Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Tuji festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - Brutal Assault 2015
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Brutal Assault 2015

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
 Rating: Topic Rating: 1 Votes, Average 5,00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 08:45
Tolk o veliki začetnici, Muadib. Še sam je ne spoštuješ vedno. :D Verjetno obstaja tut razlog za to pravilo v avtu, verjetno slabe izkušnje? Tebi verjetno še nihče ni pobruhal avta. Glede pameti pa tko, če ne dojameš fore, je pač ne dojameš. Da si butthurt je tut ena možnost. :)

Edited by Lif. - 13.Jul.2015 at 08:46
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 12:35
Nisem  se jaz začel preseravat in glumit Wink Kakšna fora je bila to ne vem, ampak vsekakor ni smešna ali pa je zelo cenen humor. Namen je bil seveda povsem drugačen in ne delaj budale iz sebe še ti. Izgledaš, kot da si njen "tip". Sploh nima veze, ne da se mi ukvarjat s tako nepomembnimi stvarmi. Kakšne opice imata pa za kolege, da vama kozlajo po avtu pa tudi ne vem. Grem raje s skirojem, kot pa s takimi težaki, če bi že rabil prevoz Box

Sicer pa nazaj na topic, predlagam da kdor ima namen z njima na BA, da si pišete privat, ker vrjetno nikogar ne zanimajo detajli EveB in njene copate...
Back to Top
EvaB View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02.Apr.2015
Location: lj
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EvaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 14:38
heh, to je jeba paranoida: vsi mislijo, da ljudje funkcionirajo tako, kot pišejo. me ne poznaš v živo, tako da...naj ti bo odpuščen tale pms-ičen izpad. ločena ne bom, ker se poročiti ne nameravam, ampak vem, kam ciljaš. verjetno res. upam, da bom ob vsaki ločitvi dobila pol premoženja. no, pa hvala, ker predvidevaš, da bi uspela tri naivne tepce zvlečt pred oltar, hehe.

da ne smetim naprej samo še: srečno pot vsem posadkam!
Back to Top
Hopsy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Canada
Status: Offline
Points: 1320
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hopsy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 14:47
Vidm da se že vsi lepo kregate :)

Kakorkoli, iščem prevoz zase, torej eno veliko osebo z enim ruzakom in camping opremo :)
Lahko tudi furam del poti, mi ni panike, karto že mam, v avtu se znam kulturno obnašat :)
Ker res ne zahajam več sem zlo pogosto, bi prosu če me bi kdo vzel, da mi poše na 040-373-319.
:*
... Each morning when I awake, I experience again a supreme pleasure - that of being Hopsy ...
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 16:59
Ma ne to, bolj sem ciljal na to, da si tako tečna... zapuščinska obravnava je druga stvar. Bi te pa z veseljem spoznal, če ne drugega zato, da vem s katero se ne smem poročit. Drugače pa je res, da forum in RL sta dve povsem različni stvari. Mimogrede upam, da treznem sopotniku postane slabo in vama pobruha avto Hooray
Drugače pa brez zamere ne da se mi kregat. Priznam sem bil gor že 6x in poznam Kutno Horo, za za Češki raj pa še nisem slišal. to bi se dalo pogledat 4., kasneje tako ni več teorije. 

Drugače pa če koga zanima imam celoten schedule po dnevih, ki drži nekje v 90%

Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 17:56
Če ne druga si me zej vsaj fajn nasmejal. Kok hitro se folk spusti na osebn nivo ne da bi sploh dejansko poznal osebo. :D

Js letos žal ne morem na ta fest, ampak jamčim, da sta Eva in Šufer izvrstna družba. :) Zej pa res dost offtopica, se umikam iz teme.
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jul.2015 at 18:22
No vsaj nekaj koristnega od tega. Sicer pa je bilo to tu prvič na Paranoidu, ker se še nihče ni tako obnašal. In ja neumnosti govoriš, dejansko vem kdo je Eva B., verjetno si že večkrat slišal, da Slovenija ni tako velika. Če se je kdo spustil na osebni nivo si to ti, ki nimaš nič s tem o čemer je blo govora, še posebej pa tvoje osebne izkušnje z njima. Ne rabita advokata, ker se je še vedno za na Brutal na veliko iskal prevoz. Zdej pa dost o tem.

