Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - stara šola, nova šola ipd.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

stara šola, nova šola ipd.

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3381
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: stara šola, nova šola ipd.
    Posted: 29.May.2008 at 19:10
Glede na ene burne offtopic (in večkrat neumne) debate, ki so nastale v nekaterih temah po objavah nekaterih (predvsem S.Flamerja) se mi zdi da bi lahko za tako kregarijo ofnal posebi. Da se ne bo smetil megadeth topic, pa vici pa ka pa vem ka še vse.
 
Nevem zakaj eni tak zagrabte vsako priložnost da sšinfate vse kar je novga, so ja okusi različni... Sam upam da se paranoid ne bo spremenil v forum, kjer se bo a) naštevalo albume ko so komu dobri, b) debatiral v dveh ali treh globokih debatah, ki jih sestavljajo 500km dolgi posti in c) takoj začel udrihat po enem ko ni true in oh in sploh.
 
Pa ne se pobit. Če ne bo odziva pa naj en zbriše.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2008 at 19:14
enim pač novejši zvoki ne dišijo, kot sm že kje drugje povedal je nesmiselno mert kvaliteto pr glasbi ker se je ne da. ti je všeč, ti vzbudi čute al pa ti jih ne in ti ni ušeč. kakršna koli racionalizacija je neumnost. men se zdijo bandi ki so dlje časa na sceni že malo izčrpani z izjemo kkšnih cannibal corpse pa iron maiden ki me z vsako novo plato presenetjo, drgač pa tudi težko poskušam čist kkšne pre 80's posnetke ker mi zvenijo obupno. prav tako se mi zdi učasih produkcija novejših plat prenasičena, vse se sliš ful dobr in dokonca izkoriščeno, bobni so power, kitare so power, vokal je povsod, ampak zgleda pa tko kot da bi dal na televiziji kontrast pa barve dokonca, prenasičeno vse skupi.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2008 at 19:35
uf, sm ze mislo da je flamer odpru debato

predn pa zacnem procentirat pa bi rad opredelil staro/novo solo.

kr zdj recimo po ameriskih standardih so stvari pred 2000 ze stara sola (machine head, recimo)....

Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2008 at 21:07
stara šola all the way
pa če je produkcija kurac pa bl naglas
joke.tud nova šola ma kul stvari
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
naur View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 342
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote naur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2008 at 21:09
jst sicer totalno zagovarjam nove zadeve za katere se porab velike denarce za vse skp (dimmu, nightwish, deathstars, itd.), ampak se kljub temu ne morm odmaknt od starih legend ala black sabbath, pentagram, dio..... tricky topic res...
Back to Top
Wulf View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 181
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wulf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2008 at 21:21
mene stara šola metala ne zanima ama ništa, ampak kar se tiče drugih zvrsti in inovativnosti plat je pa definitvno 1:0 za staro šulo 
Back to Top
JuRiJ View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 886
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JuRiJ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 00:35
meni je tud novejše všeč..  pa mord niti ne novejše, sam modernejše.. tud ti bendi ala mtv scena mi nekateri niso slabi, kšn new age grunge pa take zadeve.. naprimer danger danger, al pa dokken so vsi poslušali sam kar je blo hard rocka, kar je novejših in modernejših plat ki majo mal pridih grunge-a so vsi skurcali, meni so pa čist zakon.. al pa FNM, so me zajbavali da kaj te reperje poslušam, da to ni old skul, pa so totalno zakon bend.. mal sm se mord oddaljiu od teme sam vseeno.. pač nism omejen Smile

Back to Top
saiysoFLAMER View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1506
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saiysoFLAMER Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 03:56
Že odkar sm na tem forumu mam občutek da je to Stara šola trash forum.
Zdej mal manj mogoče, po zgornjih odzivih al pa je folk sam gledu trash debate, češ sam s sabo se pa ne bom meu o DM, BM ... pa zdej ko je mal več ostalga pač začel o tem, ali pa ste se trasherji izčrpali.

Je delikatna zadeva kakor kdo komu, nism pa js začeu prvi, seže zadeva kr malo dlje, problem je pa predsodek in takoj spodbijanje in predvsem ostro subjektivnno mnenje.

Zdej js sm pa postu v MGD topic oh joj.


