Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Linux
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Linux

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Linux
    Posted: 03.Jun.2008 at 13:19
Ce so ze teme za igre in ostalo naj bo se ena tema namenjena OSu ki je pod GPU licenco + open source in ZASTONJ. Da to je Linux, ce ste ga ze kdaj uporabljali le delite te izkusnje, ce ste radovedni a skepticni glede tega povejte zakaj. Ker jaz osebno ne vidim smisla imeti sistem kateri je zaprtokodni in prakticno ne vem na cem delam. No to mislim, da bo vse, vsi predlogi, kritike glede tega in seveda mnenja/vprasanja le napisite.

Aja niso LINUX-I ampak je LINUX




Edited by HomoEyes - 03.Jun.2008 at 13:21
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:19
Windows no more...
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Šufko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Saudi Arabia
Status: Offline
Points: 653
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šufko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:31
Slax

je majhen in enostaven, pa še lepe copatke ima.Embarrassed

Ko so mi windowsi crknili, težili da niso licenčni... sem ga uporabil za prekopirat svoje stvari iz računalnika.StarStarStar


Za letenje ne rabiš kril !!!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:32
pfff.. a so kkšni windows emulatorji za to stvar, naprimer precej programov je (k so osnovani na windows arhitekturi) k se ne obneseljo najboljš na linuxu, naprimer guitar pro ne dostopa do midi kontrolerja.. al sm se narobe prepričal? odprta koda se sliš ful dobr v teoriji, samo se moreš dost spoznat če hočeš izkoristit potencial.. men naprimer fali ravn to k ne morm brez programov k sm se jih navadu, pa še kkšn stalker, crysis dx10... zato bom po maturi najbrž šel kr na visto. se pa pustim spreobrnit:)
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:36
Glede na 1349 različnih distribucij, bi lahko teoretično rekl tud Linuxi :)

Sam sem kr neki časa uporablju Slackware za serverje, dokler nisem presedlal na FreeBSD. Za desktop pa sprobal ene 5 zadev, pa se na nobeno nisem uspel navadit oz. uporabljam preveč M$ only aplikacij, da bi šel v menjavo OSa.


Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:41
Originally posted by Šufko Šufko wrote:

Slax

je majhen in enostaven, pa še lepe copatke ima.Embarrassed

Ko so mi windowsi crknili, težili da niso licenčni... sem ga uporabil za prekopirat svoje stvari iz računalnika.StarStarStar




Tole deluje zanimivo..lahko postrezes s kaksnim prntscreenom?
Drugace sem pa sedaj ponosni Linux Ubuntu 8.04 user in ne zamenjam za Windowse nikoli vec :> Pa se terminal je tako sexy. Compiz za desktop settings pa s svojimi efekti itak windowse scat pelje. Namesto msnja uporabljam Kopete, ki je tud zakon stvar in ne steka...browser se vedno firefox :> Za vse ostalo je tudi poskrbljeno, ceprav je treba odpirat porte, ko pride do nalaganja driverjev.
Desktop za pokusino http://shrani.si/f/1n/9H/3ESbCEC7/screenshot.png
Aja tiste kapljice na namizju so dežek :/


Edited by Bifröst - 03.Jun.2008 at 13:43
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:46
Originally posted by Šufko Šufko wrote:

Slax

je majhen in enostaven, pa še lepe copatke ima.Embarrassed

Ko so mi windowsi crknili, težili da niso licenčni
... sem ga uporabil za prekopirat svoje stvari iz računalnika.StarStarStar




po kukmu cajtu?
frogi vista sux
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:47
Kako kej delujejo programi za remote dostop? VNC uporabljate al kaj?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:55
vizualno se pa stvar čist znajde:)

primerjava linux vs vista
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:56
Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

frogi vista sux


Spet eno strokovno mnenje od puzavnarja.:) A si jo dejansko sam sprobu? Al je spet to modrost taka kt so ble tiste v 'pc igre' debati?:)
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 13:57
Ja Frogy, vse tele igrače zgledajo lepo, vprašljiva je pa dejanska uporabnost. Če ti neki resno delaš za mašino, je 95% teh cukrov odveč in te na dolgi rok bolj motjo kot ne.  
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 14:01
ja no sej..samo prav, presenečen sm nad zmožnostimi.
drgač pa tale opensource zadeva zna ful dobr stečt, vidm pr telefonih, k so uspel uporabniki 10x presežt aplikacije uradnih izdelovalcev.
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 14:01
Meni osebno je lazje programitat v linuxu kot pa windowsih. Pa se kompajlanje je bolj na lazje in preden mi nekdo rece, da so te programi samo za linux uporabni, niso. Zato obstaja se cross-compiler.