Mimogrede BA bo potrdil še en paket bandov, kjer pa verjetno ni pričakovat kakšnega res strašnega imena.


Back to Top
taiyo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 132
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote taiyo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2015 at 11:15
Kupimo 4 VIP kamp karte, če čist slučajno kdo ne more it ... več na ZS, hvala :)
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2015 at 11:45
Originally posted by taiyo taiyo wrote:

Kupimo 4 VIP kamp karte, če čist slučajno kdo ne more it ... več na ZS, hvala :)
Kaj je Vip že razprodan ?
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2015 at 13:17
Ni, podatki na spletni strani so iz leta 2014
Back to Top
taiyo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 132
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote taiyo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2015 at 19:39
Tudi jaz tak mislila, zato vprašala fante na BA, najprej tud on ni verjel, da je prodano, je preveril in kasneje javil:

"I got new info, its already sold"

Glede povečanja kampa: "i dont think so, there is no other place like this where to build it, everything is sold sooner this year"

Tko da .... jeba ....
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2015 at 20:08
Tudi jaz sem žal dobil isti odgovor - razprodano, upam da koga ne posilijo cigančki Ouch

Mimogrede, poleg tega da odpadejo Antaeus in Demilich, sem od fix dobil info, da žal odpadjo tudi Trouble Confused

Tudi Killing Joke so prekinili "Spoken Word" turnejo, kar se direktno ne nanaša na sam band, so pa znani po tem, da "zaradi starosti" odpovedo nastop, tudi na Brutal Assultu so ga že.

Sicer pa zelo amatersko da niti niso uradno nič sporočili kako je z VIP kampom, še manj pa da bo kmalu razprodan. Zdej si bom pa lahko plačeval repozitorij, normalne WCje, tuš, natural stand, tole mi je pa res mimo...

Sicer pa so precej lepo porazdeljeni bandi glede na dneve.
Back to Top
juice86 View Drop Down
Organizator
Organizator


Joined: 10.Jun.2013
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juice86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2015 at 21:34
še nekaj prostih mest na avtobusu!
http://fest-ride.com/festivali/brutalassault.html
Back to Top
Gupi View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Sep.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 173
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gupi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jul.2015 at 22:41
a kdo mogoče ne gre oz. pozna koga, ki ne gre pa ma karto za prodat?
Back to Top
plecocicho View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jun.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1521
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plecocicho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2015 at 20:47
Ima se kdo plac v avtu ali kombiju za mojo rit za brutalca?
Following our will and wind we may go where noone has been
plekokiko
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2015 at 22:29
Iz katerega konca Slovenije si?
Back to Top
plecocicho View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Jun.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1521
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plecocicho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2015 at 12:00
Koroške, sam se lah v Lj, Mb prpelem.
Following our will and wind we may go where noone has been
plekokiko
Back to Top
razor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote razor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2015 at 14:24
Odprli so vip 2 camp, tko da navalite, kdor se nima ...
Back to Top
bullet666 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 14.Apr.2014
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bullet666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2015 at 00:16




PRODAM 2 KARTI ZA BRUTAL ASSAULT.
PRODANO.

Edited by bullet666 - 29.Jul.2015 at 19:34
Back to Top
Gapa View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 722
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gapa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2015 at 12:51
Naša ekipa gre s kombijem in mamo še 1 mesto frej. Kdor bi želel it naj piše zs. Stroški 55-60€ (najem kombija + bencin). Štarta se iz Lj (Tivoli) in piči proti Gorenski.

