Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - gremo vn! AKA back to the roots = ples?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

gremo vn! AKA back to the roots = ples?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: gremo vn! AKA back to the roots = ples?
    Posted: 31.Mar.2014 at 15:16

fletn nm je žvet, metalcou(paranoidovcev) smo pa tudi veseli kjerkoli se že srečamo.. dnevi so topli, nožice silijo speketati na plano, naj se tu zapiše, kje vse lahko pade kakšno pivce in odlična forumska retorika v živo, pa tud če ne gre za metal koncert: )


vabljeni dans na metelkovo na raggalution (ređđđi, kranj)

https://www.facebook.com/events/646900915372896/




Edited by frogstomp - 03.Jul.2014 at 09:06
Back to Top
Tomac22 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 30.Sep.2013
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomac22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Mar.2014 at 19:29
evo Frogi v soboto sem se v nočnih urah nahaja v Kranju in si ogledu s prijatlmi film need for speed če bi imel tvojo številko bi te z veseljem vabi na mrzu laško ali bambus Big smile
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2014 at 07:13
2. julija pride na 55. jazz festival norveška divja žival, ki sliši na imeJaga Jazzist. Včasih je prav pohlevna, spet drugič totalno utrganaBig smile


Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Apr.2014 at 19:40
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2014 at 07:47

dns na trejnu:

trancestation no. 2

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2014 at 13:02
dans grmi povsod, v kranju razsaja tedn mladih, na metelkovi vse od metal eventa (šatdawn) do regija.. se zagledmo tm nekje, nato K4 plesno.. če se še kdo prepušča pomladnim rukerjem :)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2014 at 11:39
dans trens v ajbi, goriški konc
https://www.facebook.com/events/612616502126794/
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2014 at 11:30
tale festivalčk si poglejte.. po metaldays se 2x prespi in pol na mađarsko... lepi ljudje a? :)

Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2014 at 20:40
Frogi, a za Sajeto si že slišu? :)

http://www.sajeta.org/#/home
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 07:50
Pa godibodi...
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 07:57
pogledu ma se lih prekriva tole z metaldays, a ni tko? pa oboje v tolminu?

kakorkoli.. .ne da mi spat tale.. metalska paraliza ki jo vidm zadnje čase.. najbolj sm to opazu v toplarjevi loki... k je blo lih ene 50 ljudi.. placa ogromno... in kaj smo naredl? postavl smo se v ravno vrsto, kot vojaki.. na miru stat.. psihologija množice kaže kle na eno globoko prestrašenost... bom napisal kkkšn daljši člank na to temo najbrž.. v dobri veri, da zori opažanje tudi pri drugih in  ker... ne , upam da nočemo bit take čudne prpe, kokr je vse skupi ratal.. tko da ideja it drugam, predvsem na trance, kjer je še vedno vse v gibanju: it tja, naložit žrjavco in jo razsut po tleh metal koncertov, da se nam vrne čaga.. 
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 08:19
Uh, vrjem, Frogi, da ni to sam v tej muzki; glih včer bil na jazz festivalu, kjer so Norvežani razčeflikal Križanke, folk pa glih tolk, da je mal glasu dal od sebe (sm mogu mal pomagat in vzpodbujat; tle si lahko pomoje sam ti predstavlaš, kako skočim iz množice in se začnem dret JAGAAAA!!!LOL <--- to se ni zgodil na ta način)

Mislm pr tej zvrsti je mal drgačn kodeks obnašanja, ampak na žalost (pa ne vem, zakaj) je tudi ta izvodenel (ne še čisto-čist, sicer). Pred leti je bil folk totalno razživet, danes pa...

"Ok, pa pejmo mal pogledat..." Mal poploskajo, spustijo en "uiiiii" in že so izpolnili svoj bonus. Mogoče (ampak samo moje mnenje) s(m)o se razvadil zarad interneta. Tam lahko vidiš in slišiš vse, zato te nič več ne more presenetit in pol ma tut folk najbrž v tem smislu "ah-sej-to-mi-je-pa-Francl-zanč-pokazal-na-jubitubi-dons-so-mal kiksnl-so-bolš-na-tubi-odigral" odnos do nastopa v živo. S tem sicer nočem opravičevat kakega totalno za en drek odigranega špila v smislu "lej, bend je pršu, vidu, špilu - dejmo ga pohvalt za trud, ni važno, a so bli razštelani al ne", po drugi strani pa spet ne smemo gledat na vse detajle, ker tako kot na kaki plati zadeva nikoli ne bo zvenela v živo (matr sm pametn, aBig smile).

Mnja... Ok, se beremo!
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 09:06
ja, je res, glede približevanja jazzovski publiki, ubistvu sm lih v enem pogovoru z enim poljakom na isto temo naredu podobno primerjavo :)

dej a odpremo posebi temo za tole.. ker se tiče vsega.. telesne manifestacije in udeležbe v naši skupni realnosti kot katalizator med tem in onim (spiritualnim svetom), ki je nekako v entropiji...

zavračam, da smo taki ratal zaradi 

a.) internetne razvajenosti
b.) staranja
c.) ...

ker kontra argument za to je, da glavo obrneš samo za eno stopinjo, greš celo v iste protore pogledat kakšno drugo kulturo oz. sceno in vidiš, da neglede na starost, še vedno vse cveti od življenja... men je zadogajal na trens ravno zrd tega, ker mi je dopizdil počutit se napol mrtev med to metalsko publiko oz. z drugimi besedami, ja še vedno smo notri zarad glasbe, ampak smo totalno uničili "gremo ga žurat..."