Plus kdo uporablja se windows server? Z linuxom sem imel 3x daljsi uptime pa se dolocene aplikacije so delale tako kot prej, pri windowsih se pa pozna razlika, vsak dan pocasneje.


Edited by HomoEyes - 03.Jun.2008 at 14:03
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 14:29
Originally posted by Jan Ov Plain Jan Ov Plain wrote:

Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

frogi vista sux


Spet eno strokovno mnenje od puzavnarja.:) A si jo dejansko sam sprobu? Al je spet to modrost taka kt so ble tiste v 'pc igre' debati?:)

probal sm
sam mi grozno šteka vse skpBig%20smileBig%20smile
"premočn komp"-že to mi je dokaz da ni glih vse kul.preveč mi je nakičn vse skp.pa še pol stvari ne podpira
time will tell
jst sm kr pr xp
linuxov se mi pa ne da skoz vpsisovat programov.mam rajš da je vse kr na simpl.
homoeyes-si widu že linuxe na ps?dost vredu zadewa
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 14:31
česa ne podpira naprimr?
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 14:31
Saj ti jih ni treba skos vpisovati, saj ima GUI. IN ZABOGA LINUX NE LINUXE, MADONA DUS A JE TAKO TEZKO NAPISAT MANJ CRK!!!!


Edited by HomoEyes - 03.Jun.2008 at 14:32
Back to Top
Einherjar View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Status: Offline
Points: 400
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Einherjar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 14:59
Linuxe bo cisto v redu, ker se otroci se vedno redno kregajo katera distribucija je najboljsa pa najbolj l337 pa vse to.
Osebno ce moram izbirat, bom prej winse izbral kot linux. Ce pa imam proste roke bo to vedno FreeBSD, ki je tudi moj desktop OS of choice, pa tudi na serverju to laufa.
Non Serviam

blog
Back to Top
Šufko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Saudi Arabia
Status: Offline
Points: 653
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šufko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 15:39
Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

Originally posted by Šufko Šufko wrote:

Slax

je majhen in enostaven, pa še lepe copatke ima.Embarrassed

Ko so mi windowsi crknili, težili da niso licenčni
... sem ga uporabil za prekopirat svoje stvari iz računalnika.StarStarStar




po kukmu cajtu?
frogi vista sux
Zelo kmalu po tem, ko sem jim dopustil, da se apdejtajo preko neta Ouch
Za letenje ne rabiš kril !!!
Back to Top
Ventor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2239
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ventor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 15:46
Jst morem tudi rect, da me je vista razocarala, prevec nepregledno in nakiceno je vse ... bo treba pocakat se kako leto, dve preden se bo vista lahko kosala z xp-ji pomojem ... 

www.myspace.com/kellermetal

Hide your head or join the dead!
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 15:54
To bo takrat ko bo win7 zunaj.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 16:15
Tudi jaz že nekaj časa uporabljam linux distribucijo Ubuntu in po mojem nebi mogel biti bolj zadovoljen s tem čudom. Zadeva je zelo user friendly in zadovolji vse moje geekovske potrebe. Windows je zame samo še neprijeten spomin.
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 23:18
Originally posted by Šufko Šufko wrote:

Originally posted by puzavnar puzavnar wrote:

Originally posted by Šufko Šufko wrote:

