edited by frogstomp - 29.Aug.2016 at 15:27
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2016 at 20:44
kaj ce sploh ni na drogi in mu sam tolk dogaja. sej zgleda kr telesno vzdrzevan ....ma dost kondicije.

se spomnim pred par leti na metalcampu, kako sem ga razvaljival v zadnjih vrstah. ma ni 2x za rect, da mi ni kdo pripisal konzumacijo kakih drog, ker tisti trans izzivljanja vsega skoz glasbo ni bil glih cloveski :D
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2016 at 20:58
fajn je slišat zadeve od obeh strani...

Quote

The terrible truth about cannabis: Expert's devastating 20-year study finally demolishes claims that smoking pot is harmless     

- One in six teenagers who regularly smoke the drug become dependent    
- It doubles risk of developing psychotic disorders, including schizophrenia     
- Heavy use in adolescence appears to impair intellectual development    
- Driving after smoking cannabis doubles risk of having a car crash     
- Study's author said: 'If cannabis is not addictive then neither is heroin'     
- The drug is currently legal in two states - Washington and Colorado     
- A further 21 states have allowed it to be used for medicinal purposes      
- Obama said earlier this year cannabis is not as dangerous as alcohol    

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2783111/The-terrible-truth-cannabis-Expert-s-devastating-20-year-study-finally-demolishes-claims-smoking-pot-harmless.html#ixzz4JDimL4Xb





Edited by Sid Ninja - 03.Sep.2016 at 21:00
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2016 at 07:46
:D


Edited by frogstomp - 08.Sep.2016 at 07:51
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2016 at 15:23
kva pol vragaan, boš prnesu kozarčk za lulanje pa greva na enga :)?
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2016 at 15:25
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kva pol vragaan, boš prnesu kozarčk za lulanje pa greva na enga :)?


Če boš nehal for good. Drugače nima smisla. Smile
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2016 at 15:49
grenkoba do roba :)
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2016 at 18:11
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2016 at 19:11
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

:D



hahahaha LOL 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Sep.2016 at 14:32


mal izobraževanja :) 

zej sm 5 dni prečukal na nizozemskem, natančneje v Haarlemu, mestu velikosti ljubljane, 20km izven Amsterdama - ja, ugodnosti slednjega se raztezajo tudi do tega 5 dnevnega bivališča. 

Nizozemci po mojem nekajdnevnem preučevanju naredijo zgled iz vodnega gospodarstva, javnega trnsporta, multikulturnega sobivanja in odnosa do učinkovin.  Že jointe kadit na njihovih ulicah doda čist drugačn filing... kle maš vedno malo slabo vest.. tam z največjim veseljem pogledaš ostarelemu paru v oči ko si pod vplivom in se ti prijazno nasmeje nazaj, ker ve, kako ti godi, in je tudi sam šel čez to fazo recimo :D men je blo prov dbest vse skp.. ta jointarsko kolesarska kultura mi je prov pisana na kožo. 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Sep.2016 at 20:21
Kaj še čakaš? Bye bye

Ni potrebe, da še Slovenija postane to, če pa že nekje imate in se lahko skidate tja.
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 09:51
mogoče mi bolj sede tebe jezit kle :)


mogoče se boš pa mogu ti izselit 
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 13:41
 
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

fajn je slišat zadeve od obeh strani...

Quote

The terrible truth about cannabis: Expert's devastating 20-year study finally demolishes claims that smoking pot is harmless     

- One in six teenagers who regularly smoke the drug become dependent    
- It doubles risk of developing psychotic disorders, including schizophrenia     
- Heavy use in adolescence appears to impair intellectual development    
- Driving after smoking cannabis doubles risk of having a car crash     
- Study's author said: 'If cannabis is not addictive then neither is heroin'     
- The drug is currently legal in two states - Washington and Colorado     
- A further 21 states have allowed it to be used for medicinal purposes      
- Obama said earlier this year cannabis is not as dangerous as alcohol    

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2783111/The-terrible-truth-cannabis-Expert-s-devastating-20-year-study-finally-demolishes-claims-smoking-pot-harmless.html#ixzz4JDimL4Xb





'If cannabis is not addictive then neither is heroin or alcohol,' he said.