prestavljam si, daso se pred to množično dostopnostjo glasbene opreme in glasbe na netu, dogajali dobro obiskani dogodi z DJji, sprva mešana glasba, v kateri si je metal počasi utiral pot do samostojnih večerov.. in moshpit in headbanging ni nastal čez noč kot nekaj novega ampak gre tu za evolucijo, ki ima osnove v plesu... 

jst kot metalc nism nikol plesal in bil na to ponosen... ker sm kot mali škorc že prletu v izdelan kulturni model.. ampak pravi back to the roots je vrjetno res prov ples...
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 09:16
sajeta je med 30.7. in 3.8.in se dogaja na sotocju.. tezko bi sla vstric mdayz.. :)
mene zal tut letos ne bo, ker bom izven civilizacije v tistih dneh.. na tacrnih pa se weedmo.. :)

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 09:22
a, sej res, med ozoro, pardon :) 

Back to Top
Monxster View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 356
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Monxster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 10:13
jst pa mislm, da ima internet tle dost zravn. folk pozna preveč bendou, ni več tk močno osredotočen na nekaj bendou, ki so mu zares zares všeč. posledično na koncertu ne pozna komadou in mu ne more tk fejst zadogajat. da pa greš na koncert benda, ki ga sploh ne poznaš, se pa sploh ne boš premaknu. metalci morjo prej poznat muzko, predn lah muvajo. precej se mi pa zdi, da pr elektronski glasbi nima tk veze kdo rola, sam da nek poka v ozadju. pa več je drog.

staranje ima tut vezo pr tem, mogoče ne glih neposredno, ampak nekaj je na tem. sej si vrjetno sam opazu, da na  koncertih, kjer je več mlajše publike, je bolj energično vzdušje. ne vem a gre tle za neko sramovanje, češ, jst sm zdej odrasel človek, to ni več primerno zame al za kej druzga. ena stvar, katero sm pa že mnogo let nazaj začel opažat pr kolegih je pa izgovor "jst raj poslušam muzko na koncertu" in se lagano prestavi na pozicijo direkt pred tonca, ker tam je najbolši zvok.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 10:28
hm.. določen del pointa je v tem komentarju sam bi pričakoval pri tem zavedanju tudi več akcije, zavestnega usmerjanja procesa.. preberi naprimer temo o setlistah... mislm da sm v eni drugi temi naletel na oster odpor v smislu, da je folk vseeno rajši presenečen na koncertih in gre poslušat neznano... men se zdi učasih k da folk mal sammeu sebi laže.. :) 

se strinjam glede elektronke.. tm najdeš bit k ti ustreza, je repetativen in lahko na drugačn način notr padeš.. 

jst sm opazu da po 10 letih metaliziranja, kljub rednemu fitnesiranju in kolesarjenju.. zarad tesnih kavbojk in okovasnosti na tleh pri banganu.. .ne morm več noge dvignt nad višino pasu.. .in mi je zavrel.. time to reclaim what is mine... uglavnem komu ni kul vidt koncerte z polno energije? 

jst te paralize res ne prenašam več, na jetra mi gre, čudn je, zadušljivo je... in bom skušal uplivat na ta način, da se nam čaga vrne..

konc koncev.. sej tud mladi rabjo it na ne več kot 3 koncerte in slišat "a ga kej pijete, a ga kej čupate.." this story is getting older then life :S  sej ni treba direktno ples... ampak... gonilo je kreativnost.. in čas je , da se spomnemo kkšno novo finto.. 

aktualiziram report iz death metal čage na pune k se je zgodil v škofjiloki neki mescev nazaj.

Back to Top
Monxster View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 356
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Monxster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 10:54
mislm, da setlista tle ne igra ful pomembne vloge. če bend dobr poznaš in ti dogaja njihova muzka, se boš čustveno izrazil z muvanjem, setlista gor al dol.

zavestno usmerjanje bi znalo dosečt efekt množice, vidiš par folka k uživa na polno in se to prenese na ostale. se je pa težko prsilt v nekaj, kar trenutno ne čutiš, da bi počel.

useglih pa ima metal subkultura neke "omejitve" muvanja na koncertih. a je to prav al ne, se mi ne da ubadat, ampak na enmu koncertu od UROŠev v gromki je direkt pred odrom nek tip v aladinkah izvajal neke indijanskokungfujevske plese in je zgledal zelo glupo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 11:06
se nekako strinjam, ampak  "laid down cultural assumptions" je to... ker nismo spremljali nastanka mosha in teh gibanj, ki jih danes na metalu vidimo kot samooumevne... ampak gonilo vsega je novost.. se mi zdi, da ima nek namen, če se o teh opažanjih pogovarjamo... men je najbolj vidt, k se ena ekipa recimo 10 ljudi zmeni, da grejo kej ušpičt.. naprimer koncert paragoria/mephistophelian/plains of despair @črnomelj (poglejte zadnjo tretino)


uletel je par folka direkt iz morja, prnesl so sabo plažne rekvizite... kr naenkrat cel plac v največjem žuru... pa ni nič drugega kot da je mala ekipa prnesla svojo interno zgodbo notr in se je ta razpasla...


tole je THE ALPHA&OMEGA momenentuma, ki hvalabwgu, v življenje vnaša trenutke, ki si jih je vredno zapomnit...



men sede uživat lajf.. in ob okoreli metalskosti, celo podcenjevanja publike, kot smo vidl recimo na death to all, kjer me eni iz publike še celo skušajo prepričat, da je važno malikovati, neglede na to kako je odigrano.. kot da te fuši ne vržejo iz ritma... skratka... blwdim.. ampak .. iz koncertov sm dostkrat odšel lačn razočaran in naveličan.. pa ne zaradi poplave vsega, men se žura vsak vikend, ampak zarad te predolgo nespregovorjene zbledavosti vsega skupi.. 



