Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - O konoplji in drogah nasplošno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

O konoplji in drogah nasplošno

 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516>
Author
Message
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 13:09
@ Frogy. Poznaš koga, ki je poiskusil DMT? Ta zadeva mene zanima že dalj časa, vse od kar sem opazil, da je znanost delala experimente s folkom na tej substanci, ki jo sicer imamo spravljeno v možganih. Folk k je podvržen substanci praktično [če prav štekam] brez izjeme poroča o nekih "supernatural" "videnjih".

Če prav razumem je zadeva shranjena v možganih za tisti moment, ko umiramo. Se sprošča le pri naravni smrti ali tudi pri nasilni smrti? Če je slednje to iz evolucijskega smisla sploh ne bi melo pointa. Z živalskega smisla evolucije je mnogo bolj smiselen adrenalin, ki človeka strezni, fokusira in ga orientira na tisti "lizzard brain" opciji : fight or flee....

poslušam Big smile  pizda zadeva traja le 10 do 15 min....... Embarrassed most tempting! LOL

Terence McKenna - On DMT

https://youtu.be/L9WPoRB0-uM





Edited by Sid Ninja - 16.Oct.2016 at 13:10
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 13:41
ja, na ozori sm vidu oz. zavohal par ljudi k so probaval "čango", ki je dmt v obliki kadila... ta stvar smrdi po smrti.. jst nism želu bit preveč bliz... kdor je šel notr v to j pršu vn blažen... jst sm odklonu.

mckeno sede poslušat :)
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 13:55
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ja, na ozori sm vidu oz. zavohal par ljudi k so probaval "čango", ki je dmt v obliki kadila... ta stvar smrdi po smrti.. jst nism želu bit preveč bliz... kdor je šel notr v to j pršu vn blažen... jst sm odklonu.

mckeno sede poslušat :)


aja? Kako pa to? :o  "smrdi po smrti" ?! :o tole se ne sliši ravno fajn Big smile

Obstajajo kakšna normalna pričevanja folka, k so kadil? [uno, da niso čist zblojeni pa te fore? :D

Quote

"Changa is a smoking mixture containing similar ingredients to the Shaman's medicinal brew Ayahuasca.

Although there are many varieties of Changa, like Ayahuasca the key active ingredients are consistently DMT and an MAOI.

The effects of Changa are considered by many to be more grounded than just DMT freebase smoked on its own. The effects have been reported as being similar to a short Ayahuasca trip. The duration of effects is slightly longer than that of freebase DMT, with reports of trips lasting up to 12 minutes. There have also been reports of Changa being used in conjunction with Ayahuasca to intensify and then later revisit the experience.

Changa is a lot easier to use than freebase DMT, and can be smoked through an ordinary pipe or water pipe. This is especially important, as DMT freebase can be typically difficult to vaporise on its own.

The percentages of DMT and MAOI concentration in the mixture are variable. A typical mixture would be characterised by breakthrough experiences at a dosage of approximately one pipe. There have also been reports of breakthroughs occurring with Changa that has been rolled into joints."[1]

tole vidim, da ni pure DMT.....


Jst si predstavljam naslednji experiment. Vodni tank, kjer subjekt lebdi v vodi in je na radijski vezi z opazovalci od katerih je sicer popolnoma izoliran. Ful močna doza DMT in popolna tema. To bi moralo zadostovat za nek OBE oz nek passing "beyond the fringe". Odfuk. To so zih počel.... ni to po mojem samo Fringe in Stranger Things stuff, ki ga kažejo v TV nadaljevankah. To so zih že probal! Big smile



Edited by Sid Ninja - 16.Oct.2016 at 14:01
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 14:34
ma ljudje s katerim sm govoru in sm spremlju ta trip so sicer zlo na mestu ljudje z solidno družbeno pozicijo in ne niso zblojeni oz. so po 10 minutah od une izkušnje nazaj pršli normalni... bo pa zanimiv spremljat vse te zadeve glede na to da so ve substance ponovno v laboratorijih in spet opraljajo poskuse-- do zdej je bla sko 70letna popolna blokada zarad vojn na droge. poleg konoplje čedalje več drugih substanc zapušča schedule 1 teritorij.. sploh v povezavi z razvojem virutalne resničnosti se veliko obeta, prov matrix cena.. in sicer farmakološki agent bi lahko dramatično vplival na sposobnost človekovega seamless vpletanja v samo drobovje mašine.. od stoned ape do zafiksanega cyberhumanoida hehe :)
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 15:23
Kaj je videl folk, k je probu DMT? :D

