Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Terrance Mckenna (1946-2000) - dokumentarec
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Terrance Mckenna (1946-2000) - dokumentarec

 Post Reply Post Reply
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Terrance Mckenna (1946-2000) - dokumentarec
    Posted: 26.Nov.2014 at 11:11

V sredini meseca je izšel dokumentarec o delu in življenju filozofa, zgodovinarja, botanika, antropologa... Terrance Mckenna, katerega se je prijel tudi naziv "intellectual voice of Rave culture".O gobah in drugih psihadeličnih učinkovinah, svetovih dostopnih le šamanom južnoameriških ljudstev... vredno ogleda.Meni je zadnje leto velika inspiracija, pa tudi če si niste ravno na "ti" z vsebino, gre za eno najbolj sočnih retorik.


Med drugimi je napisal:

- vodič za vzrejo psihadeličnih gob, 
- "food of the gods", kjer teoretizira da so ravno te gobe morda imele ključno vlogo v razvoju zavesti in samorefleksije
...

Z njim sem se prvič srečal prav na tem forumu v neki drugi temi. Youtube trailer linka tudi na 4 ure dolg celoten dokumentarc, sicer pa vabljeni pogledat tudi okoli 150 ur govorov, ki so na yt. 
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2014 at 23:55
Vsekakor karizmatična osebnost, ki je tekom svojega življenja ustvarila kar nekaj zanimivih teorij o našem dojemanju sveta in življenja na splošno, vendar jih je po mojem potrebno jemat z veliko žlico soli.
Čudim se vsej tej 'new age' množici, ki obkroža njegovo ime in ki je mnenja, da bi lahko rešili cel svet z psihadeličnimi drogami. Isto je mislila hipijada v šestdesetih in vsi vemo kako se je vse klavrno končalo. Ampak ideja, da so naši primatski predniki z pomočjo psihadeličnih gob naredili preskok iz živali v človeka, je dolgo časa 'krivila moj um', da sem prebral kar nekaj internetnega pisanja na to temo in je glavni krivec, da sem ratal kar malo obseden z primati na splošno. Smile

...separation of delusion and cum...

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2014 at 12:49
ja, eni pravijo da je pseudoscience, drugi celo, da je demagog... kakorkoli, je še vedno priznal "ne vem nič več od vas in kakorkoli je ta scena s predavanji moje življenje naredila udobno, vaše pa upam da bogato, mi gre na jetra del tega, ki s seboj prinese kult osebnosti"... 

o 60ih je tudi dosti povedal, in njegova ideja tedanjih psihadeličnih ljudi je bila, da so imeli občutek, da so prvi ljudje, ki so ga začel tripat, tedaj je bilo v javnosti malo znanega o arhaičnih rutalih vnosa psihadelikov v obredne namene... on je zagovarjal to početje v strogo šamanski tradicji. 

eden najljubših govorovi, ki niso zajeti v tem dokumentarcu in nosi glavno sporočilo glede tega kako bi psihadeliki rešili svet je, "demokratični pristop".. torej če so na eni strani meditativne tehnike vzpenjanja zavesti v domeni tistih, ki imajo daleč največji fokus, samodisciplino, posedujejo dovolj dober procesor v glavi... so denimo gobe demokratične.. ni več potiskanja po klancu navzgor, ampak iščeš bremze - deluje na vsakogar. 


2:55 dalje. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,453 seconds.