'It is often harder to get people who are dependent on cannabis through withdrawal than for heroin – we just don't know how to do it.'


tole je najbolj moteča zadeva v članku, ki sama po sebi vsaj delno diskreditira avtorja raziskave. heroin je po zasvojljivosti najbolj primerljiv z nikotinom. druga stvar so odtegnitveni sindromi, ki so pri heroinu o ho ho in ha ha čist drug nivo telesnega trpljenja. zato so omenjene primerjave s heroinom, alkoholom povsem neprimerne, ker posredno demonizirajo.


in pol sem šel mal gledat kako in kaj in sem naletel na tole ...

http://www.livescience.com/48171-marijuana-research-health-effects-review.html

 "The perception that cannabis is a safe drug is a mistaken reaction to a past history of exaggeration of its health risks," Hall told Live Science.

However, he added that marijuana "is not as harmful as other illicit drugs such as amphetamine, cocaine and heroin, with which it is classified under the law in many countries, including the USA."


torej dva članka in dva načina prikaza raziskave ... mogoče različni odgovori pri intervjuju?

načeloma se z ugotovitvami strinjam, zmotilo me je opisano pretiravanje.  sicer menim da trava: ni fuuul nevarna, ni fuuul varna, zahteva mero previdnosti, ni all-day droga al kako bi reku, zloraba in s tem negativne posledice je možna,  rekreativno ni za otroke in mladostnike, vpliva na motorične sposobnosti ... itd.  menim tudi, da je lahko triger pri raznih psihotičnih, shizofrenih motnjah, po drugi strani pa menim da izbrane vrste pri teh motnjah lahko pomagajo, predvsem tiste z malo thc-ja.
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 13:44
https://youtu.be/BsQdDoYhw34

video iz dailymail linka


Edited by neki - 28.Sep.2016 at 13:45
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 14:02
kar se tiče fizične odvisnosti, je kdo nehal, pa je prej kadil čisto, brez tobaka? namreč kar jst in kolegi doživljamo v prvem sklopu mesečne ali daljše pavze je tisto, kar opisujejo kadilci tobaka.. 
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 18:17
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kar se tiče fizične odvisnosti, je kdo nehal, pa je prej kadil čisto, brez tobaka? namreč kar jst in kolegi doživljamo v prvem sklopu mesečne ali daljše pavze je tisto, kar opisujejo kadilci tobaka.. 


mel sem daljšo pavzo, ko sem še rolal jointe. se prav je bil tobak v jointu.

kadar iz takšnih in drugačnih okoliščin ne vapam, ne opazim odtegnitvenih simptomov. to je nekak do 5 dni ....  če koga zanima zakaj ne več, lahko zgolj vrnem zakaj pa več? edini razlog, da bi delal daljšo pavzo je, da bi sebi ali komu drugemu kaj dokazal. poleg tega pri tako zmernih količinah nisem ravno reprezentativen. recimo; nisem opazil dviga tolerance kot ga opiše marsikateri pohač. procija je vedno enaka in efekt je vedno enako intenziven.

menim, da je odvisnost bolj v glavi. tko kot se eni navlečejo gamblinga, igranja iger, se nekateri lahko pohanja; tako socialna ritual komponenta kot stalno spodbujanje občutka zadetosti.








Edited by neki - 28.Sep.2016 at 18:31
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 18:23
glede tolerance bi dodal, da sem jo opazil pri efektu vezanem na vrsto. torej, ko dobim novo sorto je razlika občutkov glede na tisto kar sem do danega trenutka vapal kar izrazita. ta razlika zbledi že po drugem uživanju. in tudi če imam pri sebi več sort in da vsako uživam en teden, tako intenzivne razlike ne opazim več.
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 18:30
related




Edited by neki - 28.Sep.2016 at 18:30
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:05
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mogoče mi bolj sede tebe jezit kle :)


mogoče se boš pa mogu ti izselit 


še dva linka na to temo. v 24ur linku je video. spomnim se, da je pred slabim letom milan krek precej samozavestno izjavil, da legalizacijo medicinske konoplje v slo pričakuje v dveh letih. btw: kar sem ga slišal je proti rekreativni uporabi. zej ne vem al se izogiba slabi reklami in predsodkom, v posnetku izjavi (po 4min) da se v zadnjih letih beleži porast uporabe med mladimi in kar je najbolj zaskrbljujoče med 14 letniki ...kar sem v tej temi že omenil na podlagi osebnih izkušenj in je zame znak, da prohibicija nima želenega efekta.

