Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Priprava na koncerte (v vlogi poslušalca)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Priprava na koncerte (v vlogi poslušalca)

 Post Reply Post Reply
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Priprava na koncerte (v vlogi poslušalca)
    Posted: 17.Feb.2014 at 10:19

Živeli,  


Morda nism edini ki kdaj pogleda na koledar, in samo iz koncertnega plana dahne "fuck.. i'm overbooked"... 

Bandi so dans 20 let starejši odkar smo si en njihov album na presneti kaseti ponavljal iz dneva v dan... zdej imajo vsi 5 in več novih albumov, ki kandidirajo za našo pozornost še med tisočimi drugimi bandi, ki prav tako postrežejo z obsežnim opusom. 

Osebno doživljam stvar tako, da če nism pred koncertom seznanjen s setlisto.. mi je koncertni doživljaj nekajkrat slabši.. ne poznam komadov, nism prpravljen na breake, in morebitne singalong trenutke.. vse to morda vpliva tudi na dejstvo, da je iz leta v leto publika čedalje tišja.. na čase že kr hudo uboga no, brezživljenjska, sramežljiva... 


Bolj kot na metal archives, kjer si dobim background zgodbo vsakega banda.. se zanašam na setlist.fm, ki me rešuje že par let... 


Mislm da smo na momente ob to diskusijo že dregnil in eni bolj prisegajo na element presenečenja in jim je ogled setliste prejšnjega dne lahko potenciln spoiler... 


Kako vi doživljate koncerte, gre za spontani obisk al morda omiljen band dan ali 2 pred nastopom dobi posvetilo v obliki ekskuzivnosti v predvajalniku?

XTranslate: get the translation

Edited by frogstomp - 17.Feb.2014 at 13:24
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2014 at 14:12
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, REVELEJSHOOOONNNN!!!!!!!!!!!!!! A ZATO, OSHTJA, VI VSE ZNASTE IN POJESTE IN BLA BLA BLA!!!! KER SE DOMA PRIPRAVLASTE IN JE KUNCERTICH EN KWS TESTICHA!!! USTNI IZPIT!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! Prvich chujem to in mi je zdej muj bl jasno... ker jaz sem se zhe sprijaznila s tem, da ste v vechini metalci eni dzhuboksi za metalska besedila... vrzhesh zheton in on poje... zraven trese z roko in slema... :PPPPPPPPPPPPPPPP No, pretiravam. In verjamem, da che je omiljeni bend, je omiljeni bend, che ne druzga refren obvladash... Ne mislim nich zhaljivga, respekt. Je pa res, da jaz nisem med takimi. A a. Niti pod razno. Jaz sem tip ki uzhiva v zhivi glasbi. Ritmih in mishicah ter ostalih dobrinah obeshenih nanje. Besedila me redko pritegnejo. Morda, ker so na koncertih v zhivo slabo slishna, morda ker so redka dovolj povedna, da bi me nagovorila. Pri meni gre tako. Prklopim se na shtekar. In elektrika teche v obe smeri. AC. Sistem se sprosti. In po terapiji se bolje pochutim. Super spim. Naslednji dan ima zhivljenje spet smisel. :))) Skratka... sem najbolj len uchenec spljoh. FUSHAM na veliko. :PPPPPPPPP IJEEEEEEEEEEEEEEEEEEE******* leeeeeep grd dan zhelim :SSS
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2014 at 14:47
Nikoli ne poslušam benda na dan koncerta, niti par dni prej ne, da se ga slučajno ne "preposlušam" in potem ne uživam tok v koncertu. Pogledam pa kdaj setlisto, še posebej če ne poznam cele diskograije benda, da vidim če špilajo tudi kaj mojih "favoritov". :)

Najboljš koncerti so pa ponavdi tisti, ki jih obiščeš nepričakovano (te npr. zvlečejo kšni frendi) in te potem totalno presenetijo. Tko se mi je pred leti zgodilo na Wolves in the Throne Room, ko sem meu namen it na majske na Rožnik, pa je padal dež in sem zavil potem na Metelkovo, na slepo so zmagal tud Agnytir, Absu pa še kšn bi se najdu.