Pozabil sm - kako se reče tistemu forumu, k je različen folk opisal identično sobo? To je prav Fringe - Paralel Universe stuf! :3
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 15:40
če najdem ti linkam od mckenne govor k gre bolj detaljno v DMT in opisuje prostore in predlaga da bi mogl it v velikih številkah v to stanje, da bi ven prnesli zemljevid :D

forumi:



še ene par je teh "harm reduction" forumov kjer se da nore zadeve prebrat. 

mislm pa da so psyhadelični umetniki res dobr prenesl vizije v svoja dela
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 16:01
bluelight forum!

McKenna men preveč v poetičnem jeziku govori. Njega morm poslušat 3 ure, da ven potegnem recimo nekih 10 pointov max. A obstajajo kaki bolj alter dokumentarci o tem? Mainstream so itak, kot pri vsem drugem sranje.... :S

veš kaj bi moral še dodat tistemu experimentu!  sound proof. Ko človek ne sliši reverberacije, da je 100% no sound reflection, je baje že feel v takem prostoru tolk čuden, da večina ne zdrži in mora ven.
[slišiš npr. utrip lastnega srca etc...] :D
Zraven bi pa mel glas na slušalki, k bi bil tvoj anchor :D
Me prav zanima, kaj se je dogajal, k so zih kdaj take experiemente za zaprtimi vrati že delal. Nemogoče, da jih ne bi.

Prostovoljce bi po mojem dost hitro našu. Pa tko bi mel od znotri tanka, k una ročka v reaktivnem letalu, k te katapultira iz letala, da se po hitrem postopku lahk tank odpre, če človeka zabedira. Pa še infuzijo bi pelju v žilo, k bi ob pritisku šopala adrenalin in poživila v žilo, za hitro iztreznitev, če subjekt ne bi mogu hendlat...
Edino kontrolno skupino bi težko našu :D si pa mislim, kako bi si jo vlada ali vojska, ki bi se lotevala takih zadev XD XD

Uni forum - zakon! Big smile


Edited by Sid Ninja - 16.Oct.2016 at 16:26
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 17:50
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:


[slišiš npr. utrip lastnega srca etc...] :D


To jst stalno že brez droge. It's fucking frustrating. Cry
The real monsters are often just people.
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2016 at 20:02
aja? :S Sj govoru sm o chamberju, kjer ni odmeva. Baje je feel noter tolk "unnatural" - da mora folk ven...redko kdo ostane noter.

Drugač uno moje pisanje bolj radovednost. Tud če bi mel možnost tako stvar speljat, je po mojem ne bi. The veil is there for a reason imo... Včas mi je sam kul razmišljat - iz dolgčasa.... LOL


Edited by Sid Ninja - 17.Oct.2016 at 23:50
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Oct.2016 at 12:36
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Oct.2016 at 18:35


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Oct.2016 at 16:09
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Oct.2016 at 16:30
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

All signs point to a corporate takeover of the marijuana industry by Bayer, Monsanto







Hahaha, oh the amount of *butthurt* is going to be fabolous.  Heart
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Oct.2016 at 13:31

Terapija s psihedeliki: "Človek mora priti do svojega koščka teme, da ga lahko predela"


zanimiva mi je frekvenca pojavnosti tovrstnih vsebin na medijih velikega dometa, tud v komentarjih  je neki dobre vsebine
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2016 at 19:29
Weed bro'

7pipe Twisty Glass Blunt Review


https://youtu.be/VExnXqU2b9c


Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 09:02

A uporablja kdo? Jaz si lastim Arizer Solota in Crafty vaporizer. 

Old school pohačom načeloma ni všeč. Craftyja sem dobil od enega takšnega pohača, ker da to ni to. Zame je vaporizer nepogrešljiva preferenca, kakšen joint ha ha ha ka si ti nor? TongueWink

Na Craftyju naredim eno sejo in če mi sede čez kašno uro še eno. Z eno polno porcijo lahko naredim nekje deset sej - to je približno 0,2g mogoče 0,3g. Zame ena seja traja 2-3 min, to je čas ko se vaporizer segreje na 140 do nastavljene 173 in se avtomatično ugasne in ohladi do 140.  