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/zdravniki-za-ureditev-zdravljenja-z-medicinsko-konopljo.html?bl=0

http://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zdravniki-dostop-do-medicinske-konoplje-naj-bo-prek-lekarn/403294


Edited by neki - 28.Sep.2016 at 19:06
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:14
Originally posted by neki neki wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mogoče mi bolj sede tebe jezit kle :)


mogoče se boš pa mogu ti izselit 


še dva linka na to temo. v 24ur linku je video. spomnim se, da je pred slabim letom milan krek precej samozavestno izjavil, da legalizacijo medicinske konoplje v slo pričakuje v dveh letih. btw: kar sem ga slišal je proti rekreativni uporabi. zej ne vem al se izogiba slabi reklami in predsodkom, v posnetku izjavi (po 4min) da se v zadnjih letih beleži porast uporabe med mladimi in kar je najbolj zaskrbljujoče med 14 letniki ...kar sem v tej temi že omenil na podlagi osebnih izkušenj in je zame znak, da prohibicija nima želenega efekta.

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/zdravniki-za-ureditev-zdravljenja-z-medicinsko-konopljo.html?bl=0

http://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zdravniki-dostop-do-medicinske-konoplje-naj-bo-prek-lekarn/403294


Sej to Frogiju ni jasno. Zanj uporaba v KONTROLIRANE medicinske namene predstavlja neko zmago. Tudi meni je povsem OK, če nekomu dokazano pomaga, da mu jo zdravniki predpišejo - v mejah normale in pravo sorto seveda. Me pa vseeno skrbi, da bi bilo preveč enostavno priti do te medicinske konoplje. Pač folk bo hotu izigravat ta zakon na polno.

Mi pa absolutno ni OK rekreativna uporaba in raje sam zažgem to državo kot pa da nekoč postane drugi Amsterdam. Thumbs Up

V bistvu lahko celo sklepamo, da če je trava sedaj uradno zdravilo, se potem rekreativci bašete po nepotrebnem z zdravili. Tako kot folk, ki je npr. zasvojen z uspavalnimi tabletami. Ali pa če goltaš aspirin kar tako malo. LOL

In ja, se strinjam s tistim videom, ki si ga objavil od unga modela, ki razloži 8 znakov prekomerne in nevarne uporabe. Osebno me najbolj motita ravno točki 4 in 7.

Edited by Vraan - 28.Sep.2016 at 19:17
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:16
kreka in njegovo govorjenje sm kr študiral in je skozi leta malo dozorel na tem področju, na koncu so ga motile samo še malenkosti.. "zakaj bi bila meja za posest nastavljena na 5g?"....

dejansko se zna zdej zatikat samo še na tem področju: kdo bo po novem prodajal in služil...

jst nebi samo za medicinske namene tega legaliziru. mislm, če se čmo lotit te "problematike" na način, ki se tiče vseh nas, ki ta dar narave tako ali drugače integriramo v življenje, pol je treba naslovit tudi rekreativno uporabo... nizozemski primer je bil men odličen... prideš v coffeshop, poveš kaj bi počel v naslednjih 3 urah in ti dajo zadevo, ki ti bo ta proces optimizirala.. dolg že nism dobil tu kkšne tako okusne in energične sative.. .to bi mogl skos bit.. dovolj raznovrstna ponudba, da vsak najde zase kar mu odgovarja.. 