Na festivalih je pa sloh super čekirat bende (ponavadi kr generalno gledam po zvrsteh), ne pa samo čakat na neke poznane stvari, ki si jih videl že nkrat.
Back to Top
jajčk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1426
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jajčk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2014 at 15:02
Js počnem nekaj podobnega kot Melkor. Samo s to izjemo, da pa ponavadi setlist od bandov, ki so mi še posebej pri srcu sploh nočem pogledat. Da se pustim presenetit na koncertu. 
Tiste bande, ki jih slabše poznam pa prečekiram prej ponavadi.

Ampak ja, sem pa par bandov začela poslušat glih zato, ker me je nekdo zvleku na koncert in je bil koncert dober :)
Bolje ispasti glup, nego iz avijona ^^
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2014 at 20:24
Na dan koncerta imamo prepoved poslušanja nastopajočih. Mi koncert bolj sveže izpade. Pa tudi po koncertu ga ne poslušam. Pol, drugi dan. To ja, kot nekakšen refresh. 

Set liste pa nikoli nisem pregledoval. Se mi zdi, da bi spet pokvarlo pristnost oz. svežino nastopa. Bi prišlo prav npr. na včerajšnjih Broken hope, ki jih ne poznam tako dobro, ampak pol bi imel občutek, kot da se neki učim. Kot da sem v šoli in sprašujem paralelko, kaj so imeli v testu.

Mam občutek kot da bi se mi zdelo, da grem na koncert ker moram, ne pa zato ker mi tako paše.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2014 at 20:53
Pred obiskom se intenzivno učim in si delam zapiske ter miselne vzorce. Pripravim si tudi plonkce.
The real monsters are often just people.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2014 at 22:06
Nobenih posebnih priprav ne izvajam. Ponavadi v valu evforije po najavi koncerta kakšen dan ali dva nažigam glasbo nastopajočih izvajalcev, potem pa nič posebnega.

Če je filing tak, včasih tudi poslušam glasbo banda, ki igra na koncertu, malo preden grem na dejansko koncert. Zakaj pa ne ... Večkrat sem tudi še isti večer, ko sem prišel domov, šel poslušat band.

Setlist ne gledam vedno ker se je brezveze po tem, ko je koncert že mimo, sekirat, ker je band izpustil kakšen super komad, ki ga je sicer igral v prejšnjih mestih.
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Feb.2014 at 00:03
ta petk zame tipičn primer:

http://www.setlist.fm/setlist/napalm-death/2014/sala-estilo-oviedo-spain-6bc5028e.html 


band sm vidu 2010 z immolation v celovcu pa mislm da na mc, kerkokoli-že-leto se je pisalo... poznam harmony corruption plato.. nism niti kej posebi fan ampak grem, vem da so v živo vedno pojačal najspodobneje, zelo sporočiln nastop tudi.. pa mimogrde vržem še uč na metalarchives pogledat recenzije, preletim tudi domače portale, če se je kj pisalo o njih zadnje čase... ker ti band prnese na celino ne sam uro razgrajanja ampak zgodbo, ki jo precej bolj štekaš, če saj mal bolj pogledaš zakaj se gre.. pa še možnost je da fašeš band nažgan ali pa z obupnim zvokom, tako da lahko po spominu krpaš bežeče dogajanje...




Edited by frogstomp - 19.Feb.2014 at 00:05
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Feb.2014 at 09:35
nimam posebnih priprav, razen ce sm obsedena s kakim bendom.. ma to se redko zgodi.. sm bl spontan tip poslusalca.. ce mi kak komad zadogaja, ce me bend preprica v zivo, ga raziscem naknadno.. ubistvu mam rada koncertna presenecenja.. ampak se raje pokoncertno evorijo dozivljam doma, sama s sabo..
no zadnje case se res malo pojavljam na koncertih.. ampak v mojem leglu zla pa redno gode.. đđđ..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,406 seconds.