Edited by neki - 04.Nov.2016 at 09:04
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 10:13
auš kej naokol da stestiramo :)?
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 16:04
ma sej sem sem in tja v kranju pri starših, sam realno mi ni neki do tega. pa nč osebno, sem po naravi introvertiran in mi socializacija ni glih neki fun cona. mi je bolj tako, če že ravno moram no ... ok naj bo, upam, da bo hit konc.

lahk pa šeram izkušnje tle na forumu

sej kokr sem že povedal. rednim, večletnim pohačem načeloma ni ok - tud nobenga ne poznam, da bi mu blo (prijatli prijatljev varjanta)- manjka jim dim, intenzivnost občutka v ustih/grlu/pljučih, instant moč zadetka (tobak in temperatura dodata svoje)

moj osebni ožji krog, ki pa niso klasični pohači je pa druga pesem. jim je blo za dol past in so šli v nakup. eni družinski prijatelji so me skoraj povišali v božanstvo. še več mesecev po nakupu so se mi klanjali in mi poljubljali noge, je s časom postalo že kar malo nadležno.

je pa tako, mene hit butne in mi je ena seansa dost. žena rab 2-3, en družinski kolega podobno, njegova žena ... jah ta je pa zmaj, ona pa nikol nima dost, ampak ji vseeno na misel ne pride, da bi šla na joint.



Edited by neki - 04.Nov.2016 at 16:13
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 16:25
Originally posted by neki neki wrote:

sem po naravi introvertiran in mi socializacija ni glih neki fun cona. mi je bolj tako, če že ravno moram no ... ok naj bo, upam, da bo hit konc.



Frogijev shitstorm življenjskih napotkov in povabil na pivo incoming ... Big smile
The real monsters are often just people.
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 16:57
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Originally posted by neki neki wrote:

sem po naravi introvertiran in mi socializacija ni glih neki fun cona. mi je bolj tako, če že ravno moram no ... ok naj bo, upam, da bo hit konc.



Frogijev shitstorm življenjskih napotkov in povabil na pivo incoming ... Big smile


don't care

lahk gremo pa tekmovat pa bom najbrž zmagal v podkovanosti razumevanja osebnostnih sistemov, analizi in razumevanju čustvenih stanj TongueLOL

ej vrann, neki bi te vprašal. pa ne zamert, nečm provocirat. a se ti zdi, da maš (intelektualno) nefer pogled na droge? predvidevam, da tobak in alko sprejemaš, travo in kake druge mehke droge pa ne, čeprav ni pravih razlogov zato.
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 17:01
neki sem se spomnil zej Cool

http://youtu.be/f9yb88fa4MA



Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2016 at 17:09
to je kr tko

nepovezano

u bistvu sem opazu, da mi komad sploh ni več tolk dobr




Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Nov.2016 at 13:35
zanimiv, štoparje pa vseen pobiraš :) lepo, naj bo, me že sreča situacija, k bom lahko probal iz prve roke, v umesnem času pa doza interneta 


kako je pa z aromo kle.. se hitrej zlufta soba kot pr klasičnem dimu? 


offtopic: kaj je s to introvertiranostjo?.. nism čist zihr da je to iz zarodne celice prinešena zadeva, bolj neki kar razviješ s časoma... 3je pirčki so quick fix za to, z leti pa tudi potreba po tem dramatično upade.. nism strokovnjak za to, sam opažam pr ljudeh okol sebe da s časoma razvijejo tako ali drugačno obliko social enxietyja.. in se introvertiranost boljš sliš.. :) nevem pa če gresta v resnici čisto z roko v roki ti dve zadevi.. štekam sicer, da vidš da ti bit v družbi nič ne da, te z ničemr ne nahrani, in se odločiš raje ne razpolagat s časom tako, da bi vključeval takšna snidenja... bi pa reku da je trava precej introvert zadeva, pospešuje tok misli, ki jih jezik ne more dohajat, in se v debati kaj kmalu zaplezaš..
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Nov.2016 at 13:43