Edited by saiysoFLAMER - 30.May.2008 at 03:57
Back to Top
saiysoFLAMER View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1506
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saiysoFLAMER Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 03:59
Kot da bi bli hrvaški politiki trešerji, ostali pa slovenski, sam kaj nam bote dal, ladje v zaliv.
Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 10:29
Thrash bi res lah počas začel pisat pravilno.

Sicer pa ne vem... Men je dobrih velik starih stvari pa tud velik novejših. Sicer dobr sound mi načeloma ni neki pomembno, je pa res da je dost starih plat k bi z novim soundom izpadle še bolš. Ne maram pa večine metalcore bandov ker majo clean vokal vedno tak green day pop :S
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3381
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 11:44

Nism omejen na samo staro ali samo novo šolo česarkol... Res pa je da majo nakatere starejše zadeve dosti več nekega naboja v sebi, energije ipd. ki je pa novejša glasba ne premore toliko in ji pri tem ne pomaga niti '''''''perfektno''''''' spoliran zvok, produkcija, imidž (glede katerega morm rečt je danes pri vlk bandih jojejoj čudn), sploh nošenje bandov in kaj vem kaj še vse.



Edited by rožica - 30.May.2008 at 11:44
Back to Top
Person-man View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 5111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Person-man Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 12:01
Jaz se ne oziram na nova šola/stara šola. Če mi je všeč, mi je všeč. Poslušam bande obeh taborov.
Moram pa subjektivno in objektivno reči, da je stara šola boljša :D
Back to Top
Obleey View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Obleey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 12:16
Men ni važno stara/nova šola...Če sede sede, če ne pač ne...Sicr mi je produkcija pri novejših izdelkih bol všeč kot pa pri old school, zato pa zadne cajte dost novejših zadev poslušam...Mi pa sedejo še vedno ta zimzelene klasikeWink
My Friend, watch out for traitors

www.god-scard.com
www.facebook/GodScard
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 13:59
Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

Že odkar sm na tem forumu mam občutek da je to Stara šola trash forum.
Zdej mal manj mogoče, po zgornjih odzivih al pa je folk sam gledu trash debate, češ sam s sabo se pa ne bom meu o DM, BM ... pa zdej ko je mal več ostalga pač začel o tem, ali pa ste se trasherji izčrpali.

Je delikatna zadeva kakor kdo komu, nism pa js začeu prvi, seže zadeva kr malo dlje, problem je pa predsodek in takoj spodbijanje in predvsem ostro subjektivnno mnenje.

Zdej js sm pa postu v MGD topic oh joj.
 
Na forumu si pol leta, metal pa poslušaš 8 mesecev, kar jasno sporočaš s svojim pisanjem...
Ostala večina nas je že samo tukaj na forumu 5 let ali več...
 
Glede tega, kar pišeš...samo LOL
 


Edited by Atheist - 30.May.2008 at 14:17
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 14:07
Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

Že odkar sm na tem forumu mam občutek da je to Stara šola trash forum.
Zdej mal manj mogoče, po zgornjih odzivih al pa je folk sam gledu trash debate, češ sam s sabo se pa ne bom meu o DM, BM ... pa zdej ko je mal več ostalga pač začel o tem, ali pa ste se trasherji izčrpali.

Je delikatna zadeva kakor kdo komu, nism pa js začeu prvi, seže zadeva kr malo dlje, problem je pa predsodek in takoj spodbijanje in predvsem ostro subjektivnno mnenje.

Zdej js sm pa postu v MGD topic oh joj.
 
Na forumu si pol leta, metal pa poslušaš 8 mesecev, kar jasno sporočač s svojim pisanjem...
Ostala večina nas je že samo tukaj na forumu 5 let ali več...
 
Sej se puzna...LOL


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 14:17
Originally posted by Božo IV Božo IV wrote:

Originally posted by Atheist Atheist wrote:

Originally posted by saiysoFLAMER saiysoFLAMER wrote:

Že odkar sm na tem forumu mam občutek da je to Stara šola trash forum.
Zdej mal manj mogoče, po zgornjih odzivih al pa je folk sam gledu trash debate, češ sam s sabo se pa ne bom meu o DM, BM ... pa zdej ko je mal več ostalga pač začel o tem, ali pa ste se trasherji izčrpali.