Edited by Gapa - 28.Jul.2015 at 15:16
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2015 at 17:59
@Gapa, jaz sicer že imam prevoz, poznam pa nekog, ki ga rabi... vprašanje pa je kdaj greste gor?
Back to Top
Schmts View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Dec.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 433
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Schmts Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 13:41
S kolegam mava še za dva para ritnic placa v avtu.
Back to Top
Gapa View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 722
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gapa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 14:35
Zenkrat se je javu že nekdo, tko da smo zaenkrat že polni, če bojo spremembe, sporočim! :)
Back to Top
Tomac22 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 30.Sep.2013
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomac22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2015 at 16:39
Jaz sem imev tud že use splanirano da grem kr bi imev lih unkrat kolektivn sam mi je ratl pa šiht zamnjat tko da eno stvari se je blo potrbn odpovedat. Tko da čakm šufkotove slike ko se vrnete pa reporte da bom mal se pizdu zakaj me ni blo gor
Back to Top
Siph View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25.Apr.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 300
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siph Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2015 at 18:35
Iščem prevoz za dve osebi, in sicer za v sredo (po šihtu) gor in potem nedeljo normalno nazaj. Kontakt na 031 342 391 ali prek ZS.
Troll
Back to Top
Gapa View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 722
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gapa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2015 at 12:51
Mi mamo spet frej za eno mesto. Gre se pa v torek ob 9:00 zutri pred Tivolijem in štarta proti Gorenski. Kdor bi želel it naj piše zs. Stroški 55-60€ (najem kombija + bencin). Tnx!


Edited by Gapa - 01.Aug.2015 at 12:52
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2015 at 01:12
Že drugič sem se veselil, da bom kočno videl Killing Joke in spet odpadejo, tokrat zaradi bobnarja oz. njegove mame, ki ji hudo napreduje rak. Škoda :\

Čez dobra dva dni bomo že v Jaromeru Beer
Back to Top
juice86 View Drop Down
Organizator
Organizator


Joined: 10.Jun.2013
Location: Ljubljana
Status: Offline
Points: 159
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juice86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2015 at 13:56
še nekaj prostih mest na busu
pobiramo ljubljana, celje in maribor
tomaž  051 362 253


Edited by juice86 - 03.Aug.2015 at 13:57
Back to Top
bauer View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Aug.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bauer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2015 at 14:32
Mogoče kdo še prodaja kakšno karto? Ali ima morda informacije ali je festival razprodan ali ne?
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2015 at 15:11
Imam eno karto viška, danes do večera dobim odgovo od 2 kolegov, ki ju prepričujem če gresta zraven, če ne se bo podajala, isto v tem primeru še prevoz in VIP kamp 2 "karto". Iz katerega konca vesolja si ?
Back to Top
Siph View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25.Apr.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 300
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siph Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Aug.2015 at 23:22
Tako, vidmo gor.
Troll
Back to Top
Tomac22 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 30.Sep.2013
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tomac22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2015 at 11:31
kako je blo =)
Back to Top
EvaB View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02.Apr.2015
Location: lj
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EvaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2015 at 20:08
noro. noro noro noro. kot se je kamerad izrazil po koncertu demilich "o tem bomo govorili otrokom" :)  organizacija precej dostojna, mogoče so bile vrste za čisto vsako stvar malo predolge...ampak jbg, če bo naslednje leto tako dober lineup, grem še enkrat. in to rečem čisto sveže po osem-in-pol urni vožnji nazaj :)
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 00:42
Kar se samega lineupa tiče, sem po vseh teh letih že tako preveč razvajen, da bi se zavedal, kaj nam na Brutal Assaultu ponujajo za tako smešno nizko ceno. Mogoče sem malce preveč pričakoval od organizatorjev, ko gre za zamenjave bandov, ki so odpovedali nastop. Tako prave menjave za Mastodon ni bilo, pa čeprav slednji zadnje česa nastopajo z malce čudno setlisto in le malogdaj zmorejo odigrati koncert, kot se spodobi. Isto velja za menjavo bendov Killing Joke (prestavili so Candlemass iz manjšega odra na tega večjega, na manjšega pa kot menjavo Svartidaudi) ampak ok za to so imeli samo 4 dni časa, isto velja za menjavo banda Trouble, katerim so bili zamenjava Proscession. Prave menjave ni bilo niti za band Mushroomhead - ampak v celoti gledano seveda vseeno super lineup.