Edited by frogstomp - 03.Jul.2014 at 11:07
Back to Top
Monxster View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 24.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 356
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Monxster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 11:34
i feel you. jst podobno govorim že več let. pusti te lačnega, ampk dokler ne bo drugih pa tretjih sledilcev (iz drugega videa) bo tako tudi ostalo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 11:35
ma ja, sam z glave je treba strest ves bullshit pepel, pa se na glas uprašat "d fuck maaan?" in začagat.. do tedaj pa na trance po žrjavico :D
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 13:32

skoraj v isto kategorijo sodi tole.. kjer obstaja en konsenz, da je dovoljeno noro, nepredvidljivo, ekspresivno.. predvsem pa se mi zdi pomemben stik s svojo otroško naravo, ki pod težo kravate katerkoli že bolezni, ki doleti odraščujočega človeka, ne najde več stika na površje


Edited by frogstomp - 03.Jul.2014 at 13:32
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 14:00
Menda sevanje pomaga pri koncertni aktivnosti.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 16:21
Na hitro mojih par centov o opazkah o 'zombi občinstvu':

Heh, jaz sem zadnje čase preveč pod stresom, da bi mi sploh kaj dosti pasala muzika v živo, pa tudi če bi se znašel na koncertu bi bil še dvakrat bolj mrtev kot ponavadi (ne mislim alkoholne megle)  Smile.

Saj ne rečem, kul je uživat lajf, ampak kriza dela svoje (po mojem preživetveni mod tudi dosti vpliva na počutje in sproščenost, morda je bil vzrok mrtvila v koncu devetdesetih to, da so metalu obrnili hrbet vsi mediji in se je scena morala postaviti na novo, sploh pri nas, kjer smo imeli še meje in so grupe tam imele lahko vse sorte problemov. Damn, ravno dobili smo kabelsko in sem ujel Ratamahatto na MTV, potem pa je bilo konec, ampak sem bil v bistvu premlad in preveč nov v tem, da bi lahko povedal kaj konkretnejšega). In kot brezčupnik sem se vedno bolj koncentriral na muziko samo, ker pač headbangat nisem mogel. Ampak se pa spuščam v odobravajoče tuljenje ob koncih komadov, če mi pašejo Embarrassed.


The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 19:24
Originally posted by Pero Pero wrote:

Menda sevanje pomaga pri koncertni aktivnosti.

še dobro, da so dali podnapise, če ne nebi res nič razumel kaj pravijo... LOL

ampak 4:30 se pa vidi Japonce! Clap Clap Clap

ampak ta posnetek se pa že zaradi publike splača pogledat! Star


Edited by Mitja M.J. - 03.Jul.2014 at 19:39
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 20:06
o uglavem... če bo primerno.. se lahk a maniji probamo zmislt kej novga no, pun mi je kurac teh moshov k so se že totalo izpeli :D

Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 21:35
Meni pa do moshev in podobnih stvari ni več. Sem bil na Metal Strike in je blo totalno zakon, Negligence so me odpihnili s svojim nastopom, če bi me pa naključni opazovalec gledal med njihovim koncertom, bi mislil, da se dolgočasim, ker sem samo občasno tapkal z nogo po ritmu. Mi je pač pasalo sedet na klopci in gledat/poslušat koncert. Sori, jst sm se navadu uživat muziko na stoičen način. In če stojim s prekrižanimi rokami in grdo gledam proti odru, še ne pomeni, da mi koncert ni kul. Se mam pač fajn navznoter LOL


Edited by NuuX - 03.Jul.2014 at 21:38
It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 22:01
mja, vse mine.. tut zelja po zuranju.. oz. ga zuras na drugacen nacin.. nc narobe s tem.. je treba pac sprejet, da se scena spreminja.. ker se spreminjamo vsi.. to, cesar del sm bla se do pred par let, je blo legendarno.. zdej mi vec ne pasejo tok koncerti, ampak doma ga pa se zmer nazgem.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 23:06
k sm bil u švabiji z negligence na špilu z gama bomb sm spoznal enga caa 45yo tipa, bolj zakoreninjenega v metal človeka nism še vidu... mi je takoj pojasnu da si je shedbengal vrat do onemoglosti in da "now I headbang.. *dramatic pause*... in my heart" :D

kakorkoli, te dni mi paše ideja, da se telesna manifestacija na eventih razvije v smer ene zrave aerobike.. kokr čudn to že nekaterim zgleda in zveni :)

NuuX, nič narobe, da se ne razume, kot da se graja to, ampak more bit vseeno eno pravo razmerje.. po mojem skromnem mnjenju je publika soodgovorna za koncertno vzdušje in nagibanje k negibnosti ni samo posledica naravne entropije, ampak tudi ljudi, ki si jemljejo pravico zamorit tistim, katerih lasje jih oplazijo...


Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 23:34
Če ni noben drug tega rekel, bom pa jaz.

Praktično vsi špili, ki sem jih videl v zadnjem času, bi mi ostali v slabšem spominu, če bi se na njih pojavili ljudje, ki bi organizirano hoteli narest čago, beach party, aerobiko in v splošnem reči, katere se da prebrat (ali slutit) v zgoraj napisanih postih. 

Ni lepšega filinga v dvorani na takih koncertih kot nek kolektiven ampak spontan nemir med publiko, pa če gre samo za prikrito valovanje množice sem in tja, ali pa če letijo pesti in škornji v luft. Ne pa scene ki nastanejo, ker se nekdo za njih zmeni, ker hoče nekdo žurat ... Razlika je zaznavna.