Je delikatna zadeva kakor kdo komu, nism pa js začeu prvi, seže zadeva kr malo dlje, problem je pa predsodek in takoj spodbijanje in predvsem ostro subjektivnno mnenje.

Zdej js sm pa postu v MGD topic oh joj.
 
Na forumu si pol leta, metal pa poslušaš 8 mesecev, kar jasno sporočač s svojim pisanjem...
Ostala večina nas je že samo tukaj na forumu 5 let ali več...
 
 
Sej se puzna...LOL
 
LOLLOLEmbarrassedLOL


Edited by Atheist - 30.May.2008 at 14:18
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 14:31
mene zanima glasba iz vseh casovnih obdobij. Najvec poslusam muzko narjeno konec 80ih, zacetek 90ih in pa seveda nove stvari. Vcasih pa imam rad tudi kaksne starejse stvari.
 
V zacetku (oz. prvi polovici) 90ih sem imel obcutek, da se je svetovni trend nekoliko izgubil. Vse skupaj pa se je potem se stopnjevalo.
 
Jst sm se vedno zavzemal za napredek. Ta je vedno nekako tekel vzporedno s casovno premico. Ce gledas 50ta, 60ta, 70ta in potem 80ta leta, je nekako vedno glasba stremela k napredku. Tehnika igranja se je izboljsavala, zvok je bil vedno boljsi, instrumenti so postajali naprednejsi....
v 80ih so na dan prsli premnogi efekti, ki so jih sound engineerji s pridom uporabljali (kr malo prevec :D :D
 
no vseeno pa je treba priznat, da je vecina relevantne tehnologije za glasbeno produkcijo bila izumljena ze do 70ih. Tudi kitare kot je Gibson Les Paul so se danes top quality, tko da vseeno vintage neki pomeni in razne 80s sci fi stvaritve tudi niso mogle v celoti prekosit vintage stvari.
 
Tudi se mi zdi, da so sele v 90ih pogruntali, da za kitarski drive skoraj mora biti prisotna lampa in da solid state ojacevalec enostavno ne more naredit boljsega sounda, ker povdarja drugacne harmonixe v sound wejvu in pac je lahko samo drugacen, ne more bit pa absolutno boljsi....
 
no in pac vseeno mislim, da je do konca 80ih glasba in glasbena produkcija linearno postajala "boljsa".
 
 
potem pa je leta 1991 prisla Nirvana in nekako sem imel obcutek, da se je vse spremenilo, da so se vrednote razblinile in da je glasba zasla v slepo ulico. Zdelo se mi je, da ljudem manjka idej in zaradi tega delajo cudne produkcije.... npr. grunge in alter bendi so nalas zaceli uprabljati distorzije na bobnih ali na reverbih snarov, vokalih.
 
Naenkrat ni bilo vec stremenja k boljsemu zvoku ampak je bilo nekako moderno biti cim bolj simple in from the street.... Vcasih sem imel obcutek, da imajo nekateri bendi namerno slabo produkcijo?! Cry
 
kar pa me je najbolj cudilo je bilo to, da so eni in isti ljudje, ki so v 80ih naokoli skakali vsi nakiceni, kot neke pustne seme cez noc postali grungerji in se preoblekli, spremenili frizure in zaceli govoriti in razmislati drugace. To me je zelo jezilo. Naenkrat ljudje, ki so obozevali npr. Annihilator - Never Neverland klasiko niso hotli niti slisat vec zato?!
 
Zakaj? Kako ti lahko nekaj neha bit vsec?
 
 
Potem sm pac razmisljal, da na svetu obstajajo:
 
1.ljudje, ki se nenehno prilagajajo trendom in jim sledijo in so v bistvu v vsakem casovnem obdobju tipicni predstavniki tega trenda in se radi spogledujejo s kicem LOL
 
2.ljudje, ki te trende opazujemo jim sledimo in si pac izbiramo stvari, ki se nam zdijo nase a ob enem vztrajamo pri tistem, kar nam je bilo vsec ze prej (sebe stejem sem notr). Vedno sem sledil sceni, le pac izbiram si le tisto kar mi je vsec.
 
3.so ljudje, ki jim je za trende popolnoma vseeno in poslusajo ter se oblacijo brez neke motivacije ali kakrnega koli cara. Enostavno jim to ne pomeni veliko.
 