najbolj butast argument, ki ga je politika podajala ves ta čas je pa, da ni dovolj testiranj bilo opravljenih... grrr.... kot da ni v sloveniji vsak 100k rednih uporabnikov.. če to ni baza vprašanj in odgovorov, pol res nevem, koga se sploh tiče ta zadeva.


men je trava definitivno zdravilo od alkohola.. ker ko je post.. bwga mati.. pa sej mi gre dostikrat na kurac da pride večer in si zaželim jointka... in ga skadim, pol me pa zakleme mindset na ekrat in v parih urah pošljem sprogramiran produkt v vpogled naročniku... res nevem zakva bi kdo hotu komu to vzet... 

sm pa osebno parim ljudem ki so se obnašal kot cunje svetoval, da mogoče trava ni za njih - če te odvrne od tega, da bi naredu stvari je to slaba zadeva.... če jih lažje realiziram.. skad do filtra :)


Edited by frogstomp - 28.Sep.2016 at 19:20
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:18
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kreka in njegovo govorjenje sm kr študiral in je skozi leta malo dozorel na tem področju, na koncu so ga motile samo še malenkosti.. "zakaj bi bila meja za posest nastavljena na 5g?"....

dejansko se zna zdej zatikat samo še na tem področju: kdo bo po novem prodajal in služil...

jst nebi samo za medicinske namene tega legaliziru. mislm, če se čmo lotit te "problematike" na način, ki se tiče vseh nas, ki ta dar narave tako ali drugače integriramo v življenje, pol je treba naslovit tudi rekreativno uporabo... nizozemski primer je bil men odličen... prideš v coffeshop, poveš kaj bi počel v naslednjih 3 urah in ti dajo zadevo, ki ti bo ta proces avtomatizirala.. dolg že nism dobil tu kkšne tako okusne in energične sative.. .to bi mogl skos bit.. dovolj raznovrstna ponudba, da vsak najde zase kar mu odgovarja.. 


najbolj butast argument, ki ga je politika podajala ves ta čas je pa, da ni dovolj testiranj bilo opravljenih... grrr.... kot da ni v sloveniji vsak 100k rednih uporabnikov.. če to ni baza vprašanj in odgovorov, pol res nevem, koga se sploh tiče ta zadeva.


Še enkrat te vprašam. Zakaj pač nisi gor ostal, če je tako super in fino? Zakaj morate manjšine vedno vsiljevati stvari večini. Damn. Ouch

V primeru vsesplošne legalizacije vsekakor računam na referendum. 

Edited by Vraan - 28.Sep.2016 at 19:19
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:22
no vpraši se še kdo v resnici komu kaj vsiljuje? jst tebi lokal v mestu, ki se mu lahko izogneš ali ti men sodnika, policijo, svetovalca.. če ga prpalim ob napačnem času na napačnem kraju? 

tujina je kul, dom je pa pač dom :) morda nekega dne.. 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:32
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no vpraši se še kdo v resnici komu kaj vsiljuje? jst tebi lokal v mestu, ki se mu lahko izogneš ali ti men sodnika, policijo, svetovalca.. če ga prpalim ob napačnem času na napačnem kraju? 

tujina je kul, dom je pa pač dom :) morda nekega dne.. 




What do we want? Dead cops! When do we want 'em? NOOOOW! LOL



V glavnem, dejmo stvar na referendum pa je. V primeru da referendum pade, da ne slišm več jokcanja okol tega pol.
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 19:37
glede policije sem ti tu napisal malo daljše branje..
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 20:23
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Originally posted by neki neki wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

mogoče mi bolj sede tebe jezit kle :)


mogoče se boš pa mogu ti izselit 


še dva linka na to temo. v 24ur linku je video. spomnim se, da je pred slabim letom milan krek precej samozavestno izjavil, da legalizacijo medicinske konoplje v slo pričakuje v dveh letih. btw: kar sem ga slišal je proti rekreativni uporabi. zej ne vem al se izogiba slabi reklami in predsodkom, v posnetku izjavi (po 4min) da se v zadnjih letih beleži porast uporabe med mladimi in kar je najbolj zaskrbljujoče med 14 letniki ...kar sem v tej temi že omenil na podlagi osebnih izkušenj in je zame znak, da prohibicija nima želenega efekta.