Pa še to. Egotripanje posameznikov med publiko lahko pač ostalim obiskovalcem pokvari celo izkušnjo videnega banda, če žurerji in nežurerji niso na isti valovni dolžini. Pač, mel sm se fajn na koncertih, kjer je bil mosh vsepovsod, bil sem na zakon koncertih, kjer so ljudje slačili gate eden za drugim in kjer si videl bizarnosti od plesanja valčka lepljenja kosa pice na čelo itd, ampak se pa spomnim tud prenekaterih dogodkov, ko je človek ki se je hotu na vsak način prerivat zamoril celo sceno in kjer je par posameznikov z ekscesnimi forami težilo za brezveze, na konc si pa po teženju pod in nad odrom nekateri od njih še crowdsurfat niso upali. 

Sploh pa mi ni jasno zakaj se je treba obremenjevat z drugimi obiskovalci, če imaš pred sabo dober band za katerega si komaj čakal da ga vidiš in doživiš glasbo v živo.



Edited by rožica - 03.Jul.2014 at 23:38
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 00:00

Uf, tole se je pa razvil... Bravo mi :)

Zanimivi pogledi, razmišljanja in argumenti pro et contra z vseh strani, kewl. Bi pa mogoče v navezi z rožico in njegovim postom dodal eno skoraj anekdotično (glede na kraj dogajanja).

dejstvo št. 1: koncert v Gali hali na Metelkovi
dejstvo št. 2: nastopajoči skupini Chimp Spanner in Cynic
dejstvo št. 3: zelo dober obisk
dejstvo št. 4: super odšpilano s strani obeh vpletenih band
dejstvo št. 5: izjemno posrečen izbor predskupine; CS so dobro "ogreli" množico pod odrom za glavne zvezde večera
dejstvo št. 6 (ne najmanj pomembno, ampak predstavlja srčiko anekdote, če temu sploh lahko tako rečem): publika "nadvse-kulturno-že-skoraj-v-jazzovski-maniri" orientirana; huronsko odobravanje celotne hale, kadar je bilo to "potrebno" brez izgredov, živalskega kruljenja, metanja samega sebe po prostoru ali z odra itd. Pa tega nihče niti ni pogrešal! Obe vpleteni bandi sta bili nad odzivom, kakršen je bil, več kot navdušeni, večer je izjemno lepo uspel.

Niti ne vem, če se da nedvoumno izluščiti mojo poanto, ki "naj bi bila" nekaj takega: včasih se paše "razlemat" po prostoru, k čemur prav gotovo pripomore "tisto nekaj", kar da skupina od sebe (vibe, če hočete) - prvo, kar mi sedaj pade na pamet, so Krisiun, ki so nazadnje naredili simulacijo pekla v dvoraniBig smile

Po drugi strani pa "sedejo" tudi taki dogodki, kot je npr. opisan zgoraj v 6-ih točkah. V nobenem izmed omenjenih primerov pa ni šlo za nepotreben odklon od "kao" ustaljenih norm - pač, množica je začutila, kakšna energija se vije po prostoru, to energijo sprejela, jo prežvečila in jo nadgrajeno vračala nazaj.

Se pa dogajajo seveda tudi pogrebni sprevodi, tu pa ne vem...



Edited by Mrtupevc - 04.Jul.2014 at 00:02
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 00:23
lej.. tkole sm na hitro skiciral ponavljujoče se občutke na parih koncertih.. temu pravm paraliza...
torej, kjer se ve, čuti, veliko napetost v publiki...  (dogodek: toplarjeva loka pri zagradcu pri žužmberku - igrajo inmate.... folk poravnan v vrsto kot vojaki...)



Edited by frogstomp - 04.Jul.2014 at 00:25
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 03:48
Jaaaa šiiiiiiiiiiit
The real monsters are often just people.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 08:42

seveda, da je publika soodgovorna za vzdušje (brez mene ni tebe brez tebe ni mene, vsi sestavljamo celoto ...), samo ne moreš kr neki na silo izvleč it ljudi ... meni se zdi prav, da se ljudje obnašajo kot se počutijo (ok, ne mislim zdej, da se en userje na sredi odra, ker se tko počuti :D) ...  če mi dogaja mi, če mi ne mi ne ... pika konec. če mi ne dogaja, ne pomeni nujno, da je zanič, lahko sem samo utrujena al neki ... vseeno mi je, če vsi okoli mene stojijo, jaz pa ne ... ali obratno ... ko sem še kej hodila na koncerte, sem se vedno raje zadrževala zadaj ... in lahko cel koncert preplesala uni spredaj pa ne ... samo ... uni spredaj ... ne wem, so koncerti na katerih se potopiš v svoj svet z bendom in muziko ... in to je vse. jaz včasih sploh ne vem (pa ne zaradi alkohola v tem primeru), kaj drugi delajo, ker ne gledam ... zadaj sem pa zato, ker se mi ne da da me kdo suva in pol padam po tleh :D je bilo pa lih na anacrusis, ko sem bila nekje pri robu in seveda mi je dogajalo na polno pa nisem se v nikogar zaletavala (mam rada svoj manevrski prostor) pa je kr en tip prišel in rekel nej grem bolj naprej ... sem rekla NE Big smile ne wem, verjetno te ne razumem najbolje oz sva, kar se tega tiče, doma iz različnih svetov :) v glavnem ... neki po koncertih več ne hodim, ker sem pol skos zmatrana :D lih gorguts pa death to all zdele k so bli 24.6. ... ma sem kar lepo poplesavala pa še kakšna bjra preveč je padla ... dijo povero, se mi zdi, da še danes nisem čist dobra ... vrat pa hrbet sta me nehala bolet ene 2 dni nazaj :D nauk zgodbe: na metal maniji bom pridna Nuke

ps: toplarjeva loka je zakon !
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 09:14
hm... a res občutite, da je namen tele diskusije siljenje? žal mi je, če je tako. gre samo za nedolžen poskus pogovora.. da mal vidimo kje smo, kdo smo, kam gremo, kaj se gremo... morda danes, res pozabljena vrlina retorike in izmenjave zaznav, "comparing notes"... kako pa nej bo, če je prevladujoča drža do sočloveka sarkazm? no sej, glede na to da te nategne vsak k ma 3 minute časa.. aj čudn? tako da s tem tudi odgovarjam rožici.... ne gre za obremenjevanje z drugimi, samo ponižno si delimo opažanja, vsaj z moje strani je to edini namen. poleg tega, rožica, če praviš, da si že bil na koncertih, kjer ti je publika uspela vse skupaj pokvarit... ne velja potem isto (obremenjevanje) zate?  