 
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

zanimiv, štoparje pa vseen pobiraš :) lepo, naj bo, me že sreča situacija, k bom lahko probal iz prve roke, v umesnem času pa doza interneta



kako je pa z aromo kle.. se hitrej zlufta soba kot pr klasičnem dimu?


offtopic: kaj je s to introvertiranostjo?.. nism čist zihr da je to iz zarodne celice prinešena zadeva, bolj neki kar razviješ s časoma... 3je pirčki so quick fix za to, z leti pa tudi potreba po tem dramatično upade.. nism strokovnjak za to, sam opažam pr ljudeh okol sebe da s časoma razvijejo tako ali drugačno obliko social enxietyja.. in se introvertiranost boljš sliš.. :) nevem pa če gresta v resnici čisto z roko v roki ti dve zadevi.. štekam sicer, da vidš da ti bit v družbi nič ne da, te z ničemr ne nahrani, in se odločiš raje ne razpolagat s časom tako, da bi vključeval takšna snidenja... bi pa reku da je trava precej introvert zadeva, pospešuje tok misli, ki jih jezik ne more dohajat, in se v debati kaj kmalu zaplezaš..


- he he sej načeloma jih ne. to je bl tko, k si mi bil znana faca, pa večkrat si tam štopal. a veš pol pa pride dan, k si rečeš ... ma ok ga zategnem

- večina vonja in okusa je v prvih 3-5 potegih, potem pa ostane samo neka skoraj brez okusna para. so pa tisti prvi potegi po okusu kar izraziti, kar je odvisno od robe; sej se ve, da je dost pomembno kako je roba bila sušena in kjurana.  prisoten je prijeten vonj, ki pa hitro zbledi saj gre za paro in ne dim. vapanje v zaprtem prostoru glede vonja ne predstavlja nikakršnega problema - zbledi razmeroma hitro ... ne vem recmo 1-2 urah in ne ostane v prostoru npr. da bi se vpil v cunje, posteljnino, preprogo, zavese.

- introvertiranost ni anksioznost, tesnobnost. a veš to da jaz nimam želje po druženju nima veze s socialnimi strahovi. da bi potegnil vzročno povezavo me tesnobnostjo in introvertiranostjo ... ne vem ...zej to bo glup primer ampak za foro bo dober ... to je tko kot da bi reku, da ker ne maram vojne, da zato tudi ne maram vojnih filmov. realno me 90% ljudi, ki imajo z menoj opravka ne dojema kot introverta, enostavno ker ko sem v družbi sem čist preveč glasen za takšen zaključek.

glede najinega snidenja  bi to pomenilo, da bi z ženo in otroci prišel na obisk k staršem in pol bi si mogu odtegnit čas zato, da bi šla midva naredit en test. kakorkoli pretehtam nikjer na lestvici osebnega zadovoljstva to ne pretehta tebi v korist, če se izrazim v malce prenesenem pomenu. ne narobe razumet, sam ko je želje po socializaciji minimalna ali pa se celo povezuje z dolgočasjem pol je to velik velik faktor pri odločitvi kaj počet s svojim prostim časom. še en primer ... zele se na šithu bliža velika novoletna zabava ... če imam na eni strani; nažiranje s hrano, pitje neomejenih količin alkohola, možnost plesa in druženja pozno v noč  ter na drugi strani 5 ur gledanja dokumentarca osebnega  interesa ali pa gledanje filma z ženo ali pa gledanje japonskih animejev, poslušanje google talk debat flat earth vs round earth ... ugani za katero opcijo se brez večjega razmisleka odločim in to sigurno ne zato, ker bi doživljal neprijetne socialne občutke glede druženja.

kar se mene tiče pride z geni. če sem pred otroci dvomil, mi je z rojstvom otrok postalo kristalno jasno, da na svet pridemo s karakterjem in posledično vse življenje delujemo v mejah karakterja.