Vsak, ki festival pozna, mu je zamanj razlagati, da je bila hrana res odlična, pivo pa še boljše za 1 kupom oz 1,10€ (izven festivala pivo med 60-80 centov, če seveda ni šlo za malce boljšo gostilno ali restavracijo). Je pa bilo za to 20. letnico Brutal Assaulta brez dvoma največ obiskovalcev do sedaj, kar je pomenilo malce večje gužvo povsod, ampak absolutno nič pretiranega, se je pa to še najbolje pokazalo pri dejstvu, da je bil na novo dodan tudi VIP camp 2, ker je bil seveda primarni VIP camp razprodan. 

Največji problem festivala je bila res velika vročina, povprečno za vse dni bi lahko rekel, da je bila blizu povprečnih 35 stopin v petek pa celo 38,7, kot je pisalo na big screenu. Seveda se da to na Brutal Assaultu reševati tako, da se zavlečeš v enega izmed rovov, Octagon ali kakšen bar, kjer je kletna temperatura, ampak žal zaradi tega se spusti kakšen band. Ne predstavljam si klasičnega "njiva festivala" brez sence, s takšno vročino, dejansko bi bila res muka. So pa tudi za to poskrbeli kolikor so pač lahko, od gasilskega tovornjaka, ki je šprical ljudi pred stageom do hladne vode s katero si se seveda lahko vsaj kratkotrajno osvežil. Spalo se je max do 7h zjutraj.

Lightninig je bil letos nekje na klasičnem Brutal Assault nivoju (vredu), kar pa se zvoka od mešalke pa do ozvočenja tiče pa je bil zelo vredu, seveda pri kakšnem bandu odličen, tu pa tam pa tudi slab, kar je v večini primerov bil rezultat dejstva, da je band imel svojega tonca seboj, kjer bi bilo boljše, da bi stvari še naprej imeli pod kontrolo BA tonci. Edina resna pritožba, ki jo imam pa je bil zvok na Natural standu, to je tisti hrib s klopcami, kjer vidiš lepo na oba glavna odra in si lahko pogledaš kakšen band več... za ta prostor imajo seveda še eno ozvočenje, kjer pa se iz levega (Jagermeister) odra ni slišalo po 1-3 kanala, torej recimo povprečno 2 inštrumenta, seveda če si šel pred oder je bil zvok odličen.

Kar se programa tiče, pa bi lahko napisal roman, pa se mi ne da preveč, tako da bom zelo na kratko, kot rečeno zardi ekstremne vročine bi pogledal še kakšen band več. Moram omenit da 3. odra (Metalgate) nisem videl več kot par minut na vsem festivalu, kjer pa bi absolutno glede na debato z ljudmi, ob poslušanju same glasbe in izkušnje iz preteklosti pogledal AD Nauseam, Touche Amore, Pertubator, Trap, Excrementory Grindfuckers, Hour of Penance, Atari teenage Riot, Agalloch, Sebkha-Chott, Kypck, God Dethroned, Dodheimsgard, Toxic Holocaust, Ne Obliviscaris, Carach Angren, Anaal Natrakh,...