torej, a smo zmožni ene normalne diskusije, brez da bi se kdo počutil, da mu fašistična policija trka na vrata in ga za kravatljc vleče v mosh pa s pendrekom po riti? hvala.

jasno, stvar je v izvedbi... skeč, vic, nastop ali pododerska dejavnost je lahko vsebinsko dobra, a če je slabo izvedena.. doseže kontra učinek... in jasno, so koncerti, kjer ni nobene potrebe po nevemkakšnem mahanju okolil sebe... 

nevem če sem pravilno predal bistvo.... men NI DO MOSHANJA in se že 10 let umikam temu in če sm že ravno potegnjen/porinjen v kkšn krog, odtečem tisto iz higiene do drugih bolj kot iz užitka, pa tudi iz spoštovanja kulture.. do neke mere.. sicer mi pa ne paše... tud kar se tiče dogovora mislm na bolj subtilne stvari.. zdej recimo, ko gremo vn zaplesat vsake tok časa (ne da bi želel silit ljudi ali, bohnedej, postavljat ples na mesto kot edini pravilen izbor v življenju... če bi tole od sebe bral jst izpred enega leta bi se ustrelu v glavo sam da bi se lahk v grobu obračal nad lastnimi besedami...) je dovolj ujet nasmeh sočloveka in doživet tist skupn "appreciation" "zdaj-in-tu" elementa življenja.... 

mati zemlja, tud jst mam oči odprte lih 20% (dobrih) koncertov... 

ampak predvsem na death/thrash koncertih obstaja tendenca, da se razvije neki... kar,  glejte kako priznavamo..., se nam ne da več.. vemo, da obstaja želja po temu že samo zato, ker bandi lajana(m)jo "pridte bliži, začupat, a ste že kej nažgani, juhuuu..." in ker se nam ne da... se zgodi ena čudna zadržanost, večkrat sem pisal o neprijetni tišini, zdej opažam še to paralizo. 

jst to občutm kot hudo hudo nesproščene odnose oz. velik razkorak med tem kar nazivno želimo (klici iz odra) in tem kaj se zgodi... 

tko da na mestu je res uprašanje... a se čmo, hudiča, zmislit kej drugega?

mislm... tiče se predvsem tistih, ki smo recimo da, iz navade pregledal in preživel tistoče prav takih koncertov.. medtem ko so naši kolegi rekl "fuck that shit", se niso prav nič obremenjevali in zamenjal slog življenja... ne si mislit, daje to opažanje "starejših, naveličanih..." zgodil se mi je, da sm na koncert prpelju 14-15 letne mulce, nove rekrute... in so mi po dveh koncertih povedal.. "stari... čudn je... folk je paraliziran".. in pol jih ni blo več. 
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 14:24
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

hm... a res občutite, da je namen tele diskusije siljenje? žal mi je, če je tako. gre samo za nedolžen poskus pogovora.. da mal vidimo kje smo, kdo smo, kam gremo, kaj se gremo... morda danes, res pozabljena vrlina retorike in izmenjave zaznav, "comparing notes"... kako pa nej bo, če je prevladujoča drža do sočloveka sarkazm? no sej, glede na to da te nategne vsak k ma 3 minute časa.. aj čudn? tako da s tem tudi odgovarjam rožici.... ne gre za obremenjevanje z drugimi, samo ponižno si delimo opažanja, vsaj z moje strani je to edini namen. poleg tega, rožica, če praviš, da si že bil na koncertih, kjer ti je publika uspela vse skupaj pokvarit... ne velja potem isto (obremenjevanje) zate?  

Ne, ne velja. Kje sem bil jaz sarkastičen?

Ti si tisti, ki tle zbija izjave v stilu: Bilo nas je 50 in kaj smo naredil? Stal smo v vrsti in bili pri miru ... Očitno ti dojemaš to, da cel kolektiv stoji kot pribit, kot nek problem in se ti obremenjuješ s tem.

Jaz pa ti pravim, da tudi v letu 2014 vidiš, kako publika pade v glasbo in se sprosti in to se zgodi kljub temu da imamo zloglasni internet, kljub temu da lahko že pred špilom vidimo vse setliste, kljub temu da se ljudje obremenjujejo s tem da včasih kak band na slovenskem datumu turneje igra 1 komad manj kot na drugih datumih, kljub temu vsi o vseh bandih vejo vse in je zato tančica skrivnostnosti, ki je včasih dajala dodaten čar bandom razgrnjena ...

In to je lepo videt če se zgodi in to je lepo doživet. Če tega ni, je pa to pač problem folka (in marsikdaj tudi pokazatelj da band ni imel najboljšega večera), ne pa moj problem. In s tem se ne obremenjujem (se pa očitno obremenjuješ TI), ker je ponavadi point odhoda na koncert ogled glasbenikov, ne pa publike.