Edited by neki - 07.Nov.2016 at 14:14
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Nov.2016 at 13:35
Originally posted by vend vend wrote:

Referendum za legalizacijo marihuane je v Kaliforniji potekal skupaj s predsedniškimi volitvami in je uspel.Trava je legalizirana.



sposodil v sosedni temi. mogoče bomo pa s solzami nasprotnikov kmal zalival suha usta  :)
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2016 at 12:49
@frogstomp sem mislu, da boš vsaj pri omembi ujetosti v karakter pokazal nekaj nasprotovanja :)
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2016 at 12:55
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2016 at 13:55
Originally posted by neki neki wrote:

@frogstomp sem mislu, da boš vsaj pri omembi ujetosti v karakter pokazal nekaj nasprotovanja :)

a, nene, mi je zadnji stavk zaprl kljun :) škorčki <3


sicer mi je pa kul kako so  se američani tega lotil k majo džave avonomijo o kakšne mere na novo uredit zadeve. kul mi je, da ni vse naenkrat - da imamo lahko kontrolno skupino.. to bi jst v sloveniji naredu na mestni ravni.. če mamo že lahko mestno redarstvo ki je imo nek paradaržavn kvazilegitimn organ, bi lahko tudi o nečem takem odločili na občinski mestni ravni. in čez leto ali dve in nato čez 10 primerajli zdravstvene/ekonomske posledice.

kaj med tem dela družbeno sprejet cukr? ne pozbimo, to je zadeva k je suženjstvo prpeljala nazaj oz. ga razpasla potencirano.

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2016 at 14:54

Zanimiv članek ... o uporabi "kemije" v terapevtske namene. Zanimivi so predvsem rezultati, npr. pri kako velikem delu pacientov, ki so trpeli za daljšimi depresijami so le-te izginile.

    



Pa še eden ... o CII-ini uporabi LSD-ja, hipijih itd.

    


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2016 at 15:28
jp, res se mnogo dogaja na tem področju.. farmakološki agent bo skor sigurn prisotn v novih virtual reality produktih, gremo v matrico.. me zanima na kolk grup bo razpadlo napredno človeštvo pri vzpostavitvi meje do kam se gre.. od 24/7 na internetu do 24/7 V internetu... mckenna zagovarja teorijo, da je prihodnost človeštva v popolnem uploadu v cyberspace... se sliš bizarno, ampak ko poslušaš cel njegov spekter.. to vključuje vse od skrbi za okolje do tega da edino s tovrstno pomočjo, torej združitve človeškega uma, podmazanega z kemičnim katalizatorjem + mašina oz. elektronski procesor.. pridemo do raziskovanja širšega vesolja in kontakta z zunajzemeljsko inteligenco..

na drugi strani maš folk, ki se oklene definicije "normale" in ravno tako meče vase kemijo, zato da je ta normala zagotovljena.. rad bi reku vsakemu svoje, pa je vendar tako da ti slednji vede ali nevede držijo roko zakona in sile nad prvimi... in tako kot pri sjw bo pri tovrstnih konzervativcih zgleda prav trump v usa sprožu sladke solze nasprotnikov :) jst sicer nekolk manj uživam v to, sedl bi mi da se folk ščila en z drugim. večerna žberla je tu več kot dobrodošla :)


Edited by frogstomp - 16.Nov.2016 at 15:41
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2016 at 10:00

dat elvish stash tho' !! Big smile


Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Nov.2016 at 19:30

Originally posted by Ron.Paul.Institute Ron.Paul.Institute wrote:


Ron Paul lays out the case for legalizing all drugs and ending the war on drugs in a new interview with Future of Freedom Foundation president Jacob Hornberger this week. In line with Paul’s view that policy changes follow changes in ideas, states’ actions to roll back the war on marijuana, which have largely been accomplished via popular votes for ballot measures, have progressed as public support for marijuana legalization — now the majority view in America — continues to grow. Watch the whole interview at the link: http://bit.ly/2gkdumX

Ron Paul: The War on Drugs is a War on Liberty, Choice, and Responsibility

Ron Paul: The War on Drugs is a War on Liberty, Choice, and Responsibility

Paul argues in the interview that the war on drugs “has been extremely successful for those who want to build an authoritarian government, a centralized government, and a police state.” This, Paul suggests is a necessary result of prohibition because only via authoritarianism can government “make people behave better by not using drugs.” Paul says “the case could be made” that the drug war is “the most — or close to being the most — significant event for the undermining of true civil liberty.” Supporting this conclusion, Paul comments on the high incarceration rate in America, much of which is related to the drug war.