Slax

je majhen in enostaven, pa še lepe copatke ima.Embarrassed

Ko so mi windowsi crknili, težili da niso licenčni
... sem ga uporabil za prekopirat svoje stvari iz računalnika.StarStarStar




po kukmu cajtu?
frogi vista sux
Zelo kmalu po tem, ko sem jim dopustil, da se apdejtajo preko neta Ouch

mislu sm po ko dolgem casu ti je ribnu komp
ka men zdej ta drek že en cajst piše
homoeyes-sorry ker smetiva debato
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Jan Ov Plain View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: China
Status: Offline
Points: 3235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan Ov Plain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 23:21
jz sm snel lih dons za XP iz partisa lepo 'make your windows genuine' pa sm namestu vse security updejte + ta genuine shit + windows media update + še service pack 3 sm gor dal pa vse super perfektno štima.
Occam's razor can leave a scar, but it can remove the cancer so often caused by the poison of liars and imaginers.

Ignorant men raise questions that wise men answered a thousand years ago.
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 23:25
Saj res ne rabis biti dr. znanosti in racunalnistva/informatike, da si naredis genuine windowse.
Back to Top
puzavnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Scotland
Status: Offline
Points: 7706
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote puzavnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2008 at 23:46
Originally posted by Jan Ov Plain Jan Ov Plain wrote:

jz sm snel lih dons za XP iz partisa lepo 'make your windows genuine' pa sm namestu vse security updejte + ta genuine shit + windows media update + še service pack 3 sm gor dal pa vse super perfektno štima.

dej torrent pošl
nism na partisu
plizz?
taprav desc ma orodje pod streho
http://puzavnar.mybrute.com
jst ne spim,jest komiram
izjava dneva od gurija
now telefon mam.pm me your number bithes
Back to Top
Šufko View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Saudi Arabia
Status: Offline
Points: 653
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šufko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 08:53
Puzaunar, veš kako je blo: Ko sem vklopil "automatic updates" so se naložili neki updejti, ki ugotovijo, da je sistem naložen na črno. In ti zatežijo, da jih moraš v roku 10 dni(cca) aktivirat. Po 10. dneh pa te ne pustijo več v sistem.
(To sem potem rešu tako, da sem jih nanovo naložu-sformatirau disk...)
---------------------
Imam pe še en drug računalnik, tam pa mi težijo, da niso "genuine". Delajo pa še vedno po cca enem mesecu teženja da nej si jih porihtam. To sem slišal, da se da neki u enih datotekah pobrisat, da se najdejo navodila na googlu.
(v obeh primerih so to XP-ji)
Za letenje ne rabiš kril !!!
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 12:48
Ja to samo windows genuine remover dljas....al neki tazga je. Potem rebootas in to je to, ne tezi vec :)
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 12:56
wgakill.exe odpravi marsikatero tezavo.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 13:04
en problem pr windowsih xp, če mi zna kdo pomagat odpravt:

ni se mi dal formatirat, samo čez sm zapelju kopijo še 1x, da se comp ne ukvarja več tok z spywareom, in raznimi čudnimi fragmenti itd.. no sej veste, cela funkcionalno nepismena familija uporablja ta comp in tamala tud klikne čist na vsak link k dobi po messengerju in vsak "nujen pofukan prenos za prikaz vsebine.exe" potrdi s yesom...


torej, windowse sm zapelju čez, naložil service pack 2, sp3... pr parih programih pa dobin installation error, najbolj moteč je od windowse updatea, enostavno se jih ne da naložit.

napiše "the following were not installed" in izpiše vse update, ki sem jih označil za installiranje.

drugo: mediaplayer nikdar ne najde codecov na netu, codecpacki pa se mi skutijo. kkšna ideja?

mah, po maturi pa festivalih se zaprem na šiht pa si kupm eno mašino za 2k eur, morm nadoknadit vse špile k sm jih spustil zadnje 2 leti

Edited by frogstomp - 04.Jun.2008 at 13:04
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 13:10
No zdaj pa dosti o windows problemih, ta tema je namenjena linuxu. 
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 13:11
Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Tudi jaz že nekaj časa uporabljam linux distribucijo Ubuntu in po mojem nebi mogel biti bolj zadovoljen s tem čudom. Zadeva je zelo user friendly in zadovolji vse moje geekovske potrebe. Windows je zame samo še neprijeten spomin.