Js se ne obremenjujem s tem, če je kdo kreten, ampak če sem prišel worshippat band, nato pa so me pri poslušanju motili obiskovalci, ki so se npr. pogovarjali v dvorani (ergo: drli drug drugemu na uho), sem mel od avdiovizualne izkušnje koncerta bistveno manj kot bi mel, če bi se modeli s svojim neumestnim obnašanjem skidali iz dvorane. 

Ta primer je res skrajen in z metalom nima veze, ampak če si bil kdaj na kakšem nemetalskem koncertu na Trnfestu, kjer ponavadi tričetrt publike ni oder niti malo brigal, boš mogoče še najjasneje vedel, kaj mislim s tem kako fakin zelo lahko publika z neumestnim obnašanjem moti. 

Primer sem dal za dretje, lahko ga apliciraš tud na kaj drugega ...





Edited by rožica - 04.Jul.2014 at 14:25
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 14:47
"obremenjujem"... je težka beseda za "opažam, občutim" .. glej, nič nimam proti introvertiranem doživljanju glasbe, kot ga prikazuješ, nasprotno, tudi sam se tega poslužujem pa.. skoraj da na večini glasbenih dogodkov no.. glej dec, ti častim slikovni vpogled...:


poglej to formacijo.... ne, ne pravim da je s tem kaj katastrofalno narobe, ampak verjetno si že videl kaj takega... tole je slikano nekje na pol seta.. band se lahko raztrga in dostikrat ni finta v tem, da band nebi sedu... ampak enostavno ,ko se zgodi tole, je potreben en "lonely nut" kot opisano v zgornjem videu, ki pretrga napeto ozračje... vse do tega trenutka se pa folk postavlja v ravno vrsto, za katero je varno skrit pretežni delež obiskovalcev, tudi manjših od tega zidu... to pomeni, da niti ne vidijo dobro čez, kaj se dogaja... šele ko se napetost razbije, se fol kupa premaknit spredaj.. časti si eksperiment in zakorakaj spredaj, ko se kej takega zgodi... na hrbtu čutiš poglede ljudi, ki si jim vskočil v kader... na nekem drugem kanalu se je isto razvila debata na to temo in mi več ljudi priznava, da so dostikrat soočeni s prav istimi stvarmi, kot jih opisujem.. sej ni ciljno usmerjeno, češ da, zdej smo dal na plano in se bomo zmenil... 

ampak opazu sm tudi da se najdejo heroji.. .ki  nekako rešijo koncert in vzpostavijo situacijo v kateri se lahko prebije led.. naprimer bil je en tipo.. ki je po koncu komada ploskal.. zelo vneto.. pa kar ni nehal... ni nehal, ni nehal.. dokler se folku podaljševanje tega ni zazdelo dovolj hecno, da je blo slišati nekaj izbruhov smeha in s časoma se mu je v aplavzu pridružila cela dvorana in v tistem trušču se je prebil led, folk je samozavestneje stopil naprej, band je zažarel in razvil se je odličn doživet koncert. 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2014 at 17:33
men osebno tko - iz band POV - se prav iz odrske perspektive, kjer sm prežvel nekih 15 let svojga lajfa [1995 - 2009] me ni motlo to, če je bil folk statičen. Seveda si vsak bend želi, da bo folku dogajal in ni bolšega filinga, k folk dvignit na noge. Sam men osebno npr. razni retardi - kot un opisan zombi na meti, neprimerljivo bolj zamorijo, kot statičen folk ali tišina na koncu komada -  k ti v praznem mosh pitu pod odrom izvaja neke "indijske" plese.... prou energijo ti jemle  - tak folk me ful bolj mot, k karkol druzga [ok huj je samo še kak outbreak of real violence, al pa pač možnost le tega ://  da se ti sfajta folk zares - sam tega na srečo nikol nism dožvel] - uni čudaki, retardiranci - še posebi metelkova zombiji - uni, k majo tolk prizadete možgane, da niti govorit več ne znajo - nekak en kaos / disharmonijo seje v eter :S mene osebno so motli, sam nimaš kej....
.... Drugač pa, kar se tiče normalnih ljudi - najbol je mene osebno zamoril, če je bla po odigranem komadu tišina :S takrat ti je blo uno wtf - a res tolk smrdimo? Če pa se folk zadere na koncu komada veš, da je ql :3 Če pa se folk še zmuva ... pol je pa itak magick - k se energija nabilda v prostoru...sam men osebno ni to nek pogoj, da je koncert fajn.
Jst osebno se niti nism obremenjeval s tem, kaj folk počne - če je le spustu tisti glas odobravanja na konc komada, da je nek feedback-loop, mi je blo ok - bistvo je bla men filozofija, da če maš rad svojo muzko in uživaš v tem kar delaš, boš na odru razfukaval do konca, če te gleda 10ooo ljudi al pa 10 ljudi - če si pro, se po mojem obnašaš tko.... sam sm mel vedno konflitke v bendih s folkom, k ni dojel tega pointa.... :// mism sj silit človeka ne morš - pač, če dojame kul, če pa ne, pa nista za skup ustvarjat.