Time to End the War on Drugs: Ron Paul

https://youtu.be/Fk5T8Fx705k





Edited by Sid Ninja - 24.Nov.2016 at 19:36
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2016 at 17:19
zanimiv doc. in predstavitev različnih pogledov na uživanje konoplje. imo kar objektivno in brez nepotrebne propagande, na trenutke nekoliko šokantno ...





Edited by neki - 25.Nov.2016 at 17:20
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2016 at 13:22
uporaba konoplje za lajšanje anksioznosti, čeprav osebno jih vidim skoraj kot navodila za varno uporabo in še en dober primer zakaj možnost izbire vrste šteje Wink




Edited by neki - 28.Nov.2016 at 13:23
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2016 at 13:47
dobr prispevk in se strinjam kar se tiče sort... men ubistvu ni ušeč efekt konoplje kot celota v dostih primeri.. predvsem so minusi telesna zaležanost in težave s fokusom pri nekateerih sortah. parkrat sm naletel na zadevo, ki je bla prov brez minusov, energična, glava polna dobrih idej, budnost, fokus, telesna sproščenost, bolj na stand up kot lay down strani...

men je predvsem pomebno da si 1x na dan sčistim glavo vsega šita in stresa. vraan se sprašuje kakšen zagovor imamo za lastno uporabo zdravi ljudje? in men je to to.. self medicating. vedno pride ta kontra od ljudi, ki so že šli po žegenj za te stvari k klasični farmaciji.



Edited by frogstomp - 28.Nov.2016 at 13:48
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2016 at 15:33
@neki: kolk je vaporizator "osebna" zadeva... v smislu higiene etc.. sm šel pofirbcat na bolho, ker je 300e kr neki keša za tako reč, sploh če bi prvič poskušal.. kkšno mnenje o second hand nakupu tega?
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2016 at 09:43
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

@neki: kolk je vaporizator "osebna" zadeva... v smislu higiene etc.. sm šel pofirbcat na bolho, ker je 300e kr neki keša za tako reč, sploh če bi prvič poskušal.. kkšno mnenje o second hand nakupu tega?


ma higiena ni takšen problem, načeloma lahko vse očistiš in razkužiš ali dokupiš rezervne dele.

če se zanimaš za craftyja je komplet za obnovo (kot ga imenujejo) 25eur, samo glava pa je 18eur https://magicvaporizers.si/crafty-enota-za-hlajenje . v vsakem primeru moraš glavo čistiti, tako da magari jo očistiš ob nakupu. večji problem s craftyjem so menda okvare, model na spodnjem posnetku ima menda že četrtega craftyja, za vse okvarjene je uveljavljal garancijo. malo preveri kako je s tem v eu, možno tudi, da je z novimi modeli kaj bolje.

tips za čiščenje:



Lahko si omisliš tudi novega flowermate (rang 100 - 150 eur), ki je bolj ali manj best buy cena/kvaliteta in je na splošno dobro sprejet. te dni bi bil moj prvi začetniški izbor - poglej na www.vaposhop.com

http://www.vapecritic.com/vaporizers/flowermate/




Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2016 at 10:06
ok, sicer sm si pogledu že neki primerjav in tega, ampak če lahko še iz prve roke, v čem so razlike med napravo za denimo 80e in tako za 300+? 
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2016 at 11:32
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ok, sicer sm si pogledu že neki primerjav in tega, ampak če lahko še iz prve roke, v čem so razlike med napravo za denimo 80e in tako za 300+? 


to pa težko komentiram, ker nisem uporabljal vaporizerjev v tako različnih rangih.

prvi nakup je bil arizer solo (160eur), potem sem od znanca dobil craftya (200eur). dejstvo je, da ko sem enkrat probal craftyja, se solota nisem več pritaknil. aroma mi je bolj všeč pri solotu, verjetno ker ima stekleno cevko, vse ostalo pa crafty zmaga; teža, velikost, občutek v roki, praktičnost, lahkotnost uporabe, prenosnost brez tveganja poškodb, močnejši hit = krajši čas do želene zadetosti ...

ali nov crafty 295eur upraviči ceno v primerjavi s solotom? moje mnenje je da ja, do te mere, da v kolikor bi bil na tesnem z denarjem, da bi nakup odložil in počakal, da se nabere ... na vaposhop je crafty znižan na 280eur. z decembrom pride tudi novi davinci iq za 250eur ...ki ima pri tem kritiku zaenkrat najvišjo oceno. s craftyijem nimaš kaj zgubit (razen če bi bili problemi, da se kvari), ampak glede na to, da tega kritika že dalj časa spremljam bi verjetno za novi nakup izbral davinci iq.




Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2016 at 14:24

zdravljenje posttravmatskega stresnega sindroma s čistim MDMA na kliničnih testih kaže zelo obetavne rezultate


The data released from those studies so far is very promising, with a large percentage of patients not showing any signs of PTSD more than a year after completing the therapy.

"We can sometimes see this kind of remarkable improvement in traditional psychotherapy, but it can take years, if it happens at all," Dr. Michael Mithoefer, a psychiatrist involved in the research, told The Times.

The final tests will involve hundreds of people and must be conducted before the FDA decides to approve a new medication. MAPS has applied for "breakthrough" therapy status, which could speed up the approval process.

"Phase 3 starts around 2017, and it will take four to five years to finish," Burge has previously said. "So that will put it at early 2021 for FDA approval."




http://www.businessinsider.com/mdma-ecstacy-fda-approval-maps-2016-11?utm_content=buffereb1fa&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer





Edited by neki - 01.Dec.2016 at 14:42
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2016 at 14:53
hehe, vidš kva posopno umikanje vojne proti drogam, ki je v laboratorijih pustila 60+ letni mrk nad raziskovanjem nekoč že uveljavnjenih učinkovin :)

naj bi pa zadeva luščila stran ovojnico živčnih končičev, kar pa naj sicer nebi imelo vedenjskega/zdravstvenega učinka (po nekaterih študijah naj bi ta ovojnica mela funkcijo le v otroštvu).. 

bomo vidl kakšn bo izplen pros/cons enačbe. vsaj pod klasično znanstveno metodo se da zdej to prakticirat in vidt kam pelje.
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2016 at 08:00
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

vraan se sprašuje kakšen zagovor imamo za lastno uporabo zdravi ljudje? in men je to to.. self medicating. vedno pride ta kontra od ljudi, ki so že šli po žegenj za te stvari k klasični farmaciji.


me je to hecno ... a rabim zagovor, izgovor? a za uživanje alkohola in tobaka ga pa ne rabim? 




Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2016 at 08:05
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

hehe, vidš kva posopno umikanje vojne proti drogam, ki je v laboratorijih pustila 60+ letni mrk nad raziskovanjem nekoč že uveljavnjenih učinkovin :)


ja je zanimivo. čas prinese svoje in prav je, da znanost dobi priložnost in opravi svoje delo.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


naj bi pa zadeva luščila stran ovojnico živčnih končičev, kar pa naj sicer nebi imelo vedenjskega/zdravstvenega učinka (po nekaterih študijah naj bi ta ovojnica mela funkcijo le v otroštvu).. 

bomo vidl kakšn bo izplen pros/cons enačbe. vsaj pod klasično znanstveno metodo se da zdej to prakticirat in vidt kam pelje.


link, video ... ?
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2016 at 13:59
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

in tako kot pri sjw bo pri tovrstnih konzervativcih zgleda prav trump v usa sprožu sladke solze nasprotnikov :) jst sicer nekolk manj uživam v to, sedl bi mi da se folk ščila en z drugim. večerna žberla je tu več kot dobrodošla :)


Trump je obljubil legalizacijo Trave za medicinske namene na Federalnem nivoju in popolno samostojnost glede legalizacije za vsako državo posebi. A ni zanimivo, da je največji hipurji v ZDA - Commiefornia še vedno nočejo legalizirat, med tem, k je v Koloradu legalna? Big smile

Drugač pa moder predlog Trumpa, kar se mene tiče. Vprašanje je seveda, kaj bo v resnici.


https://youtu.be/PWIQhDbs1g8




Edited by Sid Ninja - 09.Dec.2016 at 14:00
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Dec.2016 at 17:44
žalostno




Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Dec.2016 at 12:42
Originally posted by CBS CBS wrote:


Mysterious illness tied to marijuana use on the rise in states with legal weed

NEW YORK -- For more than two years, Lance Crowder was having severe abdominal pain and vomiting, and no local doctor could figure out why. Finally, an emergency room physician in Indianapolis had an idea.

http://www.cbsnews.com/news/mysterious-illness-tied-to-marijuana-use-on-the-rise-in-states-with-legal-weed/?ftag=CNM-00-10aab6a&linkId=32837621



“The first question he asked was if I was taking hot showers to find relief. When he asked me that question, I basically fell into tears because I knew he had an answer,” Crowder said.