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/zdravniki-za-ureditev-zdravljenja-z-medicinsko-konopljo.html?bl=0

http://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zdravniki-dostop-do-medicinske-konoplje-naj-bo-prek-lekarn/403294


Sej to Frogiju ni jasno. Zanj uporaba v KONTROLIRANE medicinske namene predstavlja neko zmago. Tudi meni je povsem OK, če nekomu dokazano pomaga, da mu jo zdravniki predpišejo - v mejah normale in pravo sorto seveda. Me pa vseeno skrbi, da bi bilo preveč enostavno priti do te medicinske konoplje. Pač folk bo hotu izigravat ta zakon na polno.

Mi pa absolutno ni OK rekreativna uporaba in raje sam zažgem to državo kot pa da nekoč postane drugi Amsterdam. Thumbs Up

V bistvu lahko celo sklepamo, da če je trava sedaj uradno zdravilo, se potem rekreativci bašete po nepotrebnem z zdravili. Tako kot folk, ki je npr. zasvojen z uspavalnimi tabletami. Ali pa če goltaš aspirin kar tako malo. LOL

In ja, se strinjam s tistim videom, ki si ga objavil od unga modela, ki razloži 8 znakov prekomerne in nevarne uporabe. Osebno me najbolj motita ravno točki 4 in 7.


pa dobr, sej na nek način je mala zmaga tudi za rekreativce, ker se s tem razbija in manjša stereotip o hudo nevarni drogi trava. pomisli na kolektivni nivo zavesti, ko živiš v družbi (državi) kjer je marihuana trda droga v črki zakona in državi kjer je medicinska uporaba priznana. pač vpliv takšnih stvari na kolektivni um.

glede prohibicije te res ne razumem. sej sam lahko preko medijev spremljaš rezultate prohibicije - povečana poraba med mladimi, celo mulci ... moja enačba je zlo simpl -> travo bom dobu tko al drugače, to ni problem. tud sorto si lahko že sedaj izberem - nimajo vsi te možnosti. če je tako bi jo raje dobil v specializirani trgovini. in če probam zavit v tvoj zorni kot ... prohibicija = več trave na ulici = večja dostopnost za rizične skupine. legalizacija = manj trave na ulici = manjša dostopnost za rizične skupine. a se s čim tu strinjaš/ne strinjaš?

glede amsterdama menim, da je slab model za slovenijo. roba v nizozemske coffee shope prihaja iz črnega trga, ker oni zgolj tolerirajo uporabo v coffee shopih, niso pa nikdar legalizirali. z drugimi besedami -> trava se čudežno od neznano kje pojavi v coffee shopih, kjer se nato legalno prodaja in uživa. razen, če so v zadnjih letih kaj spremenili, sam kolikor vem so kvečjemu zaostrili.

primerjava trave z drugimi zdravili je slaba. ja trava ima velik potencial v medicini, ampak na rekreativni ravni je bolj podobna alkoholu kot tabletkam.





Edited by neki - 28.Sep.2016 at 21:10
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 20:29
Originally posted by Vraan Vraan wrote:


In ja, se strinjam s tistim videom, ki si ga objavil od unga modela, ki razloži 8 znakov prekomerne in nevarne uporabe. Osebno me najbolj motita ravno točki 4 in 7.


evo tle te tud ne štekam

kaj pa čiki, pa alko.

sej to je velik problem, slovenci celo prednjačimo.


http://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zaradi-alkohola-v-sloveniji-dnevno-umreta-dva-cloveka-deset-ljudi-pa-se-zdravi/390755

ha fak dejansko nisem vedu, da je tolk hudo. verjemi, da takšnih člankov pri travi ne boš videl.