Ful je po mojem tud odvisno od frontmana banda-  ker on je uno - face of the band. Če se dere na folk - "dejmo slemat pizda vam materna" je men osebno to de-motivator :/  sj iz perspektive folka, kjer sm prežvel tud kr ogromno koncertov, veš, da ne misli resno, sam ti (vsaj men) zamori. Na drugi strani se spomnem enega koncerta Miladojke iz Jesneic - k so mi drugač glasbeno [posnetki pa tko...] skori čist nezanimiv bend [nikol prej in po tem jih nism poslušal] - sam je mel pevec tak power, da je sred prvega komada dobesedno dvignu dvorano - mel si filing, k da plac lebdi - pa to smo kr vsi densal - panksi, metalci, čefurji, težaki, ne-težaki....sam letel je Big smile  odvisn je od ful stvari - od počutja, od atmosfere, od "lune" ni da ni.... Tud iz vidika občinstva je pr men ful odvisno v kakem filingu sem - včas sm bolj zase, "meditativen" al ko bi reku introvertive, pa mi je kul iz enega spota opazvat sceno - sm že gledal cel koncert tko in mi je blo ful zakon...in spet, če je party mode tud ful sede, se čist razfukat da po luft vse leti.... btw - ni večjega filinga, ko densat skoz mosh pit :D sam to se ne da opisat - bi mogu pokazat :D to sm pobrou od enga retarda na thrash of titans 2001 - uni epic moment - k model od 20kil, z gavtrami pa D.R:I. majco pa unimi podni od pirovskih flaš od špeglov densa po moshpitu - ampak WITH STYLE! :3 XD - tak mix pogo / dancing ...fak ker care.... pa tko kak koncert od Elvisov ga je tud ful sedu....je znalo vse po luft frčat :3  - enkrat 2004 sm pršou iz koncerta od Alye 16x bolj polomlen, ko iz kerga kol metal koncerta O.o omfg.... v železnikih je cel šotor po luftu letel....spet drugič ne vem.... se spominim kakega drugega koncerta, k sm celga pogledal v miru - oboje sede, odvisno od počutja.



Edited by Wind Carrier - 04.Jul.2014 at 21:20
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jul.2014 at 22:42
Samo vem, da ne želim ever again slišati najbolj neumno izjavo:

''DEJMO ZAVIHTET ČUPICE.''

Mislim, WTF?!!

Super debata drugače.

Frogi, brez zamere, ampak tvoj ples ne provocira folk v muvanje, ampak se ti vsi smejijo za hrbtom in se sprašujejo, na katerih tabletah si. Pa čeprav ne plešeš slabo, če se mene vpraša, ki sem res hlod za te zadeve. :)

Strinjam se z Rožico - če se ti nori, nori, če se ti stoji na miru, stoj, v vsakem slučaju - uživaj, če se le da!

DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 10:58
paa.. sej so se tud kolesu smejal .. :) itak je fora v "dance like nobody is watching.." in ni boljšga filinga kot osvobodit se teže raznoraznih čudnih (obremenilnih) misli, ki se folku ob tem motajo po glavi.. sicer pa.. plesat ne znam ampak sm najdu en užitek v tem telesnem spazmu :)

moj namen ni kakorkoli uplivat na druge s plesom, res pa je, da zunanji opazovalec vedno vidi stvar drugače.. "outside looking in, inside looking out", če uporabim fates warning besede... hočem rečt, da šele ko se spustiš v ta svet se ti odpre nov spekter dojemanja in dogajanja... hočem rečt... smeh je reakcija tistih, ki ne štekajo in nimajo niti namere poskusit, vendar je še precej precej manjši % ljudi.. ki jim ta ples sproži drugačno, bolj naklonjeno vedenje... 

moshpit debata @ paranoid forum, potegnem vn, vidm da smo tudi o tem že kramljali... 


dyzovega komentarja in pravzaprav dosti ostalih niti kej dosti ne štekam, oz. bi štekal če bi ostalo pr enem stavku, pol pa opažam tolk medsebojne kontradikcije da sm zmeden, pomagite mi prosim:


- ne moti če je folk statičen
- se ne obremenjujem z tem kaj je pod odrom in kaj folk dela
- to da en tam pleše indijanske plese mi fuuuuuuuul zamori
- ubistvu mi je blo najbolj zakon k je en plesal med moshom... 
- ....

odločte se no, a vam je useen kva folk dela, a vas to obremenjuje. :)



no uglavnem gre sam za eno eksperimentalno obdobje, mogoče me bo minilo.. sem pa malo preveril v kakšnem stanju je folk, jih par pozval naj se samo probajo malo zazibat v kolenih in dosti jih je blo presenečenih, da jih meče iz ravnotežja, da so trdi k deska... prava reakcija na to je pomoje "hudiča, a sm si res dovolu postat tolk zakrnel"..?

men se zdi ples odlična aerobna vadba, sploh v povezavi s kkšnim slacklineom, ker se gre na nek način za umirjanje, iskanja balansa.. skozi to se da tudi podstreho pospravit..



kar se tiče tablet.. jih na maniji nism vidu.. rečmo temu high on life :) sm pa maznu kkšno kapsulo gvarane, ker kave ne pijem, kdor je suknil kej s procenti pa ve, da lahko hitro deluje utrujajoče.. 



Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 13:44
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:


- ne moti če je folk statičen
- se ne obremenjujem z tem kaj je pod odrom in kaj folk dela
- to da en tam pleše indijanske plese mi fuuuuuuuul zamori
- ubistvu mi je blo najbolj zakon k je en plesal med moshom... 
- ....

odločte se no, a vam je useen kva folk dela, a vas to obremenjuje. :)



omg, res si nism mislu, da se ti bo ratal zahaklat v moj post LOL

toj že kr mal smešno Frogy - ti zdele tle eno ful intimno občutje / totalno filingaško stvar hočeš opravičevat z eno razumsko analizo lol

sm mel v mislih po točkah narjen odgovor, k bi ti skušal pojasnit to, kar je po mojem totalno jasno v mojem postu vsakmu, k ma 1% volje štekat Big smile pol sm se spomnu tegale :



very good advice yes




Edited by Wind Carrier - 07.Jul.2014 at 13:46
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 13:53
sam rad bi, če pišete ene "argumente", da je vsaj prbližno konsistentno, sicer ne pomeni nič!


sicer pa ja .. to je samo "comparing notes", pogovarjamo se, tko da chill. 
tud nism tip človeka, k bi se takoj zateku k takim piltkom, ki te kao pomirijo v strinjanju "ves svet prot men, nihče me ne razume".. bulshit.. ljudje smo, pogovarjemo se in izmenjujmo občutenja.


kar se samega plesa tiče pa, zdej študiram kakšno vlogo ima v različnih kulturah, in najbolj me zanima ta terapevtski spekter.. , poglejmo tu...