Mi potem lahko ti priporocas ksno aplikacijo ala Vremenko...pac nekaj, ki ne kaze podatkov samo iz MBja in LJ ? :>
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 13:16
jest mam "g-e-n-u-i-n-e windowse" če kdo rab.

Edited by mizzi - 04.Jun.2008 at 13:16
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 13:18
linux je pa tolk uporaben kolkr je uporabn bash - Vse ostalo je pa grdo pa ne dela.

Edited by mizzi - 04.Jun.2008 at 13:19
Back to Top
Einherjar View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Status: Offline
Points: 400
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Einherjar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jun.2008 at 13:27
Originally posted by Bifröst Bifröst wrote:

Originally posted by polopoklip polopoklip wrote:

Tudi jaz že nekaj časa uporabljam linux distribucijo Ubuntu in po mojem nebi mogel biti bolj zadovoljen s tem čudom. Zadeva je zelo user friendly in zadovolji vse moje geekovske potrebe. Windows je zame samo še neprijeten spomin.

Mi potem lahko ti priporocas ksno aplikacijo ala Vremenko...pac nekaj, ki ne kaze podatkov samo iz MBja in LJ ? :>


http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%20in%20podatki/


Podatkov kolikor hoces
Non Serviam

blog
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2008 at 11:57
vsenajboljše bifrost:*

(nevem kam nej napišem, tole sigurn bereš:))
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2008 at 06:55
Originally posted by Bifröst Bifröst wrote:


Mi potem lahko ti priporocas ksno aplikacijo ala Vremenko...pac nekaj, ki ne kaze podatkov samo iz MBja in LJ ? :>

Žal ti ne morem pomagat, ker tudi jaz iščem nekaj podobnega. Se priporočam, če kaj najdeš.
Kolikor razumem to Vremensko poročilo lahko izbiraš podatke iz treh slovenskih letališč (Ljubljana/Brnik, Maribor/Slivnica in Portorož). Blazno kul.
Back to Top
Bifröst View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 530
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bifröst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2008 at 13:47
Ja...samo 3 slovenska letalisca imas na izbiro, kar te pahne v zelo razigrano voljo. Sicer Vremenkota lahko laufas v emulatorju ala Wine ipd. ampak pocasi dela, lahko tudi nepravilno... Torej pocakajmo na novo, bolj spodbudno odkritje :)
You're an inspiration for birth control.
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2008 at 13:52
seko ma ubuntu, pa kubuntu, al mela je... mislm, da si je pole she nek nov linuxashki operacijski sistem nalozhila... jz nimam cajta :S
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2008 at 22:33
Pizda saj to ni tecaj za paraplegike in invalide v glavo. Samo OS je.....
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 12:24
glede na to, da je ta tema najblizja tematiki mojega posta bom kar tu zacel:
 
kaj we mogoče kdo, kak naj rešim problem z Bittorrentom, saj mi pocas dol vlece, ker naj bi mel blokiran listen port!?
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 12:38
Ljudje naj vohajo kaj imas ti? Povej OS, imas firewall ali router?
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 12:45
router...pa firewall izklopljen, da nebi blokiral, sam še wseeno nekaj blokira ta port
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 12:45
pa Visto mam
Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 12:50
Kateri bittorent client in kateri port?
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 12:59
hmm...tak v globino pa ne poznam teh stwar :/
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 13:17

kaj to mislis kero verzijo bittorrenta pa keri port mi blokira al kaj?

verzija je 6.0.2, blokira pa mi listen port ce si to mislo

Back to Top
HomoEyes View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HomoEyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 13:27
Ok, kot sem malo pogledal imas Bittorrent kot client. Dljaj si ali utorrent ali azureus.




Edited by HomoEyes - 14.Jun.2008 at 13:28
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 13:28
Ali te linux distribucije podpirajo te takoimenovane plug/play zunanje diske?

Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 13:29
mam azureus, bitcomet in bittorrent...uporabljam najwec bittorrent
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jun.2008 at 13:32
sam ce pri wseh pise za ta blokiran listen port..neglede ali je azureus, bittorrent...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,406 seconds.