1. dan (sreda)
ob prihodu seveda ni bilo energije da bi gledali bande do nekje 17h-18h popoldan, tako da smo zaželi z Nuclear Assault, ki so bili soldini, Melechesh so bili res dolgočasni za popizdit, Carnifex povprečen Metalcore, ne bom ocenjeval, ker ni moj cup of tea, Triptykon so bili odlično, sam bi sicer precej spremenil setlisto, ampak tudi to kar so igrali je bilo odlično, pravi balzam je bilo gledat basistko, pa ne zato ker bi se slinil, ker je ženska, ampak zato, ker je odigral točno, odlično ter zelo dinamično in energično. Katatonio sem v preteklosti precej poslušal doma, ampak v živo je to zame za takšno uro in ob takšni priložnosti preveč melanholije in stokanja, odigrano pa sicer super. Soulfly so odigrali odlično, kjer je treba povdarit, da sta sinova od Maxa Cavalere (Igor Jr. in Zyon) zelo navdušila, tudi Marc Rizzo na kitarji je bil fantastičen, sam Max Cavalera pa je žal deloval zelo odslužen, malce porejeen, brez kondicije, na trenutke je bolj govoril kot pel, nočem in ne upam, si predstavljati, kako bi odpel koncert, če bi morali igrati recimo v petek ob skoraj 39 stopnjah in to popoldan. Mayhem pa klasika kot vedno do sedaj, nastop kot se spodobi, set lista vredu, veseli pa dejstvo, da so zadnja leta malce bolj tehnično dovršeni in boljši za poslušat, ker njihov zvok izpred let je bil res mučen za poslušat, predvsem inštrumentalno.

2. dan (četrtek)
ob jutranji kavi smo s kolegi prvo pogledali indijske Gutslit, ki so bli mogoče malce zgodaj, kasneje smo jih srečali večkrat tudi na samem festivalu  in vsi so samo govorili o tem, da delajo vse na tem, da se preselijo v Evropo, kjer je seveda celotna scena neprimerljivo bolj razvita. Nepričakovano velik obisk ob 12:15 zjutraj je bil na Nervosi, verjetno je bil razlog, da so se pubeci vstali s trdimi klinci, dokaj soliden thrash, veliko energije, nič posebnega sicer, bi pa že druga kitara precej popestrila stvar. Belakor so bili, kot vsaj jaz doživljam pri večini melodičnega death metala dolgočasni, Dr. Living dead so bili vredu, Vildhjarta so bili zelo solidni, predsem ker sem pričakoval več jokanja na vokalu in bolj pussy setlisto, Benighted so bili eni izmed vrhuncev festivala, res prava mašina pa še to brez fantastičnega bobnarja Kevina Foleya, Horse the band že dvakrat videno in razen tu pa tam posrečenih 8-bitnih samploh, čisto nič posebnega. Headcrash smo poslušali samo zaradi nostalgije iz 90-tih let, pa pa smo žal poleg 2 komadov, dobili malce bolj spodoben Linkin Park. Arcturus so bili zanimivi kot vedno, ampak pač ne za vsaka ušesa, Asphyx so tudi bili zelo vredu, nisem fan Viking metala, tako da Enslaved ne bom komentiral. Bloodbath s Holmesom  so bili  solidni, ampak sem preveč pričakoval kot velik fan, predvsem v delih, kjer je Akerfeld growlal kot žival, Holmes seveda pogori, ima pa po drugi strani tisti zvok, bolj za doom, ki pa tudi lepo paše ob določenih delih, srečen da sem jih videl. Biohazard so zame osebno dobili neupravičeno prime time na festivalu, tam v 90 letih so bili še zanimivi, sedaj pa gre za povsem povprečen hardcore. Cannibal Coprse so bili tako, kot na Metaldays eden od vrhuncev festivala, odigrano, odslammano in prav vse z odliko. da ne bom koga ranil, ker vem da ima Kreator velik fan base, osebno mi nikdar niso dišali, tako da so mi tu prišli prav za nacejanje in prehranjevanje. Annihilator vredu, Sunn O))) pa zelo posebna in zanimiva izkušnja, še enkrat bi jih pogledal malce bolj spočit, ker so bili res unikat in nekaj posebnega.