Edited by frogstomp - 07.Jul.2014 at 13:57
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 14:27

kok mi je zanimiv, k se nečesa lotiš na novo... in pol slišiš iste besede s katerimi sam opisuješ občutke... od nekoga k je to počel že 50 let nazaj :)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 14:28
stvar je popolnoma konsistentna, če bi jo ti dojel. LOL

uni quote je pač reminder - da se ne splača zgubljat energije za pojasnjevanje, kadar se je nekdo v naprej odloču, da ne bo dojel in da je včas boljše stvar pustit na miru. Jst sm opisal svojo izkušnjo 15 let nastopanja [špilanja] na odrih in 21 let obiskovanja koncertov :)



Edited by Wind Carrier - 07.Jul.2014 at 15:22
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 15:27
hvala ker si jo, in s tem delom ni nič narobe, samo zanima me kako lahko daš v isti stavk:

"se ne obremenjujem" aka, se me ne dotakne, je zame skoraj nevidno, nism porajtal...
in "mi totalno zamori", kar je totalna kontra temu "se me ne dotakne"...  samo prosu sm za pojasnilo :)


kakorkoli.. se spomnem kako goreče je pri psihologiji in obravnavi Freuda v srednji šoli profesor zelo vneto razlagal kakšn je občutek otroku, ne ko nrdi prve korake, ampak ko prvič skoči, ko se ODLEPI od zemlje.. no, nekaj takega po 10 letih metaliziranja, stanja v razkoraku v tesnih kavbojkah.. čutim zdej... še neki let nazaj na metaldays med nastopom hatebreed sm opazoval folk, kako sonožno poskakuje in moj krč ob tem je bil "eh.. to ni zame.. tega ni v men..", no leto ali dve kasneje pa sam doživljam vso magijo, ko se tako kot je opisoval profestor.. "odlepim od tal.." 

apriori "ne" že res postavlja stvari na mesto, ampak zanimiv mi je, kako trmasti smo, da se recimo skoraj da ne da človeka naščuvat .. "vsaj probi dec.. za 10 sekund.." men je nekako žal za vsakogar, k pozablja kakšn dar je zdravo telo, in kolk je treba delat, da tako tudi ostane. 
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 15:37
obremenjeval se nism v tem smislu, da nism ultimativno enaču uspešnosti koncerta z tem, al je bil folk statičen al dinamičen.



Edited by Wind Carrier - 07.Jul.2014 at 15:40
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 15:46
štekam, ker kot sm že napisal.. tudi za ples/katerokoli že pododrsko dejavnost, ki uključuje gibanje velja isti princip kot za katerokoli umetnost, vic, skeč, komad... finta je v izvedbi...

kakorkoli, kjerkoli imaš na kupu več teles ali umov lahko pride do nesoglasja pri uporabi prostora (= neke vrste politika)... in biti del publike v metalu je z leti pr men uzbudila misel, da so vzdušja na koncertu čedalje bolj čudna zaradi disonance med strim in novim, med tem kar hočejo in po kaj so na koncert prišli drugi... 

ko sm parkrat začupal, in s tem kar razjezil  neki ljudi, ki so bili deležni lasnega oplazka sem se začel spraševal... "čaki mal, a ni to metal, kle se pa to valda počne?!" in kot vidite tudi iz komentarjev na tem forumu in v tej temi... se zgleda ne bomo razumel in strinjal... zato pravm da se približujemo akademski ali jazzovski publiki... men je ta koncertna paraliza  dala mal mislit, iz tega ples.. in vsi pogovori :)  ker kot vidte... folk najde 10001 motnjo v okolju, najrajš bi bil vsak skos sam pa vse ostale zakopal pod rušo :)
Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 17:07
Men je ful zakon če vsak posameznik v publiki počne kar pač hoče, dokler s tem komu ne škoduje. In s tem ne mislim, da koga oplazi z lasmi al pa da koga ponesreč mal rukne al pa polije, ampak, da ni namernega nasilja.
Frogijev ples je harmless in ful se zabava, tko da I say go for it!
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2014 at 18:54
Originally posted by Wind Carrier Wind Carrier wrote:



Če se dere na folk - "dejmo slemat pizda vam materna" je men osebno to de-motivator :/ 


Ma, ni nujno. Čist odvisn kolk je pri tem iskren. Moj mnenje.

P.S.: Miladojka kuncert? Kul.
ブレードランナー
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Online
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jul.2014 at 20:57
Slučajno sem se spravil gledat tole...

https://www.youtube.com/watch?v=9FkYxnm70vg

Sabaton so mi s plat obupni, sem jih pa za hec šel gledat na MC in čeprav so takrat ostali brez plamenometov in pripomočkov, ker je crknil tovornjak z opremo so me potegnili. Folk tudi. Enim bandom rata da bi mrtve iz groba vzdignili. Tukaj ni treba nobenega ki je malo bolj spredaj spodbujati. Kakim drugim to ne rata, pa nič manj ne uživam ko jih poslušam ali gledam, za veliko ljudi očitno velja enako. Eden od misterijev univerzuma se mi zdi Tongue


Edited by devlin - 08.Jul.2014 at 20:58
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,359 seconds.