4.so ljudje, ki delajo trende. Nekako ljudje, ki si v dolocenem casu upajo odstopat od trendov in si upajo bit popolnoma samosvoji. (Kurt Kobain, Queen, Madona,...kaj pa vem.... pac ljudje, ki so nad trendi?! mogoc nisem nasel najboljsih primerov......itd. pac ljudje, ki naredkujejo trend.... nekateri nehote, drugi s celimi timi modnih kreatorjev :) 
 
LOL
 
 
No ce se vrnem k 90im letom:
Ne, da nisem ze takrat bil velik ljubitelj grunga, samo motilo me je, ker je izginjal klasicni rock in pa vsi tisti hiar bendi... meni je bila 80s era nekako feel good era. Neki romanticizem je bil prisoten v tistih videospotih in glasbi. Kot, da bi resnicno vsi umetniki bili na kokainu in so v 90ih vsi presli na heroin. :D
 
 
no dones nekako mislim, da je do tega moralo prit. Hollywood je zasicil glasbeno sceno s svojim kicem in hvala bogu za Nirvano in Grunge!!!!Clap
 
Glasba se je morala malo spustit na tla in umazat. Meni dones so 90a zelo lepa in mnogo mnogo glasbe iz takratnega obdobja mi je super fajn. Se posebi mi je vsec Thrash iz 90ih.
 
In tudi danes mislim, da je glasbena produkcija v 90ih vseeno sla naprej. Morda so se nekateri malo zgubili v alter in cudnih zvokih. Ampak 90ta so dala Dat rekorderje (ki so sicer slabsi od analognih trakov, samo so pa tlakovali pot, za novo digitalno dobo), 90a so dala prve pro toolse in prve digitalne snemalne naprave.,...ok, pionirji so to poceli ze v 70ih, samo 90ta so to dejansko nardila uporabno, 90a so dala bolj naraven zvok bobnov, ki so se v 80ih slisali kot explozijeLOL, in 90ta so koncno utrdila lower tuning kitar, ki je meni dones nepogresliv!!!!Clap 90ta so dala Alice in Chains vokal in so vpeljala neko svojo vrsto tripoidnega feelinga, k ga prej ni blo :) (Forbidden Green ma noro atmosfero, ki je sicer tezka, ampak popolnoma samosvoja)....
 
 
 
No in nekako, ko smo bili v Wacknu 2000 se mi je zazdelo, da bo novo desetletje neki mix vseh prejsnih.
In prav to se mi zdi. Ena stvar, ki me je v 90ih zelo motila, je bilo nenehno zvecenje in vracanje v 70ta in 60ta.
 
Meni je pac to kar se dogaja zdej vsec. Najbolj Metal Core!!! :) in pa vracanje starih Thrash bendov. Vsec mi je, da so poleg 70ih in 60ih koncno dobila enakovredno mesto tudi 80ta!!!! :D
 
 
 
tko da za konec tega romana.
 
I LOVE BOTH!!! OLD SKUL inspires me, NEW SCHOOL gives me power and motivation. Meni je vsec povezovat oboje in crpat iz obeh smernic tisto, kar mi je vsec in tisto kar se mi zdi moje. Moderni zvok, s pridihom stare sole. Stare ideje z novim zvokom! Obe atmosferi povezani v nekaj novega!
 
sm za harmonijo obeh drajvov in proti omejevanju. Oboje mi je popolnoma neinteresantno - da bi poslusal izkljucno moderno glasbo in zaniceval korenine, ali obratno, da bi ostal v 80ih.
 
 
 
je pa vseskupaj le subjektivno gledanje enega popotinka skozi cas. Clovek ne more gledat na svet izven sebe in svojih izkusenj, pa se si to se tko zeliTongue


Edited by Wind Carrier - 30.May.2008 at 14:45
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 15:03
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

...kar pa me je najbolj cudilo je bilo to, da so eni in isti ljudje, ki so v 80ih naokoli skakali vsi nakiceni, kot neke pustne seme cez noc postali grungerji in se preoblekli, spremenili frizure in zaceli govoriti in razmislati drugace. To me je zelo jezilo. Naenkrat ljudje, ki so obozevali npr. Annihilator - Never Neverland klasiko niso hotli niti slisat vec zato?!