3. dan (petek)
začel dan pred odrom z Blood Eagle, ki so me zelo presenetili, pozitivno seveda. Pro-pain so publiko res lepo animirali, nisem nek ultimate fan hardcora, pa sem ob nastopu res užival, atrakcija pa je bil tako 60-70 let star siv možakar v moshpitu. HED PE so bili solidni, Krisiun kot vedno zelo vredu, ampak absolutno prezgodaj, Ill Nino so bili popoln crap, Decapitated so bili pravtako eden od vrhuncev festivala, odigrano odlično, publika fantastična, band s polno energije, definitivno bi si zaslužili bolj ugodno uro. Walls of Jericho solidno, čeprav nima to prav nobene veza z glabo pa ne morem, da ne bi omenil ogabno nabitih rok vokalistke. Kataklysm so bili na nivoju kot se spodobi, Brujeria so bili pravtako eden od vrhuncev festivala, dejansko so bili zanimivi še tisti komadi, ki mi sicer niso, za popolno popestritev po je poskrbela na odru La Bruja (čarovnica) oz. ženska, ki je na odru počela vse kar hočeš od brutalnega growlanja pa do vihtenja mačete. Primordial solidno, Dillinger Escape plan solidno, 
Napalm death kot vedno vredu, Candlemass inštrumentalno super, vokal pa mi nikakor ne sede že od nekdaj. Sepultura vredu, Death DTA vredu, ampak brez Chucka jaz še danes ne razumem kako so lahko tako velik band, da povsod igrajo, kot headlinerji ali pa ob zelo ugodnem terminu, kaj naj rečem, kot v LJ, zelo solidno, ampak nič pretiranega, sicer pa boljša setlista kot v LJ. Godflesh so vedno zanimivi, Marduk pa, vsaj kar se black metala tiče, odlično.

4. dan (sobota)
kot se spodobi vedno sede kakšen grind band, tako da se je zadnji dan začelo že ob 10:30 z bandom Rectal Smegma, ki so bili zabavni, obiskovalci pa so poskrbeli seveda, da je bilo pred odrom kakšen kilometer WC papirja, Blood  Red Throne so me res lepo presenetili, Psycroptic odlični, Defeated Sanity odlično, Rosetta zanimivi, Modernday Babylon, odičen češki djent, verjetno so mi bili všeč zato (poleg dejstva, da so vsi trije člani res odigrali vrhunsko), ker niso imeli vokala, ki je ponavadi v 90% mučen za poslušat, Cryptopsy so bili še eden od vrhuncev festivala, kakšna brutalnost, kako odigrano od vseh članov, vokal verjetno eden od top 5, ki sem jih kdaj slišal od death matala, skratke nepozabno. The Haunted so pravtako bili odlični z mešanico thrasha, metala in hardcora. Potem pridemo do Suicide Silence in Heaven Shall Burn, katerih nisem fan, ampak glede na odziv občinstva, bi bili njihovi fani več kot navdušeni, Solstafir so sicer odlično, ampak preveč easy za takšen termin in publiko. Cradle of Filth so odigrali super, At the gates so bojda bili fini, Vader za konec pa seveda zelo vredu. Vsekakor pa ne smem pozabit Oriental Stage, kjer sta nastopila samo dva banda in sicer Cult of Fire in Phurpa, oboje je bilo odlično, čeprav Cult of Fire razen ambienta, glasba tudi ni nek strašen presežek.

Če ne bi bilo takšne vročine, bi se pogledalo še več bandov, nikakor mi ne gre iz glave prizor, ko so se 3 mlade družine s svojimi otroku (seveda vsi s slušalkami in čepki) igrali sredi travnika, kjer so mamice in očeti tamalim kazali kako se čupa, mosha in podobno, kar so seveda tamali potem tudi izvajali. Bil je tu še 1001 detajl, ki je v celoti naredil ta festival še enkrat več fantastičen, škoda da sem že tolikorat bil, da je šel tisti občutek evforije, ki greš prvič ali drugič na dober festival. Festival je kot rečeno letos obiskalo največ ljudi, pravtako se je dalo opazit kup novosti in nekaj več ponudbe. Še enkrat več pa lahko rečem da je bil Brutal Assault spet nepozaben in odličen, tu pa tam kakšen fail, ampak na ceno lahko vsak samo drži gofljo.