Zaradi alkohola v Sloveniji dnevno umreta dva človeka, deset ljudi pa se zdravi




Edited by neki - 28.Sep.2016 at 20:30
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 20:38
http://www.nijz.si/sl/povzetki-publikacije-uporaba-tobaka-alkohola-in-prepovedanih-drog-med-prebivalci-slovenije-ter


TOBAK

Kajenju tobaka pripisujemo v Sloveniji veliko breme bolezni in prezgodnjih smrti ter visoke stroške za posameznika, zdravstveni sektor in družbo. Zaradi bolezni, ki jih povzroča kajenje, pri nas vsak dan umre 10 prebivalcev, to je letno 3.600 življenj, kar četrtina od teh se konča že pred 60. letom starosti. Letno zaradi kajenja umre več prebivalcev Slovenije kot zaradi vseh nezgod, samomorov, alkohola, prepovedanih drog in AIDS-a skupaj.


ALKOHOL

........ Po podatkih NIJZ v Sloveniji na dan zaradi alkohola izgubimo vsaj dve življenji, vsaj 10 oseb pa je sprejetih na zdravljenje v bolnišnico, zdravstveni in nekateri drugi stroški (npr. prometne nezgode, nasilje v družini, kriminalna dejanja), ki so povezani s pitjem alkohola, pa so za leto 2011 ocenjeni kar na 242 milijonov evrov. .........


Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2016 at 22:37

Cringe! Ne samo grda - še zabita!

Quote

Chelsea Clinton says marijuana might be killing people.

http://rare.us/story/chelsea-clinton-says-marijuana-might-be-killing-people-thats-stupid/


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Sep.2016 at 10:49

tkole se pa na filipinih soočajo s problematiko drog.. na ulci jih streljajo drogije k zajce... 
me zanima kaj bi folk podprl na referendumu, če bi mel izbiro kill em all in legalizacijo na drugi strani :)


@neki: nevem kako je s travo v amsterdamu, v samem mestu so mel sicer na policah etikete in vse.. men bi blo dbest, da bi res mel na policah laboratorijsko preverjeno kvaliteto, to kar ti medicinska distribucija jamči.. lahko ti pa iz povem za te truffelse - jih prodajajo v zaprtih paketkih in jih ne smejo odpirat, zato da 100% dobiš zadevo direkt iz prve roke in z kontrolirano vsebnostjo, smartshopi so prov veriga z licenco.. 
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Sep.2016 at 11:50
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


tkole se pa na filipinih soočajo s problematiko drog.. na ulci jih streljajo drogije k zajce... 
me zanima kaj bi folk podprl na referendumu, če bi mel izbiro kill em all in legalizacijo na drugi strani :)


@neki: nevem kako je s travo v amsterdamu, v samem mestu so mel sicer na policah etikete in vse.. men bi blo dbest, da bi res mel na policah laboratorijsko preverjeno kvaliteto, to kar ti medicinska distribucija jamči.. lahko ti pa iz povem za te truffelse - jih prodajajo v zaprtih paketkih in jih ne smejo odpirat, zato da 100% dobiš zadevo direkt iz prve roke in z kontrolirano vsebnostjo, smartshopi so prov veriga z licenco.. 


vprašanje koliko bi takšen referendum bil pravičen (ja ok pravičen - smiseln ne gre nujno z roko v roki), glede nato da sta tobak in alkohol vsaj toliko nevarna (imo bolj), pa se nihče ne zavzema za prohibicijo, preprosto ker sta preveč celostno vpeta v naš vsakdanjik in kulturo.

če prav razumem so truffles legalni, tako da verjetno drži, da gre za kontroliran proizvod.

za travo pa velja tkole nekako ...

http://youtu.be/FVsmCqJYXOw?t=10m37s


Edited by neki - 29.Sep.2016 at 11:54
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2016 at 11:26
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2016 at 13:50
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

http://www.rtvslo.si/svet/duterte-z-veseljem-bi-poklal-tri-milijone-odvisnikov-od-mamil/403979

članek o filipinski politiki tudi na rtvslo


Approximately 11 million people died in Hitler’s holocaust. In 2013, the United States alone slaughtered over 112 million pigs. 

And nobody bats an eye about pigs. Zakaj bi začeli sedaj? Afne

vir
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2016 at 18:25
gwbe vižn


mati narava pohorska časti :)


Edited by frogstomp - 30.Sep.2016 at 18:29
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.