Zakaj? Kako ti lahko nekaj neha bit vsec?


no, pa sej ni to samo pri glasbi ti, popotnik skozi čas:) tud teb se je podobno zgodilo, kkšne 3 mesce je blo še posebej intenzivno, ko si kr naenkrat zadetke pa pjane metalce zelo strogo kritiziral, zdej pa sm prebral si našu sredno pot pa ga tud kdaj cukneš spet:) hočem rečt, ljudem je lastno, da svoje navade opustijo pa se celo kregajo, kako so lahko del življenja preživeli tako. je pa žalostno to spremljat.

jst učasih nism hotu slišat za kkšršen koli elektronski element v metalu, to se mi je zdel nezdružljivo in celo skrunstvo metala. pa sm zdej tud našu neko sredno pot, včasih mi kkšn lep matrica vložek zelo polepša zadevo, še vedno pa iščem v izvjajalcu sposobnost tako spesnit eno zadevo kot jo tudi odigrat, torej ne nekej nakracat na računalnik, ki bo odigral na koncertih 3/4 materjala, ostalo pa je nepomembna spremljava. hkrati se pa tud zavedam da je brezveze racionalizirat glasbo, ker s tem samo preprečiš bistvo kar nej bi glasba nrdila: da vzbudi čute, da te popelje do tega, da ti grejo kocine pokonci. če rata to domorodcem, ki zbijajo po deblu pa grulijo zraven, da padejo v trans, al pa raverjem, ki poslušajo musko ki mi sploh ne diši (izuzamimo substance), pol je očitno neki na zvoku samem.

drgač pa vedno sem mel rad glasbo, ki se jo je dal akustično lepo prikazat v neki polnosti, kar pomeni, da če daš nekemu metalskemu glasbeniku akustično kitaro zna pokazat in dobro upodobit tud tisto kar dejansko da od sebe na odru. tega recimo pri sodom in venom nikol ne doživim ker je vse na tisti "akordni stopnji", če pa zaigraš samo na kitaro štiklc od death pa je že mal bolj prikazano. no, ampak še vedno se vrnem k tistmu občutku in gre lahko tudi brez tega. za vse stare zadeve se da narest remastering če je stvar v zvoku, ampak mislm da glasba povečini kr dobro pripada lastni produkciji, komadi so na tak način boljši, dans je vse preveč saturirano



Edited by frogstomp - 30.May.2008 at 15:04
Back to Top
Božo IV View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Botswana
Status: Offline
Points: 1960
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Božo IV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 15:07
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:

...kar pa me je najbolj cudilo je bilo to, da so eni in isti ljudje, ki so v 80ih naokoli skakali vsi nakiceni, kot neke pustne seme cez noc postali grungerji in se preoblekli, spremenili frizure in zaceli govoriti in razmislati drugace. To me je zelo jezilo. Naenkrat ljudje, ki so obozevali npr. Annihilator - Never Neverland klasiko niso hotli niti slisat vec zato?!

Zakaj? Kako ti lahko nekaj neha bit vsec?


no, pa sej ni to samo pri glasbi ti, popotnik skozi čas:) tud teb se je podobno zgodilo, kkšne 3 mesce je blo še posebej intenzivno, ko si kr naenkrat zadetke pa pjane metalce zelo strogo kritiziral, zdej pa sm prebral si našu sredno pot pa ga tud kdaj cukneš spet:) hočem rečt, ljudem je lastno, da svoje navade opustijo pa se celo kregajo, kako so lahko del življenja preživeli tako. je pa žalostno to spremljat.

jst učasih nism hotu slišat za kkšršen koli elektronski element v metalu, to se mi je zdel nezdružljivo in celo skrunstvo metala. pa sm zdej tud našu neko sredno pot, včasih mi kkšn lep matrica vložek zelo polepša zadevo, še vedno pa iščem v izvjajalcu sposobnost tako spesnit eno zadevo kot jo tudi odigrat, torej ne nekej nakracat na računalnik, ki bo odigral na koncertih 3/4 materjala, ostalo pa je nepomembna spremljava. hkrati se pa tud zavedam da je brezveze racionalizirat glasbo, ker s tem samo preprečiš bistvo kar nej bi glasba nrdila: da vzbudi čute, da te popelje do tega, da ti grejo kocine pokonci. če rata to domorodcem, ki zbijajo po deblu pa grulijo zraven, da padejo v trans, al pa raverjem, ki poslušajo musko ki mi sploh ne diši (izuzamimo substance), pol je očitno neki na zvoku samem.