Za drugo leto pa so potrdili že Exodus, Birdflesh. 
To je iz moje strani, na hitro a še vseeno roman, ne da se mi brat še enkrat napisanega, tako da sorry za morebitne napaće. Pravtako kot večina od vas ne maram ravno vseh žanrov, tako  da se opravičujem v naprej, če se bo kdo počutil uželjenega Headbang


Edited by Muadib - 10.Aug.2015 at 00:52
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 05:36
ClownYing YangNuke
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 09:47
Kaj za boga je narobe s tvojim mentalnim zdravjem Ijus, da greš moj post prevajat z google translate mi res ni jasno...  lahko pa ti povem, da tvoji trije posti izgledajo, kot da si res malce omejen. Človek se potrudi, da napiše malce več kot "zakon je blo" in dobi nazaj tole. Če si vse te dni pil absint te še nekako razumem, sicer pa si poišči strokovno pomoč. Verjetno imaš tudi premalo pozornosti v življenju, da moraš napisati 3 reply-je brez smisla... Wacko
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 13:23
pa mal sem se nasmejal. mogoće se bo še gdo.,
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 13:23
oziroma sem se kr fajn nasmejal. hahaha
+1 za Ijus-a
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 13:24
okirikiri ga zmaga. pol naprej se mi ne da več brat. Cry
Back to Top
Muadib View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11.Jun.2013
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Muadib Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 13:59
Vidim, da imaš nek namen po trollanju oz. si želiš biti smešen, izpadeš pa prav obratno, brezvezen. Če na tem forumu obstaja kakšen resen moderator ali administrator te bo, če bi rad imel vsaj malce bolj normalen nivo komuniciranja, izbrisal, edino če je to level debate, ki si ga želi na tem forumu.
Back to Top
Gupi View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Sep.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 173
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gupi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 15:42
Pohvalno Muadib. Več ali manj se strinjam z večino napisanega. Pri bendih se itak ne bomo nikoli vsi strinjali, drugače pa super! Pohvalna organizacija festivala, všeč mi je bilo da je bilo letos na glavnih dveh odrih nekoliko bolj glasno kot prejšnja leta. Še vedno pa se mi zdijo tuši edini večji minus festivala.
Back to Top
Scum View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 16:11
Bilo je super, sam nekateri bendi so mel pa res katastrofalen zvok, Bloodbath porazno od tehničnih težav do vokala, ki se ga komaj sliši. Je bil pa letos šotor na malem odru boljši, kot lanski cirkuški (Winterfylleth!). Triptykon prvi dan zakooon! Kakšen tuš več pa hitrejša prestava za šankom bi bla tut potrebna. :) ... nič upam na dobre bende za '16.
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.


     
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 16:48
Poglej: Za resno debato sem jaz vedno. Vedno sem bil intelektualec kolikor mi je bil domet - mi je čevelj segel. Če si pa užaljen, da si napisal pol kilometra dolgo klobaso in sem se pošalil na ta račun, se pa jebi. Okej?!


Troll ti je po mami skakal. Cepc.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 17:55

To je bil moj prvi Brutal Assault in že sama misel, da sem v le nekaj dneh prvič v živo poslušal (zame?) legendarne bende, kot so Skepticism, Demilich, Esoteric, Asphyx, katerih glasba je tako ali drugače skozi leta zaznamovala moje življenje, pripelje do zaključka, da je bil ta festival verjetno najboljši približek religiozni izkušnji, ki jo bom kdarkoli čutil. Smile
Prijetno presenečenje je bilo tudi, da je igralo toliko močnih bendov na malem Metalgate odru (Dead Congregation, Svartidau?i, AmenRa, Atari teen Riot, Rome, Agalloch, Perturbator,.. ).
Torej bendi, ki so zame nekako generirali celotno vzdušje festivala.
Omeniti je potrebno še Attila Csihar (SunnO))), Mayhem) in Cult of Fire, katerih nastop je malo mejil že na gledališče. Heart
Ko človek pomisli, da je že malo prerastel vso to metaloidnost se je moral zgoditi ta festival. LOL

...separation of delusion and cum...