The answer was cannabinoid hyperemesis syndrome, or CHS. It’s caused by heavy, long-term use of various forms of marijuana. For unclear reasons, the nausea and vomiting are relieved by hot showers or baths.

“They’ll often present to the emergency department three, four, five different times before we can sort this out,” said Dr. Kennon Heard, an emergency room physician in Aurora, Colorado.

He co-authored a study showing that since 2009, when medical marijuana became widely available, emergency room visits diagnoses for CHS in two Colorado hospitals nearly doubled. In 2012, the state legalized recreational marijuana.

“It is certainly something that, before legalization, we almost never saw,” Heard said. “Now we are seeing it quite frequently.”

Outside of Colorado, when patients do end up in an emergency room, the diagnosis is often missed. Partly because doctors don’t know about CHS, and partly because patients don’t want to admit to using a substance that’s illegal.





Edited by Sid Ninja - 29.Dec.2016 at 12:43
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Dec.2016 at 18:27
najprej sem bil ShockedShocked....in (čeprav poznam dost pohačev in uživalcev pa nobenega s tem problemom) vseeno Shocked

in pol preberem tole:

“Now all kinds of ambition has come back. I desire so much more in life and, at 37 years old, it’s a little late to do it, but better now than never,”he said.

...sem bil pa LOLLOLLOL

ne vem no, zdi se mi tko cenena kombinacija, da sploh ne morem več resno jemat novice. puščam odprta vrata, ampak ... LOL (Shocked) LOL


Edited by neki - 29.Dec.2016 at 18:28
Back to Top
neki View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 18.Aug.2016
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote neki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Dec.2016 at 18:29
bo treba mal pobrskat ...Wink
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jan.2017 at 09:23
Originally posted by neki neki wrote:

najprej sem bil ShockedShocked....in (čeprav poznam dost pohačev in uživalcev pa nobenega s tem problemom) vseeno Shocked

in pol preberem tole:

“Now all kinds of ambition has come back. I desire so much more in life and, at 37 years old, it’s a little late to do it, but better now than never,”he said.

...sem bil pa LOLLOLLOL

ne vem no, zdi se mi tko cenena kombinacija, da sploh ne morem več resno jemat novice. puščam odprta vrata, ampak ... LOL (Shocked) LOL

jst mam mešane občutke glede tega.. bit pothead zahteva eno posebno vrsto discipline, da ob predvsem indica highu nrdiš zadeve oz. se jih lotiš delat.. ampak spremembe ki jih opisuje so ponavadi iste spremembe kot pri kateremkoli switchu življenjskega stila.. eno to nrdijo tudi znotraj hašišarstva.. primer je letošnji post... k so lih tko v teku vse zaobljube (vrnitev k treningom in glasbi)... sam da je brez posta :D

in other news: 
komentarji američanov na growbust :)
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jan.2017 at 00:26
droge so na splošno kot alkoholni post. čez 100 let ko se bo rodil frogstomp the 3rd bo isto tko odprl temo konopljino in drogno postenje? ker pretiravate z vsem. nimate meje. niti želje po mejnem. ali pa vsja normalnem. ne kadit preveč. tudi cigaretov ne. niti pip in fajf. sploh pa ne kakih hard drog preveč konzumirat. bodo tudi tukaj lahko da spet odpovedali notranji organi pa bo rteba menjat pr kirurgu ki ne ve al uživa v mesekriranju al šraufanju. torej ne kadit preveč trave in marihuane. niti ne preveč se teleportirat na drugo stran kjer ni meja. niti ne prevč pit. kajti alkoholno postenje je odveč. nadvse. čisto res. jaz vam govorim dobro in hočem dobro vi pa tako. očitno.

ja ban mi res ne uide.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.