drgač pa vedno sem mel rad glasbo, ki se jo je dal akustično lepo prikazat v neki polnosti, kar pomeni, da če daš nekemu metalskemu glasbeniku akustično kitaro zna pokazat in dobro upodobit tud tisto kar dejansko da od sebe na odru. tega recimo pri sodom in venom nikol ne doživim ker je vse na tisti "akordni stopnji", če pa zaigraš samo na kitaro štiklc od death pa je že mal bolj prikazano. no, ampak še vedno se vrnem k tistmu občutku in gre lahko tudi brez tega. za vse stare zadeve se da narest remastering če je stvar v zvoku, ampak mislm da glasba povečini kr dobro pripada lastni produkciji, komadi so na tak način boljši, dans je vse preveč saturirano

 
Japi...LOL


http://www.myspace.com/sergejskofljanec
http://www.ironmedian.si
http://www.myspace.com/requiemslo
Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 15:08
No tlele se z dejzijem popolnoma strinjam, sm želel povedat nekej podobnega samo se mi pač ni dalo pisat eseja :D
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 15:39
ni niti tare niti nove šole. To kar vi rečete stara šola jst pravim samouki, tistem kar pa vi pravite nova šola pa jst pravim poceni ponaredki.

Moram pa tudi rečt, da sta mi izraza nova in stara šola prav ogabna zarad miljon prilepljenih klišejev.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 15:43
no dejmo še črni pa beli pa modri rečt samo barve, spekter v katerem se kaže pa nej se ne poimenuje, dane bomo predalčkal pa lepil klišejev (rdeča barva, ustavi, zelena, izvoli divjat naprje)

eni mate res jezik za oviro

Edited by frogstomp - 30.May.2008 at 15:43
Back to Top
Wulf View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 181
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wulf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 15:55


a je kej narobe če nimam placa doma pa uporabljam čarunalnik UnhappyCryUnhappy
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 16:06
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no dejmo še črni pa beli pa modri rečt samo barve, spekter v katerem se kaže pa nej se ne poimenuje, dane bomo predalčkal pa lepil klišejev (rdeča barva, ustavi, zelena, izvoli divjat naprje)

eni mate res jezik za oviro


fizikalni pojavi so eno, družbeni pa drugo. sociologija ni fizika družbe.
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 16:24
jezik služi med drugim za poimenovanje pojavov v okolici, ki se itak ločijo in razlikujejo že sami po sebi, ne pa ko jih tako besedno razločimo in to ni predsodek. se pa tudi družijo med seboj, in če bi zamrznil sliko pa se sprehodil čez mesto, torej naravo z ljudmi vred oropaš glasov, potez, nagibov, čustev, bi vidu, da drži da podobne vrste tiči skup letajo in da razlike in podobnosti med njimi služijo pri razpoznavi. umestiš se pa tja, kjer lahko največ svojega potenciala in svojih namer tudi izvršiš.
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 17:03
FROGYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY...
Najdi si drug hobiBig%20smile 
Back to Top
saiysoFLAMER View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1506
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saiysoFLAMER Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2008 at 19:00
Originally posted by Prophet Prophet wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

no dejmo še črni pa beli pa modri rečt samo barve, spekter v katerem se kaže pa nej se ne poimenuje, dane bomo predalčkal pa lepil klišejev (rdeča barva, ustavi, zelena, izvoli divjat naprje)

eni mate res jezik za oviro


fizikalni pojavi so eno, družbeni pa drugo. sociologija ni fizika družbe.