Back to Top
lucho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 23.Nov.2007
Location: Bhutan
Status: Offline
Points: 570
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 19:30
tudi jaz dvigam kozarec line-upu letošnjega festivala, ki je redefiniral moj pogled na vse festivale.
top 5:
perturbator - call me flake, ampak kar je pa tale model naredil me je pa pustilo odprtih ust;
dead congregation - ne vem ali sem kdaj v življenju tako močno stiskal pest kot sem jo med tem nastopu; band ki ti povrne upanje, da na svetu še obstajajo dobri "novejši" death metal bandi;
skepticism - ker so v meni ubili še zadnje prijetno čustvo, ki sem ga imel tisti trenutek; tako kot te ta band izprazni, te vrjetno noben ne;
rome - malo me je presenetilo, da je bil na odru cel band, ker sem pričakoval solo akustični nastop. but they delivered s polno močjo;
sunn o))) - ker so ustvarili super zvočni zid + atiilov performance. želim si samo, da bi bili še malo bolj naglas.

kozarec dvigam tudi svartidaudi (dodaten set-sick), demelich, agalloch, godflesh, amenra (lahko bi se končno kakšne novejše komade naučili) ter esoteric.

kaj sem zamudil in mi je žal: procession ter the tower

največji flop/wtf trenutek: soulfly. če tole ni glasba za rahlo zaostale v razvoju, potem jaz ne vem kaj je.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2015 at 19:52
A so Demilich pol špilal? Hudo.

Lahk kdo kej pove o njihovem nastopu?
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2015 at 09:24
Originally posted by lucho lucho wrote:

...
največji flop/wtf trenutek: soulfly. če tole ni glasba za rahlo zaostale v razvoju, potem jaz ne vem kaj je.

Glasba za fusbalerje :)
Ole ole ole ole, Soulfly, Soulfly !
Sva ugotavljala s pivskim kolegom Maretom, da so boljš kot Sepultura :)


Edited by Paparazzi - 11.Aug.2015 at 09:24
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2015 at 10:22
Originally posted by Muadib Muadib wrote:

Vidim, da imaš nek namen po trollanju oz. si želiš biti smešen, izpadeš pa prav obratno, brezvezen. Če na tem forumu obstaja kakšen resen moderator ali administrator te bo, če bi rad imel vsaj malce bolj normalen nivo komuniciranja, izbrisal, edino če je to level debate, ki si ga želi na tem forumu.


Sem umaknil oba nepotrebna posta, nič osebnega, ljus. Naj ostane na nivoju - to pomeni, da bi komot imeli več takih 'recenzij' kot jih je napisal Muadib Clap< id="hc_extension_off">< id="hc_extension_highcontrast">< id="hc_extension_highcontrast_back">< id="hc_extension_grayscale">< id="hc_extension_grayscale_back">< id="hc_extension_invert">< id="hc_extension_invert_back">< id="hc_extension_invert_grayscale">< id="hc_extension_yellow_on_black">< id="hc_extension_yellow_on_black_back">
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Online
Points: 2813
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2015 at 10:50
Sej nisem užaljen. Sej je v redu.
Grde besede ne pašejo sem.
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2015 at 13:01
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

A so Demilich pol špilal? Hudo.

Lahk kdo kej pove o njihovem nastopu?

Pri festivalih najbolj sovražim več odrov-prekrivanje bendov.

Termin se mi je križal ravno z The Hounted, ki sem jih šel pogledat prvič pa še res dobri so mi bili, sem se natekel v tistem krogu od mošerjev.

Tule so moji posnetki, če si kdo najde kak zanimiv bend/posnetek.





Edited by Paparazzi - 11.Aug.2015 at 13:11
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.