Še vseen si biu ti to poučen.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2008 at 08:53
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

jezik služi med drugim za poimenovanje pojavov v okolici, ki se itak ločijo in razlikujejo že sami po sebi, ne pa ko jih tako besedno razločimo in to ni predsodek. se pa tudi družijo med seboj, in če bi zamrznil sliko pa se sprehodil čez mesto, torej naravo z ljudmi vred oropaš glasov, potez, nagibov, čustev, bi vidu, da drži da podobne vrste tiči skup letajo in da razlike in podobnosti med njimi služijo pri razpoznavi. umestiš se pa tja, kjer lahko največ svojega potenciala in svojih namer tudi izvršiš.


lei, frogi, če zdj to recimo na čaj navežemo ne.
stara šola je kot zel za čaj, ki daje čaju okus. torej da glasbi ideje, ko pa to zel prelivamo z vrelo vodo ji pa damo količino, da lahk to spijemo, tak tut nova šola da glasbi dobro produkcijo in je s tem še bolj poslušljiva.....

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2008 at 13:46
nevem zakaj si tale post quotal, ampak ok, si zapopadel princip:)

lepa alegorija
Back to Top
Ventor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2239
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ventor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2008 at 17:15
Old school the only school :)

Meni (kot bobnarju) mi grejo ful na k***c ti moderni posnetki, zaradi tega cistega sounda in vse perfektno zglancano, spolirano, nobenega takega raw pridiha, kot bi mogu bit vsaj malo prisoten na (vsaj thrasherskih) albumih. Vseeno, ce je prevec cist zvok, se zgubi tista ica, agresija, ki je pa po drugi strani moderni bendi tko al tko nimajo vec ...

Na te stvari gledam tko:

Stara sola : Agresija, upornistvo, surovost,  metal ma pravi pomen.

Nova sola: $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

IMO :)

www.myspace.com/kellermetal

Hide your head or join the dead!
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jun.2008 at 21:42
bla bla bla.. spet en kup nepotrebnih nalepk.. kar se mene tice..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 11:36
Mhm. Meni je všeč METAL(thrash, black in power sicer malo manj, samo to je osebni okus in tudi tu se najde dovolj izjem kot so Megadeth, Immortal, Rage,...)..

Edited by devlin - 02.Jun.2008 at 11:36
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Everlost View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1802
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Everlost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 13:16
Poslušaš kar ti sede... jebeš to delitev na staro in novo šolo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 13:23
sej lahko poslušaš tud če deliš...
valda slišiš razliko al kako? sej stvar poimenuješ zato, da se ve o čem govoriš naprimer? razn če so bli med šolama kkšni ideološki boji za katere jst nevem?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 13:40
West coast shootin' up east coast?
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 14:06
Originally posted by grafin grafin wrote:

bla bla bla.. spet en kup nepotrebnih nalepk.. kar se mene tice..
jah ljudje smo taki da mormo use označevt da vemo o čem je govora. in to da se eni bunijo da je preveč nalepk mi je enostavn smešn. mislm...stavk - sm sreču eno žvau pa me je hotla pojest ti ne pove glih velik ane? (pa še žival je kle nalepka za bitja ki niso ljudje). kaj pove ta stavk - da je nekdo sreču eno živau k ga je napadla...zj pa a je to mejhna čivava k se mu je za mezinc obesla al en grizli k je biu mau lačn...who knows. ...isto je z metalom...usaka zvrst ma svoje ime da se ve o čem je govora.
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 14:27
ne vem, ce loh vrste zvali, k majo dejansko skupne genetske zasnove, enacis z razlikovanjem muske na oldskul pa njuskul vrste.. zeleno rego lahko locis od krastace.. in tud osmerozobi smrekov lubadar je dejansko razlicen od sesterozobega smrekovga lubadarja.. al pa kaj sploh pomen oldskul oziroma nuskul..? men recimo nc dost ne pomen.. lahko pa se pustim prepricat.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 14:39
hm.. če bi ti pokazal 2 res old school stvari, bi rekla, da sež e med seboj čist preveč ločta da bi sploh in isto če bi ti pokazal 2 primera novejšega izvora bi tud opazla najbrž, da si nista kj dost podobna. ampak pol k preposlušaš tisoče enega in drugega (denimo da ne veš kero je kero, da si čist laik) pa bi pomoje že ujela en tak patern notr, po katerem bi se ločil.. no pa sej že produkcija pove "o, tole se pa ful 80s sliš..." štekaš?:)

men se zdi da tok kot se black pa thrash ločta se ločta šoli. o tr00 pa netr00 me pa ne spraševat k stemi oznakami se pa nism kj dost nikdar ubadal. tuki se pa jst pustim razsvetlit:)
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 14:59
kaj pa mejni primeri? to je tisto, kar me ne preprica..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 15:59
če si samo oldschool poslušalc al pa samo novejše zadeve je pa stvar na teb; al zavrneš zarad elementov, ki niso iz tvoje šole, al pa ti je ista stvar ušeč zarad tiste polovice elementov, ki so teb ušečni. konc koncev ti tud ni treba vsega poslušat kar je old al pa newschool. poslušaš tist, kar ti je všeč. itak pa lahko glesba zveni različno oz. vsebuje prvine iz večih zvrsti, da ti odgovorim kako je z mejnimi primeri.

godscard so dobr povedal v vseh intervjujih. "kaj ste vi, deth metal, heavy, thrash?" "hibridi."
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 16:44
Jaz samo vem, da oldschool in new school se razlikuje v samo eni stvari. Old school so pac opice, new school so pa pac mlade opice. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 16:51
dejta vidva z božotom zavladat kkšni državi daleč stran od tod pa jo peljita že v pokop s temi neumnimi komentarji
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 16:55
Ti bi tudi lahko ostal v svojem malem neumnem svetu pa bi vsem prihranil veliko.
Back to Top
Ewelin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ewelin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 17:06
KregiceLOL
Out of control
Back to Top
Prophet View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Pitcairn
Status: Offline
Points: 2117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prophet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 17:44
new school, old school? fuck the school, fuck the system, i was born to rage againts them ;)
Never allow yourself to be used as an instrument of another man's hatred
www.profanity.si
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 18:04
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

če si samo oldschool poslušalc al pa samo novejše zadeve je pa stvar na teb; al zavrneš zarad elementov, ki niso iz tvoje šole, al pa ti je ista stvar ušeč zarad tiste polovice elementov, ki so teb ušečni. konc koncev ti tud ni treba vsega poslušat kar je old al pa newschool. poslušaš tist, kar ti je všeč. itak pa lahko glesba zveni različno oz. vsebuje prvine iz večih zvrsti, da ti odgovorim kako je z mejnimi primeri.

godscard so dobr povedal v vseh intervjujih. "kaj ste vi, deth metal, heavy, thrash?" "hibridi."
 
ne gre se za to kaj jst osebno zavracam al pa sprejemam.. kar se mene tice, v grobem glasbo zvrstno opredeljujejo 3 stvari: vokal, texti in instrumental (pa se tu bi lahko sla v nadaljno delitev po insturmentih). glede na to opredeljujem musko.. itak, dandans je velik hibridov.. lih zato kategorije zgublajo na pomenu.. ker besedna zveza oldskul blek det dum'n rol v resnici ne pove nicesar..
ne vem, zakaj bi reku jodlskul ;) ce lahko poves, da zveni, ne vem, kot mayhem z vokalom od cannibal corpse recmo.. je zlo bl nazorno..
kaj so darkthrone? old al new..?  mislim tut, da je razlika, ce jih primerjas glede na barthory al pa venom al pa celtic frost, al pa glede na vrsto bendov, ki so jim bli darkthrone vpliv..
kaj so tisti bendi, ki imajo priblizno "star" sound pa so novi na sceni, z novimi vplivi?
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 19:40
ja, to je pa že bolj kompleksno in je eden izmed misterijev človeštva

zakaj pa ne rečemo da je union tko k laško, samo manj grenk?:)

Edited by frogstomp - 02.Jun.2008 at 19:51
Back to Top
saiysoFLAMER View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1506
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saiysoFLAMER Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2008 at 22:02
zarad svojih predsodkov in nočmo niti priznat
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 08:50
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

ja, to je pa že bolj kompleksno in je eden izmed misterijev človeštva

zakaj pa ne rečemo da je union tko k laško, samo manj grenk?:)


sej tko se tut rece.. vsaj jst to dostkrat recem kakemu tujcu, k ne pozna..
recem pa tut da pijem lasko, scijem union.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11760
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 11:52
no vidš. oldschool/newschool sta opisne narave ne pa stroga razločitev k bi kkšne boje izzivala.

ni podobn "West coast shootin' up east coast?" kot je devlin reku:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,391 seconds.